virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 17.10.2020

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa järjestetään kymmenettä kertaa juostavat Nordic Stakes ja Dustland Plate.

INFO

Nordic Stakes: kymmenennen kerran järjestettävä, VPY:n tukema suurkilpailu 3-vuotiaille peitsareille.

Dustland Plate: kymmenennen kerran järjestettävä, VPY:n tukema suurkilpailu ykköstason peitsareille. Lähdön osallistujat valitaan seuraavasti: kolme Denim Division Memorialin parasta, kolme ilmottautuneiden joukosta ja loput kuusi kutsutaan järjestäjän toimesta. Dustland Platen kaksi parasta kutsutaan marraskuussa juostavaan Championship Battleen.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Nordic Stakesiin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- Dustland Plateen 1 hevonen + 2 varahevosta** / omistaja/talli

- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

** Rajoitus koskee vain Dustland Plateen ilmoitettavien hevosten lukumäärää. Kilpailussa voi juosta yhdeltä omistajalta enemmän kuin kaksi hevosta, jos omistajalta on päässyt hevonen mukaan Denim Division Memorialin tai kutsujärjestelmän kautta.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit266 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi
http://-alkuinen hevosen osoite / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
Huom! Hevosen osoite vain Dustland Plateen, isäori vain peitsarilähtöihin.

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 6. Nordic Stakes, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 3-vuotiaat
P: 15 000ve+
loimi+pokaali - 9000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)
Lähtö 7. Dustland Plate, ryhmäajo 1609 peitsarit
P: 40 000ve+loimi+pokaali - 24 000ve - 16 000ve - 8000ve (- 4000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

1. 2v o Razorbill Snilli / (SnRa) 20,9a -- 1.19,0aly x
2. 2v t Poetry In Motion / (ARO) 20,3a -- 1.19,1aly
3. 2v o Midnight Blue MacLily / Eero (Team Lily) 21,7 --  1.19,1aly
4. 2v o Oxalis Ach / (ARO) 20,4a -- 1.19,3aly
5. 2v o Mathematic / (ARO) 19,5a -- 1.19,5aly
6. 2v t Katana Ach / (ARO) 20,9a -- 1.20,0aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

1. 3v o Phantom Fox / (ARO) 17,3 -- 1.17,1aly
2. 3v t Ghost Snilli / (ARO) 16,9a -- 1.17,1aly
3. 3v o Magistr Vjaz / Erneszt (Team Lily) 20,3a --    1.17,4aly
4. 3v t Aspiration MacLily / Tuukka (Team Lily) 18,6a --  1.17,4aly
5. 3v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 17,0a -- 1.17,4aly
6. 3v t Lavanda Vjaz / Miklós (Team Lily) 20,9a --  1.17,7aly
7. 3v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.17,7aly x
8. 3v t Yokai Ach / (ARO) 18,5 -- 1.17,8aly
9. 3v t Goldie Snilli / (SnRa) 18,1a -- 1.17,8aly x
10. 3v o Gue Rouquin / Juha (Team Lily) 20,0a -- 1.18,0aly x

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

1. 3v o Snadisti Tuhma / (ARO) 38,8a -- 1.37,0aly
2. 3v o AH Faarao / (ARO) 38,6a -- 1.37,4aly x
3. 3v t AH Varjotemppu / (ARO) 39,0a -- 1.37,8aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)

1. 4v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 35,5 -- 1.35,0aly
2. 4v t Palma Snilli / (SnRa) 35,1a -- 1.35,1aly x
3. 4v t AH Hulituli / (ARO) 35,0a -- 1.35,1aly x
4. 4v o Snillin Epeli / (SnRa) 36,8a -- 1.35,2aly x
5. 4v o AH Meteli / (ARO) 35,6 -- 1.35,3aly
6. 4v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,4a -- 1.35,4aly
7. 4v o Fossegrim / (ARO) 37,4a -- 1.35,4aly x
8. 4v o Pikkuapollo / (ARO) 35,6a -- 1.36,0aly
9. 4v t AH Kuurikki / (ARO) 35,2a -- 1.36,0aly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 2v o McLaren Flowery / Miklós (Team Lily) i. Midnight Dancer Ach, p.19,5 --   1.19,3aly
2. 2v t Uniquest Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, ei enn -- 1.19,4aly xx
3. 2v t Tesla Flowery / Sándor (Team Lily) i. Howard Duán, p.19,2 -- 1.19,4aly
4. 2v t Roseleaf Ach / (ARO) i. Ian Duán, ei enn -- 1.19,8aly x
5. 2v o Neon Nemesis / (ARO) i. Red Devil Reckoning, ei enn -- 1.19,9aly
6. 2v t Hellish Ach / (ARO) i. Saltas Crummy, ei enn -- 1.19,9aly

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 5v o Drinksallaround / (ARO) i. evm, p13,7a -- 1.12,2aly
2. 4v t Vanquisher Ach / (ARO) i. Aristocrat Stain, p13,0a -- 1.12,3aly x
3. 5v t Sunstone Sally / (ARO) i. evm, p12,7a -- 1.12,4aly
4. 5v o Chocopop / (RuKo) i. evm, p13,6a -- 1.12,5aly
5. 4v o Riddlesinthedark / (ARO) i. evm, p13,2a -- 1.12,5aly x
6. 6v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p12,8a -- 1.12,6aly xx
7. 5v o Frozen Viking / (ARO) i. evm, p13,2a -- 1.12,8aly x
8. 5v o Burntoburn / (ARO) i evm, p12,6a -- 1.12,8aly
9. 4v o Erebus Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p13,8a -- 1.12,9aly
10. 5v t Raven Ach / (ARO) i. Dorian Ach, p12,5a -- 1.13,0aly

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 5v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,7a -- 1.11,1aly
2. 5v o Oliver Onyx / (ARO) i. evm, p11,2a -- 1.11,1aly x
3. 6v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p12,1a -- 1.11,3aly x
4. 6v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p12,4a -- 1.11,4aly x
5. 7v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p12,1a -- 1.11,4aly x
6. 5v t Bloodstone Blackout / (ARO) i. evm, p11,9a -- 1.11,5aly
7. 6v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p11,3a -- 1.11,7aly x
8. 6v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p11,7a -- 1.11,9aly
9. 5v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p11,4a -- 1.11,9aly
4v o Venom Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,9a -- hva

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 5v o Undead Ach / (SnRa) i. Next Viking, p.11,0a -- 1.10,1aly
2. 8v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,3a -- 1.10,2aly
3. 8v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p11,0a -- 1.10,3aly
4. 10v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p10,1a -- 1.10,4aly x
5. 7v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,2a -- 1.10,4aly
6. 5v t Bubbleberry / (ARO) i. evm, p11,2a -- 1.10,4aly
7. 8v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p10,3a -- 1.10,7aly
8. 4v t Hydra Ach / (ARO) i. Dragondoom Depac, p11,1a -- 1.10,8aly
9. 10v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p10,1a -- 1.10,9aly
10. 5v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p10,0a -- 1.10,9aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 10v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p09,8a -- 1.10,1aly
2. 8v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,9a -- 1.10,2aly
3. 9v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.10,4aly x
4. 10v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.10,6aly
5. 11v t Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.09,3a -- 1.10,7aly
6. 9v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p09,7a -- 1.10,8aly
7. 10v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.10,9aly
8. 11v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p08,1a -- 1.10,9aly x
9. 10v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,9a -- 1.10,9aly x
9v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- k

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.10,0aly
2. 10v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.10,0aly
3. 11v t Selket Ach / (RuKo) i. Mystlestainn, p08,2a -- 1.10,3aly
4. 8v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.10,3aly xx
5. 10v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p09,4a -- 1.10,6aly
6. 11v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,5a -- 1.10,7aly x
7. 11v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p08,1a -- 1.10,8aly
8. 11v o Tarmles Duán / (RuKo) i. Deity Faron, p.09,3a -- 1.10,8aly
9. 9v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.11,0aly
10. 10v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p09,7a -- 1.11,0aly

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.10,2aly
2. 10v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.10,3aly x
3. 10v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.10,3aly
4. 9v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p08,9a -- 1.10,5aly
5. 10v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.10,5aly
6. 7v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p09,1a -- 1.10,6aly x
7. 11v o Black Cash / (RuKo) i. Stechkin Sokolov, p.09,2a -- 1.10,7aly
8. 11v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.09,0a -- 1.10,7aly x
9. 7v o Zutter / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.10,7aly
10. 11v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.09,2a -- 1.10,9aly

Lähtö 6. Nordic Stakes, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 3-vuotiaat
P: 15 000ve+
loimi+pokaali - 9000ve - 6000ve - 3000ve (- 1500ve)

1. 3v o Bereskarn Ach / (ARO) i. Captain Snilli, p16,1a -- 1.15,1aly
2. 3v o Jackinthebox / (ARO) i. Applejack P Ace, p16,6a -- 1.15,1aly x
3. 3v t Meloetta Snilli / (ARO) i. Charon Ach, p16,0a -- 1.15,2aly
4. 3v t Vermilion Snilli / (ARO) i. Chrome Falcon, p16,1a -- 1.15,4aly

Lähtö 7. Dustland Plate, ryhmäajo 1609 peitsarit
P: 40 000ve+loimi+pokaali - 24 000ve - 16 000ve - 8000ve (- 4000ve)

TULOKSET
1. 5v o Howard Duán / Veikko (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.10,6a -- 1.09,0aly x -> osallistumisoikeus Championship Battleen
2. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,2a -- 1.09,1aly
-> osallistumisoikeus Championship Battleen
3. 8v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a -- 1.09,1aly
4. 4v t Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,7a -- 1.09,2aly
5. 7v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.09,3aly
6. 5v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p09,1a -- 1.09,4aly x
7. 7v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,7a -- 1.09,4aly
8. 4v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.10,2a -- 1.09,5aly
9. 5v o Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) i. evm, p.09,9a -- 1.09,7aly
10. 10v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.09,7aly
11. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.09,7aly
11v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a -- k

OSALLISTUJAT
5v o
Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) i. evm, p.09,9a --
11v t
Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a --
7v o
Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,2a --
7v t
Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a --
5v t
Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p09,1a --
4v t
Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,7a --
10v o
Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a --
8v o
Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a --
5v o
Howard Duán / Veikko (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.10,6a --
7v o
Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,7a --
4v t
Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.10,2a --
7v t
Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a --

Denim Division Memorial
Danava Ach osallistumisoikeus Championship Battleen
Acanthoscurria Dawn
Windsong Spirit

Ilmoittautuneet
7v o
Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,2a --
7v t
Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a --
8v o
Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a --
vara1 4v o
Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.10,1a --
vara2 4v t
Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.09,9a --

Kutsutaan
-
Jewel Crafty (2020: Domination Race 1., Battle of the Beasts 2.) osallistumisoikeus Championship Battleen
-
Grand Duke Flowery (2020: Breeder's Crown 3., Juvenile GP 2.) osallistumisoikeus Championship Battleen
-
Howard Duán (2020: Breeder's Crown 1., Juvenile GP finalisti)
-
Duchess Flowery (2020: Juvenile GP 1., The Wee Beast 1., Jr. Breeder's Crown 3.) osallistumisoikeus Championship Battleen
-
Lucky Love Dawn (2020: Domination Race 2., Keryston Pace 2.) osallistumisoikeus Championship Battleen
-
Montserrat Snilli (2020: Leeton Pace 3., Arriviste Circuit 2.)