virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 16.11.2019

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan kahdeksatta kertaa järjestettävän
Kiri Cupin toiset osakilpailut ja
kymmenettä kertaa juostavat Aken Titaani- ja Aken Muusa-lähdöt.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Kiri Cupin osakilpailuun 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Aken Titaani ja Aken Muusa -lähtöihin 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja/talli

- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit212 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Aken Titaani 2019, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve
Lähtö 2. Aken Muusa 2019, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve
Lähtö 3. Kiri Cup 2019 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve
Lähtö 4. Kiri Cup 2019 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Aken Titaani 2019, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 6v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.24,2ake -- 1.220aly
2. 7v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a -- 1.221aly
3. 6v o Skjöldur / (RuKo) 24,1aly -- 1.222aly
4. 15v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 1.224aly
5. 7v o Kilimanjaro KAS / Anne (KADO) 1.24,9ake -- 1.225aly
6. 7v o Aikamatkaaja / Heikki (GWT) 23,6aly -- 1.225aly
7. 9v o Drotsibojonsson / (SnRa) 21,2a -- 1.227aly
8. 8v o Sijur R. / (RuKo) 24,0aly -- 1.227aly
9. 9v o Nattåska / (ARO) 20,9a -- 1.228aly
10. 7v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 24,0ake --  1.229aly
11. 11v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a --  1.229aly
12. 6v o Maine / Anders (Team Ninitra) 24,6a --  1.230aly

Lähtö 2. Aken Muusa 2019, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 8v t Brynja Namys / (RuKo) 24,0aly -- 1.220aly
2. 7v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.24,8ake -- 1.221aly
3. 9v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 24,1aly -- 1.221aly
4. 7v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.222aly
5. 9v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a -- 1.222aly
6. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 1.223aly
7. 11v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a --  1.225aly
8. 10v t Saltan Tuikea / (SnRa) 21,1a -- 1.227aly
9. 8v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.23,5ly -- 1.227aly
10. 15v t Purnin Vippaus / Marcus (Team Ninitra) 21,1a -- 1.228aly
11. 9v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a -- 1.229aly
12. 11v t Snillin Karpalo / (SnRa) 21,3a -- 1.230aly

Lähtö 3. Kiri Cup 2019 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v o Radikaali Legenda  (SnRa) 27,3a -- 1.260aly
2. 8v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.262aly
3. 5v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.25,9aly -- 1.262aly
4. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.25,3aly -- 1.263aly
5. 7v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 26,8aly -- 1.264aly
6. 5v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a -- 1.264aly
7. 4v o AH Villiharha / (RuKo) 27,0aly -- 1.266aly
8. 6v o Anffin Iki-Sisu / (RuKo) 25,6aly -- 1.266aly
9. 5v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 26,0a --  1.267aly
10. 8v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 25,2aly -- 1.268aly
11. 6v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.25,6aly -- 1.269aly
12. 7v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 25,5a --  1.270aly

Lähtö 4. Kiri Cup 2019 2. osakilpailu, ryhmäajo 2100m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 8000ve+loimi - 6500ve - 4500ve - 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 6v t Selevä Vappu / Gaby (GWT) 26,0aly -- 1.260aly
2. 6v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.25,2aly -- 1.262aly
3. 5v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 25,8aly -- 1.263aly
4. 5v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 25,4a -- 1.264aly
5. 5v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 25,6aly -- 1.264aly
6. 5v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 26,0a --  1.264aly
7. 7v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 27,0a -- 1.266aly
8. 5v t AH Suonoita / (ARO) 28,0a -- 1.267aly
9. 5v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.26,9aly -- 1.267aly
10. 5v t Golda Säde / Upi (GWT) 27,9aly -- 1.268aly
11. 6v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 25,4a --  1.270aly
12. 6v t Unian Lorutar / (SnRa) 25,1a -- 1.270aly