virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 20.09.2018

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan lämmin- ja kylmäveristen Virtuaalimestaruudet.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Virtuaalimestaruuteen 2 hevosta + 1 varahevonen / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit155 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Virtuaalimestaruus-karsinta, tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 2. Virtuaalimestaruus-karsinta, tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

Lähtö 5. Virtuaalimestaruus-finaali, tasoitusajo 2600m osallistujat karsinnoista
P: 50 000ve+loimi+seppele+lautanen - 25 000ve - 15 000ve - 10 000ve (- 5000ve)

Lähtö 6. Virtuaalimestaruus-finaali, tasoitusajo 2600m osallistujat karsinnoista
P: 50 000ve+loimi+seppele+lautanen - 25 000ve - 15 000ve - 10 000ve (- 5000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Virtuaalimestaruus-karsinta, tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

karsinta 1 6
1. 6v o Repolan Topias / (KiRa)  01.22,2 -- 01.24,2ly
2. 10v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a -- 01.24,3ly
3. 13v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 20,5aly -- 01.24,4ly
4. 10v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 01.24,4ly
5. 11v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 01.24,5ly
6. 7v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 22,1 -- 01.24,6ly x
7. 9v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake --01.25,1ly
8. 12v t Harhakuvaelma / Elli (NaSe) 24,2a -- 01.25,3ly xx
9. 9v o Tuli-Muksu / Aapo (PII) 21,4ake --   01.25,3ly
10. 7v o EP Kenral / (uukuu) 23,2a -- 01.25,4ly
11. 7v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a --  01.25,4ly
12. 9v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.23,4aly -- 01.25,4ly
11v t Ruskon Jadessa / (RuKo) 22,1ke -- - hpl

karsinta 2 5
1. 9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.24,2ly
2. 7v o Iki-Elmo / (Koivula) 01.23,3ake -- 01.24,3ly x
3. 10v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- 01.24,4ly
4. 9v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 21,1aly -- 01.24,4ly xx
5. 14v t Ruskon Jovanda / (RuKo) 22,3ke -- 01.24,5ly x
6. 6v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.23,2ke -- 01.24,5ly xx
7. 10v t EP Tuksu / Ellinoora (NaSe) 22,0a -- 01.24,6ly
8. 11v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a --  01.24,6ly
9. 9v t Haaveilija Mimmi / Jasmin (PII) 22,5aly -- 01.25,1ly x
10. 8v o Pähkinänakkeli / Victor (PII) 22,0ake -- 01.25,5ly xx
11. 8v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.25,6ly x
7v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 20,1aly -- - hll
6v t Repolan Vainotar / (KiRa)  01.22,6 -- - hll

karsinta 3 5
1. 8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.22,1ake -- 01.24,1ly
2. 10v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake -- 01.24,4ly

3. 9v t Snillin Havina / (SnRa) 22,8a -- 01.24,4ly
4. 8v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.22,3aly -- 01.24,6ly
5. 12v o PII Savustus / Amelie (Salta) 20,3aly -- 01.24,6ly
6. 12v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 23,3 01.25,2ly x
7. 12v t Saltan Aurinkousva / Eve (Salta) 21,5aly -- 01.25,3ly
8. 12v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 20,4ly -- 01.25,4ly x
9. 8v t Nummen Noita / (Koivula) 01.22,5ake -- 01.25,4ly
10. 12v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 23,6a -- 01.25,4ly
11. 11v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 22,6a --  01.25,5ly
12. 9v o Duanin Noniin / (ARO) 23,3a -- 01.25,5ly
9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 21,2aly -- - hll

Lähtö 2. Virtuaalimestaruus-karsinta, tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

karsinta 1 6
1. 10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- 01.14,3ly
2. 8v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 11,7aly -- 01.14,4ly
3. 5v t Antidote Arrow / (KiRa) 13,4aly -- 01.15,2ly
4. 7v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake -- 01.15,3ly
5. 7v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 12,8ly-- 01.15,3ly
6. 6v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly -- 01.15,3ly
7. 5v o Harmique F.P. / Jorma (Duo) 13,6 -- 01.15,4ly
8. 5v o Crimescene Unia / (SnRa) 13,1a -- 01.15,4ly
9. 8v o Russian Roulette / (syyau) 10,6a -- 01.15,5ly
10. 6v o Northern Sunrise / Eero (Team Lily) 13,3a -- 01.15,5ly xx
11. 7v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 13,5a --  01.15,5ly
6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a -- - hyl

karsinta 2 5
1. 10v o Sir Boléro / Eve (Salta) 12,0aly -- 01.14,2ly
2. 7v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,2ly xx
3. 9v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.14,4ly
4. 12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a --  01.14,5ly
5. 6v o Prince of North / Leo (Team Lily) 13,2a -- 01.14,5ly
6. 7v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 12,2aly -- 01.15,1ly xx
7. 4v t Sing of the Times / (syyau) 12,2a -- 01.15,3ly
8. 10v o Oxford Rus / (RuKo) 11,4aly -- 01.15,3ly
9. 10v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.15,4ly
10. 7v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 11,9aly --  01.15,5ly x
11. 8v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake --  01.15,5ly

karsinta 3 5
1. 7v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,4a --  01.14,4ly x
2. 5v t Horror Pomp / (ARO) 13,6a -- 01.14,5ly
3. 8v o Extreme Blue / (RuKo) 11,2aly -- 01.14,6ly
4. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 01.11,2aly -   01.14,6ly
5. 11v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 10,4aly -- 01.15,2ly
6. 10v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.15,4ly xx
7. 10v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,0aly - 01.15,4ly x
8. 8v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 11,1a -- 01.15,5ly
9. 6v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 01.15,6ly x
10. 7v o Darliee Speed / (syyau) 12,2a -- 01.15,6ly
7v o Akawain Duán / Billie (DS) 12,2aly --  - hyl

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

ryhmä 1
1. 3v t Ilanne / (Kestrel) 44,3ke --  01.39,2aly
2. 3v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) ei enn. -- 01.39,3aly
3. 3v t Alwilda R. / (RuKo) ei enn -- 01.39,4aly
4. 3v o K. Ilon Palma / Emilia (Duo) ei enn -- 01.39,4aly
5. 3v t Saltan Utuharso / Eve (Salta) -- 01.39,4aly
6. 3v t Fanmari Donna / Jani (Duo) ei enn -- 01.40,3aly xx
7. 3v o Nattåska / (ARO) ilm kl -- 01.40,5aly
8. 3v o AH Cahuilla (DS) ei enn -- 01.40,5aly
9. 3v o Radikaali Epidempia (DS) 37,2ly -- 01.40,6aly
3v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.34,1ke -- - hpl
3v o Koivulan Raivokas / (RuKo) ei enn -- - hml

ryhmä 2
1. 3v t Penninki I.F. / (Koivula) ei enn. -- 01.39,1aly
2. 3v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 1.49,2ke -- 01.39,2aly xx
3. 3v t Saltan Humpsahdus / Amelie (Salta) -- 01.39,2aly
4. 3v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.39,3aly
5. 3v t AH Kalmakuu (DS) ei enn -- 01.39,5aly x
6. 3v t Brynja Namys / (RuKo) ei enn -- 01.39,6aly
7. 3v t Ruskon Jafarina / (RuKo) ei enn -- 01.40,2aly
8. 3v o Sijur R. / (RuKo) ei enn -- 01.40,2aly
9. 3v o Punasalama / (Jemma) 1.42,1ke -- 01.40,4aly
3v t AH Hallausva / (ARO) ilm kl -- - hyl
3v t Ruskon Hilutar / (uukuu) 37,4a -- - hll

ryhmä 3
1. 3v t Duanin Markiisitar (DS) 38,3ly -- 01.39,1aly
2. 3v o Vilosofi / (Kestrel) 44,3ke -- 01.39,4aly
3. 3v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.39,4aly
4. 3v t K. Ilon Emma / Kari (Duo) ei enn -- 01.39,5aly
5. 3v o Kekolan Sinigekko / (Jemma) 1.41,5ke -- 01.39,6aly
6. 3v o AH Lumikiri / (ARO) ilm kl -- 01.40,1aly
7. 3v t K.R. Roudatar & (RuKo) ei enn -- 01.40,2aly
8. 3v o Fasolt Namys / (RuKo) ei enn -- 01.40,2aly
9. 3v o Saltan Kylmän Kankea / Ellu (Salta) -- 01.40,2aly
10. 3v t Hrefna R. / (RuKo) ei enn -- 01.40,3aly
11. 3v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) ei enn. -- 01.40,4aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
1. 2v o Varlaam Duán (DS) ei enn -- 01.18,1aly x
2. 2v t Dazzling Lady / (Team Lily) ei enn. -- 01.18,2aly x
3. 2v t Adieu Duán (DS) ei enn -- 01.18,2aly
4. 2v o K. Salesman Eve / Jani (Duo) ei enn -- 01.18,4aly
5. 2v t K. Sheena Aries / Emilia (Duo) 23,6 -- 01.18,4aly
6. 2v o Quoucing RC (DS) 18,4ke -- 01.18,4aly
7. 2v o Jorah Duán / (ARO) ilm kl -- 01.18,6aly
8. 2v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) ei enn. -- 01.18,6aly x
9. 2v t Golden April Jewel / (Team Lily) ei enn. -- 01.19,2aly
10. 2v t Juniper Leandra (DS) ei enn --  01.19,2aly
11. 2v o Rjazán Shere Khan / (RuKo) 22,5ke -- 01.19,4aly
2v t Rjazán Snežana / (RuKo) ei enn -- - hml

ryhmä 2
1. 2v o Experiencia Duán (DS) ei enn -- 01.18,2aly
2. 2v t Wildwind Aida / (Kestrel) 22,2ke -- 01.18,2aly
3. 2v t Wild Candy Princess / (Team Lily) ei enn. -- 01.18,4aly
4. 2v t Rjazán Celina (DS) ei enn -- 01.18,4aly
5. 2v o Chispa / (Kestrel) 24,6ke --   01.18,5aly x
6. 2v o Born To Impress RC (DS) 23,6ke -- 01.18,5aly
7. 2v t Månsken / (Team Lily) ei enn. -- 01.18,6aly
8. 2v o K. Akema Drill / Kari (Duo) 24,1 -- 01.19,1aly
9. 2v t Märtha / Veikko (Team Lily) ei enn. -- 01.19,1aly
10. 2v o Demonite RC / (ARO) ilm kl -- 01.19,3aly
11. 2v t Rjazán Love You / (RuKo) 22,2ke -- 01.19,3aly

Lähtö 5. Virtuaalimestaruus-finaali, tasoitusajo 2600m osallistujat karsinnoista
P: 50 000ve+loimi+seppele+lautanen - 25 000ve - 15 000ve - 10 000ve (- 5000ve)

1. 10v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 01.26,1kp
2. 8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.22,1ake -- 01.26,3kp
3. 7v o Iki-Elmo / (Koivula) 01.23,3ake -- 01.26,3kp
4. 13v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 20,5aly -- 01.26,3kp
5. 7v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 22,1 -- 01.26,3kp
6. 9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.26,4kp x
7. 9v t Snillin Havina / (SnRa) 22,8a -- 01.26,5kp x
8. 8v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.22,3aly -- 01.26,6kp
9. 14v t Ruskon Jovanda / (RuKo) 22,3ke -- 01.27,5kp
10. 12v o PII Savustus / Amelie (Salta) 20,3aly -- 01.27,5kp
11. 9v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 21,1aly -- 01.27,6kp
6v o Repolan Topias / (KiRa)  01.22,2 -- - k
10v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a -- - hml
10v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake -- - hyl
10v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- - k
11v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- - k

Lähtö 6. Virtuaalimestaruus-finaali, tasoitusajo 2600m osallistujat karsinnoista
P: 50 000ve+loimi+seppele+lautanen - 25 000ve - 15 000ve - 10 000ve (- 5000ve)

1. 8v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 11,7aly -- 01.15,2kp
2. 7v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 12,8ly-- 01.15,2kp x
3. 11v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 10,4aly -- 01.15,4kp
4. 5v t Horror Pomp / (ARO) 13,6a -- 01.15,4kp
5. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 01.11,2aly -- 01.15,4kp
6. 6v o Prince of North / Leo (Team Lily) 13,2a -- 01.15,5kp
7. 6v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly -- 01.16,1kp x
8. 10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- 01.16,2kp x
9. 10v o Sir Boléro / Eve (Salta) 12,0aly -- 01.16,2kp x
10. 8v o Extreme Blue / (RuKo) 11,2aly -- 01.16,2kp
11. 7v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.16,3kp x
12. 7v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake -- 01.16,4kp
13. 5v t Antidote Arrow / (KiRa) 13,4aly -- 01.16,5kp xx
14. 12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a --  01.16,5kp
15. 9v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.16,5kp
7v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,4a --  - hml