virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 30.11.2020

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan Virtuaaliderbyn finaalit.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- avoimiin rajattomasti hevosia / omistaja
- Virtuaaliderbyjen finaaleihin ei avointa osallistumista
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit278 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

Lähtö 2. Ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 25,0-29,9-aikaiset
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 3. Ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 24,9-aikaiset ja nopeammat
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

Lähtö 4. Virtuaaliderby-finaali, ryhmäajo 2600m, suvulliset 4-vuotiaat lämminveriset, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+seppele+lautanen+ruusuke+kukkia - 50 000ve - 20 000ve - 10 000ve - 1000ve (1000ve kaikille hyväksytyn juoksun tehneille)

Lähtö 5. Ryhmäajo 3100m, lämminveriset 14,0-15,9-aikaiset
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

Lähtö 6. Ryhmäajo 3100m, lämminveriset 13,9-aikaiset ja nopeammat
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

Lähtö 7. Virtuaaliderby-finaali, ryhmäajo 2600m, suvulliset 5-vuotiaat suomenhevoset, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+seppele+lautanen+ruusuke+kukkia - 50 000ve - 20 000ve - 10 000ve - 1000ve (1000ve kaikille hyväksytyn juoksun tehneille)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin (jaetaan ryhmiin)
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 200ve)
1. 2v o Alfoz Snilli / (SnRa) i. D'aragon Duán, p.17,7a -- 1.19,0aly
2. 2v t End Of Times / (ARO) ei enn -- 1.19,1aly
3. 2v t Healing Wish Snilli / (SnRa) i. Nelson Snilli, p.18,0a -- 1.19,4aly
4. 2v t Livingdeadgirl / (ARO) ei enn -- 1.19,6aly x

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 1700ve - 1000ve - 600ve (- 300ve)
1. 3v t Hellish Ach / (ARO) i. Saltas Crummy, p18,2a -- 1.16,5aly
2. 3v o Neon Nemesis / (ARO) i. Red Devil Reckoning, p17,8a -- 1.16,5aly
3. 3v t Uniquest Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p17,5a -- 1.16,6aly
4. 3v t Roseleaf Ach / (ARO) i. Ian Duán, p17,9a -- 1.16,9aly

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 5v o Erebus Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p12,7a -- 1.12,0aly
2. 4v t Vermilion Snilli / (ARO) i. Chrome Falcon, p12,2a -- 1.12,0aly
3. 6v o Drinksallaround / (ARO) i. evm, p12,1a -- 1.12,0aly
4. 7v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p12,6a -- 1.12,4aly
5. 6v t Sunstone Sally / (ARO) i. evm, p12,4a -- 1.12,4aly
6. 5v t Vanquisher Ach / (ARO) i. Aristocrat Stain, p12,3a -- 1.12,4aly x
7. 4v o Jackinthebox / (ARO) i. Applejack P Ace, p12,3a -- 1.12,4aly
8. 6v o Burntoburn / (ARO) i evm, p12,5a -- 1.12,5aly x
9. 4v o Bereskarn Ach / (ARO) i. Captain Snilli, p12,2a -- 1.12,5aly
10. 4v t Meloetta Snilli / (ARO) i. Charon Ach, p12,2a -- 1.12,7aly
11. 6v t Raven Ach / (ARO) i. Dorian Ach, p12,4a -- 1.12,8aly

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 6v o Frozen Viking / (ARO) i. evm, p11,8a -- 1.11,1aly
2. 6v t Bloodstone Blackout / (ARO) i. evm, p11,5a -- 1.11,1aly
3. 7v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p11,3a -- 1.11,2aly x
4. 7v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p11,3a -- 1.11,3aly
5. 6v o Oliver Onyx / (ARO) i. evm, p11,1a -- 1.11,3aly
6. 5v o Riddlesinthedark / (ARO) i. evm, p12,1a -- 1.11,4aly
7. 5v o Venom Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,6a -- 1.11,4aly
8. 6v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,1a -- 1.11,6aly x
9. 7v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p11,0a -- 1.11,8aly x
10. 6v o Chocopop / (RuKo) i. evm, p11,0a -- 1.11,9aly
8v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p11,4a -- hyl

ryhmä 5
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 5v t Hydra Ach / (ARO) i. Dragondoom Depac, p10,2a -- 1.11,0aly
2. 9v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,2a -- 1.11,1aly
3. 9v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p10,1a -- 1.11,1aly
4. 11v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p10,1a -- 1.11,1aly
5. 9v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p10,2a -- 1.11,2aly
6. 11v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p10,1a -- 1.11,3aly x
7. 7v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p10,0a -- 1.11,3aly
8. 6v t Bubbleberry / (ARO) i. evm, p10,0a -- 1.11,4aly
9. 5v o Undead Ach / (SnRa) i. Next Viking, p.10,1a -- 1.11,5aly
10. 6v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p11,0a -- 1.11,8aly xx
11. 6v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p10,0a -- 1.11,9aly x

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 4v t Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.09,9a -- 1.11,4aly
2. 9v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- 1.11,5aly
3. 10v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p09,7a -- 1.11,6aly
4. 11v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,9a -- 1.11,7aly
5. 8v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p09,4a -- 1.11,7aly
6. 11v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.11,8aly x
7. 11v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.11,8aly x
4v t Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,2a -- hyl
10v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- k

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,9a -- 1.11,5aly
2. 9v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.11,5aly
3. 8v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.11,6aly
4. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.11,6aly
5. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,1a -- 1.11,7aly
6. 9v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.11,7aly
7. 4v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.09,8a -- 1.11,8aly
11v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p09,4a -- hyl
11v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- hyl

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.11,0aly
2. 8v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.11,0aly x
3. 10v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p08,9a -- 1.11,5aly
4. 8v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p09,1a -- 1.11,5aly
5. 8v o Zutter / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.11,6aly
6. 8v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,7a -- 1.11,8aly
7. 4v o Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,6a -- 1.11,8aly
8. 11v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.11,8aly
9. 11v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.11,8aly x
10. 6v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p09,1a -- 1.11,9aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 25,0-29,9-aikaiset
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 6v o Hoffsvarten / (RuKo) 29,2aly -- 1.34,1api
2. 6v t AH Kirikiukku / (ARO) 28,4a -- 1.34,2api
3. 7v o Velmu Viikinki / (ARO) 28,4a -- 1.34,3api x
4. 9v t Ruskon Fanni / (RuKo) 28,1aly -- 1.34,4api
5. 6v t Ruskon Solmutar / (RuKo) 29,7aly -- 1.34,6api x
6. 9v t Pompeji Aliina / (ARO) 28,1a -- 1.34,8api x
7. 5v o Snillin Hermanni / (SnRa) 28,3a -- 1.34,8api x
8. 4v o Radikaali Dekkari / Hans (Team Ninitra) 29,2a --  1.35,2api
9. 5v t Älskling Tid / Jens (Team Ninitra) 28,8a --  1.36,0api
7v o AH Metsänukko / (ARO) 28,5a -- hrp
6v t AH Hallatähti / (RuKo) 29,5aly -- hva
6v o Bausnor R. / (RuKo) 29,9aly -- hva

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v t AH Hallatanssi / (ARO) 28,4a -- 1.34,0api
2. 5v o Oktober Tid / Gunvald (Team Ninitra) 28,2a --  1.34,0api
3. 8v o Snorre / (RuKo) 29,8aly -- 1.34,0api x
4. 7v t AH Umbra / (ARO) 28,4a -- 1.34,1api
5. 6v t Tessan S / (ARO) 28,2a -- 1.34,3api
6. 9v t Ruskon Hopeatar / (RuKo) 29,8aly -- 1.34,6api
7. 6v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 28,1a -- 1.34,7api x
8. 8v t Docka / (RuKo) 29,9aly -- 1.34,9api xx
9. 5v t Palma Snilli / (SnRa) 28,1a -- 1.35,1api x
10. 5v o Snillin Aaretti / (SnRa) 28,1a -- 1.35,6api
11. 8v o Utukaamos / (RuKo) 29,3aly -- 1.35,7api
12. 5v o Pilgrimfalk / (RuKo) 29,6aly -- 1.35,7api xx

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 6v o Snillin Uolevi / (SnRa) 26,3a -- 1.32,0api
2. 12v o AH Cerberus / (ARO) 27,2a -- 1.32,6api
3. 9v o AH Paroni / (ARO) 26,6a -- 1.32,8api
4. 7v o Radikaali Fobia / (RuKo) 27,8ly -- 1.33,0api
5. 8v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 26,3ly -- 1.33,5api
6. 5v o Purnin Algot / (SnRa) 26,3a -- 1.33,7api
7. 10v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 26,5a -- 1.33,9api
9v o Ruskon Myrskylyhty / (RuKo) 27,0aly -- hva
5v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 26,6a --  hyl
8v t Purnin Läikähdys / (RuKo) 26,5ly -- k

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 6v o EP Mutteri / (ARO) 25,5a -- 1.32,1api x
2. 8v o Tanhun Tuhka / (ARO) 25,7a -- 1.32,1api
3. 8v t AH Kipinätär / (RuKo) 26,2ly -- 1.32,2api
4. 8v t Ruskon Unikeko / (ARO) 26,3a -- 1.32,6api
5. 5v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 26,1a -- 1.32,6api
6. 7v o Korpisoturi RC / (RuKo) 26,1ly -- 1.32,9api x
7. 9v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 26,1a -- 1.33,2api
8. 7v o Maximus / (SnRa) 26,1a -- 1.33,4api
9. 10v o Miniromeo / (ARO) 25,9a -- 1.33,5api xx
10. 12v t Suukon Novelle / Milton (Team Ninitra) 25,3a --  1.34,0api

ryhmä 5
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 9v t Purnin Strösseli / Anne (Team Ninitra) 25,2a --  1.32,3api
2. 8v t Anezka R. / (ARO) 25,1a -- 1.32,5api
3. 13v t Purnin Viisaus / Helen (Team Ninitra) 25,0a --  1.32,5api x
4. 10v t Pompeji Villisti / (ARO) 25,1a -- 1.32,6api
5. 8v t Radikaali Viipotin / (ARO) 25,0a -- 1.32,8api
6. 12v t Rohdon Vilma / (ARO) 25,3a -- 1.33,0api
7. 9v t AH Caamos / (ARO) 25,2a -- 1.33,0api
8. 11v t Pompeji Ilikee / (ARO) 25,1a -- 1.33,0api
9. 6v o AH Replikaattori / (ARO) 25,1a -- 1.33,5api
10. 10v t AH Inkkari / (ARO) 25,0a -- 1.33,8api

Lähtö 3. Ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 24,9-aikaiset ja nopeammat
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 8v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 24,6 --  1.30,0api
2. 10v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 24,9a -- 1.30,3api x
3. 10v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.30,4api
4. 10v t AH Taifuuni / (ARO) 24,9a -- 1.31,0api
5. 6v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 24,5a -- 1.31,0api x
6. 9v o Ruskon Hattivatti / (RuKo) 23,3aly -- 1.31,1api x
7. 14v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.31,2api x
8. 8v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 24,5a --  1.31,3api
9. 12v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 24,5a -- 1.31,4api
10. 12v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 23,2a -- 1.31,4api
11. 9v o Snillin Buugi / (SnRa) 23,2a -- 1.31,4api
12. 13v t Ujokaneli / (ARO) 24,2a -- 1.31,5api x

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 12v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 24,6a --  1.30,0api x
2. 8v o Purnin Amerikaano / (ARO) 24,8a -- 1.30,1api
3. 7v t Makiannäläkä / (SnRa) 24,9a -- 1.30,8api
4. 11v t AH Suonoita / (ARO) 23,3a -- 1.30,8api x
5. 11v o AH Höstblixt / (ARO) 24,5a -- 1.31,0api
6. 11v o Duanin Pessimisti / (ARO) 24,4a -- 1.31,3api
7. 6v o Snillin Laivuri / (SnRa) 24,3a -- 1.31,4api
8. 12v t Vauhtivilma / (ARO) 24,9a -- 1.31,6api x
9. 9v t AH Utuisa / (ARO) 23,0a -- 1.31,7api
10. 10v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 23,4a -- 1.31,9api
11v o Snadisti Hopee / (ARO) 23,2a -- k
12v o Duanin Nokappas / (ARO) 23,9a -- hva

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.30,2api
2. 11v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 21,6ake -- 1.30,5api x
3. 15v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a -- 1.30,6api x
4. 12v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 20,1a -- 1.30,9api
5. 10v t Unian Lorutar / (SnRa) 22,2a -- 1.31,1api
6. 9v t Marielle Snilli / (SnRa) 21,0a -- 1.31,1api
7. 12v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,1a -- 1.31,2api x
8. 11v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,1a -- 1.31,3api
9. 13v t Repolan Varjosielu / (ARO) 22,0a -- 1.31,3api x
10. 12v t Ruskon Jaava / (SnRa) 21,1a -- 1.31,6api
11. 10v t Snillin Elegia / (SnRa) 21,5a --   1.31,9api
9v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly -- hva

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 13v t AH Fiinimimmi / (ARO) 22,4a -- 1.30,2api x
2. 11v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.30,3api
3. 10v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a --  1.30,4api x
4. 8v o Urhonpoika / (RuKo) 22,1aly -- 1.30,7api
5. 12v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 21,1a -- 1.31,1api xx
6. 11v o Unian Viikinki / (SnRa) 20,0a -- 1.31,1api
7. 11v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a -- 1.31,3api
8. 12v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 20,3a -- 1.31,3api
9. 9v o Radikaali Legenda (SnRa) 21,5a -- 1.31,4api x
10. 9v o Snillin Keessar / (SnRa) 22,3a -- 1.31,5api
11. 9v o Hiisin Hiski / (RuKo) 19,5aly -- 1.31,7api

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,2a -- 1.30,1api
2. 13v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a -- 1.30,1api x
3. 10v o Skjöldur / (RuKo) 20,1aly -- 1.30,2api x
4. 9v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 22,0aly -- 1.30,4api
5. 14v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.30,8api x
6. 15v t Snillin Timantti / (SnRa) 21,0a -- 1.31,1api x
7. 12v t Saltan Tuikea / (SnRa) 20,3a -- 1.31,2api
8. 14v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.31,3api
9. 14v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a -- 1.31,3api
10. 15v t Ragnarök / (SnRa) 20,0a -- 1.31,3api x
11. 10v o Snillin Taavetti / (SnRa) 21,1a -- 1.31,4api

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 11v o Snillin Morrison / (SnRa) 20,3a -- 1.30,2api x
2. 11v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,0a -- 1.30,4api x
3. 15v o Aamori I.F. / (SnRa) 19,9a -- 1.30,4api
4. 14v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 19,6a -- 1.30,5api
5. 13v t AH Ajattara / (ARO) 21,5a -- 1.31,0api
6. 14v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 20,3aly -- 1.31,2api
7. 12v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,0a -- 1.31,2api x
8. 11v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a -- 1.31,2api x
9. 11v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 21,1a -- 1.31,5api
10. 9v o AH Villiharha / (RuKo) 22,7aly -- 1.31,6api
12v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,1a -- hyl

Lähtö 4. Virtuaaliderby-finaali, ryhmäajo 2600m, suvulliset 4-vuotiaat lämminveriset, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+seppele+lautanen+ruusuke+kukkia - 50 000ve - 20 000ve - 10 000ve - 1000ve (1000ve kaikille hyväksytyn juoksun tehneille)

OSALLISTUJAT
4v o
Death Trip Nin / (ARO) 17,3a --
4v o
William Ach / (ARO) 16,0a --
4v o
Rjazàn Beat It / (RuKo) 17,2ke --
4v t
Blue Time Snilli / Veikko (Team Lily) 17,1a --
4v t
Quickgoldwins RC / Juha (Team Lily) 16,8a --
4v t
Mania Snilli / (SnRa) 14,1a --
4v o
Foxtrot Pomp / Leo (Wäck) 14,5ake --
4v o
K. Magic / Jorma (Duo) 17,1 --
4v o
Cybershot Snilli / (SnRa) 16,1a --
4v o
So Perfect Snilli / Tuukka (Team Lily) 16,6a --
4v t
Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 15,3ake --
4v o
K. Folkrock / Markus (Wäck) 18,0aly --

TULOKSET
1. 4v o Death Trip Nin / (ARO) 17,3a -- 1.16,1akp - ONNEA!
2. 4v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 17,2ke -- 1.16,1akp xx
3. 4v o Cybershot Snilli / (SnRa) 16,1a -- 1.16,3akp
4. 4v o Foxtrot Pomp / Leo (Wäck) 14,5ake -- 1.16,4akp
5. 4v o K. Folkrock / Markus (Wäck) 18,0aly -- 1.16,7akp
6. 4v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 15,3ake -- 1.16,9akp
7. 4v o K. Magic / Jorma (Duo) 17,1 -- 1.17,4akp
8. 4v o So Perfect Snilli / Tuukka (Team Lily) 16,6a -- 1.17,7akp xx
9. 4v o William Ach / (ARO) 16,0a -- 1.17,9akp
10. 4v t Blue Time Snilli / Veikko (Team Lily) 17,1a -- 1.17,9akp
11. 4v t Quickgoldwins RC / Juha (Team Lily) 16,8a -- 1.17,9akp
4v t Mania Snilli / (SnRa) 14,1a -- hrp

Lähtö 5. Ryhmäajo 3100m, lämminveriset 14,0-15,9-aikaiset
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)

ryhmä 1
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 8v t Chromatic / (RuKo) 14,0ke -- 1.18,1api
2. 5v o Howling Smoke / (ARO) 14,0a -- 1.18,2api
3. 6v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 14,0a --  1.18,5api
4. 3v t Goldie Snilli / (SnRa) 15,0a -- 1.18,8api
5. 8v t Sugar Puff MacLily / Eero (Team Lily) 14,4a -- 1.19,1api x
6. 9v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) 14,2a --  1.19,1api
7. 6v t Just A Ghost Pomp / Markus (Wäck) 14,1ake -- 1.19,3api
8. 4v t Rjazán Xanthe / (ARO) 14,3a -- 1.19,4api xx
9. 4v t Euphoria Snilli / (SnRa) 14,1a -- 1.19,7api x
10. 7v t Luxury Bomb / Robin (Team Ninitra) 15,5a --  1.19,8api
5v o Skyline Snilli / (SnRa) 14,2a -- hrp

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1000ve (- 500ve)
1. 9v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 14,0a --  1.18,1api
2. 8v o Flying Whisper Gue / Tuukka (Team Lily) 14,0a -- 1.18,1api x
3. 4v o Phantom Fox / (ARO) 14,4a -- 1.18,1api
4. 5v o Dante Ach / (ARO) 14,0a -- 1.18,3api
5. 7v t Rjazán d'Duchesse / (RuKo) 14,4aly -- 1.18,3api
6. 8v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 14,3a --  1.18,5api x
7. 9v t Blushing Burn / Niklas (Team Ninitra) 15,3a --  1.18,8api
8. 9v o Academic Win / Bertel (Team Ninitra) 14,1a --  1.19,0api
9. 9v t Rjazán Slavjana / (RuKo) 15,0aly -- 1.19,3api
10. 5v t Guac Is Xrta Ach / Karla (Wäck) 14,4ake -- 1.19,6api
11. 4v o Cybershot Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.19,9api x

Lähtö 6. Ryhmäajo 3100m, lämminveriset 13,9-aikaiset ja nopeammat
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)

ryhmä 1
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 9v o Windwarrior MacLily / (RuKo) 13,1aly -- 1.17,0api x
2. 9v o Rjazán Krokus / (RuKo) 13,9aly -- 1.17,3api
3. 10v t Edith Ach / (ARO) 12,2a -- 1.17,3api
4. 9v t Rjazán Ljubka / (RuKo) 13,0aly -- 1.17,5api
5. 9v t Yarn Spinner / Rosa (Team Ninitra) 13,1a --  1.17,5api
6. 8v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 13,0a -- 1.17,6api
7. 6v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 12,2a -- 1.18,0api
8. 7v t Take It / (SnRa) 13,5a -- 1.18,1api
9. 9v o Hellenic / Gunvald (Team Ninitra) 12,6a --  1.18,4api
10. 8v t Avalanche Ach / (ARO) 12,2a -- 1.18,6api
11. 8v o Norman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.18,8api
8v o Chatwin Gue / (RuKo) 13,9aly -- hyl

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 7v t Lemonberry / (SnRa) 12,6a -- 1.17,0api
2. 8v t Poppy Burn / Gustav (Team Ninitra) 12,1a --  1.17,1api
3. 5v t Raven Snilli / Tove (Team Ninitra) 13,1a --  1.17,4api x
4. 6v t Hexeria Speed / (SnRa) 13,4a -- 1.17,8api
5. 8v t Framed Pomp / (ARO) 13,7a -- 1.17,8api
6. 7v o Kingston RC / (ARO) 12,5a -- 1.17,8api
7. 8v o Graffiti Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.17,8api
8. 8v t Malva Burn / (RuKo) 13,1aly -- 1.17,9api x
9. 10v o Seraph Ach / (ARO) 13,1a -- 1.18,1api
10. 10v o Magnifico Unia / (RuKo) 13,9ke -- 1.18,3api
11. 9v t Rjazán Sweet True Lies / (RuKo) 13,4ke -- 1.18,4api
9v o Aforizm Duán / (RuKo) 13,7ke -- k

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 10v t Etoile d'Euphorbia / (RuKo) 11,1aly -- 1.17,1api x
2. 10v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,3a -- 1.17,1api
3. 8v o Jungleman Unia / (SnRa) 11,4a -- 1.17,2api
4. 8v t Lollipop Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.17,3api
5. 10v t Dragonessa Snilli / (ARO) 11,4a -- 1.17,8api
6. 10v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a -- 1.18,0api
7. 10v o Mayhem Ach / (ARO) 11,4a -- 1.18,4api
8. 12v t Rjazán Love You / (RuKo) 11,1aly -- 1.18,6api
9. 8v o Kind of Magic RC / Juha (Team Lily) 11,5a --  1.18,9api
10. 10v t Countess MacLily / (RuKo) 11,2aly -- 1.19,0api

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 11v t Dragonlily Speed / (SnRa) 10,9a -- 1.17,1api
2. 11v t Minerva Burn / (ARO) 10,8a -- 1.17,4api
3. 9v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.17,8api
4. 11v t Pheodora Ach / (RuKo) 11,2aly -- 1.18,2api x
5. 9v t Delightful MacLily / (SnRa) 11,2a -- 1.18,2api
6. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 11,1a --  1.18,3api
7. 7v t Exalted Ach / (ARO) 11,3a -- 1.18,4api x
8. 11v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a -- 1.18,4api
9. 9v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.18,4api
10. 9v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.18,8api
11. 8v t Celine Snilli / (SnRa) 10,8a --   1.19,0api

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve (- 1000ve)
1. 7v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,2a -- 1.17,0api
2. 10v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.17,3api
3. 11v t Me Or You Gue / (SnRa) 10,1a -- 1.17,8api
4. 10v o Flashfire Ach / (RuKo) 09,1aly -- 1.17,9api
5. 9v o Royale Ach / (ARO) 10,5a -- 1.18,2api
6. 12v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,0a -- 1.18,4api x
7. 11v o Kickman Snilli / (SnRa) 10,4a -- 1.18,5api
8. 9v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.18,9api
9. 10v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.18,9api
9v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,2a -- hyl

Lähtö 7. Virtuaaliderby-finaali, ryhmäajo 2600m, suvulliset 5-vuotiaat suomenhevoset, ei avointa osallistumista
P: 100 000ve+loimi+seppele+lautanen+ruusuke+kukkia - 50 000ve - 20 000ve - 10 000ve - 1000ve (1000ve kaikille hyväksytyn juoksun tehneille)

OSALLISTUJAT
5v o
Ruskon Hallahirmu / Gunnar (Wäck) 26,7ke --
5v o
Snillin Laivuri / (SnRa) 25,1a --
5v t
Ruskon Harhatar / (RuKo) 35,4ly --
5v t
K. Uneton / Jorma (Duo) 29,7 --
5v o
Purnin Algot / Isak (Team Ninitra) 29,3a --
5v o
Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 28,5aly --
5v t
Snillin Bambiina / (SnRa) 30,0a --
5v t
AH Satakieli / (ARO) 28,8a --
5v t
Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 26,6a --
5v o
Snillin Aaretti / (SnRa) 28,4a --
5v t
Ruskon Huu / (ARO) 27,0a --
5v o
N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 35,5ly --

TULOKSET
1. 5v t Snillin Bambiina / (SnRa) 30,0a -- 1.30,1akp - ONNEA!
2. 5v t K. Uneton / Jorma (Duo) 29,7 -- 1.30,3akp
3. 5v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 26,6a -- 1.30,5akp
4. 5v t Ruskon Huu / (ARO) 27,0a -- 1.30,7akp
5. 5v o Ruskon Hallahirmu / Gunnar (Wäck) 26,7ke -- 1.30,9akp
6. 5v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 28,5aly -- 1.31,0akp x
7. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 25,1a -- 1.31,3akp
8. 5v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 35,4ly -- 1.31,3akp
9. 5v t AH Satakieli / (ARO) 28,8a -- 1.31,3akp xx
10. 5v o Purnin Algot / Isak (Team Ninitra) 29,3a -- 1.31,6akp
11. 5v o Snillin Aaretti / (SnRa) 28,4a -- 1.31,6akp x
12. 5v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 35,5ly -- 1.31,6akp