virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU HEVOSET KASVATUS KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 29.03.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan viidettä kertaa muutamia oman tallin edesmenneiden hevosten muistolähtöjä.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- rajattomasti hevosia / omistaja, päälähtöihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / lähtö
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit133 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Devin Stain

p.09,9aly
Vuoden peitsarisiitostamma 2014 (VRER)
Vuoden peitsarisiitostamma 2013 (VRER)
Vuoden siitostamma 2012 (VPY)
Ladies Tour 2011
Denim Division Memorial 2011 toinen
Classic Pace 2011
Fool's Hoodoo

11,0ake - 16,2make
Supernatural Ach

13,3ake - 14,8maly
Tour de Monté 2012
Kiri-Kalle KIR

20,5aly - 20,0ake
KTK II (J)
SLA-III
VRER-Tähtijuoksija
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2010 toinen
Savun Salama

21,3ake - 26,1maly
KTK III (J)
VRER-Valio
Vuoden kilpaileva suomenhevosori 2011 (VRER)
Montémestaruus 2011 kolmas
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2011
Pikkupelmann 2009 toinen
Narrilaivan Maahiainen

2.19,0ly - 2.22,9mly
Vuoden hevonen 2012 (VRER)
Vuoden montéponi 2012 (VRER)
VRER-Ponivalio
A-ponien vSE monté 1600m
A-ponien montémestari 2012
Stens Snurra

1.41,7ly - 2.19,2maly
VRER-Ponivalio

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

01. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve
02. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
03. Narrilaivan Maahiainen Muistoajo, monté, tasoitusajo 1100m, 2.40,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 500ve+loimi - 420ve - 320ve - 220ve - 120ve - 80ve

04. tasoitusajo 1600m, 2.20,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve
05. tasoitusajo 1600m, 2.19,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
06. Stens Snurra Muistoajo, tasoitusajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+loimi - 420ve - 320ve - 220ve - 120ve - 80ve

07. ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
08. ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
09. Kiri-Kalle KIR Muistoajo, ryhmäajo 3100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve
10. Salama Sprintti, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

11. ryhmäajo 1609m, p12,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
12. ryhmäajo 1609m, p11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
13. Devin Stain Memorial, ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

14. ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
15. ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
16. Hoodoo Mile, ryhmäajo 1609m, 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve
17. Supernatural Ach Memorial, monté, ryhmäajo 2100m, 16,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

01. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve

ryhmä 1
1. 3v t Radikaali Neiti / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.00,2ly
2. 3v t Saltan Sitruunalime / Janna (Salta) 3.13,4ly -- 03.00,3ly
3. 3v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 3.15,4 -- 03.01,2ly x
4. 3v o Bjarne Tor / Sanni P (RuKo) ei enn -- 03.01,2ly
5. 4v t Gue Tick Tock / Anna (RDT) 3.00,2ly -- 03.01,4ly
6. 4v o Unian Charlie / (SnRa) 3.13,4a – 03.02,3ly x
7. 5v t Aken Lace / (ARO) 3.10,6 -- 03.03,3ly x
8. 3v o Doughnut King / Melina (ILY) 3.01,2ly xx -- 03.03,4ly
4v t Señorita I.F. / (MRA) ei enn. -- - hpl
4v t Toy’s Danine / (SnRa) 3.00,3 -- - hll

ryhmä 2
1. 3v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 3.10,5ly -- 03.00,1ly x
2. 4v t Why Me? I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.00,2ly x
3. 3v o Owen Go / (ARO) ei enn -- 03.01,2ly xx
4. 3v t Honey Bunny / Jaana (ILY) ei enn -- 03.01,2ly
5. 5v o Aken Varric / (ARO) 3.08,3 -- 03.01,5ly
6. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.02,1ly x
7. 3v t Toy’s Vivian / (SnRa) 3.03,3a – 03.02,6ly
8. 3v o Narrilaivan Corona / Laura (RDT) 3.13,2ly -- 03.03,3ly
9. 3v t Flissa Go / (ARO) 3.12,9 -- 03.03,3ly
10. 4v o Cavalier I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.03,5ly x

02. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve

ryhmä 1
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 5v o Radical Beware / Laura (RDT) 2.54,2ly -- 02.50,4ly
2. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 02.50,6ly
3. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.54,3ly -- 02.51,1ly
4. 3v o Jokeri Pokeri / Heli (ILY) 2.58,2aly -- 02.51,3ly x
5. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 02.51,3ly
6. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 02.51,5ly
7. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.56,2ly -- 02.52,4ly x
3v t Cella / Nella (ILY) 2.59,4ly --   - k
5v t Toy's Marilyn / Spookiness (RDT) 2.57,3ly -- - hml
5v o Saltas Cuba Libre / Anna (RDT) 2.54,2ly -- - hml

ryhmä 2
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 6v t Toy's Cathrine / Jaana (MRA) 2.46,5aly -- 02.43,1ly x
2. 7v o Jaws Bond / Riina (RDT) 2.45,6ly -- 02.43,2ly x
3. 7v t Serendipity / misery. (MRA) 2.44,8aly -- 02.43,2ly
4. 8v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.46,1 -- 02.43,5ly
5. 12v o Aken Longmorn / (ARO) 2.47,5 -- 02.44,1ly
6. 5v o Hot-Air Charm RC / Emmi (RDT) 2.46,4ly -- 02.44,1ly
7. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.44,3ly
8. 6v o Chewbacca / Karla (MRA) 2.47,9aly -- 02.44,4ly
9. 7v o Toy's Daniel / Tiina (RDT) 2.44,5aly -- 02.45,5ly
10. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.43,5a -- 02.45,5ly
11. 11v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.46,1 -- 02.46,2ly xx
12. 8v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.46,2 -- 02.46,5ly
5v t Radikalin Tiitinen / Inka (RDT) 2.44,1aly -- - hyl

ryhmä 3
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 11v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.24,3 -- 02.30,3ly
2. 8v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.32,8 -- 02.30,4ly
3. 6v t Nessia Duán / (SnRa) 2.36,4a -- 02.30,4ly
4. 14v t Twinky I.F. / Oona (RDT) 2.12,1aly -- 02.31,2ly
5. 9v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.25,4 -- 02.31,2ly
6. 10v o Wild Wizard / (SnRa) 2.31,2 -- 02.32,6ly
7. 8v o Sailin' Light / (SnRa) 2.27,3 -- 02.33,2ly
8. 14v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.33,4a -- 02.33,3ly
13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.33,3a -- - hyl

03. Narrilaivan Maahiainen Muistoajo, monté, tasoitusajo 1100m, 2.40,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 500ve+loimi - 420ve - 320ve - 220ve - 120ve - 80ve

1. 10v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.14,6aly -- 02.45,2mly xx
2. 11v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.18,1a (m3.07,3) -- 02.45,3mly
3. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.45,6mly
4. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MRA) 2.21,2aly (m3.02,4aly) -- 02.46,3mly
5. 9v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.18,3a (m2.29,2a) – 02.47,1mly x
6. 17v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.14,2 (2.28,2m) -- 02.47,5mly
7. 11v o Taikatatti RC / (ARO) 2.39,3 (2.58,4ma) -- 02.49,4mly x
8. 10v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.24,2 (m3.01,6) -- 02.50,3mly x
9. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.30,5aly -- 02.50,5mly
10. 10v o Narrilaivan Giblin / Spookiness (RDT) 2.14,5ly (2.42,4maly) -- 02.51,3mly x
11. 10v t Radikaali Romanssi / Anna (RDT) 2.29,5ly (3.00,9maly) -- 02.52,5mly
11v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.12,3aly -- - hll
7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly -- - hll
8v t Radical Elysee / Laura (RDT) 2.37,4ly (3.07,3maly) -- - k

04. tasoitusajo 1600m, 2.20,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve

ryhmä 1
1. 3v o Toy's Havard / (ARO) 2.21,6 -- 02.20,4ly
2. 4v t Charlene I.F. / (MRA) ei enn. -- 02.20,6ly
3. 4v o Aodhán I.F. / (MRA) ei enn. -- 02.21,3ly
4. 3v t Toy's Adaia / (ARO) 2.24,6 -- 02.21,5ly x
5. 3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) 2.22,1ly -- 02.22,2ly x
6. 3v o Thriller / Kati (ILY) 2.25,2ly -- 02.22,4ly xx
7. 3v t Brigitte / Lotta (ILY) 2.28,3ly x -- 02.22,5ly
3v t As A Snow Butterfly / Oona H (RuKo) ei enn -- - hll
3v o Samuci NRL / siinau (RuKo) ei enn -- - hpl

ryhmä 2
1. 3v t Argent Go / (ARO) 2.24,5 -- 02.20,1ly x
2. 3v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.21,3a -- 02.20,2ly
3. 3v o Bouncer / Olli (ILY) ei enn -- 02.20,3ly x
4. 4v o Cheeky Chester I.F. / (MRA) ei enn. -- 02.20,3ly
5. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) 2.23,6ly -- 02.21,1ly
6. 3v o Da Capo Thetodor / Elia (RuKo) ei enn -- 02.21,4ly
7. 3v t Dalliance / Bea (ILY) 2.27,2ly -- 02.22,2ly
3v o A.D. Dareios / Sanno P (RuKo) ei enn -- - k
3v o Stranger Than Fiction / Elias (RuKo) ei enn -- - k

05. tasoitusajo 1600m, 2.19,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve

ryhmä 1
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 6v t Petronella NRL / (ARO) 2.14,3 -- 02.13,1ly
2. 4v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.19,2 -- 02.13,2ly
3. 7v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.13,3aly -- 02.13,3ly
4. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.18,3a -- 02.13,4ly
5. 4v t Toy's Phoebe / Spookiness (RDT) 2.17,6ly -- 02.13,5ly xx
6. 6v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.14,4 -- 02.14,3ly
7. 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.14,6a -- 02.14,5ly
8. 4v o Balwinder I.F. / Laura (RDT) 2.15,2ly -- 02.14,6ly
9. 5v t Mellony Narr / (ARO) 2.18,2 -- 02.15,2ly
10. 5v o Ethan Narr / (ARO) 2.18,3 -- 02.15,5ly x
11. 5v t Aken Magi / (ARO) 2.18,1 -- 02.16,2ly
12. 4v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.19,5a -- 02.16,3ly xx

ryhmä 2
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.04,2a -- 02.05,2ly
2. 5v t Hugging NRL / (SnRa) 2.12,3a -- 02.05,4ly
3. 9v t Love To Bits / Niina (RDT) 2.00,6ly -- 02.05,4ly
4. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,6a -- 02.06,4ly xx
5. 7v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.07,3a -- 02.06,4ly
6. 5v t Toy's Aroania / Minna (RDT) 2.10,4ly -- 02.07,3ly
7. 7v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.07,5ly
8. 6v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.07,6a -- 02.07,5ly
9. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.12,2 -- 02.07,5ly
10. 5v o Gillyweed RC / Anna (RDT) 2.12,2ly -- 02.07,6ly
5v o Aken Tvinnig / (ARO) 2.12,4 -- - hml
6v t Chachacha I.F. / misery. (MRA) 2.07,2aly -- - hpl
7v t Radical Shameless / Vilma (RDT) 2.00,5ly -- - hll

ryhmä 3
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 54,4a -- 01.52,1ly
2. 8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 56,2aly -- 01.52,2ly
3. 9v t Drilla NRL / Eve (Salta) 46,2ly -- 01.52,4ly
4. 10v t Toy's Liselotte / (SnRa) 47,2 -- 01.52,4ly
5. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 54,1a -- 01.52,5ly
6. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.52,5ly
7. 10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a -- 01.53,2ly
8. 6v t Avasha G / Micke (MRA) 59,4aly -- 01.53,2ly
9. 16v t Aken Sigrun / (ARO) 55,4 -- 01.53,4ly
10. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 52,7 -- 01.53,4ly
11. 9v o Stjärnfall B / Jaana (MRA) 52,7ke -- 01.53,5ly x
12. 9v o Daredevil Duán / (SnRa) 48,5 -- 01.54,2ly
13. 12v o Aken Mortlach / (ARO) 51,5 -- 01.54,5ly x
9v t Barbarella RC / Leena (RDT) 1.52,1ly -- - hml
9v o Top Priority / Kiia (RDT) 1.49,4al -- - hml

06. Stens Snurra Muistoajo, tasoitusajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+loimi - 420ve - 320ve - 220ve - 120ve - 80ve

1. 9v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 48,3aly -- 01.49,1ly xx
2. 13v t Aken Surra / (ARO) 52,4a -- 01.49,2ly x
3. 14v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,3a -- 01.49,3ly x
4. 11v o Einherjar I.F. / Janna (Salta) 43,1aly -- 01.49,3ly x
5. 17v o Aken Agmundr / (ARO) 47,3a -- 01.50,3ly xx
6. 9v o Casanova I.F. / Laura (MRA) 54,8ke -- 01.50,3ly
7. 12v o Toy's Bjarte / (SnRa) 38,5 -- 01.50,3ly
8. 11v o PP's Rattles And Tattles / Jenni (Salta) 41,1ly -- 01.50,5ly x
9. 9v o Capoeira Warrior / Laura (RDT) 1.45,4aly -- 01.51,3ly
10. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 43,2aly -- 01.51,4ly
11. 11v t Aken Scapa / (ARO) 53,5 -- 01.51,4ly x
12. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,3a -- 01.51,4ly
13. 9v o Radical Grimmer / Spookiness (RDT) 1.49,3ly -- 01.51,5ly xx
14. 15v t Bella Ciao / Anna (RDT) 1.45,2aly -- 01.51,6ly
15. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke -- 01.52,4ly x
6v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 58,4ly -- - hml

07. ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v t Saltan Notkahdus / Amelie (Salta) 46,5ke -- 01.34,1ake
2. 3v t. Duanin Vilhelmiian / S. Solja 38,2 -- 01.34,5ake
3. 3v o Nils / Heikki (ILY) 43,2ke -- 01.34,5ake
4. 3v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 38,3aly -- 01.34,5ake x
5. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a --  01.35,3ake
6. 3v o Guen Ikiraivo / Anna (RDT) 38,5aly -- 01.35,3ake
7. 3v t Ruskon Unikko / Matteus (RaRa) 49,5ke -- 01.35,4ake
8. 3v o Winksinwonksin RC / (ARO) 39,4a -- 01.35,5ake xx
9. 3v t Sabina / Ossi (ILY) 43,2ke -- 01.36,2ake
10. 3v t Savun Riitasointu / (ARO) 41,3 -- 01.36,4ake

ryhmä 2
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v t Gabriella / Saana (ILY) 46,4ke -- 01.34,1ake
2. 3v o Saltan Kelirikko / Eve (Salta) 41,5ly -- 01.34,3ake
3. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) 42,4a -- 01.34,5ake x
4. 3v t Savun Cauhia / (ARO) 40,1 -- 01.35,4ake
5. 3v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 37,3aly -- 01.35,5ake
6. 3v t Radikaali Viuhahdus / Dimma (RaRa) 48,2ke -- 01.35,5ake
7. 3v o Savun Villimies / (ARO) 42,1 -- 01.36,1ake xx
8. 3v t Guen Vilusukka / Jaana (RDT) 38,2aly -- 01.36,4ake
9. 3v t Radikalin Diipadaapa / Spookiness (RDT) 49,1ke -- 01.36,6ak

ryhmä 3
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 40,3a -- 01.34,2ake
2. 3v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- 01.34,3ake
3. 3v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 37,1aly -- 01.34,6ake
4. 3v t. Suhmuran Santra /  M. Laine (KiRi) 45,3 -- 01.36,1ake
5. 3v o Håkan / Niilo (ILY) 45,2ke -- 01.36,2ake
6. 3v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 41,3a -- 01.36,3ake
7. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a --  01.36,4ake
8. 3v t Saltan Räikeä / Ellu (Salta) 49,2ke -- 01.36,5ake xx
3v o Narrilaivan Huikee / Laura (RDT) 41,4aly -- - hml

ryhmä 4
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v o Kalman Karkottaja / Janne (ILY) 35,2aly --  01.33,3ake xx
2. 4v o Yllytyshullu / Joel (ILY) 36,4ake -- 01.33,3ake
3. 4v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 39,1ke -- 01.33,4ake x
4. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.34,1ake
5. 4v o. Sølv's Mustahuumori / M. Filppula (KiRi) 48,1 -- 01.34,2ake x
6. 4v t Herttakaksikko / Mikael (HCT) 40,2ake -- 01.34,3ake x
7. 4v t Saturiina / Mika (ILY) 35,2aly -- 01.34,4ake
8. 4v o Styrbjörn / Johan (HCT) 49,5ke -- 01.34,5ake
9. 4v o Narrilaivan Palapeli / Hanna (RDT) 35,5ly -- 01.35,4ake x
10. 4v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 38,1aly -- 01.35,4ake
11. 4v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 41,1aly -- 01.35,5ake
12. 4v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 42,3aly -- 01.35,5ake x

ryhmä 5
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 6v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 31,3ake -- 01.30,1ake
2. 4v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 31,3ake -- 01.30,3ake xx
3. 5v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 31,2a -- 01.30,4ake
4. 4v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 31,5ke -- 01.30,4ake
5. 5v o Kieran NRL / (ARO) 34,4 -- 01.30,4ake
6. 4v t Makia / Julia (ILY) 34,3aly -- 01.31,1ake
7. 4v o Valkoinen Valhe / Melina (ILY) 34,5aly x -- 01.31,4ake xx
8. 4v o Pesukonepäällikkö / Tuula (HCT) 31,4ke -- 01.32,4ake
9. 4v t Ruskon Jaava / (SnRa) 32,5a -- 01.32,4ake
10. 5v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 33,2ke --  01.32,4ake
11. 4v t Lesken Lumous / Anna (ILY) 34,2aly -- 01.32,5ake
4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 31,3ke -- - k

ryhmä 6
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 8v t AH Kuunlilja (DS) 31,2ake -- 01.29,2ake
2. 6v o Duanin Noniin / (ARO) 30,3 -- 01.29,2ake
3. 4v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi)  30,5 -- 01.29,4ake
4. 6v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 30,2aly -- 01.29,5ake
5. 4v o Unian Viikinki / (SnRa) 30,3a -- 01.30,4ake
6. 5v o Hunsvotti I.F. / misery. (MRA) 31,3aly -- 01.30,4ake
7. 9v t. Riemu Ros / H. Turunen  (KiRi) 30,0 -- 01.31,3ake xx
8. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 31,2ke -- 01.31,4ake
9. 4v t Topakan Rakkauspakkaus / Sofia (HCT) 31,2ke -- 01.31,4ake
4v t AH Karamelli / (ARO) 30,5 -- - k
4v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 30,6 -- - hpl
4v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 31,2ke -- - hml

08. ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v t Duanin Kultapiisku / Spookiness (RDT) 29,9ake -- 01.27,2ake
2. 4v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 29,2a -- 01.27,5ake
3. 8v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 28,5a -- 01.27,6ake
4. 8v t Savun Cancan / (ARO) 28,5a -- 01.28,1ake
5. 5v o Saltan Huurteinen / Laura (RDT) 29,9ake -- 01.28,2ake
6. 5v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 28,4a -- 01.28,3ake
7. 5v t Pompeji Systeemi / Aino (RDT) 29,3ly -- 01.28,4ake
7v t Duanin Okariina / (ARO) 29,3a -- - hll
5v o Kuningasjätkä RC / Anna (RDT) 29,9ake -- - hll
7v t Arvuuttaja RC / Pinja (RDT) 29,2aly -- - hml

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 27,6 -- 01.26,1ake
2. 4v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.26,3ake
3. 6v t AH Hallakuu / (ARO) 28,4a -- 01.26,4ake xx
4. 4v o Saltan Veikeä / Ellu (Salta) 28,2aly -- 01.26,5ake x
5. 5v t Saltan Haikea / Amelie (Salta) 28,1ake -- 01.26,5ake
6. 7v o O.R. Magnus / Frida (DS) 28,2aly -- 01.26,5ake x
7. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,5aly -- 01.27,2ake
8. 7v o O.R. Magnus / Frida (DS) 28,2aly -- 01.27,2ake
6v o AH Barbaari / (ARO) 27,9a -- - hml

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t Saltan Haikea / Ville (Salta) 27,2aly -- 01.26,1ake
2. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.26,2ake
3. 6v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 27,3ake -- 01.26,2ake
4. 5v t Radikalin Keruutar / Oona (RDT) 27,4ake -- 01.26,2ake xx
5. 5v o Saltan Routa / Markus (Salta) 27,3aly -- 01.26,3ake
6. 11v t Kekan Satiiri / (ARO) 27,4a -- 01.26,3ake
7. 7v t Saltan Ruustinna / Maija (Salta) 27,1aly -- 01.26,5ake
8. 7v t Radikalin Villimimmi / Inka (RDT) 27,2aly -- 01.27,2ake
9. 7v o Valtarian Valkotakki / Eve (Salta) 27,3ake -- 01.27,4ake
10. 6v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 27,2aly  -- 01.27,5ake

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 7v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 26,9a -- 01.25,2ake
2. 11v o AH Finlaggan / (ARO) 26,6a -- 01.25,3ake
3. 7v o AH Yövahti / (ARO) 26,4a -- 01.25,3ake
4. 7v t AH Mintturae / (ARO) 26,5a -- 01.25,3ake
5. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,3ake -- 01.25,4ake
6. 8v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 26,6a -- 01.25,5ake
7. 10v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a -- 01.26,1ake
8. 11v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a -- 01.26,2ake
9. 11v t Duanin Metsätähti / (ARO) 26,2a -- 01.26,2ake x
10. 7v o Manailla KAS / Laura (RDT) 26,6ly -- 01.26,3ake
11. 6v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 26,1ake -- 01.26,4ake
12. 9v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,2a -- 01.26,5ake

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MRA) 25,2ake -- 01.25,5ake
2. 7v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly --  01.25,5ake x
3. 14v t AH Caolila / (ARO) 25,0a -- 01.25,6ake
4. 9v o AH Vintrig / (ARO) 25,5a -- 01.26,1ake
5. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 25,4ake -- 01.26,1ake x
6. 8v t AH Tiikerililja / (ARO) 25,5a -- 01.26,4ake
7. 11v o AH Irokeesi / (ARO) 25,3a -- 01.26,4ake xx
8. 7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 25,4aly -- 01.26,4ake
9. 14v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 -- 01.26,5ake
10. 7v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 25,4 -- 01.26,5ake
11. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.26,6ake

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly -- 01.24,2ake
2. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,4aly -- 01.24,4ake
3. 6v t Saltan Tuikea / (SnRa) 24,7a -- 01.24,5ake x
4. 7v t Snillin Karpalo / (SnRa) 23,4a -- 01.25,1ake
5. 10v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,2a -- 01.25,2ake
6. 8v o AH Cetan / (ARO) 24,9a -- 01.25,2ake
7. 7v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 24,4ake -- 01.25,4ake xx
8. 9v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 24,3ly -- 01.25,5ake x
9. 7v o Valtarian Pikkuseteli / Paula (Salta) 24,1aly -- 01.25,6ake
9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,0ake -- - hml

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 24,8 -- 01.24,2ake
2. 11v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- 01.24,3ake
3. 8v o Encore / Ulla (RDT) 24,7aly -- 01.24,5ake
4. 8v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,1a -- 01.24,5ake
5. 6v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 -- 01.24,5ake
6. 9v t Saltan Aurinkousva / Sara (Salta) 23,4ake -- 01.24,5ake
7. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.24,6ake
8. 13v t Dii-Dii Daalia / Tiina (RDT) 24,4ake -- 01.25,2ake
9. 8v t Snillin Havina / (SnRa) 23,2a -- 01.25,2ake x

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t AH Höstblom / Mikko (Salta) 22,1aly -- 01.24,2ake
2. 9v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,6a -- 01.24,2ake
3. 9v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a --- 01.24,2ake
4. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 22,6ake -- 01.24,3ake
5. 11v t Saltan Hahtuva / Aku (Salta) 22,2aly -- 01.24,5ake xx
6. 14v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.24,5ake
7. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.24,6ake x
8. 8v o Radikaali Weijari / Riina (RDT) 22,8aly -- 01.25,1ake
9. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 01.25,3ake
9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,6aly -- - hml
9v t Snillin Matilda / (SnRa) 22,1a -- - hll

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v o AH Sysi / (ARO) 22,2a -- 01.24,2ake xx
2. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.24,2ake
3. 9v t Snillin Aamutuima / Nelli (RDT) 21,4aly -- 01.24,2ake
4. 11v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,1a -- 01.24,3ake
5. 11v o Saltan Vääristymä / Leila (Salta) 21,4aly -- 01.24,5ake
6. 12v t AH Harhaleikki / (ARO) 21,7a -- 01.25,1ake x
7. 10v o Hulivei I.F. / Enni (RDT) 21,4aly -- 01.25,1ake
8. 11v t O.R. Wihutar / Maisa (Salta) 21,1aly -- 01.25,3ake
9. 9v t Kekan Jekutar / Miisa (RDT) 21,5ly -- 01.25,6ake x
10. 10v o Ikikorven Taskunauris / Anssi (Salta) 21,2aly -- 01.25,6ake xx

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 14v o Valtarian Humare / (SnRa) 21,1a -- 01.24,2ake
2. 12v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 20,1a -- 01.24,4ake xx
3. 8v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.25,1ake
4. 9v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 -- 01.25,2ake
5. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.25,3ake
6. 12v t Snillin Herttainen / (SnRa) 20,3a -- 01.25,4ake
7. 11v o Tulihurma I.F. / Reetta (Salta) 21,1aly -- 01.25,4ake xx
8. 15v o Nordsvensk / (SnRa) 20,3a -- 01.25,5ake
9. 10v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 01.25,5ake
9v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 20,3a -- - hpl

09. Kiri-Kalle KIR Muistoajo, ryhmäajo 3100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,4aly -- 01.29,2api
2. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.29,3api x
3. 7v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 25,5aly -- 01.29,4api
4. 7v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 26,5a -- 01.29,6api
5. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.29,6api
6. 6v t Selvästi Joo I.F. / Ellu (Salta) 25,9ake -- 01.30,6api
7. 6v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 25,5 -- 01.31,3api
8. 10v t Purnin Arpaonni / Spookiness (RDT) 25,2ake -- 01.31,5api xx
9. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.31,5api
10. 14v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 22,2a -- 01.31,5api
11. 6v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 25,1aly -- 01.31,5api
12. 5v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 26,3aly -- 01.31,6api x

10. Salama Sprintti, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.23,2aly xx
2. 11v t AH Sadetanssi / (ARO) 24,6a -- 01.23,3aly
3. 9v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 24,5ake -- 01.23,3aly x
4. 9v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- 01.23,4aly xx
5. 6v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.22,5ake -- 01.23,4aly
6. 9v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a -- 01.23,5aly
7. 9v o PII Savustus / Ellu (Salta) 20,2aly -- 01.23,5aly x
8. 7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- 01.23,5aly
9. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- 01.24,1aly
10. 14v o AH Tulimyrsky (DS) 21,6a -- 01.24,4aly
11. 8v o Snillin Vihtori / (ARO) 22,5a -- 01.24,5aly x
14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- - hyl

11. ryhmäajo 1609m, p12,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 2v t Edradour Ach / (DP) p.19,5aly -- p.01.17,2aly
2. 2v o Infiltrator Stain / (ARO) p18,5a -- p.01.17,2aly x
3. 2v t Swashbuckler Stain / (ARO) p16,6a -- p.01.17,2aly
4. 2v t Little Liar / Leia (ILY) ei enn -- p.01.17,4aly xx
5. 2v o Ignite / Ilari (ILY) ei enn -- p.01.17,5aly x
6. 2v t Borderline / Kia (ILY) ei enn -- p.01.17,5aly
7. 2v t Vivacious Duán / Mikko P (RuKo) ei enn -- p.01.17,6aly
8. 2v o Action Point / Pekka (ILY) ei enn -- p.01.18,3aly
9. 2v t Reaver Stain / (ARO) p18,6a -- p.01.18,3aly
10. 2v o Dexter Ach / Joni T (RuKo) ei enn -- p.01.18,6aly x

ryhmä 2
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 3v t SheknowsIamcrazy / (DP ei enn -- p.01.16,2aly
2. 3v o Snickerdoodledandy / Magnus (DP) p1.17,2aly -- p.01.16,3aly
3. 3v o Ithinkshedoesntcare / (DP ei enn -- p.01.16,4aly
4. 3v t Lilyofthevalley / Pia (DP) p.18,5aly -- p.01.16,4aly xx
5. 3v o Black Cash / Jokke T (RuKo) p.17,2aly -- p.01.16,6aly x
6. 3v o The Babyface / Riina (DP) p.18,6aly -- p.01.16,6aly
7. 3v o Dorian Ach / (ARO) p18,3a -- p.01.17,3aly
8. 3v t Dezshayla Dawn (DS) p.17,1aly -- p.01.17,4aly
3v o Deygan Ach / (ARO) p17,4a -- - hpl

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 3v o Traveler Ach / (ARO) p15,6a -- p.01.14,2aly
2. 3v t Showdownshine /Billy (DP) p.16,4aly -- p.01.14,2aly
3. 3v t Selket Ach / (ARO) p15,2a -- p.01.14,4aly
4. 3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly --  p.01.14,6aly
5. 4v o Araknofobia Dawn / siinau (RuKo) p.16,3aly -- p.01.15,3aly
6. 4v o Tarmles Duán / Joni T (RuKo) p.15,2aly -- p.01.15,4aly
7. 3v t Krysia Icatha / Olli P (RuKo) p.16,3aly -- p.01.15,5aly
4v o Stormbringer Stain / (ARO) p14,6a -- - hml

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 3v t Cutie Snilli / (SnRa) p.13,3a -- p.01.12,2aly
2. 4v t Wingless Stain / (ARO) p13,5a -- p.01.12,3aly
3. 5v t Killer Queen / Marcus (RaRa) i.evm, p.12,1aly -- p.01.12,4aly
4. 4v o Wolfburn Ach / (ARO) p12,4a -- p.01.13,2aly
5. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly--  p.01.13,3aly
6. 5v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- p.01.13,4aly
7. 4v o Wyvern Stain / (ARO) p13,5a -- p.01.13,5aly
4v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.12,5aly --   - hll

12. ryhmäajo 1609m, p11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v t Tempest Ach / (ARO) p11,2a -- p.01.10,2aly
2. 3v t Dagna Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.10,2aly x
3. 7v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.10,3aly x
4. 6v t Hellion Ach / (ARO) p11,1a -- p.01.10,4aly
5. 9v t Infinity Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.11,1aly x
6. 4v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.12,2aly -- p.01.11,4aly x
7. 7v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.11,5aly
8. 6v o Quinlan Duán / (ARO) p11,1a -- p.01.11,5aly

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v t Devilslittlesister / (ARO) p10,2a -- p.01.09,2aly
2. 5v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.10,1aly -- p.01.09,4aly
3. 6v t Sledgehammer / (ARO) p10,4a -- p.01.09,4aly
4. 6v o Iceking Stain / (ARO) p10,2a -- p.01.09,6aly
5. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.10,1aly -- p.01.09,6aly
6. 7v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a -- p.01.10,1aly
7. 5v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.10,3aly
8. 4v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly --  p.01.10,6aly
9. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.10,3aly -- p.01.10,6aly x
6v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a -- - hll
3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.10,6aly -- - k

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.09,4aly -- p.01.09,1aly
2. 8v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- p.01.09,4aly
3. 5v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,4ly -- p.01.09,4aly
4. 10v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,4aly
5. 7v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.09,5aly
6. 6v o Assess Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.09,5aly
7. 5v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.10,1aly
8. 4v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.09,3aly -- p.01.10,1aly
9. 6v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,2aly
10. 6v t Iamthebest / (ARO) p09,3a -- p.01.10,4aly
11. 8v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.10,4aly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.09,4aly --  p.01.09,2aly
2. 7v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.09,3aly xx
3. 8v o Icaros Duán / (ARO) p09,4a -- p.01.09,3aly
4. 6v o Tombstone / (ARO) p09,3a -- p.01.09,4aly
5. 7v o Charon Ach / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,2aly
6. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a -- p.01.10,3aly x
7. 8v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- p.01.10,3aly
8. 9v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,3aly
9. 5v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,3aly -- p.01.10,3aly
5v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.09,6aly -- - hpl
9v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- - hyl

13. Devin Stain Memorial, ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 9v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.09,3aly -- p.01.09,0aly
2. 4v o Captain Snilli / (SnRa) p.09,2a -- p.01.09,1aly
3. 7v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,1aly
4. 7v t Dragonizer Depac / siina u (RuKo) p.08,5aly -- p.01.09,2aly
5. 6v t Devana Ach / (ARO) p09,8a -- p.01.09,4aly x
6. 7v o Saltas Upbraid / Amelie (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,5aly x
7. 8v t Delete Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.09,6aly x
8. 7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- p.01.09,6aly
9. 5v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.09,3aly -- p.01.09,7aly
10. 7v t Saltas Nothing To Love / Ellu (Salta) p.08,1aly -- p.01.09,8aly x
11. 5v o Flaming Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.09,8aly
8v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,3aly -- - hml

14. ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 2v o Fireborn Duán / (ARO) ilm kl -- 01.18,1ake
2. 2v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 22,3aly -- 01.18,2ake
3. 2v t Horror Pomp / (ARO) 19,2a -- 01.18,2ake
4. 2v t Dramatic RC / Spookiness (RDT) 27,1ke -- 01.18,5ake xx
5. 2v o Bullseye / Petra (RaRa) 18,6aly -- 01.18,5ake
6. 2v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a --  01.19,3ake
7. 2v t In Your Dreams RC / Anna (RDT) 25,9ke -- 01.19,4ake

ryhmä 2
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 2v o Speed Titan / Minna (RaRa) 20,2aly -- 01.18,2ake
2. 2v t Hotline / Matilda (RaRa) 18,5aly -- 01.18,2ake
3. 2v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a --  01.18,4ake
4. 2v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a --  01.18,4ake
5. 2v o Radical Freakshow / Laura (RDT) 26,4ke -- 01.18,5ake
6. 2v t Radical Zinzinzin / Vilma (RDT) 25,8ke -- 01.19,6ake
7. 2v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 20,3a 01.19,6ake

ryhmä 3
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 3v o Fortnite / Veeti (ILY) 19,4aly -- 01.17,2ake
2. 3v t Angela / Ronja (ILY) 18,2aly -- 01.17,3ake
3. 3v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 18,2aly -- 01.17,5ake
4. 3v t Sølv's Poisoned Apple / Jeroen (DS) 19,2aly -- 01.17,6ake
5. 3v o Star Of Fate / Likka (RDT) 19,2ake -- 01.18,2ake
6. 6v o Thunderstruck / Kaisa (RDT) 18,2ke -- 01.18,4ake
7. 4v o Astral Unia / (ARO) 18,2a -- 01.18,4ake
4v t Mascarade Unia / (ARO) 17,1a -- - hml

ryhmä 4
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.16,1ake
2. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.16,2ake x
3. 3v o Black Fox Ach / (ARO) 17,4a -- 01.16,3ake
4. 3v o Back with The / Henna (ILY) 17,2aly -- 01.16,3ake
5. 3v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 17,6a -- 01.16,5ake xx
6. 4v t Goldenness Duán / Enni (DS) 17,3aly --  01.17,1ake
7. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.17,2ake
8. 6v t Destroyer / Jenna (RDT) 17,4ake -- 01.17,3ake
9. 3v t Sweet Little Sin / Hilma (RDT) 17,2aly -- 01.17,4ake x
10. 3v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 17,6aly --  01.17,4ake
11. 4v o Habitude Pomp / Seija (RDT) 17,1ake -- 01.17,6ake
3v t Soul Sugar / Assi (ILY) 17,4aly -- - hpl

15. ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 7v t Ironborn Ach / (ARO) 16,2a -- 01.15,3ake
2. 3v t Nocturnal Rainbow / Antti (ILY) 16,3aly --  01.15,3ake x
3. 6v t Lyrique Duán / (ARO) 16,6a -- 01.15,3ake xx
4. 3v o Cyborg Snilli / (SnRa) 16,3a -- 01.15,4ake
5. 4v o Radical Riddler / (ARO) 16,4a -- 01.15,4ake
6. 4v o Rjazán Stribog / (ARO) 16,4a -- 01.15,5ake
7. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.15,5ake
8. 3v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly --  01.16,1ake x
9. 4v t Rjazán Morana / (ARO) 16,4a -- 01.16,1ake
10. 5v t Wicked Grace Ach / (ARO) 16,2a -- 01.16,2ake
3v o Game Over / Lauri (ILY) 16,5aly -- - k

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 3v t Veilfire Ach / (ARO) 15,3a -- 01.14,1ake xx
2. 5v t Alevtina / Ria (DS) 15,1aly -- 01.14,1ake
3. 3v o Rjazán Igor / Igor (DS) 15,4aly -- 01.14,4ake
4. 8v o Killyloch Ach / (ARO) 15,1a -- 01.14,4ake
5. 5v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.14,4ake
6. 7v t Awamori Duán / (ARO) 15,2a -- 01.14,5ake
7. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.15,2ake
8. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 15,5aly -- 01.15,4ake
9. 5v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 15,1aly -- 01.15,4ake
10. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.15,5ake
11. 4v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 15,6ake -- 01.15,5ake
12. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 15,2aly -- 01.15,6ake

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 4v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 14,5ake -- 01.14,1ake
2. 6v t Jubilee / Mira (MRA) 14,1ake -- 01.14,2ake
3. 4v o Power Snilli / (SnRa) 14,3a -- 01.14,2ake
4. 5v o Rjazán Trífon / Amelie (Salta) 14,5aly -- 01.14,4ake xx
5. 5v t Prestige Elite / (SnRa) 14,3a -- 01.14,5ake
6. 5v o Hawke Ach / (ARO) 14,5a -- 01.14,5ake
7. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5ake
8. 7v t Quantum Ximena / (ARO) 14,2a -- 01.14,5ake
9. 6v o Conrad Ach / (ARO) 14,6a -- 01.14,5ake
10. 5v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 14,5aly --  01.14,6ake
11. 8v t Cherryblossom Rus / (ARO) 14,8a -- 01.15,4ake
12. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a --  01.15,5ake x

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,2aly --  01.13,1ake
2. 6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- 01.13,3ake
3. 5v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly-- 01.13,4ake
4. 7v o Firestorm Ach / (ARO) 13,1a -- 01.13,5ake
5. 4v t Cassandra Snilli / (SnRa) 13,7a -- 01.13,6ake x
6. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.13,6ake x
7. 6v o Less Is More RC / Anna (RDT) 13,6aly -- 01.14,2ake
8. 10v t Firecharm Ach / (ARO) 13,6a -- 01.14,4ake
9. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.14,5ake
10. 9v t Winterheart Ach / (ARO) 13,4a -- 01.14,5ake x

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 7v o Theotitus / (ARO) 13,9a -- 01.13,1ake
2. 5v o Lord Wallenburg / (SnRa) 13,2a -- 01.13,3ake
3. 10v o Brimstone Ach / (ARO) 13,2a -- 01.13,4ake
4. 6v o Bluestar Icaros / (SnRa) 13,4a -- 01.13,5ake
5. 7v o Constantine Ach / (ARO) 13,5a -- 01.14,1ake
6. 5v t Ivonne Snilli / (SnRa) 13,4a -- 01.14,2ake
7. 7v t Pretty Sweet RC / Amanda (RDT) 13,2aly -- 01.14,2ake
8. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly -- 01.14,3ake
9. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a --  01.14,4ake
10. 6v o Akawain Duán / Billie (DS) 13,3aly --  01.14,4ake xx
11. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake -- 01.14,6ake x
12. 6v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 13,4ake -- 01.14,6ake

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v t Gwendoline / (ARO) 12,4a -- 01.13,2ake
2. 8v t Demonitas Ach / (ARO) 12,5a -- 01.13,3ake
3. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,4ake xx
4. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,5aly -- 01.13,4ake
5. 10v o Arran Ach / (ARO) 12,3a -- 01.13,4ake
6. 5v o Battlemage Ach / (ARO) 12,3a -- 01.13,4ake
7. 10v o Practical Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,5ake
8. 9v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.14,1ake xx
9. 6v t My Scarlet O'Hara / Petri (MRA) 12,9aly -- 01.14,5ake x
10. 9v t Red Queen Ach / (ARO) 12,2a -- 01.14,6ake x
11. 9v o Firelord Ach / (ARO) 12,3a -- 01.14,6ake x
12. 5v o Lancelot Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.14,6ake

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,3ake
2. 7v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.13,3ake
3. 5v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 12,2aly --  01.13,4ake x
4. 7v t Cinderella Snilli / (SnRa) 11,8a -- 01.13,4ake
5. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 12,1a -- 01.14,1ake
6. 7v t Imperial Ach / Laura (RDT) 11,6aly -- 01.14,2ake x
7. 6v t Olivia Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.14,2ake
8. 8v t Tik Tik Boom RC / Piia (RDT) 12,1aly -- 01.14,3ake
9. 6v t Amelia Ach / (ARO) 12,2a -- 01.14,4ake
10. 10v o Maksimilien / (ARO) 12,1a -- 01.14,4ake
11. 9v o Supreme Xerxes / (ARO) 11,5a -- 01.14,6ake
8v o Bennet Cram! / Ilona (RDT) 11,9ly -- - hml

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- 01.12,2ake
2. 8v o Lee Péché / (SnRa) 11,2a -- 01.12,3ake
3. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 09,2aly -- 01.12,6ake
4. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,3ake x
5. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,1aly -- 01.13,3ake
6. 9v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,3ake
7. 9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 10,5aly -- 01.13,5ake
8. 8v o Demonic Foxy / Taina (RDT) 11,2aly -- 01.13,5ake x
9. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.13,5ake
8v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- - hll
11v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- - hll
11v o Fireking Ach / (ARO) 11,1a -- - hll

16. Hoodoo Mile, ryhmäajo 1609m, 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.11,2aly
2. 7v o Dieu En Colére / Frank (DS) 10,3aly -- 01.11,2aly
3. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.11,3aly
4. 8v o Radical Wailord / Spookiness (RDT) 11,1aly -- 01.11,3aly x
5. 10v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a -- 01.11,4aly
6. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly -- 01.11,5aly
7. 8v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.11,5aly xx
8. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.11,6aly
9. 5v t Fashion Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,2aly x
10. 8v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 10,2aly -- 01.12,2aly
11. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.12,4aly
7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- - k

17. Supernatural Ach Memorial, monté, ryhmäajo 2100m, 16,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 6v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 14,1aly (18,3mke) -- 01.15,2maly
2. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a (m18,1a) -- 01.15,3maly
3. 7v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,5ly -- 01.15,3maly
4. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 13,2aly -- 01.15,4maly
5. 7v t Chocoholic Cram! / Spookiness (RDT) 12,6aly (18,2maly) -- 01.15,4maly
6. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly -- 01.15,5maly
7. 9v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a (15,3m) -- 01.15,5maly xx
8. 6v o Juniper Free Hero / Lauri (MRA) 13,3aly (m18,4ake) -- 01.15,5maly x
9. 3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.15,5maly
10. 8v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.10,2aly (m01.12,2aly) -- 01.16,1maly
11. 6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- 01.16,2maly
12. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.16,4maly