vvirtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 16.11.2017

Tervetuloa Aken ravitallin villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan kuudetta kertaa järjestettävän
Kiri Cupin 2. osakilpailu,
sekä kahdeksatta kertaa juostavat Aken Titaani- ja Aken Muusa-lähdöt.

Osallistuminen ja rajoitukset

- rajattomasti hevosia / omistaja, päälähtöihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- hevonen voi osallistua kärry- ja montélähtöön jos se on 5v tai vanhempi ja sen raviura kattaa vähintään 20 hyväksyttyä starttia
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit120 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys (monté-enn.) -

Lähdöt

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 650ve - 400ve (- 190ve)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, monté, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 650ve - 400ve (- 190ve)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 4. Aken Titaani 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 5. Aken Muusa 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 6. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 7. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

Osallistujat/tulokset

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 650ve - 400ve (- 190ve)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 1200ve+
loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 3v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 37,3aly -- 01.37,1aly
2. 3v t Ulfhildr NRL / (ARO) 38,4a -- 01.37,2aly
3. 3v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 38,3a -- 01.37,3aly
4. 3v o Kieran NRL / (ARO) 39,1a -- 01.37,3aly
5. 3v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 37,1aly -- 01.37,4aly
6. 3v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 36,6aly -- 01.37,5aly
7. 3v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 38,2a -- 01.38,2aly x
8. 3v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MIS) 38,2aly -- 01.38,5aly
3v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) ei enn -- - hyl

ryhmä 2
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 650ve - 400ve (- 190ve)
1. 4v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 34,1ly --  01.32,3aly
2. 4v o Duanin Noniin / (ARO) 32,2a -- 01.32,4aly
3. 4v t Radikalin Keruutar / Kaisa (RDT) 34,2aly -- 01.32,5aly
4. 4v o Kuningasjätkä RC / Vilma (RDT) 35,4ake -- 01.33,4aly
5. 4v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.33,5aly x
6. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Petri (MIS) 33,4aly -- 01.33,6aly
4v o Drotsibojonsson / (SnRa) 32,2 -- - hll
4v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 36,6ly -- - hll
4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly --  - hll

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 4v t AH Hallakuu / (ARO) 31,5a -- 01.29,4aly
2. 5v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 31,4aly -- 01.29,4aly x
3. 5v t Savun Cancan / (ARO) 30,2a -- 01.29,5aly
4. 4v o AH Barbaari / (ARO) 31,4a -- 01.29,6aly
5. 4v o Vasaari / Shavo (NaSe) 30,2a -- 01.29,6aly x
6. 4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 30,0 -- 01.30,3aly
7. 5v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 35,3ly -- 01.30,5aly x
8. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.30,6aly
9. 5v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 31,4ke -- 01.30,6aly

ryhmä 4
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 6v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 30,5 -- 01.29,1aly xx
2. 5v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 30,5a -- 01.29,1aly
3. 5v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 30,5a - 01.29,2aly
4. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 30,4ke -- 01.29,6aly
5. 11v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a -- 01.29,6aly
6. 5v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 30,2a -- 01.30,2aly
7. 5v t Duanin Okariina / (ARO) 30,1a -- 01.30,4aly xx
8. 6v o AH Hurrikaani  / Nika (DS) 30,8aly -- 01.30,5aly
9. 5v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 30,1a - 01.30,5aly
5v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 30,3a - - hll

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 6v t Adinan Kreivitär / Julia (Adina) 29,6 - 01.28,1aly
2. 5v o AH Yövahti / (ARO) 29,6a -- 01.28,3aly
3. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 28,4aly --  01.28,3aly
4. 9v t Kekan Satiiri / (ARO) 28,3a -- 01.28,4aly x
5. 6v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 29,5a -- 01.29,1aly
6. 6v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 29,0ake -- 01.29,1aly
7. 5v o Thorstein Snilli / (SnRa) 29,9 -- 01.29,2aly x
8. 5v t AH Mintturae / (ARO) 29,5a -- 01.29,2aly
9. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 28,6aly -- 01.29,3aly x
5v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 29,1a - - hyl
7v t AH Kuunlilja / (ARO) 28,2a -- - hll

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 28,1a - 01.27,1aly
2. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 28,2a -- 01.27,2aly
3. 5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,1aly -- 01.27,2aly x
4. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 27,6aly -- 01.27,2aly
5. 5v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 28,3a -- 01.27,3aly
6. 9v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 -- 01.27,3aly x
7. 5v t Snillin Timantti / (SnRa) 27,3a -- 01.28,1aly x
8. 5v t Saltan Tuikea / (SnRa) 27,3a -- 01.28,2aly
9. 7v o AH Vintrig / (ARO) 28,3a -- 01.28,3aly x
10. 6v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 27,1a -- 01.28,3aly
11. 5v t AH Tiikerililja / (ARO) 27,2a -- 01.28,5aly xx

ryhmä 7
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 12v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 -- 01.25,1aly x
2. 10v o AH Zombie / (ARO) 25,2a -- 01.25,2aly x
3. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.25,3aly
4. 9v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a -- 01.25,5aly
5. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 26,1aly --  01.25,5aly
6. 8v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 26,5a - 01.26,2aly xx
7. 8v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,8a - 01.26,3aly
8. 11v t Narrilaivan Nipottaja / Nippe (NaSe) 26,3a -- 01.26,3aly
9. 9v o AH Irokeesi / (ARO) 26,3 -- 01.26,3aly
10. 5v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 26,4a -- 01.26,5aly
6v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 25,3aly --  - hpl

ryhmä 8
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v t EP Tuksu / Enni (NaSe) 26,3a -- 01.25,3aly
2. 7v o Roudari I.F. / Merja (MIS) 26,3ake -- 01.25,3aly
3. 15v t Iki-Fiina / (ARO) 25,3 -- 01.25,3aly
4. 8v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a -- 01.25,3aly
5. 6v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,6a - 01.25,5aly
6. 13v t AH Salamatar / (Nase) 26,4a -- 01.25,5aly
7. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 25,3ly -- 01.25,6aly
8. 12v t AH Caolila / (ARO) 25,2a -- 01.26,2aly
9. 7v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,3a -- 01.26,2aly xx
10. 6v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 26,4aly --  01.26,2aly

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,2 -- 01.23,8aly
2. 10v o Narrilaivan Tuskantuoja / Turo (NaSe) 24,4a -- 01.23,8aly
3. 12v t Kriden Synti / Susa (NaSe) 23,6a -- 01.23,9aly
4. 11v t Narrilaivan Nila / Milla (NaSe) 24,3a --  01.24,1aly x
5. 11v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 24,1a -- 01.24,3aly x
6. 15v o Kullantakoja / (ARO) 23,8a -- 01.24,4aly
7. 10v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 23,3a -- 01.24,5aly
8. 11v t O.K. Javana / (SnRa) 24,5 -- 01.24,6aly x
15v o Aavekuu / (ARO) 24,2a -- - hpl
11v t Narrilavian Palkkakuitti / Papu (NaSe) 24,5a -- - hll
7v t Snillin Aamutuima / Olga (RDT) 24,5aly -- - hpl

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v o Snillin Aamos / (SnRa) 23,3a -- 01.23,2aly
2. 11v t Narrilaivan Kantele / Katja (NaSe) 24,1a -- 01.23,2aly
3. 6v t Duanin Jessiina / (SnRa) 24,6a -- 01.23,2aly
4. 9v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly -- 01.23,3aly
5. 8v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 24,1a  -- 01.23,3aly
6. 14v o AH Kronos / (Nase) 23,6a -- 01.23,5aly
7. 8v t Ragnarök / (SnRa) 23,3a -- 01.23,6aly
8. 7v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 24,2a -- 01.24,2aly
9. 8v o O.R. Keisari / Auni (RDT) 24,1ake -- 01.24,2aly
10. 11v t Narrilaivan Hikipinko / Pinni (NaSe) 24,4a -- 01.24,4aly
11. 15v t Liian Hopee / (ARO) 23,7a -- 01.24,4aly

ryhmä 11
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v t Savun Noidanvarjo / Salli (NaSe) 22,6a -- 01.23,2aly
2. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.23,2aly x
3. 8v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- 01.23,3aly
4. 9v o Toisto-Taisto / (SnRa) 22,5a -- 01.23,4aly x
5. 15v o Tierra's Vinder / (SnRa) 21,2a -- 01.23,6aly
6. 15v t Nydelig og Grov / (SnRa) 21,5a -- 01.24,3aly
7. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake -- 01.24,4aly x
8. 15v t Savun Valkea / (ARO) 22,3a -- 01.24,6aly xx
9v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,7 -- - hll
8v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,5a -- - hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, monté, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 650ve - 400ve (- 190ve)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 5v t Duanin Okariina / (ARO) 30,1a (32,3ma) -- 01.32,1maly
2. 5v t Arvuuttaja RC / Anna (RDT) 32,3ly (ei m-enn.) -- 01.32,2maly x
3. 5v t Radikalin Villimimmi / Noora (RDT) 31,1aly (ei m-enn.) -- 01.32,3maly x
4. 4v o AH Barbaari / (ARO) 31,4a -- 01.32,3maly
5. 11v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a (30,6ma) -- 01.32,4maly
6. 5v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 30,5a (33,2ma) -- 01.32,6maly
7. 5v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 30,2a (30,2ma) -- 01.32,6maly
8. 13v o Hopealuoti / Ellu (Toinen) 30,2maly -- 01.33,2maly
9. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Emmi (RDT) 30,2aly (32,3make) -- 01.33,2maly

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 15v t Iki-Fiina / (ARO) 25,3 (26,2ma) -- 01.29,1maly x
2. 5v t AH Tiikerililja / (ARO) 27,2a (33,6ma) -- 01.29,2maly x
3. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 27,6aly (31,8mkp) -- 01.29,2maly
4. 8v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 26,5a (m27,4a) - 01.29,2maly xx
5. 5v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) 28,7ake (ei m-enn) -- 01.29,3maly
6. 12v t AH Caolila / (ARO) 25,2a (26,1ma) -- 01.29,4maly x
7. 12v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 (26,4ma) -- 01.29,4maly x
8. 9v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a -- 01.29,4maly xx
9. 10v o AH Zombie / (ARO) 25,2a (29,5ma) -- 01.30,2maly
10. 9v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 (29,3ma) -- 01.30,4maly
8v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a (29,3ma) -- - hyl
9v o AH Irokeesi / (ARO) 26,3 (29,5ma) -- - hll

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a (m28,2a) -- 01.27,2maly
2. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly (m27,5ly) -- 01.27,5maly xx
3. 12v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a (m27,1) -- 01.27,5maly
4. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke (m28,6ake) -- 01.28,3maly
5. 13v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a (m27,2a) -- 01.28,3maly
6. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake (m25,5aly) -- 01.28,3maly
7. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 (29,9m) - 01.28,4maly
8. 11v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a (m25,3) -- 01.28,5maly
9. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 (29,4m) - 01.28,5maly x
10. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 22,6a (m33,1) -- 01.28,5maly x
11. 8v o AH Sysi / (ARO) 24,3a (26,7ma) -- 01.28,6maly
10v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 23,3a (m28,6a) -- - hpl

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)0

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.15,2aly--  p.01.15,4aly xx
2. 2v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.15,3aly --  p.01.15,5aly
3. 2v t Wingless Stain / (ARO) p15,3a -- p.01.15,5aly
4. 2v o Wolfburn Ach / (ARO) p15,5a -- p.01.16,4aly
2v o Stormbringer Stain / (ARO) p16,4a -- - hml
2v o Wyvern Stain / (ARO) p16,2a -- - hll

ryhmä 2
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.15,5a -- p.01.14,2aly
2. 3v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.16,1aly -- p.01.14,2aly x
3. 3v o Vanguard Ach / (ARO) p16,3a -- p.01.14,3aly
4. 3v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.17,2a -- p.01.14,5aly x
5. 3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.17,3a -- p.01.15,3aly
6. 3v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.16,2aly --  p.01.15,3aly x
7. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.16,6aly -- p.01.15,4aly
3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.17,3a -- - hml

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v o Saltas Reversal / Amelie (Salta) p.12,4aly -- p.01.11,7aly
2. 3v o Captain Snilli / (SnRa) p.12,1a -- p.01.11,8aly
3. 3v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.13,1aly -- p.01.11,9aly
4. 3v t Devilslittlesister / (ARO) p12,4a -- p.01.11,9aly xx
5. 4v o Assess Duán / Jari K (DP) p.12,2aly -- p.01.12,1aly xx
6. 3v t Saltas Unless / Ellu (Salta) p.14,3aly -- p.01.12,3aly
7. 3v t Tempest Ach / (ARO) p14,5a -- p.01.12,4aly x
8. 4v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a -- p.01.12,5aly
3v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,4a -- - hll

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v t Sledgehammer / (ARO) p11,1a -- p.01.10,1aly
2. 3v t Saltas Shun / Maija (Salta) p.11,2aly -- p.01.10,3aly
3. 5v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.10,4aly
4. 4v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.11,4aly -- p.01.10,4aly
5. 4v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.11,4aly -- p.01.10,5aly
6. 5v t Hellion Ach / (ARO) p11,4a -- p.01.10,5aly
7. 4v o Lunatic Tears / Eve (Salta) p.11,3aly -- p.01.11,2aly
8. 4v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.11,5aly -- p.01.11,2aly
4v o Flaming Snilli / (SnRa) p.11,1 -- - hpl

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.11,3aly -- p.01.10,2aly xx
2. 5v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.10,3aly
3. 4v o Capitano Duán / Nora (DP) p.11,5aly -- p.01.10,3aly
4. 8v t Infinity Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.10,4aly x
5. 3v o Saltas Erroneous / Ville (Salta) p.11,2aly -- p.01.10,4aly x
6. 4v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.11,2aly -- p.01.10,4aly
7. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.11,2aly --  p.01.10,5aly
8. 4v o Saltas Upbraid / Markus (Salta) p.11,1aly -- p.01.11,3aly x
9. 4v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.11,3aly -- p.01.11,5aly

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v o Iceking Stain / (ARO) p10,4a -- p.01.09,7aly x
2. 4v t Devana Ach / (ARO) p10,1a -- p.01.09,8aly
3. 4v o Archangel Duán / Ari (DP) p.10,6aly -- p.01.09,9aly
4. 6v t Hellraiser Ach / (ARO) p10,5a -- p.01.09,9aly x
5. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.10,1a -- p.01.10,1aly
6. 4v t Saltas Nothing To Love / Paula (Salta) p.10,4aly -- p.01.10,4aly x
7. 5v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a -- p.01.10,4aly
8. 4v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.10,5a -- p.01.10,4aly
9. 6v t Delete Ach / (ARO) p10,2a -- p.01.10,5aly
10. 4v t Iamthebest / (ARO) p10,5a -- p.01.10,5aly
6v o Icaros Duán / (ARO) p10,2a -- - hyl
4v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a -- - hml

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)0
1. 8v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.08,7aly
2. 6v o Charon Ach / (SnRa) p.09,5a -- p.01.08,8aly xx
3. 5v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.09,1aly -- p.01.09,0aly
4. 8v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,2aly
5. 5v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.09,6aly
6. 7v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.09,7aly x
7. 7v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.09,8aly x
8. 4v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.09,3aly -- p.01.09,9aly x
9. 6v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- p.01.09,9aly
4v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.09,3aly -- - hml
8v o Red Ice Ach / (ARO) p09,1a -- - hyl
6v o D'aragon Duán / (ARO) p09,3a -- - hml

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)0
1. 9v t Echo Ach / (ARO) p08,4a -- p.01.08,3aly
2. 5v o Saltas Uneasy / Sara (Salta) p.08,3aly -- p.01.08,4aly
3. 7v o Innoxious Arrow / Mikko (Salta) p.08,1aly -- p.01.08,4aly
4. 6v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- p.01.08,5aly
5. 6v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly -- p.01.08,6aly
6. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly -- p.01.09,2aly
7. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- p.01.09,3aly x
8. 5v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,3aly xx
9. 8v o Horus Ach / (ARO) p08,1a -- p.01.09,3aly
10. 7v t Saffron Blossom / Aku (Salta) p.08,7aly -- p.01.09,5aly
11. 5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.09,5aly xx
5v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,1aly -- - hll

Lähtö 4. Aken Titaani 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.23,3aly x
2. 11v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 23,4 -- 01.23,4aly
3. 6v o PII Savustus / Ellu (Salta) 22,2ake -- 01.23,4aly
4. 8v o AH Sysi / (ARO) 24,3a -- 01.23,5aly
5. 12v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.23,6aly xx
6. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MIS) 23,3aly -- 01.23,6aly
7. 8v o Ruskon Rymy-Reima / (KiRa) 1.23,8 -- 01.24,1aly
8. 8v o Hulivei I.F. / Leena (RDT) 24,4ake -- 01.24,1aly
9. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 23,3a -- 01.24,2aly xx
10. 5v o Repolan Topias / (KiRa)  01.23,2 -- 01.24,5aly
11. 12v o Woimanpoika / Heli (Team Ninitra) 20,2a - 01.24,6aly
11v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,3a -- - hll

Lähtö 5. Aken Muusa 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 01.23,5 -- 01.23,1aly xx
2. 9v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 24,9a - 01.23,2aly
3. 10v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a -- 01.23,2aly
4. 8v t AH Höstblom / Ellu (Salta) 23,5ake -- 01.23,4aly
5. 5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 01.23,4ake -- 01.23,4aly
6. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.23,4aly
7. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 - 01.23,5aly
8. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly -- 01.24,1aly
9. 12v t Kriden Synti / Susa (NaSe) 23,6a -- 01.24,1aly
10. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 22,4a -- 01.24,3aly
11. 15v t Liian Hopee / (ARO) 23,7a -- 01.24,4aly x
7v t Kekan Jekutar / Nella (RDT) 23,4ake -- - k

Lähtö 6. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS) 27,2ke -- 01.25,2ake
2. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.25,2ake x
3. 8v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 - 01.25,3ake
4. 6v o Snillin Vihtori / (SnRa) 25,3a -- 01.25,3ake
5. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 25,9ake -- 01.25,4ake xx
6. 5v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 27,9ake -- 01.25,4ake xx
7. 6v o Radikaali Weijari / Essi (RDT) 26,3ake -- 01.25,5ake
8. 10v o Narrilaivan Camoon / Kalle (NaSe) 26,0a -- 01.26,2ake
9. 6v o Encore / Kaisa (RDT) 26,4ake -- 01.26,3ake
10. 9v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 - 01.26,6ake
5v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- - k
10v o Narrilaivan Palalaikka / Kiia (NaSe) 26,5a -- - hll

Lähtö 7. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 8v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 - 01.25,2ake
2. 11v t Dii-Dii Daalia / Vilma (RDT) 27,0ake -- 01.25,2ake
3. 9v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a - 01.25,3ake
4. 9v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,2 -- 01.25,5ake
5. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 25,2aly -- 01.25,5ake
6. 6v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,0ke -- 01.25,6ake x
7. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 26,4a -- 01.25,6ake
8. 7v t AH Tulikuu / (Nase) 26,2a -- 01.26,1ake x
9. 6v t Tuomen Lumo / Jorma (Duo) 25,4 - 01.26,2ake x
10. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.26,3ake
11. 7v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,3aly -- 01.26,4ake x
9v t Duanin Metsätähti / (ARO) 26,2a -- - hpl