virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-RAVIT 16.2.2022

Tervetuloa Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan jo 12. kertaa järjestettävät Aken Harmaahapsi-
ja Aken Silverbeard-lähdöt sekä kuudetta kertaa juostava peitsarien Aken Greypacer.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- Peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Harmaahapseen ja Silverbeardiin 1 hevonen + 2 varahevosta / omistaja*
- Greypaceriin 2 hevosta + 2 varahevosta / omistaja*
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit377 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
vara
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Opetuslähtöön
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) sh/kv/lv --

Koelähtöön
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken Harmaahapsi 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken Greypacer 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähtö 9. Ryhmäajo 1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken Silverbeard 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

PALKINTOLOIMET

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

1. 2v o Forevertheoptimist / (KäMä) ei enn -- 1.23,0ke - hyväksytty
2. 2v o High On The Hog / (KäMä) ei enn -- 1.23,1ke - hyväksytty
3. 2v t Polish Sunset / (KäMä) ei enn -- 1.23,8ke - hyväksytty
4. 2v t Silk Lingerie / (KäMä) ei enn -- 1.24,1ke - hyväksytty
5. 2v t Lunar Victory / (KäMä) ei enn -- 1.24,3ke - hyväksytty
6. 2v t Accordintolawrence / (KäMä) ei enn -- 1.24,3ke - hyväksytty
7. 2v o Leading Authority / (KäMä) ei enn -- 1.24,4ke x - hyväksytty
8. 2v t Come On Blue Chip / (KäMä) ei enn -- 1.24,7ke - hyväksytty
9. 2v t Wishes Or Watches / (KäMä) ei enn -- 1.24,8ke - hyväksytty
10. 2v o Lucky Money / (KäMä) ei enn -- 1.25,0ke - hyväksytty
11. 2v o Mail The Desert / (KäMä) ei enn -- 1.25,7ke x - hyväksytty
12. 2v o Taste The Victory / (KäMä) ei enn -- 1.25,8ke - hyväksytty
13. 2v t Itsthursdayalready / (KäMä) ei enn -- 1.26,0ke - hyväksytty
14. 2v o Foot The Bill / (KäMä) ei enn -- 1.26,2ke - hyväksytty
15. 2v o Theatrical Charmer / (KäMä) ei enn -- 1.26,3ke - hyväksytty
16. 2v t Into The Light / (KäMä) ei enn -- 1.27,1ke x - hyväksytty

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

1. 3v o AH Tähtitomu / (GT) ei enn -- 1.46,3ke x - hyväksytty
2. 3v o Muskottipähkinäsoturi / (GT) ei enn -- 1.46,4ke xx - hyväksytty
3. 3v o Jetsulleen / Joel (DLHS) -- 1.47,1ke - hyväksytty
4. 3v t Radikalin Kultajouhi / (GT) ei enn -- 1.47,2ke - hyväksytty

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.12,2aly -- 1.12,0aly x
2. 6v t Heather / Henna (Team Lily) 13,3a -- 1.12,1aly
3. 6v o Aussie Legend / (Team Ninitra) 13,3a -- 1.12,1aly
4. 9v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,0ake -- 1.12,2aly
5. 7v r Echo Burn / (Team Ninitra) 12,4a --  1.12,3aly
6. 12v o Radical Number 23 / (RDT) 13,0aly -- 1.12,4aly
7. 5v o Metaphor Gue / Fredrik (GT) 12,5aly -- 1.12,6aly x
8. 7v o Millionaire RC / (SnRa) 12,0a -- 1.12,6aly
9. 4v o Brilliant Blue MacLily / Lauri (Team Lily) 13,0a -- 1.12,7aly xx
10. 6v o 4 Smoky Pigs / (SnRa) 12,0a -- 1.12,8aly x
11. 8v o Marmor Burn / Dani (RDT) 12,4aly -- 1.13,0aly xx

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v t Rjazįn Penelope / (Koivula) 01.13,2aly -- 1.12,0aly x
2. 10v t Candy Crusher / (BUG) 13,3ly x -- 1.12,3aly
3. 8v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 12,9aly -- 1.12,4aly x
4. 5v o Gimme Speedlimit / Susanne (GT) 13,1aly -- 1.12,4aly
5. 6v o Sailor Boy / Garroth (Yemn) 13,2 --  1.12,5aly
6. 7v t Pretty Different RC / (RDT) 13,5aly -- 1.12,5aly x
7. 9v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,6aly -- 1.12,7aly x
8. 5v o Juggler / Janne (Team Lily) 13,2a -- 1.12,7aly
9. 4v t Wildberry MacLily / Ile (GT) 13,3aly -- 1.12,7aly
10. 6v t Roselia Snilli / (SnRa) 13,0a -- 1.12,8aly
11. 6v t Cherry Bomb / Keijo (Team Lily) 13,0a -- 1.12,9aly

ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v o Kick Off Unia / (ARO) 12,4a -- 1.12,1aly
2. 6v t Rjazįn Tequila / Jouko (GT) 13,3aly -- 1.12,1aly
3. 8v o Killed By Death / Kiko (RDT) 12,9aly --  1.12,2aly
4. 8v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 12,3aly -- 1.12,4aly
5. 4v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 13,6aly -- 1.12,5aly x
6. 5v o Hazard Monday Gue / Timo (GT) 12,0aly -- 1.12,6aly x
7. 6v o Kaboom Snilli / (SnRa) 12,7a -- 1.12,6aly
8. 5v o Go Hoho! 4 / (SnRa) 13,1a -- 1.12,7aly
9. 6v t Mystique MacLily / Derek (Yemn) 13,2aly --  1.13,0aly
10. 5v t Olivine Snilli / (SnRa) 13,5a -- 1.13,0aly
8v t Rest In Speed / (RDT)  13,5aly -- hva

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 5v o Basil Burn / Susanna (Team Lily) 13,6a -- 1.12,0aly
2. 9v t Rjazįn Carambola / Sanni (RDT) 13,0aly -- 1.12,0aly
3. 4v o American Idiot / Emilia (DLHS) 1.12,1aly -- 1.12,2aly
4. 6v t Ludmila BUG / (BUG) 13,1aly -- 1.12,4aly
5. 9v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,0aly -- 1.12,5aly
6. 4v t Awesome Wild One / Mikko (GT) 13,2ake x -- 1.12,5aly x
7. 4v t Moonlight MacLily / Kaj (GT) 13,3aly -- 1.12,6aly
8. 7v o Razorbill Snilli / (SnRa) 12,1a -- 1.12,6aly
9. 6v t Her Excellency MacLily / (Team Ninitra) 13,6a--  1.12,7aly x
10. 7v o Still Awake / Vesku (GT) 12,4aly -- 1.12,8aly x
11. 7v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 13,2aly -- 1.12,9aly x

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 10v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,2ake -- 1.12,0aly x
2. 8v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 12,5aly -- 1.12,1aly x
3. 6v t Wish To Santa Wäck / (SnRa) 13,1a -- 1.12,1aly
4. 8v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 12,2aly -- 1.12,2aly
5. 5v t More Work To Do / Teresa (GT) 12,1aly x -- 1.12,3aly x
6. 6v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 12,9aly -- 1.12,4aly
7. 5v t Ruby Red Snilli / (SnRa) 13,6a -- 1.12,8aly
8. 8v t Blue Time Snilli / Lilja (Team Lily) 13,4a -- 1.12,9aly
9. 9v r Prosper Rewa / (BUG) 12,1ake -- 1.12,9aly
10. 5v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 12,2ly -- 1.13,0aly

ryhmä 6
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,1aly -- 1.12,0aly
2. 6v t 4 Tinsel Tassels / Tiina (Team Lily) 13,4a -- 1.12,1aly
3. 5v o Spicy Husband Gue / Ulf (GT) 12,2aly -- 1.12,1aly x
4. 5v t Radical Imaginary / (SnRa) 13,2a -- 1.12,3aly
5. 6v o Nikodim Duįn / (BUG) 13,5aly x -- 1.12,4aly
6. 10v o Big Precious Rus / (BUG) 13,0ake -- 1.12,8aly
7. 6v t Charmaine Snilli / (SnRa) 12,1a -- 1.12,8aly
8. 8v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,2aly --  1.12,9aly
9. 10v t Poetry In Motion / (SnRa) 12,2a -- 1.12,9aly x
10. 7v o Cyrano Burn / (Team Ninitra) 12,8a --  1.13,0aly
7v o Rjazįn That's Amore / (Team Ninitra) 13,4a --  hva

ryhmä 7
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 9v o Royson Speed / (SnRa) 11,1a -- 1.12,3aly
2. 11v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly -- 1.12,5aly
3. 10v t Sixtine Rewa / (BUG) 11,8ake -- 1.12,5aly
4. 8v t Rjazįn Aubree / Mari H 11,5ke -- 1.12,7aly
5. 8v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 11,4aly -- 1.12,7aly
6. 4v t Prizilla Speed / Santeri (DLHS) 1.11,9aly-- 1.12,8aly
7. 10v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 10,3ake -- 1.13,0aly xx
8v o Bartholomew Snilli / Väinö (GT) 10,2aly -- hva
10v o Prototype RC / Anton (RDT) 11,9aly -- hva

ryhmä 8
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v o Hector Wix / Henna (RaRa) 11,1ake -- 1.12,1aly
2. 8v o Armaldo Snilli / (SnRa) 11,8a -- 1.12,1aly x
3. 7v t My Red Keyway / Emilia (GT) 11,6aly -- 1.12,4aly
4. 9v t OR'Arctic Alaska / Jiri (BUG) 11,1ake -- 1.12,4aly
5. 9v o Cybershot Snilli / (SnRa) 11,7a -- 1.12,8aly
6. 9v t Ginger Twist / (ARO) 11,6a -- 1.12,8aly
7. 8v t Radical Velowire / Arttu (GT) 11,1aly -- 1.12,8aly
8. 8v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 11,6aly x -- 1.12,9aly x
9v o Ascanio Passo / Viola (GT) 10,1aly x -- hrp

ryhmä 9
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v o Kahoots Ach / (SnRa) 11,9a -- 1.12,2aly
2. 7v t Bella Ciao / Pete (GT) 11,3aly xx -- 1.12,2aly
3. 9v o My Golden Julian / Teppo (GT) 11,5aly -- 1.12,2aly
4. 9v t Cassandra Snilli / Pekka (GT) 10,0aly -- 1.12,3aly x
5. 8v o Geographic / (ARO) 11,5a -- 1.12,4aly
6. 8v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 11,0aly -- 1.12,4aly
7. 10v o Rjazįn Blackmail / (SnRa) 11,3a -- 1.12,6aly
8. 8v t K. Ice Woman / Zack (Yemn) 11,1 --  1.12,6aly
9. 7v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 11,6aly -- 1.12,7aly x

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 24,5aly -- 1.23,0aly
2. 8v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 23,1aly -- 1.23,1aly
3. 7v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 23,2aly -- 1.23,2aly
4. 10v o Snillin Aaretti / (SnRa) 23,1a -- 1.23,3aly
5. 10v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 23,3aly -- 1.23,3aly
6. 6v o Snillin Caktus / (SnRa) 24,8 -- 1.23,3aly
7. 13v t Ruskon Joiviina / (ARO) 23,1a -- 1.23,4aly
8. 9v t Tytin Ainokainen / Ingemar (GT) 23,0aly x -- 1.23,6aly
9. 6v o Radikaali Perusjätkä / (SnRa) 23,4a -- 1.23,7aly
10. 9v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,1aly -- 1.23,8aly
11. 8v t AH Tulisylvia / (Koivula) 01.24,4aly -- 1.23,9aly
12. 7v o AH Huurtaja / (RDT) 24,7aly -- 1.23,9aly

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 12v o Maximus / (SnRa) 23,0a -- 1.23,0aly
2. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.23,8aly -- 1.23,1aly
3. 13v t AH Carmiini / (ARO) 23,3a -- 1.23,2aly x
4. 7v t Unian Kiukkuinen / (KADO) 1.23,1aly -- 1.23,2aly
5. 10v o Parjunan Pronssi / (KADO) 1.24,8ake -- 1.23,2aly
6. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 1.23,3aly
7. 10v o Kaskun Kupari / (KADO) 1.24,5ake -- 1.23,5aly
8. 8v t Radikaali Kultakutri / (SnRa) 23,0 -- 1.23,5aly xx
9. 9v t Snillin Bambiina / (SnRa) 23,1a -- 1.23,6aly
10. 11v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly -- 1.23,6aly x
11. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.23,8aly

ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v t K.R. Armada / Elmo (GT) 23,6aly -- 1.23,0aly x
2. 10v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,5ake -- 1.23,1aly
3. 11v t AH Haituva / (ARO) 23,4a -- 1.23,1aly x
4. 12v t Hovijuoru / (SnRa) 23,1a -- 1.23,1aly
5. 8v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,5aly -- 1.23,3aly
6. 12v t Radikaali Villivalo / (ARO) 23,0a -- 1.23,4aly
7. 6v t Kuolemanilo KAS / (KADO) 1.23,0ake -- 1.23,6aly x
8. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a --  1.23,6aly x
9. 9v t Usvasuon Sinkki / (KADO) 1.23,1aly -- 1.23,7aly x
10. 9v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 23,2a -- 1.23,8aly
11. 8v t Guen Sabriina / (KADO) 1.23,4ake -- 1.23,8aly x

ryhmä 4
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 24,2aly -- 1.23,1aly
2. 8v o Guen Riivaus / Marko (GT) 24,0aly -- 1.23,1aly
3. 8v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 24,0ake -- 1.23,3aly x
4. 11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 23,9a --  1.23,3aly
5. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.23,3aly x
6. 7v o Ruskon Wikkelä / (KADO) 1.24,5ake -- 1.23,4aly
7. 9v o Junkkari KAS / (KADO) 1.23,3ake -- 1.23,7aly
8. 9v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,0ake -- 1.23,7aly
9. 9v t Viri-Valo / (SnRa) 23,3a -- 1.23,8aly x
10. 13v o AH Paroni / (SnRa) 23,3 -- 1.23,9aly
10v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly -- hyl

ryhmä 5
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 6v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 23,5aly -- 1.23,3aly
2. 9v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 23,9aly -- 1.23,5aly
3. 9v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 23,3aly -- 1.23,6aly
4. 8v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 24,1aly -- 1.23,6aly
5. 9v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 24,7aly -- 1.23,7aly
6. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.23,8aly
7. 11v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 23,5aly -- 1.23,8aly
8. 9v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,0ake --  1.23,9aly
9. 8v o Radikalin Zalama / (RDT) 24,8aly -- 1.23,9aly
10. 11v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 23,0a -- 1.24,0aly xx
6v t Radikalin Ikionnellinen / (SnRa) 23,0a -- k

ryhmä 6
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 10v o AH Variantti / (ARO) 22,2a -- 1.23,0aly
2. 13v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 21,5a -- 1.23,3aly
3. 14v o Lännen Nopein / (SnRa) 21,1a -- 1.23,4aly xx
4. 9v t Palma Snilli / (SnRa) 22,1a -- 1.23,6aly
5. 10v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 22,2a -- 1.23,8aly
6. 11v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,1aly -- 1.23,8aly
7. 13v o Gunni / (ARO) 22,7a -- 1.23,8aly x
8. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.23,9aly
9. 9v o Titonius / Soile (GT) 21,7aly -- 1.23,9aly x
10v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 22,4aly -- hrp
9v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 21,2ake -- hrp

ryhmä 7
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 10v o Tankkaus / Tony (GT) 20,4aly -- 1.23,1aly x
2. 9v t Jasmiina / Pasi (GT) 21,7ake -- 1.23,1aly
3. 14v o Snillin Keessar / (SnRa) 21,1a -- 1.23,1aly
4. 8v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 22,2aly -- 1.23,2aly
5. 9v o Freedrikki / Kaj (GT) 22,1aly x -- 1.23,4aly
6. 10v o Snillin Uolevi / (SnRa) 22,6a -- 1.23,5aly x
7. 9v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 21,2ake -- 1.23,5aly
8. 13v t Angrboša R. / (ARO) 22,3a -- 1.23,6aly
9. 9v t Villiviini RC / Juha (RDT) 21,3aly -- 1.23,6aly
10. 7v o Snillin Hopealuoti / (SnRa) 22,2a -- 1.23,6aly
11. 11v o Rongoteus / JP (BUG) 20,1ake -- 1.23,7aly
12. 10v t Damina / Kaarlo (GT) 22,0ake -- 1.23,9aly

ryhmä 8
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 10v o Sųlv's Voittolinja / Jarno (GT) 20,4ake x -- 1.23,1aly
2. 9v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 21,2aly -- 1.23,1aly x
3. 11v t Makiannäläkä / (SnRa) 21,0a -- 1.23,1aly
4. 11v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 22,0aly -- 1.23,2aly x
5. 7v t Snillin Ariella / Susanne (GT) 22,8ake -- 1.23,3aly x
6. 13v o Snillin Buugi / (SnRa) 21,3a -- 1.23,4aly
7. 12v t Trullin Päivätär / Kalle (BUG) 20,8ake -- 1.23,6aly
8. 12v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 22,7a -- 1.23,8aly x
9. 10v t EP Peppiina / Kaisa (BUG) 21,8aly -- 1.23,8aly
10. 10v o Snillin Laivuri / (SnRa) 22,3a -- 1.23,9aly
11. 11v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a -- 1.23,9aly
12. 11v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 21,0aly -- 1.24,0aly x

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset Aken Harmaahapsi 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 12v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 23,5a -- 1.24,1aly
2. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.24,2aly
3. 13v o AH Svafnir / (ARO) 21,6a -- 1.24,2aly x
4. 12v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 20,7aly -- 1.24,3aly
5. 12v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 22,2aly -- 1.24,4aly
6. 13v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 19,7a --  1.24,4aly
7. 13v o AH Hallaton / (ARO) 23,1a -- 1.24,5aly
8. 13v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 21,1ake -- 1.24,6aly
9. 14v t Marielle Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.24,7aly
10. 12v t Mini-Muskotti / (KADO) 1.21,0aly -- 1.24,9aly
11. 13v o Murhamiesi / (RDT) 20,4aly -- 1.24,9aly
12. 13v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 22,7aly -- 1.25,0aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Dontstartnone / (ARO) p09,3a -- 1.10,1aly
2. 8v t Whiplash Ach / (ARO) p09,8a -- 1.10,1aly
3. 8v t Viking Love Dawn / (RuKo) p08,8a -- 1.10,2aly
4. 8v t Milcery Snilli / (SnRa) p.09,0a -- 1.10,2aly
5. 6v t Samozaryadnyj / (SnRa) p.09,3a -- 1.10,3aly
6. 8v t Viking Baby Dawn / (RuKo) p09,1a -- 1.10,5aly
7. 8v o Lighthammer / (ARO) p09,3a -- 1.10,6aly
8. 9v t Doomdada / (ARO) p08,2a -- 1.10,6aly
9. 8v o Bradley Snilli / (SnRa) p.09,1a -- 1.10,7aly
10. 10v o Lucky Black Dawn / (ARO) p09,0a -- 1.10,8aly
11. 8v t Montserrat Snilli / (SnRa) p.09,0a -- 1.10,8aly
8v o Vermilion Vengeance / (SnRa) p.09,1a -- hrp

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 8v t Tinglewingle / (ARO) p09,1a -- 1.10,1aly
2. 8v o Chemical Spill / (ARO) p09,7a -- 1.10,1aly
3. 5v t Alcremie Snilli / (SnRa) p.09,1a -- 1.10,3aly
4. 8v t Vivian Dawn / (RuKo) p09,2a -- 1.10,4aly
5. 8v t Evacuation / (ARO) p09,2a -- 1.10,5aly
6. 7v t Happyfeels / (ARO) p09,2a -- 1.10,5aly
7. 8v t Duchess Flowery / (SnRa) p.08,2a -- 1.10,5aly x
8. 8v t Frozen Ballet / (ARO) p09,2a -- 1.10,6aly
9. 12v o Nelson Snilli / (SnRa) p.08,1a -- 1.10,8aly
10. 5v o King Of Bling Flowery / (ARO) p08,2a -- 1.10,8aly
11. 6v t Healing Wish Snilli / (SnRa) p.09,1a -- 1.10,9aly
12. 8v t Kara Needs Cash / (SnRa) p.09,0a -- 1.11,0aly xx

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet lämminveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 7v o Monarch MacLily / (Team Ninitra) 14,1a --  1.14,4aly
2. 6v t Rock Me Ach / (ARO) 14,3a -- 1.14,6aly x
3. 10v t EP Sweety / (ARO) 13,3a -- 1.14,7aly
4. 10v t Bia Ach / (Team Ninitra) 12,2a --  1.14,7aly
5v o Marshmallow Magic / (ARO) 15,1a -- k

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 9v t Mania Snilli / (SnRa) 10,6a -- 1.12,2aly x
2. 12v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,1a -- 1.12,2aly
3. 7v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 11,4aly x -- 1.12,2aly
4. 12v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a -- 1.12,3aly
5. 10v o Yako Ach / (ARO) 11,3a -- 1.12,5aly
6. 7v o Terrotist Arz / (SnRa) 11,2a -- 1.12,5aly
7. 10v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.12,5aly x
8. 8v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 10,1a -- 1.12,6aly
9. 12v t Take It / (SnRa) 10,3a -- 1.12,6aly
10. 12v t Lemonberry / (SnRa) 10,2a -- 1.12,7aly
11. 8v t Geisha Snilli / Julian (GT) 10,3aly --  1.12,8aly x
12. 8v t Goldie Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.12,9aly

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 8v ja vanhemmat peitsarit Aken Greypacer 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 8v t Chocobird Dawn / (RuKo) p08,4a -- 1.09,1aly
2. 11v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.09,2aly -- 1.09,1aly
3. 8v o Black Money Dawn / (RuKo) p08,1a -- 1.09,2aly
4. 8v t Black Flower Dawn / (RuKo) p09,0a -- 1.09,3aly x
5. 9v t Willynilly Ach / (ARO) p09,2a -- 1.09,6aly
6. 10v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,1aly -- 1.09,7aly
7. 8v t Glitz Duįn / Kaarlo (GT) p09,0aly -- 1.09,7aly
8. 10v t Windsong Spirit / (SnRa) p.08,0a -- 1.09,7aly xx
9. 10v t Ohyesohyesohyes / (SnRa) p.09,0a -- 1.09,7aly x
10. 10v t Frilly Cakes Ach / (ARO) p08,3a -- 1.09,8aly x
11. 12v t Pretending Sober / (SnRa) p.08,1a -- 1.09,8aly
12. 9v o Rising Lord Duįn / James (GT) p.08,0aly -- 1.09,9aly

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, vähintään 60 000ve voittaneet kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

ryhmä 1
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 12v t Ruskon Urhotar / (ARO) 22,1a -- 1.23,1aly x
2. 10v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 20,8aly -- 1.23,2aly
3. 14v t Unian Lorutar / (SnRa) 20,6a -- 1.23,2aly x
4. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.23,4aly x
5. 15v o Snillin Taavetti / (SnRa) 20,6a -- 1.23,4aly
6. 15v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 19,3a -- 1.23,5aly
7. 13v o Snillin Muusikko / (SnRa) 20,9a -- 1.23,6aly
8. 13v t Milda / (ARO) 22,3a -- 1.23,6aly x
9. 8v t Ruskon Kelori / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.23,8aly
10. 10v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 22,2aly -- 1.23,8aly
11. 15v o Unian Viikinki / (SnRa) 20,0a -- 1.23,9aly

ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 15v t Ruskon Jaava / (SnRa) 20,2a -- 1.23,4aly x
2. 11v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 19,8ake -- 1.23,5aly
3. 7v t AH Furiooso / (ARO) 23,6a -- 1.23,5aly
4. 14v o Snillin Morrison / (SnRa) 19,9a -- 1.23,5aly x
5. 15v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 20,5a -- 1.23,5aly x
6. 11v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 22,0a -- 1.23,6aly x
7. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,4a --  1.23,6aly
8. 14v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 20,5a -- 1.23,7aly
9. 10v o Snillin Hermanni / (SnRa) 20,5a -- 1.23,7aly x
10. 8v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 1.23,9aly

ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 15v t Snillin Aallotar / (SnRa) 20,1a -- 1.23,0aly
2. 13v t Snillin Helmineito / (SnRa) 20,2a – 1.23,0aly
3. 13v o Žróndr / (ARO) 21,0a -- 1.23,1aly
4. 14v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 19,5a -- 1.23,2aly
5. 15v o Radikaali Legenda / (SnRa) 19,9a -- 1.23,2aly
6. 15v o Snillin Aapraham / (SnRa) 20,7a -- 1.23,2aly
7. 8v t Olki-Aura / (ARO) 24,0a -- 1.23,3aly
8. 10v o Wuoren Armoton / (ARO) 21,8a -- 1.23,4aly
9. 9v o EP Susihiisi / (Team Ninitra) 22,8a -- 1.23,4aly
10. 10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.23,4aly
11. 10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 1.23,6aly

Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, vähintään 80 000ve voittaneet peitsarit
P: 5000ve+loimi - 3500ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve

1. 8v o Slow Down Dawn / (RuKo) p09,4a -- 1.10,0aly
2. 5v o McLaren Flowery / (ARO) p08,4a -- 1.10,1aly
3. 8v o Necromancer / (ARO) p09,0a -- 1.10,2aly x
4. 6v t Tesla Flowery / (ARO) p07,8a -- 1.10,4aly
5. 4v o Venoshock Snilli / (SnRa) p.10,2a -- 1.10,4aly
6. 9v o Netherbird Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,5aly
7. 9v o Undead Ach / (SnRa) p.10,1a -- 1.10,5aly
8. 7v t Freckles / (ARO) p08,4a -- 1.10,7aly
9. 9v t Frozen Rose Ach / (ARO) p09,4a -- 1.10,8aly
10. 10v t Dread Ach / (ARO) p09,0a -- 1.10,9aly
11. 9v o Storm The Walls / (ARO) p09,6a -- 1.10,9aly
12. 8v o Gigantus Crumbum / (ARO) p08,5a -- 1.11,0aly

Lähtö 9. Ryhmäajo 1609m, 9v ja vanhemmat lämminveriset Aken Silverbeard 2022
P: 8000ve+loimi - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

1. 11v t Amour Amber / (Team Ninitra) 11,1a --  1.13,0aly
2. 12v o Jungleman Unia / (SnRa) 09,6a -- 1.13,1aly x
3. 9v t Quickgoldwins RC / Hannu (Team Lily) 13,0a -- 1.13,2aly
4. 9v t K. Steel Rock / Jorma (Duo) 14,1 --  1.13,3aly
5. 9v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 10,4aly xx --  1.13,4aly
6. 10v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 1.13,4aly xx
7. 10v o Hello Venus / Joel (RaRa) 09,9aly -- 1.13,5aly
8. 12v t Speedway Star / (RDT) 12,4aly -- 1.13,7aly
9. 11 v o Flying Whisper Gue / Veikko (Team Lily) 10,6a -- 1.13,7aly
10. 10v t Lorem Ipsum BUG / Tuuli (BUG) 10,8ake -- 1.13,7aly
11. 9v o Amplified Ach / (ARO) 10,1a -- 1.13,9aly
12. 12v t Radical Sweet Pain / (RDT) 11,4aly -- 1.13,9aly