virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 30.07.2020

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Nordic Dream Meeting-finaali.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit254 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m peitsareille, ennätys alle 12,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m lämminverisille 1609m, ennätys alle 14,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m kylmäverisille 1609m, ennätys alle 24,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo 1100m A-poneille, ennätys alle 2.25,0
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m B-poneille, ennätys alle 1.55,0
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
Lähtö 6. Nordic Dream Meeting-finaali, ryhmäajo 1609m lämminverisille, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+pokaali+seppele - 50 000ve - 30 000ve - 20 000ve (- 10 000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

1. 3v o AH Meteli / (ARO) ei enn -- 1.50,2ke x - hyväksytty
2. 2v t Yokai Ach / (ARO) ei enn -- 1.37,7ke - hyväksytty
3. 2v t Ghost Snilli / (ARO) ei enn -- 1.38,6ke - hyväksytty
4. 2v o Phantom Fox / (ARO) ei enn -- 1.39,4ke - hyväksytty
5. 3v t AH Kuurikki / (ARO) ei enn -- 1.53,6ke x - hyväksytty
6. 3v t AH Hulituli / (ARO) ei enn -- 1.55,0ke x - hyväksytty

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

1. 2v t Lavanda Vjaz / Miklós (Team Lily) ei enn --  1.22,4ke - hyväksytty
2. 2v t Rhondarina Yemn / Zack (Yemn) ei enn. --  1.22,9ke - hyväksytty
3. 2v t Glassblade / (RDT) ei enn. -- 1.23,6ke - hyväksytty
4. 2v t Bressia Yemn / Zack (Yemn) ei enn. --  1.23,7ke - hyväksytty
5. 2v o Sir Eclos Yemn / Zack (Yemn) ei enn. --  1.23,9ke - hyväksytty
6. 2v o Drocamor Yemn / Zack (Yemn) ei enn. --  1.24,2ke - hyväksytty
7. 2v o Radical Exclusive / Eero (Team Lily) ei enn -- 1.25,6ke - hyväksytty
8. 2v o Magistr Vjaz / Erneszt (Team Lily) ei enn --  1.26,9ke x - hyväksytty

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

1. 3v o AH Huurtaja / (RDT) ei enn. -- 1.45,1ke - hyväksytty
2. 3v o Robust Trolltunga / (RDT) ei enn. -- 1.45,6ke - hyväksytty
3. 3v o Veldig Brennande / (RDT) ei enn. -- 1.46,6ke - hyväksytty
4. 3v t Snillin Hehkuva / (RDT) ei enn. -- 1.47,2ke x - hyväksytty
5. 3v o Eksepsjonell / (RDT) ei enn. -- 1.49,5ke - hyväksytty
6. 3v o Vigør Svolvaer / (RDT) ei enn. -- 1.52,2ke xx - hyväksytty

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m peitsareille, ennätys alle 12,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 4v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p11,9a -- 1.10,0aly
2. 3v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p11,7a -- 1.10,4aly x
3. 3v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p11,4a -- 1.10,4aly
4. 5v o Zutter / (ARO) i. evm, p10,5a -- 1.10,4aly
5. 3v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p11,8a -- 1.10,6aly x
6. 6v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p11,4a -- 1.11,2aly
7. 6v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p11,1a -- 1.11,4aly x
8. 5v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,2a -- 1.11,6aly
3v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,9a -- k

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a -- 1.10,0aly
2. 10v t Dhampir Ach / (ARO) i. Yaguar Snilli, p10,3a -- 1.10,2aly xx
3. 6v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p10,3a -- 1.10,2aly
4. 4v o Howard Duán / Veikko (Team Lily) p.10,6a --   1.10,2aly
5. 6v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,3a -- 1.10,4aly
6. 5v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p10,1a -- 1.10,6aly
7. 5v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p10,2a -- 1.11,0aly
8. 8v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p10,1a -- 1.11,1aly x
8v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p10,1a -- hyl

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,2a -- 1.10,1aly
2. 8v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p09,4a -- 1.10,1aly xx
3. 5v r Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) p.09,9a -- 1.10,3aly
4. 8v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p09,7a -- 1.10,3aly
5. 8v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.10,6aly
6. 7v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p09,7a -- 1.10,8aly
7. 8v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,9a -- 1.11,0aly
8. 10v o Dreamer Flowery / (ARO) i. Snickerdoodledandy, p09,8a -- 1.11,1aly x
9. 9v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,5a -- 1.11,5aly
8v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p09,8a -- hyl
8v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,8a -- hva

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 11v o Flaming Snilli / (SnRa) i. Flamehunter, p.08,0a -- 1.10,1aly
2. 8v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.10,4aly
3. 7v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p08,9a -- 1.10,7aly x
4. 10v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.10,7aly x
5. 8v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.10,8aly
6. 8v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.10,8aly
7. 10v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.10,9aly
8. 5v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.11,1aly
9. 8v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.11,7aly
10. 11v o Ian Duán / (ARO) i. Iason Duán, p09,2a -- 1.11,8aly x
11. 8v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- 1.11,9aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 11v t Horrendous Duán / (ARO) i. Macabre Twist, p08,3a -- 1.10,4aly
2. 7v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.10,7aly
3. 10v t Red Moon / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,0a -- 1.11,3aly x
4. 10v o Raiju Ach / (ARO) i. Icaros Duán, p09,0a -- 1.11,3aly
5. 11v t Saltas Harmless Love / (SnRa) i. Innoxious Arrow, p.08,0a -- 1.11,4aly x
6. 5v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.11,4aly x
7. 9v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p08,1a -- 1.11,7aly
8. 6v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.11,7aly
9. 6v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.11,7aly
10. 10v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a -- 1.11,8aly
11. 11v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) i. Get Ugly, p.08,1a -- 1.11,9aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m lämminverisille 1609m, ennätys alle 14,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 11v t Hurry Love Nin / Sylve (Team Ninitra) 13,0a -- 1.12,1aly
2. 10v t Gooseberry MacLily / (ARO) 13,2a -- 1.12,4aly
3. 7v t Bellaca Duán / Linnea (Wäck) 13,4aly -- 1.12,5aly
4. 8v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 12,2 -- 1.12,7aly
5. 6v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 13,1aly -- 1.12,8aly x
6. 9v t Prismatic / Livia (Team Ninitra) 12,1a -- 1.13,0aly
7. 6v t Lollipop Snilli / (SnRa) 13,0a -- 1.13,8aly x
8. 10v o Rjazán Stirling / (ARO) 12,7a -- 1.13,8aly
9. 9v o Evil Disco / (ARO) 12,2a -- 1.13,9aly x
7v t Shireen Ach / Risto (RDT) 12,6aly -- hva

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 9v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,9a -- 1.12,2aly
2. 6v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 12,3aly -- 1.12,4aly
3. 9v o Fadewalker Ach / (ARO) 12,2a -- 1.12,6aly
4. 11v t Passion Fly / (ARO) 12,5a -- 1.12,7aly
5. 6v o Radical Devil / Iikka (RDT) 12,1aly -- 1.12,9aly x
6. 7v o Surprising MacLily / (SnRa) 13,1a -- 1.13,0aly
7. 5v o Firedrake Ach / (ARO) 13,3a -- 1.13,2aly
8. 8v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 12,2 -- 1.13,2aly
9. 6v t Freaky Ach / (ARO) 13,9a -- 1.13,7aly
10. 7v t Haphzibah Snilli / Leo (Wäck) 13,2aly -- 1.13,8aly

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t Charlene Snilli / (SnRa) 13,2a -- 1.12,1aly x
2. 9v t Blackmail Burn / Börje (Team Ninitra) 13,8a -- 1.12,4aly x
3. 7v t Edith Ach / (ARO) 12,2a -- 1.12,5aly
4. 8v o Radical Game Over / (RDT) 12,2aly -- 1.12,5aly
5. 4v o Kingston RC / (ARO) 13,4a -- 1.12,8aly
6. 6v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.12,8aly xx
7. 9v t Regal Wing / (TeamUnia) 12,0 -- 1.13,2aly x
8. 4v t Exalted Ach / (ARO) 12,5a -- 1.13,4aly
9. 7v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 12,6aly -- 1.13,5aly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o Kind of Magic RC / Juha (Team Lily) 12,7a -- 1.12,0aly
2. 8v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 12,1aly -- 1.12,2aly x
3. 10v o Goldfinger MacLily / (ARO) 13,7a -- 1.12,2aly x
4. 8v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 13,7a -- 1.12,2aly
5. 7v o Jungleman Unia / (SnRa) 13,2a -- 1.13,0aly
6. 8v o Livelielaugh / Björne (Team Ninitra) 13,1a -- 1.13,1aly
7. 5v t Fregatta / Rosa (Team Ninitra) 13,4 -- 1.13,6aly x
8. 5v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 13,1aly -- 1.13,7aly
9. 10v t Northwind MacLily / (ARO) 12,4a -- 1.13,8aly x
5v t Avalanche Ach / (ARO) 13,5a -- hrp

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.12,2aly
2. 8v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 11,7ly -- 1.12,7aly
3. 11v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 10,4ly -- 1.12,9aly x
4. 9v t Deathstrike Ach / (ARO) 11,9a -- 1.13,2aly
5. 9v t Dramatic RC / Piia (RDT) 09,9aly -- 1.13,4aly
6. 9v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.13,4aly x
7. 7v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.13,6aly
8. 11v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,7a -- 1.13,7aly
9. 9v o Northern Chord Pomp / Eero (Team Lily) 11,6a --   1.13,8aly
10. 10v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 1.13,9aly
11v t Smashing MacLily / (ARO) 10,8a -- hrp
10v o Stellar Point / (TeamUnia) 10,0 -- hrp

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 12v t Rosamund Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.12,2aly x
2. 8v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a --   1.12,4aly
3. 10v o Power Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.12,4aly
4. 11v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,2a -- 1.12,4aly x
5. 6v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.12,5aly
6. 9v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 11,2aly -- 1.12,8aly
7. 6v o Royale Ach / (ARO) 11,6a -- 1.12,9aly
8. 9v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 10,1aly -- 1.13,1aly
9. 12v t Prestige Elite / (SnRa) 11,0a -- 1.13,6aly
10. 12v o Impala Ach / (ARO) 10,1a -- 1.13,8aly
11. 9v t God Damn Honeybee / (TeamUnia) 10,4a -- 1.14,0aly

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 10,7aly --  1.12,1aly
2. 9v t Ramona Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.12,1aly x
3. 7v t Celine Snilli / (SnRa) 11,0a --   1.12,4aly
4. 9v t Me Or You Gue / (SnRa) 10,1a -- 1.12,5aly x
5. 12v t Cobra Lily Ach / (ARO) 10,3a -- 1.12,6aly x
6. 12v o Bluestar Icaros / (SnRa) 10,3a -- 1.12,6aly
7. 10v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 10,0 -- 1.12,9aly
8. 8v t Delightful MacLily / (SnRa) 11,4a -- 1.13,1aly
9. 8v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a -- 1.13,1aly
10. 7v t Dragonessa Snilli / (ARO) 11,4a -- 1.13,4aly
11. 8v t Tarasque de Fey / (RDT) 11,4aly -- 1.13,7aly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 12v o Paypack Unia / (TeamUnia) 10,0 -- 1.12,3aly xx
2. 11v o Demonite RC / (ARO) 11,0a -- 1.12,7aly
3. 7v o Mayhem Ach / (ARO) 11,4a -- 1.12,7aly x
4. 9v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 10,8aly -- 1.12,8aly
5. 10v t Imperial Elite / (SnRa) 11,0a -- 1.12,8aly
6. 9v t Vacances / (RDT) 11,2aly -- 1.12,9aly x
7. 8v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.12,9aly
8. 10v o Lord Wallenberg / (SnRa) 10,4a -- 1.13,3aly x
9. 12v t Fashion Snilli / (SnRa) 10,1a -- 1.13,5aly
10. 12v o Blackfyre Ach / (ARO) 10,5a -- 1.13,8aly x
7v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,4a -- hyl

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.12,2aly x
2. 10v o Kickman Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.12,3aly
3. 6v o Sharpe Ach / (ARO) 10,7a -- 1.12,8aly
4. 8v t Minerva Burn / (ARO) 11,1a -- 1.13,0aly
5. 10v t Dragonlily Speed / (SnRa) 11,1a -- 1.13,1aly
6. 12v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 09,4a -- 1.13,2aly
7. 7v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,6a -- 1.13,4aly
8. 11v o Jorah Duán / (ARO) 11,1a -- 1.13,5aly
9. 10v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 1.13,5aly
10. 9v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 11,1aly -- 1.13,7aly
10v o Promion Unia / (TeamUnia) 10,0 -- hyl

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m kylmäverisille 1609m, ennätys alle 24,0
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 23,7aly -- 1.23,0aly
2. 8v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 23,4aly -- 1.23,1aly
3. 7v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 23,3aly -- 1.23,2aly
4. 8v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 23,1aly -- 1.23,5aly
5. 7v o Snillin Muusikko / (SnRa) 23,1a -- 1.23,5aly x
6. 13v t AH Hopeahela / (ARO) 23,0a -- 1.24,1aly
7. 7v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.24,5aly
8. 9v t Unian Lorutar / (SnRa) 23,1a -- 1.24,5aly
9. 8v t AH Suonoita / (ARO) 23,4a -- 1.24,6aly
10. 8v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 23,6aly -- 1.24,6aly
11. 11v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.25,0aly
12. 10v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 23,0a -- 1.25,0aly

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 11v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 22,5aly -- 1.23,7aly
2. 9v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,5a -- 1.24,0aly
3. 7v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,8a -- 1.24,1aly
4. 11v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.24,1aly
5. 9v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 23,0aly -- 1.24,2aly
6. 10v t Repolan Varjosielu / (ARO) 22,7a -- 1.24,2aly
7. 12v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 22,6a -- 1.24,3aly x
8. 12v t AH Indigo / (ARO) 22,8a -- 1.24,5aly
9. 10v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 22,4aly --  1.24,6aly
10. 8v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 22,6aly -- 1.24,7aly x
11. 8v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 22,7aly -- 1.24,8aly
12. 9v o Snilleste Prins / (SnRa) 22,8a -- 1.24,9aly

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v o Snillin Keessar / (SnRa) 22,3a -- 1.23,2aly
2. 13v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a -- 1.23,3aly
3. 12v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 20,1a -- 1.23,4aly
4. 10v o Snillin Aapraham / (SnRa) 21,0a -- 1.23,7aly
5. 10v o Unian Viikinki / (SnRa) 21,4a -- 1.24,2aly
6. 14v t AH Hösthäxa / (ARO) 20,7a -- 1.24,2aly
7. 11v t Saltan Tuikea / (SnRa) 20,6a -- 1.24,6aly x
8. 11v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 20,8aly -- 1.24,7aly
9. 12v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.24,7aly
10. 11v o Poppasmies / (TeamUnia) 20,2a -- 1.25,0aly
14v t Renessanssirinsessa / (ARO) 22,3a -- hyl

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 14v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a --   1.23,1aly
2. 15v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.23,2aly x
3. 11v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,8aly x
4. 8v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 21,3aly -- 1.23,9aly
5. 12v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a -- 1.23,9aly x
6. 10v t Snillin Hattara / (SnRa) 21,4a -- 1.24,0aly
7. 10v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,5a -- 1.24,0aly
8. 14v o Aamori I.F. / (SnRa) 20,5a -- 1.24,1aly
9. 14v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,1a -- 1.24,4aly
10. 8v t AH Horna / (ARO) 22,1a -- 1.24,6aly
11. 8v o Radikaali Legenda (SnRa) 22,1a -- 1.24,8aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v t Snillin Elegia / (SnRa) 22,2a --   1.23,4aly
2. 13v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,1a -- 1.23,4aly
3. 14v o Unian Runoralli / (TeamUnia) 20,7a -- 1.23,6aly x
4. 14v t Snillin Timantti / (SnRa) 21,0a -- 1.23,7aly
5. 11v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,3aly -- 1.23,8aly
6. 14v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a -- 1.23,9aly
7. 10v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,0a -- 1.24,1aly x
8. 8v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,6a -- 1.24,2aly
9. 8v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 22,0a -- 1.24,3aly
10. 11v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a -- 1.24,5aly x
11. 12v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,4a -- 1.24,9aly

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 14v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- 1.23,0aly x
2. 14v t Ragnarök / (SnRa) 20,4a -- 1.23,1aly
3. 14v o Toisto-Taisto / (SnRa) 20,1a -- 1.23,1aly
4. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.23,5aly
5. 10v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 22,0a -- 1.23,8aly
6. 12v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 21,2a -- 1.23,9aly x
7. 10v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,2a -- 1.24,1aly
8. 15v o AH Vildvittra / (SnRa) 20,9a -- 1.24,3aly
9. 10v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 22,1aly -- 1.24,5aly
10. 10v t AH Ajattara / (ARO) 21,8a -- 1.24,8aly

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly --  1.23,2aly x
2. 14v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.23,3aly
3. 10v t Ruskon Jaava / (SnRa) 22,0a -- 1.23,5aly
4. 14v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 21,8a -- 1.24,3aly
5. 13v o Unian Vauhkomieli / (TeamUnia) 20,2a -- 1.24,4aly
6. 14v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,1a -- 1.24,4aly
7. 10v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a -- 1.24,6aly
8. 10v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,2a -- 1.24,7aly
9. 12v o AH Tuleniskijä / (ARO) 20,0a -- 1.24,9aly
10. 14v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 20,8a -- 1.25,0aly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 15v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a --   1.23,3aly x
2. 12v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.23,4aly x
3. 12v t AH Hallausva / (ARO) 21,8a -- 1.23,5aly
4. 13v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 1.23,6aly x
5. 14v o Ruskon Jupiter / (TeamUnia) 20,2a -- 1.23,7aly
6. 10v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 21,9a -- 1.24,2aly
7. 11v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 21,5a -- 1.24,2aly
8. 13v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 20,7a -- 1.24,4aly
9. 10v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a -- 1.24,5aly
10. 15v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a -- 1.25,0aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1100m A-poneille, ennätys alle 2.25,0
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve

ryhmä 1
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 15v t Flissa Go / (ARO) 2.22,2a -- 2.22,3aly
2. 12v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.22,0a -- 2.22,4aly
3. 8v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.24,9aly -- 2.22,5aly x
4. 7v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 2.24,8aly -- 2.22,6aly
5. 8v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.24,4aly -- 2.22,9aly x
6. 8v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.24,1aly -- 2.23,3aly
7. 9v o Skyforger / Vilho (RDT) 2.24,1aly -- 2.23,3aly
8. 12v o Toy's Pedro / (SnRa) 2.24,0a -- 2.23,4aly
9. 17v t Aken Lace / (ARO) 2.24,3a -- 2.23,7aly
10. 15v o Owen Go / (ARO) 2.23,4a -- 2.23,9aly
10v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.24,6a -- hyl
17v o Aken Varric / (ARO) 2.22,6a -- hyl

ryhmä 2
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 12v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.21,0a -- 2.20,0aly
2. 10v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.20,5a -- 2.20,1aly
3. 9v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.18,3aly -- 2.20,5aly
4. 14v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.20,5 -- 2.20,7aly
5. 10v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.15,3ly -- 2.20,7aly
6. 8v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.19,0aly -- 2.20,7aly
7. 12v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.17,8a -- 2.20,7aly x
8. 12v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.13,5 -- 2.21,5aly
9. 15v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a -- 2.21,7aly
10. 12v t Toy's Vivian / (SnRa) 2.16,2a -- 2.21,7aly x
11. 9v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.14,5a -- 2.21,9aly x
12. 12v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.19,9a -- 2.22,0aly

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 13v t Desideria Duán / (SnRa) 2.09,9a -- 2.20,0aly
2. 12v o Al Capony / (TeamUnia) 2.12,7 -- 2.20,2aly
3. 12v t Toy's Danine / (SnRa) 2.12,2a -- 2.20,6aly x
4. 15v t Narrilaivan Lilith / (TeamUnia) 2.06,2a -- 2.20,7aly x
5. 16v o Paintthetownred / (TeamUnia) 2.06,4a -- 2.20,8aly
6. 15v o Sailin' Light / (SnRa) 2.11,1a -- 2.20,9aly x
7. 15v o Wild Wizard / (SnRa) 2.08,6a -- 2.21,1aly
8. 12v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.07,4a -- 2.21,1aly x
9. 14v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.11,4a -- 2.21,3aly
10. 13v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.11,7 -- 2.21,6aly
11. 13v t Nessia Duán / (SnRa) 2.07,5a -- 2.21,7aly

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 15v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.06,2a -- 2.20,2aly
2. 13v t Toy's Ester / (SnRa) 2.08,9a -- 2.20,4aly
3. 13v o Unian Charlie / (SnRa) 2.11,0a -- 2.20,8aly x
4. 16v o Maestro Go / (TeamUnia) 2.06,2a -- 2.20,8aly
5. 16v t Medo Metal / (TeamUnia) 2.06,2a -- 2.21,2aly
6. 13v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.06,8a -- 2.21,4aly
7. 15v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.08,6a -- 2.21,7aly
8. 12v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.07,2a -- 2.21,9aly
9. 16v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.08,1a -- 2.21,9aly
10. 15v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.08,1a -- 2.22,0aly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m B-poneille, ennätys alle 1.55,0
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve

ryhmä 1
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 11v t Roseau / (TeamUnia) 47,8 -- 1.49,0aly x
2. 17v t Mellony Narr / (ARO) 51,1a -- 1.49,3aly
3. 8v o Toy's Kevin / (SnRa) 53,7a -- 1.49,3aly
4. 9v o Toy's Aramis / (SnRa) 49,5a -- 1.49,3aly
5. 18v t Petronella NRL / (ARO) 49,2a -- 1.49,4aly
6. 10v o Toy's Konrad / (SnRa) 54,0a -- 1.49,5aly xx
7. 8v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 1.51,2aly -- 1.50,1aly
8. 17v t Aken Magi / (ARO) 49,4a -- 1.50,2aly
9. 17v o Aken Tvinnig / (ARO) 50,0a -- 1.50,4aly
10. 8v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 1.52,8aly -- 1.50,7aly
11. 10v t Toy's Sympatisk Näktergal / (SnRa) 52,4a -- 1.50,7aly
12. 9v t Toy's Jacqueline / (SnRa) 48,1a -- 1.50,8aly

ryhmä 2
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 13v o Toy's Hjalmar / (SnRa) 46,7 -- 1.45,0aly
2. 15v t Argent Go / (ARO) 43,9a -- 1.45,7aly
3. 10v t Toy's Estelle / (SnRa) 47,5a -- 1.45,2aly
4. 12v t Toy's Teresa / (SnRa) 43,2a -- 1.45,2aly
5. 11v o Da Capo Kjell / (SnRa) 45,2a -- 1.45,7aly
6. 13v o Toy's Jacob / (SnRa) 43,1 -- 1.45,7aly
7. 15v t Toy's Adaia / (ARO) 42,7a -- 1.45,9aly
8. 9v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 43,3a -- 1.45,9aly
9. 8v o Radical Solrock / Vilho (RDT) 1.44,9aly -- 1.45,9aly x
10. 8v t Da Capo Shirley / (KiViRa) 45,3ly -- 1.45,9aly x
11v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 43,1a -- k

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 15v o Daredevil Duán / (SnRa) 39,4 -- 1.45,2aly
2. 10v o Acid Plum / (TeamUnia) 40,8a -- 1.45,3aly
3. 13v o Håkan Tor / (SnRa) 39,4a -- 1.45,5aly
4. 15v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.45,6aly x
5. 17v o Ethan Narr / (ARO) 40,4a -- 1.45,7aly
6. 12v t Hugging NRL / (SnRa) 39,8a -- 1.45,7aly
7. 12v o Liten Lösning / (TeamUnia) 42,2a -- 1.46,5aly
8. 11v t Flora I.F. / (SnRa) 42,0 -- 1.46,8aly
9. 9v o Unian Crusader / (TeamUnia) 42,1a -- 1.46,9aly
10. 10v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 40,9a -- 1.47,0aly xx

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 12v t Toy's Saga / (SnRa) 38,4a -- 1.45,1aly
2. 14v t Toy's Fantazia / (SnRa) 38,3a -- 1.45,1aly
3. 15v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 37,1a -- 1.45,1aly
4. 14v o Toy's Rudolf / (SnRa) 37,1a -- 1.45,9aly xx
5. 14v t Toy's Alissa / (SnRa) 38,0a -- 1.46,4aly
6. 14v t Amorina Snilli / (SnRa) 37,1a -- 1.46,5aly
7. 15v t Toy's Jennifer / (SnRa) 37,4a -- 1.46,6aly x
8. 12v o Iltamäen Argon / (SnRa) 37,4a -- 1.46,7aly
9. 13v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 37,2a -- 1.46,7aly
10. 10v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 39,1 -- 1.46,9aly
13v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 39,2a -- hva

Lähtö 6. Nordic Dream Meeting-finaali, ryhmäajo 1609m lämminverisille, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+pokaali+seppele - 50 000ve - 30 000ve - 20 000ve (- 10 000ve)

Tulokset arpoi Humutin.

1. 12v o Benjamin Snilli / (SnRa) 09,9a – 1.10,0aly - ONNEA!
2. 8v t Pheodora Ach / (RuKo) 11,3a – 1.10,1aly
3. 12v t Horror Pomp / (ARO) 10,0a – 1.10,1aly
4. 9v o Evil Disco / (ARO) 12,2a – 1.10,2aly x
5. 6v t OR’Blended Grace / (RENI) 13,2 – 1.10,2aly x
6. 9v t Rjazán Blue Freesia / Eero (Team Lily) 10,2aly – 1.10,4aly
7. 9v t OR’Britannic Desire / (RENI) 10,1a – 1.10,6aly x
8. 10v o Big Game Foxy / (RENI) 09,9a – 1.10,8aly x
9. 7v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a – 1.10,9aly
10. 10v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 13,8a – 1.10,9aly
11. 6v o Troubadour d’Arc / (RuKo) 12,1aly – 1.11,0aly
10v o Mr. Giant Smoke / Linnea (Wäck) 10,1aly – hrp