virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.10.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit159 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 2500ve+
loimi - 1200ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 2500ve+
loimi - 1200ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
P: 4000ve+
loimi - 2000ve - 1190ve - 800ve (- 370ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 2v o Wiwanyang Wachipi (DP) ei enn -- p.01.18,1aly
2. 2v t Applemuddle (DP) ei enn -- p.01.18,2aly
3. 2v o Twisted Brigade (DP) ei enn -- p.01.18,4aly
4. 2v o Angel Smile Slayer (DP) ei enn -- p.01.18,4aly
5. 2v t Wild Rebellion (DP) ei enn -- p.01.18,5aly
6. 2v t Dandelion Bumblefluff (DP) ei enn -- p.01.19,3aly
7. 2v o Admiral Duán (DP) ei enn -- p.01.19,3aly
8. 2v o Nighthawk Duán (DP) ei enn -- p.01.19,3aly x
2v o For You Only (DP) ei enn -- - k

P: 2500ve+loimi - 1200ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
1. 3v o Pokerface Duán (DP) p.16,5aly --  p.01.14,2aly
2. 3v o Vizconde Duán (DP) p.16,3aly --  p.01.14,2aly
3. 4v o The Babyface / Riina (DP) p.15,3aly -- p.01.14,2aly
4. 3v o Mythical Brave Boy / Juha (Team Lily) p.15,5a -- p.01.15,3aly x
5. 3v t Ruthless Duán (DP) p.16,4aly --  p.01.15,4aly
6. 3v o Sheldon Duán (DP) p.16,2aly -- p.01.15,5aly xx
3v o Springsong / Veikko (Team Lily) p.15,8a -- - hll
3v t Doneanddone Duán (DP) p.17,5aly -- - hyl
3v t Mightbecrazy Duán (DP) p.16,1aly --  - hll

P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1190ve - 800ve (- 370ve)
1. 3v t Hellque Duán (DP) p.14,4aly -- p.01.13,1aly
2. 4v t Vivacious Duán / (RuKo) p.14,6 -- p.01.13,2aly
3. 4v t Showdownshine /Billy (DP) p.14,6ly -- p.01.13,3aly x
4. 4v o Ithinkshedoesntcare / (DP p.14,4ly -- p.01.13,4aly
5. 4v o Unwise Viscount (DP) p.14,2aly --  p.01.13,6aly
6. 3v o Capitanio Duán (DP) p.14,4aly -- p.01.14,2aly
7. 4v t SheknowsIamcrazy / (DP 14,2aly -- p.01.14,2aly x
8. 3v t Drawcon Duán (DP) p.14,3aly --  p.01.14,2aly x
9. 3v o Mr Wonder Black / Leo (Team Lily) p.14,3a -- p.01.14,5aly

P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1190ve - 800ve (- 370ve)
1. 3v t Rebel Red (DP) p.11,1aly -- p.01.11,1aly
2. 3v o Legendary Looks (DP) p.13,1aly -- p.01.11,2aly
3. 4v t Mentally Challenged (DP) p.11,5aly -- p.01.11,3aly
4. 4v t Saltas Rosemary / (ARO) p14,3 -- p.01.11,4aly
5. 3v t Eris Ach / (ARO) p13,4a -- p.01.11,5aly
6. 5v o Infiltrator Stain / (ARO) p12,2a -- p.01.12,2aly
7. 3v o Jokester Duán (DP) p.13,1aly -- p.01.12,3aly
8. 4v t Uniquity Duán / (ARO) p12,2a -- p.01.12,3aly
4v t Saltas Whatifiamfragile (DP) p.13,4aly -- - k

P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1190ve - 800ve (- 370ve)
1. 7v o Stormbringer Stain / (ARO) p10,5a -- p.01.09,5aly
2. 8v o Traveler Ach / (ARO) p10,5a -- p.01.09,5aly
3. 6v o Deygan Ach / (ARO) p10,1a -- p.01.09,5aly
4. 5v t Edradour Ach / (DP) p.10,2aly -- p.01.09,5aly
5. 5v o Lord Black Gem / Eero (Team Lily) p.10,5a -- p.01.10,2aly
6. 7v t Dezshayla Dawn (DS) p.10,2aly -- p.01.10,2aly
7. 4v o Saltas Crummy / (ARO) p10,3a -- p.01.10,5aly xx
8. 8v t Flippetyflap Ach / (ARO) p10,5a -- p.01.10,6aly x
9. 7v o Wyvern Stain / (ARO) p10,2a -- p.01.10,6aly

P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.08,5aly --  p.01.09,1aly
2. 6v t Maya Stain / Vilma (DP) p.09,3aly -- p.01.09,4aly
3. 6v o Tarmles Duán / (RuKo) p.09,6a -- p.01.09,5aly
4. 7v t Panther Ach / Fia (DP) p.08,5aly --  p.01.09,5aly xx
5. 5v t Swashbuckler Stain / (ARO) p09,2a -- p.01.09,6aly
6. 7v t Wingless Stain / (ARO) p08,6a -- p.01.10,2aly xx
7. 7v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.09,6aly --  p.01.10,3aly x
8. 6v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.08,6aly -- p.01.10,4aly
7v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.09,3aly -- - hml

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 2v o Emperor Flowery (DP) ei enn -- p.01.17,1aly
2. 2v t Belle Amunet (DP) ei enn -- p.01.17,4aly xx
3. 2v t Horrendous Duán / (ARO) p16,1a -- p.01.17,4aly
4. 2v o Fixedit / Shavo (NaSe) p17,1aly -- p.01.17,4aly xx

5. 2v o Cyberion / Reetta (NaSe) p16,4aly -- p.01.17,4aly xx
6. 2v t Second Shav / Senni (NaSe) ei enn. -- p.01.17,5aly
7. 2v o Hipsterbunch / Leo (NaSe) p17,5aly -- p.01.17,6aly x
8. 2v o Ian Duán / (ARO) p17,7a -- p.01.18,3aly
9. 2v t Bragger Duán (DP) ei enn -- p.01.18,4aly x
2v t Princess Flowery (DP) ei enn -- - k

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 4v t Vicious Princeza (DP) p.12,5aly --  p.01.12,2aly
2. 4v t Sleeping Beauty Duán (DP) p.13,3aly -- p.01.12,2aly
3. 5v o Magnifico Snilli / Tuukka (Team Lily) 13,1a -- p.01.12,2aly x
4. 5v o Royal Gem / Juha (Team Lily) p.14,3a -- p.01.12,3aly
5. 4v o Duque (DP) p.12,6aly --  p.01.12,5aly
6. 5v o Black Cash / (RuKo) p.12,5a – p.01.12,5aly
7. 4v o Dexter Ach / (RuKo) p.11,4a -- p.01.12,5aly xx
8. 5v t Reaver Stain / (ARO) p12,4a -- p.01.12,6aly
9. 3v o Red Devil Reckoning / (ARO) p15,2a -- p.01.13,2aly
10. 5v t Krysia Icatha / (RuKo) p.12,1aly -- p.01.13,4aly x
11. 5v t Hide And Seek / Leo (NaSe) p09,3a -- p.01.13,5aly
12. 3v t Lovely Shav / Shavo (NaSe) p15,1aly -- p.01.13,5aly

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v t Double Trouble Duán / Tinja (NaSe) p09,1a -- p.01.10,1aly
2. 5v t Can't Avoid This / Shavo (NaSe) p08,8a -- p.01.10,1aly
3. 7v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.09,8aly -- p.01.10,2aly x
4. 6v t Selket Ach / (RuKo) p08,8a -- p.01.10,3aly x
5. 5v t Golden Gems Queen / Henri (Team Lily) p.09,1a -- p.01.10,4aly
6. 6v t Dagna Ach / (ARO) p08,7a -- p.01.10,4aly
7. 6v o Dorian Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.11,1aly xx
8. 4v o Traumatism Duán (DP) p.10,5aly --   p.01.11,3aly x
9. 7v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.08,4aly -- p.01.11,4aly
10. 7v t Lilyofthevalley / Eero (Team Lily) p.08,8a -- p.01.11,5aly
6v o Araknofobia Dawn / (RuKo) p.10,6a -- - hml
7v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.09,1a -- - hll

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 8v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,1aly
2. 4v o Matchmadeinheaven Duán (DP) p.10,4aly -- p.01.09,2aly
3. 10v o Sandman Snilli / (ARO) p08,1a -- p.01.09,3aly xx
4. 8v t Tempest Ach / (ARO) p08,6a -- p.01.09,4aly xx

5. 8v o Capitano Duán / Nora (DP) p.08,9aly -- p.01.09,4aly
6. 7v o Wolfburn Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.10,2aly x
7. 8v t Devilslittlesister / (ARO) p08,9a -- p.01.10,4aly
8. 8v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.08,1aly --  p.01.10,5aly