virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 09.11.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan seitsemättä kertaa järjestettävän
Kiri Cupin ensimmäiset osakilpailut
ja kahdeksatta kertaa juostava peitsarien Denim Division Memorial.

INFO

Denim Division Memorial: Kahdeksatta kertaa järjestettävä VPY:n tukema suurkilpailu ykköstason peitsareille. Lähdön kolme parasta pääsevät 16.11. juostavaan Dustland Plateen. Voittaja kutsutaan marraskuun lopulla juostavaan Championship Battleen.

Jos lähtöön ilmoittautuu enemmän kuin 12, valitaan ilmoittautuneiden joukosta 12 parasta ottaen huomioon hevosen ennätys, statistiikka, voittosumma ja aikaisempi suurkilpailumenestys.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Kiri Cupin osakilpailuun 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Denim Division Memoriaalin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit164 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
hevosen osoite (vain Denim Division Memorialiin!)

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, 2-vuotiaat
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 4. Kiri Cup 2018 1. osakilpailu, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 5. Kiri Cup 2018 1. osakilpailu, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 6. Denim Division Memorial, ryhmäajo 1609, peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10 000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (- 1000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, 2-vuotiaat
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1
1. 2v t The Bride of Hate (DS) ei enn --  01.20,2ake
2. 2v t Diadème de Lune (DS) ei enn -- 01.20,4ake
3. 2v o Lucifer Hook (DS) ei enn -- 01.21,6ake x
4. 2v o Sautoir Enjoué (DS) ei enn -- 01.22,5ake
5. 2v t Cheerie Shav / Senja (NaSe) ei enn. -- 01.22,5ake
6. 2v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) ei enn. -- 01.22,6ake
7. 2v o Rjazán Stirling / (ARO) 22,1a -- 01.22,6ake
2v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 27,3ke -- - hyl
2v t Cheeta Shav / Reetta (NaSe) ei enn. -- - hyl
2v t Hornet Shav / Henna (NaSe) ei enn. -- - hml
2v t Northwind MacLily / (ARO) ei enn -- hml
2v t Ancient Leaf (DS) ei enn -- - hml

ryhmä 2
1. 2v o Primá Duán (DS) ei enn -- 01.20,2ake xx
2. 2v t Better Than It / Iita (NaSe) ei enn. -- 01.20,4ake
3. 2v t Bittersweet Teardrop (DS) ei enn -- 01.20,5ake
4. 2v o Goldfinger MacLily / (ARO) 21,6a -- 01.21,2ake
5. 2v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) ei enn. -- 01.21,3ake
6. 2v o Sour Bitter Martini (DS) ei enn -- 01.21,6ake xx
7. 2v t Dancemoves Shav / Tanja (NaSe) ei enn. -- 01.22,3ake
8. 2v t Amulette d'Aura (DS) ei enn -- 01.22,4ake
2v o Sad Face Murderer (DS) ei enn -- - hml
2v o Collier le Luxueux (DS) ei enn -- - hyl
2v t Gooseberry MacLily / (ARO) ei enn -- - hml

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, 3-vuotiaat
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

ryhmä 1
1. 3v t K.R. Valta-Veto (DS) ei enn -- 01.35,2ake
2. 3v o Saltan Tömähdys / (ARO) 36,3a -- 01.35,5ake x
3. 3v t Rusinana (DS) ei enn -- 01.35,5ake xx
4. 3v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 47,5ke -- 01.35,6ake
5. 3v o AH Johanpomppas (DS) ei enn --  01.36,2ake
6. 3v t Ruskon Hopeakipinä (DS) ei enn -- 01.36,5ake
7. 3v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.36,6ake
8. 3v o Niksmanni (DS) ei enn -- 01.37,2ake x
9. 3v o Taalaturisti (DS) ei enn -- 01.37,4ake x
3v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 34,3ake -- - hml
3v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 37,5a -- - k

ryhmä 2
1. 3v t AH Kiriviima / (ARO) 37,2a -- 01.35,2ake
2. 3v t Keijukeksi (DS) ei enn -- 01.35,6ake
3. 3v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.34,1ke -- 01.36,2ake
4. 3v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.36,2ake
5. 3v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 46,1ke -- 01.36,4ake x
6. 3v t Saltan Tulikuura / (ARO) ei enn -- 01.36,5ake
7. 3v t Ruskon Tulineito (DS) ei enn -- 01.37,1ake
8. 3v o Pakkorako (DS) ei enn -- 01.37,2ake
9. 3v t Kaponen (DS) ei enn -- 01.37,2ake
10. 3v t Utukiito (DS) ei enn -- 01.37,3ake

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, 2-vuotiaat
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 500ve (- 250ve)

ryhmä 1
1. 2v t Applemuddle (DP) ei enn -- p.01.19,2ake
2. 2v o Twisted Brigade (DP) ei enn -- p.01.19,2ake
3. 2v o Admiral Duán (DP) ei enn -- p.01.20,2ake
4. 2v t Princess Flowery (DP) ei enn -- p.01.20,2ake
5. 2v t Red Moon / (ARO) ei enn -- p.01.20,2ake
6. 2v t Wild Rebellion (DP) ei enn -- p.01.20,2ake
7. 2v o Cyberion / Silja (NaSe) p16,4a -- p.01.20,5ake x
8. 2v o Dreamer Flowery / (ARO) ei enn -- p.01.21,1ake xx
9. 2v t Bragger Duán (DP) ei enn -- p.01.21,3ake
10. 2v t Second Shav / Senja (NaSe) ei enn. -- p.01.21,3ake x
11. 2v o Fixedit / Ville (NaSe) p17,1a -- p.01.21,6ake

ryhmä 2
1. 2v o Hipsterbrunch / Hilla (NaSe) p17,5a -- p.01.19,2ake
2. 2v o For You Only (DP) ei enn -- p.01.19,3ake
3. 2v o Angel Smile Slayer (DP) ei enn -- p.01.19,4ake
4. 2v t Belle Amunet (DP) ei enn -- p.01.19,5ake
5. 2v o Nighthawk Duán (DP) ei enn -- p.01.20,3ake
6. 2v o Emperor Flowery (DP) ei enn -- p.01.20,3ake x
7. 2v o Wiwanyang Wachipi (DP) ei enn -- p.01.20,3ake
8. 2v t Dandelion Bumblefluff (DP) ei enn -- p.01.20,3ake
9. 2v o Raiju Ach / (ARO) ei enn -- p.01.20,4ake x
10. 2v t Lucky Love Dawn / (RuKo) ei enn -- p.01.20,5ake
11. 2v t Dhampir Ach / (ARO) ei enn -- p.01.21,4ake

Lähtö 4. Kiri Cup 2018 1. osakilpailu, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v o NRL Tuskane / Terho (NaSe) 26,5aly -- 01.26,1aly
2. 7v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 25,4ake -- 01.26,4aly
3. 7v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 25,4aly --  01.26,5aly
4. 7v o Elohopea W.E.I. / Disa (VTRS) 27,4aly -- 01.26,5aly
5. 5v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.25,2ake -- 01.26,5aly
6. 7v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 25,3a --  01.26,6aly x
7. 5v o AH Tuleniskijä / (ARO) 27,3a -- 01.27,3aly
8. 5v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.27,3ke -- 01.27,4aly
9. 6v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 25,5a --  01.27,5aly x
10. 8v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 25,3a -- 01.27,5aly
11. 5v o Narrilaivan Khaba / Kari (NaSe) 25,5aly -- 01.27,5aly
12. 8v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 25,4aly -- 01.27,6aly xx

Lähtö 5. Kiri Cup 2018 1. osakilpailu, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 9v t Ruskon Felicia / (RuKo) 26,3aly -- 01.26,2aly
2. 8v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 25,0ly -- 01.26,2aly
3. 8v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 25,2aly -- 01.26,3aly
4. 5v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.27,1ke -- 01.26,5aly
5. 5v t AH Indigo / (ARO) 25,2a -- 01.26,6aly
6. 7v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 25,3a --  01.26,6aly
7. 5v t NRL Palkkio / Petra (NaSe) 26,5ke -- 01.26,6aly
8. 7v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a --  01.27,1aly
9. 8v t Woimamimmi / (RuKo) 26,2aly -- 01.27,2aly
10. 5v t Malvatar W.E.I. / Disa (VTRS) 27,5aly --   01.27,6aly
5v t Nyten (DS) 27,1a -- - hml
7v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.25,1ke -- - hpl

Lähtö 6. Denim Division Memorial, ryhmäajo 1609, peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10 000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (- 1000ve)

7v o Araknofobia Dawn / (RuKo) p.10,6a --
7v o
Tarmles Duán / (RuKo) p.09,6a --
6v t
Swashbuckler Stain / (ARO) p09,2a --
7v t
Dagna Ach / (ARO) p08,7a --
5v t
Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a --
5v t
Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p09,1a --
4v o
Traumatism Duán / (DP) p.10,5aly --  
4v o
Matchmadeinheaven Duán / (DP) p.10,4aly --
7v t
Selket Ach / (RuKo) p08,8a --
9v t
Tempest Ach / (ARO) p08,6a --
5v t
No Roots / Noora (NaSe) p09,2a  --
7v t
Algonquin Iostream / Senni (DP) p.09,4aly -- 

TULOKSET
1. 6v t Swashbuckler Stain / (ARO) p09,2a -- p.01.09,1aly -> Dustland Plate, osallistumisoikeus Championship Battleen
2. 7v o Araknofobia Dawn / (RuKo) p.10,6a -- p.01.09,2aly x -> Dustland Plate
3. 5v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p09,1a -- p.01.09,3aly -> Dustland Plate
4. 7v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.09,4aly --  p.01.09,4aly
5. 7v o Tarmles Duán / (RuKo) p.09,6a -- p.01.09,5aly x
6. 4v o Traumatism Duán / (DP) p.10,5aly --   p.01.10,2aly x
7. 5v t No Roots / Noora (NaSe) p09,2a  -- p.01.10,2aly x
8. 7v t Selket Ach / (RuKo) p08,8a -- p.01.10,2aly
9. 7v t Dagna Ach / (ARO) p08,7a -- p.01.10,4aly
10. 4v o Matchmadeinheaven Duán / (DP) p.10,4aly -- p.01.10,5aly
11. 9v t Tempest Ach / (ARO) p08,6a -- p.01.10,6aly
5v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a -- - hml