virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 05.11.2018

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Derbykarsinnat I ja II.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Derbykarsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja/talli
- yksi hevonen / yksi lähtö
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Virtuaalinen Derby on rajattu Suomessa syntyneille hevosille, joten suvuttomat ulkomaantuonnit eivät ole oikeutettuja osallistumaan.
Derbyn omat sivut

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit163 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
hevosen osoite (vain Derbykarsintoihin!)

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, 2-vuotiaat
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 4. Derbykarsinta I, ryhmäajo 2600m, 4-vuotiaat lämminveriset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve
Lähtö 5. Derbykarsinta II, ryhmäajo 2600m, 4-vuotiaat lämminveriset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve
Lähtö 6. Derbykarsinta I, ryhmäajo 2600m, 5-vuotiaat suomenhevoset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve
Lähtö 7. Derbykarsinta II, ryhmäajo 2600m, 5-vuotiaat suomenhevoset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
1. 2v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 27,3ke -- 01.18,3ake
2. 2v t With Or Without / Ben (GHT) ei enn. -- 01.18,3ake x
3. 2v o Goldfinger MacLily / (ARO) 21,6a -- 01.18,4ake
4. 2v t Just For Fun RC / (SnRa) 24,0 -- 01.18,5ake
5. 2v t Pheodora Ach / (RuKo) 23,1ake -- 01.18,6ake
6. 2v t Rockabye Rachelle / (Koivula) ei enn. -- 01.19,1ake
7. 2v t Countess MacLily / (RuKo) ei enn -- 01.20,1ake
8. 2v o White Knife Fight / Harri (GHT) ei enn. -- 01.20,2ake
9. 2v o Different Arguments / Juho (GHT) ei enn. -- 01.20,2ake
10. 2v o Quarried Stone / Leevi (GHT) ei enn. -- 01.20,6ake
2v o Lonely Revolution / Klaus (GHT) ei enn. -- - hll
2v t Northwind MacLily / (ARO) ei enn -- K

ryhmä 2
1. 2v o Lucratif Scénariste / (RuKo) 23,5ake -- 01.18,2ake
2. 2v o Boys' Toys 'N' Boytoys / Onni (GHT) ei enn. -- 01.18,2ake
3. 2v t Divine d’Aventure / (RuKo) 22,3ake -- 01.18,5ake
4. 2v t Playground Princess / Mia (GHT) ei enn. -- 01.18,6ake
5. 2v o Rjazán Stirling / (ARO) 22,1a -- 01.19,3ake
6. 2v t Breaking Butterfly / Daniel (GHT) ei enn. -- 01.19,3ake
7. 2v t Primus Cherry / (PoRa) 21,5ke -- 01.19,5ake
8. 2v t Anklebiter / Pyry (GHT) ei enn. -- 01.20,2ake x
9. 2v t Shallow Someone / Henna (GHT) ei enn. -- 01.20,3ake
10. 2v o Mad In Heaven / Connor (GHT) ei enn. -- 01.20,6ake x
11. 2v t Sweet But Psycho / Jan (GHT) ei enn. -- 01.20,6ake

ryhmä 3
1. 2v t Scared of Kittens / Markus (GHT) ei enn. -- 01.18,3ake
2. 2v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 24,1ake -- 01.18,4ake
3. 2v o Under Pressure / Janni (GHT) ei enn. -- 01.18,4ake
4. 2v o Cambridge Bay / (Koivula) ei enn. -- 01.18,6ake
5. 2v t Kitty Kitty Bang Bang / Niki (GHT) ei enn. -- 01.19,5ake
6. 2v t Gooseberry MacLily / (ARO) ei enn -- 01.20,1ake xx
7. 2v o Whoopdidoo Who / Esko (GHT) ei enn. -- 01.20,2ake x
8. 2v o Irraggiungibile / Falia (GHT) ei enn. -- 01.20,2ake x
9. 2v t L'espoir Fait Vivre / (RuKo) 22,5ake -- 01.20,4ake
10. 2v o Frontline Fiasco / Altti (GHT) ei enn. -- 01.20,6ake
2v t Radical In Your Mind / (PoRa) 20,6ake -- - hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

ryhmä 1
1. 3v o Vihun Vihuri / (Koivula) ei enn. -- 01.34,4ake xx
2. 3v t AH Kiriviima / (ARO) 37,2a -- 01.34,6ake
3. 3v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 47,5ke -- 01.35,3ake
4. 3v o Rohkelmus / Anton (GHT) ei enn. -- 01.35,4ake x
5. 3v o Ruskon Hopearisti / (RuKo) 40,4aly -- 01.36,2ake
6. 3v t Haituva / Santtu (GHT) ei enn. -- 01.36,3ake
7. 3v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 34,3ake -- 01.36,4ake xx
8. 3v o Vyöryvaara / Felix (GHT) ei enn. -- 01.36,5ake
9. 3v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 37,5a -- 01.36,5ake
3v o Jojon Nova / (PoRa) 40,4ake -- - hll

ryhmä 2
1. 3v t Ruskon Unikuu / (RuKo) 38,3aly -- 01.34,2ake
2. 3v o Radikaali Wekkuli / (PoRa) 35,6ake -- 01.34,4ake x
3. 3v t Hurmatuuli / Dennis (GHT) ei enn. -- 01.34,4ake
4. 3v o Hurjaharja I.F. / (Koivula) 01.39,2ke -- 01.34,5ake
5. 3v t Saltan Tulikuura / (ARO) ei enn -- 01.35,2ake
6. 3v t Ainokainen / Lauri (GHT) ei enn. -- 01.35,4ake
7. 3v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 46,1ke -- 01.35,4ake
8. 3v o Saltan Tömähdys / (ARO) 36,3a -- 01.36,2ake
9. 3v o Snilleste Prins / (SnRa) 35,6 -- 01.36,3ake
10. 3v o Hopiti Hopsis / Venla (GHT) ei enn. -- 01.36,3ake

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, 2-vuotiaat
P: 2000ve+loimi - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 250ve)

ryhmä 1
1. 2v t Lucky Love Dawn / (RuKo) ei enn -- p.01.18,2ake
2. 2v t Dandelion Bumblefluff (DP) ei enn -- p.01.18,3ake x
3. 2v o Wiwanyang Wachipi (DP) ei enn -- p.01.18,3ake
4. 2v t Dhampir Ach / (ARO) ei enn -- p.01.19,1ake x
5. 2v o For You Only (DP) ei enn -- p.01.20,3ake
6. 2v o Angel Smile Slayer (DP) ei enn -- p.01.20,3ake
7. 2v t Bragger Duán (DP) ei enn -- p.01.20,5ake
2v o Raiju Ach / (ARO) ei enn -- - k
2v o Admiral Duán (DP) ei enn -- - hll

ryhmä 2
1. 2v t Belle Amunet (DP) ei enn -- p.01.18,4ake
2. 2v t Red Moon / (ARO) ei enn -- p.01.18,5ake
3. 2v t Applemuddle (DP) ei enn -- p.01.19,3ake
4. 2v t Princess Flowery (DP) ei enn -- p.01.20,2ake
5. 2v o Emperor Flowery (DP) ei enn -- p.01.20,5ake xx
6. 2v o Twisted Brigade (DP) ei enn -- p.01.20,6ake
7. 2v o Nighthawk Duán (DP) ei enn -- p.01.20,6ake
2v o Dreamer Flowery / (ARO) ei enn -- - hml
2v t Wild Rebellion (DP) ei enn -- - hll

Lähtö 4. Derbykarsinta I, ryhmäajo 2600m, 4-vuotiaat lämminveriset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve

OSALLISTUJAT
4v o
Impala Ach / (ARO) 16,2a --
4v t
Zurié Duán / (DS) 17,4aly --
4v t
Smashing MacLily / Viveka (Team Lily) 16,4ly --
4v o
VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,2a --
4v o
K. Salesman Eve / Jorma (Duo) 19,1 --
4v o
Gladiator Snilli / (SnRa) 15,3a --
4v o
Marvel Pomp / (PoRa) 14,1ake --
4v t
Smiley Shav / Leo (NaSe) 17,1aly --
4v o
Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly --
4v t
Problematic Shav / (RuKo) 17,2aly --
4v o
Vsevolod Duán / (DS) 17,3aly --
4v o
Spring Gold Shav / Eero (Team Lily) 16,1 --

TULOKSET
1. 4v t Smashing MacLily / Viveka (Team Lily) 16,4ly -- 01.16,1akp x -> finaaliin
2. 4v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly -- 01.16,2akp -> finaaliin
3. 4v t Zurié Duán / (DS) 17,4aly -- 01.16,3akp -> finaaliin
4. 4v o Marvel Pomp / (PoRa) 14,1ake -- 01.16,4akp xx
-> finaaliin
5. 4v o Gladiator Snilli / (SnRa) 15,3a -- 01.16,6akp
6. 4v t Problematic Shav / (RuKo) 17,2aly -- 01.17,1akp
7. 4v o K. Salesman Eve / Jorma (Duo) 19,1 -- 01.17,2akp
8. 4v t Smiley Shav / Leo (NaSe) 17,1aly -- 01.17,6akp
9. 4v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,2a -- 01.18,3akp x
10. 4v o Vsevolod Duán / (DS) 17,3aly -- 01.18,3akp
11. 4v o Impala Ach / (ARO) 16,2a -- 01.18,5akp x
4v o Spring Gold Shav / Eero (Team Lily) 16,1 -- - hll

Lähtö 5. Derbykarsinta II, ryhmäajo 2600m, 4-vuotiaat lämminveriset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve

OSALLISTUJAT
4v t
Shakethatbrass / (ARO) 13,4a --
4v t
Conqueror Duán / (DS) 17,1aly --
4v t
Northpearl MacLily / Emilia (Team Lily) 19,3 --
4v t
Mosaic / Anders (Team Ninitra) 16,5a --
4v t
K Sheena Aries / Jorma (Duo) 18,1 --
4v t
Ramona Snilli / (SnRa) 14,5a --
4v o
Valery Pomp / (PoRa) 13,5aly --
4v t
Somewhere Shav / Shavo (NaSe) 16,3aly --
4v t
In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke --
4v o
Sorryforthelies / (RuKo) 17,1aly --
4v o
Blackfyre Ach / (ARO) 14,1a --
4v t
Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,2a --

TULOKSET
1. 4v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,2a -- 01.16,2akp -> finaaliin
2. 4v t Conqueror Duán / (DS) 17,1aly -- 01.16,3akp -> finaaliin
3. 4v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 16,5a -- 01.16,5akp x -> finaaliin
4. 4v o Sorryforthelies / (RuKo) 17,1aly -- 01.16,5akp -> finaaliin
5. 4v t Ramona Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.16,5akp xx
6. 4v o Valery Pomp / (PoRa) 13,5aly -- 01.16,6akp
7. 4v t Somewhere Shav / Shavo (NaSe) 16,3aly -- 01.17,3akp
8. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,4a -- 01.17,3akp xx
9. 4v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke -- 01.17,6akp
10. 4v t Northpearl MacLily / Emilia (Team Lily) 19,3 -- 01.18,2akp
11. 4v t K Sheena Aries / Jorma (Duo) 18,1 -- 01.18,5akp
12. 4v o Blackfyre Ach / (ARO) 14,1a -- 01.18,5akp

Lähtö 6. Derbykarsinta I, ryhmäajo 2600m, 5-vuotiaat suomenhevoset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve

OSALLISTUJAT
5v t
AH Indigo / (ARO) 25,2a --
5v t
Duanin Emmiina / (DS) 34,4ke --
5v t
Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 34,2a --
5v o
K. Vilman Virma / Jorma (Duo) 30,3 --
5v o
Snillin Ukkonen / (SnRa) 25,2a --
5v o
Unian Valotus / (PoRa) 28,6aly --
5v o
Narrilaivan Khaba / Shavo (NaSe) 25,5aly --
5v o
Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 32,3akp --
5v o
Vatupassi RC / (Koivula) 01.27,2ake --
5v t
EP Pimuliina / (DS) 31,4aly --
5v o
Snillin Aapraham / (SnRa) 25,3a --
5v o
Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 29,2ake --

TULOKSET
1. 5v t AH Indigo / (ARO) 25,2a -- 01.31,2akp x -> finaaliin
2. 5v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 34,2a -- 01.31,4akp -> finaaliin
3. 5v o K. Vilman Virma / Jorma (Duo) 30,3 -- 01.32,2akp x -> finaaliin
4. 5v o Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 29,2ake -- 01.32,4akp -> finaaliin
5. 5v o Unian Valotus / (PoRa) 28,6aly -- 01.32,6akp x
6. 5v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 25,2a -- 01.32,6akp
7. 5v o Narrilaivan Khaba / Shavo (NaSe) 25,5aly -- 01.33,3akp
8. 5v t Duanin Emmiina / (DS) 34,4ke -- 01.33,3akp
9. 5v o Snillin Aapraham / (SnRa) 25,3a -- 01.33,5akp
5v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 32,3akp -- - hll
5v o Vatupassi RC / (Koivula) 01.27,2ake -- - hyl
5v t EP Pimuliina / (DS) 31,4aly -- - hll

Lähtö 7. Derbykarsinta II, ryhmäajo 2600m, 5-vuotiaat suomenhevoset
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2200ve - 1800ve - 1100ve - 800ve

OSALLISTUJAT
5v o
AH Tuleniskijä / (ARO) 27,3a --
5v o
Guen Harminkappale / (DS) 29,2aly --
5v o
Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 34,2a --
5v t
K. Karolin Eila / Jorma (Duo) 33,2 --
5v o
Snillin Morrison / (SnRa) 25,3a --
5v o
Duanin Cebuano / (PoRa) 28,2aly --
5v t
NRL Joutuisa / Reetta (NaSe) 26,3aly --
5v t
Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 28,5aly --
5v t
Renessanssirinsessa / (ARO) 28,4a --
5v t
NRL Vimmakas / Vilma (NaSe) 30,1ly --
5v t
Nyten / (DS) 27,1a --
5v t
Snillin Elegia / (SnRa) 24,2a --

TULOKSET
1. 5v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 28,5aly -- 01.31,2akp -> finaaliin
2. 5v t Nyten / (DS) 27,1a -- 01.31,2akp -> finaaliin
3. 5v o Snillin Morrison / (SnRa) 25,3a -- 01.31,3akp xx -> finaaliin
4. 5v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 34,2a -- 01.31,4akp -> finaaliin
5. 5v t Renessanssirinsessa / (ARO) 28,4a -- 01.32,3akp xx
6. 5v t NRL Joutuisa / Reetta (NaSe) 26,3aly -- 01.32,3akp
7. 5v t Snillin Elegia / (SnRa) 24,2a -- 01.32,3akp
8. 5v t K. Karolin Eila / Jorma (Duo) 33,2 -- 01.32,4akp
9. 5v o Guen Harminkappale / (DS) 29,2aly -- 01.32,5akp
10. 5v o Duanin Cebuano / (PoRa) 28,2aly -- 01.32,5akp x
11. 5v o AH Tuleniskijä / (ARO) 27,3a -- 01.33,4akp
12. 5v t NRL Vimmakas / Vilma (NaSe) 30,1ly -- 01.33,4akp x