virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 16.11.2018

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan seitsemättä kertaa järjestettävän
Kiri Cupin toiset osakilpailut,
yhdeksättä kertaa juostavat Aken Titaani- ja Aken Muusa-lähdöt, sekä
kahdeksatta kertaa juostavat Nordic Stakes ja Dustland Plate.

INFO

Nordic Stakes: seitsemännen kerran järjestettävä, VPY:n tukema suurkilpailu 3-vuotiaille peitsareille.

Dustland Plate: seitsemännen kerran järjestettävä, VPY:n tukema suurkilpailu ykköstason peitsareille. Lähdön osallistujat valitaan seuraavasti: kolme Denim Division Memorialin parasta, kolme ilmottautuneiden joukosta ja loput kuusi kutsutaan järjestäjän toimesta. Dustland Platen kaksi parasta kutsutaan marraskuussa juostavaan Championship Battleen.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Kiri Cupin osakilpailuun 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Aken Titaani ja Aken Muusa -lähtöihin 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Nordic Stakesiin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Dustland Plateen 1 hevonen + 2 varahevosta** / omistaja/talli

- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

** Rajoitus koskee vain Dustland Plateen ilmoitettavien hevosten lukumäärää. Kilpailussa voi juosta yhdeltä omistajalta enemmän kuin kaksi hevosta, jos omistajalta on päässyt hevonen mukaan Denim Division Memorialin tai kutsujärjestelmän kautta.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit165 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
hevosen osoite (vain Dustland Plateen!)

LÄHDÖT

Lähtö 1. Aken Titaani 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 2. Aken Muusa 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 3. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 4. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 5. Nordic Stakes, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 3-vuotiaat
P: 15 000ve+
loimi+pokaali - 9000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)
Lähtö 6. Dustland Plate, ryhmäajo 1609 peitsarit
P: 40 000ve+loimi+pokaali - 24 000ve - 16 000ve - 8000ve (- 4000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Aken Titaani 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 7v o Drotsibojonsson / (SnRa) 23,7a -- 01.22,1 x
2. 9v o Bergthor / (RuKo) 23,3ake -- 01.22,2
3. 11v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 01.22,3
4. 9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a --  01.22,4 xx
5. 9v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 24,2aly -- 01.22,5
6. 8v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 24,4aly -- 01.22,6 x
7. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 24,3aly -- 01.23,1
8. 11v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 23,6aly -- 01.23,3
9. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.23,2ke -- 01.23,3
10. 7v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 23,2aly --  01.23,4 xx
11. 7v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.24,2ke -- 01.23,5
7v o Iki-Fabian / Disa (VTRS) 23,6aly -- - hyl

Lähtö 2. Aken Muusa 2017, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 12v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a --  01.23,3 x
2. 10v t EP Tuksu / Ellinoora (NaSe) 21,2ake -- 01.23,4
3. 6v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 23,7a -- 01.23,4 x
4. 8v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 24,3aly -- 01.23,5
5. 10v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.23,6
6. 7v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,1ke -- 01.24,2
7. 11v t Harhakuvaelma / Halla (NaSe) 23,5aly -- 01.24,2 xx
8. 9v t Nattfjäril / (RuKo) 24,4ake -- 01.24,3 x
9. 7v t Savun Cauhia / (ARO) 24,4a -- 01.24,4
10. 6v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 24,5aly -- 01.24,4 x
11. 7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.24,3ke -- 01.24,5 xx
12. 10v t Taika-Hely / Disa (VTRS) 24,5aly --  01.24,5 x

Lähtö 3. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v o Narrilaivan Khaba / Kari (NaSe) 25,5aly -- 01.26,3ake
2. 7v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,3ake
3. 5v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.26,3ke -- 01.26,3ake
4. 7v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 25,4aly -- 01.26,4ake x
5. 7v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 26,2a -- 01.26,4ake
6. 7v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 25,4ake -- 01.26,5ake
7. 6v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 25,5a -- 01.26,6ake
8. 6v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 26,2aly -- 01.27,3ake
9. 5v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 25,5a -- 01.27,3ake
10. 7v o Elohopea W.E.I. / Disa (VTRS) 27,4aly -- 01.27,5ake
11. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.26,2ke -- 01.27,5ake x
8v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 25,4aly -- - hpl

Lähtö 4. Kiri Cup 2017 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 7v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.27,1ake
2. 6v t Elohopea / Jami (KADO) 1.26,6ake -- 01.27,3ake
3. 6v t Snillin Hattara / (SnRa) 25,2a -- 01.27,4ake
4. 5v t Malvatar W.E.I. / Disa (VTRS) 27,5aly -- 01.27,5ake
5. 9v t Ruskon Felicia / (RuKo) 26,3aly -- 01.27,5ake
6. 5v t Nyten (DS) 27,1a -- 01.28,5ake
7. 5v t NRL Vimmakas / Kiia (NaSe) 27,5ke -- 01.28,5ake
8. 7v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,5ake
9. 6v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.26,3aly -- 01.28,6ake
10. 5v t NRL Unikaveri / Elina (NaSe) 27,5ake -- 01.28,6ake
11. 6v t AH Hösthäxa / (ARO) 27,1a -- 01.28,6ake
8v t Woimamimmi / (RuKo) 26,2aly -- - hml

Lähtö 5. Nordic Stakes, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 3-vuotiaat
P: 15 000ve+
loimi+pokaali - 9000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

1. 3v o Destroyer Ach / (ARO) p12,2a -- p.01.14,1ake xx
2. 3v t Rebel Red (DP) p.11,1aly -- p.01.14,2ake x
3. 3v t Lovely Shav / Salli (NaSe) p15,1aly -- p.01.14,2ake
4. 3v o Ian Duán / (ARO) p17,7a -- p.01.14,2ake
5. 3v t Drawcon Duán (DP) p.14,3aly -- p.01.14,3ake
6. 3v o Sheldon Duán (DP) p.16,2aly -- p.01.14,4ake xx
7. 3v t Horrendous Duán / (ARO) p16,1a -- p.01.15,3ake
8. 3v o Capitanio Duán (DP) p.14,4aly -- p.01.15,4ake
9. 3v t Conqueress Ach / (ARO) p14,4a -- p.01.15,6ake

Lähtö 6. Dustland Plate, ryhmäajo 1609 peitsarit
P: 40 000ve+loimi+pokaali - 24 000ve - 16 000ve - 8000ve (- 4000ve)

OSALLISTUJAT
7v t
Selket Ach / (RuKo) p08,8a --
8v o
Trickquess Duán / (DP) p.08,1a --
5v t
Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a --
8v o
Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly --
10v t
Devana Ach / (ARO) p08,1a --
8v o
Nasty Bach / Casper (KiRa) p.01.08,1aly --
7v o
Captain Snilli / (SnRa) p.09,1a --
6v t
Swashbuckler Stain / (ARO) p09,2a --
7v o
Araknofobia Dawn / (RuKo) p.01.09,2a --
5v t
Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p09,1a --
7v t
Dagna Ach / (ARO) p08,7a --

TULOKSET
1. 7v o Captain Snilli / (SnRa) p.09,1a -- p.01.08,1aly -> osallistumisoikeus Championship Battleen
2. 7v o Araknofobia Dawn / (RuKo) p.01.09,2a -- p.01.08,1aly -> osallistumisoikeus Championship Battleen
3. 8v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.08,3aly
4. 5v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p09,1a -- p.01.08,4aly
5. 7v t Selket Ach / (RuKo) p08,8a -- p.01.08,5aly
6. 7v t Dagna Ach / (ARO) p08,7a -- p.01.08,5aly x

7. 8v o Trickquess Duán / (DP) p.08,1a -- p.01.08,7aly
8. 5v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a -- p.01.08,8aly
9. 10v t Devana Ach / (ARO) p08,1a -- p.01.08,9aly
10. 8v o Nasty Bach / Casper (KiRa) p.01.08,1aly -- p.01.09,0aly
11. 6v t Swashbuckler Stain / (ARO) p09,2a -- p.01.09,2aly