virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 20.01.2020

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- Hevosia ja poneja rajattomasti / lähtö / omistaja (jaetaan ryhmiin)
- Hevonen/poni saa osallistua sekä kärry- että montélähtöön
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit223 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys (m-enn) --

Hevosen ennätys on sen nopein aika. Ilmoita hevosen ennätys myös montelähtöön.
Hevoset jaetaan ryhmiin ennätyksen perusteella, ei montessa juostun parhaan ajan mukaan!
Monte-ennätyksen ilmoittaminen ei ole pakollista. Mikäli hevosella ei ole montesta ennätystä, merkitse sulkuihin "ei m-enn".

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 2. Monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset, 4v+
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 4. Monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, 5v+
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 6. Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
Lähtö 7. Monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit, 4v+
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, B-ponit, avoin
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
Lähtö 9. Monté, ryhmäajo 1600m, B-ponit, 4v+
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 2v t Marx Ladyboss / Heikki (SS) ei enn. -- 1.180aly
2. 2v o Sweet as Suga' / Andy J. (Team Hopea) 1.18,0ake -- 1.181aly
3. 2v t Madde Fear / Jussi (SS) 1.20,0ake -- 1.182aly
4. 2v o Chromatique Unia / (ARO) 18,9a -- 1.183aly
5. 2v o Trucifer / Joona (SS) ei enn. -- 1.185aly
6. 2v o Charm / Aino (SS) 1.21,0ake -- 1.185aly
7. 2v o Kingston RC / (ARO) 18,5a -- 1.186aly
8. 2v t Exalted Ach / (ARO) 18,0a -- 1.189aly
9. 2v t 95 Gasoline / Åke H. (Team Hopea) 1.18,8aly -- 1.190aly
10. 2v o Shade of Solaris / Ella (SS) 1.21,8ake -- 1.190aly

ryhmä 2
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v o Livelielaugh / Björne (Team Ninitra) 18,9a --  1.170aly
2. 3v o Flying Whisper Gue / Viveka (Team Lily) 18,5 -- 1.170aly
3. 3v t Sugar Puff MacLily / Veikko (Team Lily) 18,3 -- 1.174aly
4. 4v o Ol' Buttermilk Sky / Jannica (APR) 19,5aly -- 1.176aly
5. 4v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 18,0a --  1.180aly

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v o El Diablo Cram! / Markus (Wäck) 17,1aly -- 1.160aly
2. 4v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 16,2ke -- 1.160aly
3. 5v o Moon Eclipse / Jessica (APR) 17,4ake -- 1.161aly
4. 4v o Sharp Suit RC / Helga (Team Ninitra) 16,4 --  1.163aly
5. 3v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 17,0a -- 1.164aly
6. 6v t Regal Wing / (TeamUnia) 16,0a -- 1.164aly
7. 4v o Radical Take A Shot / Leo (Wäck) 16,1ake -- 1.168aly
8. 4v t Darkest Unia / Aino (SS) 1.16,3ake   -- 1.169aly
9. 3v o Firedrake Ach / (ARO) 17,3a -- 1.170aly
10. 3v t Avalanche Ach / (ARO) 17,3a -- 1.170aly

ryhmä 4
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 5v o Poliander / Upi (GWT) 16,1aly -- 1.155aly
2. 4v o Kind of Magic RC / Tuukka (Team Lily) 16,0a --   1.156aly
3. 5v t Dolcessa / Gaby (GWT) 16,0ake -- 1.157aly
4. 5v o Gracion / Remu (GWT) m16,0ly -- 1.159aly
5. 5v t L'amour / Vilda (GWT) 16,0aly -- 1.160aly
6. 4v t Imagine This RC / Urmas (Team Ninitra) 16,0 -- 1.161aly
7. 5v t Prismatic / Livia (Team Ninitra) 16,0a --  1.163aly
8. 5v o La Fontain / Heikki (GWT) 16,0ake -- 1.164aly
9. 7v t Hurry Love Nin / Sylve (Team Ninitra) 16,0 --  1.165aly
10. 5v t Blackmail Burn / Börje (Team Ninitra) 16,0a --  1.165aly

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 4v o Royale Ach / (ARO) 15,8a -- 1.150aly
2. 5v t Varja / Janne (GWT) 15,4ake -- 1.151aly
3. 4v o Sharpe Ach / (ARO) 15,1a -- 1.151aly
4. 4v t Domino Ach / (ARO) 15,7a -- 1.155aly
5. 5v o Vestri / Micke (GWT) 15,8ke -- 1.156aly
6. 5v t Haphzibah Snilli / Gunnar (Wäck) 15,0aly -- 1.157aly
7. 5v o Seraph Ach / (ARO) 15,8a -- 1.160aly
8. 4v t Lemonberry / Jussi (SS) 1.15,2ake -- 1.160aly
9. 5v t Nadenka / Jari (GWT) 15,2aly -- 1.160aly

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 5v t Fleurance / Jani (GWT) 15,6ake -- 1.145aly
2. 11v o Speedrunner / (TeamUnia) 15,1a -- 1.145aly
3. 7v o Stellar Point / (TeamUnia) 14,3 -- 1.147aly
4. 6v t Minerva Burn / (ARO) 14,6a -- 1.147aly
5. 7v o Fadewalker Ach / (ARO) 14,2a -- 1.149aly
6. 4v t Freaky Ach / (ARO) 15,0a -- 1.150aly
7. 6v o Pixie MacLily / Gunnar (Team Ninitra) 14,8a --  1.152aly
8. 6v o Sue's Barracuda / Christian (APR) 14,2aly -- 1.154aly
9. 8v o Goldfinger MacLily / (ARO) 14,6a -- 1.155aly

ryhmä 7
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 8v t Northwind MacLily / (ARO) 14,0a -- 1.140aly
2. 11v r Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 14,2a --  1.140aly
3. 7v t Deathstrike Ach / (ARO) 14,0a -- 1.142aly
4. 6v o Sølv's Horizon / Anne (Team Ninitra) 14,2a --  1.147aly
5. 8v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 14,0a --  1.148aly
6. 11v r Red Jack / (ARO) 14,0a -- 1.149aly
7. 9v t Passion Fly / (ARO) 14,0a -- 1.149aly
8. 7v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 14,0a --  1.149aly
9. 6v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 14,0a --  1.150aly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v o Evil Disco / (ARO) 13,0a -- 1.140aly
2. 5v t Edith Ach / (ARO) 13,9a -- 1.142aly
3. 6v o Thriller Pomp / (ARO) 13,9a -- 1.144aly
4. 5v o Cheerful MacLily / Julia (APR) 13,2aly -- 1.145aly
5. 7v t Disa Island / Uuno (GWT) 12,3aly -- 1.145aly
6. 6v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 13,9a --  1.145aly
7. 8v o Rjazán Stirling / (ARO) 13,3a -- 1.145aly
8. 8v o Wayward Ach / Joanna (APR) 13,4aly -- 1.146aly
9. 6v o Gerhard Duán / Tinja (Team Lily) 13,0a --  1.148aly
10. 8v t Gooseberry MacLily / (ARO) 13,5a -- 1.148aly
11. 9v o Demonite RC / (ARO) 12,8a -- 1.149aly
12. 7v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 13,8a --  1.150aly

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 6v o Lawbreaker Gue / Teppo (GWT) 12,2ake -- 1.140aly
2. 5v o Inferno Ach / (ARO) 12,2a -- 1.143aly
3. 10v o Hazman / Staffan (GWT) 12,2aly -- 1.143aly
4. 10v o Paypack Unia / (TeamUnia) 12,1a --     1.144aly
5. 7v o Titanic Mass / Jarmo (GWT) 12,9aly -- 1.145aly
6. 5v o Mayhem Ach / (ARO) 13,2a -- 1.145aly
7. 9v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 13,0a -- 1.146aly
8. 8v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,0a --  1.146aly
9. 7v o Promion Unia / (TeamUnia) 13,4a -- 1.148aly
10. 11v t Crumblin' Down / (TeamUnia) 12,0a -- 1.149aly
11. 7v t God Damn Honeybee / (TeamUnia) 13,0a -- 1.150aly
12. 7v t Starryeyed Ach / Juho (Team Lily) 12,0a -- 1.150aly

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 11v o Last Cherokee / (TeamUnia) 11,3a -- 1.140aly
2. 7v o Golden Amazing / Jussi (SS) 1.110ake --  1.141aly
3. 10v t Cryptology Unia / (TeamUnia) 11,1a --   1.141aly
4. 9v o Jorah Duán / (ARO) 11,2a -- 1.141aly
5. 10v o Impala Ach / (ARO) 11,0a -- 1.144aly
6. 8v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 11,6a -- 1.145aly
7. 12v t Horror Pomp / (ARO) 10,0a -- 1.146aly
8. 11v t Let Me Kick / (TeamUnia) 10,5a -- 1.149aly
9. 8v t Rjazán Blue Freesia / Emilia (Team Lily) 10,1a --  1.150aly
10. 9v o Wallertic V.R / Mervi (GWT) 11,0aly -- 1.150aly

ryhmä 11
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 12v o Just In Case Unia / (TeamUnia) 10,8a -- 1.140aly
2. 10v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 11,5a -- 1.141aly
3. 11v t Shakethatbrass / (ARO) 09,8a -- 1.142aly
4. 10v t Månsken / Teijo (GWT) 10,6aly -- 1.142aly
5. 9v t Postlady V.R / Ville (GWT) 11,0aly -- 1.143aly
6. 11v o Raindrops Unia / (TeamUnia) 11,2a -- 1.145aly
7. 10v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 1.145aly
8. 9v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.148aly
9. 10v t Cobra Lily Ach / (ARO) 10,9a -- 1.149aly
10. 8v t Nebula Beast / Anni (GWT) 11,3ake -- 1.149aly
11. 9v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,8a -- 1.150aly

Lähtö 2. Monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset, 4v+
P: 1500ve+
loimi - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 7v t Hurry Love Nin / Sylve (Team Ninitra) m22,2a --  1.180maly
2. 4v o Sharpe Ach / (ARO) 15,1a (16,8ma) -- 1.181maly
3. 5v o La Fontain / Upi (GWT) 16,0ake (m18,5aly) -- 1.182maly
4. 5v t Dolcessa / Vilda (GWT) 16,0ake (m17,1ly) -- 1.184maly
5. 4v o Royale Ach / (ARO) 15,8a (16,0ma) -- 1.185maly
6. 5v t Bellaca Duán / Markus (Wäck) 15,0aly (ei m-enn.) -- 1.188maly
7. 5v t L'amour / Gaby (GWT) 16,0aly (m19,0aly) -- 1.189maly
8. 4v t Domino Ach / (ARO) 15,7a (19,2ma) -- 1.190maly
9. 5v o Seraph Ach / (ARO) 15,8a (18,1ma) -- 1.190maly
10. 5v o Gracion / Heikki (GWT) m16,0ly -- 1.190maly

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 7v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) m16,5a --  1.170maly
2. 11v r Red Jack / (ARO) 14,0a (16,0ma) -- 1.172maly
3. 7v o Northern Chord Pomp / Tinja (Team Lily) 14,2a (m17,0a) -- 1.174maly
4. 6v t Minerva Burn / (ARO) 14,6a (16,2ma) -- 1.177maly
5. 9v t Passion Fly / (ARO) 14,0a (16,5ma) -- 1.177maly
6. 7v o Fadewalker Ach / (ARO) 14,2a (16,0ma) -- 1.178maly
7. 5v t Fleurance / Remu (GWT) 15,6ake (m18,1ly) -- 1.179maly
8. 8v o Goldfinger MacLily / (ARO) 14,6a (16,0ma) -- 1.179maly
9. 5v t Alexia Duán / Emilia (Team Lily) 14,3a (m17,5a) -- 1.180maly

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v o Mr. Giant Smoke / Linnea (Wäck) m16,5ake -- 1.160maly
2. 7v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) m17,0a --  1.161maly
3. 9v o Jorah Duán / (ARO) 11,2a (15,0ma) -- 1.161maly
4. 9v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,8a (15,6ma) -- 1.161maly
5. 12v t Horror Pomp / (ARO) 10,0a (15,2ma) -- 1.163maly
6. 6v o Thriller Pomp / (ARO) 13,9a (16,0ma) -- 1.163maly
7. 5v t Edith Ach / (ARO) 13,9a (17,0ma) -- 1.165maly
8. 10v o Impala Ach / (ARO) 11,0a (15,0ma) -- 1.166maly
9. 7v o Golden Amazing / Jussi (SS) 1.110ake --  1.167maly
10. 9v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a (15,3ma) -- 1.170maly
11. 5v o Mayhem Ach / (ARO) 13,2a (15,5ma) -- 1.170maly

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v t Radikaali Viipotin / (ARO) 36,0a -- 1.380aly
2. 3v o Naturaali Haartätäkki / Åke H. (Team Hopea) ei enn -- 1.383aly
3. 3v t Thorhalla R. / Leo (Wäck) ei enn -- 1.384aly
4. 3v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) ei enn. -- 1.385aly
5. 3v o EP Laakeri / Jussi (SS) 1.30,6ake -- 1.388aly
6. 3v o Purnin Amerikaano / (ARO) 36,3a -- 1.388aly
7. 3v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) ei enn. -- 1.388aly
8. 3v t Makiannäläkä / (ARO) 37,0a -- 1.390aly

ryhmä 2
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v o Saariston Tsaari / Andy J. (Team Hopea) 1.34,2ake -- 1.380aly
2. 3v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) ei enn. -- 1.381aly
3. 3v t Hopealinnan Riivinrauta / Eino H. (Team Hopea) 1.34,4ake -- 1.383aly
4. 3v t Ruskon Unikeko / (ARO) 36,8a -- 1.384aly
5. 3v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) ei enn. -- 1.388aly
6. 3v t Aan Kivankka / Aino (SS) 1.30,2ake -- 1.390aly
7. 3v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) ei enn. -- 1.390aly

ryhmä 3
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t AH Utuisa / (ARO) 31,4a -- 1.300aly
2. 5v o Duartr R. / (TeamUnia) 32,9a -- 1.302aly
3. 4v o AH Paroni / (ARO) 31,9a -- 1.304aly
4. 7v o AH Cerberus / (ARO) 30,4a -- 1.305aly
5. 7v o Duanin Nokappas / (ARO) 30,9a -- 1.305aly
6. 4v t AH Caamos / (ARO) 31,9a -- 1.306aly
7. 5v o Miniromeo / (ARO) 31,4a -- 1.306aly
8. 6v o Duanin Pessimisti / (ARO) 30,0a -- 1.307aly
9. 5v t AH Taifuuni / (ARO) 31,4a -- 1.308aly
10. 5v t AH Vaania / (ARO) 30,0a -- 1.310aly

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 5v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) 29,4a --  1.280aly
2. 5v t AH Inkkari / (ARO) 28,0a -- 1.280aly
3. 4v o GWT Vappuhimo / Upi (GWT) 28,1ake -- 1.280aly
4. 5v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,0a -- 1.282aly
5. 5v t Akanilma / Björne (Team Ninitra) 29,1a -- 1.282aly
6. 5v t Purnin Tositornado / Börje (Team Ninitra) 29,5a --  1.284aly
7. 6v t Rohkean Mustikka / Jannica (APR) 29,1aly -- 1.285aly
8. 6v o Lumiukon Hurmo / Gunnar (Wäck) 28,0ake -- 1.285aly
9. 5v o Purnin Werner / Rosa (Team Ninitra) 29,6a --  1.286aly
10. 5v t Purnin Välkähdys / Urmas (Team Ninitra) 29,7a -- 1.289aly
11. 5v o Purnin Arttur / Leif (Team Ninitra) 29,7a --  1.289aly
12. 5v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 29,0a --  1.290aly

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 6v t AH Suonoita / (ARO) 27,0a -- 1.270aly
2. 6v o K. Turhapuro / Remu (GWT) 27,0ake -- 1.270aly
3. 9v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.271aly
4. 6v t K. Kimuli / Gaby (GWT) 27,0ake -- 1.271aly
5. 6v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a -- 1.273aly
6. 8v t Ujokaneli / (ARO) 27,2a -- 1.276aly
7. 6v o Thor af Stensland / Heikki (GWT) 27,7aly -- 1.276aly
8. 7v t Taikan Ilona / Vilda (GWT) 27,0aly -- 1.276aly
9. 7v t Vauhtivilma / (ARO) 27,4a -- 1.278aly
10. 9v t Saltan Tulikuura / (ARO) 27,0a -- 1.278aly
11. 5v o Oispa Voitto / Jessica (APR) 27,4aly -- 1.279aly
12. 6v t Rusiina / Jussi (SS) 1.28,0ake --  1.280aly

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 6v o AH Pikku-Urho / (ARO) 26,4a -- 1.260aly
2. 7v t Kestimäen Väärä Vappu / Jani (GWT) 26,3ake -- 1.260aly
3. 6v o Snadisti Hopee / (ARO) 26,2a -- 1.261aly
4. 8v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 27,0aly -- 1.262aly
5. 8v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 26,0a -- 1.263aly
6. 6v t Guen Luulilja / Janne (GWT) 26,0ake -- 1.263aly
7. 11v o AH Zenon / (ARO) 26,0a -- 1.264aly
8. 7v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 26,2a -- 1.266aly
9. 8v t Kievarin Vappuhuiska / Micke (GWT) 26,4ake -- 1.268aly
10. 6v o Ruskon Untamo / Julia (APR) 26,1ake -- 1.269aly
11. 7v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 26,0a --  1.270aly

ryhmä 7
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 8v t AH Fiinimimmi / (ARO) 25,3a -- 1.250aly
2. 8v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 25,5a --  1.251aly
3. 7v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 25,8a -- 1.251aly
4. 8v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a -- 1.253aly
5. 6v o Bardi R. / Jarmo  (GWT) 25,1aly -- 1.253aly
6. 7v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 25,3a --  1.254aly
7. 7v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 25,5a -- 1.255aly
8. 9v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 25,0a -- 1.255aly
9. 10v t Ruskon Unikuu / (ARO) 25,4a -- 1.257aly
10. 6v t Selene fra Myre / Jari (GWT) 25,4aly -- 1.257aly
11. 9v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 25,0a --  1.259aly
12. 8v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 25,4a -- 1.260aly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v t Kestimäen Pikku-Vappu / Teppo (GWT) 23,4ake -- 1.240aly
2. 6v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 24,8a -- 1.240aly
3. 8v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 24,6a -- 1.243aly
4. 8v o Maine / Anders (Team Ninitra) 24,6a -- 1.244aly
5. 11v t AH Hopeahela / (ARO) 24,2a -- 1.245aly
6. 13v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,0a -- 1.246aly
7.  13v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 1.246aly
8. 10v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 1.247aly
9. 7v t Golda Säde / Mary (GWT) 24,5aly -- 1.250aly

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 6v t Tyttebaerets Frøja / Anni (GWT) 23,9ake --1.240aly
2. 9v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 24,7a -- 1.241aly
3. 15v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 1.241aly
4. 7v t Selevä Vappu / Ville (GWT) 23,2ake -- 1.244aly
5. 14v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a -- 1.246aly
6. 10v o AH Lumikiri / (ARO) 24,3a -- 1.247aly
7. 6v t K. Tuulen Viemä / Uuno (GWT) 24,2aly -- 1.247aly
8. 13v o Winksinwonksin RC / (ARO) 23,0a -- 1.248aly
9. 13v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a -- 1.250aly

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 6v t AH Horna / (ARO) 24,9a -- 1.240aly
2. 10v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a -- 1.241aly
3. 9v t AH Kiriviima / (ARO) 24,5a -- 1.245aly
4. 6v o Mørkets Oden / Staffan (GWT) 23,8ake -- 1.246aly
5. 9v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 24,1a -- 1.246aly
6. 9v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 24,1 -- 1.247aly
7. 8v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.247aly
8. 11v t AH Balladi / (ARO) 24,9a -- 1.249aly
9. 12v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 1.250aly

ryhmä 11
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 10v o AH Tuleniskijä / (ARO) 20,0a -- 1.240aly
2. 12v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a --  1.240aly
3. 13v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.241aly
4. 9v o Feenix / Mervi (GWT) 22,1aly -- 1.243aly
5. 9v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 22,0a -- 1.243aly
6. 8v t AH Ajattara / (ARO) 22,0a -- 1.244aly
7. 13v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a -- 1.246aly
8. 12v o Unian Korona / (TeamUnia) 21,0a -- 1.246aly
9. 9v o Poppasmies / (TeamUnia) 22,3a -- 1.248aly
10. 12v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 1.250aly

ryhmä 12
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 13v o Bergthor / (ARO) 21,2a -- 1.240aly
2. 10v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 21,1a -- 1.240aly
3. 14v o EP Valon Poika / (TeamUnia) 21,2a -- 1.241aly
4. 11v o Helios / (TeamUnia) 21,9a -- 1.241aly
5. 9v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,1a -- 1.241aly
6. 12v o Ruskon Jupiter / (TeamUnia) 21,0a -- 1.243aly
7. 12v t Loruleina / (TeamUnia) 21,1a -- 1.243aly
8. 11v o Unian Vauhkomieli / (TeamUnia) 20,9a -- 1.244aly
9. 9v o Valtarian Winsentti / Jorma (GWT) 22,0aly -- 1.250aly

ryhmä 13
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 9v o Aikamatkaaja / Teijo (GWT) 22,0aly -- 1.240aly
2. 10v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.241aly
3. 12v o Unian Runoralli / (TeamUnia) 21,0a -- 1.241aly
4. 12v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,4a -- 1.243aly
5. 12v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 22,0a -- 1.244aly
6. 13v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a -- 1.245aly
7. 11v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,8a -- 1.247aly
8. 15v o Duanin Noniin / (ARO) 21,1a -- 1.250aly
9. 14v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 1.250aly

Lähtö 4. Monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, 5v+
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 5v o Miniromeo / (ARO) 31,4a (32,6ma) -- 1.350maly
2. 5v t AH Vaania / (ARO) 30,0a (31,5ma) -- 1.356maly
3. 5v t AH Taifuuni / (ARO) 31,4a (31,9ma) -- 1.357maly
4. 7v o AH Cerberus / (ARO) 30,4a (31,4ma) -- 1.358maly
5. 7v o Duanin Nokappas / (ARO) 30,9a (32,5ma) -- 1.360maly

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 6v t Rusiina / Jussi (SS) 1.28,0make -- 1.330maly
2. 6v t AH Suonoita / (ARO) 27,0a (31,7ma) -- 1.330maly
3. 6v o Thor af Stensland / Upi (GWT) 27,7aly (m33,0aly) -- 1.331maly
4. 6v o AH Pikku-Urho / (ARO) 26,4a (29,3ma) -- 1.331maly
5. 5v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,0a (31,0ma) -- 1.333maly
6. 6v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a (29,0ma) -- 1.333maly
7. 8v t Ujokaneli / (ARO) 27,2a (28,0ma) -- 1.333maly
8. 9v t Saltan Tulikuura / (ARO) 27,0a (29,6ma) -- 1.333maly
9. 8v t Kievarin Vappuhuiska / Gaby (GWT) 26,4ake (m28,4ake) -- 1.334maly
10. 9v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a (29,5ma) -- 1.340maly
11. 7v t Vauhtivilma / (ARO) 27,4a (29,9ma) -- 1.340maly

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 7v t Kestimäen Väärä Vappu / Vilda (GWT) 26,3ake (m29,0aly) -- 1.300maly
2. 7v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 25,8a (28,0ma) -- 1.302maly
3. 7v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 26,0a --  1.302maly
4. 8v o Maine / Anders (Team Ninitra) m29,5a --  1.303maly
5. 8v t AH Fiinimimmi / (ARO) 25,3a (28,0ma) -- 1.305maly
6. 8v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) m28,1a --  1.305maly
7. 6v t Selene fra Myre / Mary (GWT) 25,4aly (m30,6aly) -- 1.305maly
8. 6v o Bardi R. / Heikki (GWT) 25,1aly (m29,8ake) -- 1.305maly
9. 8v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) m28,6a --  1.309maly
10. 7v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 25,5 (m29,7a) -- 1.309maly
11. 8v o Purnin Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) m28,7a --  1.310maly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
15v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a (25,2ma) -- 1.270maly
2. 7v t Selevä Vappu / Jari (GWT) 23,2ake (m28,5aly) -- 1.270maly
3. 6v t Tyttebaerets Frøja / Remu (GWT) 23,9ake (m30,8aly) -- 1.271maly
4. 14v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 1.272maly
5. 10v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a (27,3ma) -- 1.272maly
6. 13v o Bergthor / (ARO) 21,2a (26,9ma) -- 1.277maly
7. 13v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a (26,9ma) -- 1.277maly
8. 13v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a (26,5ma) -- 1.278maly
9. 12v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a (27,6ma) -- 1.280maly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 8v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 24,6a (28,6ma) -- 1.270maly
2. 7v t Kestimäen Pikku-Vappu / Janne (GWT) 23,4ake (m30,1aly) -- 1.271maly
3. 14v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a (25,2ma) -- 1.272maly
4. 6v o Mørkets Oden / Jani (GWT) 23,8ake (m30,1aly) -- 1.273maly
5. 13v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a (26,2ma) -- 1.273maly
6. 8v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a (28,0ma) -- 1.276maly
7. 9v t AH Kiriviima / (ARO) 24,5a (28,3ma) -- 1.278maly
8. 9v o Feenix / Jorma (GWT) 22,1aly (m26,0aly) -- 1.279maly
9. 10v o Nattåska / (ARO) 20,3a (25,8ma) -- 1.280maly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 2v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p18,3a -- 1.180aly
2. 2v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p18,0a -- 1.180aly
3. 2v o Undead Ach / (ARO) i. Next Viking, p18,0a -- 1.184aly
4. 2v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p18,0a -- 1.187aly
5. 2v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p19,0a -- 1.190aly
6. 2v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p18,4a -- 1.190aly

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
1. 3v t Red Rose / (RePa) p16,8aly -- 1.160aly
2. 3v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p16,5a -- 1.160aly
3. 3v o Zutter / (ARO) i. evm, p16,7a -- 1.162aly
4. 3v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p17,0a -- 1.163aly
5. 4v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p16,8a -- 1.163aly
6. 3v t Ebony Dream / (RePa) p16,4aly -- 1.163aly
7. 3v t Strong Emotion / (RePa) p17,0aly -- 1.164aly
8. 3v o Midnight Runner / (RePa) p17,3ke -- 1.165aly
9. 3v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p16,9a -- 1.170aly
10. 3v o Blackjack / (RePa) p16,6ke -- 1.170aly

ryhmä 3
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
1. 3v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p16,3a -- 1.150aly
2. 4v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p15,7a -- 1.150aly
3. 3v o Midnight Dancer Ach / Tinja (Team Lily) i. Magnifico Snilli, p.16,0 -- 1.150aly
4. 4v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p15,5a -- 1.151aly
5. 3v t Tinkerbell / (RePa) p16,0aly -- 1.153aly
6. 4v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p15,7a -- 1.154aly
7. 3v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p16,0a -- 1.156aly
8. 3v o Howard Duán / Viveka (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.15,3a -- 1.156aly
9. 4v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p15,2a -- 1.158aly
10. 3v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p16,1a -- 1.160aly
11. 4v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p15,0a -- 1.160aly

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 6v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p11,6a -- 1.100aly
2. 4v r Jewel Crafty / Emilia (Team Lily) i. evm, 11,5a -- 1.100aly
3. 6v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p11,8a -- 1.101aly
4. 6v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,5a -- 1.101aly
5. 6v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p11,6a -- 1.103aly
6. 5v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p11.0a -- 1.103aly
7. 6v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p11,0a -- 1.103aly
8. 6v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p10,0a -- 1.103aly
9. 8v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p11,0a -- 1.105aly
10. 6v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p11,3a -- 1.107aly
11. 6v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p11,3a -- 1.110aly
12. 8v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p10,0a -- 1.110aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 6v o Antheus Pride / Upi (GWT) p.09,5aly -- 1.100aly
2. 8v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,2a -- 1.101aly
3. 6v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.103aly
4. 6v t Iwona / Gaby (GWT) p.08,7aly -- 1.103aly
5. 8v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,0a -- 1.105aly
6. 8v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p09,9a -- 1.106aly
7. 6v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.109aly
8. 11v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a -- 1.109aly
9. 9v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.109aly
10. 11v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a -- 1.109aly
11. 7v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p09,5a -- 1.110aly
12. 5v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.110aly

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 6v o Debonation / Heikki (GWT) p.09,3aly -- 1.100aly
2. 6v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p09,5a -- 1.100aly
3. 10v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p09,0a -- 1.101aly
4. 7v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,6a -- 1.104aly
5. 10v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,0a -- 1.104aly
6. 9v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.105aly
7. 11v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p08,1a -- 1.106aly
8. 10v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a -- 1.106aly
9. 6v t Julita Amber / Remu (GWT) p.08,5aly -- 1.108aly
10. 5v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p09,1a -- 1.109aly
11. 10v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,0a -- 1.110aly

Lähtö 6. Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
1. 3v t Toy's Capella / Cami (Adina) 3.10,2aly -- 3.030aly
2. 3v t Radical Twinkykinky / (ARO) 3.05,7a -- 3.031aly
3. 3v o Lily’s Little Blue Prince / Jessica (Adina) 3.09,4aly -- 3.033aly
4. 3v t Valomaan Lisette / Siiri (SS) 2.30,1aly -- 3.033aly
5. 3v o Lily’s Little Blue Prince / Simo (Adina) ei enn. -- 3.035aly
6. 3v t Sugar and Sins / (TeamUnia) 3.05,0a -- 3.035aly
7. 3v o A.D. Final Destination / Deri (Adina) 3.00,7ly -- 3.038aly
8. 3v o Grim SWE / Aino (SS) 2.31,0aly -- 3.039aly
9. 3v o Da Capo Alasdair / (ARO) 3.05,0a -- 3.040aly

ryhmä 2
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 6v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 2.590aly
2. 4v o Arolan Svante / Sulo (Adina) 3.06,2aly -- 2.592aly
3. 4v o Aken Theon / (ARO) 2.58,3a -- 2.596aly
4. 4v t Aken Medeina / (ARO) 2.58,0a -- 2.599aly
5. 15v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 2.599aly
6. 4v o Aken Doughall / (ARO) 2.58,0a -- 3.000aly

ryhmä 3
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 8v t Ekebackens Ofelia / Bodil (Björkbacka) 2.49,6a -- 2.510aly
2. 13v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 2.511aly
3. 8v t Ekebackens Wenla / Berit (Björkbacka) 2.50,0a -- 2.511aly
4. 8v t Heviruusu / Bengt (Björkbacka) 2.52,0a -- 2.514aly
5. 5v t Too Trick Gue / (TeamUnia) 2.47,0a -- 2.514aly
6. 7v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 2.518aly
7. 7v t Perfekt Fika / Börje (Björkbacka) 2.49,5a -- 2.518aly
8. 7v o Wild Christmas / Bruno (Björkbacka) 2.49,0a -- 2.520aly

ryhmä 4
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 4v o Toy's Whimsical / (TeamUnia) 2.43,9a -- 2.410aly
2. 6v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.33,7a -- 2.413aly
3. 17v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.38,2aly -- 2.417aly
4. 8v o Ekebackens Nougat / Benita (Björkbacka) 2.41,0a -- 2.418aly
5. 12v t FM Nonparell / Noppa (Adina) 2.40,4 -- 2.419aly
6. 7v t Unian Mightypaint / (TeamUnia) 2.33,9a -- 2.420aly

ryhmä 5
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 15v o Aken Varric / (ARO) 2.27,6a -- 2.260aly
2. 9v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.26,5 -- 2.260aly
3. 13v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a -- 2.261aly
4. 14v t Magic Ghost AD / Jannica (APR) 2.26,5aly -- 2.261aly
5. 13v t Flissa Go / (ARO) 2.28,0a -- 2.262aly
6. 9v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.25,6a -- 2.263aly
7. 13v o Owen Go / (ARO) 2.27,3a -- 2.264aly
8. 15v t Aken Lace / (ARO) 2.26,0a -- 2.267aly
9. 9v o Al Capony / (TeamUnia) 2.25,8a -- 2.268aly
10. 6v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.29,8a -- 2.270aly

ryhmä 6
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 10v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.23,7a -- 2.220aly
2. 12v o Paintthetownred / (TeamUnia) 2.10,3a -- 2.221aly
3. 9v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.23,2a -- 2.222aly
4. 9v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.14,0 -- 2.222aly
5. 13v t Medo Metal / (TeamUnia) 2.09,7 -- 2.222aly
6. 13v o Maestro Go / (TeamUnia) 2.09,9 -- 2.223aly
7. 8v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.24,0a -- 2.226aly
8. 18v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.09,0a -- 2.230aly
9. 18v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.08,0a -- 2.230aly
10. 12v t Narrilaivan Lilith / (TeamUnia) 2.10,5a -- 2.230aly

Lähtö 7. Monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit, 4v+
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 4v o Aken Doughall / (ARO) 2.58,0a (3.07,0ma) -- 3.100maly
2. 14v t Magic Ghost AD / Jannica (APR) m3.01,3ly -- 3.104maly
3. 4v t Aken Medeina / (ARO) 2.58,0a (3.07,5ma) -- 3.105maly
4. 4v o Aken Theon / (ARO) 2.58,3a (3.08,0ma) -- 3.110maly

ryhmä 2
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 8v t Ekebackens Wenla / Berit (Björkbacka) 2.50,0a (m3.02,2a) -- 2.590maly
2. 8v t Heviruusu / Bengt (Björkbacka) 2.52,0a (m3.03,0a) -- 2.592maly
3. 7v t Perfekt Fika / Börje (Björkbacka) 2.49,5a (m3.02,0a) -- 2.592maly
4. 8v o Ekebackens Nougat / Benita (Björkbacka) 2.41,0a (m3.04,0a) -- 2.592maly
5. 8v t Ekebackens Ofelia / Bodil (Björkbacka) 2.49,6a (m3.02,1a) -- 3.000maly

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 13v t Flissa Go / (ARO) 2.28,0a (2.48,6ma) -- 2.450maly
2. 13v o Owen Go / (ARO) 2.27,3a (2.48,2ma) -- 2.450maly
3. 18v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.09,0a (2.29,5ma) -- 2.451maly
4. 15v t Aken Lace / (ARO) 2.26,0a (2.48,0ma) -- 2.454maly
5. 13v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a (2.34,0ma) -- 2.458maly
6. 18v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.08,0a (2.28,8m) -- 2.458maly
7. 15v o Aken Varric / (ARO) 2.27,6a (2.48,1ma) -- 2.460maly

Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, B-ponit, avoin
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 100ve+
loimi - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve
1. 4v t Aken Rika / (ARO) 2.20,3a -- 2.220aly
2. 4v t A.D. Total Eclipse / Essi (Adina) 2.23,3aly -- 2.220aly
3. 9v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) 3.08,1aly -- 2.222aly
4. 6v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) 2.23,4aly -- 2.223aly
5. 4v t Aken Svirra / (ARO) 2.21,0a -- 2.224aly
6. 16v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.26,1aly -- 2.224aly
7. 4v o Aken Howe / (ARO) 2.20,5a -- 2.227aly
8. 3v o Radikalin Halo / (ARO) 2.25,2a -- 2.228aly
9. 4v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.22,0a --   2.228aly
10. 6v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) 3.08,5aly -- 2.230aly

ryhmä 2
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 11v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.12,1aly -- 2.130aly
2. 8v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.17,5aly -- 2.132aly
3. 4v t Krooncrantz Saethryth (TeamUnia) 2.13,6a -- 2.132aly
4. 4v o Unian Leodegar (TeamUnia) 2.10,9a -- 2.132aly
5. 4v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 2.12,0a -- 2.134aly
6. 4v t Unian Narcissist (TeamUnia) 2.11,0a -- 2.136aly
7. 5v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 2.10,4a -- 2.136aly
8. 18v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.14,1aly -- 2.137aly
9. 18v t KW Awel / Ann (Adina) 2.13,4aly -- 2.138aly
10. 14v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 2.138aly
11. 11v o Sugar Sorrow AD / Sonja (Adina) 2.13,3aly -- 2.140aly

ryhmä 3
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 7v t Wickerås Ramuna / Börje (Björkbacka) 2.09,1a -- 2.000aly
2. 6v o Unian Crusader / (TeamUnia) 2.00,0a -- 2.000aly
3. 8v t Vanessa Wiik / Bodil (Björkbacka) 2.01,7 -- 2.001aly
4. 15v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 2.002aly
5. 6v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 2.00,7a -- 2.004aly
6. 9v t Roseau / (TeamUnia) 2.00,0a -- 2.004aly
7. 8v t Cookie Dough / Bengt (Björkbacka) 2.01,0a -- 2.005aly
8. 8v o Arvid Wiik / Bruno (Björkbacka) 2.00,0a -- 2.007aly
9. 8v t Ockra Wiik / Benita (Björkbacka) 2.00,8 -- 2.008aly
10. 8v o Biegerholmens Pablo / Berit (Björkbacka) 2.04,0a -- 2.009aly
11. 8v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 2.010aly

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 12v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 58,5aly -- 1.550aly
2. 8v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 1.47,0a -- 1.551aly
3. 15v t Aken Magi / (ARO) 49,7a -- 1.552aly
4. 10v o Liten Lösning / (TeamUnia) 1.49,4a -- 1.555aly
5. 16v t Petronella NRL / (ARO) 52,2a -- 1.556aly
6. 15v o Aken Tvinnig / (ARO) 52,2a -- 1.559aly
7. 15v t Mellony Narr / (ARO) 52,0a -- 1.560aly

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 13v t Toy's Adaia / (ARO) 44,2a -- 1.500aly
2. 8v o Acid Plum / (TeamUnia) 1.45,3a -- 1.500aly
3. 17v o Helkan Hessu KS / Jannica (APR) 46,1aly -- 1.504aly
4. 15v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a -- 1.506aly
5. 13v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.509aly
6. 14v t Betty Blue RC / (TeamUnia) 1.39,5 -- 1.510aly
7. 13v t Argent Go / (ARO) 45,5a -- 1.510aly

Lähtö 9. Monté, ryhmäajo 1600m, B-ponit, 4v+
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 4v t Aken Svirra / (ARO) 2.21,0a (2.28,0ma) -- 2.250maly
2. 4v t Aken Rika / (ARO) 2.20,3a (2.27,7ma) -- 2.255maly
3. 4v o Aken Howe / (ARO) 2.20,5a (2.27,0ma) -- 2.260maly

ryhmä 2
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 7v r Toy's Torgeir / Tove (Wäck) m2.13,1aly -- 2.110maly
2. 8v t Ockra Wiik / Benita (Björkbacka) 2.00,8 (m2.12,3a) -- 2.111maly
3. 8v o Arvid Wiik / Bruno (Björkbacka) 2.00,0a (m2.12,0a) -- 2.113maly
4. 8v o Biegerholmens Pablo / Berit (Björkbacka) 2.04,0a (m2.13,0a) -- 2.114maly
5. 8v t Vanessa Wiik / Bodil (Björkbacka) 2.01,7 (m2.12,8a) -- 2.117maly
6. 7v t Wickerås Ramuna / Börje (Björkbacka) 2.09,1a (m2.12,9a) -- 2.119maly
7. 8v t Cookie Dough / Bengt (Björkbacka) 2.01,0a (m2.12,4a) -- 2.120maly

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 15v t Aken Magi / (ARO) 49,7a (2.01,8ma) -- 1.590maly
2. 12v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 58,5aly -- 1.591maly
3. 15v o Aken Tvinnig / (ARO) 52,2a (2.01,0ma) -- 1.592maly
4. 13v t Toy's Adaia / (ARO) 44,2a (50,7m) -- 1.592maly
5. 15v t Mellony Narr / (ARO) 52,0a (2.02,0ma) -- 1.593maly
6. 15v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a (58,8ma) -- 1.595maly
7. 16v t Petronella NRL / (ARO) 52,2a (2.01,8ma) -- 1.596maly
8. 13v t Argent Go / (ARO) 45,5a (58,4ma) -- 1.597maly
9. 13v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a (58,7ma) -- 2.000maly