virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 07.07.2021

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- kasvattilähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- muistolähtöihin 1 hevonen + 2 varahevosta / omistaja*
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit319 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)
Muodossa
(viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

LÄHDÖT

Lähtö 1. Gambit Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, lämminveriset 12,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 2. Enchantress Ach Tammalähtö, ryhmäajo 1609m, lämminveritammat 14,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 3. AH Hösttroll Muistoajo, monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset monte-ennätys 29,9m ja nopeampi
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 4. Firebird Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, ranskansukuiset lämminveriset (vähintään 50% ranskalaisverta) 14,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 5. Seth Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, peitsarit 09,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 6. Nordbo Höstlik Minnelop, ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 24,9 ja nopeammat
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Lähtö 7. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 8. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin kylmäveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 9. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin peitsarit
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

Lähtö 10. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 400ve+loimi - 200ve - 120ve - 80ve - 40ve - 20ve

Lähtö 11. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), tasoitusajo 1609m, avoin B-ponit
P: 400ve+loimi - 200ve - 120ve - 80ve - 40ve - 20ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Gambit Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, lämminveriset 12,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 12v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.11,2aly
2. 11v o Bugatti MacLily / (Team Ninitra) 10,1a -- 1.11,2aly
3. 7v o Rjaząn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.11,4aly x
4. 6v o Rjazįn Break It / (RuKo) 12,1aly – 1.11,4aly x
5. 7v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 12,5a --  1.11,4aly x
6. 10v o Brooklyn Burn / Jaana (Team Koo) 10,0aly -- 1.11,7aly
7. 8v o Marvel Pomp / (RENI) 09,7a -- 1.11,8aly
8. 7v o Expensive Salazar / (RENI) 10,1a -- 1.11,8aly x
9. 8v o Rjazįn Blackmail / (SnRa) 11,3a -- 1.11,9aly x
10. 6v t Mania Snilli / (SnRa) 10,6a -- 1.11,9aly x
5v o Specific Derby / Markus (Team Koo) 12,3aly -- hrp
10v o William Ach / (ARO) 09,7a -- hva

Lähtö 2. Enchantress Ach Tammalähtö, ryhmäajo 1609m, lämminveritammat 14,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 3v t Prizilla Speed / Santeri (DLHS) 1.14,1aly -- 1.13,2aly
2. 7v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.13,2aly x
3. 7v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,6a --  1.13,3aly
4. 6v t Rout Pomp / (RENI) 13,4a -- 1.13,3aly
5. 7v t Winy Blondie / (RENI) 13,1a -- 1.13,4aly
6. 10v t Get Better Ace / Elias (Team Koo) 10,7aly -- 1.13,5aly
7. 6v t Eerie Ach / (ARO) 12,0a -- 1.13,7aly
8. 7v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a --  1.13,7aly
9. 5v t Rjazįn Spirit Crusher / (RuKo) 13,2aly -- 1.13,9aly
10. 4v t Rjazįn Aubree / Mari H 14,1aly -- 1.14,0aly
6v t My Caramel / Jaana (Team Koo) 11,1aly -- k
6v t Goldie Snilli / (SnRa) 12,0a -- hva

Lähtö 3. AH Hösttroll Muistoajo, monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset monte-ennätys 29,9m ja nopeampi
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v t Angrboša R. / (ARO) 26,4a (29,5ma) -- 1.27,0maly
2. 9v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 24,2aly (28,5maly) -- 1.27,1maly
3. 7v o AH Svafnir / (ARO) 27,5a (29,7ma) -- 1.27,2maly
4. 10v o Snillin Otello / (RENI) 22,2a (m27,0a) -- 1.27,3maly x
5. 11v t Purnin Vahvuus / (Team Ninitra) 25,0a (m26,5a) --  1.27,6maly x
6. 11v t Purnin Kuvitelma / (Team Ninitra) 25,6a (m27,2a) --  1.27,6maly
7. 9v o Ruskon Probleemi / (RENI) 25,0a (m27,0a) -- 1.27,6maly
8. 11v o Korpisoturi RC / (RuKo) 24,1aly (27,3maly) -- 1.27,6maly x
9. 14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a (m26,2a) -- 1.27,7maly
10. 13v o Nicklas Snilli / (SnRa) 21,4a (m27,5a) -- 1.27,8maly
8v o Sleipner R. / (RuKo) 23,2aly (26,0make) -- hrp
12v r Radikaali Dekkari / (Team Ninitra) 26,4a (m27,1a) --  k

Lähtö 4. Firebird Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, ranskansukuiset lv (vähintään 50% ranskalaisverta) 14,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a --  1.13,0aly
2. 5v o Rjazįn Hell Yeah / (RuKo) 12,0aly -- 1.13,3aly x
3. 5v t Cacophony Ach / (ARO) 14,3a -- 1.13,4aly
4. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 09,7aly -- 1.13,4aly
5. 5v o Rjazįn Fireflyer / Jaana (Team Koo) 13,2aly -- 1.13,5aly x
6. 6v t Kimono d'Athée / (Team Ninitra) 14,3a --  1.13,7aly
7. 10v t Rjazįn Xanthe / (ARO) 09,1a -- 1.13,8aly
8. 4v o Radical Confiance / (RENI) 14,5a -- 1.13,8aly x
9. 5v o Rjazįn Put-in / (RENI) 14,5a -- 1.13,9aly x
10. 6v o Fiction d'Athée / (Team Ninitra) 14,9a -- 1.13,9aly
4v t Charmaine Snilli / (SnRa) 14,1a -- hva
10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,0aly -- hyl

Lähtö 5. Seth Ach Memorial, ryhmäajo 1609m, peitsarit 09,9 ja nopeammat
P: 6000ve+
loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 10v o Chocopop / (RuKo) p09,4a -- 1.10,3aly
2. 6v t Montserrat Snilli / (SnRa) p.09,0a -- 1.10,3aly
3. 8v t Can't Touch Eagle / (ARO) p.08,8a -- 1.10,3aly x
4. 10v t Hurry Ups / (RuKo) p09,3a -- 1.10,3aly x
5. 4v t Doomdada / (ARO) p09,9a -- 1.10,5aly
6. 11v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p09,2a -- 1.10,5aly
7. 6v t Milcery Snilli / (SnRa) p.09,0a -- 1.10,9aly
8. 6v o Bradley Snilli / (SnRa) p.09,1a -- 1.10,9aly
9. 5v t Frilly Cakes Ach / (ARO) p09,2a -- 1.10,9aly

Lähtö 6. Nordbo Höstlik Minnelop, ryhmäajo 3100m, kylmäveriset 24,9 ja nopeammat
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 8v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 24,1a -- 1.27,0api
2. 10v o Prinsovak / (RuKo) 20,3aly -- 1.27,0api xx
3. 6v t Palma Snilli / (SnRa) 23,2a -- 1.27,1api
4. 11v t EP Lakiina / (RENI) 21,4a -- 1.27,4api
5. 10v o Fossegrim / (ARO) 24,2a -- 1.27,6api x
6. 11v o Purnin Apollo / (Team Ninitra) 22,4a --  1.27,9api
7. 6v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 24,0aly -- 1.28,2api
8. 9v o Sävelen Felix / (RENI) 21,2a -- 1.28,2api
9. 10v t Rehjan Tähtihellä / (Team Ninitra) 24,0a --  1.28,3api
10. 10v o Bausnor R. / (RuKo) 23,5aly -- 1.28,4api
11. 10v o Lyckans ost Fritjof / (Ruko) 23,8aly -- 1.28,7api
11v t Tessan S / (ARO) 23,1a -- k

Lähtö 7. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona!
1. 2v o Geographic / (ARO) ei enn -- 1.18,5ly
2. 3v o Amplified Ach / (ARO) 18,5a-- 1.17,2ly
3. 2v o Grom Ach / (ARO) ei enn -- 1.18,9ly
4. 3v o Kahoots Ach / (ARO) 18,9a -- 1.17,8ly

ryhmä 2
1. 4v o Abrupt Chaos / (RENI) 17,0a -- 1.16,3aly
2. 3v t Mokosa Ach / (RENI) 16,6 -- 1.16,6aly
3. 4v o Yako Ach / (ARO) 17,1 -- 1.16,7aly
4. 4v t Lydia Ach / (ARO) 17,9a -- 1.16,8aly

ryhmä 3
1. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 14,2a -- 1.13,5aly
2. 4v o Empty Ach / Markus (Team Koo) 14,3aly -- 1.13,7aly
3. 5v o Rodan Ach / Elias (Team Koo) 14,5aly -- 1.13,8aly

ryhmä 4
1. 8v t Velaryon Ach / (RuKo) 10,1aly -- 1.12,1aly x
2. 9v t Yokai Ach / (ARO) 10,8a -- 1.12,5aly
3. 6v o Oxalis Ach / Jaana (Team Koo) 11,3ake -- 1.12,5aly
4. 9v o Phantom Fox / (ARO) 09,2a -- 1.12,9aly
10v o Dante Ach / (ARO) 11,1a -- k

Lähtö 8. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin kylmäveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona
1. 4v t Polkkaprinsessa / (ARO) 38,6a -- 1.34,0ly
2. 3v o Aaverinssi / (ARO) ei enn -- 1.37,1ly
3. 4v o AH Sindri / (ARO) 37,4a -- 1.35,1ly
4. 5v t AH Haituva / (ARO) 35,5a -- 1.35,1ly
5. 4v o AH Variantti / (ARO) 36,0a -- 1.35,3ly
6. 4v t AH Ingvildr / (ARO) 38,0a -- 1.35,6ly
7. 4v t AH Hallžóra / (ARO) 37,3a -- 1.35,8ly

ryhmä 2
1. 5v o AH Jooseppi / (ARO) 34,3a -- 1.32,2aly x
2. 5v t AH Sitruuna / (ARO) 34,7a -- 1.32,6aly
3. 5v o AH Metallimestari / (ARO) 34,0a -- 1.32,7aly
4. 6v t AH Nattlig / (RENI) 30,3a -- 1.32,7aly

ryhmä 3 ajettu tasoitusajona
1. 9v o AH Faarao / (ARO) 25,1a -- 1.25,7ly
2. 7v o AH Hallaton / (ARO) 27,4a -- 1.25,8ly
3. 9v t AH Varjotemppu / (ARO) 25,1a -- 1.25,9ly
4. 6v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 29,7 -- 1.28,1ly x
5. 12v o AH Metsänukko / (ARO) 25,4a -- 1.26,2ly
6. 7v t AH Carmiini / (ARO) 29,3 -- 1.28,4ly

ryhmä 4
1. 12v t AH Hallatanssi / (ARO) 24,5a -- 1.24,0aly
2. 12v o Velmu Viikinki / (ARO) 24,8a -- 1.24,1aly x
3. 12v t AH Umbra / (ARO) 24,4a -- 1.24,4aly xx
4. 11v o AH Paroni / (SnRa) 24,1a -- 1.24,4aly
5. 11v t AH Kirikiukku / (ARO) 24,7a -- 1.24,6aly x
6. 9v o Snadisti Tuhma / (ARO) 24,6a -- 1.24,8aly
7. 10v t AH Hulituli / (ARO) 24,5a -- 1.24,8aly
8. 10v t AH Kuurikki / (ARO) 24,0a -- 1.24,9aly x

ryhmä 5
1. 12v t AH Inkkari / (SnRa) 22,3a -- 1.23,2aly
2. 9v t Makiannäläkä / (SnRa) 22,0a -- 1.23,2aly xx
3. 11v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.23,3aly
4. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.23,3aly
5. 10v t AH Hallatähti / (RuKo) 22,5aly -- 1.23,6aly
6. 11v o AH Replikaattori / (ARO) 23,8a -- 1.23,8aly x
7. 8v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 23,5aly -- 1.23,9aly

Lähtö 9. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), ryhmäajo 1609m, avoin peitsarit
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 200ve

ryhmä 1
1. 4v o Storm The Walls / (ARO) p14,0a -- 1.13,0aly
2. 4v o Netherbird Ach / (ARO) p13,0a -- 1.13,0aly x
3. 3v t Whiplash Ach / (ARO) p14,2a -- 1.13,2aly
4. 3v t Frozen Ballet / (ARO) p13,3a -- 1.13,5aly
5. 3v o Chemical Spill / (ARO) p14,6a -- 1.13,8aly

ryhmä 2
1. 5v t Dread Ach / (ARO) p10,9a -- 1.10,0aly
2. 4v t Frozen Rose Ach / (ARO) p11,8a -- 1.10,1aly
3. 4v t Willynilly Ach / (ARO) p11,7a -- 1.10,1aly
4. 5v o Onryo Ach / (ARO) p10,7a -- 1.10,1aly
5. 7v o Undead Ach / (SnRa) p.10,1a -- 1.10,1aly x
6. 7v o Neon Nemesis / (ARO) p10,9a -- 1.10,3aly
7. 7v t Hellish Ach / (ARO) p10,4a -- 1.10,4aly
8. 4v t Obscure Ach / (ARO) p10,1a -- 1.10,4aly
9. 11v o The Best Viking Ach / (RuKo) p10,0a -- 1.10,6aly x

ryhmä 3
1. 9v o Erebus Ach / (ARO) p09,6a -- 1.10,2aly x
2. 7v t Uniquest Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,3aly
3. 10v t Raven Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,3aly
4. 8v o Jackinthebox / (ARO) p09,6a -- 1.10,5aly
5. 9v t Hydra Ach / (ARO) p09,6a -- 1.10,5aly x
6. 9v t Vanquisher Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,6aly
7. 8v o Bereskarn Ach / (ARO) p09,5a -- 1.10,6aly

ryhmä 4
1. 10v o Gojira Ach / (ARO) p09,1a -- 1.10,2aly x
2. 10v t Danava Ach / (ARO) p08,4a -- 1.10,4aly
3. 10v o Draugr Ach / (ARO) p09,1a -- 1.10,7aly
4. 6v t Livingdeadgirl / (ARO) p09,2a -- 1.10,8aly
5. 6v t End Of Times / (ARO) p09,1a -- 1.10,8aly
6. 9v o Venom Ach / (ARO) p09,2a -- 1.10,9aly
7v t Roseleaf Ach / (ARO) p09,1a -- hrp

Lähtö 10. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 400ve+loimi - 200ve - 120ve - 80ve - 40ve - 20ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona
1. 8v o Aken Lochlann / (ARO) 2.59,2a -- 2.53,0ly
2. 7v o Alt Bounce / (ARO) 2.59,4a -- 2.53,1ly
3. 7v o Aken Unihuppio / (ARO) 2.58,1a -- 2.53,7ly
4. 11v o Aken Inchmurrin / (ARO) 2.48,8a -- 2.49,4ly
5. 5v t Aken Fjalla / (RENI) 2.50,4 -- 2.49,6ly x
6. 9v o Aken Aodhfionn / (ARO) 2.47,1a -- 2.49,6ly

ryhmä 2
1. 11v t Aken Dullan / (ARO) 2.38,4a -- 2.37,0aly
2. 9v t Aken Reyka / (ARO) 2.38,3a -- 2.37,2aly
3. 11v t Aken Myra / (ARO) 2.39,7a -- 2.37,3aly
4. 9v o Aken Keo / (ARO) 2.39,4a -- 2.37,5aly
5. 9v t Aken Bunna / (ARO) 2.39,9a -- 2.37,9aly

ryhmä 3 ajettu tasoitusajona
1. 13v o Aken Doughall / (ARO) 2.21,1 -- 2.26,2ly
2. 13v o Aken Theon / (ARO) 2.31,0a -- 2.28,4ly
3. 13v t Aken Medeina / (ARO) 2.21,4 -- 2.26,8ly
4. 10v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.28,5aly -- 2.27,0ly x

Lähtö 11. Kasvattilähtö (vain Aken ravitallin kasvatit), tasoitusajo 1609m, avoin B-ponit
P: 400ve+loimi - 200ve - 120ve - 80ve - 40ve - 20ve

ryhmä 1 ajettu tasoitusajona
1. 5v o Aken Emery / (ARO) 2.28,3a -- 2.25,4ly
2. 5v t Aken Heir / (ARO) 2.29,7a -- 2.25,8ly
3. 3v t Aken Electra / (RuKo) ei enn -- 2.27,0ly

ryhmä 2 ajettu tasoitusajona
1. 11v o Aken Audemus / (ARO) 2.10,3 -- 2.07,1ly
2. 9v t Aken Zedda / (ARO) 2.10,6a -- 2.07,3ly
3. 9v t Aken Akko / (ARO) 2.10,8a -- 2.07,8ly
4. 8v t Aken Gertrud / (ARO) 2.10,6a -- 2.07,8ly
5. 9v o Aken Goose / (ARO) 2.00,1a -- 2.04,9ly x
6. 5v o Aken Darrian / Jaana (Team Koo) 2.10,1ly -- 2.08,4ly
7. 8v t Aken Inga / (ARO) 2.10,0a -- 2.08,5ly x
8. 6v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 2.11,5aly -- 2.08,8ly
9. 9v o Aken Albyn / (ARO) 2.04,7a -- 2.05,9ly

ryhmä 3
1. 13v t Aken Rika / (ARO) 50,1a -- 1.55,4aly
2. 11v o Aken Mormont / (ARO) 59,3a -- 1.56,3aly
3. 11v t Aken Skye / (ARO) 55,3a -- 1.56,4aly x
4. 9v o Aken Howe / (SnRa) 59,8 -- 1.56,7aly
5. 13v t Aken Svirra / (ARO) 50,4 -- 1.56,8aly