virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 30.11.2020

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan yhdellä hurauksella
Kiri Cupin finaali, Kiri-lähdöt ja peitsarien divisioona-lähdöt.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- lähtöön 1 rajattomasti hevosia / omistaja
- divisioona-lähtöihin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja
- Kiri Cup-finaaliin osallistujat osakilpailujen kautta
- Kiri-lähtöihin (Maili, Maraton, Kirittäjä) 1 hevonen + 2 varahevosta* / omistaja
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit277 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

PALKINTOLOIMET

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

Lähtö 6. Kiri Maili, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 7. Kiri Maraton, ryhmäajo 3100m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 8. Mini-Kirittäjä, ryhmäajo 1609m, 4-5-vuotiaat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

Lähtö 9. Kiri Cup 2020 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

Lähtö 10. Kiri Cup 2020 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

ryhmä 1
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
1. 3v t Uniquest Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p17,3a -- 1.16,4aly x
2. 3v t Roseleaf Ach / (ARO) i. Ian Duán, p17,2a -- 1.16,4aly
3. 3v o Neon Nemesis / (ARO) i. Red Devil Reckoning, p17,1a -- 1.17,0aly
4. 3v t Hellish Ach / (ARO) i. Saltas Crummy, p17,1a -- 1.17,0aly

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 5v o Erebus Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p12,2a -- 1.11,1aly
2. 4v t Vermilion Snilli / (ARO) i. Chrome Falcon, p11,5a -- 1.11,1aly x
3. 5v t Vanquisher Ach / (ARO) i. Aristocrat Stain, p12,3a -- 1.11,2aly x
4. 6v o Burntoburn / (ARO) i evm, p11,7a -- 1.11,4aly x
5. 4v o Jackinthebox / (ARO) i. Applejack P Ace, p11,3a -- 1.11,4aly
6. 6v t Sunstone Sally / (ARO) i. evm, p12,4a -- 1.11,5aly
7. 6v o Drinksallaround / (ARO) i. evm, p12,1a -- 1.11,6aly
8. 8v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p11,4a -- 1.11,6aly x
9. 7v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p11,3a -- 1.11,7aly
10. 6v o Frozen Viking / (ARO) i. evm, p11,8a -- 1.11,9aly x

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 11v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p10,1a -- 1.10,0aly
2. 6v t Bloodstone Blackout / (ARO) i. evm, p11,1a -- 1.10,1aly x
3. 6v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,1a -- 1.10,2aly x
4. 11v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p10,1a -- 1.10,2aly
5. 6v o Oliver Onyx / (ARO) i. evm, p11,1a -- 1.10,6aly
6. 9v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p10,1a -- 1.10,7aly x
7. 5v o Venom Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p10,0a -- 1.10,7aly
8. 9v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p10,2a -- 1.10,8aly
9. 9v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,2a -- 1.10,8aly

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 11v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,9a -- 1.12,2aly
2. 11v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p09,4a -- 1.12,2aly
3. 8v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.12,3aly
4. 9v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,9a -- 1.12,4aly x
5. 6v t Bubbleberry / (ARO) i. evm, p09,5a -- 1.12,4aly x
6. 4v t Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,2a -- 1.12,7aly xx
7. 10v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p09,7a -- 1.12,8aly
8. 11v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.12,9aly
9. 8v o Zutter / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.13,0aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 11v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.12,1aly
2. 11v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a -- 1.12,2aly
3. 11v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.12,4aly
4. 9v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.12,5aly
5. 10v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p08,9a -- 1.12,5aly xx
6. 8v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p09,1a -- 1.12,6aly
7. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.12,6aly
8. 10v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- 1.12,8aly
9. 11v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.12,8aly

Lähtö 2. Novice division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, 2-vuotiaat ja max. 10 000 ve voittaneet
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 2v o Alfoz Snilli / (SnRa) i. D'aragon Duán, p.17,7a -- 1.18,2aly x
2. 2v t Nohugging / (ARO) ei enn -- 1.18,2aly
3. 2v t Livingdeadgirl / (ARO) ei enn -- 1.18,3aly x
4. 2v t Tesla Flowery / Sándor (Team Lily) p.19,2 -- 1.18,3aly
5. 2v t End Of Times / (ARO) ei enn -- 1.18,6aly x
6. 2v o McLaren Flowery / Miklós (Team Lily) p.19,5 --  1.18,7aly
7. 2v t Healing Wish Snilli / (SnRa) i. Nelson Snilli, p.18,0a -- 1.18,7aly
8. 2v o Splorch / (ARO) ei enn -- 1.18,9aly

Lähtö 3. Bronze division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 10 000ve voittaneet
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

1. 5v t Hydra Ach / (ARO) i. Dragondoom Depac, p09,6a -- 1.12,0aly
2. 6v t Raven Ach / (ARO) i. Dorian Ach, p10,2a -- 1.12,1aly
3. 5v o Riddlesinthedark / (ARO) i. evm, p10,5a -- 1.12,1aly
4. 6v o Chocopop / (RuKo) i. evm, p10,1a -- 1.12,5aly x
5. 7v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p10,6a -- 1.12,7aly xx
6. 4v t Meloetta Snilli / (ARO) i. Charon Ach, p11,1a -- 1.12,7aly
7. 6v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p09,3a -- 1.12,8aly

Lähtö 4. Silver division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 40 000ve voittaneet
P: 6000ve+loimi - 3000ve - 1500ve - 900ve - 450ve - 350ve

1. 5v o Undead Ach / (SnRa) i. Next Viking, p.10,1a -- 1.11,0aly
2. 7v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p10,0a -- 1.11,1aly x
3. 7v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p11,0a -- 1.11,2aly
4. 4v o Bereskarn Ach / (ARO) i. Captain Snilli, p11,1a -- 1.11,3aly
5. 6v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p10,0a -- 1.11,3aly
6. 5v o Howard Duán / Veikko (Team Lily) p.09,0a -- 1.11,3aly
7. 4v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.09,8a -- 1.11,3aly x
8. 4v o Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,6a -- 1.11,4aly x
9. 4v t Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.09,9a -- 1.11,7aly
10. 7v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p10,4a -- 1.12,0aly

Lähtö 5. Gold division, ryhmäajo 1609m, peitsarit, vähintään 80 000ve voittaneet
P: 8000ve+loimi - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 8v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p09,3a -- 1.11,0aly
2. 11v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.11,0aly xx
3. 8v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.11,1aly
4. 11v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.11,2aly
5. 9v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.11,3aly
6. 8v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p08,4a -- 1.11,5aly
7. 11v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.11,5aly
8. 11v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p09,8a -- 1.11,6aly
9. 9v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.11,7aly
10. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,1a -- 1.12,0aly
11. 9v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- 1.12,0aly
6v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p08,4a -- hml

Lähtö 6. Kiri Maili, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 13v t Purnin Lupsakas / Stig (Team Ninitra) 21,1a --  1.23,0aly
2. 9v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly -- 1.23,1aly
3. 7v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.23,4aly -- 1.23,2aly
4. 8v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.21,1ake -- 1.23,3aly
5. 12v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 24,6a --  1.23,3aly
6. 9v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,2a -- 1.23,4aly x
7. 11v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,1a -- 1.23,6aly
8. 10v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a --  1.23,8aly
9. 10v t Snillin Elegia / (SnRa) 21,5a --   1.23,8aly
10. 8v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.23,3aly -- 1.23,8aly
11. 11v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.23,9aly
12. 10v o Skjöldur / (RuKo) 20,1aly -- 1.23,9aly

Lähtö 7. Kiri Maraton, ryhmäajo 3100m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 10v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 23,5a -- 1.29,2aly
2. 9v t Pikkutervakko / (KiViRa) 21,1ly -- 1.29,3aly
3. 11v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 23,2ke -- 1.29,4aly
4. 9v t R.K. Susityttö / Haukka (SS) 24,5ake -- 1.29,5aly x
5. 8v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 24,6 --  1.29,9aly
6. 9v o Kilimanjaro KAS / Anne (KADO) 1.20,8kp -- 1.30,0aly
7. 10v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.30,4aly x
8. 9v t Snillin Helmineito / (SnRa) 21,1a 1.30,6aly
9. 8v o Purnin Amerikaano / (ARO) 22,6a -- 1.30,8aly
10. 8v o Urhonpoika / (RuKo) 22,1aly -- 1.30,8aly
11. 9v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,6kp -- 1.31,0aly
8v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 24,5a --  k

Lähtö 8. Mini-Kirittäjä, ryhmäajo 1609m, 4-5-vuotiaat kylmäveriset
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve- 2500ve - 1500ve - 800ve

1. 5v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 35,4ly -- 1.30,0aly x
2. 5v t Palma Snilli / (SnRa) 28,1a -- 1.30,0aly
3. 5v t AH Hulituli / (ARO) 30,3a -- 1.30,2aly x
4. 5v t AH Kuurikki / (ARO) 29,4a -- 1.30,2aly
5. 5v o Snillin Hermanni / (SnRa) 28,3a -- 1.30,3aly
6. 4v t Suklaahippu / Pitkäaho (SS) 34,1aly -- 1.30,3aly
7. 5v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.29,1ake -- 1.30,4aly
8. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,0aly -- 1.30,6aly
9. 5v o Oktober Tid / Gunvald (Team Ninitra) 36,7a --  1.30,7aly xx
10. 5v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 29,8a --  1.30,8aly x
11. 4v o EP Volyymi / Pitkäaho (SS) 30,2ake -- 1.30,8aly x
12. 5v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 35,3ly -- 1.31,0aly

Lähtö 9. Kiri Cup 2020 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäverioriit
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

OSALLISTUJAT
6v o Snillin Uolevi (SnRa) --
6v o Unian Valotus (KADO) --
5v o Ruskon Hallahirmu (Wäck) --
12v o Agapeetus KAS (Team Ninitra) --
12v o Kilpimies (Team Ninitra) --
6v o Maximus (SnRa) --
5v o EP Mutteri (ARO) --
6v o Kammotus KAS (KADO) --
7v o Tanhun Tuhka (ARO) --
5v o AH Replikaattori (ARO) --

TULOKSET
1. 5v o Ruskon Hallahirmu  (Wäck) -- 1.25,1aly
2. 12v o Agapeetus KAS (Team Ninitra) -- 1.25,2aly
3. 6v o Snillin Uolevi (SnRa) -- 1.25,3aly
4. 5v o AH Replikaattori (ARO) -- 1.25,3aly x
5. 12v o Kilpimies (Team Ninitra) -- 1.25,5aly
6. 6v o Maximus (SnRa) -- 1.25,6aly
7. 5v o EP Mutteri (ARO) -- 1.25,6aly
8. 7v o Tanhun Tuhka (ARO) -- 1.25,7aly x
9. 6v o Kammotus KAS (KADO) -- 1.25,8aly
6v o Unian Valotus (KADO) -- hrp

Lähtö 10. Kiri Cup 2020 finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset kylmäveritammat
P: 15 000ve+loimi - 12 000ve - 9000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve

OSALLISTUJAT
5v t Kajsalotta Snilli (SnRa) --
12v t Purnin Viisaus (Team Ninitra) --
8v t Purnin Strösseli (Team Ninitra) --
7v t Ruskon Unikeko (ARO) --
5v t Kas Vain KAS (KADO) --
5v t Kuningatarsmaragdi KAS (KADO) --
5v t AH Satakieli (ARO) --
9v t Purnin Hehku (Team Ninitra) --
5v t Snillin Akvarelli (KiViRa) --
7v t Anezka R. (ARO) --
5v t Ruskon Huu (ARO) --

TULOKSET
1. 9v t Purnin Hehku (Team Ninitra) -- 1.25,1aly
2. 7v t Ruskon Unikeko (ARO) -- 1.25,2aly x
3. 5v t Ruskon Huu (ARO) -- 1.25,2aly xx
4. 12v t Purnin Viisaus (Team Ninitra) -- 1.25,3aly x
5. 5v t AH Satakieli (ARO) -- 1.25,4aly x
6. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS (KADO) -- 1.25,5aly
7. 8v t Purnin Strösseli (Team Ninitra) -- 1.25,7aly
8. 5v t Kajsalotta Snilli (SnRa) -- 1.25,9aly
9. 5v t Kas Vain KAS (KADO) -- 1.25,9aly xx
10. 5v t Snillin Akvarelli (KiViRa) -- 1.25,9aly x
7v t Anezka R. (ARO) -- hyl