virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 29.02.2020

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsarien divisioonat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta * / omistaja (kannattaa ilmoittaa täysi määrä (4) hevosia)
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit227 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
Mikäli hevonen on evm-sukuinen, merkitse isäoriksi "evm" - ei hevosen nimeä.

Huom! Tammikuusta 2019 alkaen divisioonaraveissa kerätään myös VPYSS-pisteitä.

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 3000ve+loimi - 1800ve - 900ve - 450ve - 300ve - 150ve

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 5000ve+
loimi - 3800ve - 2200ve - 1100ve - 700ve - 400ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 7000ve+
loimi - 5800ve - 3100ve - 1600ve - 1000ve - 600ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 9000ve+
loimi - 7800ve - 4100ve - 2100ve - 1400ve - 800ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
1. 3v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p16,0a -- 1.15,0aly
2. 3v o Zutter / (ARO) i. evm, p16,7a -- 1.15,1aly
3. 3v o Midnight Dancer Ach / Tinja (Team Lily) i. Magnifico Snilli, p.16,0 --   1.15,1aly
4. 3v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p17,0a -- 1.15,2aly x
5. 3v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p16,5a -- 1.15,2aly
6. 3v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p16,1a -- 1.15,4aly
7. 4v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p15,5a -- 1.15,7aly x
8. 4v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p16,8a -- 1.15,9aly

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
1. 6v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p10,0a -- 1.10,4aly
2. 8v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p11,0a -- 1.10,5aly x
3. 4v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p11,0a -- 1.10,6aly x
4. 8v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p10,0a -- 1.10,6aly
5. 5v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p10,3a -- 1.10,7aly
6. 4v r Jewel Crafty / Emilia (Team Lily) i. evm, 11,5a --   1.10,9aly

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 10v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,0a -- 1.10,1aly
2. 6v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.10,2aly
3. 8v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,0a -- 1.10,2aly
4. 5v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p09,1a -- 1.10,6aly
5. 11v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p09,2a -- 1.10,7aly
6. 7v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,6a -- 1.10,9aly
7. 9v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.10,9aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 5v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.10,1aly
2. 11v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p08,1a -- 1.10,1aly
3. 9v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.10,3aly x
4. 10v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, p09,0a -- 1.10,4aly
5. 10v t Conqueress Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,0a -- 1.10,5aly
6. 10v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, p08,5a -- 1.10,5aly x
7. 11v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán, p08,5a -- 1.10,8aly

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 3000ve+loimi - 1800ve - 900ve - 450ve - 300ve - 150ve

1. 2v o Undead Ach / (ARO) i. Next Viking, p18,0a -- 1.17,0aly x
2. 3v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.17,3a -- 1.17,0aly
3. 4v t Barbie Doll F / Joni (GT) i. evm p16,0ke -- 1.17,1aly
4. 2v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p19,0a -- 1.17,2aly x
5. 2v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p18,0a -- 1.17,2aly x
6. 2v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p18,0a -- 1.17,4aly x
7. 3v t Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.18,0a -- 1.17,4aly
8. 2v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p18,4a -- 1.17,5aly x
9. 3v o Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.17,0 -- 1.17,9aly x
2v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p18,3a -- k

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 5000ve+
loimi - 3800ve - 2200ve - 1100ve - 700ve - 400ve

1. 4v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p15,0a -- 1.14,1aly
2. 5v t Glitz Duán / Kaarlo (GT) i. Atlantic Skipper Depac p.11,0aly -- 1.14,3aly
3. 3v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p16,3a -- 1.14,3aly
4. 3v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p16,9a -- 1.14,5aly x
5. 6v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,5a -- 1.14,6aly xx
6. 3v o Howard Duán / Viveka (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.15,3a -- 1.14,9aly
4v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p13,5a -- hva
6v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p11,3a -- hkä

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 7000ve+
loimi - 5800ve - 3100ve - 1600ve - 1000ve - 600ve

1. 7v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.09,8aly
2. 6v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p11,6a -- 1.10,3aly
3. 6v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p10,3a -- 1.10,3aly
4. 4v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p15,7a -- 1.10,3aly x
5. 5v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.09,5a -- 1.10,4aly
6. 10v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.09,2a -- 1.10,4aly
7. 6v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p11,3a -- 1.10,6aly
8. 7v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.09,0a -- 1.10,6aly
9. 10v o Tarmles Duán / (RuKo) i. Deity Faron, p.09,3a -- 1.10,6aly x
10. 6v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p11,8a -- 1.10,8aly
11. 6v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,5a -- 1.11,0aly x
7v o Rising Lord Duán / James (GT) i. Jay Lord Depac p.08,0aly -- hrp

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 9000ve+
loimi - 7800ve - 4100ve - 2100ve - 1400ve - 800ve

1. 8v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.09,0aly
2. 8v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p09,0a -- 1.09,2aly
3. 6v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p09,5a -- 1.09,3aly
4. 6v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.09,4aly x
5. 10v o Flaming Snilli / (SnRa) i. Flamehunter, p.08,0a -- 1.09,4aly
6. 8v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,2a -- 1.09,5aly
7. 10v t Saltas Harmless Love / (SnRa) i. Innoxious Arrow, p.08,0a -- 1.09,5aly x
8. 10v o Black Cash / (RuKo) i. Stechkin Sokolov, p.09,3a -- 1.09,6aly
9. 7v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p08,3a -- 1.09,7aly
10. 8v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.09,8aly
11. 6v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p11,0a -- 1.10,0aly
12. 10v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.09,0a -- 1.10,0aly x