virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 30.11.2014

Tervetuloa Aken ravitallin järjestämiin raveihin!
Raveissa juostaan kolmatta kertaa järjestettävän
Kiri Cupin finaali.

Osallistuminen ja rajoitukset

- hevosia rajattomasti / omistaja / lähtö, päälähtöihin ei osallistumisia
- lähdöt jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit41
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

01. ryhmäajo 1600m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
02. ryhmäajo 1600m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
03. ryhmäajo 1600m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
04. ryhmäajo 1600m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
05. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
06. ryhmäajo 1600m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
07. ryhmäajo 1600m, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
08. ryhmäajo 1600m, 14,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
09. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
10. ryhmäajo 1600m, avoin, peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve) / 1500ve+loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
11. tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)
12. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)
13. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)
14. tasoitusajo 1600m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)
15. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)
16. tasoitusajo 1600m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)
17. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevosoriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve
18. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevostammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

Osallistujat

01. ryhmäajo 1600m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

1. 3v t Noidan Tähti / (SS) 1.40,5ke -- 01.39,3
2. 3v o Kekan Kipinä / (SnRa) ei enn. - 01.42,4
3. 3v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) ilm. kl - 01.42,5
4. 3v t O.R. Mileena / (SnRa) ei enn. - 01.42,5 x
5. 3v t Iivorin Villivadelma / Kaneli (IVR) 35,5ke - 01.43,2
6. 3v o O.R. Casanova / (SnRa) ei enn. - 01.44,4 x
3v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) ilm. kl - - hpl

02. ryhmäajo 1600m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

ryhmä 1
1. 4v t AH Jura / (ARO) 39,1a - 01.35,4 x
2. 5v o AH Kelmi / (ARO) 37,2a - 01.36,1
3. 4v o AH Hallusinaatio / (ARO) 39,2a - 01.38,3
4. 4v o AH Talisker / (ARO) 36,2a - 01.38,5
5. 4v o AH Halla-Hukka / (ARO) 39,3 - 01.40,5 x
4v t AH Inkivääri / (ARO) 38,2a - - hpl
5v o O.R. Romulus / (ARO) 36,3a - - hml

ryhmä 2
1. 5v t AH Tuiverrus / (ARO) 34,5a - 01.34,3 xx
2. 5v t AH Kujetar / (ARO) 34,3a - 01.34,4 x
3. 6v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 35,2a - 01.35,2 xx
4. 5v t O.R. Serahvinna / (ARO) 34,3a - 01.35,6 xx
5. 4v o Purnin Heinämies / Sigvard (Team Ninitra) 35,2 - 01.35,6
6. 7v o AH Hösttroll / martti (ARO) 34,2a - 01.36,2
7. 4v t Vikuriina / Mikko (NoTro) 35,2a -- 01.36,4
8. 4v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 35,5a - 01.36,5 xx

ryhmä 3
1. 14v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,1 - 01.31,2
2. 5v t AH Jesperiina / (ARO) 33,3a - 01.31,3
3. 13v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 - 01.31,4
4. 6v t O.R. Lakunappi / (ARO) 32,1a - 01.32,4
5. 5v o AH Muninn / (ARO) 33,4a - 01.32,5 x
6. 5v o AH Comanche / (ARO) 33,5a - 01.33,3
7. 8v t AH Sirutar / onni (ARO) 32,4a - 01.33,4
6v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 33,4a - - hml

ryhmä 4
1. 6v o AH Roihu / jere (ARO) 31,3a - 01.30,2 x
2. 12v o AH Veijari / henri (ARO) 30,8 - 01.30,3
3. 4v y Iivorin Amaryllis / Kaneli (IVR) 32,4ke - 01.30,3
4. 6v o Purnin Alamo / Ragnhild (Team Ninitra) 30,4a - 01.30,4
5. 8v o AH Lapinukko / nate (ARO) 30,5a - 01.31,4
6. 6v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 31,2a - 01.31,5
6v t AH Balleriina / vilma (ARO) 31,2a - - k

03. ryhmäajo 1600m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1
1. 10v t AH Kirileikki / harri (ARO) 29,4a - 01.27,2
2. 5v o Iki-Tuplaus / (SnRa) 28,2a - 01.27,2
3. 5v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 29,3a - 01.27,4
4. 4v t Gittan Kaja / (SnRa) 29,5a - 01.27,4
5. 4v t AH Calla / (ARO) 27,4a - 01.27,5
6. 6v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 28,2a - 01.28,3 x
7. 12v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 29,3a - 01.28,3
8. 7v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 28,1a - 01.28,4 xx
9. 13v o AH Ässä / tiina (ARO) 28,3a - 01.28,4
10. 6v t Purnin Tellervo / Reinhold (Team Ninitra) 29,2a - 01.29,4 xx

ryhmä 2
1. 8v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 25,4a - 01.26,3
2. 7v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 25,2a - 01.26,3
3. 7v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 25,1a - 01.26,4
4. 7v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 27,2a - 01.26,5
5. 7v t Snillin Balladi / (SnRa) 25,8a - 01.27,5
6. 6v t Snilli Heja Inga! / (SnRa) 26,1a - 01.28,1
7. 6v o Aamori I.F. / Noreen (NoTro) 26,0a -- 01.28,2
8. 9v t AH Höstlik / assi (ARO) 26,5a - 01.28,4 x
9. 4v t AH Edra / (ARO) 27,2a - 01.28,5
11v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,2a - - hll
11v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 25,3a - - hml

04. ryhmäajo 1600m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
1. 10v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 24,3a - 01.24,1
2. 8v t Polka Snilli / (SnRa) 22,3a -- 01.24,3
3. 8v t O.R. Hallatanssi / (SnRa) 24,3a -- 01.24,3 xx
4. 9v o AH Harhautus / olli (ARO) 24,5a - 01.25,2 x
5. 12v o EP Otus / sampo (ARO) 22,3a - 01.25,2 x
6. 8v t Iki-Tuike / (SnRa) 22,1a - 01.26,1
7. 9v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 24,9a -- 01.26,2
8. 11v o AH Illuusio / aksu (ARO) 22,4a - 01.26,5
9. 10v o AH Cherokee / mikko (ARO) 24,2a - 01.26,6

ryhmä 2
1. 10v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5a - 01.24,5
2. 10v o Mönsteri / (SnRa) 21,5a - 01.25,3
3. 11v o Iki-Väinö / (SnRa) 21,1a - 01.25,3
4. 11v t Jojoriina / (SS) 22,3ake -- 01.25,4
5. 11v o Vihavaino Ros / (SnRa) 22,2a - 01.25,5
6. 10v t Siro-Parma / (SnRa) 21,0a - 01.26,4
7. 11v t Makella E.O / (SnRa) 21,6a - 01.26,5
8. 9v t Helisemässä / (SnRa) 22,1a - 01.26,5
9. 12v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a - 01.26,6 x
10. 10v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 22,2a - 01.26,6 xx

05. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

1. 2v t Mirage / (SS) 1.20,4aly -- 01.18,4
2. 2v o Infernal S-Storm / (SS) 1.20,4ke -- 01.18,6 x
3. 2v o Spirit Burn / Magnhild (Team Ninitra) ilm. kl - 01.20,2
4. 2v t Diana Lux / (SS) 1.20,5ke -- 01.20,2
5. 2v t Don't Turn Around / (AGR Stables) 19,3ly - 01.20,3
2v o Wannabe Win / Erland (Team Ninitra) ilm. kl - - hyl

06. ryhmäajo 1600m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

1. 3v t Ailsa Ach / (ARO) 19,5a - 01.17,1
2. 3v o Kinclaith Ach / (ARO) 19,2a - 01.17,4 x
3. 3v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 20,2 - 01.17,4
4. 3v o Unmellow Yellow / Erna (Team Ninitra) 19,2 - 01.17,5
5. 7v t Payback Ach / siili (ARO) 18,4a - 01.17,5
6. 3v t Nantucket Burn / Mauritz (Team Ninitra) 19,1 - 01.18,2
7. 3v t Majorca Burn / Alvar (Team Ninitra) 19,7 - 01.18,3
8. 3v o Gateshead Burn / Gunborg (Team Ninitra) 19,9 - 01.18,3 x
9. 3v o Hot Dog / (AGR Stables) 18,2aly - 01.18,4
10. 4v o Glenturret Ach / (ARO) 18,4a - 01.18,4
11. 3v o Letanno / (AGR Stables) 18,3ke - 01.18,5 x

07. ryhmäajo 1600m, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1
1. 4v t Jubilee Ach / (ARO) 17,5a - 01.16,3
2. 3v o Knighthood Snilli / (SnRa) 17,3a - 01.16,4 x
3. 3v t Classic Dream EW / (SnRa) 17,3a - 01.16,4
4. 4v o Covenanter Gone / (AGR Stables) 17,1ke - 01.16,5 x
5. 6v t Grisha Jazz / Dagny (Team Ninitra) 17,4a - 01.16,5 x
6. 6v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a - 01.17,4 x
7. 10v o Chicago Ach / riina (ARO) 17,0 - 01.17,4 x
8. 4v t Lendity Gone / (AGR Stables) 17,4ke - 01.17,4
9. 4v t Oceans Gone / (AGR Stables) 17,3ly - 01.18,2
10. 4v t Starway North / (AGR Stables) 17,2ke - 01.18,3
11. 3v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 17,1a - 01.18,4
4v t Firetrix Ach / (ARO) 17,4a - - hyl

ryhmä 2
1. 4v t Bechalee Vol / Lotta (AaRr) 16,2ake -  01.16,5 x
2. 3v t Madley Foxy / (SnRa) 17,2a - 01.16,5
3. 3v o Lucky Luke Upland / (SnRa) 16,5a - 01.17,2 x
4. 5v o Harkness Ach / aksu (ARO) 16,2a - 01.17,6
5. 4v t Calanthia Arz / (SnRa) 16,3a - 01.18,4
6. 3v o Long Way Snilli / (SnRa) 17,4a - 01.18,4 xx
7. 4v o Firecracker Snilli / (SnRa) 16,5a - 01.18,4
8. 4v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 16,3a - 01.18,6
5v o Raptor V.R / tammi (ARO) 17,2a - - k
6v t Firestone Ach / martti (ARO) 17,1a - - hll
4v o Outrun Gone / (AGR Stables) 17,1ly - - hpl
3v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 16,3a - - hml

ryhmä 3
1. 8v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 15,1a - 01.15,4 x
2. 4v t Surely Burn / (AGR Stables) 16,1aly - 01.15,5 x
3. 5v t Africa Gone / (AGR Stables) 15,6ke - 01.16,1
4. 6v t Day After Gone / (AGR Stables) 15,0ly - 01.16,5
5. 11v t Swanton Ach / josse (ARO) 15,2 - 01.16,5
6. 4v o Wildfire Ach / (ARO) 16,1a - 01.16,5
7. 3v t Tiharna Rachel / (SnRa) 16,5a - 01.17,2 x
8. 5v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 16,4a - 01.17,3
9. 5v t Lilydian AGR / (AGR Stables) 15,2ake - 01.17,5
5v t First Place AGR / (AGR Stables) 15,6ly - - hyl

ryhmä 4
1. 5v o Jonas Gone / (AGR Stables) 15,1ake - 01.14,1
2. 5v o Cash Time Romeo / (AGR Stables) 15,2aly - 01.14,3
3. 4v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a - 01.14,6
4. 5v t Be Gone / (AGR Stables) 15,4ake - 01.15,3 xx
5. 6v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 15,3a - 01.15,4
6. 8v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 15,2a - 01.16,2
7. 4v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 - 01.16,2 x
8. 5v o Greyhound / (SnRa) 15,2a - 01.16,3
4v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 15,2a - - hyl

ryhmä 5
1. 5v t Only One Snilli / (SnRa) 15,1a - 01.14,3
2. 6v o Mangrove Rattler / Rita (Team Ninitra) 15,3a - 01.14,3
3. 4v o Shipwreck / (SnRa) 15,2a - 01.14,3
4. 6v o Cracker Barrel / (SnRa) 15,1a - 01.14,5
5. 4v t Fashion Gone / (AGR Stables) 15,3aly - 01.14,6
6. 5v o Navigator North / (AGR Stables) 15,4ly - 01.14,6
7. 5v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,5a - 01.15,2
8. 3v t Arctic Dollar / Noreen (NoTro) 15,3a -- 01.16,3
9. 5v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,4a - 01.16,5

08. ryhmäajo 1600m, 14,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
1. 5v o Zaxane Gone / (AGR Stables) 14,4ake - 01.14,1
2. 5v o Where About Gone / (AGR Stables) 14,1ke - 01.14,1
3. 6v t Arclight Ach / klaus (ARO) 14,5a - 01.14,1
4. 5v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 14,3a - 01.14,2
5. 5v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 14,1a - 01.14,5 xx
6. 6v o Born to Run / (SnRa) 14,3a - 01.14,5
7. 8v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 14,1a - 01.15,2
8. 12v o Thunder Ach / tiina (ARO) 14,2a - 01.15,2
9. 7v t Gilda Snilli / (SnRa) 14,1a - 01.15,3
5v t Melody Ach / jere (ARO) 14,3a - - hll
6v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 14,2 - - hml
5v o My Chairman / (SnRa) 14,2a - - hml

ryhmä 2
1. 11v o Coronary SUN / (AGR Stables) 12,2ake - 01.13,1
2. 9v o Winterday AGR / asse (ARO) 13,4a - 01.13,1 xx
3. 6v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 13,2a - 01.13,4
4. 12v o Good Luck Ace / (AGR Stables) 12,2ly - 01.13,4
5. 6v t My Way North / (AGR Stables) 13,2ake - 01.14,1
6. 11v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 12,3a - 01.14,3 x
7. 12v o Downthehatch / ilmari (ARO) 13,1a - 01.14,3
8. 7v o Close to Me Gone / (AGR Stables) 12,8aly - 01.14,4
9. 6v o Chaos Scoop Ace / Lotta (AaRr) 13,1ake - 01.14,5
10. 9v o Yellow Speed / (SnRa) 13,3a - 01.14,5
11. 8v t Firestar Ach / mikko (ARO) 12,2a - 01.14,6
11v t Extreme North / alan (ARO) 13,3 - - hml
12v o Walter Gone / Marko (Team Ninitra) 12,0a - - hml

ryhmä 3
1. 7v o OR’Filiocus / (SnRa) 11,4a - 01.13,2
2. 7v t Penny Bank Gone / (AGR Stables) 12,3aly - 01.13,3
3. 8v o Expendable Ach / santtu (ARO) 11,8a - 01.13,3 x
4. 7v t Amy AGR / (AGR Stables) 12,1aly - 01.13,3
5. 8v t Daydiva Gone / (AGR Stables) 12,7aly - 01.13,4
6. 8v t Lindie Gone / (AGR Stables) 11,6aly - 01.13,4
7. 7v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 11,3a - 01.13,6
8. 7v o Savlanut Gone / (AGR Stables) 12,3aly - 01.14,2 x
9. 6v t Jigsaw North / Lotta (AaRr) 12,0aly -  01.14,3 x
10. 8v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 11,2a - 01.14,3 xx
11. 8v o Fox the Snilli / (SnRa) 11,1a - 01.14,6 x
12v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 11,2a - - hll

ryhmä 4
1. 10v o Right Time Speed / (AGR Stables) 10,6aly - 01.12,2
2. 8v t Funny AGR / (AGR Stables) 10,5ly - 01.12,2
3. 12v o Jonathon Gone / (AGR Stables) 09,5aly - 01.12,4
4. 7v t Snuggle Gone / (SnRa) 10,3a - 01.12,5 xx
5. 12v o Viktig's Close Cruiser / (AGR Stables) 09,7aly - 01.12,6
6. 8v o Raw Dex AGR / (AGR Stables) 10,6aly - 01.13,1
7. 8v o Silverway Gone / (AGR Stables) 10,4aly - 01.13,4
8. 7v t Imagine North / (SnRa) 10,2a - 01.13,4
9. 12v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a - 01.13,6 xx
7v o Some Guy Gone / (AGR Stables) 10,9ly - - k

09. ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)

2v o Eternal Paradox / Anthonio K (KeKa) p.18,4aly -
2v o Flamehunter / Henri YK (KeKa) p.18,1aly -

10. ryhmäajo 1600m, avoin, peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 3v t Daftmill Ach / (ARO) p15,4a - p.01.15,1
2. 3v t Hecate Ach / xPeke (KeKa) p.14,8ake - p.01.15,1 x
3. 3v t Give Me Candy / (SnRa) p.14,0a - p.01.15,2
4. 3v o Deanston Ach / (ARO) p16,3a - p.01.15,2
5. 3v t Red Memory / Harri K (KeKa) p.14,1ake - p.01.15,4
6. 4v o Anubis Ach / (ARO) p14,3a - p.01.16,2
3v t Hellyers Ach / (ARO) p15,1a - - hpl
3v t Pretension Haze / Henri YK (KeKa) p.13,2aly - - hll

ryhmä 2
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 4v o Pain Is Game / Mika J (KeKa) p.12,9aly - p.01.11,3
2. 3v o Chrome Falcon / Matias A (KeKa) p.12,9aly - p.01.11,3
3. 4v t Dubstep Ach / (ARO) p12,8a - p.01.11,4
4. 6v o Shot Ice Depac / tuomo (ARO) p11,0a - p.01.11,6
5. 4v t OR`Cyan Skylark / Hessi VR (KeKa) p.12,0aly - p.01.12,1
6. 4v t Crown Desire / (SnRa) p.12,5a - p.01.12,3
7. 6v t Hawley Ach / harri (ARO) p12,2 - p.01.12,4

ryhmä 3
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
1. 5v o Roman Emperor / Anthonio K (KeKa) p.10,6aly - p.01.09,5
2. 9v t Lucky Depac / aleksi (ARO) p09,0 - p.01.09,5
3. 5v t Lost Paradise / Yrjö K (KeKa) p.10,6aly - p.01.09,6
4. 6v t Bastet Ach / lauri (ARO) p09,9a - p.01.09,6
5. 6v t Needahug Depac / riina (ARO) p10,1a - p.01.10,1
6. 9v o Landmine Depac / ilkka (ARO) p09,1 - p.01.10,6

11. tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)

osallistujat siirretty lähtöön 12

12. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)

1. 4v o Aken Dalmore / (ARO) 3.04,2 - 03.04,1
2. 4v o Goldfinger Bond / Nita (NoTro) 3.05,3a -- 03.04,3
3. 3v o Toy’s Mauritz / (SnRa) ei enn. - 03.04,5
4. 4v t Aken Bowmore / (ARO) 3.06,5 - 03.06,4
5. 4v o Aken Kilkerran / (ARO) 3.06,1 - 03.07,1
6. 4v t Aken Kilbeggan / (ARO) 3.06,3 - 03.07,2 x
7. 3v t Toy’s Pandora / (SnRa) ei enn. - 03.08,2
8. 11v o Aken Davis / uuna (ARO) 3.05,9 - 03.08,6

13. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)

ryhmä 1
1. 12v t Aken Taivastossu / henri (ARO) 2.55,4 - 02.47,2
2. 6v t Moonraker Bond / (SnRa) 2.44,6 - 02.47,4 xx
3. 12v o Aken Kieran / neppi (ARO) 2.57,4 - 02.47,5 xx
4. 15v t Aken Kuutossu / tuukka (ARO) 2.51,4 - 02.48,1
5. 9v o Aken Harmaajalka / hilla (ARO) 2.47,5 - 02.49,2 xx
6. 5v o Avenger I.F. / (SnRa) 2.47,2 - 02.52,2
7. 9v t Aken Tammi / puntti (ARO) 2.53,4 - 02.52,2
9v o Twist I.F. / leksi (ARO) 2.54,5 - - hll
11v o Aken Crowley / tapio (ARO) 2.49,5 - - hml

ryhmä 2
1. 5v t SB Ellinor / (SnRa) 2.33,1 - 02.37,1
2. 15v o Narrilaivan Menninkäinen / oona (ARO) 2.35,1 - 02.37,3
3. 8v t Eloise I.F. / (SnRa) 2.27,1 - 02.37,5
4. 15v o Aken Vilpertti / vikke (ARO) 2.35,2 - 02.37,5
5. 14v t Aken Maggie / tiina (ARO) 2.37,2 - 02.39,2 x
6. 9v o Prince Sep / (SnRa) 2.32,9a - 02.40,5
7. 8v t Toy’s Vifslan / (SnRa) 2.29,2 - 02.40,6
8. 8v o Toy’s Willson / (SnRa) 2.36,3 - 02.41,2
9. 10v o SB Mahtava Meloni / Milja K (KeKa) 2.27,5a - 02.41,4
10. 7v t Carbonara's KitKat / (SnRa) 2.27,5 - 02.41,5

ryhmä 3
1. 13v o SB Gubben / (SnRa) 2.17,6 - 02.30,1
2. 8v o Pläsinpellon Napakymppi / (SnRa) 2.17,3 - 02.31,1
3. 11v o Juvenus I.F. / (SnRa) 2.19,1a - 02.31,5 xx
4. 10v t Toy's Caramel / (SnRa) 2.17,3a - 02.31,5
5. 13v t Alicia Go / (SnRa) 2.17,2 - 02.33,3
6. 14v o Toy's Oscar / (SnRa) 2.22,5 - 02.33,4 x
7. 10v t Karneoli Speed / (SnRa) 2.18,1a - 02.33,4
8. 13v o Hades Tiggare / (SnRa) 2.17,2 - 02.34,2
9. 9v o Toy’s Farlig Walter / (SnRa) 2.18,5 - 02.34,3
10. 11v t Prairie Wind / (SnRa) 2.16,4 - 02.34,5
11. 13v t Jade MÄN / (SnRa) 2.20,1 - 02.35,3
12. 16v o Lucas Go / hanni (ARO) 2.22,6 - 02.35,6 x
14v o Aken Kuujalka / (SnRa) 2.16,5 - - hpl
13v o SB Hugo / (SnRa) 2.24,2a - - hml

14. tasoitusajo 1600m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 250ve+
loimi - 150ve - 75ve - 50ve (- 20ve)

1. 3v t Liida Speed / (SS) ei enn. -- 02.20,2
2. 3v o Toy’s Staffan / (SnRa) ei enn. - 02.22,3
3. 5v o Toy’s Andrew / (SnRa) ei enn. - 02.22,6

15. tasoitusajo 1600m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 300ve+
loimi - 200ve - 100ve - 75ve (- 30ve)

ryhmä 1
1. 4v o Einherjar I.F. / Nita (NoTro) 2.19,2a -- 02.15,1 x
2. 4v o Aken Mhor / (ARO) 2.22,1 - 02.15,3
3. 4v t Aken Isle / (ARO) 2.20,2 - 02.15,6
4. 4v o Svante Snilli / (SnRa) 2.19,2a - 02.15,6
5. 4v t Toy's Beata / Milja K (KeKa) 2.19,6aly - 02.16,2
6. 4v o Toy’s Knut / (SnRa) 2.19,4a - 02.16,2
7. 4v t Aletheia Snilli / (SnRa) 2.20,1a - 02.16,4
8. 4v t Aken Brackla / (ARO) 2.20,6 - 02.16,5
9. 6v t Toy’s Cilla / (SnRa) 2.17,4a - 02.17,3 x
5v o A.B. Jella / (SS) 2.35,2aly -- - hml

ryhmä 2
1. 12v t Aken Agata / kissi (ARO) 2.12,0 - 02.09,2
2. 14v t SB Greta / vikke (ARO) 2.10,3 - 02.09,3
3. 7v o Aken Magni / jonttu (ARO) 2.10,6 - 02.09,6
4. 14v o Aken Tobias / maija (ARO) 2.12,3 - 02.10,3 xx
5. 7v t Aken Astrid / jere (ARO) 2.10,4 - 02.11,2
6. 11v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 2.13,2 - 02.11,4 xx
11v t Aken Trilla / saana (ARO) 2.10,0 - - k

16. tasoitusajo 1600m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 300ve - 150ve - 100ve (- 50ve)

ryhmä 1
1. 9v t Aken Signe / kerttu (ARO) 2.03,6 - 02.00,1
2. 9v t Aken Embla / puntti (ARO) 2.03,2 - 02.00,2
3. 9v o Aken Orvar / hilla (ARO) 2.01,1 - 02.00,4 x
4. 14v t Aken Runa / hanni (ARO) 2.05,6 - 02.01,2
5. 6v t SB Tove / (SnRa) 2.08,1a - 02.01,5
6. 7v t Carbonara's Juliette / (SnRa) 2.00,3 - 02.02,2
7. 6v t Lippa SWE / (SS) 2.05,3aly -- 02.02,4 x
8. 5v o Adrei Baldric / Milja K (KeKa) 2.07,5aly - 02.02,4
9. 15v o Aken Ragnar / tiina (ARO) 2.02,4 - 02.02,4
10. 6v o Toy’s Giovanni / (SnRa) 2.00,4 - 02.02,5

ryhmä 2
1. 7v o Toy’s Hemulen / (SnRa) 57,1a - 02.00,3
2. 9v t Arcana E.O / (SnRa) 55,2 - 02.00,4
3. 9v t Meghan B / (SnRa) 57,5a - 02.00,6
4. 8v t Toy’s Nancy / (SnRa) 54,2 - 02.01,1 x
5. 8v t Hook Eleanora / (SnRa) 51,4 - 02.01,2
6. 9v t Toy's Ferarella / (SnRa) 51,4 - 02.02,2
7. 15v o Aken Sverre / tuomo (ARO) 49,5 - 02.02,4
8. 10v o Toy’s Matty / (SnRa) 57,8a - 02.02,5 x
9. 9v t Hertigs Ebba SWE / (SnRa) 56,3 - 02.02,6 x

ryhmä 3
1. 9v o V.H. Audun / (SnRa) 48,6 - 02.00,1
2. 11v t Petronella I.F. / (SnRa) 48,5 - 02.00,3
3. 11v o Toy's Kung Igor / (SnRa) 48,3 - 02.00,4
4. 8v o Bamboozle I.F. / (SnRa) 51,2 - 02.01,2
5. 11v o Toy's Möhrik / (SnRa) 50,3a - 02.01,3
6. 10v o Gorpex Branagan / (SnRa) 47,2a - 02.01,6
7. 13v o Åbackas Kobalt / (SnRa) 49,1a - 02.02,2
8. 13v o Stens Bravo / (SnRa) 49,5a - 02.02,3
9. 9v t Toy’s Josefina / (SnRa) 46,6 - 02.02,4

17. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevosoriit
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 6v o AH Leimu / jonttu (ARO) 01.24,9 x
2. 5v o O.R. Wihuri / (Blvd) 01.25,1 xx
3. 7v o EP Viljari / (SS)  01.25,3
4. 7v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 01.25,6
5. 5v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 01.25,6 x
6. 7v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 01.25,8
7. 6v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 01.26,3
8. 5v o O.R. Spiraali / (Blvd) 01.26,4 xx
9. 5v o O.R. Hysteria / (Blvd) 01.26,4
10. 5v o Kekan Elias / Anthonio K (KeKa) 01.26,4
11. 8v o Kekan Saxon / Yrjö K (KeKa) 01.26,5
12. 5v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 01.26,5

18. Kiri Cup 2013, finaali, ryhmäajo 1609m, 25,0-28,0-aikaiset suomenhevostammat
P: 10 000ve+loimi - 8000ve - 6000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve

1. 7v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 01.24,8
2. 6v t Hornatar Sisu / Santeri M. (Susiraja) 01.25,3
3. 6v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 01.25,4
4. 9v t AH Villitär / simo (ARO) 01.25,4
5. 7v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 01.25,6
6. 7v t Kekan Anthea / Petri J. (Susiraja) 01.25,7
7. 6v t Snillin Kimallus / (SnRa) 01.26,3
8. 5v t O.R. Uturi / (Blvd) 01.26,3
9. 6v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 01.26,6
10. 6v t Kekan Sirustiina / Anthonio K (KeKa) 01.26,9 x
11. 6v t EP Jojopiina / (SnRa) 01.26,9
12. 5v t O.R. Roihun Kleopatra / (Blvd) 01.27,0