virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU HEVOSET KASVATUS KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

Aken ravitalli syntyi ajatuksena syksyllä 2008, kun tallin omistaja pääsi ensimmäistä kertaa elämässään ihan oikean ravihevosen ohjaksiin. Ajatus jäi itämään päähän, välillä unohtuen ja välillä taas nousten pintaan. Joulukuun alussa projekti hurahti sitten käyntiin.

Pienenä tallina aloittanut on nykyään noin 150 ravurin koti. Rotuvalikoimaan kuuluu suomenhevonen, lämminverinen (ravurit ja peitsarit), pohjoisruotsinhevonen, shetlanninponi ja gotlanninruss.

Tallilla pyörii pieni (ei VRL:n alainen) seura, ARO (Aken Ravitallin Ohjastajat).
VRL:n tallirekisterissä Aken ravitalli on rekisteröity tunnisteella
AKEN6280.
Aken ravitalli on
VRER:n jäsentalli.

- aksu (VRL-0164, RaPu)

Vuoden kasvattaja 2012, 2014, 2015, 2016, 2017
Vuoden peitsarikasvattaja 2013
Vuoden ravivalmentaja 2015, 2017
Vuoden ravitalli 2013

VRER - VPY - VRKK - RaPu

Duán Stable
Kerystonin Kartano
Savitaival - Stain - Go Ponies
Burnout Stable
Snilli Trotters - Toy Minitrotters
Narrilaivan
Ravitalli Rusko
Repolan Ravitalli
Ravitalli Sølv
Ravitalli Salta
Radical Trotters
Lily's Trotters
Virtuaalitalli Namer
Susiraja
Pompeji
Adina
Miseryn Ravitalli
Orilammentalli

MENESTYSTÄ 2018
* = kasvatti, ei tallin omistuksessa

Ethan Narr (B): B-ponikriterium 1.
Dagna Ach (p): Young's Pace (2yo) 2/18 1.
Devilslittlesister (p): Lady Of February 1.
Seth Ach (p): Aken Greypacer 1.
Sandman Snilli (p): Ice Pace King 1.
Delete Ach (p): Ice Pace Queen 1.
Scallywag Ach (p): Bronze division 02/18 1.
Hellbird Ach* (p): Gold division 02/18 1.
Reaver Stain (p): Young's Pace (2yo) 03/18 1.
Amelia Ach (lv): Lady Of March 1.
Devana Ach (p): Lady Of March 1.
Iamthebest (p): Arctic Race 1.
Dasha Ach* (p): Keryston Pace 1.
Devana Ach (p): Gold division 03/18 1.
AH Barbaari (sh): Ruskon Kevätmaisteri 1.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Ruskon Kevätkonkari 1.
Supreme Xerxes (lv): Ruskon Spring-Prince 1.
Gwendoline (lv): Ruskon SpringMonté-Queen 1.
Edradour Ach* (p): Frost Pace 1.
AH Tulimyrsky* (sh): Olympia-ajo 1.
Ethan Narr (B): MiniOlympia 1.
AH Sadetanssi (sh): Liljan Kevätprinsessa 1.
Snillin Vihtori (sh): Liljan Kevätprinssi 1.
Uniquity Duán (p): Springlike Pace 1.
Dagna Ach (p): Spring Magic Pace 1.

Black Fox Ach (lv): Young's Race (2yo) 02/18 2.
Quantum Ximena (lv): Lady Of February 2.
Rjazán Morana (lv): Nuorten Helmikatsaus 2.
Wingless Stain (p): Nuorten Helmikatsaus 2.
AH Tulimyrsky* (sh): Aken Harmaahapsi 2.
Dorian Ach (p): Novice division 02/18 2.
Panther Ach* (p): Bronze division 02/18 2.
Iamthebest (p): Silver division 02/18 2.
Horror Pomp (lv): Young's Race (2yo) 03/18 2.
Traveler Ach (p): Young's Pace (3yo) 03/18 2.
Dalwhinnie Ach (p): Lady Of March 2.
Battlemage Ach (lv): Arctic Race 2.
Dance of Time (p): Arctic Race 2.
Infiltrator Stain (p): Junior Breeder's Crown 2.
Aken Surra (b): Stens Snurra Muistoajo 2.
AH Pikku-Harha* (sh): Kiri-Kalle KIR Muistoajo 2.
AH Sadetanssi (sh): Salama Sprintti 2.
Edradour Ach* (p): Novice division 03/18 2.
AH Tulimyrsky* (sh): Ruskon Kevätkuningas 2.
AH Caolila (sh): Ruskon Kevään MontéKuningatar 2.
Black Fox Ach (lv): Ruskon Spring-Young 2.
Penélope Rus (lv): Ruskon Spring-Princess 2.
Battlemage Ach (lv): Ruskon Spring-Prince 2.
Traveler Ach (p): Frost Pace 2.
Aken Thrud* (b): B-poniderby 2.
Ruskon Halla-Ukko (sh): Liljan Kevätprinssi 2.
Tempest Ach (p): Spring Festival Pace 1.
Sandman Snilli (p): Springtime Pace 2.

Horus Ach (p): Aken Greypacer 3.
AH Karamelli (sh): Nuorten Helmikatsaus 3.
Dagna Ach (p): Nuorten Helmikatsaus 3.
Wolfburn Ach (p): Nuorten Helmikatsaus 3.
Firefly Ach (lv): Aken Silverbeard 3.
AH Härskarinna (kv): Narr's Is Vinnare 3.
Aken Surra (b): Narrilaivan Jääruhtinatar 3.
Dorian Ach (p): Young's Pace (3yo) 02/18 3.
Assess Duán (p): Bronze division 02/18 3.
Devana Ach (p): Silver division 02/18 3.
Amelia Ach (lv): Money Maker Memorial 3.
Swashbuckler Stain (p): Junior Breeder's Crown 3.
AH Hurrikaani* (sh): Kiri-Kalle KIR Muistoajo 3.
Dasha Ach* (p): Devin Stain Memorial 3.
Dorian Ach (p): Novice division 03/18 3.
D'aragon Duán (p): Gold division 03/18 3.
AH Hallakuu (sh): Ruskon Kevätmaisteri 3.
Horror Pomp (lv): Ruskon Spring-Junior 3.
Zaria Ach (lv): Ruskon Spring-Princess 3.
Crownless Ach (lv): Ruskon SpringMonté-King 3.
Selket Ach (p): Frost Pace 3.
Amelia Ach (lv): Crust Race 3.
Sandman Snilli (p): Crust Pace 3.
Aken Varric (a): A-poniderby 3.
Dagna Ach (p): Devin Don't Care Memorial 3.
AH Motivaatio* (sh): Liljan Kevätprinssi 3.
Wolfburn Ach (p): Spring Festival Pace 3.
Dasha Ach* (p) Springtime Pace 3.

Kantakirjaukset 2018
Snillin Vihtori: KTK II (T)
Savun Riitasointu: KTK III (R)
Savun Cauhia: KTK III (R)
AH Tulimyrsky*: KTK II (J)
Aken Varric:
Narrilaivan Metsänpeikko:
Narrilaivan Metsähinen:
Taikatatti RC:
Hellraiser Ach:
Radical Riddler:
Constantine Ach:
Amelia Ach:
Wyvern Stain:
Wolfburn Ach:
Veilfire Ach:
AH Myrskyrytmi:
AH Karamelli:

Näyttelyt
AH Kronos*: CH, SW4
x
AH Chione*: RCH
x
Aken Varric: RCH
x
Narrilaivan Metsänpeikko: RCH
x
Veilfire Ach: RCH
x

TALLIN RIVEISSÄ MM.

Vuoden kilpaileva lv-ori 2012 Gambit Ach
Vuoden kilpaileva lv-tamma 2017 Zaria Ach
Vuoden kilpaileva sh-ori 2017 Savun Carmiva
Vuoden kilpaileva sh-ori 2011 Savun Salama
Vuoden kilpaileva sh-tamma 2016 O.R. Lakunappi
Vuoden kilpaileva sh-tamma 2012 AH Pikku-Lootus
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2016 AH Hösttroll
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2015 AH Höstlik
Vuoden kilpaileva kylmäverinen 2011 Damian NRL
Vuoden kilpaileva lv-montéhevonen 2016 Enchantress Ach
Vuoden kilpaileva kv-montéhevonen 2016 AH Hösttroll
Vuoden lv-siitosori 2012 Fool's Shamrock
Vuoden lv-siitostamma 2017 Empress Ach
Vuoden lv-siitostamma 2016 Empress Ach
Vuoden lv-siitostamma 2013 Ofelia Ugo
Vuoden kilpaileva A-poni 2015 Narrilaivan Menninkäinen
Vuoden kilpaileva B-poni 2016 Aken Mhor
Vuoden montéponi 2016 Aken Mhor
Vuoden montéponi 2013 Aken Sverre
Vuoden montéponi 2012 Narrilaivan Maahiainen
Vuoden jalostusponi 2011 Vidar Noka
Vuoden kilpaileva peitsariori 2016 Seth Ach
Vuoden kilpaileva peitsariori 2013 Desperado Ach
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2016 Hellcat Ach
Vuoden kilpaileva peitsaritamma 2013 Devilish Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2017 Seth Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2016 Desperado Ach
Vuoden peitsarisiitosori 2015 Desperado Ach
Vuoden peitsarisiitostamma 2017 Dubstep Ach
Vuoden peitsarisiitostamma 2016 Isis Stain
Vuoden peitsarisiitostamma 2014 Devin Stain
Vuoden peitsarisiitostamma 2013 Devin Stain
Vuoden siitostamma 2012 (VPY) Devin Stain
Vuoden komeetta 2013 AH Harhautus
Vuoden komeetta 2011 Desperado Ach
Vuoden hevonen 2016 Seth Ach
Vuoden hevonen 2012 Narrilaivan Maahiainen
Vuoden hevonen 2011 Vidar Noka

Savun Carmiva: KTK II, mm. Ravikuningas 2017, Virtuaalikriterium 2016 1.
Savun Salama: N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2011 1.
AH Inkivääri: KTK I, mm. Finlandia Ice Derby 2017 1., N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016 1., Pikkukunkku 2015 1., Pikkupelmann 2015 1.
AH Cetan: KTK II, mm. Kasvattajakruunu 2017 3., Pikkukunkku 2017 2.
AH Pikku-Lootus: KTK III, mm. Olympia-ajo 2014 2., Kuningatarkilpailu 2013 3., Kasvattajakruunu 2012 2., Viekser Muistoajo 2012 3.
AH Harhauttaja: KTK II, mm. Kasvattajakruunu 2015 3., Pikkuprinssi 2015 3.
Purnin Primus: KTK II, VIR MVA Ch, mm. Kuningaskilpa 2014 2.
AH Harhautus: KTK II, mm. Viekser Muistoajo 2014 2., Kasvattajakruunu 2013 1., Pikkuprinssi 2013 2.
AH Balleriina: KTK II, mm. Pikkukunkku 2014 2.
AH Villitär: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2013 3.
AH Villikiri: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2015 3.
EP Otus: mm. Montémestaruus 2015 3.
O.R. Lakunappi: KTK III, mm. Kuningatarkisa 2016 2.
Hypnoosi: KTK II, mm. Olympia-ajo 2011 2.
Kiri-Kalle KIR: KTK II, mm. N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2010 2.
Kriden Myy: mm. Kuningatarkilpa 2012 3., Pikkukunkku 2009 2.
Vilhelmiina Luned: mm. Virtuaalikriterium 2009 1.

AH Hösttroll: KTK III, mm. Monté Prix De Virtuile 2016 1.
AH Höstlik: mm. Monté Prix De Virtuile 2015 2.

Sandman Snilli: KTK II, mm. Championship Battle 2017 2., Denim Division Memorial 2017 1., Redbrook Paceaway 2017 2., Juvenile GP 2017 3.
Seth Ach: KTK I, mm. Championship Battle 2016 3., Championship Battle 2017 3., Denim Division Memorial 2016 1., Juvenile GP 2016 2., Junior Breeders' Crown 2016 2., Redbrook Paceaway 2016 3.
Deviling Ach: mm. Classic Pace 2016 2., Nordic Stakes 2015 1., Leeton Pace 2015 1., Junior Breeder's Crown 2015 3.
Devilish Ach: mm. Classic Pace 2014 1., Dustland Plate 2014 1., Dustland Plate 2013 1., Redbrook Paceaway 2013 1., Breeder's Crown 2013 1., Leeton Pace 2013 1.
Devin Stain: Classic Pace 2011 1., Denim Division Memorial 2011 2.
Desperado Ach: KTK II, mm. Championship Battle 2013 1., Redbrook Paceaway 2011 1., Dustland Plate 2013 2., Classic Pace 2012 2., Juvenile GP 2012 3.
Bastet Ach: mm. Championship Battle 2014 3., Redbrook Paceaway 2014 2., Arriviste Circuit 2014 3., Denim Division Memorial 2015 1., Dustland Plate 2014 3.
Lucky Depac: mm. Breeder's Crown 2013 1., Domination Race 2015 3.
Dakota Ach: mm. Breeder's Crown 2012 1.
Deanston Ach: mm. Redbrook Paceaway 2015 3.
Dubstep Ach: mm. Redbrook Paceaway 2015 2.
Hellcat Ach: mm. Championship Battle 2016 1., Dustland Plate 2016 1.

Static Ach: Money Maker Memorial 2015 2., NDM Golden Club 2014 3.
Supernatural Ach: Tour de Monté 2012 1.
Amelia Ach: Virtuaalinen Derby 2017 3.
Crimson Ach: KTK II, mm. Virtuaalikriterium 2015 1., NDM Silwer Dollar Race 2017 2., NDM Chance I Serie 2016 3.
Doozer North: NDM Silwer Dollar Race 2014 1., NDM Chance II Serie 2014 2.
Enchantress Ach: mm. Money Maker Memorial 2017 3., Montémestaruus 2016 1., NDM Chrystal Mile 2017 1., NDM Golden Club 2016 1., Monté Prix De Virtuile 2016 2016 2.
Expendable Ach: KTK III, mm. Nordic Dream Meeting 2015 1., Virtuaalinen Derby 2013 1., Mysterious Yankee Memorial 2014 3., NDM Chance I Serie 2016 2., NDM Festival Race 2016 3., NDM Festival Race 2015 2.
Empress Ach: mm. Monté Prix De Virtuile 2014 1., Kasvattajakruunu 2012 1.
Hopscotch Ach: KTK III, mm. Monté Prix De Virtuile 2015 3., NDM Chance II Serie 2015 2., NDM King Mile Trot 2014 1., NDM Chance III Serie 2014 1.
Nightcrawler Ach: KTK II, mm. Virtuaalinen Derby 2015 3.
Psylocke Ach: Kasvattajakruunu 2013 2., Virtuaalinen Derby 2013 3.
Gambit Ach: KTK II, mm. Nordic Dream Meeting 2012 1., Money Maker Memorial 2014 1., Money Maker Memorial 2013 2., Mysterious Yankee Memorial 2012 1., NDM Chrystal Mile 2014 1., NDM Sprint Test 2014 3.
Wildfire Ach: KTK I, mm. Kasvattajakruunu 2015 (3-4v) 3., Kasvattajakruunu (2v) 2014 3.
Firebird Ach: KTK I, mm. NDM Elite Trot 2014 3., NDM Classic Euro Trot 2014 3.
Crownless Ach: mm. Montémestaruus 2017 1.
Enigma Ach: mm. Money Maker Memorial 2011 2.
Zaria Ach: mm. Virtuaalimestaruus 2017 1.
Fool's Shamrock: mm. Mysterious Yankee Memorial 2011 1.
Peony Burn: mm. Virtuaalikriterium 2016 3., vFinlandia-ajo 2017 2.

Aken Mhor: KTK III, mm. B-poniderby 2015 1., B-ponikriterium 2015 3., B-ponien montémestaruus 2015 3., B-ponien montémestaruus 2016 2.
Aken Sverre: B-ponien montémestaruus 2013 1., B-poniderby 2012 1.
Aken Agmundr: mm. B-poniderby 2016 2.
Aken Astrid: mm. B-poniderby 2014 1.
Aken Isle: mm. B-ponikriterium 2015 2.
Aken Mjolnir: mm. MiniOlympia 2011 2.
Aken Hedda: mm. B-ponien montémestaruus 2014 3.
Aken Trilla: mm. B-ponikriterium 2013 2.
Aken Ragnar: mm. MiniOlympia 2012 2.

SB Lilith: MiniOlympia 2010 2., A-poniderby 2009 1.
SB Lumitossu: A-ponimestaruus 2011 3.
Aken Mochrie: MiniOlympia 2011 2., Pikkukuninkaallinen 2012 2.
Narrilaivan Metsänpeikko: mm. A-ponikriterium 2016 1., A-ponien montémestaruus 2016 3., Pikkukuninkaallinen 2017 2.
Narrilaivan Menninkäinen: mm. A-ponimestaruus 2015 1., Pikkukuninkaallinen 2015 3.
Lucas Go: mm. A-ponien montémestaruus 2013 2., A-ponien montémestaruus 2014 2.
Aken Bowmore: mm. A-poniderby 2015 2.
Aken Crowley: mm. MiniOlympia 2014 2.
Aken Kilkerran: mm. A-ponikriterium 2015 3.
Narrilaivan Maahiainen: mm. A-ponien montémestaruus 2012 1.
Muddyfoot C: mm. A-ponimestaruus 2011 2.

KASVATEISSA MM.

Dasha Ach (p lv): KTK I, mm. Championship Battle 2017 1., Dustland Plate 2017 1., Denim Division Memorial 2017 3., Redbrook Paceaway 2017 3., Juvenile GP 2017 2., Leeton Pace 2017 1., Breeders' Crown 2017 2.
AH Calvin: mm. Vuoden kilpaileva sh-ori 2016, Olympia-ajo 2017 2., Ravikuningas 2016, N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2016 2.
Deadshot Ach: mm. Vuoden kilpaileva lv-ori 2016, Nordic Dream Meeting 2016 2., Mysterious Yankee Memorial 2016 1., NDM Sprint Test 2016 2.
Rocktrix Ach: mm. Vuoden kilpaileva lv-tamma 2014, Mysterious Yankee Memorial 2014 1., NDM Golden Club 2014 1., NDM Silwer Dollar Race 2014 3., Virtuaalikriterium 2013 2.
AH Minttukaakao: mm. Montémestaruus 2017 1.
AH Ettäsilleen: KTK II, mm. Virtuaalikriterium 2017 1.
AH Varjokuva: mm. Kasvattajakruunu 2017 3.
Aken Sassa: mm. B-ponien montémestaruus 2017 3.
AH Chili: mm. Olympia-ajo 2016 3.
Shadowcat Ach : mm. Nordic Dream Meeting 2016 3., NDM Chance III 2016 Serie 1.

KANTAKIRJAUKSET

KTK-kelpoiset
Narrilaivan Metsähinen (RCH/irtosert)
Taikatatti RC (irtoSERT)
Hellraiser Ach (irtoSERT)
Radical Riddler (vanhemmat)
Constantine Ach (RCH)
Amelia Ach (RCH)
Wyvern Stain (RCH)
Wolfburn Ach (RCH)

2018
AH Tulimyrsky* (sh): KTK II (J)
Snillin Vihtori (sh): KTK II (T)
Savun Riitasointu (sh): KTK III (R)
Savun Cauhia (sh): KTK III (R)

2017
AH Lakuriina* (sh): KTK III (J)
AH Finlaggan (sh): KTK II (J)
AH Sadetanssi (sh): KTK II (J)
AH Irokeesi (sh): KTK II (J)
Imperial Ach* (lv): KTK II
AH Tulikuu (sh): KTK III (J)
AH Valkokulta (sh): KTK III (J)
AH Edra (sh): KTK III (J)
Kekan Valtias (sh): KTK III (J)
AH Vääpeli (sh): KTK II (J)
Savun Carmiva (sh): KTK III (J)
AH Vintrig (kv): KTK II
AH Cetan (sh): KTK II (J)
AH Motivaatio* (sh): KTK II (J)
AH Sysi (sh): KTK II (J)
Firebird Ach (lv): KTK I
Hellfire Ach (lv): KTK III
AH Hurrikaani (sh): KTK II (J)
AH Leimu (sh): KTK II (J)
AH Chione (sh): KTK II (J)
Crimson Ach: KTK II
Dalwhinnie Ach: KTK II
Wayward Ach: KTK II
Awamori Duán: KTK II
Midnight Queen: KTK II
Savun Cancan: KTK III (J)
AH Tiikerililja: KTK II (J)
AH Kuunlilja: KTK III (J)
Purnin Jännitelmä: KTK III (J)
AH Harhaleikki: KTK II (R)
AH Mintturae: KTK II (R)
Sandman Ach: KTK II
Tempest Ach: KTK III
AH Hallakuu: KTK II (R)
AH Yövahti: KTK II (J)
Ruskon Sulotar: KTK III (J)
Dasha Ach*: KTK I
Narrilaivan Hellitty: KTK II (R)
Narrilaivan Velmukas: KTK III (J)
Duanin Keikarinkukka: KTK II (J)
Duanin Noniin: KTK III (J)
AH Barbaari: KTK II (J)
AH Zombie: KTK II (R)
Ruskon Halla-Ukko: KTK III (J)
AH Inkivääri: KTK I (R)
AH Balleriina: KTK II (R)
Fool's Snickerdoodle: KTK II

2016
Iki-Fiina KTK III (T)
Pathfinder Ach KTK II
Aken Mhor KTK III
Seth Ach KTK I
AH Kronos KTK II (J)
Nightcrawler Ach KTK II
O.R. Kapteeni KTK III (J)
AH Väkkärä KTK II (J)
Demonitas Ach* KTK III
Wraith Ach: KTK II
AH Härskarinna: KTK III
Hellfire Ach: KTK III
Camaro Foxy: KTK II
AH Kirileikki: KTK III (T)
AH Salamatar: KTK III (J)
AH Pikku-Harha: KTK III (J)
AH Salamatar: KTK III (R), uusinta

2015
AH Hösttroll KTK III
Wildfire Ach KTK I
Gambit Ach KTK II
Jubilee Ach KTK III
AH Villikiri KTK II (J)
AH Tulileikki KTK II (J)
AH Koukku KTK III (J)
AH Harhautus KTK II (J, uusinta)
AH Cherokee KTK II (J, uusinta)
AH Harhauttaja KTK II (J)
AH Hallusinaatio KTK II (J)
AH Tuiverrus KTK II (J)
AH Calla KTK III (J)

2014
AH Halla-Hukka KTK III (J)
O.R. Hallan Utukuva KTK II (J)
AH Villitär KTK II (J)
O.R. Romulus KTK II (J)
O.R. Lakunappi KTK III (J)
AH Hippunen KTK III (R, om. Aavan sh:t)
Hopscotch Ach KTK III
Expendable Ach KTK III
Isis Stain KTK III
Dwayne Ach KTK II

2013
Desperado Ach KTK II
Knockout Ach KTK II (uusinta, om. Burnout)
Texas Charm KTK III
Purnin Flirtti KTK III (J)
AH Cherokee KTK III (J)
AH Pikku-Lootus KTK III (J)
AH Kirivelho KTK II (J)
AH Illuusio KTK III (J)
AH Pakkaspoika KTK II (J)
AH Harhautus KTK III (J)
AH Turmio KTK III (J, om. Aavan sh:t)
Purnin Primus KTK II (J)
Vilhelmiina Luned 58p., ei palk. (J)

2012
AH Tulikiri KTK III (J)
AH Poppamies KTK II (J)
AH Harhatar KTK III (J)
AH Villitys KTK III (J)

2011
Knockout Ach KTK II
Wilson Kind KTK II
Memory Of Killjoy KTK II
Twilight Wei KTK IIII
AH Rommi KTK III (J)
AH Santeri KTK III (J)
AH Kielo KTK III (J)
AH Harhakuva KTK II (J)
AH Samurai KTK III (J)
Savun Naukku KTK II (J)
Purnin Villipoika KTK II (J)
AH Kiritär KTK III (J)
AH Tsunami KTK II (J, AH Myräkkä)
Turmatar NS KTK III (J)

vanhemmat
Hypnoosi KTK II (J, 2010)
Narrilaivan Rytmikatti KTK III (JP, 2010)
N.I.N. Syöjätär KTK III (J)
AH Dödlig Kysse KTK II
Nordbo Snötroll KTK II
Kiri-Kalle KIR KTK II (J)
Savun Salama KTK III (J)
Venus Des KTK III