virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.11.2019

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan yhdellä hurauksella
Kiri Cupin finaali, Kiri-lähdöt ja peitsarien divisioona-lähdöt.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja
- Kiri Cup-finaaliin osallistujat osakilpailujen kautta
- Kiri-lähtöihin (Maili, Maraton, Kirittäjä) 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit215 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Lähtö 6. Kiri Maili, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 7. Kiri Maraton, ryhmäajo 3100m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 8. Mini-Kirittäjä, ryhmäajo 1609m, 4-5-vuotiaat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 9. Kiri Cup 2018 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

Lähtö 10. Kiri Cup 2018 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
1. 2v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p18,2a -- 1.180aly
2. 2v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p18,1a -- 1.185aly
3. 2v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p18,7a -- 1.190aly

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
1. 3v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p17,0a -- 1.160aly
2. 3v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p17,0a -- 1.162aly
3. 3v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p16,0a -- 1.168aly
4. 3v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p16,1a -- 1.170aly

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 5v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p12,8a -- 1.110aly
2. 5v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p11,5a -- 1.111aly
3. 7v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p10,0a -- 1.111aly
4. 4v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p11,7a -- 1.112aly
5. 6v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p10,2a -- 1.112aly
6. 7v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p10,8a -- 1.113aly
7. 7v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p10,0a -- 1.115aly
8. 5v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p11,8a -- 1.117aly
9. 5v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p11,9a -- 1.119aly
10. 7v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p12,2a -- 1.120aly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,2a -- 1.090aly
2. 10v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a -- 1.094aly
3. 10v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p08,1a -- 1.097aly
4. 10v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a -- 1.099aly
5. 9v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,1a -- 1.100aly

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 2v o Blackjack / (RePa) p18,0aly -- 1.180aly
2. 2v o Midnight Runner / (RePa) p18,5aly -- 1.181aly
3. 2v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p18,0a -- 1.181aly
4. 2v t Strong Emotion / (RePa) p19,0ake -- 1.181aly
5. 2v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p18,0a -- 1.183aly
6. 2v t Red Rose / (RePa) p19,5aly -- 1.183aly
7. 2v o Zutter / (ARO) i. evm, p18,5a -- 1.189aly
8. 2v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p18,3a -- 1.190aly

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 5v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p12,0a -- 1.115aly
2. 5v o Debonation / Heikki (GWT) p.10,2aly --  1.115aly
3. 5v o Antheus Pride / Upi (GWT) p.10,3aly -- 1.116aly
4. 6v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p11,5a -- 1.116aly
5. 5v t Iwona / Gaby (GWT) p.10,0aly -- 1.118aly
6. 3v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p16,6a -- 1.119aly
7. 5v t Julita Amber / Vilda (GWT) p.10,0aly -- 1.120aly
8. 5v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p12,3a -- 1.122aly

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,6a -- 1.110aly
2. 7v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,2a -- 1.110aly
3. 5v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p13,0a -- 1.113aly
4. 5v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p12,1a -- 1.113aly
5. 5v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p12,5a -- 1.114aly
6. 4v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p12,0a -- 1.116aly
7. 4v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p10,3a -- 1.118aly
8. 5v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p12,2a -- 1.120aly

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 10v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.09,0a -- 1.090aly
2. 10v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p08,1a -- 1.090aly
3. 10v o Mr Wonder Black / Upi (GWT) p.08,0aly -- 1.093aly
4. 8v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.097aly
5. 10v o Black Cash / (RuKo) i. Stechkin Sokolov, p.09,3a -- 1.097aly
6. 10v t Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.09,3a -- 1.097aly
7. 9v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a -- 1.099aly
8. 8v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.099aly
9. 9v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p09,0a -- 1.100aly

Lähtö 6. Kiri Maili, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 15v t Purnin Vippaus / Marcus (Team Ninitra) 21,1a --  1.240aly
2. 9v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 24,1aly -- 1.242aly
3. 9v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a -- 1.244aly
4. 7v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.244aly
5. 11v o Unian Korona / (Unia) 21,2a -- 1.246aly
6. 7v o Feenix / Upi (GWT) 22,1aly -- 1.249aly
7. 7v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,3aly -- 1.250aly
8. 9v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 21,8a -- 1.250aly
9. 7v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.24,1aly -- 1.253aly
10. 11v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 21,2aly -- 1.257aly
11. 7v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.24,4ake -- 1.258aly
12. 6v o Maine / Anders (Team Ninitra) 24,6a --  1.260aly

Lähtö 7. Kiri Maraton, ryhmäajo 3100m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 15v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 1.280aly
2. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 1.281aly
3. 7v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 24,0ake -- 1.282aly
4. 13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,0aly -- 1.284aly
5. 11v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 21,2ake -- 1.285aly
6. 11v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a --  1.287aly
7. 9v t Unian Virivikinä / (Unia) 20,6a -- 1.288aly
8. 9v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 1.290aly
9. 7v o Aikamatkaaja / Heikki (GWT) 23,6aly -- 1.291aly
10. 11v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a --  1.292aly
11. 13v o EP Valon Poika / (Unia) 21,2a -- 1.296aly
12. 6v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,9kp -- 1.300aly

Lähtö 8. Mini-Kirittäjä, ryhmäajo 1609m, 4-5-vuotiaat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v o Mørkets Oden / Heikki (GWT) 27,0ake -- 1.280aly
2. 4v o Urhonpoika / (RuKo) 28,2aly -- 1.281aly
3. 5v t K. Tuulen Viemä / Upi (GWT) 28,7aly -- 1.282aly
4. 5v o AH Pikku-Urho / (ARO) 28,7a -- 1.285aly
5. 4v r Ontuu KAS / Janne (KADO) 1.33,0aly -- 1.285aly
6. 4v t Gjesta / (RuKo) 38,3 -- 1.286aly
7. 4v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,6a -- 1.286aly
8. 5v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.28,2aly -- 1.288aly
9. 5v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 26,0a --  1.289aly
10. 5v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.39,2ke -- 1.290aly
11. 5v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a -- 1.290aly
12. 5v t Selene fra Myre / Gaby (GWT) 28,2aly -- 1.290aly

Lähtö 9. Kiri Cup 2018 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

1. o Purnin Velmutus / (Team Ninitra) -- 1.250aly
2. o Radikaali Legenda  (SnRa) -- 1.252aly
3. o Lemmetyinen / (Team Lily) -- 1.252aly
4. o Tulitikku KAS / (KADO) -- 1.252aly
5. o AH Villiharha / (RuKo) -- 1.253aly
6. o Snadisti Hopee / (ARO) -- 1.254aly
7. o Ruskon Farssi / (KADO) -- 1.254aly
8. o Skagi R. / (RuKo) -- 1.255aly
9. o Höpöjävä Pääläri / (Anti) -- 1.258aly
10. o Saltan Tömähdys / (ARO) -- 1.259aly
11. o Purnin Singahdus / (Team Ninitra) -- 1.260aly

Lähtö 10. Kiri Cup 2018 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

1. t AH Suonoita / (ARO) -- 1.250aly
2. t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) -- 1.250aly
3. t Annapurna KAS / (KADO) -- 1.251aly
4. t AH Horna / (ARO) -- 1.251aly
5. t Selevä Vappu / (GWT) -- 1.252aly
6. t Ruskon Liekitär / (RuKo) -- 1.252aly
7. t Fulla R. / (RuKo) -- 1.255aly
8. t Golda Säde / (GWT) -- 1.255aly
9. t Purnin Lupsakas / (Team Ninitra) -- 1.257aly
10. t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) -- 1.259aly
11. t Unian Lorutar / (SnRa) -- 1.259aly
12. t Purnin Vitkutus / (Team Ninitra) -- 1.260aly