virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 28.02.2018

Tervetuloa Aken ravitallin villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

Osallistuminen ja rajoitukset

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit130 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v o The Babyface / Riina (DP) p.18,6aly -- p.01.18,2aly
2. 2v o Snickerdoodledandy / Magnus (DP) p.17,2aly -- p.01.18,4aly
3. 2v t Lilyofthevalley / Pia (DP) p.18,5aly -- p.01.19,1aly x
4. 2v t Showdownshine (DP) p.16,4aly -- p.01.19,1aly
5. 2v t Reaver Stain / (ARO) ilm kl -- p.01.19,2aly
6. 2v t Swashbuckler Stain / (ARO) ilm kl -- p.01.19,4aly
7. 2v o Infiltrator Stain / (ARO) ilm kl -- p.01.19,4aly

ryhmä 2
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.16,3aly --   p.01.12,5aly
2. 5v t Tempest Ach / (ARO) p12,4a -- p.01.12,5aly x
3. 4v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.12,2aly -- p.01.12,6aly
4. 6v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a -- p.01.13,2aly x
5. 3v t Selket Ach / (ARO) p17,2a -- p.01.13,3aly
6. 4v o Stormbringer Stain / (ARO) p14,6a -- p.01.13,3aly
7. 5v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- p.01.13,6aly
8. 4v t Wingless Stain / (ARO) p14,5a -- p.01.13,6aly xx
9. 4v o Wyvern Stain / (ARO) p14,4a -- p.01.14,4aly x
3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly --  - hyl

ryhmä 3
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 6v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a -- p.01.09,1aly xx
2. 5v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.09,2aly
3. 7v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.09,3aly
4. 7v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a -- p.01.09,4aly
5. 6v o Iceking Stain / (ARO) p10,3a -- p.01.09,4aly
6. 4v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly --  p.01.09,4aly
7. 7v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.09,6aly
8. 5v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.10,1aly -- p.01.10,5aly
9. 6v t Sledgehammer / (ARO) p10,4a -- p.01.10,6aly x

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 5v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,3aly -- p.01.09,2aly
2. 6v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,5aly
3. 8v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.09,6aly
4. 9v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,2aly
5. 5v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.10,4aly x
6. 5v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.09,6aly  -- p.01.10,4aly x
7. 8v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- p.01.10,5aly xx
5v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,4ly -- - hpl
6v o Tombstone / (ARO) p09,6a -- - hll

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.08,5aly -- p.01.09,2aly
2. 7v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly -- p.01.09,2aly
3. 6v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,2aly -- p.01.09,2aly
4. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly -- p.01.09,4aly
5. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.09,5aly
6. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly -- p.01.09,5aly
7. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly -- p.01.10,3aly
8. 7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- p.01.10,5aly
5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- - hll

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 3v t Hide And Seek / Sinna (NaSe) 17,2a -- p.01.11,2aly
2. 3v o Dorian Ach / (ARO) p18,3a -- p.01.11,2aly
3. 3v t Can't Avoid This / Shavo (NaSe) p17,2a -- p.01.11,3aly x
4. 3v t Dagna Ach / (ARO) p16,5a -- p.01.11,3aly
5. 3v o Deygan Ach / (ARO) p17,4a -- p.01.11,6aly x
6. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.10,3aly -- p.01.11,6aly x
7. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.10,1aly -- p.01.12,2aly
8. 3v o Traveler Ach / (ARO) p17,5a -- p.01.12,3aly x
9. 3v t No Roots / Hessu (NaSe) 17,5a -- p.01.12,3aly
10. 3v t Dezshayla Dawn (DS) p.17,1aly -- p.01.12,5aly x
3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.10,6aly -- - hyl
3v t Double Trouble / Iida (NaSe) p18,3a -- - hpl

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 9v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.10,2aly
2. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.09,4aly --  p.01.10,3aly x
3. 6v o Assess Duán / (ARO) p10,4a -- p.01.10,4aly
4. 5v t Devilslittlesister / (ARO) p10,5a -- p.01.10,5aly
5. 5v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.09,4aly -- p.01.10,6aly
6. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly --  p.01.11,2aly
7. 4v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.09,3aly -- p.01.11,6aly
4v o Wolfburn Ach / (ARO) p14,3a -- - hml

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.08,1aly -- p.01.09,2aly
2. 6v t Iamthebest / (ARO) p10,4a -- p.01.09,3aly
3. 6v t Devana Ach / (ARO) p09,8a -- p.01.09,4aly x
4. 10v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,1aly
5. 8v o Icaros Duán / (ARO) p09,4a -- p.01.10,3aly
6. 5v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.08,4aly -- p.01.10,4aly
5v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.09,3aly -- - hml
5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- - hml

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 7v o Hellbird Ach (DP) p.09,1aly -- p.01.09,3aly
2. 7v t Disillusioned Duán (DP) p.08,7aly -- p.01.09,5aly
3. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly -- p.01.09,5aly
4. 7v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.09,6aly
5. 8v t Delete Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.10,3aly x
6. 8v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- p.01.10,4aly x
7. 6v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.10,5aly