virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 16.2.2021

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan jo 11. kertaa järjestettävät Aken Harmaahapsi-
ja Aken Silverbeard-lähdöt sekä viidettä kertaa juostava peitsarien Aken Greypacer.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- Peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Harmaahapseen ja Silverbeardiin 1 hevonen + 2 varahevosta / omistaja*
- Greypaceriin 2 hevosta + 2 varahevosta / omistaja*
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit291 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken Harmaahapsi 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken Greypacer 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 9. Ryhmäajo 1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken Silverbeard 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

PALKINTOLOIMET

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 5v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 12,6a -- 1.13,0aly x
2. 7v t Classical Artist / Livia (Team Ninitra) 13,5a --  1.13,1aly x
3. 10v t Glowing MacLily / (SnRa) 10,2a -- 1.13,4aly
4. 5v o Foxtrot Pomp / Leo (Wäck) 13,0ake -- 1.13,5aly x
5. 10v t Radical Sweet Pain / (RDT) 13,1ake -- 1.13,6aly
6. wn RC / Jade (RDT) 13,8ke -- 1.13,7aly
7. 6v o Marmor Burn / Dani (RDT) 13,6aly -- 1.13,7aly x
8. 9v t Ironica Ach / (ARO) 12,8a -- 1.13,8aly
9. 11v o Stellar Point / (TeamUnia) 09,7a -- 1.13,8aly x
10. 7v o Shakedo11v t Vacances / (RDT) 10,8aly -- 1.13,9aly
11. 8v t Lemonberry / (SnRa) 11,1a -- 1.13,9aly

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Exalted Ach / (ARO) 11,3a -- 1.13,1aly
2. 7v t Downless Unia / (TeamUnia) 12,0a -- 1.13,2aly x
3. 8v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,8ake -- 1.13,3aly x
4. 8v t Take It / (SnRa) 13,0a -- 1.13,3aly x
5. 6v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 13,3ake --  1.13,3aly x
6. 7v o Bugatti MacLily / Helga (Team Ninitra) 13,1a --  1.13,6aly
7. 11v t Regal Wing / (TeamUnia) 10,0a -- 1.13,7aly xx
8. 9v o Jungleman Unia / (SnRa) 10,4a -- 1.13,8aly
9. 11v o Capasité Kind / (RDT) 13,7aly-- 1.13,8aly
10. 9v t Shireen Ach / (ARO) 12,4a -- 1.13,9aly
11. 7v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 13,2a -- 1.13,9aly
12. 11v o Capasité Kind / (RDT) 13,7aly -- 1.13,9aly

ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 13,3ake -- 1.13,2aly
2. 8v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 12,3aly -- 1.13,3aly
3. 8v t Raven Snilli / Tove (Team Ninitra) 13,1a --  1.13,7aly
4. 10v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.13,7aly x
5. 6v o William Ach / (ARO) 10,3a -- 1.13,8aly
6. 9v t Celine Snilli / (SnRa) 10,8a --   1.13,8aly
7. 6v o Howling Smoke / (ARO) 12,3a -- 1.13,9aly
8. 11v t Dragonlily Speed / (SnRa) 10,6a -- 1.13,9aly
9. 11v o Thunderstruck / (TeamUnia) 13,0a -- 1.14,0aly
10. 5v o Knockout Snilli / (SnRa) 13,0a -- 1.14,0aly x
11. 12v o Promion Unia / (TeamUnia) 10,0 --  1.14,0aly

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 12,3ake -- 1.13,0aly
2. 5v o Royson Speed / (SnRa) 13,9 -- 1.13,2aly x
3. 11v t Ramona Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.13,2aly
4. 10v t Delightful MacLily / (SnRa) 11,2a -- 1.13,2aly
5. 11v t God Damn Honeybee / (TeamUnia) 10,2a --   1.13,2aly
6. 7v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 13,2ake -- 1.13,3aly
7. 8v t Charming Indeed RC / (Team Lily) 13,1a -- 1.13,5aly
8. 5v o Phantom Fox / (ARO) 12,1a -- 1.13,6aly
9. 7v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 12,7a -- 1.13,6aly
10. 9v o Kind of Magic RC / (Team Lily) 11,5a --  1.13,6aly x
11. 11v t Edith Ach / (ARO) 12,2a -- 1.13,8aly xx

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake -- 1.13,0aly x
2. 7v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 11,3a -- 1.13,1aly x
3. 6v t Rjazán Xanthe / (ARO) 11,5a -- 1.13,2aly
4. 7v t Hexeria Speed / (SnRa) 13,3 -- 1.13,3aly x
5. 5v t Euphoria Snilli / (SnRa) 13,0a -- 1.13,5aly
6. 7v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,6ake -- 1.13,6aly x
7. 10v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 11,0a -- 1.13,6aly
8. 12v t Downtown Lass / (TeamUnia) 09,6a -- 1.13,6aly
9. 5v t Mania Snilli / (SnRa) 11,8a -- 1.13,9aly
10. 9v t Radical Spookshow / (RDT) 13,4ake -- 1.13,9aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 24,1a -- 1.24,0aly x
2. 11v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 24,6 --  1.24,1aly x
3. 7v t Makiannäläkä / (SnRa) 24,2a -- 1.24,1aly
4. 8v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 24,2a -- 1.24,2aly x
5. 6v o Snillin Laivuri / (SnRa) 24,1a -- 1.24,4aly
6. 9v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 23,8ake -- 1.24,4aly
7. 11v t AH Taifuuni / (ARO) 24,9a -- 1.24,6aly
8. 9v t Ruskon Unikeko / (ARO) 24,1a -- 1.24,6aly
9. 11v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 24,9a -- 1.24,9aly x
10. 7v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 24,4a -- 1.24,9aly
7v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,6ake -- k

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 9v t Radikaali Viipotin / (ARO) 24,8a -- 1.24,3aly
2. 11v o Lännen Nopein / (SnRa) 22,6a -- 1.24,3aly x
3. 10v o Duartr R. / (TeamUnia) 22,6a -- 1.24,3aly
4. 7v o Purnin Sponsori / Lars (Team Ninitra) 24,5a --  1.24,4aly
5. 8v t Kekan Saveria / (ARO) 23,8a -- 1.24,5aly
6. 8v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 23,1a -- 1.24,5aly x
7. 9v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,4aly -- 1.24,7aly x
8. 12v t Pompeji Ilikee / (ARO) 24,8a -- 1.24,9aly x
9. 9v o Snillin Muusikko / (SnRa) 22,0a -- 1.24,9aly
10. 10v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 23,4aly -- 1.24,9aly
11. 8v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 23,2a -- 1.24,9aly xx

ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 21,3a -- 1.24,0aly x
2. 11v o Murhamiesi / (RDT) 23,2aly -- 1.24,3aly
3. 13v t Rohdon Vilma / (ARO) 24,4a -- 1.24,4aly
4. 11v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 24,5a --  1.24,5aly
5. 12v t Snillin Aallotar / (SnRa) 21,5a -- 1.24,5aly
6. 11v o Snillin Keessar / (SnRa) 21,2a -- 1.24,5aly
7. 7v o Unian Satukirjasankari / (TeamUnia) 22,1a -- 1.24,7aly
8. 13v t Vauhtivilma / (ARO) 24,5a -- 1.24,9aly x
9. 14v t Repolan Varjosielu / (ARO) 22,0a -- 1.25,0aly
9v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 23,1ke -- hva
8v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 22,4a -- hrp

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 14v t AH Ajattara / (ARO) 21,5a -- 1.24,1aly
2. 6v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 24,4 -- 1.24,1aly
3. 15v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,0a -- 1.24,2aly
4. 13v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 20,6a -- 1.24,4aly
5. 6v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 24,7a -- 1.24,5aly
6. 12v o Duanin Pessimisti / (ARO) 24,4a -- 1.24,6aly
7. 13v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 24,4a -- 1.24,7aly
8. 10v o Snillin Casmir / (SnRa) 21,1a -- 1.24,7aly
9. 10v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 22,1aly -- 1.24,7aly x
10. 15v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 19,8 -- 1.24,7aly
11. 9v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 22,3aly -- 1.24,9aly

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 11v o Snilleste Prins / (SnRa) 21,1a -- 1.24,1aly
2. 14v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a --  1.24,1aly
3. 10v t AH Caamos / (ARO) 24,3a -- 1.24,2aly
4. 13v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 19,0a -- 1.24,3aly
5. 11v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 24,2a -- 1.24,4aly
6. 9v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 22,2aly -- 1.24,6aly
7. 8v t Kekan Anthea / (ARO) 22,0a -- 1.24,7aly
8. 6v o Snillin Uolevi / (SnRa) 24,0 -- 1.24,8aly
9. 8v o Maximus / (SnRa) 24,6a -- 1.24,9aly
10. 13v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 23,2a -- 1.25,0aly
9v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 22,2aly -- hva

ryhmä 6
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 15v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 19,1a -- 1.24,0aly
2. 10v o Radikaali  Barbaari / Jaakko (RDT) 21,8aly -- 1.24,2aly
3. 10v o Radikaali Legenda (SnRa) 21,5a -- 1.24,5aly
4. 12v t Snillin Elegia / (SnRa) 21,4a --   1.24,5aly x
5. 10v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 21,0aly -- 1.24,5aly
6. 12v o AH Höstblixt / (ARO) 24,1a -- 1.24,6aly
7. 11v t Pompeji Villisti / (ARO) 24,1a -- 1.24,6aly
8. 8v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 24,1aly -- 1.24,6aly
9. 13v o Duanin Nokappas / (ARO) 23,9a -- 1.24,7aly
10. 12v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 20,8aly -- 1.24,8aly x

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken Harmaahapsi 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 12v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 21,6ake -- 1.24,2aly
2. 15v o Aamori I.F. / (SnRa) 19,9a -- 1.24,3aly
3. 15v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 19,3 -- 1.24,4aly
4. 14v t AH Fiinimimmi / (ARO) 20,9a -- 1.24,4aly
5. 14v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a -- 1.24,5aly
6. 12v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a --  1.24,6aly
7. 14v o Snillin Aamos / (SnRa) 20,2a -- 1.24,6aly x
8. 13v o Poppasmies / (TeamUnia) 19,5a -- 1.24,7aly
9. 13v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,0aly -- 1.24,8aly
10. 12v t Purnin Strösseli / Anne (Team Ninitra) 25,2a --  1.24,9aly x
11. 14v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a -- 1.24,9aly
12. 12v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 21,9ly -- 1.24,9aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
1. 5v t Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.09,9a -- 1.12,0aly x
2. 7v o Yaybird Stain / (ARO) i. Snowbird Noble, p.09,2a -- 1.12,1aly
3. 9v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.12,2aly x
4. 6v t Strike My Soul / (ARO) i. Hogue Avenger, p.09,2a -- 1.12,2aly x
5. 6v t Hydra Ach / (ARO) i. Dragondoom Depac, p09,6a -- 1.12,4aly
6. 7v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p08,4a -- 1.12,4aly
7. 5v t Can't Touch Eagle / (ARO) i. OR'Desert Eagle, p.08,8a -- 1.12,6aly
8. 5v t Meloetta Snilli / (ARO) i. Charon Ach, p09,8a -- 1.12,9aly
9. 5v o Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,6a -- 1.13,0aly
9v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p09,1a -- k

ryhmä 2
1. 9v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.12,2aly x
2. 9v t Pretending Sober / (SnRa) i. Pretender Depac, p.09,4a -- 1.12,4aly
3. 10v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.12,4aly
4. 9v t Twinrova / (ARO) i. Hooligan, p.09,0a -- 1.12,5aly
5. 6v t Dead Don't Cry / (ARO) i. Harbinger of Death, p.08,4a -- 1.12,7aly
6. 7v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p09,3a -- 1.12,8aly x
7. 6v o Stechkin Sokolov / (ARO) i. evm, p.08,8a -- 1.12,8aly
8. 7v t Ohyesohyesohyes / (SnRa) i. evm, p.09,5a -- 1.12,9aly
9. 9v o Zutter / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.12,9aly
10. 7v t Bubbleberry / (ARO) i. evm, p09,5a -- 1.13,0aly x

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona
1. 10v o Firedrake Ach / (Team Lily) 12,2a -- 1.14,1ly x
2. 12v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.14,1ly
3. 8v t K. The Damn Berry Bomb / Jorma (Duo) 14,1 --  1.14,2ly
4. 12v o Kickman Snilli / (SnRa) 10,4a -- 1.14,3ly
5. 9v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 13,0a -- 1.14,4ly x
6. 12v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a -- 1.14,4ly
7. 9v t Avalanche Ach / (ARO) 12,2a -- 1.14,6ly
8. 9v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 13,1a --  1.14,7ly
9. 9v t Lollipop Snilli / (SnRa) 11,5a -- 1.14,7ly
10. 12v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,0a -- 1.14,7ly
11. 8v o Kingston RC / (ARO) 12,5a -- 1.14,8ly x
12. 12v t Minerva Burn / (ARO) 10,8a -- 1.14,8ly x
13. 9v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.14,9ly xx
6v o Death Trip Nin / (ARO) 14,3a -- hva

ryhmä 2 ajettu tasoitusajona
1. 11v o Mr. Giant Smoke / Linnea (Wäck) 10,1aly --    1.14,1ly
2. 10v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.14,3ly
3. 11v o Seraph Ach / (ARO) 12,1a -- 1.14,4ly
4. 10v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 11,2a -- 1.14,4ly
5. 11v t Dragonessa Snilli / (ARO) 11,4a -- 1.14,5ly
6. 10v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.14,5ly
7. 9v o Surprising MacLily / (SnRa) 11,7a -- 1.14,5ly
8. 9v t Framed Pomp / (ARO) 12,4a -- 1.14,6ly
9. 11v t Poppy Burn / Gustav (Team Ninitra) 12,1a --  1.14,6ly xx
10. 9v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,2a -- 1.14,6ly
11. 10v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,3a -- 1.14,8ly x
12. 10v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.14,8ly x
11v o Mayhem Ach / (ARO) 11,4a -- k

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken Greypacer 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 10v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.12,1aly
2. 11v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.12,3aly x
3. 12v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.12,3aly
4. 10v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,9a -- 1.12,3aly x
5. 12v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.12,4aly
6. 11v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.12,6aly
7. 10v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- 1.12,6aly
8. 11v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a -- 1.12,7aly xx
9. 10v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.12,8aly
10. 11v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.12,8aly
11. 12v t Sarasvati / (ARO) i. Tierra's Ylhua, p.08,1a -- 1.12,9aly
12. 11v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,2a -- 1.12,9aly

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona
1. 11v o Miniromeo / (ARO) 25,9a -- 1.28,0ly
2. 8v t Älskling Tid / Jens (Team Ninitra) 25,2a --  1.28,1ly
3. 7v t Ruskon Huu / (ARO) 25,5a -- 1.28,2ly x
4. 7v o EP Mutteri / (ARO) 25,0a -- 1.28,4ly x
5. 9v o Tanhun Tuhka / (ARO) 25,7a -- 1.28,5ly x
6. 8v t AH Hallatanssi / (ARO) 26,9a -- 1.28,7ly
7. 10v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 26,1a -- 1.28,8ly
8. 8v o Sjöman Tid / Livia (Team Ninitra) 29,0a --  1.29,0ly x

ryhmä 2
1. 11v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.24,3aly
2. 12v o Snadisti Hopee / (ARO) 23,2a -- 1.24,3aly
3. 8v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 24,2a --  1.24,3aly
4. 7v t AH Satakieli / (ARO) 24,1a -- 1.24,4aly
5. 12v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.24,5aly
6. 13v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,1a -- 1.24,5aly
7. 7v o AH Replikaattori / (ARO) 24,0a -- 1.24,8aly
8. 10v t Snillin Helmineito / (SnRa) 21,0a – 1.24,8aly
9. 14v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,4a -- 1.24,8aly
10. 12v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a -- 1.24,9aly
11. 12v t AH Suonoita / (ARO) 23,3a -- 1.25,0aly x
12. 12v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 20,1a -- 1.25,0aly x

ryhmä 3
1. 8v o Oktober Tid / Gunvald (Team Ninitra) 24,5a --  1.24,1aly
2. 12v t Saltan Tuikea / (SnRa) 20,3a -- 1.24,1aly x
3. 12v o AH Pikku-Urho / (ARO) 19,0a -- 1.24,3aly x
4. 12v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 21,1a -- 1.24,4aly xx
5. 13v o Drotsibojonsson / (SnRa) 20,1a -- 1.24,5aly
6. 11v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a -- 1.24,5aly
7. 9v o Purnin Amerikaano / (ARO) 22,6a -- 1.24,6aly
8. 16v t Snillin Timantti / (SnRa) 21,0a -- 1.24,6aly
9. 10v t AH Utuisa / (ARO) 23,0a -- 1.24,7aly
10. 12v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 20,2a -- 1.24,7aly
11. 15v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.24,9aly

Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.08,1a -- 1.12,1aly x
2. 9v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p09,3a -- 1.12,2aly
3. 5v o Howard Duán / Veikko (Team Lily) p.09,0a --   1.12,2aly
4. 6v r Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) p.08,2a -- 1.12,3aly x
5. 5v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.09,0a -- 1.12,3aly
6. 5v t Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.09,2a -- 1.12,4aly
7. 8v t Netherworld Orison / (ARO) i. Inferno Stain, p.08,4a -- 1.12,5aly
8. 11v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p08,9a -- 1.12,7aly
9. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.12,7aly
10. 9v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p08,4a -- 1.12,9aly
11. 10v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,2a -- 1.13,0aly

Lähtö 9. Ryhmäajo 1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken Silverbeard 2021
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 11v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.12,1aly
2. 9v t Haphzibah Snilli / Leo (Wäck) 11,1ake -- 1.12,3aly
3. 10v t Speedway Star / (RDT) 13,5aly -- 1.12,3aly x
4. 9v t K. In A Bad Way / Jorma (Duo) 10,3 --  1.12,6aly
5. 10v t Sugar Puff MacLily / (Team Lily) 14,1a --   1.12,7aly
6. 10v o Royale Ach / (ARO) 10,5a -- 1.12,7aly
7. 9v o Flying Whisper Gue / (Team Lily) 12,2a -- 1.12,7aly x
8. 12v t Me Or You Gue / (SnRa) 10,1a -- 1.12,7aly
9. 10v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,2a -- 1.12,8aly x
10. 9v o Radical Game Over / (RDT) 11,8ake -- 1.12,9aly
11. 10v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 10,7a -- 1.12,9aly x
12. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 10,4a --  1.13,0aly x