virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 09.04.2020

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Olympia-ajon 1. karsinta.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöihin 1-4 rajattomasti hevosia / omistaja
- Olympia-ajo karsintaan 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- VIP 8.4.

- Olympia-ajo info

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit230 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 25,1 - 29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, 5-vuotiaat ja vanhemmat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 170ve)
1. 2v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p20,2a -- 1.19,0ake
2. 2v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p20,6a -- 1.19,2ake
3. 2v o Burntoburn / (ARO) i evm, ei enn -- 1.19,3ake
4. 2v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, ei enn -- 1.19,6ake
2v t Raven Ach / (ARO) i. Dorian Ach, ei enn -- hyl

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
1. 3v o Bradley Snilli / (SnRa) p.17,0 -- 1.17,0ake
2. 3v t Montserrat Snilli / (SnRa) p.17,0a -- 1.17,2ake
3. 3v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p19,0a -- 1.17,3ake x
4. 3v t Milcery Snilli / (SnRa) p.17,4a -- 1.17,4ake
5. 3v o Midnight Dancer Ach / Tinja (Team Lily) i. Magnifico Snilli, p.15,0 --  1.17,5ake
6. 3v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p18,3a -- 1.17,8ake
7. 3v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p18,0a -- 1.17,8ake
8. 3v o Undead Ach / (ARO) i. Next Viking, p18,0a -- 1.17,8ake
9. 3v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p18,0a -- 1.17,8ake
10. 3v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p18,4a -- 1.17,9ake
11. 3v o Howard Duán / Viveka (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.15,3a -- 1.17,9ake x

ryhmä 3
P: 2500ve+
loimi - 1300ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
1. 5v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p16,8a -- 1.16,1ake
2. 4v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p16,3a -- 1.16,2ake
3. 4v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p16,9a -- 1.16,3ake
4. 4v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p16,1a -- 1.16,4ake
5. 4v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p17,0a -- 1.16,5ake
6. 4v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p16,0a -- 1.16,5ake
7. 5v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p15,0a -- 1.16,5ake
8. 5v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p15,7a -- 1.16,6ake
9. 5v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p15,5a -- 1.16,6ake
10. 4v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p16,5a -- 1.16,6ake
11. 4v o Zutter / (ARO) i. evm, p16,7a -- 1.16,7ake

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 1900ve - 1300ve - 700ve (- 350ve)
1. 7v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p10,3a -- 1.13,0ake
2. 7v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p11,8a -- 1.13,1ake
3. 9v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p11,0a -- 1.13,2ake
4. 7v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,5a -- 1.13,4ake
5. 5v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p11,0a -- 1.13,7ake
6. 7v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p11,3a -- 1.13,9ake
7. 6v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p10,3a -- 1.13,9ake
8. 7v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p10,0a -- 1.13,9ake x
9. 9v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p10,0a -- 1.13,9ake xx
5v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p13,5a -- ep

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.12,0ake x
2. 10v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.12,1ake
3. 8v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,6a -- 1.12,2ake
4. 7v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p09,5a -- 1.12,4ake xx
5. 7v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p09,8a -- 1.12,5ake
6. 7v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,8a -- 1.12,7ake
7. 7v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.12,9ake
8. 5v t Windsong Spirit / (SnRa) p.09,5a -- 1.12,9ake
9. 6v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p09,1a -- 1.12,9ake
10. 9v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p09,0a -- 1.12,9ake
11. 6v o Nelson Snilli / (SnRa) p.09,5a -- 1.13,0ake

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v o Mythical Brave Boy / (SnRa) p.09,0a -- 1.12,0ake x
2. 6v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.12,1ake x
3. 7v t Queenie Flowery / (SnRa) p.08,3a -- 1.12,2ake
4. 7v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.12,3ake
5. 9v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,0a -- 1.12,5ake
6. 10v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.12,6ake
7. 9v t Cutie Snilli / (SnRa) p.08,0a -- 1.12,7ake
8. 8v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p08,3a -- 1.12,8ake x
9. 9v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,2a -- 1.12,9ake
10. 9v t Sweet Maniac / (SnRa) p.08,3a --   1.12,9ake x

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve

ryhmä 1
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v o AH Replikaattori / (ARO) 36,6a -- 1.37,2ake
2. 3v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) ei enn. --  1.37,2ake
3. 3v o AH Metsänukko / (ARO) ei enn -- 1.37,4ake
4. 3v o Positiivari / (VÄI) 35,9a -- 1.37,4ake
5. 3v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 47,9ke -- 1.37,5ake
6. 3v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 46,3ke -- 1.37,8ake
7. 3v o Ruskon Haamupippuri / (VÄI) ei enn -- 1.37,8ake
8. 3v t Purnin Fuji / Malin (Team Ninitra) ei enn. --  1.38,0ake

ryhmä 2
P: 1200ve+
loimi - 800ve - 500ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v o Nelosen Punakulta / (VÄI) ei enn -- 1.37,3ake
2. 3v o Traama / (VÄI) ei enn -- 1.37,4ake
3. 3v t AH Kirikiukku / (ARO) 35,8a -- 1.37,5ake
4. 3v t Bisketti / (VÄI) 40,4a -- 1.37,5ake x
5. 3v o Snillin Uolevi / (SnRa) 37,0a -- 1.37,6ake
6. 3v t AH Hallatanssi / (ARO) 36,2a -- 1.37,8ake x
7. 3v t Purnin Hehku / Bertel (Team Ninitra) ei enn. --  1.37,9ake

ryhmä 3
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t Ruskon Unikeko / (ARO) 36,8a -- 1.35,3ake x
2. 4v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 38,9aly -- 1.35,4ake x
3. 4v t Makiannäläkä / (ARO) 36,8a -- 1.35,5ake
4. 4v t Villiviini RC / Juha (RDT) 38,6ake -- 1.35,6ake
5. 4v o Ruskon Hallahirmu / Gunnar (Wäck) 36,2aly -- 1.35,6ake
6. 4v o Tanhun Tuhka / (ARO) 36,7a -- 1.35,7ake
7. 4v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 36,9ake --- 1.35,7ake

ryhmä 4
P: 1800ve+
loimi - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t Radikaali Viipotin / (ARO) 36,0a -- 1.35,1ake x
2. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.35,6ake -- 1.35,2ake
3. 4v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 36,2aly -- 1.35,2ake
4. 4v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 36,1ake -- 1.35,3ake
5. 4v t Snillin Jasmiini / (SnRa) 36,5a -- 1.35,5ake x
6. 4v o Esikuva RC / Matti (RDT) 35,7aly -- 1.35,8ake
7. 4v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 35,3aly -- 1.35,9ake

ryhmä 5
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v t K. Uneton / Jorma (Duo) 34,0 --  1.32,2ake
2. 4v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 33,2ake -- 1.32,3ake x
3. 4v t Thorhalla R. / Leo (Wäck) 34,2ake -- 1.32,5ake x
4. 5v t AH Caamos / (ARO) 31,9a -- 1.32,5ake
5. 5v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 33,4ake -- 1.32,5ake x
6. 5v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 32,7ake -- 1.32,5ake x
7. 5v t Pompeji Aliina / (ARO) 32,2a -- 1.32,7ake x
8. 4v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 32,9ake -- 1.32,8ake
9. 5v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.33,0aly -- 1.33,0ake

ryhmä 6
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 31,8a -- 1.30,1ake x
2. 5v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 31,3akp -- 1.30,1ake
3. 5v o AH Paroni / (ARO) 31,9a -- 1.30,3ake
4. 5v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.30,4aly -- 1.30,4ake x
5. 8v o AH Cerberus / (ARO) 30,4a -- 1.30,5ake
6. 5v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.31,3aly -- 1.30,5ake
7. 6v o Hohdokas / Timo (KADO) 1.30,0aly -- 1.30,8ake
8. 6v t AH Taifuuni / (ARO) 31,4a -- 1.30,9ake xx
4v t Pikkusen-Minttu / (VÄI) 30,2a -- hva

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 25,1 - 29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve

ryhmä 1
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 4v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 28,6a -- 1.27,1ake
2. 5v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 28,1a --  1.27,2ake
3. 6v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,0a -- 1.27,2ake x
4. 6v t Pompeji Villisti / (ARO) 28,4a -- 1.27,4ake
5. 4v o Killan Ryske / (VÄI) 29,8a -- 1.27,4ake x
6. 4v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 28,4a -- 1.27,6ake
7. 4v o Unian Satukirjasankari / (TeamUnia) 28,4a -- 1.27,7ake
8. 4v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 28,1a -- 1.27,7ake
9. 5v o K. Komea Suomalainen / Jorma (Duo) 28,1 --  1.27,7ake
10. 8v t Rohdon Vilma / (ARO) 28,4a -- 1.27,8ake x
11. 6v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 28,3ake -- 1.27,9ake

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 4v o Purnin Amerikaano / (ARO) 27,2a -- 1.27,0ake
2. 5v o K. Härmän Häjy / Jani (Duo) 28,1 --  1.27,1ake
3. 4v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 28,1a -- 1.27,1ake
4. 4v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 28,1a -- 1.27,3ake x
5. 6v t AH Inkkari / (ARO) 28,0a -- 1.27,4ake
6. 4v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 28,1a -- 1.27,4ake x
7. 4v t Anezka R. / (ARO) 27,4a -- 1.27,5ake
8. 6v o Agapeetus KAS / Sylve (Team Ninitra) 27,5 --  1.27,5ake
9. 6v o Purnin Ekspressi / Matts (Team Ninitra) 27,3 --  1.27,8ake
10. 4v t Helegia / (VÄI) 28,0a -- 1.28,0ake
8v t Vauhtivilma / (ARO) 27,4a -- ep

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 9v t Ujokaneli / (ARO) 27,2a -- 1.26,1ake
2. 5v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 27,0aly -- 1.26,1ake
3. 7v t Pompeji Ilikee / (ARO) 27,3a -- 1.26,2ake
4. 10v t Saltan Tulikuura / (ARO) 27,0a -- 1.26,2ake
5. 6v t Purnin Viisaus / Helen (Team Ninitra) 27,0 --  1.26,2ake
6. 6v t Snillin Yöhelmi / (SnRa) 27,0a -- 1.26,2ake
7. 6v o Miniromeo / (ARO) 27,2a -- 1.26,7ake
8. 7v o Duartr R. / (TeamUnia) 27,0a -- 1.26,7ake x
9. 7v o AH Höstblixt / (ARO) 26,7a -- 1.26,8ake
10. 7v o Kilpimies / Thorvald (Team Ninitra) 27,2a --  1.26,9ake x
11. 6v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 26,9ake -- 1.27,0ake

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 5v t AH Utuisa / (ARO) 26,0a -- 1.25,1ake
2. 8v t Purnin Välkähdys / Börje (Team Ninitra) 26,7a -- 1.25,2ake
3. 7v o Snadisti Hopee / (ARO) 26,2a -- 1.25,3ake
4. 8v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 25,8a -- 1.25,4ake x
5. 8v t Purnin Tositornado / Isak (Team Ninitra) 25,8a -- 1.25,5ake
6. 8v t Akanilma / Björne (Team Ninitra) 26,0a --    1.25,6ake
7. 8v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 26,2a -- 1.25,7ake
8. 6v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 26,0ake -- 1.25,7ake
9. 7v o Duanin Pessimisti / (ARO) 26,0a -- 1.25,8ake
10. 6v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 26,9ake -- 1.25,8ake
11. 9v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 26,2aly -- 1.25,8ake

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve
1. 5v t Marielle Snilli / (SnRa) 25,7a -- 1.25,1ake
2. 7v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 25,5ake -- 1.25,2ake
3. 8v o Duanin Nokappas / (ARO) 25,4a -- 1.25,4ake
4. 7v o Snillin Buugi / (SnRa) 25,6a -- 1.25,4ake
5. 7v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 25,5ake -- 1.25,4ake
6. 7v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 25,3ake -- 1.25,4ake x
7. 8v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) 25,6a --  1.25,5ake x
8. 11v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 25,2a --  1.25,6ake x
9. 10v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 25,4a -- 1.25,9ake
10. 11v t Ruskon Unikuu / (ARO) 25,4a -- 1.26,0ake
11. 7v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 25,3ake -- 1.26,0ake

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v t AH Suonoita / (ARO) 25,0a -- 1.24,5ake x
2. 14v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 1.24,5ake
3. 7v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 24,8ake -- 1.24,6ake
4. 12v t AH Balladi / (ARO) 24,9a -- 1.24,8ake
5. 7v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 24,5ake -- 1.24,8ake x
6. 7v t Unian Lorutar / (SnRa) 25,0a -- 1.24,9ake
7. 7v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 25,0aly -- 1.25,0ake
8. 11v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a --  1.25,0ake x
9. 7v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 24,6aly -- 1.25,0ake
10. 6v t Snillin Helmineito / (SnRa) 25,0a – 1.25,1ake x
11. 6v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 24,6a -- 1.25,1ake
12. 6v t Purppuralla / (VÄI) 24,8a -- 1.25,5ake x

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v t EP Peppiina / JP (BUG) 24,0aly -- 1.24,0ake
2. 8v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 24,4aly -- 1.24,0ake
3. 14v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a -- 1.24,1ake
4. 9v t AH Fiinimimmi / (ARO) 24,4a -- 1.24,2ake
5. 12v t AH Hopeahela / (ARO) 24,2a -- 1.24,2ake
6. 6v o Snillin Muusikko / (SnRa) 24,0a -- 1.24,3ake x
7. 10v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 24,1a -- 1.24,3ake
8. 15v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a -- 1.24,7ake
9. 9v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 24,1a -- 1.24,7ake
10. 14v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,0a -- 1.24,8ake x
11. 6v t AH Vaania / (ARO) 24,0a -- 1.24,9ake x
12. 10v o Saltan Tömähdys / (ARO) 24,0a -- 1.24,9ake x

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 9v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 23,0 -- 1.24,2ake x
2. 7v t O.R. Säpäkkä / Jiri (BUG) 23,0aly -- 1.24,2ake x
3. 12v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 23,9a -- 1.24,3ake x
4. 8v o Snilleste Prins / (SnRa) 23,9 -- 1.24,3ake x
5. 10v t AH Kiriviima / (ARO) 23,0a -- 1.24,5ake
6. 7v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 23,1ake -- 1.24,5ake
7. 7v o Radikaali Legenda (SnRa) 23,1a -- 1.24,5ake x
8. 9v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.24,6ake
9. 13v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 1.24,9ake
10. 11v t AH Indigo / (ARO) 23,1a -- 1.25,0ake
11. 10v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 23,0ake -- 1.25,0ake x
11v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 23,3a -- k

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 15v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 1.24,0ake
2. 11v o AH Tuleniskijä / (ARO) 20,0a -- 1.24,1ake
3. 9v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 22,7aly -- 1.24,3ake x
4. 10v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 22,5aly -- 1.24,3ake x
5. 9v t Snillin Elegia / (SnRa) 22,2a --   1.24,3ake
6. 10v o Poppasmies / (TeamUnia) 20,2a -- 1.24,3ake x
7. 11v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a -- 1.24,4ake
8. 14v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.24,4ake
9. 7v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.22,1aly -- 1.24,4ake
10. 10v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 22,4a --  1.24,8ake
11. 14v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a -- 1.24,9ake
7v o AH Pikku-Urho / (ARO) 22,1a -- hkä

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 14v o AH Vildvittra / (SnRa) 21,6a -- 1.24,0ake
2. 10v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 22,0aly -- 1.24,3ake x
3. 11v t AH Hallausva / (ARO) 22,0a -- 1.24,3ake x
4. 13v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a --  1.24,3ake
5. 7v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 22,5a -- 1.24,6ake
6. 13v o Ruskon Jupiter / (TeamUnia) 21,0a -- 1.24,7ake
7. 9v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 22,0a -- 1.24,7ake x
8. 11v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.24,7ake
9. 13v o Unian Runoralli / (TeamUnia) 21,0a -- 1.24,8ake
10. 9v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 22,4aly --  1.24,9ake
11. 10v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 22,1a -- 1.24,9ake
12. 9v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 21,6aly -- 1.24,9ake

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 10v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 22,0aly -- 1.24,2ake
2. 12v o Unian Vauhkomieli / (TeamUnia) 20,2a -- 1.24,3ake
3. 13v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a --   1.24,3ake
4. 9v o Unian Viikinki / (SnRa) 21,5a -- 1.24,4ake
5. 13v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 22,0a -- 1.24,4ake
6. 9v t AH Ajattara / (ARO) 22,0a -- 1.24,4ake
7. 11v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,4ake
8. 9v o Torfinn Snilli / (SnRa) 21,5a -- 1.24,6ake
9. 13v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 21,2a -- 1.24,6ake
10. 10v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,9ake x
11. 8v o Snillin Morrison / (SnRa) 21,8a -- 1.25,0ake
13v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- ep

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 11v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 21,6aly -- 1.24,2ake x
2. 10v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.24,2ake x
3. 14v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a -- 1.24,2ake x
4. 13v t AH Hösthäxa / (ARO) 21,1a -- 1.24,2ake
5. 11v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 21,0ake -- 1.24,3ake
6. 13v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,5ake
7. 12v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,7ake
8. 14v o Bergthor / (ARO) 21,2a -- 1.24,7ake
9. 13v t Ragnarök / (SnRa) 21,2a -- 1.24,8ake
10. 8v o Rongoteus / Tinu (BUG) 21,2aly -- 1.24,8ake x
11. 10v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,2a -- 1.25,0ake
11v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,1a -- hva

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, 5-vuotiaat ja vanhemmat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 9v o Naurun Tyrskä / (VÄI) 20,2a -- 1.25,0ake x
2. 7v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 24,3aly --  1.25,1ake
3. 9v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,5a -- 1.25,1ake xx
4. 9v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly -- 1.25,2ake x
5. 13v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.25,2ake
6. 8v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 25,0a --  1.25,4ake
7. 7v t AH Horna / (ARO) 22,5a -- 1.25,5ake
8. 7v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 25,0aly -- 1.25,6ake
9. 6v t K. Kaunis Suomalainen / Jorma (Duo) 24,3 --  1.25,7ake
10. 9v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 21,2aly -- 1.25,7ake x
11. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.24,6aly -- 1.25,8ake
8v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 25,0 -- hkä