yomvirtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.07.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit148 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 2500ve+
loimi - 1200ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p13,4a -- p.01.16,3aly
2. 2v o Saltas Tarragon / Amelie (Salta) p.16,4aly -- p.01.16,3aly x
3. 2v o Sheldon Duán (DP) p.17,1aly -- p.01.16,4aly
4. 2v o Saltas Pain / Ellu (Salta) p.17,4aly -- p.01.17,4aly
5. 2v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p16,3a -- p.01.17,6aly

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1200ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
1. 3v o Lord Black Gem / Tuukka (Team Lily) p.16,2a -- p.01.14,1aly xx
2. 4v o Infiltrator Stain / (ARO) i. Tricky Duán, p15,3a -- p.01.14,2aly
3. 3v o Jokester Duán (DP) p.15,3ly -- p.01.14,3aly xx
4. 4v o Unwise Viscount (DP) p.15,4aly -- p.01.14,3aly
5. 4v t Saltas Whatifiamfragile (DP) p.15,3ly -- p.01.14,4aly x
6. 3v t Drawcon Duán (DP) p.15,2ke -- p.01.15,4aly xx
7. 3v t Hellque Duán (DP) p.15,5ly -- p.01.15,5aly x
3v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p15,4a -- - hml

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p.12,3a – p.01.12,2aly
2. 4v t Mentally Challenged (DP) p.14,5aly -- p.01.12,4aly
3. 4v t Vicious Princeza (DP) p.14,5aly -- p.01.12,6aly
4. 4v t Reaver Stain / (ARO) i. Macabre Twist, p12,4a -- p.01.13,1aly x
5. 3v o Magnifico Snilli / (SnRa) p.14,6a -- p.01.13,3aly
6. 4v o Matchmadeinheaven Duán (DP) p.12,2aly -- p.01.13,3aly
7. 4v o Traumatism Duán (DP) p.13,4aly -- p.01.13,3aly
8. 5v t Edradour Ach / (DP) 13,3aly -- p.01.13,5aly x
9. 4v o Maestro Duán (DP) p.14,3aly -- p.01.13,5aly
10. 4v o Duque (DP) p.14,3aly -- p.01.13,5aly x
4v o Black Cash / (RuKo) i. Stechkin Sokolov, p.12,5a – - k
3v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán p12,3a -- - hll

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v o Tarmles Duán / (RuKo) i. Deity Faron, p.12,1a – p.01.10,1aly
2. 5v o Deygan Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p11,5a -- p.01.10,2aly x
3. 5v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.10,2a -- p.01.10,2aly
4. 6v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.10,1aly -- p.01.10,4aly
5. 5v o Dorian Ach / (ARO) i. Groovy Stain, p11,4a -- p.01.10,5aly x
6. 5v o Traveler Ach / (ARO) i. Tricky Duán, p11,5a -- p.01.11,1aly
7. 6v o Stormbringer Stain / (ARO) i. Hexplosive Minefield, p12,1a -- p.01.11,2aly
8. 6v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.10,2aly -- p.01.11,3aly xx
9. 6v t Dezshayla Dawn (DS) p.10,6aly -- p.01.11,6aly
7v t Flippetyflap Ach / (ARO) i. Applejack P Ace, p11,3a -- - hpl
6v o Wyvern Stain / (ARO) i. Dragondoom Depac p11,1a -- - hml
4v t Cutie Snilli / (SnRa) p.10,2a -- - hll

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v t Iamthebest / (ARO) i. evm, p09,3a -- p.01.09,1aly
2. 5v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.09,2a -- p.01.09,1aly x

3. 6v o Capitano Duán / Nora (DP) p.09,2aly -- p.01.09,2aly xx
4. 8v o Iceking Stain / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,3a -- p.01.09,2aly x
5. 5v t Lilyofthevalley / Emilia (Team Lily) p.09,5a -- p.01.09,3aly
6. 5v t Selket Ach / (RuKo) i. Mystletainn, p09,1a -- p.01.09,4aly x
7. 9v o Resist And Bite / (ARO) i. Lawless Earl, p09,2a -- p.01.09,5aly
8. 6v t Wingless Stain / (ARO) i. Chaos Coordination, p09,5a -- p.01.09,5aly
9. 4v t Maya Stain / Vilma (DP) p.09,3aly -- p.01.09,6aly
10. 8v o Archangel Duán / (ARO) i. Funcyte Essense, p09,2a -- p.01.10,3aly
11. 8v o Moneyinthebank / (ARO) i. evm, p09,1a -- p.01.10,6aly

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v o D'aragon Duán / (ARO) i. Absolutely Awesome, p08,8a -- p.01.09,1aly
2. 5v t Panther Ach / Fia (DP) p.08,5aly -- p.01.09,3aly
3. 8v o Assess Duán / (ARO) i. Nottachance, p09,2a -- p.01.09,4aly
4. 8v o Tombstone / (ARO) i. evm, p09,3a -- p.01.09,5aly
5. 4v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.09,5aly -- p.01.10,2aly x
6. 8v t Sledgehammer / (ARO) i. evm, p09,1a -- p.01.10,2aly
7. 6v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.09,3aly -- p.01.10,4aly xx
8. 8v t Hellion Ach / (ARO) i. Blackout Depac, p09,1a -- p.01.10,4aly
9. 6v t Saltas Unfair / Markus (Salta) p.09,2aly -- p.01.10,4aly x
10. 10v o Icaros Duán / (ARO) i. Modern Investigate, p09,2a -- p.01.10,5aly x
11. 6v t Saltas Innocent Love / Maija (Salta) p.09,2aly -- p.01.10,6aly

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Tempest Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,3a -- p.01.09,1aly
2. 10v t Delete Ach / (ARO) i. Pathfinder Ach, p09,2a -- p.01.09,1aly

3. 9v o Atomic Samurai / (ARO) i. Deity Faron, p09,1a -- p.01.09,2aly
4. 5v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.09,2aly -- p.01.09,3aly
5. 6v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.09,4aly -- p.01.09,5aly
6. 6v t Saltas Vicious Mistress / Ville (Salta) p.09,2aly -- p.01.09,6aly
7. 6v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.08,4aly -- p.01.10,2aly
8. 8v o Quinlan Duán / (ARO) i. Atomic Depac, p09,2a -- p.01.10,2aly
9. 8v t Saltas Unless / Paula (Salta) p.09,2aly -- p.01.10,3aly x
10. 9v t Dance Of Time / (ARO) i. Mind Maker, p09,5a -- p.01.10,6aly

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 3v o Royal Gem / Viveka (Team Lily) p.17,5a -- p.01.14,5aly
2. 4v t Sleeping Beauty Duán (DP) p.15,5aly -- p.01.14,6aly x
3. 3v o Capitanio Duán (DP) p.16,2aly -- p.01.15,1aly
4. 4v t Saltas Easy Mistress / Amelie (Salta) p.12,2aly -- p.01.15,1aly
5. 5v o Saltas Unavoid / Ellu (Salta) p.12,2aly -- p.01.15,3aly
6. 2v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p14,4a -- p.01.15,3aly
7. 3v o Legendary Looks (DP) p.16,2aly -- p.01.15,5aly x
8. 3v t Rebel Red (DP) p.17,3aly -- p.01.15,6aly

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 3v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.14,3a – p.01.12,1aly
2. 5v o Saltas Burden Master / Amelie (Salta) p.10,6aly -- p.01.12,2aly
3. 2v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p13,5a -- p.01.12,2aly
4. 4v o Ithinkshedoesntcare / (DP p.16,5aly -- p.01.12,2aly
5. 3v t Golden Gems Queen / Eero (Team Lily) p.11,2a -- p.01.12,4aly
6. 5v o Snickerdoodledandy / Tuukka (Team Lily) p.12,6a -- p.01.12,5aly
7. 4v t SheknowsIamcrazy / (DP p.16,2aly -- p.01.12,5aly x
8. 4v t Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.13,3aly – p.01.13,1aly x
9. 5v o Saltas Fragile Love / Eve (Salta) p.11,2aly -- p.01.13,4aly
3v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p14,6a -- - hpl
3v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.15,3a – - hpl
4v t Saltas Sorrow / Ellu (Salta) p.13,1aly -- - hll

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 6v o Flaming Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.10,1aly x
2. 5v t Dagna Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,4a -- p.01.10,1aly
3. 6v o Wolfburn Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,5a -- p.01.10,1aly
4. 6v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,4aly
5. 4v t Swashbuckler Stain / (ARO) i. Capitano Duán, p14,2a -- p.01.10,5aly
6. 9v o Saltas Upbraid / Ellu (Salta) p.09,1aly -- p.01.10,5aly
7. 8v t Undertake Ach (DP) p.08,7aly -- p.01.10,6aly x
8. 8v t Saltas Shun / Amelie (Salta) p.09,1aly -- p.01.11,2aly x
9. 10v t Hellfox Ach (DP) p.09,1aly -- p.01.11,2aly
10. 8v o Saltas Erroneous / Eve (Salta) p.09,1aly -- p.01.11,2aly
11. 7v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly -- p.01.11,4aly
9v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a -- - hml

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 8v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.09,1aly x
2. 8v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,2aly
3. 8v o Saltas Reversal / Ellu (Salta) p.09,1aly -- p.01.09,2aly x

4. 8v t Devana Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,3a -- p.01.09,5aly
5. 7v t Devilslittlesister / (ARO) i. Devil Don't Care, p09,2a -- p.01.09,5aly
6. 8v t Disillusiond Duán (DP) p.08,7aly -- p.01.09,6aly
7. 9v o Aznavour Duán (DP) p.08,6aly -- p.01.10,3aly
8. 9v o Sandman Snilli / (ARO) i. Seth Ach, p09,1 -- p.01.10,4aly
9. 8v o Charon Ach / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,4aly xx
10. 9v o Lunatic Tears / Eve (Salta) p.08,1aly -- p.01.10,5aly
11. 6v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.08,1aly -- p.01.10,5aly x
10v o Saltas Uneasy / Amelie (Salta) p.08,2aly -- - hll