virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 31.05.2019

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Kasvattajakruunun finaalit.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- rajattomasti hevosia / omistaja / peruslähtö
- Kasvattajakruunu-finaaleihin ei suoraa ilmoittautumista
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit188 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+
loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0-15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0-25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat
Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat
Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat
Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 2100m peitsareille, avoin
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

  1. 3v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p16,2a -- p16,7a
  2. 3v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p17,2a -- p16,8a
  3. 3v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p16,5a -- p16,8a
  4. 3v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p16,5a -- p17,0a
  5. 2v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, ei enn -- p17,2a
  6. 2v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, ei enn -- p17,3a
  7. 2v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, ei enn -- p17,5a
  8. 3v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p16,3a -- p17,6a
  9. 3v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p17,2a -- p17,7a

P: 2500ve+loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

  1. 3v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p16,2a -- p15,6a
  2. 4v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p17,3a -- p15,7a
  3. 4v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p16,3a -- p15,8a
  4. 5v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p13,3a -- p16,0a
  5. 5v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p14,9a -- p16,1a
  6. 3v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p16,2a -- p16,1a
  7. 5v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p12,5a -- p16,2a
  8. 5v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p15,1a -- p16,3a
  9. 5v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p12,1a -- p16,5a

P: 5000ve+loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

  1. 8v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.09,2a -- p09,0a
  2. 7v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,3a -- p09,1a
  3. 9v o Infiltrator Stain / (ARO) i. Tricky Duán, p09,4a -- p09,1a
  4. 6v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- p09,3a
  5. 8v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a -- p09,5a
  6. 9v o Traveler Ach / (ARO) i. Tricky Duán, p09,4a -- p09,7a
  7. 7v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,2a -- p09,8a
  8. 8v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.09,3a -- p09,9a

P: 5000ve+loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

  1. 8v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a -- p09,2a
  2. 9v t Swashbuckler Stain / (ARO) i. Capitano Duán, p08,2a -- p09,2a
  3. 8v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p08,1a -- p09,3a
  4. 6v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- p09,4a
  5. 7v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p09,2a -- p09,5a
  6. 9v t Reaver Stain / (ARO) i. Macabre Twist, p09,1a -- p09,7a
  7. 7v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a -- p09,8a

Lähtö 2. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys 14,0-15,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1

  1. 5v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 15,3aly -- 14,8a
  2. 4v o Evil Disco / (ARO) 15,2a -- 14,9a
  3. 5v t Pheodora Ach / (RuKo) 15,6aly -- 14,9a
  4. 5v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 15,5ake -- 15,0a
  5. 4v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 15,4aly -- 15,0a
  6. 5v o Rjazán Stirling / (ARO) 15,5a -- 15,1a
  7. 5v o Goldfinger MacLily / (ARO) 15,3a -- 15,1a
  8. 4v t Deathstrike Ach / (ARO) 15,4a -- 15,3a
  9. 5v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 15,5ake -- 15,3a
  10. 5v t Countess MacLily / (RuKo) 15,4aly -- 15,4a

ryhmä 2

  1. 6v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 14,6ake -- 14,2a
  2. 10v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 14,2a -- 14,2a
  3. 7v o Sorryforthelies / (RuKo) 14,2aly -- 14,3a
  4. 4v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 15,2a -- 14,5a
  5. 7v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 14,6a
  6. 6v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 14,2ake -- 14,6a
  7. 5v t Northwind MacLily / (ARO) 15,1a -- 14,8a
  8. 5v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 14,6aly -- 14,8a
  9. 5v t Gooseberry MacLily / (ARO) 15,1a -- 14,9a
  10. 7v t Rjazán Love You / (RuKo) 15,1aly -- 15,0a
  11. 8v r Red Jack / (ARO) 14,2a -- 15,0a

Lähtö 3. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys 24,0-25,9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve

ryhmä 1

  1. 7v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 24,5ake -- 24,5a
  2. 8v t AH Hopeahela / (ARO) 24,6a -- 24,5a
  3. 11v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 25,2a -- 24,6a
  4. 6v t Pompeji Häikäisevä / Helga (Team Ninitra) 25,2a -- 24,6a
  5. 8v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 25,1ake -- 24,7a
  6. 8v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 25,4ake -- 24,8a
  7. 10v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,4a -- 24,8a

ryhmä 2

  1. 8v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 24,1ake -- 24,6a
  2. 10v o Winksinwonksin RC / (ARO) 24,2a -- 24,6a
  3. 7v o Nattåska / (ARO) 24,4a -- 24,8a
  4. 10v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a -- 24,8a
  5. 8v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 24,3ake -- 24,9a
  6. 11v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a -- 25,0a
  7. 10v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 25,0a
  8. 7v o AH Lumikiri / (ARO) 24,3a -- 25,1a

Lähtö 4. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 2-vuotiaat
P: 25 000ve+loimi+seppele+ruusuke - 18 000ve - 10 000ve - 5000ve (- 2500ve)
Voittajan kasvattajalle 10 000ve+lautanen

LÄHTÖLISTA
2v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 21,1aly, 1 150 v€ --
2v o Nikodim Duán / Tinu (BUG) 20,6ke, 150 v€ --
2v o Prototype RC / Anton (RDT) 22,1aly, 0 v€ --
2v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 20,5aly, 300 v€ --
2v o Inferno Ach / (ARO) 19,9ake, 875 v€ --
2v t Jacandara Ach / reijo (DS) 19,7ake, 1 125 v€ --
2v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 20,2aly, 2 150 v€ --
2v t Celine Snilli / (SnRa) 21,1aly, 3 700 v€ --
2v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 18,8aly, 2 800 v€ --
2v t Dragonessa Snilli / (SnRa) 19,5aly, 3 750 v€ --
2v t K. Belle Star / Jorma (Duo) 18,3aly, 3 350 v€ --
2v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 21,6aly, 1 000 v€ --

TULOKSET

  1. 2v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 20,5aly, 300 v€ -- 18,5a
  2. 2v o Inferno Ach / (ARO) 19,9ake, 875 v€ -- 18,5a
  3. 2v t Celine Snilli / (SnRa) 21,1aly, 3 700 v€ -- 18,7a
  4. 2v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 20,2aly, 2 150 v€ -- 18,8a
  5. 2v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 21,6aly, 1 000 v€ -- 19,0a
  6. 2v t Jacandara Ach / reijo (DS) 19,7ake, 1 125 v€ -- 19,1a
  7. 2v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 21,1aly, 1 150 v€ -- 19,1a
  8. 2v t Dragonessa Snilli / (SnRa) 19,5aly, 3 750 v€ -- 19,2a
  9. 2v o Nikodim Duán / Tinu (BUG) 20,6ke, 150 v€ -- 19,4a
  10. 2v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 18,8aly, 2 800 v€ -- 19,5a
  11. 2v o Prototype RC / Anton (RDT) 22,1aly, 0 v€ -- 19,6a
  12. 2v t K. Belle Star / Jorma (Duo) 18,3aly, 3 350 v€ -- 19,8a

Lähtö 5. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m lämminverisille, 3-4-vuotiaat
P: 25 000ve+loimi+seppele+ruusuke - 18 000ve - 10 000ve - 5000ve (- 2500ve)
Voittajan kasvattajalle 10 000ve+lautanen

LÄHTÖLISTA
4v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 16,0aly, 10 700 v€ --
3v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 18,4aly, 5 300 v€ --
4v o Sunburned Shav / Shavo (NaSe) 16,5aly, 9 100 v€ --
3v t Minerva Burn / (ARO) 16,7ake, 9 625 v€ --
4v t Wonder Shav / Iida (NaSe) 16,1ake, 5 900 v€ --
4v t Be Better Shav / Betsy (NaSe) 16,1ake, 9 550 v€ --
3v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 16,9aly, 12 725 v€ --
3v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 18,2aly, 9 875 v€ --
3v o Thriller Pomp / (ARO) 16,7ake, 15 950 v€ --
3v t L. Longstockning / Jorma (Duo) 16,9aly, 13 600 v€ --
4v t Charlene Snilli / (SnRa) 15,5aly, 23 950 v€ --
4v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 15,2aly, 19 460 v€ --

TULOKSET

  1. 4v o Sunburned Shav / Shavo (NaSe) 16,5aly, 9 100 v€ -- 15,5a
  2. 3v t L. Longstockning / Jorma (Duo) 16,9aly, 13 600 v€ -- 15,6a
  3. 3v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 18,4aly, 5 300 v€ -- 15,6a
  4. 4v t Be Better Shav / Betsy (NaSe) 16,1ake, 9 550 v€ -- 15,7a
  5. 3v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 16,9aly, 12 725 v€ -- 15,9a
  6. 3v t Minerva Burn / (ARO) 16,7ake, 9 625 v€ -- 16,0a
  7. 4v t Wonder Shav / Iida (NaSe) 16,1ake, 5 900 v€ -- 16,1a
  8. 4v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 15,2aly, 19 460 v€ -- 16,3a
  9. 3v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 18,2aly, 9 875 v€ -- 16,3a
  10. 3v o Thriller Pomp / (ARO) 16,7ake, 15 950 v€ -- 16,5a
  11. 4v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 16,0aly, 10 700 v€ -- 16,6a
  12. 4v t Charlene Snilli / (SnRa) 15,5aly, 23 950 v€ -- 16,7a

Lähtö 6. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 3-vuotiaat
P: 25 000ve+loimi+seppele+ruusuke - 18 000ve - 10 000ve - 5000ve (- 2500ve)
Voittajan kasvattajalle 10 000ve+lautanen

LÄHTÖLISTA
3v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 38,3ake, 1 400 v€ --
3v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 38,4aly, 3 700 v€ --
3v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 35,5aly, 900 v€ --
3v o Snillin Muusikko / (SnRa) 38,6ke, 1 900 v€ --
3v o Duanin Patriotti / kalevi (DS) 35,7aly, 1 400 v€ --
3v t AH Suonoita / (ARO) 35,5aly, 1 200 v€ --
3v t Snillin Helmineito / (SnRa) 38,2aly, 1 600 v€ --
3v t AH Horna / (ARO) 34,5ake, 3 800 v€ --
3v o AH Pikku-Urho / (ARO) 35,4ake, 4 100 v€ --
3v o Snillin Buugi / (SnRa) 34,9aly, 2 050 v€ --
3v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 33,4aly, 8 700 v€ --
3v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 39,3aly, 2 450 v€ --

TULOKSET

  1. 3v t AH Horna / (ARO) 34,5ake, 3 800 v€ -- 35,6a
  2. 3v o Duanin Patriotti / kalevi (DS) 35,7aly, 1 400 v€ -- 35,6a
  3. 3v o Snillin Buugi / (SnRa) 34,9aly, 2 050 v€ -- 35,7a
  4. 3v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 35,5aly, 900 v€ -- 35,9a
  5. 3v t AH Suonoita / (ARO) 35,5aly, 1 200 v€ -- 35,9a
  6. 3v t Snillin Helmineito / (SnRa) 38,2aly, 1 600 v€ -- 36,0a
  7. 3v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 39,3aly, 2 450 v€ -- 36,1a
  8. 3v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 38,4aly, 3 700 v€ -- 36,3a
  9. 3v o Snillin Muusikko / (SnRa) 38,6ke, 1 900 v€ -- 36,3a
  10. 3v o AH Pikku-Urho / (ARO) 35,4ake, 4 100 v€ -- 36,5a
  11. 3v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 38,3ake, 1 400 v€ -- 36,5a
  12. 3v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 33,4aly, 8 700 v€ -- 36,6a

Lähtö 7. Kasvattajakruunu 2017 -finaali, ryhmäajo 2100m suomenhevosille, 4-5-vuotiaat
P: 25 000ve+loimi+seppele+ruusuke - 18 000ve - 10 000ve - 5000ve (- 2500ve)
Voittajan kasvattajalle 10 000ve+lautanen

LÄHTÖLISTA
4v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly, 5 950 v€ --
4v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 38,6ke, 1 600 v€ --
4v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 31,6aly, 8 900 v€ --
4v o NRL Sprintteri / Shavo (NaSe) 30,2ake, 8 850 v€ --
5v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 30,4ake, 3 200 v€ --
4v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 32,1aly, 14 800 v€ --
4v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 34,2aly, 8 950 v€ --
5v t Unian Lorutar / (SnRa) 28,9aly, 8 600 v€ --
4v o Snillin Taavetti / (SnRa) 29,7aly, 9 550 v€ --
5v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 30,2ake, 20 355 v€ --
5v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 26,6aly, 18 050 v€ --
5v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 27,3ake, 62 550 v€ --

TULOKSET

  1. 4v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 38,6ke, 1 600 v€ -- 29,6a
  2. 5v t Unian Lorutar / (SnRa) 28,9aly, 8 600 v€ -- 29,6a
  3. 5v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 30,4ake, 3 200 v€ -- 29,7a
  4. 4v o Snillin Taavetti / (SnRa) 29,7aly, 9 550 v€ -- 29,7a
  5. 4v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 32,1aly, 14 800 v€ -- 29,9a
  6. 5v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 26,6aly, 18 050 v€ -- 30,0a
  7. 4v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 31,6aly, 8 900 v€ -- 30,1a
  8. 4v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly, 5 950 v€ -- 30,3a
  9. 5v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 27,3ake, 62 550 v€ -- 30,3a
  10. 4v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 34,2aly, 8 950 v€ -- 30,4a
  11. 4v o NRL Sprintteri / Shavo (NaSe) 30,2ake, 8 850 v€ -- 30,5a
  12. 5v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 30,2ake, 20 355 v€ -- 30,6a

Lähtö 8. ryhmäajo 2100m lämminverisille, ennätys alle 13,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 9v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 13,5a -- 13,0a
  2. 7v t Problematic Shav / (RuKo) 13,4ake -- 13,1a
  3. 12v o Conrad Ach / (ARO) 13,5a -- 13,1a
  4. 5v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 13,0ake --  13,2a
  5. 6v t Dramatic RC / Piia (RDT) 13,3ake  -- 13,3a
  6. 7v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly -- 13,3a
  7. 8v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 13,1aly -- 13,5a
  8. 6v o Demonite RC / (ARO) 13,3a -- 13,5a
  9. 10v t Destroyer / Inka (RDT) 13,2ake -- 13,6a
  10. 6v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 13,7ake -- 13,7a
  11. 9v o Fireborn Duán / (ARO) 13,1a -- 13,7a

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a --  12,5a
  2. 10v o Black Fox Ach / (ARO) 11,6a -- 12,6a
  3. 7v o Impala Ach / (ARO) 12,2a -- 12,7a
  4. 8v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 12,2aly -- 12,7a
  5. 8v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 12,5a -- 12,9a
  6. 8v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 11,5a -- 13,0a
  7. 12v o Hawke Ach / (ARO) 11,4a -- 13,1a
  8. 6v o Jorah Duán / (ARO) 12,2a -- 13,2a
  9. 8v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 12,2aly -- 13,4a
  10. 7v t Cobra Lily Ach / (ARO) 12,2a -- 13,5a
  11. 6v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 11,5aly -- 13,6a

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 8v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 12,6a
  2. 9v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 12,7a
  3. 12v o Battlemage Ach / (ARO) 10,2a -- 12,7a
  4. 7v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 12,8a
  5. 11v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a -- 12,9a
  6. 12v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 11,0a --  13,1a
  7. 12v t Amelia Ach / (ARO) 10,3a -- 13,2a
  8. 9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 13,3a
  9. 11v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a -- 13,3a
  10. 7v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 11,4aly -- 13,5a
  11. 10v t Veilfire Ach / (ARO) 11,1a -- 13,5a

Lähtö 9. ryhmäajo 2100m kylmäverisille, ennätys alle 23,9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 9v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 24,0a
  2. 8v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 23,4aly -- 24,0a
  3. 12v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 23,5a -- 24,1a
  4. 12v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 24,1a
  5. 9v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 23,2ake -- 24,2a
  6. 11v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a --  24,5a
  7. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 24,6a
  8. 11v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 24,7a
  9. 9v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 23,3ke -- 24,9a
  10. 15v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 23,4a -- 25,0a

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 15v o AH Vintrig / (ARO) 23,3a -- 24,1a
  2. 7v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 23,4ake --  24,1a
  3. 11v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake -- 24,2a
  4. 11v t AH Karamelli / (ARO) 23,1a -- 24,4a
  5. 12v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 23,6a -- 24,4a
  6. 9v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,1ake -- 24,5a
  7. 9v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 23,1a -- 24,6a
  8. 9v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- 24,8a
  9. 7v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,2aly -- 24,9a

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 9v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a --  24,2a
  2. 9v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 24,2a
  3. 10v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a -- 24,3a
  4. 15v o AH Cetan / (ARO) 22,2a -- 24,4a
  5. 10v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 24,4a
  6. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a -- 24,6a
  7. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- 24,7a
  8. 11v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a --  24,9a

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

  1. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 24,0a
  2. 10v o Bergthor / (ARO) 21,2a -- 24,1a
  3. 13v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 24,1a
  4. 9v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 21,4ake --  24,3a
  5. 13v o Duanin Noniin / (ARO) 21,1a -- 24,3a
  6. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 24,4a
  7. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake -- 24,6a
  8. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 24,7a
  9. 9v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 21,3aly -- 24,9a