virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 14.05.2019

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- rajattomasti hevosia / omistaja / peruslähtö
- NDM-lähtöihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit184 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

NDM-info

Nordic Dream Meeting on VRER:n alainen suurkilpailu. Ennenkuin hevonen voi osallistua NDM-lähtöihin, sen tulee löytyä NDM:n osallistujasivulta. Lähdöistä kuusi parasta jatkavat kesäkuussa juostavaan Golden Cupiin.

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 70ve

Lähtö 2. ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 900ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

Lähtö 3. ryhmäajo 1609m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1100ve - 800ve - 400ve - 200ve - 120ve

Lähtö 4. ryhmäajo 1609m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

Lähtö 6. NDM Silwer Dollar Race, ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

Lähtö 7. NDM FIN Mare S, ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat Suomessa syntyneet lämminveritammat
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

2v t Amery Black / Elisa (TLH) ei enn. --  

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
2v o Balios Smoke / (RuKo) 21,1aly --
2v o Sølv's Horizon / Anne (Team Ninitra) 21,2a -- 
2v o Rjazán Boomkah / (RuKo) 21,2aly --
2v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 21,1a -- 
2v t Etoile d'Euphorbia / (RuKo) 21,6aly --
2v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) ei enn. --
2v o Inferno Ach / (ARO) ei enn --
2v o Shakedown RC / Pinja (RDT) ei enn. --
2v o Prototype RC / Anton (RDT) ei enn --
2v o Zeus Baby / Jani (Duo) ei enn -- 
2v t Edith Ach / (ARO) ei enn --

ryhmä 2
2v t Rjazán Tequila / (RuKo) 21,1aly --
2v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 21,2a -- 
2v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 21,4aly --
2v o Radical Lethal Lie / Krista (RDT) ei enn. --
2v t Conquete Smoke / (RuKo) 22,3aly --
2v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) ei enn. --
2v o Mayhem Ach / (ARO) ei enn --
2v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) ei enn. --
2v o Seraph Ach / (ARO) ei enn --
2v t K. Belle Star / Kari (Duo) ei enn -- 
2v o K. Catalog / Emilia (Duo) ei enn -- 

Lähtö 2. ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 900ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1
3v o Urhonpoika / (RuKo) 38,2aly --
3v o Singahdus / Milton (Team Ninitra) 39,5a -- 
3v o Ruskon Unohdus / (RuKo) 39,2aly --'
3v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 38,3a -- 
3v o AH Höstblixt / (ARO) ei enn --
3v o Savun Hiilikäs / (RuKo) 41,2aly --
3v t AH Tuli-Bertta / (ARO) ei enn --
3v t Gjesta / (RuKo) 39,3aly --
3v o AH Pikku-Urho / (ARO) ei enn --
3v t K. Pomerania / Jani (Duo) ei enn -- 

ryhmä 2
3v t Savun Rommitar / (RuKo) 38,5aly --
3v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 38,4a -- 
3v o AH Villiharha / (RuKo) 39,2aly --
3v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) ei enn. --
3v t AH Horna / (ARO) ei enn --
3v o Ruskon Eetvartti / (RuKo) 39,3aly --
3v t AH Suonoita / (ARO) ei enn --
3v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) ei enn. --
3v o Snadisti Hopee / (ARO) ei enn --
3v t K. Miina Härmä / Kari (Duo) ei enn -- 
3v o K. Kiri Pekka / Emilia (Duo) ei enn -- 

Lähtö 3. ryhmäajo 1609m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 1100ve - 800ve - 400ve - 200ve - 120ve

ryhmä 1
3v t Minerva Burn / (ARO) 21,3a --
3v o Thriller Pomp / (ARO) 20,4a --
5v r Redynia Nova / Jani (Duo) ei enn -- 
5v r Hidalgo Joe / Kari (Duo) ei enn -- 
3v t K. Longstockning / Emilia (Duo) 22,2 -- 
3v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 19,5ake --
3v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 19,5ake --

ryhmä 2
3v o Texas Boost / (RuKo) 18,3aly --
3v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 19,1aly --
3v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 19,1ake --
3v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 18,5aly --
3v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 18,2aly --
4v t Shireen Ach / Risto (RDT) 18,2ake --
3v o Jungleman Unia / (SnRa) 19,2a --

Lähtö 4. ryhmäajo 1609m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

ryhmä 1
4v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 45,8ke --
4v o Duanin Nokappas / (ARO) 39,4a --
4v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 38,3a --
4v t Tuohi Neito / Jani (Duo) ei enn -- 
4v t Fulla R. / (RuKo) 39,4aly --
4v o Skagi R. / (RuKo) 39,3aly --
4v t Vauhtivilma / (ARO) 37,6a --
4v o AH Cerberus / (ARO) 35,5a --

ryhmä 2
4v t Unian Lorutar / (SnRa) 34,3a --
5v t K. Vilma-Lotta / Kari (Duo) 33,3 -- 
5v t K. Hipsun Vipsu / Emilia (Duo) 33,1 -- 
4v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 33,5a -- 
4v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 33,2a -- 
4v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 33,4aly --
4v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 33,2aly --
4v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 33,1aly --
4v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 33,1a -- 

ryhmä 3
5v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 30,4a --
5v t Ujokaneli / (ARO) 30,2a --
5v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 31,2ake --
5v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 30,4ake --
4v o Purnin Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) 30,3a -- 
4v o Maine / Anders (Team Ninitra) 30,2a -- 
4v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 31,1aly --
4v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly --
5v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 32,1ake --
4v o Snillin Taavetti / (SnRa) 32,3a --

Lähtö 6. NDM Silwer Dollar Race, ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

1. 9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 12,0aly --> Golden Club
2. 8v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 12,2aly -- 12,0aly --> Golden Club
3. 10v o François Ach / (RuKo) 12,3aly -- 12,1aly --> Golden Club
4. 10v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 10,4a --12,3aly --> Golden Club
5. 12v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 13,2a -- 12,4aly --> Golden Club
6. 7v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly -- 12,4aly --> Golden Club
7. 12v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 10,5a -- 12,5aly
8. 10v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 12,6aly
9. 8v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 10,4aly -- 12,6aly

Lähtö 7. NDM FIN Mare S, ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat Suomessa syntyneet lämminveritammat
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

1. 9v t Greninja Snilli / (SnRa) 11,2a -- 12,0aly --> Golden Club
2. 11v t Pretty Sweet RC / Siina (RDT) 11,3aly -- 12,1aly --> Golden Club
3. 8v t Calypso Pomp / (RuKo) 13,4ake -- 12,3aly --> Golden Club
4. 6v t Dragonlily Speed / (SnRa) 12,3a -- 12,3aly --> Golden Club
5. 8v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 12,5aly --> Golden Club
6. 9v t Joscelyne Burn / (RuKo) 13,1ake -- 12,6aly
--> Golden Club
7. 10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a -- 12,6aly
8. 11v t Imperial Ach / Oona (RDT) 11,2aly -- 12,7aly