VILLIT
RAVIT 18.10.2018
Tervetuloa
Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan yhdeksättä kertaa peitsarien
Denim Division Memorial.
INFO
Denim
Division Memorial: Kahdeksatta kertaa järjestettävä
VPY:n tukema suurkilpailu ykköstason peitsareille.
Lähdön kolme parasta pääsevät 27.10. juostavaan Dustland
Plateen.
Voittaja kutsutaan marraskuun lopulla juostavaan
Championship Battleen.
Jos
lähtöön ilmoittautuu enemmän kuin 12, valitaan
ilmoittautuneiden joukosta 12 parasta ottaen huomioon
hevosen ennätys, statistiikka, voittosumma ja aikaisempi
suurkilpailumenestys.
OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET
-
peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Denim Division Memoriaalin 2 hevosta +
2 varahevosta* / omistaja/talli
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat
*
Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen
listan hevoset täyttävät tyhjät paikat
ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät
mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.
Osallistumiset
os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit203
(numerointi
näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa (viivojen määrällä ei ole
väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi http://-alkuinen hevosen osoite / Ohjastaja
(seura) i. isäori, ennätys --
Huom! Hevosen osoite vain Denim Division
Memorialiin, isäori vain peitsarilähtöihin.
LÄHDÖT
Lähtö 1.
Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo
2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo
2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo
2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 5. Ryhmäajo
1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve -
500ve
P: 5000ve+loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve -
700ve
Lähtö 6. Denim
Division Memorial, ryhmäajo 1609,
peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10 000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (-
1000ve)
OSALLISTUJAT /
TULOKSET
Lähtö 1.
Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
1. 2v t
Prismatic / Livia (Team Ninitra) 19,7 -- 1.180ake
2. 2v t Lollipop Snilli / (SnRa) 19,0a -- 1.180ake
3. 2v o Royale Ach / (ARO) 17,4a -- 1.182ake
4. 2v t K. Sara Rock / Jani (Duo) ei enn --
1.192ake
5. 2v t Baddest Ach / (ARO) 18,4a -- 1.193ake
6. 2v o K. Wictory Gourmet / Kari (Duo) ei enn --
1.193ake
7. 2v t Domino Ach / (ARO) 18,2a -- 1.197ake
8. 2v t K. Sheena Easton / Emilia (Duo) ei enn --
1.197ake
9. 2v t Cavalcade Unia / (Unia) 19,0a -- 1.198ake
10. 2v t Blackmail Burn / Börje (Team Ninitra) 19,8
-- 1.199ake
11. 2v o Sharpe Ach / (ARO) 18,1a -- 1.200ake
Lähtö 2.
Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
1. 3v t Gretchen
Snilli / (SnRa) 18,0a -- 1.160ake
2. 3v t Celine Snilli / (SnRa) 16,7a -- 1.160ake
3. 3v o Seraph Ach / (ARO) 16,1 -- 1.161ake
4. 3v o Lawbreaker Gue / Upi (GWT) 16,4ke --
1.162ake
5. 3v t Dragonessa Snilli / (SnRa) 17,3a -- 1.163ake
6. 3v t Edith Ach / (ARO) 15,9a -- 1.165ake
7. 3v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 16,1a -- 1.174ake
8. 3v o Mayhem Ach / (ARO) 15,9a -- 1.175ake
9. 3v o Inferno Ach / (ARO) 12,4a -- 1.179ake
10. 3v o K. Ozzy / Jorma (Duo) 20,3 -- 1.180ake
Lähtö 3.
Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
ryhmä 1
1. 3v t
Tyttebaerets Frøja / Gaby (GWT) 39,9aly -- 1.380ake
2. 3v t Selene fra Myre / Mary (GWT) 42,5ke(kl) --
1.381ake
3. 3v o Purnin Werner / Rosa (Team Ninitra) 40,2 --
1.382ake
4. 3v o Purnin Arttur / Leif (Team Ninitra) 40,6 --
1.384ake
5. 3v t K. Pikkulotta / Emilia (Duo) ei enn --
1.385ake
6. 3v o K. Turhapuro / Remu (GWT) 36,2aly --
1.387ake
7. 3v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) ei enn.
-- 1.388ake
8. 3v o K. Talvivaara / Jani (Duo) ei enn --
1.392ake
9. 3v t AH Inkkari / (ARO) 33,6a -- 1.397ake
10. 3v t K. Tuulen Viemä / Vilda (GWT) 56,8ke(kl) --
1.397ake
11. 3v t AH Taifuuni / (ARO) 36,2a -- 1.400ake
ryhmä 2
1. 3v t
Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 40,4 --
1.380ake
2. 3v o Thor af Stensland / Heikki (GWT) 39,6aly --
1.380ake
3. 3v t Purnin Välkähdys / Urmas (Team Ninitra) ei enn.
-- 1.380ake
4. 3v t AH Vaania / (ARO) 37,2a -- 1.381ake
5. 3v o Mørkets Oden / Upi (GWT) 42,4ke(kl) -- 1.385ake
6. 3v t Purnin Tositornado / Börje (Team
Ninitra) ei enn. -- 1.388ake
7. 3v t K. Kimuli / Jesper (GWT) 37,3aly -- 1.388ake
8. 3v o K. Pomerille / Kari (Duo) ei enn --
1.391ake
9. 3v o Miniromeo / (ARO) 34,5a -- 1.398ake
10. 3v t Akanilma / Björne (Team Ninitra) ei enn.
-- 1.400ake
Lähtö 4.
Ryhmäajo 2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
ryhmä 1
1. 4v t
Kestimäen Väärä Vappu / Remu (GWT) 33,8aly --
1.330ake
2. 4v t Selevä Vappu / Jesper (GWT) 32,0aly -- 1.331ake
3. 4v o Duanin Pessimisti / (ARO) 34,7a -- 1.332ake
4. 4v t Guen Luulilja / Gaby (GWT) 34,2ake -- 1.333ake
5. 4v t Kestimäen Pikku-Vappu / Vilda (GWT)
31,3aly -- 1.334ake
6. 4v t Marielle Snilli / (SnRa) 33,3a -- 1.342ake
7. 4v t Taikan Ilona / Upi (GWT) 34,4ly -- 1.346ake
8. 4v t Snillin Yöhelmi / (SnRa) 31,9a -- 1.350ake
ryhmä 2
1. 4v t
Golda Säde / Heikki (GWT) 30,4aly -- 1.300ake
2. 4v t AH Suonoita / (ARO) 28,0a -- 1.302ake
3. 4v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a -- 1.304ake
4. 4v o Snadisti Hopee / (ARO) 28,8a -- 1.305ake
5. 4v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 25,1a -- 1.310ake
6. 4v o Radikaali Legenda (SnRa) 27,8 --
1.313ake
7. 4v t Snillin Helmineito / (SnRa) 30,1 -- 1.314ake
8. 4v o AH Pikku-Urho / (ARO) 29,3a -- 1.315ake
9. 4v t AH Horna / (ARO) 25,0a -- 1.320ake
Lähtö 5.
Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve -
500ve
P: 5000ve+loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve -
700ve
ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 2v t
Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p17,8a --
1.170aly
2. 2v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p17,0a --
1.174aly
3. 2v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p18,0a --
1.175aly
4. 2v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p17,4a --
1.178aly
5. 2v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán,
p17,8a -- 1.180aly
ryhmä 2
P: 2500ve+loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
1. 4v o Next
Viking / (RuKo) i. evm, p14,0a -- 1.135aly
2. 4v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn,
p13,6a -- 1.136aly
3. 3v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p13,0a -- 1.137aly
4. 4v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p13,9a --
1.137aly
5. 4v o Artificial Hallucination / (ARO) i.
Armagnac P Ace, p13,7a -- 1.139aly
6. 3v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p15,4a --
1.140aly
7. 3v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn,
p15,7a -- 1.141aly
ryhmä 3
P: 4000ve+loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve -
500ve
1. 4v t
Penny Pearl / (ARO) i. evm, p12,5a -- 1.120aly
2. 4v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p12,0a --
1.120aly
3. 4v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p13,3a
-- 1.122aly
4. 4v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p12,3a -- 1.124aly
5. 4v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p13,2a
-- 1.125aly
6. 4v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p12,6a -- 1.127aly
7. 6v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p13,0a --
1.130aly
8. 5v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p12,3a --
1.130aly
ryhmä 4
P: 4000ve+loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve -
500ve
1. 4v o
Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p11,7a --
1.100aly
2. 5v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.10,2a
-- 1.100aly
3. 6v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem,
p.11,4a -- 1.104aly
4. 6v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy,
p11,5a -- 1.105aly
5. 5v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p11,5a --
1.106aly
6. 4v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird
Joe, p.11,8a -- 1.106aly
7. 4v o Debonation / Upi (GWT) i. evm, p11,0aly --
1.107aly
8. 6v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p11,3a --
1.109aly
9. 6v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p11,0a --
1.110aly
ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve -
700ve
1. 9v t
Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.09,3a -- 1.100aly
2. 10v t Reaver Stain / (ARO) i. Macabre Twist, p09,1a --
1.102aly
3. 9v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a
-- 1.103aly
4. 9v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a --
1.105aly
5. 8v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,1a -- 1.106aly
6. 9v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas
Uneasy, p08,1a -- 1.106aly
7. 6v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.09,0a --
1.106aly
8. 8v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate,
p09,0a -- 1.109aly
9. 8v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,2a
-- 1.110aly
Lähtö 6. Denim
Division Memorial, ryhmäajo 1609,
peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10
000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (-
1000ve)
6v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise,
p10,1a --
9v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p08,1a --
7v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a
--
7v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a
--
9v o Flaming Snilli / (SnRa) i. Flamehunter, p.08,4a
--
9v t Saltas Harmless Love / (SnRa) i. Innoxious Arrow,
p.08,1a --
9v o Mr Wonder Black / Upi (GWT) i. evm, p08,5aly --
4v t Julita Amber / Gaby (GWT) i. evm, p10,0aly --
10v o Dasha Ach / reino i. Groovy Stain,
p.07,8aly --
9v t Selket Ach / (RuKo) i. Mystlestainn, p08,2a
--
6v o Matchmadeinheaven Duán / reibili i. Dasha Ach,
p.09,1aly--
8v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a
--
TULOKSET
1. 9v o
Flaming Snilli / (SnRa) i. Flamehunter, p.08,4a --
1.080aly -> Dustland Plate
2. 6v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise,
p10,1a -- 1.082aly -> Dustland Plate
3. 10v o Dasha Ach / reino i. Groovy Stain, p.07,8aly --
1.082aly -> Dustland Plate
4. 9v t Saltas Harmless Love /
(SnRa) i. Innoxious Arrow, p.08,1a -- 1.083aly
5. 7v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a
-- 1.084aly
6. 9v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p08,1a --
1.085aly
7. 6v o Matchmadeinheaven Duán / reibili i.
Dasha Ach, p.09,1aly-- 1.085aly
8. 8v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a --
1.085aly
9. 9v o Mr Wonder Black / Upi (GWT) i. evm, p08,5aly --
1.086aly
10. 7v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a --
1.089aly
11. 4v t Julita Amber / Gaby (GWT) i. evm, p10,0aly --
1.089aly
12. 9v t Selket Ach / (RuKo) i. Mystlestainn, p08,2a --
1.090aly
|