virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.12.2019

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit220 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
Mikäli hevonen on evm-sukuinen, merkitse isäoriksi "evm" - ei hevosen nimeä.

Huom! Tammikuusta 2019 alkaen divisioonaraveissa kerätään myös VPYSS-pisteitä.

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 3000ve+loimi - 1800ve - 900ve - 450ve - 300ve - 150ve

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 5000ve+
loimi - 3800ve - 2200ve - 1100ve - 700ve - 400ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 7000ve+
loimi - 5800ve - 3100ve - 1600ve - 1000ve - 600ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 9000ve+
loimi - 7800ve - 4100ve - 2100ve - 1400ve - 800ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
1. 2v o Zutter / (ARO) i. evm, p18,5a -- 1.180aly
2. 2v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p18,0a -- 1.181aly
3. 2v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p18,3a -- 1.181aly

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
1. 3v o Blackjack / (RePa) i. evm, p17,1ke -- 1.160aly
2. 3v o Howard Duán / Viveka (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.17,2a -- 1.160aly
3. 3v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p17,0a -- 1.160aly
4. 3v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p16,6a -- 1.166aly
5. 3v t Strong Emotion / (RePa) i. evm, p17,1ke -- 1.166aly
6. 3v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p16,6a -- 1.167aly
7. 3v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p16,0a -- 1.168aly
8. 3v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p16,1a -- 1.170aly
9. 3v o Midnight Dancer Ach / Tinja (Team Lily) i. Magnifico Snilli, p.17,7a -- 1.170aly

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
1. 7v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p10,6a -- 1.100aly
2. 5v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p12,3a -- 1.101aly
3. 5v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p10,6a -- 1.101aly
4. 7v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p10,0a -- 1.102aly
5. 5v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p12,0a -- 1.104aly
6. 5v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p10,3a -- 1.105aly
7. 5v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p10,3a -- 1.110aly
8. 4v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p10,3a -- 1.110aly
9. 6v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p10,2a -- 1.110aly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 10v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a -- 1.090aly
2. 10v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a -- 1.090aly
3. 10v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p08,1a -- 1.098aly
4. 9v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a -- 1.100aly
5. 8v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.100aly

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 3000ve+loimi - 1800ve - 900ve - 450ve - 300ve - 150ve

1. 2v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p18,3a -- 1.180aly
2. 2v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p18,1a -- 1.182aly
3. 3v o Midnight Runner / (RePa) i. evm, p17,3ke -- 1.183aly
4. 2v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p18,0a -- 1.184aly
5. 3v t Ebony Dream / (RePa) i. evm, p17,2aly -- 1.187aly
6. 2v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p18,0a -- 1.187aly
7. 2v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p18,7a -- 1.188aly
8. 3v t Red Rose / (RePa) i. evm, p18,2aly -- 1.190aly
9. 3v t Tinkerbell / (RePa) i. evm, p18,0aly -- 1.190aly
10. 2v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p18,0a -- 1.190aly

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 5000ve+
loimi - 3800ve - 2200ve - 1100ve - 700ve - 400ve

1. 5v o Antheus Pride / Heikki (GWT) i. evm, p.09,5aly -- 1.110aly
2. 6v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p10,1a -- 1.110aly
3. 5v o Debonation / Upi (GWT) i. evm, p.10,0aly -- 1.112aly
4. 7v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p12,2a -- 1.115aly
5. 5v t Julita Amber / Vilda (GWT) i. evm, p.08,5aly -- 1.118aly
6. 4v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p10,6a -- 1.119aly
7. 5v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p12,3a -- 1.119aly
8. 5v t Iwona / Gaby (GWT) i. evm, p.08,7aly -- 1.120aly

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 7000ve+
loimi - 5800ve - 3100ve - 1600ve - 1000ve - 600ve

1. 5v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p11,0a -- 1.100aly
2. 5v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p11,5a -- 1.101aly
3. 4v r Jewel Crafty / Emilia (Team Lily) i. evm, 14,1a -- 1.101aly
4. 5v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p12,2a -- 1.102aly
5. 7v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p10,0a -- 1.104aly
6. 10v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.09,2a -- 1.104aly
7. 5v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p12,5a -- 1.106aly
8. 4v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p12,0a -- 1.107aly
9. 5v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,6a -- 1.110aly

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 9000ve+
loimi - 7800ve - 4100ve - 2100ve - 1400ve - 800ve

1. 10v o Mr Wonder Black / Upi (GWT) i. evm, p.07,5aly -- 1.090aly
2. 10v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.09,0a -- 1.092aly
3. 10v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p08,1a -- 1.093aly
4. 9v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p09,0a -- 1.093aly
5. 8v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.095aly
6. 9v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,1a -- 1.095aly
7. 7v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,2a -- 1.099aly
8. 9v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,2a -- 1.100aly
9. 10v t Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.09,3a -- 1.100aly