virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 16.04.2020

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Olympia-ajon 2. karsinta ja Miniolympioiden 1. karsinnat.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöihin 1-4 rajattomasti hevosia / omistaja
- Olympia-ajo karsintaan 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja
- Miniolympia-ajojen karsintoihin 2 ponia + 2 varaponia / omistaja*
- Poni saa osallistua sekä kärry- että montélähtöön: ponin tulee olla vähintään 5v ja startannut vähintään 10 kertaa
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- VIP 15.4.

- Olympia-ajo info

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit232 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

Lähtö 2. Ryhmäajo 1100m, monté, A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, monté, B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m, Miniolympia 1. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.38,0-2.55,0-aikaiset A-ponit
P: 150ve+
loimi - 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve

Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, Miniolympia 1. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.15,0-2.30,0-aikaiset B-ponit
P: 150ve+
loimi - 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, Olympia-ajo 2. karsinta, 5-vuotiaat ja vanhemmat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 4v o Da Capo Alasdair / (ARO) 3.01,1 -- 3.04,1aly xx
2. 4v t Fellbury Silver Bells / (RuKo) 3.03,5ly -- 3.04,1aly
3. 4v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 3.02,7ly -- 3.04,1aly x
4. 4v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.59,2 -- 3.04,2aly x
5. 4v t Miracle RC / (RuKo) 3.03,1ly -- 3.04,3aly
6. 4v t Da Capo Inga / Minja (RDT) 2.59,1aly -- 3.04,5aly
7. 4v t Björkbackas Nessia / (RuKo) 3.02,1ly -- 3.04,6aly
8. 4v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 3.16,6 -- 3.04,7aly
9. 4v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 3.03,3aly -- 3.04,7aly
10. 4v o Zero Tolerance / Kiko (RDT) 3.03,1aly -- 3.04,7aly x
11. 4v o Rebel Yell RC / (RuKo) 3.02,2ly -- 3.04,7aly
12. 4v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) 2.58,7ly -- 3.04,8aly

ryhmä 2
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 4v o Radical Rauchebeere / (SnRa) 2.58,1 -- 2.54,3aly
2. 5v o Aken Doughall / (ARO) 2.56,3a -- 2.54,3aly
3. 5v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.57,7ly -- 2.54,4aly
4. 5v o Aken Theon / (ARO) 2.56,9a -- 2.54,4aly
5. 4v o Radical Hot Shot / Ali (RDT) 2.44,4aly -- 2.54,4aly
6. 4v o Toy's Sverre / (SnRa) 2.56,4a -- 2.54,5aly
7. 5v t Toy's Tabitha / (RuKo) 2.55,9ly -- 2.54,5aly
8. 5v t Aken Medeina / (ARO) 2.55,8a -- 2.54,6aly
9. 4v t Radical Tokebi / Matti (RDT) 2.45,9aly -- 2.54,6aly
10. 5v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.57,7ly -- 2.54,9aly
5v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.56,2ly -- k
5v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.55,9ly -- hrp

ryhmä 3
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 6v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 2.40,5ly -- 2.36,0aly
2. 7v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.33,1aly -- 2.36,2aly
3. 9v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.33,0a -- 2.36,2aly
4. 9v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.32,3ly -- 2.36,5aly
5. 6v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 2.35,0aly -- 2.36,6aly
6. 8v t Toy´s Thurid / (RuKo) 2.31,2ly -- 2.36,6aly
7. 7v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.41,7aly -- 2.36,7aly
8. 7v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.34,9a -- 2.36,7aly
9. 6v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 2.40,7ly -- 2.36,8aly
10. 9v t Da Capo Giselle / (RuKo) 2.30,1aly -- 2.36,9aly x

ryhmä 4
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 7v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.26,8aly -- 2.31,2aly x
2. 8v o Skyforger / Vilho (RDT) 2.29,1aly -- 2.31,3aly
3. 10v o Toy's Pedro / (SnRa) 2.28,7a -- 2.31,3aly
4. 8v t Toy's Ebony / (SnRa) 2.27,9a -- 2.31,4aly xx
5. 10v t Toy's Pamela / (SnRa) 2.29,4a -- 2.31,5aly
6. 7v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.29,0a -- 2.31,5aly x
7. 7v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.29,7aly -- 2.31,7aly
8. 7v t Unian Rubina / (SnRa) 2.29,3a -- 2.31,9aly

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 11v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.20,9a -- 2.25,1aly
2. 16v o Aken Varric / (ARO) 2.22,6a -- 2.25,2aly
3. 14v t Flissa Go / (ARO) 2.22,2a -- 2.25,4aly
4. 14v o Owen Go / (ARO) 2.23,4a -- 2.25,5aly
5. 14v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a -- 2.25,5aly
6. 12v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.21,1a -- 2.25,5aly
7. 8v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.21,1ly -- 2.25,7aly
8. 16v t Aken Lace / (ARO) 2.24,3a -- 2.25,8aly
8v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.22,8a -- hva

ryhmä 6
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 12v t Nessia Duán / (SnRa) 2.07,5a -- 2.25,0aly
2. 11v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.07,2a -- 2.25,0aly
3. 13v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.11,4a -- 2.25,1aly x
4. 14v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.08,1a -- 2.25,1aly
5. 9v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.16,9aly -- 2.25,4aly x
6. 14v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.08,1a -- 2.25,5aly
7. 10v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.15,5aly -- 2.25,6aly
8. 12v o Unian Charlie / (SnRa) 2.11,3a -- 2.25,6aly
9. 12v t Desideria Duán / (SnRa) 2.11,6a -- 2.25,7aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1100m, monté, A-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 4v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 3.16,6 -- 3.15,2maly
2. 4v t Unian Redcoral / (TeamUnia) 3.02,0 -- 3.15,3maly
3. 4v t Unian My Vengeance / (TeamUnia) 3.04,0 -- 3.15,4maly
4. 4v o Unian Venganza / (TeamUnia) 3.02,7 -- 3.15,5maly
5. 4v o Unian Wicked Game / (TeamUnia) 3.01,6 -- 3.15,5maly
6. 4v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.59,2 -- 3.15,6maly
7. 4v o Unian Caporegime / (TeamUnia) 3.04,1 -- 3.15,6maly x
8. 4v o Da Capo Alasdair / (ARO) 3.01,1 -- 3.15,7maly x
4v t Unian Windsparrow / (TeamUnia) 3.01,3 -- k

ryhmä 2
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 5v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.57,7ly -- 3.02,0maly
2. 5v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.57,7ly -- 3.02,1maly
3. 5v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.56,2ly -- 3.02,1maly
4. 5v o Aken Theon / (ARO) 2.56,9a (3.08,0ma) -- 3.02,4maly
5. 5v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.55,9ly -- 3.02,4maly
6. 5v t Sugar and Sins / (TeamUnia) 2.56,9 -- 3.02,5maly x
7. 5v t Toy's Tabitha / (RuKo) 2.55,9ly -- 3.02,6maly x
8. 5v o Aken Doughall / (ARO) 2.56,3a (3.07,0ma) -- 3.02,7maly
9. 5v t Aken Medeina / (ARO) 2.55,8a (3.07,5ma) -- 3.02,9maly x

ryhmä 3
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 8v t Unian Mightypaint / (TeamUnia) 2.30,4a -- 2.45,1maly
2. 9v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.32,3ly -- 2.45,2maly xx
3. 9v t Da Capo Giselle / (RuKo) 2.30,1aly -- 2.45,2maly
4. 7v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.30,7a -- 2.45,2maly
5. 6v o Toy's Whimsical / (TeamUnia) 2.30,1 -- 2.45,7maly x
6. 8v t Toy´s Thurid / (RuKo) 2.31,2ly -- 2.45,9maly

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 16v t Aken Lace / (ARO) 2.24,3a (2.48,0ma) -- 2.38,1maly
2. 14v t Flissa Go / (ARO) 2.22,2a (2.48,6ma) -- 2.38,3maly x
3. 11v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.21,0a -- 2.38,3maly
4. 14v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a (2.34,0ma) -- 2.38,6maly
5. 11v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.22,0a -- 2.38,6maly
6. 11v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.26,9a (m2.35,1) -- 2.38,6maly
7. 11v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.21,0a -- 2.38,7maly
8. 16v o Aken Varric / (ARO) 2.22,6a (2.48,1ma) -- 2.38,8maly
9. 10v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.24,4a (m2.34,9) -- 2.38,8maly x
10. 14v o Owen Go / (ARO) 2.23,4a (2.48,2ma) -- 2.39,0maly xx
8v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.20,3 -- k

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 14v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.10,8 (m2.29,2a) -- 2.35,0maly
2. 12v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.11,7 -- 2.35,1maly
3. 14v t Narrilaivan Lilith / (TeamUnia) 2.07,1a -- 2.35,1maly
4. 14v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.11,7a (m2.33,0a) -- 2.35,1maly
5. 11v o Al Capony / (TeamUnia) 2.12,7 -- 2.35,2maly
6. 14v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.09,4a (m2.33,6a) -- 2.35,3maly
7. 15v o Maestro Go / (TeamUnia) 2.08,1a -- 2.35,4maly xx
8. 11v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.09,0a -- 2.35,6maly x
9. 15v t Medo Metal / (TeamUnia) 2.07,0a -- 2.35,6maly
10. 15v o Paintthetownred / (TeamUnia) 2.07,4a -- 2.35,8maly
11v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.13,5 -- hrp

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
1. 4v t Omenainen / Kiko (RDT) 2.20,7aly -- 2.17,2aly
2. 5v t A.D. Queen of Love / (SnRa) 2.14,4a -- 2.17,2aly x
3. 4v o Toy's Cedrik / Marko (RDT) 2.17,5aly -- 2.17,3aly
4. 5v o Aken Howe / (ARO) 2.18,8a -- 2.17,4aly
5. 4v o Innkeeper / Anna-Liisa (RDT) 2.20,0aly -- 2.17,7aly
6. 7v o Hastig Förman Gue / (SnRa) 2.13,0 -- 2.17,8aly
7. 6v t Astraia Snilli / (SnRa) 2.12,3 -- 2.17,9aly
8. 6v o Toy's Baldur / (SnRa) 2.12,2 -- 2.18,0aly x

ryhmä 2
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 8v t Da Capo Kalyca / (RuKo) 2.11,3aly -- 2.10,2aly
2. 5v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 2.10,7ly -- 2.10,4aly
3. 5v t Unian Rosmarie / (RuKo) 2.11,2aly -- 2.10,5aly
4. 6v o Toy's Darius / (SnRa) 2.12,1a -- 2.10,6aly
5. 6v o Toy's Holger / (SnRa) 2.11,5 – 2.10,6aly
6. 5v t Radical Lovelie / Amalia (RDT) 2.10,1ly -- 2.10,7aly x
7. 6v t Toy's Dorothea / (SnRa) 2.12,1a -- 2.10,9aly

ryhmä 3
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 7v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.03,1aly -- 2.02,1aly
2. 5v t Bienna RC / Enniina (RDT) 2.09,1ly -- 2.02,2aly
3. 5v o Da Capo Cobra / (RuKo) 2.01,7ly -- 2.02,2aly
4. 5v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 2.01,0ly -- 2.02,3aly x
5. 7v t Unian Romantica / (SnRa) 2.01,4a -- 2.02,3aly
6. 7v o Piccolo Snilli / (SnRa) 2.00,2 -- 2.02,4aly
7. 7v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.03,6aly -- 2.02,6aly
8. 6v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 2.03,2ly -- 2.02,7aly
9. 7v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 2.00,4ly -- 2.03,0aly
10. 6v t Krooncrantz Saethryth (TeamUnia) 2.01,0 -- 2.03,0aly x

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 6v t Unian Narcissist (TeamUnia) 59,9 -- 1.59,0aly
2. 6v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 59,0 -- 1.59,1aly
3. 9v t Toy's Sympatisk Näktergal / (SnRa) 55,6 -- 1.59,1aly
4. 7v t Da Capo Lotus / (RuKo) 59,4aly -- 1.59,5aly x
5. 6v o Unian Leodegar (TeamUnia) 59,4 -- 1.59,6aly x
6. 9v o Toy's Konrad / (SnRa) 59,1a -- 1.59,7aly
7. 5v t A.D. Scylla / (RuKo) 58,3ly -- 1.59,8aly
8. 7v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 58,3 -- 1.59,8aly
6v o Toy's Kevin / (SnRa) 55,7a -- hva

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 10v o Da Capo Kjell / (SnRa) 49,2a -- 1.55,1aly
2. 16v t Mellony Narr / (ARO) 51,5a -- 1.55,2aly
3. 16v o Aken Tvinnig / (ARO) 51,7a -- 1.55,3aly
4. 7v o Radical Solrock / Vilho (RDT) 1.54,4aly -- 1.55,3aly
5. 9v t Toy's Estelle / (SnRa) 49,2a -- 1.55,4aly
6. 8v t Petronella BUG / Riina (BUG) 50,4aly -- 1.55,6aly
7. 8v t Toy's Jacqueline / (SnRa) 49,5a -- 1.55,6aly x
8. 17v t Petronella NRL / (ARO) 49,2a -- 1.55,7aly
9. 16v t Aken Magi / (ARO) 49,4a -- 1.55,8aly
10. 11v t Roseau / (TeamUnia) 47,8 -- 1.55,8aly

ryhmä 6
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 8v o Unian Crusader / (TeamUnia) 45,3 -- 1.55,0aly x
2. 14v t Argent Go / (ARO) 43,9a -- 1.55,0aly
3. 9v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) 47,1ly --- 1.55,1aly
4. 16v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a -- 1.55,1aly x
5. 14v t Tryggve Elsa / (SnRa) 41,5a -- 1.55,2aly
6. 12v o Liten Lösning / (TeamUnia) 42,2a -- 1.55,5aly
7. 8v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 47,1 -- 1.55,7aly
8. 8v o Dragonair / Janne (RDT) 1.45,5aly -- 1.55,7aly
9. 10v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.45,1aly -- 1.55,7aly
10. 8v o Danne BUG / Heini (BUG) 45,3aly -- 1.55,8aly
11. 14v t Toy's Adaia / (ARO) 42,7a -- 1.55,9aly

ryhmä 7
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 12v o Iltamäen Argon / (SnRa) 37,4a -- 1.55,0aly
2. 10v o Acid Plum / (TeamUnia) 40,8a -- 1.55,0aly
3. 14v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.55,1aly
4. 12v t Hugging NRL / (SnRa) 39,8a -- 1.55,2aly
5. 14v t Toy's Jennifer / (SnRa) 37,4a -- 1.55,2aly
6. 10v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 40,9a -- 1.55,2aly
7. 15v t Toy's Liselotte / (SnRa) 40,8 -- 1.55,4aly
8. 16v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 38,4a -- 1.55,5aly x
9. 9v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 40,9 -- 1.55,5aly
10. 13v o Håkan Tor / (SnRa) 39,4a -- 1.55,7aly
11. 12v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 37,2a -- 1.56,0aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, monté, B-ponit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 150ve+
loimi - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve

ryhmä 1
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 5v o Aken Howe / (ARO) 2.18,8a (2.27,0ma) -- 2.25,1maly
2. 4v o Radikalin Halo / (ARO) 2.18,7a -- 2.25,2maly
3. 5v t Aken Rika / (ARO) 2.18,0a (2.27,7ma) -- 2.25,5maly x
4. 5v t Aken Svirra / (ARO) 2.18,5a (2.28,0ma) -- 2.25,9maly

ryhmä 2
P: 300ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 8v t Da Capo Kalyca / (RuKo) 2.11,3aly -- 2.15,3maly x
2. 5v t Unian Rosmarie / (RuKo) 2.11,2aly -- 2.15,3maly x
3. 5v o Da Capo Cobra / (RuKo) 2.01,7ly -- 2.15,9maly
4. 5v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 2.01,0ly -- 2.15,9maly

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 10v t Flora I.F. / (SnRa) 49,6a (m2.00,0a) -- 2.02,2maly
2. 16v o Aken Tvinnig / (ARO) 51,7a (2.01,0ma) -- 2.02,3maly
3. 8v t Toy's Jacqueline / (SnRa) 49,5a (m2.03,9a) -- 2.02,3maly
4. 7v t Da Capo Lotus / (RuKo) 59,4aly -- 2.02,5maly x
5. 16v t Aken Magi / (ARO) 49,4a (2.01,8ma) -- 2.02,5maly
6. 17v t Petronella NRL / (ARO) 49,2a (2.01,8ma) -- 2.02,5maly x
7. 8v t Petronella BUG / Riina (BUG) 50,4aly -- 2.02,6maly
8. 5v t A.D. Scylla / (RuKo) 58,3ly -- 2.02,7maly
9. 9v t Toy's Estelle / (SnRa) 49,2a (m2.00,2a) -- 2.02,8maly
10. 10v o Da Capo Kjell / (SnRa) 49,2a (m2.00,0a) -- 2.02,9maly
16v t Mellony Narr / (ARO) 51,5a (2.02,0ma) -- k

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 300ve - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve
1. 15v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 40,5a (m55,5a) -- 1.59,0maly x
2. 16v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a (58,8ma) -- 1.59,3maly
3. 8v o Danne BUG / Heini (BUG) 45,3aly -- 1.59,4maly
4. 14v t Argent Go / (ARO) 43,9a (58,4ma) -- 1.59,5maly
5. 15v o Daredevil Duán / (SnRa) 40,0a (m51,1a) -- 1.59,6maly x
6. 14v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a (58,7ma) -- 1.59,6maly
7. 14v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 37,1a (m52,1a) -- 1.59,8maly
8. 9v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) 47,1ly --- 1.59,8maly
9. 14v t Toy's Adaia / (ARO) 42,7a (50,7m) -- 2.00,0maly

Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m, Miniolympia 1. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.38,0-2.55,0-aikaiset A-ponit
P: 150ve+
loimi - 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve

1. 8v Hampus Duán / (AiRa) 2.40,3aly -- 2.50,0ly - finaaliin
2. 6v o Narrilaivan Ironhide / (RuKo) 2.40,2aly -- 2.50,2ly - finaaliin
3. 5v t Radical Disturbia / Amalia (RDT) 2.40,4ly -- 2.50,3ly - finaaliin
4. 7v t Too Trick Gue / (TeamUnia) 2.40,1 -- 2.50,6ly xx - finaaliin
5. 5v t Gaffsie v. Pompeji / (AiRa) 2.47,4aly -- 2.50,7ly - finaaliin
6. 6v t Galaxity / (SnRa) 2.53,5 -- 2.50,7ly - finaaliin
7. 7v o Narrilaivan Mörökölli / (SnRa) 2.41,4a -- 2.51,4ly x - finaaliin
8. 6v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 2.43,1aly-- 2.51,4ly
- finaaliin
9. 6v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.45,2a -- 2.51,7ly x
10. 6v t Begwatha / (SnRa) 2.44,1 -- 2.51,8ly
11. 6v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 2.43,2ly -- 2.51,9ly
12. 7v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.41,6aly -- 2.51,9ly

Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, Miniolympia 1. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.15,0-2.30,0-aikaiset B-ponit
P: 150ve+
loimi - 100ve - 50ve - 25ve - 15ve - 10ve

1. 4v t Toy's Bettine / (SnRa) 2.18,6a -- 2.22,3ke - finaaliin
2. 4v o Theodor RC / Ali (RDT) 2.18,7ly -- 2.22,4ke - finaaliin
3. 4v o Toy's Galileo / Erja (RDT) 2.16,7aly -- 2.22,4ke - finaaliin
4. 4v t Toy's Sandra / (SnRa) 2.18,9a -- 2.22,4ke - finaaliin
5. 4v t Sitza / (RuKo) 2.19,4ly -- 2.22,4ke x - finaaliin
6. 5v t Unian Sagethá / (TeamUnia) 2.19,7 -- 2.22,6ke - finaaliin
7. 4v o Yadegar / (RuKo) 2.22,1ly -- 2.22,7ke - finaaliin
8. 5v o Unian Megazone / (TeamUnia) 2.18,4 -- 2.23,2ke - finaaliin
9. 4v o Toy's Stefan / Minja (RDT) 2.16,8aly -- 2.23,2ke
10. 5v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.19,0a --   2.23,3ke
11. 5v t Aken Svirra / (ARO) 2.18,5a -- 2.23,4ke
12. 5v t Unian Venomilla / (TeamUnia) 2.20,6 -- 2.23,5ke
13. 4v o Toy's Bertil / (SnRa) 2.18,2a -- 2.23,5ke
14. 4v o Björkbackas Olaf / (RuKo) 2.20,9ly -- 2.23,7ke x
15. 4v o Radikalin Halo / (ARO) 2.18,7a -- 2.23,7ke
16. 5v t Aken Rika / (ARO) 2.18,0a -- 2.23,8ke

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, Olympia-ajo 2. karsinta, 5-vuotiaat ja vanhemmat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 9v o Naurun Tyrskä / (VÄI) 20,2a --  1.24,0aly
2. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.24,6aly -- 1.24,1aly x
3. 7v t AH Suonoita / (ARO) 25,0a -- 1.24,4aly
4. 8v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 25,0 --  1.24,4aly
5. 9v o Pompeji Lieturo / (RENI) 20,1a -- 1.24,6aly
6. 8v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 25,0a --  1.24,7aly
7. 9v o Drotsibojonsson / (SnRa) 21,2a -- 1.24,7aly
8. 9v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly -- 1.24,8aly x
9. 12v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,8aly
10. 7v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 23,0aly -- 1.24,8aly
11. 7v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 24,5ake -- 1.24,8aly
12. 8v o Skjöldur / (RuKo) 22,6aly -- 1.24,9aly xx