virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 31.05.2018

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Kasvattajakruunun finaalit.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- rajattomasti hevosia / omistaja / peruslähtö
- Kasvattajakruunu-finaaleihin ei suoraa ilmoittautumista
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit141 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0-15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0-25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat
Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat
Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat
Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Huomaa väärä matkaliite aikojen perässä (pitäisi olla ake).

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 3v o Infiltrator Stain / (ARO) p16,2a -- p.01.17,1aly
2. 3v o Duque (DP) p.18,2aly --  p.01.17,2aly
3. 3v t Swashbuckler Stain / (ARO) p16,3a -- p.01.17,2aly
4. 3v o Unwise Viscount (DP) p.18,4aly -- p.01.17,3aly
5. 3v t Mentally Challenged (DP) p.18,5aly -- p.01.17,3aly
6. 3v t Vicious Princeza (DP) p.21,6aly --  p.01.17,4aly
7. 2v t Saltas Rosemary / (ARO) p15,4a -- p.01.17,4aly
8. 3v t Reaver Stain / (ARO) p16,3a -- p.01.17,5aly
9. 2v t Uniquity Duán / (ARO) p17,6a -- p.01.18,3aly
10. 4v t Edradour Ach / (DP) p.16,4aly -- p.01.18,5aly
11. 2v o Saltas Crummy / (ARO) p15,4a -- p.01.18,5aly x
3v o Matchmadeinheaven Duán (DP) p.18,2aly -- - hml

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 8v o Atomic Samurai / (ARO) p10,1a -- p.01.14,1aly
2. 8v o Resist And Bite / (ARO) p10,2a -- p.01.14,3aly
3. 5v t Dezshayla Dawn (DS) p.12,5aly -- p.01.14,3aly x
4. 4v o Deygan Ach / (ARO) p11,5a -- p.01.14,3aly
5. 5v o Wolfburn Ach / (ARO) p10,1a -- p.01.14,4aly
6. 4v o Traveler Ach / (ARO) p12,1a -- p.01.15,3aly x
7. 5v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.10,2aly -- p.01.15,3aly
8. 4v t Selket Ach / (ARO) p13,1a -- p.01.15,4aly
5v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.11,2aly --  - hml

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v o Wyvern Stain / (ARO) p12,4a -- p.01.14,2aly
2. 5v t Wingless Stain / (ARO) p12,1a -- p.01.14,3aly xx
3. 8v t Dance Of Time / (ARO) p10,4a -- p.01.14,4aly
4. 6v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- p.01.14,4aly
5. 5v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.11,5aly --  p.01.15,3aly
6. 5v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.12,5aly -- p.01.15,4aly
7. 4v o Dorian Ach / (ARO) p11,4a -- p.01.15,5aly
10v t Infinity Ach / (ARO) p10,2a -- - hpl
5v o Stormbringer Stain / (ARO) p12,1a -- - hll

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 11v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.13,2aly
2. 6v t Tempest Ach / (ARO) p09,3a -- p.01.13,3aly
3. 9v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- p.01.13,3aly
4. 7v o Iceking Stain / (ARO) p09,5a -- p.01.13,4aly
5. 6v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,3aly -- p.01.13,4aly
6. 8v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,6aly -- p.01.13,5aly
7. 4v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.09,5aly -- p.01.13,5aly
8. 5v t Panther Ach / Fia (DP) p.08,5aly --  p.01.14,2aly xx
9. 6v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.09,3aly -- p.01.14,2aly
10. 7v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.14,2aly
11. 6v t Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.08,4aly -- p.01.14,3aly
12. 6v t Devilslittlesister / (ARO) p09,2a -- p.01.14,5aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.09,1aly -- p.01.13,1aly x
2. 9v o Icaros Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.13,2aly
3. 7v o Quinlan Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.13,4aly
4. 7v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.08,5aly -- p.01.13,4aly
5. 9v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.13,4aly
6. 7v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.08,5aly -- p.01.13,5aly
7. 8v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.13,5aly
8. 8v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.13,6aly
9. 8v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly -- p.01.14,3aly x
10. 10v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.14,3aly x
11. 4v t Maya Stain / Vilma (DP) p.09,3aly -- p.01.14,6aly x
7v t Devana Ach / (ARO) p09,4a -- - hll

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 9v t Midnight Queen / (ARO) p09,1a -- p.01.13,2aly
2. 8v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly -- p.01.13,3aly
3. 7v t Sledgehammer / (ARO) p09,2a -- p.01.13,3aly
4. 6v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.08,4aly -- p.01.13,3aly
5. 4v t Dagna Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.13,4aly xx
6. 7v t Hellion Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.13,4aly
7. 7v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,1aly -- p.01.13,4aly
8. 6v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,1aly -- p.01.14,3aly x
9. 7v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.14,4aly
10. 6v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- p.01.14,5aly
5v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.09,2aly --  - k
7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- - hll

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.13,2aly x
2. 7v t Iamthebest / (ARO) p09,3a -- p.01.13,2aly
3. 6v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.09,1aly -- p.01.13,3aly
4. 7v o Assess Duán / (ARO) p09,5a -- p.01.13,4aly
5. 6v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.08,1aly -- p.01.13,5aly
6. 10v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.13,5aly
7. 6v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,2aly -- p.01.13,6aly
8. 7v o Moneyinthebank / (ARO) p09,1a -- p.01.13,6aly
9. 7v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly -- p.01.14,2aly
10. 8v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly -- p.01.14,2aly xx
11. 6v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.08,1aly -- p.01.14,2aly
12. 9v t Delete Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.14,5aly

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0-15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

Huomaa väärä matkaliite aikojen perässä (pitäisi olla ake).

ryhmä 1
1. 5v t Mascarade Unia / (ARO) 15,1a -- 01.16,1aly
2. 5v t Alevtina / Ria (DS) 15,1aly -- 01.16,2aly
3. 8v t Ironborn Ach / (ARO) 15,3a -- 01.16,2aly
4. 3v t Horror Pomp / (ARO) 15,1a -- 01.16,4aly
5. 4v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 15,2aly --  01.16,5aly
6. 5v t Goldenness Duán / Enni (DS) 15,2aly --  01.16,6aly x
7. 4v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 15,4 --  01.16,6aly
8. 5v o Astral Unia / (ARO) 15,1a -- 01.17,2aly xx
9. 7v t Lyrique Duán / (ARO) 14,3a -- 01.17,3aly x
10. 5v o Radimír / Ralf (DS) 15,2aly -- 01.17,5aly x
11. 8v t White Witch Ach / (DS) 15,3a --  01.17,6aly x

ryhmä 2
1. 5v t Sándrine / Vilma K. (DS) 14,2aly -- 01.15,1aly
2. 8v t Awamori Duán / (ARO) 14,5a -- 01.15,2aly
3. 5v t Rjazán Morana / (ARO) 14,1a -- 01.15,3aly
4. 5v o Radical Riddler / (ARO) 14,4a -- 01.15,4aly
5. 9v o Killyloch Ach / (ARO) 14,4a -- 01.16,1aly
6. 7v o Conrad Ach / (ARO) 14,1 -- 01.16,2aly x
7. 5v o Rjazán Stribog / (ARO) 14,5 -- 01.16,2aly
8. 9v t Wolfsbane Ach / (ARO) 14,4 -- 01.16,3aly
9. 4v o Rjazán Igor / Igor (DS) 14,1aly -- 01.16,3aly x
10. 6v o Hawke Ach / (ARO) 14,4 -- 01.16,5aly
4v o Black Fox Ach / (ARO) 14,5a -- - hll

Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0-25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

Huomaa väärä matkaliite aikojen perässä (pitäisi olla ake).

ryhmä 1
1. 9v t AH Tiikerililja / (ARO) 25,5a -- 01.26,5aly
2. 10v o AH Vintrig / (ARO) 25,3a -- 01.26,6aly
3. 12v t Duanin Metsätähti / (ARO) 25,1a -- 01.26,6aly
4. 7v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly -- 01.26,7aly x
5. 8v o AH Yövahti / (ARO) 25,3a -- 01.26,7aly x
6. 7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 25,4aly -- 01.26,8aly
7. 7v o AH Hurrikaani  / Nika (DS) 25,5aly -- 01.26,9aly x
8. 9v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 25,1a --  01.26,9aly
9. 9v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 25,5a -- 01.27,3aly
10. 8v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 25,1a -- 01.27,4aly
11. 12v o AH Irokeesi / (ARO) 25,3a -- 01.27,5aly
12. 6v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 25,3aly -- 01.27,6aly xx

ryhmä 2
1. 9v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.26,6aly x
2. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly -- 01.26,6aly
3. 9v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,1ake -- 01.26,7aly x
4. 7v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 24,3aly -- 01.26,7aly
5. 8v t AH Mintturae / (ARO) 25,3a -- 01.26,9aly x
6. 9v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a --  01.26,9aly
7. 7v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 24,2aly -- 01.27,3aly x
8. 9v o AH Cetan / (ARO) 24,9a -- 01.27,4aly xx
9. 9v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly -- 01.27,4aly x
10. 8v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 24,2a -- 01.27,5aly
11. 7v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 24,1aly -- 01.27,7aly
12. 9v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 24,1aly -- 01.27,7aly

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat

2v t Smiley Shav / Shavo (NaSe) 19,9aly, 1 930 v€ - 01.18,2ke x --
2v o Rjazán Bumblebee / (PoRa) 21,4ly, 480 v€ - 01.18,4ke --
2v t Radical Zinzinzin / Anna (RDT) 19,6ake, 1 000 v€ - 01.18,5ke --
2v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) 18,4aly, 3 400 v€ - 01.18,4ke --
2v t Sølv's Parasmoke / (KiRa) 19,2aly, 0 v€ - 01.18,4ke x --
2v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 24,9ake(kl), 50 v€ - 01.18,1ke x --
2v o Radical Freakshow / Spookiness (RDT) 18,5ake, 2 200v€ - 01.18,3ke --
2v t Shakethatbrass / Tuomas (ARO) 18,1aly, 8 170 v€ - 01.19,3ke --
2v t Rhiannon Duán / Hilppa (DS) 18,2ly , 6 300 v€ - 01.18,3ke x --
2v t K. Noose Peppi / Jani (Duo) 19,4aly, 2 825 v€ - 01.18,3ke --
2v t Sølv's Salty Waffle / (KiRa) 18,2aly, 850 v€ - 01.18,4ke --
2v t Divine Pomp / (PoRa) 21,4ly, 100 v€ - 01.19,2ke x --

TULOKSET
1. 2v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 24,9ake(kl), 50 v€ - 01.18,1ke x -- 01.17,3ake
2. 2v t Shakethatbrass / Tuomas (ARO) 18,1aly, 8 170 v€ - 01.19,3ke -- 01.17,3ake
3. 2v o Rjazán Bumblebee / (PoRa) 21,4ly, 480 v€ - 01.18,4ke -- 01.17,4ake
4. 2v t Divine Pomp / (PoRa) 21,4ly, 100 v€ - 01.19,2ke x -- 01.17,4ake
5. 2v t K. Noose Peppi / Jani (Duo) 19,4aly, 2 825 v€ - 01.18,3ke -- 01.17,4ake
6. 2v t Smiley Shav / Shavo (NaSe) 19,9aly, 1 930 v€ - 01.18,2ke x -- 01.17,4ake
7. 2v t Rhiannon Duán / Hilppa (DS) 18,2ly , 6 300 v€ - 01.18,3ke x -- 01.18,1ake
8. 2v t Sølv's Parasmoke / (KiRa) 19,2aly, 0 v€ - 01.18,4ke x -- 01.18,3ake
9. 2v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) 18,4aly, 3 400 v€ - 01.18,4ke -- 01.19,2ake xx
10. 2v t Sølv's Salty Waffle / (KiRa) 18,2aly, 850 v€ - 01.18,4ke -- 01.19,4ake
11. 2v o Radical Freakshow / Spookiness (RDT) 18,5ake, 2 200v€ - 01.18,3ke -- 01.19,4ake
12. 2v t Radical Zinzinzin / Anna (RDT) 19,6ake, 1 000 v€ - 01.18,5ke -- 01.19,5ake

Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat

4v t Gerbe d'Or / (KiRa) 16,2aly, 16 010 v€ - 01.15,2ke xx --
4v t Rjazán Matréna / Veijo (DS) 16,1ly, 12 050 v€ - 01.15,4ke --
4v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 16,1ly, 15 100 v€ - 01.15,2ke --
3v o OR'Knock Down / (KiRa) 14,5aly, 13 270 v€ - 01.15,4ke --
4v t Serendipity Duán / reibili (DS) 13,2aly, 15 520 v€ - 01.15,2ke --
4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 14,4ake, 25 170 v€ - 01.15,2ke x --
3v t Rjazán Olympus / reiska (DS) 16,2ly, 4 200 v€ - 01.15,2ke --
3v o Star Of Fate / Noora (RDT) 17,2ke, 14 170 v€ - 01.15,1ke --
4v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 14,8ake, 12 350 v€ - 01.15,5ke --
4v o Radical Adrenaline / Anna (RDT) 15,2ake, 19 210 v€ - 01.15,4ke --
3v o Crimescene Unia / (SnRa) 16,1ake, 15 000 v€ - 01.15,4ke x --
4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,4ake, 36 625 v€ - 01.15,3ke x --

TULOKSET
1. 4v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 14,8ake, 12 350 v€ - 01.15,5ke -- 01.14,3ake x
2. 3v o OR'Knock Down / (KiRa) 14,5aly, 13 270 v€ - 01.15,4ke -- 01.14,3ake x
3. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 16,1ake, 15 000 v€ - 01.15,4ke x -- 01.14,4ake
4. 4v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 16,1ly, 15 100 v€ - 01.15,2ke -- 01.14,5ake x
5. 4v t Serendipity Duán / reibili (DS) 13,2aly, 15 520 v€ - 01.15,2ke -- 01.15,2ake
6. 3v t Rjazán Olympus / reiska (DS) 16,2ly, 4 200 v€ - 01.15,2ke -- 01.16,1ake
7. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 14,4ake, 25 170 v€ - 01.15,2ke x -- 01.16,2ake
8. 4v t Rjazán Matréna / Veijo (DS) 16,1ly, 12 050 v€ - 01.15,4ke -- 01.16,4ake
9. 4v t Gerbe d'Or / (KiRa) 16,2aly, 16 010 v€ - 01.15,2ke xx -- 01.16,4ake xx
10. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,4ake, 36 625 v€ - 01.15,3ke x -- 01.16,5ake x
3v o Star Of Fate / Noora (RDT) 17,2ke, 14 170 v€ - 01.15,1ke -- - hml
4v o Radical Adrenaline / Anna (RDT) 15,2ake, 19 210 v€ - 01.15,4ke -- - hml

Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat

3v o Joonatan I.F. / Petra (MRA) 40,1ke, 0 v€ - 01.37,2ke --
3v o Snillin Aapraham / (SnRa) 37,2aly, 3 800 v€ - 01.37,1ke --
3v t Saltan Talvikukka / Eve (Salta) 42,3ly, 0 v€ - 01.37,3ke --
3v t Renessanssirinsessa / Ville (ARO) 37,2ly, 3 800 v€ - 01.36,5ke --
3v o Duanin Pessimisti / (KiRa) 40,3ake, 1 000v€ - 01.37,4ke --
3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 43,3ly, 1 500 v€ - 01.36,4ke x --
3v t Duanin Makeena / (PoRa) 36,4aly, 1 800 v€ - 01.36,5ke --
3v o Duanin Leijonakeisari / Reijo (DS) 37,2aly, 1 950 v€ - 01.37,2ke --
3v t AH Indigo / Tuomas (ARO) 37,2ly, 6 240 v€ - 01.37,2ke --
3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 43,4ly, 1 900 v€ - 01.37,3ke xx --
3v o Snillin Morrison / (SnRa) 37,2ake, 1 480 v€ - 01.36,3ke xx --
3v t Snillin Elegia / (SnRa) 37,3ly, 1 600 v€ - 01.37,1ke --

TULOKSET
1. 3v t Duanin Makeena / (PoRa) 36,4aly, 1 800 v€ - 01.36,5ke -- 01.35,1ake
2. 3v o Joonatan I.F. / Petra (MRA) 40,1ke, 0 v€ - 01.37,2ke -- 01.35,2ake x
3. 3v o Snillin Aapraham / (SnRa) 37,2aly, 3 800 v€ - 01.37,1ke -- 01.35,4ake
4. 3v t Saltan Talvikukka / Eve (Salta) 42,3ly, 0 v€ - 01.37,3ke -- 01.35,6ake x
5. 3v o Duanin Leijonakeisari / Reijo (DS) 37,2aly, 1 950 v€ - 01.37,2ke -- 01.36,2ake
6. 3v t Snillin Elegia / (SnRa) 37,3ly, 1 600 v€ - 01.37,1ke -- 01.36,2ake
7. 3v t AH Indigo / Tuomas (ARO) 37,2ly, 6 240 v€ - 01.37,2ke -- 01.36,3ake
8. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 43,4ly, 1 900 v€ - 01.37,3ke xx -- 01.36,5ake
9. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 43,3ly, 1 500 v€ - 01.36,4ke x -- 01.37,1ake
10. 3v o Duanin Pessimisti / (KiRa) 40,3ake, 1 000v€ - 01.37,4ke -- 01.37,2ake
11. 3v t Renessanssirinsessa / Ville (ARO) 37,2ly, 3 800 v€ - 01.36,5ke -- 01.37,5ake
3v o Snillin Morrison / (SnRa) 37,2ake, 1 480 v€ - 01.36,3ke xx -- - hml

Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat

5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 26,2ly, 29 640 v€ - 01.29,6ke --
5v t Snillin Yötuuli / Petra (MRA) 25,1ke, 25 000 v€ - 01.29,4ke --
4v t Ruskon Felicia / Matias R (RuKo) 27,4ly, 7 600 v€ - 01.29,1ke --
5v t Raharuhtinatar I.F. / Perho (Uusikuu) 28,4ake, 10 250 v€ - 01.29,5ke x --
4v o Narrilaivan Palapeli / Laura (RDT) 30,4aly, 4 240 v€ - 01.29,2ke --
4v t Savun Cauhia / aksu (ARO) 27,6ly, 6 600 v€ - 01.29,1ke x --
5v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 26,3ly, 20 950 v€ - 01.29,3ke --
4v t Saltan Räikeä / Amelie (Salta) 35,9ake, 4 300 v€ - 01.29,2ke --
4v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 28,1aly, 14 610 v€ - 01.29,2ke --
4v o Saltan Kelirikko / Eve (Salta) 33,5ly, 2 200 v€ - 01.29,2ke --
5v o Duanin Lohdutus / reino (DS) 27,4ly, 9 650 v€ - 01.29,2ke --
4v o Unian Viikinki / (SnRa) 29,3ly, 9 180 v€ - 01.29,1ke --

TULOKSET
1. 5v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 26,3ly, 20 950 v€ - 01.29,3ke -- 01.28,2ake
2. 4v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 28,1aly, 14 610 v€ - 01.29,2ke -- 01.28,2ake x
3. 4v t Ruskon Felicia / Matias R (RuKo) 27,4ly, 7 600 v€ - 01.29,1ke -- 01.28,2ake
4. 4v o Unian Viikinki / (SnRa) 29,3ly, 9 180 v€ - 01.29,1ke -- 01.28,3ake
5. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 26,2ly, 29 640 v€ - 01.29,6ke -- 01.28,4ake
6. 4v t Savun Cauhia / aksu (ARO) 27,6ly, 6 600 v€ - 01.29,1ke x -- 01.28,5ake
7. 4v t Saltan Räikeä / Amelie (Salta) 35,9ake, 4 300 v€ - 01.29,2ke -- 01.29,5ake
8. 4v o Saltan Kelirikko / Eve (Salta) 33,5ly, 2 200 v€ - 01.29,2ke -- 01.29,5ake
9. 5v o Duanin Lohdutus / reino (DS) 27,4ly, 9 650 v€ - 01.29,2ke -- 01.30,1ake
10. 5v t Raharuhtinatar I.F. / Perho (Uusikuu) 28,4ake, 10 250 v€ - 01.29,5ke x -- 01.30,2ake xx
11. 4v o Narrilaivan Palapeli / Laura (RDT) 30,4aly, 4 240 v€ - 01.29,2ke -- 01.30,4ake
5v t Snillin Yötuuli / Petra (MRA) 25,1ke, 25 000 v€ - 01.29,4ke -- - hyl

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

Huomaa väärä matkaliite aikojen perässä (pitäisi olla ake).

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 6v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly -- 01.15,5aly
2. 9v t Winterheart Ach / (ARO) 13,4a --  01.15,6aly
3. 8v t Marquisse Duán / (ARO) 13,3a -- 01.15,7aly
4. 4v t Serendipity Duán / Serena (DS) 13,2aly -- 01.15,7aly
5. 8v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly -- 01.15,8aly
6. 8v t Quantum Ximena / (ARO) 13,2a -- 01.15,8aly
7. 5v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 13,5aly -- 01.15,9aly
8. 6v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 13,6aly --  01.15,9aly xx
4v t Veilfire Ach / (ARO) 13,5a -- - k
6v o Radisláv Duán / Henna U. (DS) 13,5aly -- - hll
11v o Brimstone Ach / (ARO) 13,2a -- - hml
5v t Grusha / Ruusa H (DS) 13,4aly -- - k

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 6v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 12,4aly -- 01.15,1aly
2. 9v t Cherryblossom Rus / (ARO) 13,1 -- 01.15,2aly xx
3. 6v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly -- 01.15,3aly x
4. 6v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 12,3aly --  01.15,4aly
5. 7v o Quousic RAT / Piia (DS) 12,5aly -- 01.15,5aly xx
6. 6v o Akawain Duán / Billie (DS) 12,4aly --  01.15,5aly
7. 8v o Firestorm Ach / (ARO) 13,1a -- 01.16,1aly
8. 9v t Demonitas Ach / (ARO) 12,5a -- 01.16,2aly
9. 11v t Firecharm Ach / (ARO) 12,5a -- 01.16,3aly
10. 7v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) 13,1aly -- 01.16,6aly
11v t Gwendoline / (ARO) 12,4a -- - hll

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Theotitus / (ARO) 12,3a -- 01.14,8aly
2. 11v o Arran Ach / (ARO) 12,2a -- 01.14,8aly
3. 10v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a -- 01.14,9aly
4. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1 -- 01.15,1aly
5. 6v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 12,3aly -- 01.15,2aly
6. 5v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 12,2aly -- 01.15,2aly x
7. 10v o Firelord Ach / (ARO) 12,3a -- 01.15,5aly
8. 6v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,2aly -- 01.15,8aly
10v t Red Queen Ach / (ARO) 12,1a -- - hyl
11v t Nighthawk RC / (ARO) 12,2a -- - hll
11v o Maksimilien / (ARO) 12,1a -- - hyl

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.14,2aly
2. 11v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a -- 01.14,3aly
3. 6v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) 11,2aly -- 01.14,4aly x
4. 8v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,1aly -- 01.14,5aly x
5. 8v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.15,2aly
6. 6v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a -- 01.15,2aly
7. 7v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.15,2aly
8. 12v o Fireking Ach / (ARO) 11,1a -- 01.15,3aly
9. 10v o Supreme Xerxes / (ARO) 11,5a -- 01.15,5aly x
10. 10v o Spirit Burn / Seppo (DS) 11,2ake --  01.15,6aly
8v o Constantine Ach / (ARO) 11,6a -- - hpl
8v o Dieu En Colére / Frank (DS) 10,3aly -- - hml

Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

Huomaa väärä matkaliite aikojen perässä (pitäisi olla ake).

ryhmä 1
1. 10v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly -- 01.25,2aly
2. 11v o AH Sysi / (ARO) 22,2a -- 01.25,2aly
3. 9v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.25,3aly
4. 9v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake -- 01.25,4aly
5. 10v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,6a -- 01.26,2aly
6. 9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly -- 01.26,2aly
7. 12v t AH Sadetanssi / (ARO) 23,3a -- 01.26,3aly xx
8. 9v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 23,5aly -- 01.26,4aly x

ryhmä 2
1. 10v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake -- 01.25,4aly
2. 11v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake -- 01.25,4aly xx
3. 15v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.25,4aly
4. 10v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly -- 01.25,4aly xx
5. 9v o Snillin Vihtori / (ARO) 22,5a -- 01.26,2aly
6. 10v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.26,4aly
7. 9v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 21,4aly -- 01.26,5aly
13v t AH Harhaleikki / (ARO) 21,7a -- - hll