virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.05.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit139 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v o Duque (DP) p.18,2aly -- p.01.16,2aly
2. 2v o Matchmadeinheaven Duán (DP) ei enn -- p.01.16,3aly x
3. 3v t Reaver Stain / (ARO) p18,3a -- p.01.16,3aly
4. 3v t Swashbuckler Stain / (ARO) p16,3a -- p.01.16,3aly
5. 3v o Infiltrator Stain / (ARO) p16,2a -- p.01.16,4aly
6. 3v t Saltas Easy Mistress / Ellu (Salta) p.16,2aly -- p.01.17,2aly

ryhmä 2
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 4v o Traveler Ach / (ARO) p12,1a -- p.01.12,1aly
2. 5v o Stormbringer Stain / (ARO) p12,1a -- p.01.12,3aly
3. 6v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- p.01.12,3aly x
4. 5v t Wingless Stain / (ARO) p12,1a -- p.01.12,3aly
5. 4v t Edradour Ach / (DP) p.16,4aly -- p.01.12,4aly x
6. 5v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.12,5aly -- p.01.12,5aly
7. 3v t Saltas Sorrow / Amelie (Salta) p.15,2aly -- p.01.13,2aly
8. 4v t Selket Ach / (ARO) p13,1a -- p.01.13,2aly
5v o Wyvern Stain / (ARO) p12,4a -- - hml

ryhmä 3
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 8v o Resist And Bite / (ARO) p10,2a -- p.01.09,2aly
2. 5v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.10,2aly -- p.01.09,3aly
3. 5v t Saltas Unfair / Eve (Salta) p.10,3aly -- p.01.09,4aly
4. 8v t Dance Of Time / (ARO) p10,4a -- p.01.09,5aly
5. 8v o Atomic Samurai / (ARO) p10,1a -- p.01.09,5aly
6. 5v t Saltas Vicious Mistress / Markus (Salta) p.10,2aly -- p.01.09,6aly
7. 5v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly -- p.01.10,2aly
10v t Infinity Ach / (ARO) p10,2a -- - hll

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 9v t Midnight Queen / (ARO) p09,1a -- p.01.09,1aly x
2. 10v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.09,1aly
3. 7v t Saltas Unless / Ville (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,2aly
4. 7v o Assess Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.09,2aly
5. 7v t Hellion Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.09,3aly
6. 7v o Quinlan Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.09,6aly x
7. 6v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.08,4aly -- p.01.10,2aly
8. 8v o Saltas Upbraid / Paula (Salta) p.09,2aly -- p.01.10,3aly
9. 9v o Icaros Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,3aly xx
10. 10v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,5aly
11. 6v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,2aly -- p.01.10,5aly
12. 6v t Tempest Ach / (ARO) p09,3a -- p.01.10,6aly x

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.08,1aly -- p.01.09,2aly
2. 9v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.09,2aly
3. 7v o Tombstone / (ARO) p09,3a -- p.01.09,3aly
4. 7v o Iceking Stain / (ARO) p09,5a -- p.01.09,3aly
5. 7v t Sledgehammer / (ARO) p09,2a -- p.01.09,5aly x
6. 7v o Saltas Erroneous / Maija (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,5aly
7. 7v t Saltas Shun / Sara (Salta) p.09,1aly -- p.01.10,4aly
8. 7v o Moneyinthebank / (ARO) p09,1a -- p.01.10,5aly
9. 7v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,5aly
10. 11v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.10,6aly
5v t Panther Ach / Fia (DP) p.08,5aly --  - k

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 2v t Lovely Shav / Salli (NaSe) ilm.kl. -- p.01.15,1aly x
2. 3v o Unwise Viscount (DP) p.18,4aly -- p.01.15,2aly
3. 3v t Cosmic Lindy / (RCR) p16,8a -- p.01.15,2aly
4. 3v t Chinatown / (RCR) p17,3a -- p.01.15,3aly x
5. 3v t Mentally Challenged (DP) p.18,5aly -- p.01.15,3aly
6. 4v o Saltas Unavoid / Ellu (Salta) p.14,3aly -- p.01.15,3aly
7. 2v o Saltas Crummy / (ARO) p17,2a -- p.01.15,4aly x
8. 2v t Saltas Rosemary / (ARO) p17,2a -- p.01.15,4aly
9. 3v t Vicious Princeza (DP) p.21,6aly -- p.01.16,2aly
10. 4v o Snickerdoodledandy / Tuukka (Team Lily) p.15,1a -- p.01.16,2aly
2v t Uniquity Duán / (ARO) p17,6a -- - hpl
4v t Lilyofthevalley / Emilia (Team Lily) p.15,3a -- - hll

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 4v t Can't Avoid This / Alli (NaSe)  p10,4a -- p.01.11,1aly
2. 6v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.11,2aly
3. 4v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.12,3a -- p.01.11,3aly
4. 4v o Dorian Ach / (ARO) p17,3a -- p.01.11,4aly
5. 4v o Deygan Ach / (ARO) p15,4a -- p.01.11,5aly
6. 6v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.11,6aly
7. 4v t Dagna Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.12,2aly x
8. 4v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p10,2a -- p.01.12,5aly xx
9. 4v t None But Excellence / (RCR) p14,3a -- p.01.12,6aly
10. 4v o Record Rapid / (RCR) p13,6a -- p.01.12,6aly
4v o Saltas Fragile Love / Ellu (Salta) p.11,4aly -- - hml
4v t Saltas Agony / Amelie (Salta) p.11,2aaly -- - k

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 7v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.10,1aly
2. 5v o Wolfburn Ach / (ARO) p11,5a -- p.01.10,1aly xx
3. 8v t Saltas Nothing To Love / Ellu (Salta) p.08,1aly -- p.01.10,2aly
4. 5v t Sugar Mama / (RCR) p12,4a -- p.01.10,3aly x
5. 7v o Saltas Reversal / Eve (Salta) p.09,1aly -- p.01.10,4aly
6. 7v t Iamthebest / (ARO) p09,3a -- p.01.10,6aly
7. 7v o Demon King / (RCR) p09,3a -- p.01.11,1aly x
8. 6v t Stainless Steel / (RCR) p08,2a -- p.01.11,2aly
9. 5v t Dezshayla Dawn (DS) p.12,5aly -- p.01.11,5aly
6v t Devilslittlesister / (ARO) p09,2a -- - k
6v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- - hyl
8v o Lunatic Tears / Amelie (Salta) p.08,1aly -- - hll

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 7v o Hellbird Ach (DP) p.09,1aly -- p.01.09,2aly
2. 9v o Saltas Uneasy / Ellu (Salta) p.08,2aly -- p.01.09,2aly
3. 8v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.09,4aly
4. 7v t Devana Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.09,5aly x
5. 7v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.10,2aly
6. 9v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- p.01.10,3aly
7. 7v t Disillusioned Duán (DP) p.08,7aly -- p.01.10,5aly x
7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly -- - hll
9v t Delete Ach / (ARO) p09,2a -- - hyl