virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

VRER:n alaiset ravit 24.04.2013

Tervetuloa Aken ravitallin järjestämiin raveihin!

Näissä raveissa on paljon special-juttuja tiedossa!
Raveissa juostaan PKK Cupin 1. osakilpailuravilähdöt, Olympia-ajojen finaali, Monté Prix De Virtuile ja Poniderby.

Rajoitukset
- peruslähtöihin 5 hevosta / omistaja / lähtö
- piirrettyjä hevosia rajattomasti / omistaja / lähtö
- peitsareita rajattomasti / omistaja / lähtö
- päälähtöihin 2 hevosta / omistaja (karsintoja juostaan tarpeen vaatiessa)
- lähdöt jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään/karsinnoiksi (lukuunottamatta Olympia-finaalia)
- osallistua saa siihen asti että tulokset tulevat

- Olympia-ajojen pistetilanteen löydät täältä. 9 eniten karsinnoista pisteitä kerännyttä hevosta osallistuvat finaaliin automaattisesti. Mukaan pääsee myös 3 ennätykseltään nopeinta hevosta finaaliin erikseen ilmoittautuneista.

Osallistuminen
- sähköpostitse
varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit18
- muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -
- Lähtöihin 1-5 osallistuessasi ilmoitathan hevosen sivun osoitteen!

Lähdöt

01. tasoitusajo 2100m, piirretyt kylmäveriset, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
02. tasoitusajo 2100m, piirretyt lämminveriset, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
03. tasoitusajo 2100m, piirretyt peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
04. tasoitusajo 2100m, piirretyt A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve
05. tasoitusajo 2100m, piirretyt B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve
06. ryhmäajo 2600m, Olympia-ajo 2013 finaali, yli 5-vuotiaat 25,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 22 000ve+
loimi - 11 000ve - 6600ve - 4400ve - 2200ve - 1100ve
07. monté, ryhmäajo 2100m, 29,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve
08. monté, ryhmäajo 2100m, 28,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve
09. monté, ryhmäajo 2100m, Monté Prix De Virtuile, 29,5 ja nopeammat suomenhevoset
P: 8000ve+
loimi - 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
10. monté, ryhmäajo 2100m, Monté Prix De Virtuile, 19,0 ja nopeammat lämminveriset
P: 8000ve+
loimi - 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
11. ryhmäajo 2100m, 12,0-aikaiset ja hitaammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve
12. ryhmäajo 2100m, 11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve
13. tasoitusajo 1100m, 2.45,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve
14. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve
15. ryhmäajo 1100m, Poniderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat A-ponit
P: 400ve+
loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve
16. ryhmäajo 1600m, Poniderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat B-ponit
P: 400ve+
loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

TULOKSET

01. tasoitusajo 2100m, piirretyt kylmäveriset, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1
1. 4v t Valtarian Rosantti / Mila (RaPu) 1.34,2 - 1.40,0
2. 4v o Esikosto / (Hirttivaara) 1.34,5 - 1.41,0
3. 4v o Valtarian Vänrikki / Mila (RaPu) 1.34,3 - 1.41,2
4. 4v t Savimaan Sara / Mila (RaPu) 1.34,6 - 1.41,8 xx
5. 3v o A.L. Humma / Artsi (LIKKI) 1.40,5ake - 1.42,2 x
4v o Myrskynmieli / Tappi (LIKKI) 1.30,6 - k xx
4v t Iki-Ipana / Mila (RaPu) 1.30,0 - hml (1.44,6)
3v t Alegren Usvasilmä / (HiiS) 1.34,8 - hpl

ryhmä 2
1. 6v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 32,0mke - 1.31,3
2. 5v t Päivän Valotar / (Hirttivaara) 1.35,1 - 1.31,5
3. 5v o Raken-Poika / Pera (LIKKI) 1.30,5 - 1.31,7 x
4. 6v t AH Kuuratar / ermi (ARO) 34,2 - 1.32,1
5. 11v o Jotteri / (HiiS) 35,3 - 1.32,6 x
6. 5v t LR's Mieletön Inka / Mila (RaPu) 1.31,5 - 1.32,6
7. 7v o E.V. Tempaus / (HiiS) 30,6 - 1.32,6
8. 6v o AH Vindtroll / (Hiis) 1.30,5 - 1.32,7
9. 5v o Pyhä-Jysäys / (Hirttivaara) 1.34,0 - 1.33,0
10. 10v t Enkeliklaani / (HiiS) 32,2 - 1.33,4

ryhmä 3
1. 5v o Tontun Töppänä / Mila (RaPu) 1.29,3 - 1.28,8 x
2. 8v t Simoran Välke / kitte (ARO) 26,2 - 1.29,1
3. 5v o Borqye RA / Mila (RaPu) 1.28,8 - 1.29,3
4. 9v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 28,7 - 1.29,5
5. 8v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 29,6 - 1.29,8 xx
6. 8v o EP Otus / sampo (ARO) 26,2 - 1.30,0

ryhmä 4 juostu rutiinina
1. 10v o Helekutti / Perttu (RaPu) 23,2ly - 1.25,3
2. 9v o J.T. Viikari / Ros. (RaPu) 22,0 - 1.25,6
3. 7v o Kopse / Jari (LIKKI) 1.23,0 - 1.26,0 x

02. tasoitusajo 2100m, piirretyt lämminveriset, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1
1. 4v t Tarantula Arz / (HiiS) 1.21,2 - 1.19,3
2. 2v t Evanescent / Eva (RaPu) 22,0ke - 1.20,0
3. 4v t Die My Darling / (Daydream) 18,8 - 1.21,1 x
4. 4v t Tierra's Isis / Tappi (LIKKI) 1.17,2ake - 1.21,2 xx
5. 3v o Nepokolebimoy / Beata (JPR) 1.21,3ke - 1.21,9

ryhmä 2
1. 4v t Araneidan Ros / Menchi (HäRa) 1.15,3 - 1.14,8
2. 9v t Fire's Minute / Pera (LIKKI) 1.14,2ke - 1.14,9
3. 4v o Call Me Idiot Duán / Mila (RaPu) 1.14,2 - 1.15,5 xx
4. 5v o It's Hooligan / Perttu (RaPu) 14,3 - 1.15,5 x
5. 5v t Passiod Sarqy / Mila (RaPu) 1.14,9 - 1.16,2

ryhmä 3
1. 9v t Diverso Serafina Snilli / meeri (SnRa) 11,7a - 1.13,7
2. 7v o Spiderman / Jari (LIKKI) 1.12,1 - 1.13,9
3. 5v t Shock Ghost Q'91 / (HiiS) 1.13,6 - 1.14,1 x
4. 6v t Butch Baby / Ros. (RaPu) 13,1 - 1.14,3 xx
5. 8v o Charmander / Pekka (LIKKI) 10,6aly - 1.14,3
3v o Pride Flirt / Mila (RaPu) 1.13,7 - hyl

03. tasoitusajo 2100m, piirretyt peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1 juostu rutiinina
1. 2v t Hawley Ach / harri (ARO) ei enn - p.15,0 x
2. 3v o Torn Depac / Lokki (De Pacers) p.14,7aly -  p.15,1

ryhmä 2 juostu rutiinina
1. 4v o Nasty Bach / Ros. (RaPu) p.10,6ly - p.11,3
2. 6v o Pumpkin King / ville (ARO) p11,5 - p.11,8 x
3. 6v t Havoc / osmo (ARO) p11,0 - p.11,8

04. tasoitusajo 2100m, piirretyt A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve

1. 3v t Viktoria / (HiiS) ei enn. - 3.05,7
2. 4v o Tuiskulan Taavetti / Mila (RaPu) 2.47,1 - 3.07,4
3. 6v o Börje SWE / Ros. (RaPu) 2.20,0a - hll
4. 5v t Lita's Bella Bonanza / Britta (SS) 3.26,1 - hll

05. tasoitusajo 2100m, piirretyt B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve

ryhmä 1
1. 4v t Toy's Josefina / (IKR) 2.13,2ly - 2.15,3
2. 4v t Midsommar Månsken / (HiiS) 2.20,6 - 2.15,9
3. 4v o Vien Jabba the Hutt / Mila (RaPu) 2.21,3 - 2.16,9 x
4v o Trouble Maker/ (HiiS)  2.15,6 - k
4v t Donnator SWE / Mila (RaPu) 2.19,2 - k
4v o Benedikt / Mila (RaPu) 2.22,9 - hml (2.18,5)
3v t Stjärngårds Kajsa / Eva (RaPu) ei enn. - k

ryhmä 2
1. 5v o Aken Trilla / saana (ARO) 2.16,4 - 2.15,5 x
9v o Aken Sverre / tuomo (ARO) 59,9 - hyl
5v o Helmer Gull / Ros. (RaPu) 2.09,4 - hll
13v t Toy's Lilla Julia / meeri (SnRa) 47,5 - hll

06. ryhmäajo 2600m, Olympia-ajo 2013 finaali, yli 5-vuotiaat 25,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 22 000ve+
loimi - 11 000ve - 6600ve - 4400ve - 2200ve - 1100ve

1. 9v o Snilli Adrian / (StRa) 20,2ly - 1.28,2 ONNEA!
2. 15v t J.T. Ainon Ajatelma / Micke (CAR) 22,9ke -- 1.28,7
3. 11v t AH Harhakuva / riku (ARO) 20,2 - 1.28,9
4. 5v o Hertta Soturi / TV (RVS) 23,7aly -- 1.29,3
5. 7v o Saltan Rigidi / Lucas (Blvd) 24,0ake - 1.30,2
6. 8v t O.R. Roihun Amber / Thomas (Blvd) 22,5aly -- 1.30,3
7. 7v t Pirun Kaanis / (IKR) 20,2ly - 1.30,4 x
8. 10v t Jojoriina / Elisa (SS) 1.22,3a - 1.30,5
9. 7v t Rallin Raiku / (North) 24,4 - 1.30,7 xx
10. 7v t Roudan Tähtipöly / (IKR) 22,8ke - 1.31,1
10v o Bitumi / Marle (Blvd) 20,0aly - hll
8v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 23,0 - hll

07. monté, ryhmäajo 2100m, 29,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve

ryhmä 1
1. 9v t Elvira / Elli (Adina) m39,5 - m.36,1
2. 6v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) m35,8 - m.36,5 xx
3. 9v o Viimeinen Toive / Petra (LoRa) m35,3ake - m.37,4
4. 7v o Tupla-Aate I.F. / (IKR) ei m.enn. - m.38,1 x

ryhmä 2
1. 7v o Roudan Melko-Korsto / (IKR) 33,4make - m.33,4 xx
2. 7v o AH Ässä / tiina (ARO) 32,6 - m.34,4
3. 8v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 33,0 - m.34,7 xx
4. 6v o AH Veijari / henri (ARO) 32,0 - m.35,2
5. 7v t Kekan Varjokiri / Julia (Blvd) 32,4make - m.35,2
6v o Mörkövaaran Paroni / Teija (Blvd) 32,8make - hyl
9v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) m32,1 - hpl

ryhmä 3
1. 10v t Pikseli / Viljam (Blvd) 31,7make - m.32,1 xx
2. 9v o Genscott / Iida (LoRa) m30,6aly - m.32,1
3. 10v o M.L. Leiskaus / meeri (SnRa) 29,4ma - m.32,4
4. 6v t Kekan Serena / Hessi VR (KeKa) 29,3ke - m.32,7
5. 15v t Ajattoman Jadine / Disa (KaRa) 29,3mly - m.33,6

08. monté, ryhmäajo 2100m, 28,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve

juostu rutiinina

9v t AH Loruilija / jussi (ARO) 26,1 - hyl
7v t Kekan Sarika / Hessi VR (KeKa) 25,0aly - hll
8v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,8 - hll

09. monté, ryhmäajo 2100m, Monté Prix De Virtuile, 29,5 ja nopeammat suomenhevoset
P: 8000ve+
loimi - 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 11v t Velmun Voitto / Vilma (NaSe) 24,7a -- m.27,2 ONNEA!
2. 10v o O.R. Kritiikki / Jessica (Blvd) 25,1maly - m.27,9
3. 9v t Routasydän I.F. / Petra (CAR) 28,2ke - m.28,7 xx
4. 10v o S.A. Viljami / Monica (Blvd) 25,7maly - m.28,8
5. 10v o Erkinheimon Hattutemppu / Mari H (NOK) 1.26,5 - m.28,9
6. 8v o EP Otus / sampo (ARO) 26,2 - m.29,0
7. 15v t  J.T. Ainon Ajatelma /  misery. (CAR) m25,2ke - m.30,4
8. 11v o AH Santeri / maija (ARO) 26,3 - m.30,5 x

10. monté, ryhmäajo 2100m, Monté Prix De Virtuile, 19,0 ja nopeammat lämminveriset
P: 8000ve+
loimi - 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 9v o Sonicboom / Pentti (Team Ninitra) 18,4mke - m.17,1 ONNEA!
2. 7v t Bianca Express / Keira (Blvd) 16,3make - m.17,1
3. 8v t Slow Down Kind /  (IKR) 15,5mke - m.17,1
4. 8v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 13,1 - m.17,2
5. 10v o Last Change / Petra (LoRa) m16,1ke - m.17,3
6. 10v o Beach Run / Heli K (Team Ninitra) 18,9mke - m.17,6
7. 8v t She Talks To Me / Tane (NaSe) 17,0 -- m.17,7
8. 7v o Lucky Ghostrock Q'91 / (IKR) 15,4mke - m.17,9
9. 6v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 12,5 - m.18,1
10. 11v t Despise S / misery. (CAR) m16,5 - m.18,1
11. 11v o Passions Rules UJ / Micke (CAR) m16,5 - m.18,5 x
12. 5v o Patrik di Noir / Marle (Blvd) 17,8maly - m.19,4

11. ryhmäajo 2100m, 12,0-aikaiset ja hitaammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve

ryhmä 1
1. 3v t Naegleria / Hessi VR (KeKa) p.16,0aly - p.15,9
2. 2v o Pretender Depac / Santeri M. (Sura) p.16,3aly -- p.16,0
3. 3v t Choco Depac / Minna (DS) p.16,1aly - p.16,0
4. 2v t Shot Cool Depac / Meri P. (Sura) p.16,7aly -- p.16,2 x ep
5. 3v t Rainbow Sky / Anthonio K (KeKa) p.16,8ly - p.16,3 x
6. 2v o Dominic Depac / Anton (De Pacers) p.16,0aly - p.16,5
7. 2v t Minka Depac / Pertti J (Sura) p.16,5aly -- p.16,6
8. 3v t Massive Wonder / Henri YK (KeKa) p.17,4ke - p.16,6
9. 3v t Memories Of Heaven / Anna K (KeKa) p.16,0ly - p.17,1 x
10. 2v t Lita's Egyptian Lady / Nilluri (MystC) p15,7ke -  p.17,8 x
11. 2v o OR`Silver Harrier / Tim (BirPa) p.17,2a - p.18,6
3v t Playful Sprite / Jenna (VTRS) p16,3aly - hlo

ryhmä 2
1. 3v o Shot Prince Depac / Jack (De Pacers) p.14,5aly - p.14,8
2. 4v t Diamondring Maybe / Lisa (De Pacers) p.14,2 aly - p.14,8
3. 2v t OR`Yellow Bird / Dave (BirPa) p.14,9 - p.15,5
4. 4v o Hooligan's Holiday / Lokki (De Pacers) p.13,8aly - p.15,7
5. 3v o Landmine Depac / ilkka (ARO) p15,6 - p.15,9
6. 3v t Lucky Depac / aleksi (ARO) p15,3 - p.16,1
7. 3v o Take A Chance / Mika J (KeKa) p.15,2ly - p.16,9
8. 3v t Frostcake Depac / Antonio (De Pacers) p.14,6aly - p.17,0
9. 3v t Space Depac / reibili (DS)  p.14,8aly - p.17,4
10. 3v o OR`Blue Seagull / Jack (BirPa) p.13,5a - p.17,4
11. 3v o Balewhale Depac / Alex (De Pacers) p.13,5aly - p.17,4
12. 2v o Jubilant Depac / Lokki (De Pacers) p.15,0aly - p.17,7

ryhmä 3
1. 4v t Streetwise / Alex (De Pacers) p.13,5aly - p.13,1
2. 5v t Ixpellia / Henri YK (KeKa) p.12,0aly - p.13,1
3. 4v t Mothula / Nilluri (MystC) p12,0aly - p.13,4
4. 4v o Mael Strom / Harri K (KeKa) p.13,2aly - p.13,4
5. 5v t Sacred Fire / Matias A (KeKa) p.13,0aly - p.13,7
6. 4v t Hall Porteress / Disa (KaRa) p12,4aly - p.13,9
7. 4v t Devilish Ach / saana (ARO) p13,1 - p.14,3
8. 4v o Angel Of Doom / Anthonio K (KeKa) p.12,5aly - p.15,1
9. 3v o Majestic P Ace / Nilluri (MystC) p13,2aly - p.15,3
10. 3v o Million Dollar Man / Chris (De Pacers) p.13,2aly - p.15,7

12. ryhmäajo 2100m, 11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve - 125ve - 75ve

ryhmä 1
1. 4v t OR`Red Raven / Harry (BirPa) p.11,8a - p.11,4
2. 6v o Pumpkin King / ville (ARO) p11,5 - p.11,7
3. 5v t Take A Shot / Nilluri (MystC) p11,2 - p.12,1
4. 6v t Belle Moss / Disa (KaRa) p11,4aly - p.12,4
5. 6v t Isis Stain / mauno (ARO) p11,1 - p.12,7
6. 5v o Hellscythe / neppi (ARO) p11,1 - p.12,8
7. 6v t Havoc / osmo (ARO) p11,0 - p.13,3
8. 6v t Twinrova / Henri YK (KeKa) p.11,3aly - p.13,7

ryhmä 2
1. 5v t Dalia Ach / aleksi (ARO) p10,9 - p.10,6
2. 6v o Dragonfly Depac / JAck (De Pacers) p.10,1aly - p.10,7
3. 5v o Pilgrims Box / Jenna (VTRS) p10,3aly - p.10,9
4. 6v t Bearfeet Depac / Alex (De Pacers) p.10,9aly - p.11,0
5. 9v o Penguin Gone / Nilluri (MystC) p10,0 - p.11,2
6. 7v o War Machine / Anton (De Pacers) p.10,9aly - p.11,3
7. 7v o Devilpaysnoprice / Matias A (KeKa) p.10,4aly - p.11,4
8. 8v o Domino D-Day / Ecel (De Pacers) p.10,1aly - p.11,8 x
9. 6v t Balecloud Depac / Lokki (De Pacers) p.10,6aly - p.11,8
10. 6v o Dwayne Ach / olli (ARO) p10,9 - p.12,2 x
11. 8v t Keep On Rising / Chris (De Pacers) p.10,2aly - p.12,5 xx
12. 4v o Brutal Swing / Ilmari (TaRa) p10,7aly -- p.12,6

ryhmä 3
1. 7v o OR`Blackhawk / Jonas (BirPa) p.09,0a - p.10,0
2. 7v o Glenbury / Matias (VTRS) p09,4aly - p.10,6 x
3. 7v t Dakota Ach / tuomo (ARO) p09,7 - p.10,6 x
4. 5v t Hellswing LRH / santtu (ARO) p09,9 - p.10,6
5. 6v o Opus Sectrum / Mick (BirPa) p.09,3a - p.10,6
6. 5v t Against My Will / Nilluri (MystC) p09,1aly - p.11,5
7. 7v o Dominant Myth / Nilluri (MystC) p09,1aly - p.11,6
8. 4v o Inferno Stain / Anthonio K (KeKa) p.09,6aly - p.11,7
9. 7v o Applejack P Ace / janne (ARO) p09,2 - p.11,8
10. 6v t Drama Diva P Ace / Nilluri (MystC) p09,4aly - p.11,9

ryhmä 4
1. 8v o OR`Desert Eagle / Alex (BirPa) p.08,5a - p.10,2
2. 7v o Instant Coolnes / Alex (De Pacers) p.08,1aly - p.10,4
3. 6v t Breaking Silence / Lokki (De Pacers) p.08,2aly - p.10,5
4. 8v t Worldwide / Antonio (De Pacers) p.08,3aly - p.11,0
5. 10v o Donovan Ach / aksu (ARO) p08,0 - p.11,1
6. 6v o Shake It With Jackpot / Alisia (De Pacers) p.08,0aly - p.11,5
7. 5v t Don't Touch P Ace / Pertti J. (Sura) p.08,1aly -- p.11,6
8. 8v o Desperado Ach / noora (ARO) p08,0 - p.11,9

13. tasoitusajo 1100m, 2.45,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve

ryhmä 1
1. 3v t Karneoli Speed / terppi (SnRa) 3.29,6 -- 3.12,1
2. 3v o Darth Vader I.F. / Huttis (KGR) ei enn. - 3.13,8 x
3. 3v t Juliett I.F. / (IKR) 3.38,1ly - 3.15,2 xx
4. 3v o Mustalahden Virtuoosi / Susanna (KGR) 3.32,1 - 3.15,8
5. 3v t Tahvolan Amnesia / (IKR) 3.37,2ly  - 3.16,3
6. 4v o SB Ralliukko / Nilluri (MystC) 3.05,5aly - 3.16,5 xx
7. 3v t Schwarzkopft van de Blomdalen / lumiere (KGR) 3.30,2 - 3.16,8 x
8. 4v o Toy's Capriole / (IKR) 3.09,4ly - 3.17,2 xx
4v t Toy's Caramel / tarppi (SnRa) 2.52,0a -- hll

ryhmä 2
1. 7v t A.D. Lina's Little Lovely Maley / Maley (Adina) 3.02,6 - 3.02,5
2. 5v t Brunt Nina / Nilluri (MystC) 3.04,7aly - 3.02,7
3. 14v tamma Kielometsän Selena / Sarah (KGR) 3.15,7 - 3.02,8
4. 11v t WA Dash Color / Weeny (Adina) 3.00,9 - 3.02,9
5. 17v t A.D. Peek-A-Boo / Dina (Adina) 3.10,9 - 3.03,6
7v t A.D. Abbeyfield Tikity Boo / Tiki (Adina) 3.04,3 - hyl
6v o Stepping On Coals / Niklas T (VIRKE) 3.19,5 - hlo xx
6v o It Was Pain / Tiina V (VIRKE) 3.12,1 - hyl

ryhmä 3
1. 9v t Aken Mollie / saana (ARO) 2.49,8 - 2.48,0
2. 9v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.52,1 -- 2.48,2
3. 8v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.50,9 -- 2.48,9
4. 9v o Aken Vilpertti / vikke (ARO) 2.51,2 - 2.49,5 xx
5. 9v t Aken Kuutossu / tuukka (ARO) 2.53,9 - 2.50,3
6. 8v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.52,0 -- 2.50,5
7. 8v o Hades Tiggare / meeri (SnRa) 2.51,1a -- 2.50,9
8. 6v o SB Hugo / torppi (SnRa) 2.51,2a -- 2.50,9
9. 8v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.52,1 -- 2.51,6
10. 6v t Åhltorps Mynte / Taru Koivula (KR) 2.54,4 - 2.52,7
11. 6v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.53,0a -- 2.53,4
12. 8v t Aken Maggie / tiina (ARO) 2.48,8 - 2.53,4
13. 8v t Oadan Lite Q'91 / (IKR) 2.50,2ly - 2.54,2 x
14. 9v o Narrilaivan Menninkäinen / oona (ARO) 2.49,4 - 2.54,3
15. 9v o A.D. Smokey / Sakari (Adina) 2.49,1 - hll

14. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit
P: 200ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve - 25ve - 15ve

ryhmä 1
1. 3v t Megann B / Mari H (NOK) ei enn. - 2.16,4
2. 4v t Toy's Josefina / (IKR) 2.13,2ly - 2.16,5
3. 4v o Toy's Matty / Oona (Montana) 2.20,1 - 2.16,5
4. 4v t Pikku Myy / (IKR) 2.18,3ke - 2.16,6
5. 3v o Troublemaker / (IKR) 2.23,1ly - 2.16,9
6. 3v t Meghan B / terppi (SnRa) 2.21,0 -- 2.17,3
7. 3v o Aston LAC / Nilluri (MystC) 2.07,2ly - 2.17,7 ep

ryhmä 2
1. 7v o A.D. Mohawk / Mohai (Adina) 2.18,2 - 2.15,0
2. 8v t Niloufar Parisa / Reija (NaSe) 2.17,3 -- 2.15,0
3. 7v t Hulters Kamolina / Tero (Diega) 2.16,2a - 2.15,2
4. 8v o Ödalas Rimfrost / Riia (Diega) 2.16,1 - 2.15,2
5. 5v t Språliga / Kikka (Montana) 2.18,1 - 2.15,5
6. 8v o Heydar Omid / Reino (NaSe) 2.33,7 -- 2.15,6
7. 7v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 2.18,9 -- 2.16,4
8. 5v t Toy's MayDay / Milja (Montana) 2.15,9 - 2.16,8
9. 14v o Rhocky Rhoad AD / Riina (Adina) 2.19,3 - 2.17,9
10. 7v t Janette NRL / Janne (NaSe) 2.18,4 -- 2.18,4
6v t Blendie B / Ekku (Diega) 2.18,2 - hyl
7v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 2.18,0 -- hll

ryhmä 2
1. 13v t Tireur D'Èlite / Sami (Diega) 2.10,7 - 2.11,1 xx
2. 6v o Toy's Möhrik / meeri (SnRa) 2.14,0 -- 2.11,6
3. 10v o Tomás / Teemu (Adina) 2.13,2 - 2.12,2
4. 10v t Diamond Diva AD / Annukka (Adina) 2.12,6 - 2.12,4
5. 6v t Aken Agata / kissi (ARO) 2.12,0 - 2.12,8
6. 6v t Aken Ronja / henri (ARO) 2.12,2 - 2.13,5
7. 13v t Chanell B / Reija (Diega) 2.13,1 - 2.13,5
8. 8v t Aken Runa / hanni (ARO) 2.12,3 - 2.13,6
9. 8v t SB Greta / vikke (ARO) 2.11,9 - 2.14,7
6v o Aken Dagmar / neppi (ARO) 2.10,6 - k xx
6v o A.D. Lil' P-Nut / Nuutti (Adina) 2.16,3 - k

15. ryhmäajo 1100m, Poniderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat A-ponit
karsinnat P: 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve - 5ve
P: 400ve+
loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

karsinta 1
1. 5v t A.C. Carolinnea / Nilluri (MystC) 2.46,3ly - 3.02,3 --> finaaliin
2. 5v o Sound Of A Beast / Niklas T (VIRKE) 3.16,8 - 3.02,4 --> finaaliin
3. 5v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 3.20,5a -- 3.02,4 --> finaaliin
4. 5v t A.D. Abbeyfield Aisha / Aisha (Adina) 3.26,1 - 3.03,4 xx --> finaaliin
5. 5v o Toy's Kung Igor / meeri (SnRa) 2.14,5 -- 3.03,8 --> finaaliin
6. 5v o Juvenus I.F. / (IKR) 2.50,5ly  - 3.04,2 --> finaaliin
7. 5v o Toy's Alistar / misery. (CAR) 2.30,8ly - 3.04,7
8. 5v o Aken Davis / uuna (ARO) 3.05,8 - 3.04,7

karsinta 2
1. 5v t Petronella I.F. / torppi (SnRa) 2.14,1 -- 3.00,2 x --> finaaliin
2. 5v o Aken Crowley / tapio (ARO) 2.58,3 - 3.00,8 --> finaaliin
3. 5v o Aken Mckellen / Iida (LoRa) 3.16,8 - 3.01,1 --> finaaliin
4. 5v o A.D. Benjamin / Ben (Adina) 3.25,1 - 3.01,4 --> finaaliin
5. 5v t Evelyn I.F. / Petra (CAR) 2.30,3ly - 3.02,0 --> finaaliin
6. 5v o Flatulence RW / (TaRa) 2.31,5ly -- 3.03,1 xx --> finaaliin
5v o KO Ruohonleikkuri / Tiina V (VIRKE) 3.18,1 - hyl
5v o Fait Eventer / (TaRa) 2.29,8ly -- hyl
5v o Toy's Thomas / (StRa) 2.58,3ly -- hll

finaali
1. 5v o Aken Mckellen / Iida (LoRa) 3.16,8 - 2.57,0 - ONNEA!
2. 5v t Evelyn I.F. / Petra (CAR) 2.30,3ly - 2.57,6
3. 5v o Toy's Kung Igor / meeri (SnRa) 2.14,5 -- 2.58,2
4. 5v t A.C. Carolinnea / Nilluri (MystC) 2.46,3ly - 2.58,8
5. 5v o A.D. Benjamin / Ben (Adina) 3.25,1 - 2.59,7
6. 5v t A.D. Abbeyfield Aisha / Aisha (Adina) 3.26,1 - 2.59,8
7. 5v o Juvenus I.F. / (IKR) 2.50,5ly  - 2.60,6
8. 5v o Flatulence RW / (TaRa) 2.31,5ly -- 2.61,2 x
9. 5v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 3.20,5a -- 2.61,9
10. 5v o Sound Of A Beast / Niklas T (VIRKE) 3.16,8 - 2.63,3
11. 5v o Aken Crowley / tapio (ARO) 2.58,3 - 2.63,3
12. 5v t Petronella I.F. / torppi (SnRa) 2.14,1 -- 2.64,6

16. ryhmäajo 1600m, Poniderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat B-ponit
karsinnat P: 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve - 5ve
P: 400ve+
loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

karsinta 1
1. 5v t Estonia B / Petra (LoRa) 2.22,3 - 2.14,3 x --> finaaliin
2. 5v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 2.16,6 - 2.14,6 --> finaaliin
3. 5v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 2.21,0 -- 2.15,4 xx --> finaaliin
4. 5v o Bartholomew I.F. / Petra (CAR) 2.08,1ly - 2.15,5 xx --> finaaliin
5. 5v t Toy's Ferarella / Nilluri (MystC) 58,5ly - 2.16,3 --> finaaliin
6. 4v o Victor Rem / (StRa) 2.15,3ly -- 2.16,7 xx --> finaaliin
7. 5v t Toy's Cilla / Iida (LoRa) 2.11,9 - 2.17,4

karsinta 2
1. 5v o SB Maakrapu / (StRa) 2.16,6aly -- 2.14,7 --> finaaliin
2. 5v t A.D. Little Melodie / Mel (Adina) 2.21,4 - 2.14,9 --> finaaliin
3. 5v t A.D. Aranda / Aramis (Adina) 2.21,9 - 2.15,7 xx --> finaaliin
4. 5v t Camilla Rem / misery. (CAR) 2.07,8ly - 2.15,2 --> finaaliin
5. 5v t Alizay Duán / reibili (DS) 2.11,2aly -  2.15,3 --> finaaliin
6. 5v o Aken Trilla / saana (ARO) 2.16,4 - 2.16,6 --> finaaliin
7. 5v o Malcolm B / Mira (Diega) 2.17,5a - 2.16,8 x

finaali
1. 5v o SB Maakrapu / (StRa) 2.16,6aly -- 2.12,1 - ONNEA!
2. 5v o Bartholomew I.F. / Petra (CAR) 2.08,1ly - 2.12,3
3. 5v o Aken Trilla / saana (ARO) 2.16,4 - 2.12,8
4. 5v t Camilla Rem / misery. (CAR) 2.07,8ly - 2.13,3 x
5. 5v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 2.16,6 - 2.13,8
6. 5v t Toy's Ferarella / Nilluri (MystC) 58,5ly - 2.13,8
7. 4v o Victor Rem / (StRa) 2.15,3ly -- 2.13,9
8. 5v t A.D. Little Melodie / Mel (Adina) 2.21,4 - 2.14,5
9. 5v t Alizay Duán / reibili (DS) 2.11,2aly -  2.14,9
10. 5v t A.D. Aranda / Aramis (Adina) 2.21,9 - 2.15,2 x
11. 5v t Estonia B / Petra (LoRa) 2.22,3 - 2.16,2 xx
5v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 2.21,0 -- hll