virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 13.03.2018

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Money Maker Memorial ja Olympia-ajon 1. karsinta.

Osallistuminen ja rajoitukset

- Lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- Money Maker Memorial-karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- Olympia-ajokarsintaan 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit131 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, yli 5-vuotiaat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 1. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 2. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 3. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial-finaali, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset osallistujat karsinnoista
P: 30 000ve+loimi - 18 000ve - 12 000ve - 6000ve (- 3000ve)

Osallistujat/tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v t Swashbuckler Stain / (ARO) p19,4a -- p.01.16,6aly x
2. 2v t Sweetheart / Seppo (NaSe) p17,1a -- p.01.16,6aly
3. 2v o Ithinkshedoesntcare / (DP ei enn -- p.01.18,3aly xx
4. 2v t SheknowsIamcrazy / (DP ei enn -- p.01.18,3aly
5. 2v o Infiltrator Stain / (ARO) p19,4a -- p.01.18,5aly x
6. 2v t Reaver Stain / (ARO) p19,2a -- p.01.18,6aly
7. 2v t Edradour Ach / (DP) ei enn -- p.01.18,6aly

ryhmä 2
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v t Selket Ach / (ARO) p17,2a -- p.01.15,2aly
2. 3v o Saltas Burden Master / Amelie (Salta) p.17,6aly -- p.01.15,2aly
3. 3v o Dorian Ach / (ARO) p18,3a -- p.01.15,2aly
4. 3v o Saltas Fragile Love / Ellu (Salta) p.18,3aly -- p.01.15,3aly
5. 3v o The Babyface / Riina (DP) p.18,6aly -- p.01.15,5aly xx
6. 3v o Traveler Ach / (ARO) p17,5a -- p.01.15,6aly
3v o Deygan Ach / (ARO) p17,4a -- - hml
3v t Lilyofthevalley / Pia (DP) p.18,5aly -- - hpl

ryhmä 3
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v t Dagna Ach / (ARO) p16,5a -- p.01.14,2aly
2. 3v o Saltas Unavoid / Eve (Salta) p.17,4aly -- p.01.14,3aly x
3. 3v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.16,3aly -- p.01.14,4aly
4. 3v t No Roots / Hessu (NaSe) 15,2a -- p.01.14,4aly
5. 3v o Snickerdoodledandy / Magnus (DP) p1.17,2aly -- p.01.15,1aly x
6. 3v t Showdownshine /Billy (DP) p.16,4aly -- p.01.15,3aly
7. 3v t Saltas Agony / Markus (Salta) p.17,3aly -- p.01.15,4aly
8. 3v t Dezshayla Dawn (DS) p.17,1aly -- p.01.15,4aly
9. 3v t Hide And Seek / Sinna (NaSe) 17,2a -- p.01.15,5aly x

ryhmä 4
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v t Double Trouble / Iida (NaSe) p14,5a -- p.01.12,1aly
2. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly--  p.01.12,2aly
3. 3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly --  p.01.12,3aly
4. 5v t Killer Queen / Marcus (RaRa) i.evm, p.14,7akp -- p.01.12,4aly
5. 4v o Wolfburn Ach / (ARO) p14,3a -- p.01.12,4aly xx
6. 3v t Flying High / Hilkka (NaSe) 14,3a -- p.01.12,4aly
7. 4v t Saltas Vicious Mistress / Maija (Salta) p.14,3aly -- p.01.13,1aly
8. 4v t Saltas Unfair / Ville (Salta) p.14,2aly -- p.01.13,4aly
9. 4v t Saltas Innocent Love / Aku (Salta) p.14,2aly -- p.01.13,4aly
10. 4v o Wyvern Stain / (ARO) p14,4a -- p.01.13,5aly x
11. 4v t Wingless Stain / (ARO) p14,5a -- p.01.13,5aly
4v o Stormbringer Stain / (ARO) p14,6a -- - k

ryhmä 5
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.12,2aly -- p.01.10,3aly
2. 3v t Can't Avoid This / Shavo (NaSe) p11,3a -- p.01.10,4aly
3. 6v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a -- p.01.11,1aly
4. 5v t Tempest Ach / (ARO) p12,4a -- p.01.11,2aly
5. 7v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.11,3aly
6. 6v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a -- p.01.11,3aly
7. 7v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.11,3aly
8. 6v t Sledgehammer / (ARO) p10,4a -- p.01.11,5aly x
5v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- - hyl

ryhmä 6
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.10,3aly -- p.01.09,3aly
2. 6v t Iamthebest / (ARO) p10,4a -- p.01.09,3aly
3. 5v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.10,1aly -- p.01.09,3aly x
4. 9v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.10,0aly -- p.01.09,4aly
5. 5v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.09,5aly x
6. 6v o Assess Duán / (ARO) p10,4a -- p.01.09,5aly
7. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.10,1aly -- p.01.09,6aly
8. 4v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly --  p.01.10,2aly
9. 5v t Devilslittlesister / (ARO) p10,5a -- p.01.10,2aly
10. 6v o Iceking Stain / (ARO) p10,3a -- p.01.10,2aly x
11. 7v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a -- p.01.10,4aly x
12. 3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.10,6aly -- p.01.10,5aly x

ryhmä 7
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Saltas Reversal / Mikko (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,1aly x
2. 7v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.09,3aly x
3. 6v o Tombstone / (ARO) p09,6a -- p.01.09,3aly
4. 5v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,3aly -- p.01.10,1aly
5. 8v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.10,2aly
6. 4v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.09,2a -- p.01.10,3aly
7. 8v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,4aly -- p.01.10,3aly
8. 6v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,4aly
5v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,4ly -- - hyl

ryhmä 8
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Saltas Erroneous / Kaisa (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,2aly
2. 6v t Saltas Unless / Minna (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,3aly
3. 10v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,3aly
4. 5v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.09,6aly  -- p.01.09,4aly
5. 8v o Icaros Duán / (ARO) p09,4a -- p.01.09,4aly x
6. 8v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- p.01.10,2aly x
7. 5v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.09,3aly -- p.01.10,5aly
8. 5v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.10,6aly x
6v t Devana Ach / (ARO) p09,8a -- - hml

ryhmä 9
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v t Delete Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.09,2aly
2. 6v t Arlington Heights GA / S (ION) ep.09,4aly -- p.01.09,2aly
3. 6v t Saltas Shun / Pekka (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,3aly
4. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.09,4aly --  p.01.09,4aly
5. 4v o Captain Snilli / (SnRa) p.09,2a -- p.01.09,5aly
6. 9v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,3aly
7. 9v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.10,3aly x
4v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.09,3aly -- - hml
7v o Saltas Upbraid / Sara (Salta) p.09,2aly -- - k

ryhmä 10
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Saltas Nothing To Love / Viivi (Salta) p.08,1aly -- p.01.09,1aly x
2. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly -- p.01.09,1aly
3. 7v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly -- p.01.09,1aly x
4. 6v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,2aly -- p.01.09,2aly
5. 5v o Flaming Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.09,3aly
6. 5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.09,3aly
7. 5v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.08,1aly -- p.01.10,5aly
8. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly -- p.01.10,5aly

ryhmä 11
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.08,5aly -- p.01.09,1aly
2. 5v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.08,4aly -- p.01.09,2aly
3. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a -- p.01.09,4aly x
4. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.09,5aly xx
5. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly -- p.01.09,5aly x
6. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly -- p.01.09,6aly
7. 8v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- p.01.10,2aly
8. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- p.01.10,5aly
10v o Innoxious Arrow / Paula (Salta) p.08,1aly -- - hyl

ryhmä 12
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.09,4aly
2. 6v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,6aly
3. 7v o Charon Ach / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,4aly x

4. 7v o Lunatic Tears / Saku (Salta) p.08,1aly -- p.01.10,5aly x
5. 7v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,5aly x
6. 8v o Saltas Uneasy / Mika (Salta) p.08,2aly -- p.01.10,6aly x
7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- - k
5v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.08,1a -- - hml

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, yli 5-vuotiaat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 10v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 24,2a -- 01.24,2aly
2. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.24,2aly
3. 8v o Ruskon Rymy-Reima / (KiRa) 22,4 -- 01.24,3aly
4. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 24,1ake -- 01.24,3aly
5. 8v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.24,3aly
6. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,4ly -- 01.24,3aly x
7. 10v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 01.24,4aly x
8. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.25,2aly
9. 10v t AH Sadetanssi / (ARO) 24,6a -- 01.25,3aly
10. 15v o Tierra's Andre / (StRa) 20,5aly -- 01.25,3aly
11. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,4aly -- 01.25,5aly
11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a --  - hll

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 1. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 5v t Amelia Ach / (ARO) 13,2a -- 01.12,2aly x
2. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.12,2aly
3. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,9aly -- 01.12,4aly
4. 5v t Sadness In Your Eyes / Jorma (Duo) 13,1 --  01.12,5aly
5. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a --  01.12,5aly x
6. 9v t Sweet As Sin / misery. (MIS) 10,1aly -- 01.13,1aly
7. 7v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 13,1a -- 01.13,2aly x
8. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 12,1ake -- 01.13,4aly
9. 7v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 13,4aly -- 01.13,5aly
10. 9v o OR'Aspirin Damage / Spookiness (RDT) 12,9ake -- 01.13,5aly
9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 11,3aly -- - hml
4v t Clockwork Foxy / (KiRa) 01.12,5ake -- - hyl

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 2. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 9v o Radical Insomnia / Laura (RDT) 11,2aly -- 01.12,1aly x
2. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 01.13,2ake -- 01.12,1aly
3. 8v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily)  01.10,1ake -- 01.12,3aly
4. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.12,4aly
5. 12v o Batlou of Son / Tierra (StRa) 10,4aly -- 01.12,4aly
6. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a --  01.12,6aly
7. 9v o Experimental Duán / (PoRa) 11,1aly -- 01.12,6aly
8. 7v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.12,6aly
9. 5v t K. Dina Her / Jorma (Duo) 13,2 --  01.13,2aly x
10. 9v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a -- 01.13,4aly
11. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,3aly -- 01.13,6aly
12. 8v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 12,3a -- 01.13,6aly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 3. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
P: 5000ve - 2500ve - 1500 ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 12,1a -- 01.12,2aly x
2. 8v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.10,1aly -- 01.12,3aly
3. 6v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 13,3 --  01.12,3aly
4. 7v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.12,5aly
5. 8v t Grandezza Kind / Tierra (StRa) 12,0aly -- 01.12,5aly
6. 6v t Chocoholic Cram! / Anna (RDT) 13,2aly -- 01.12,6aly xx
7. 7v t Better Than Expected / Ella (NaSe) 11,4a -- 01.13,1aly
8. 4v o Battlemage Ach / (ARO) 13,6a -- 01.13,2aly xx
9. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,3aly -- 01.13,3aly xx
10. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a --  01.13,4aly
6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- - hyl
8v t Pompeji / Lily (RaRa) 12,2ake -- - hml

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial-finaali, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset osallistujat karsinnoista
P: 30 000ve+loimi - 18 000ve - 12 000ve - 6000ve (- 3000ve)

Tulokset arpoi reibili

1. 6v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 13,3 -- 01.12,3aly
2. 9v o Radical Insomnia / Laura (RDT) 11,2aly -- 01.12,6aly
3. 5v t Amelia Ach / (ARO) 13,2a -- 01.13,1aly
4. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.13,3aly
5. 8v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.10,1aly -- 01.13,3aly
6. 5v t Sadness In Your Eyes / Jorma (Duo) 13,1 -- 01.14,1aly
7. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.14,2aly xx
8. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,9aly -- 01.14,4aly
9. 7v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.15,1aly x
10. 8v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.15,3aly xx
11. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 12,1a -- 01.15,4aly xx
12. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 01.13,2ake -- 01.15,6aly x