virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA @ PÄIVÄKIRJA

16.02.2012 villit ravit

Tervetuloa aksun synttäriraveihin!
Mukana on muutama spesiaalilähtö.

- peruslähtöihin rajattomasti osallistujia
- päälähtöihin 2 hevosta/omistaja
- ryhmälähtöihin 12 osallistujaa, tasoituslähtöihin 16 osallistujaa
- päälähtöjä ei jaeta (muihin rajattomasti osallistujia)
- 2-3- ja 4-vuotiaat omaan lähtöönsä
- VIP 15.02.2012

Osallistuminen os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys

LÄHDÖT

01. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät kylmäveriset
P: 1500ve - 800ve - 600ve - 200ve - 100ve - (50ve)
02. Ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 2500ve - 1800ve - 1200ve - 800ve - 500ve - (300ve)
03. Ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 2500ve - 1800ve - 1200ve - 800ve - 500ve - (300ve)

04. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat ja ennätyksettömät lämminveriset
P: 1500ve - 800ve - 600ve - 200ve - 100ve - (50ve)
05. Ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 2500ve - 1800ve - 1200ve - 800ve - 500ve - (300ve)
06. Ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 2500ve - 1800ve - 1200ve - 800ve - 500ve - (300ve)

07. Ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat ja ennätyksettömät peitsarit
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - (50ve)
08. Ryhmäajo 1600m, 3v ja vanhemmat peitsarit
P: 2500ve - 1800ve - 1200ve - 800ve - 500ve - (300ve)

09. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit
P: 600v€ - 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - (30v€)
10. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit
P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€ - 80v€ - (50v€)
11. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€ - 80v€ - (50v€)

12. Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit
P: 600v€ - 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - (30v€)
13. Tasoitusajo 1609m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit
P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€ - 80v€ - (50v€)
14. Tasoitusajo 1609m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€ - 80v€ - (50v€)

15. Ryhmäajo 1600m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset, Aken Harmaahapsi 2012 (esittelyn vetää Kiri-Kalle KIR)
P: 6000ve - 4000ve - 2500ve - 1500ve - 800ve - (500ve)
16. Ryhmäajo 1600m, 10v ja vanhemmat lämminveriset, Aken Silverbeard 2012 (esittelyn johtaa Fool's Hoodoo)
P: 6000ve - 4000ve - 2500ve - 1500ve - 800ve - (500ve)

17. Ryhmäajo 1600m, 26,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, Aken Synttäriajo -12
P: 6000ve - 4000ve - 2500ve - 1500ve - 800ve - (500ve)

18. Ryhmäajo 1600m, 13,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, Aken Synttäriajo -12

P: 6000ve - 4000ve - 2500ve - 1500ve - 800ve - (500ve)

19. Ryhmäajo 1600m, 10,0-aikaiset ja nopeammat peitsarit, Aken Synttäriajo -12

P: 6000ve - 4000ve - 2500ve - 1500ve - 800ve - (500ve)

20. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Aken Synttäriajo -12

P: 1000ve - 7000ve - 450ve - 200ve - 100ve - (50ve)

21. Tasoitusajo 1609m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Aken Aken Synttäriajo -12

P: 1000ve - 7000ve - 450ve - 200ve - 100ve - (50ve)

OSALLISTUJAT

01. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät kylmäveriset

Ryhmä 1
1. 3v o Litan Roihuri / Eines (Lita) ilm.kl 1.39,1
2. 3v o Ronkeli S / Jari (KGR) ei enn. 1.39,4
3. 3v t Hetken Hurma / Annikki (Rei) 39,7 1.39,7
4. 3v o Vikalle / Kalle (Rei) 40,3 1.39,8
5. 3v o Litan Eri-Poika / Tuure E. (Lita) ilm.kl 1.40,3
6. 3v o AH Tulikiri / noora (ARO) ei enn 1.42,2
7. 3v t Kiin Hevitär / LuciDa (Kiin) ilm.kl 1.43,9
8. 3v o AH Poppamies / aksu (ARO) ei enn 1.44,2 x
9. 3v o AH Bardi / janne (ARO) ei enn 1.44,5
10. 3v t Pirun Moonika / averse (Kiin) ilm.kl 1.44,9
11. 3v t AH Vauhtikiri / Onttu (VAL) 40,2 1.44,9
12. 3v t AH Kalmia / veikko (ARO) ei enn 1.45,7 xx

Ryhmä 2
1. 3v o Menoveli / Mika (North) ei enn. 1.39,7
2. 3v o Litan Riski-Liekki / Domm (JPR) 1.39,4 1.39,8
3. 3v o Mörkö / Elisa (SS) 41,3ke 1.40,3 x
4. 3v t Erkinheimon Susitaru / Jack (Kiin) ilm.kl 1.40,7
5. 3v t AH Hippunen / veijo (ARO) ei enn 1.40,9
6. 3v t AH Harhatar / ville (ARO) ei enn 1.41,1 xx
7. 3v o Vilpas / Leevi (North) 49,3 1.43,7
8. 3v t Kekan Palotar / Mira (Kind) 48,4ly 1.44,2
9. 3v t AH Tilda / maija (ARO) ei enn 1.44,4
10. 3v t Savun Tuulesta Temmattu / Timotei (Rei) 40,1aly 1.44,7
11. 3v t Simoran Huvina / Mike (Kiin) ilm.kl 1.46,1
12. 3v t AH Valotar / olli (ARO) ei enn 1.46,3

02. Ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset

Ryhmä 1
1. 4v t AH Pikku-Lootus / tuomo (ARO) 38,0 1.35,7
2. 4v t AH Loruilija / santtu (ARO) 38,1 1.36,2
3. 4v t AH Höstdröm / sampo (ARO) 39,3 1.36,3
4. 4v o Litan Miksei / Tuure (Lita) 41,4ake 1.37,1
5. 4v o AH Vipunen / veijo (ARO) 41,6 1.37,6
6. 4v o AH Torleif / veli (ARO) 37,2 1.38,0
7. 4v t Litan Fiino / Pekka A. (Lita) 37,4ake 1.38,3
8. 4v t Kekan Seanna / Matias A (KeKa) 37,5ake 1.38,3
9. 4v t AH Kirirytmi / tapio (ARO) 40,1 1.39,0
10. 4v t AH Ihmetys / maija (ARO) 39,3 1.39,8
11. 4v t Kiin Ajatella / averse (Kiin) 40,3ke 1.39,8
12. 4v t Kekan Tulihelmi / Mika J (KeKa) 40,1ke 1.40,1

Ryhmä 2
1. 5v o JP Indigo / Henriikka (Rei) 34,0a 1.32,3 x
2. 4v o AH Rommi / ville (ARO) 37,1 1.33,7
3. 5v o Kekan Roisto / Rina J. (Rei) 34,0a 1.34,2
4. 5v t Kedon Kukkanen / Korppi (Rei) 36,1a 1.34,2 x
5. 4v t Savun Tähtikuvio / Taija (Rei) 35,2a 1.34,3
6. 4v t AH Kangastus / turo (ARO) 36,8 1.34,5
7. 4v o AH Villitys / olli (ARO) 36,8 1.34,5
8. 8v t AH Lotten / sami (ARO) 34,3 1.35,8
5v o Kekan Kosmos / Anthonio K (KeKa) 35,2ake hll
5v o Valtarin Mise / Tulppaani (Rei) 34,0ake hml (1.37,4)
4v o Savun Lentohaave / Ballerina (Rei) 35,2a hll
5v o Iki-Jesper / janne (ARO) 36,7 k

Ryhmä 3
1. 6v t Startin Pramea / Meea (NaSe) 31,2a 1.31,8
2. 6v t AH Kielo / veikko (ARO) 31,4 1.31,9 x
3. 4v o Litan Rovasti / Pekka P. (Lita) 32,8ake 1.32,6
4. 5v t Amanda Tempo / Leevi (North) 33,5 1.33,4
5. 4v t Huijake KND / Anne (Kind) 32,2akp 1.33,5
6. 5v o Völund NRL / Valle (NaSe) 31,3a 1.33,6
7. 4v o Vihavaino Ros / Eelis (SS) 32,6 1.33,7 x
8. 4v t Lakkamarian Seita / LuciDa (Kiin) 32,5aly 1.34,4
9. 6v t Valkyria AK / Mikael (VAL) 32,7 1.34,6 xx
10. 5v o Kekan Gilliam / Henri YK (KeKa) 32,4ake 1.34,8 x ep
11. 6v o Tierra's Daron / Jussi (VAL) 33,7 1.35,1
12. 5v o Loisto-Nils / Leevi (North) 31,1 1.35,7

Ryhmä 4
1. 7v o AH Damisson / herkko (ARO) 31,0 1.29,8
2. 5v t Tähti-Tyttö / Jari (KGR) 1.31,0ke 1.30,1
3. 6v o Narrilaivan Veikari / Venla (NaSe) 30,0a 1.30,2
4. 6v o AH Turmio / noora (ARO) 30,2 1.30,6
5. 6v o Tierra's Krigare / Kari (NaSe) 30,3a 1.30,7
6. 6v t Morrigan NRL / Minja (NaSe) 30,0a 1.31,3 xx
7. 4v t Kekan Eksovauhti / Eliza (Rei) 30,3a 1.31,4
8. 9v t Hellä-Helvi G / Menchi (HäRa) 1.30,7ke 1.32,0
9. 6v t Koistilan Saro / Niko (VAL) 30,8 1.32,5
10. 6v t Narrilaivan Lellikki / Leija (NaSe) 30,1a 1.33,6
11. 4v o Erkinheimon Nallekarhu / Heikki (Kind) 30,9ake 1.33,6

03. Ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset

Ryhmä 1
1. 5v o Litan Eepus / Anne (Lita) 28,6ke 1.28,8
2. 6v t Hildr NRL / Rea (NaSe) 29,5a 1.29,0 x
3. 5v o Vapun Vokkerillo / LuciDa (Kiin) 29,2ake 1.30,1
4. 6v t Svanhildr / Hilda (NaSe) 29,5a 1.30,1
5. 5v t Kekan Amalthea / Anthonio K (KeKa) 29,4ake 1.31,2
6. 10v t Bambu EW / herkko (ARO) 28,1 1.31,2
7. 5v o Mahoton Eikka / Jari (KGR) 1.29,7ke 1.31,3
8. 8v o AH Myräkkä / veijo (ARO) 28,4 1.31,4
9. 6v t AH Harhakuva / jaska (ARO) 28,3 1.31,8
6v o Liitoviima / Mielikki (Lita) 28,7ke hml (1.32,0)
5v o Simoran Levis / Atte (Lita) 29,8ke hlo
6v o AH Santeri / akseli (ARO) 29,7 hml (1.32,8)

Ryhmä 2
1. 7v t O.R. Aavistus / Anni (NaSe) 28,1a 1.27,9
2. 10v t Savun Noitaleikki / turo (ARO) 28,0 1.27,9
3. 10v r AH Peikko / sampo (ARO) 27,6 1.28,4
4. 8v o Vidar NRL / Valentino (NaSe) 27,9a 1.28,5
5. 10v t Vilhelmiina Luned / santtu (ARO) 27,5 1.28,7
6. 10v t AH Kiritär / tuomo (ARO) 27,7 1.28,9
7. 7v t Narrilaivan Näpäytys / Nea (NaSe) 27,7a 1.29,2
8. 5v o Litan Loistokas / Anni (Lita) 27,4 1.29,5
9. 6v o Kriden Esikuva / averse (Kiin) 27,7ake 1.30,2
4v t Savun Kostonenkeli / viiwy (JPR) 1.28,1 hpl
11. 5v t Valtarian Iranne / isla. (DRT) 27,7ke hll
12. 11v o Tierra's Hos / Jarno P. (Lita) 27,4ake hll

Ryhmä 3
1. 5v o Litan Unikiito / Sakke (Lita) 26,8 1.26,2
2. 10v o AH Samurai / olli (ARO) 27,0 1.26,3
3. 8v t Velmun Voitto / Vilma (NaSe) 26,8a 1.26,5
4. 7v t Pikku-Heila / Onttu (VAL) 26,9 1.26,5
5. 10v t Valtarian Elisabet / Onttu (VAL) 27,0 1.26,6
6. 13v t Sigur NRL / jaakko (ARO) 27,1 1.28,1
7. 6v t Kekan Heila / Henri YK (KeKa) 27,4ake 1.28,3
8. 7v o AH Ukko / Mervi (Rei) 26,7a 1.28,8
9. 12v t AH Tordis / jukka (ARO) 27,2 1.29,3
10. 9v o Marttilan Retu / Jack (Kiin) 27,2ly 1.29,8
11. 6v o Narrilaivan Nokipoika / Toni (Rei) 27,0ake 1.30,7
12. 9v o A.V. Tosi-Hurma / ville (ARO) 26,8 1.31,7 x

Ryhmä 4
1. 6v t Litan Ronja / Aune (Lita) 26,0ake 1.25,0
2. 7v o Fantasia KND / Hessi VR (KeKa) 26,3ake 1.25,3 x
3. 12v r AH Valtari / veli (ARO) 26,1 1.26,2
4. 6v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 26,3ake 1.26,7 x
5. 11v t Pohjan Halla / tiina (ARO) 26,6 1.27,0
6. 7v o Litan Uni-Poika / Ville (Lita) 26,2ake 1.27,1
7. 14v r Savun Valhe / maija (ARO) 26,2 1.28,4
8. 6v o Kekan Kassius / Harri K (KeKa) 26,0ake 1.28,6 xx
9. 11v t Korven Helmiina / Nelli 26,4 1.28,9
10. 9v o Ruiskukan Varjoton / Tanya (Rei) 26,6ake 1.29,2
11. 8v o Kekan Perikato / Mika J (KeKa) 26,3ke 1.29,5 x
8v t Freyja NRL / Riina (NaSe) 26,5a hll

Ryhmä 5
1. 12v t Kriden Myy / veikko (ARO) 25,2 1.25,0 x
2. 7v o Kommentti / Roni (Rei) 25,8ke 1.25,0
3. 8v t Kekan Koomatar / Anthonio K (KeKa) 25,7ke 1.25,0 ep
4. 14v o Savun Mania / noora (ARO) 25,0 1.25,4
5. 12v r Savun Tähti-Hulttio / sami (ARO) 25,3 1.25,7
6. 10v o Hiskori / Jussi (VAL) 25,5 1.26,1 x
7. 8v t Ellan Loiste / Mike (Kiin) 25,0ke 1.28,4
8. 7v o Kekan Pölypoika / Matias A (KeKa) 26,0ke 1.28,6 xx
9. 12v t Muiston Huuma / tapio (ARO) 25,8 1.29,1
10. 10v t Cayenne / molli (ARO) 25,9 1.30,2
11. 10v t Kekan Pölymeri / Henri YK (KeKa) 25,0ake 1.30,3
12. 14v o J.T. Velmu / janne (ARO) 25,7 1.30,5

Ryhmä 6
1. 9v o Juilletti / Sanni (Lita) 22,0aly 1.23,2
2. 11v o Joe Råwan / Mikael (VAL) 24,0 1.24,2
3. 9v o Taikasumun Raseemi / Janita (Lita) 21,2a 1.24,5
4. 7v t Litan Villitys / Markus (Lita) 23,1 1.24,8
5. 9v o Kekan Tulijahti / Jarno (Lita) 20,9a 1.25,1
6. 9v t Puuenkeli / Dora (Rei) 24,6a 1.25,2
7. 11v o Hurja Härdelli / Jussi (VAL) 21,8 1.25,2
8. 9v t Vähäsen Menomiina / Venla S. (Rei) 23,2ake 1.25,4

04. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat ja ennätyksettömät lämminveriset

Ryhmä 1
1. 2v o Fear Fox Derby / Sari (DRT) ei enn. 1.18,6
2. 2v o Voltavix SUN / Santeri (DRT) ei enn. 1.18,8 xx
3. 2v t Lita's Love and Trust / Tuure E. (Lita) ilm.kl 1.19,3
4. 2v o Frontlines / yukitora (ERI) 1.25,8ke(kl) 1.20,9
5. 2v o Deadline Jazz / Mika (North) 23,5 1.21,5
6. 2v o Firestarter Ach / aksu (ARO) ei enn 1.22,1
7. 2v t Crimson Fury / Meeri N. (SnRa) ei enn. 1.22,2
8. 2v t Ribbon Creek / Henna (ADR) 1.26,2ke(kl) 1.24,5
2v o Ringmaster Ach / noora (ARO) ei enn hll xx

Ryhmä 2
1. 2v t Crucible / bill (ERI) 1.24,9ke(kl) 1.18,5
2. 2v t Ciao Cici Derby / Matti (DRT) ei enn. 1.18,7 xx
3. 2v o Idanva Derby / Aapeli (DRT) ei enn. 1.18,8
4. 2v t Darkdancer Ach / janne (ARO) ei enn 1.19,8
5. 2v o Playing Kiin / LuciDa (Kiin) ilm.kl 1.21,1 xx
6. 2v t Parris Island / Maria H. (ADR) 1.25,2ke(kl) 1.22,2 xx
7. 2v t Arcadia Ach / ville (ARO) ei enn 1.22,2
8. 2v o Loster's Fille / Emm. (SnRa) ei enn. 1.22,7
2v o Amos North / Hannu (North) 21,3 hll xx

Ryhmä 3
1. 2v t True Hope SUN / isla. (DRT) ei enn. 1.19,1
2. 2v o No More Luck Ace / Heltsu (Kind) 28,1ke 1.19,7
3. 2v t Trixter Ach / tuomo (ARO) ei enn 1.19,8
4. 2v o Blue Fire North / Leevi (North) ei enn. 1.19,9
5. 2v t Scaretale Ach / olli (ARO) ei enn 20,0
2v t Jezzabelle ERP / Kassu (DRT) ei enn. hml (1.20,5)
2v t Flaming Kiin / averse (Kiin) ilm.kl hlo
2v o Altruistic Love TUM / Terho (Rei) 26,8ke (kl) hll

05. Ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset

Ryhmä 1
1. 3v t Lita's Look at Me / Pekka P. (Lita) 21,7ke 1.17,0
2. 3v t Envy Me / Santeri (DRT) 22,2 1.18,5
3. 3v o Lita's Cardrockin / Tuure (Lita) 23,1ke 1.18,7
4. 3v o Quid Pro Quo / isla (DRT) 21,2   1.19,2 x
5. 3v t Cerise / Kirppu (Rei) 21,0aly 1.19,9
6. 3v o Anti-Prayer Kind / Terry (Kiin) 21,2ake 1.19,9
7. 3v o Captain Kind / Riina (Rei) 20,8aly 1.20,1
8. 3v o Mir Ionstream / Petra (DRT) 22,1 1.21,4
9. 3v o Mercury Smoke / Vilja (Rei) 21,8aly 1.22,6

Ryhmä 2
1. 3v t Cruella Smoke / Eppu (Rei) 20,0a 1.17,8
2. 7v t Daytona Kind / Jussi (VAL) 19,3 1.17,8 x
3. 3v t Ignore Me REC / Jari (KGR) 1.20,0ke 1.18,5
4. 3v t Empress Ach / veijo (ARO) 19,6 1.18,9
5. 3v t Crimson Classic / Mike (Kiin) 19,4ke 1.19,2
6. 3v o Firebird Ach / aksu (ARO) 19,0 1.19,5 xx
7. 7v o Posemaster / Niko (VAL) 19,3 1.19,6
8. 3v o Winston Ach / janne (ARO) 19,5 1.19,8
9. 3v o OnyX / Sari (DRT) 20,2   1.20,1
10. 3v t Chanella Kiin / Jack (Kiin) 20,2ake 1.20,5
11. 4v o Peaceace Derby / Janita (Lita) 19,2ke 1.21,2

Ryhmä 3
1. 4v o Fake Smoke / Korppi (Rei) 18,0a 1.17,4
2. 3v o Vertigo Ach / noora (ARO) 18,6 1.17,5
3. 4v t Adrenaline Kiin / averse (Kiin) 18,0aly 1.18,0
4. 4v t Nejlika Hoop / isla. (DRT) 18,1 1.18,5 xx
5. 7v t Comedianne Dom / Sakari (VAL) 18,2 1.19,0
6. 4v o Worldaround S / Sulevi (Rei) 18,0a 1.19,2
7. 4v t Demiana Derby / Sari (DRT) 18,2 1.19,3
6v t Virginia Derby / Quu (DRT) 18,4 hll
4v t Csenija Derby / Antti (DRT) 18,3 hll
9v o The Name Of The Game / Turo (Rei) 18,0ake hll
3v t Cookie Ach / veikko (ARO) 18,6 hll

Ryhmä 4
1. 4v o Alastair Loisto / Tonttu (Rei) 17,7a 1.17,0
2. 5v o Darker Side Smoke / Eevi (Rei) 17,8a 1.17,1
3. 5v t Haizea Ach / tuomo (ARO) 17,8 1.17,5 xx
4. 5v t Crimson Barbie Girl / Otto (DRT) 17,5 1.17,9
5. 5v t Perla Fee Derby / Santeri (DRT) 17,4 1.18,1
6. 5v o Haitch A En Dee Ess O Em E / Onttu (VAL) 17,9 1.18,3
7. 5v t A.C. Mercedes / Mariella (HCT) 17,9aly 1.18,5 x
8. 3v t Deepen Defiance / Mika (North) 17,9 1.18,6
9. 3v o Showstopper Ach / olli (ARO) 17,6 1.18,6 xx
10. 5v o L'O High Cream / Leevi (North) 17,7 1.20,6 xx

Ryhmä 5
1. 5v t Charisma Monkey / Fanni (DRT) 17,0 1.16,0
2. 6v t Ezzy Kind / Laura (DRT) 17,1 1.16,2 xx
3. 8v t Daddy's Little Princess / Sari (DRT) 17,1 1.16,5
4. 8v r Night Terrors Ach / turo (ARO) 17,2 1.16,7
5. 3v o Conway Kind / Ella (Kind) 17,2akp 1.16,8
6. 5v t Crimson Catitude / LuciDa (Kiin) 17,1aly 1.17,7
9v t Xperien S / Senja (Rei) 17,0ake hlo
5v o Wallaby Demon / Asta (DRT) 17,4 hll
4v o Mysterious Mack / Hannu (North) 17,0 hml (1.20,0)
4v o Toxic Talent / Enni (Rei) 17,1a hll

06. Ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset

Ryhmä 1
1. 6v o Musique / Emmi (Rei) 16,8a 1.16,1
2. 9v r Raphael Luned / tuomo (ARO) 16,9 1.16,2
3. 6v t Fool's Creepy Soupir / Pirre (NaSe) 16,5 1.16,2
4. 5v t Melynova Nek / Jere (DRT) 16,4 1.17,0
5. 5v t Bettyja Nek / Ulla (DRT) 16,5 1.17,1
6. 5v o Knockout Ach / turo (ARO) 16,1 1.17,4
7. 5v o Cuervo Ach / tuukka (ARO) 16,7 1.18,3
8. 5v o Ingo Smoke / Riko (Rei) 16,5a 1.18,3 x
9. 4v t Dangerously Beautiful / Mikko (Lita) 16,2aly 1.18,6
5v o Dragon Loisto / Hannu (North) 16,7 hll ep
5v o Latosj Nek / Saskia (DRT) 16,3 hll
5v t Adaeze Ach / santtu (ARO) 16,3 hll xx

Ryhmä 2
1. 7v o Reverse The Fudge / Jack (Kiin) 16,1ke 1.15,0 x
2. 5v t Anya Ach / maija (ARO) 16,1 1.15,2
3. 7v t Crystal's Josefina / Meeri N. (SnRa) 15,9 1.15,9
4. 7v t Catch 22 / Maisa (DRT) 16,1 1.15,9
5. 6v o Tierra's Arkhedikos / Ari (NaSe) 15,9a 1.16,1
6. 9v o Grinfield Monkey / veijo (ARO) 15,4 1.16,2
7. 4v t Cruzella Kind / Hanna (Kind) 16,0ake 1.16,5 xx
8. 9v r Supernatural Ach / olli (ARO) 15,8 1.16,6
9. 6v o Maksim / Salli (Rei) 16,0ke 1.17,1
10. 7v t New Change / Mike (Kiin) 16,0ke 1.17,3
11. 6v t My Special / LuciDa (Kiin) 16,0ke 1.17,3
12. 12v r Invisible Smoke / noora (ARO) 15,4 1.17,7

Ryhmä 3
1. 8v t Renrsance V.R / Mikael (VAL) 15,2 1.14,0
2. 6v t Fear the Fear / Emm. (SnRa) 15,0a 1.14,0
3. 4v t Wonder Princess / Leevi (North) 14,9 1.15,0
4. 7v t Hoya Queen Derby / isla. (DRT) 15,0 1.15,1
5. 7v t Fool's Untouchable / Teemu (NaSe) 15,1a 1.15,1
6. 6v o In Cash Derby / Paula (DRT) 15,0 1.15,7
7. 5v o Cornell Swing / Mika (North) 15,2 1.16,0
8. 6v o BBT Encore / Jari (KGR) 1.15,1ke 1.16,3 x
9. 6v o Havaji Caesar / Iiro (DRT) 15,3 1.16,6 x
10. 11v t Phoenix Luned / timo (ARO) 15,3 1.17,1
11. 7v t Diona Kind / Salla (DRT) 15,0 1.17,6 x
12. 6v t Fool's Futile Mercy / Mersu (NaSe) 15,0a 1.17,8 xx

Ryhmä 4
1. 7v o Legendary Ugo / Unski (NaSe) 14,5a 1.14,0
2. 6v o Twisted Way Gone / averse (Kiin) 14,6ke 1.14,0
3. 6v o X-Scoop Ace / Einari (Lita) 14,0ake 1.14,5
4. 9v o Wilson Kind / ville (ARO) 14,0 1.14,6 x
5. 7v t Fool's Abscond / Atte (NaSe) 14,6 1.14,7
6. 7v o Roy's Legacy / Kari (NaSe) 14,1a 1.15,0
7. 8v t Charlietrix TUM / antti (ARO) 14,5 1.15,7
8. 7v t Fool's Rostaja / Ronja (NaSe) 14,2a 1.15,9
9. 7v o Black Hell / Ville P. (Lita) 14,4ake 1.16,4
10. 11v t Memory Of Rosebud / molli (ARO) 14,3 1.16,4
11. 6v t Fool's Nuisance / Nanna (NaSe) 14,4a 1.16,5
12. 8v o Grand Admiral Kind / Amie (NaSe) 14,5a 1.16,6 x

Ryhmä 5
1. 5v o Gambit Ach / veikko (ARO) 13,8 1.12,7
2. 7v o Hotwire Run / Emil (Lita) 12,1a 1.12,7
3. 12v o Memory Of Passion / janne (ARO) 13,3 1.13,1
4. 6v o Lopacko Maiu / Sanni (Lita) 12,6 1.13,1 xx
5. 8v t Ashes in the Sky / Miina (Lita) 13,9ake 1.13,8
6. 11v o Hoodlum Hey / Henni (NaSe) 13,1a 1.13,9
7. 11v t Wendy Luned / arno (ARO) 13,5 1.14,1
8. 13v t Memory Of Miracle / jaakko (ARO) 13,1 1.14,1
9. 7v t Fool's Cheerleader / Lillie (NaSe) 13,9a 1.14,5

07. Ryhmäajo 1600m, 2-vuotiaat ja ennätyksettömät peitsarit
1. 2v o Applejack P Ace / aksu (ARO) ei enn p.15,0
2. 2v t Frostare / Anthonio K (KeKa) ilm. kl p.15,8
3. 2v t Dakota Ach / noora (ARO) ei enn p.16,1
4. 2v o Samu / Tuuri (Rei) ei enn. p.16,4
5. 2v t Fortuna / Ilja (Rei) ei enn. p.16,5

08. Ryhmäajo 1600m, 3v ja vanhemmat peitsarit

Ryhmä 1
1. 4v t Eternal Blaze / Mika J (KeKa) p.12,5aly p.12,4
2. 3v t Crimson Arlai / Santeri (DRT) p.12,4 p.12,6
3. 4v o Tierra's Ylhua / Henri YK (KeKa) p.13,2aly p.13,4
4. 3v o Agrorok / isla. (DRT) p.15,4 p.13,5
5. 3v t Red Tears / Harri K (KeKa) p.12,1aly p.13,5
6. 3v o Hellseat / Jarno (Lita) p.12,9a p.13,5
7. 3v t Lost Heaven Kiin / Hessi VR (KeKa) p.15,0aly p.13,6
8. 3v o Flame Of Heavens / Matias A (KeKa) p.12,8aly p.13,9
9. 3v o Innocent Starter / Anthonio K (KeKa) p.12,1aly p.14,0

Ryhmä 2
1. 5v t Utterly Not Enough / Henri YK (KeKa) p.11,5aly p.10,0
2. 3v o Desperado Ach / aksu (ARO) p10,9 p.10,0
3. 9v o Wereyoubitten / Tilli (Rei) p.10,1a p.10,1
4. 7v o Fool's Lexer / Anthonio K (KeKa) p.09,7aly p.11,0
5. 8v o Snowbird Noble / Reimu (Rei) p.10,6a p.11,3
6. 4v o Fyrus / Matias A (KeKa) p.11,9aly p.11,6
7. 6v o Korbin / Ossi (Rei) p.11,8aly p.11,6

09. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit
osallistujat siirretty lähtöön 10

10. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit

Ryhmä 1
1. 4v t Aken Kuutossu / maija (ARO) 3.21,2 3.10,1
2. 4v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 3.16,0 3.10,5
3. 4v o Narrilaivan Menninkäinen / aksu (ARO) 3.15,6 3.11,2 x
4. 5v o JP Sampo / Lasse (Rei) 3.19,1a 3.12,4
5. 6v o Kultalehdon Domino / averse (Kiin) ei enn. 3.13,4
6. 4v o Vilsen Go / Emil (Rei) 3.19,1 3.13,7 x
7. 4v o Toy's Jhoonny / Renita (VAL) 3.20,6 3.14,3 ep
8. 5v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 3.15,4 3.14,9 x
9. 5v t JP Pinja / Olga (Rei) 3.18,8 3.15,0 x
10. 4v t Lilith SWE / LuciDa (Kiin) ei enn. 3.15,1
11. 4v o Aken Vilpertti / noora (ARO) 3.20,4 3.16,7
12. 4v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 3.15,8 3.17,5
13. 4v t Desing Plandy / Jenni (VAL) 3.20,5 3.17,7 x
14. 4v t Aken Mollie / tiina (ARO) 3.19,0 3.18,1
15. 4v o Prince Sep / Onttu (VAL) 3.19,0 3.18,5 xx
16. 4v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 3.15,9 3.18,8

Ryhmä 2
1. 9v t Edenelle Simone / Simo (NaSe) 2.32,5 2.40,0
2. 7v o Aken Wallace / aksu (ARO) 2.40,1 2.40,1
3. 7v t Aken Tarutossu / santtu (ARO) 2.45,0 2.41,9 xx
4. 6v o Pinjan Hopea / LuciDa (Kiin) 2.36,4 2.43,1 xx
5. 8v o Narrilaivan Patrick / Pate (NaSe) 2.44,9m 2.43,8 x
6. 6v t Pronssin Perhonen / Pauliina (Rei) 2.32,2a 2.46,0
7. 10v o Snilli Mercederio / Meeri N. (SnRa) 2.30,7 2.46,0
8. 9v t Narrilaivan Fiina / Tiina (NaSe) 2.33,1 2.46,7
9. 13v o Cecam Taco / Tatu (NaSe) 2.41,8m 2.47,0
10. 5v o Lucas Go / Riina (Rei) 2.54,4aly 2.47,5
11. 6v t Tallulah / Ronja (Rei) 2.50,4a 2.49,4
12. 5v t Geizhals / Oiva (Rei) 2.50,6aly 2.50,4 x

11. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
1. 12v o Aken Mochrie / noora (ARO) 2.26,7 2.25,5
2. 9v t Overrun Jay / Silja (Rei) 2.21,7a 2.26,7
3. 13v t Narrilaivan Coraline / Liinu (NaSe) 2.27,3 2.27,3 xx
4. 15v t SB Lumitossu / santtu (ARO) 2.14,8 2.27,7 x
5. 13v t Narrilaivan Heartbeat / Bertta (NaSe) 2.27,5 2.27,7 x
6. 14v t Myntas Flicka / Meeri N. (SnRa) 2.28,4a 2.28,3
7. 9v o Snöfall / Sonja (Rei) 2.29,8a 2.28,9
8. 12v o Narrilaivan Maahiainen / aksu (ARO) 2.24,0 2.29,5

12. Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit
1. 3v t Floretta B / Silvia (Rei) 2.30,1 2.28,0
2. 3v t Aken Nanna / noora (ARO) ei enn 2.28,3 ep
3. 3v o SB Master / LuciDa (Kiin) ei enn. 2.28,5
4. 3v t Luna Minnie B / Pinja (Rei) 2.30,7 2.28,5
5. 3v t Molly Won't Go / Orava (Rei) ei enn. 2.28,7
6. 3v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 2.28,2 2.29,0
7. 3v t Aken Runa / santtu (ARO) ei enn 2.29,2
8. 3v o Aken Tobias / aksu (ARO) ei enn 2.29,5

13. Tasoitusajo 1609m, 2.10,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit

Ryhmä 1
1. 4v t Miminna SWE / LuciDa (Kiin) 2.29,8 2.25,0
2. 4v o Aken Ragnar / aksu (ARO) 2.27,7 2.25,2 xx
3. 4v o Blixten B / Fiona (Rei) 2.26,8aly 2.25,3
4. 4v o Aken Sverre / noora (ARO) 2.29,7 2.25,8
5. 5v t Marta SWE / averse (Kiin) 2.32,5 2.26,1
6. 5v o Toy's Casanova / Kassu (NaSe) 2.24,6 2.27,3
7. 4v t Grubblare NRL / Lare (NaSe) 2.24,3 2.27,4
8. 4v o Herold / Mike (Kiin) 2.31,2 2.28,5
9. 6v o Toy's Strålande Stjärna / Terppi (SnRa) 2.24,3a 2.29,5
10. 5v o Julius Go / Teuvo (Rei) 2.25,1aly 2.29,7
11. 4v t Annastina B / Maria (Rei) 2.25,8aly 2.30,8
12. 4v t Gretchen B / Emil (Rei ) 2.30,3 2.30,8

Ryhmä 2
1. 5v o Jay Mikhail B / Veeti (Rei) 2.13,0aly 2.14,5
2. 6v t Bindie B / Emm. (SnRa) 2.15,8a 2.15,3
3. 13v t Villerfarelse / Veera (NaSe) 2.19,1 2.15,5
4. 14v t Yaron Linnea / Lauha (Rei) 2.11,5aly 2.16,6 ep
5. 6v o Minimus NRL / Torppi (SnRa) 2.22,2 2.16,8
6. 6v t Ciara B / Pinja (Rei) 2.10,8aly 2.17,4 x
7. 5v o JP Robin / Tellervo (Rei) 2.18,1aly 2.18,0
8. 6v t Yolanda NRL / Heini (NaSe) 2.19,4 2.18,3
6v t Daniella NRL / Nina (NaSe) 2.19,0 hpl x
5v o Tojam W / Onttu (VAL)  2.20,3 hyl x
6v Jerome NRL / Janne (NaSe) 2.19,5 hll x
4v t Toy's Lilla Julia / Meeri N. (SnRa) 2.22,1a k

14. Tasoitusajo 1609m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit

Ryhmä 1
1. 9v t Sweet Stockholm / Holly (NaSe) 2.05,1 2.04,1
2. 8v o Djävul B / Riina (Rei) 2.07,7aly 2.04,6
3. 7v t Aken Hedda / aksu (ARO) 2.02,6 2.04,7
4. 8v t Shohreh Niloofar / Sonja (NaSe) 2.05,3 2.04,9
5. 8v t Elaheh Shabnam / Saana (NaSe) 2.04,8 2.05,1
6. 6v o Thor Luned / Tori (NaSe) 2.01,5 2.05,4
7. 8v o Payam Kaveh / Paavo (NaSe) 2.05,1 2.05,6
8. 8v o Gul Shahriyar / Sari (NaSe) 2.05,2 2.05,8
9. 8v o Sher Shahnaz / Saku (NaSe) 2.05,3 2.06,0
10. 8v o Fool's Eadbhárd / Eetu (NaSe) 2.05,0 2.06,1
11. 8v t Gulbahar Zareen / Hanna (NaSe) 2.04,7 2.06,7 xx
8v Elvira Luned / Veera (NaSe) 2.00,9 hll
7v o Aken Mjolnir / noora (ARO) 2.06,7 hpl
8v t Mahin Ghoncheh / Mirka (NaSe) 2.04,9 hll

Ryhmä 2
1. 11v t Dimity Ion / Janne (NaSe) 1.55,0 1.55,0
2. 15v o Rio Valt B / Pate (NaSe) 1.56,1a 1.55,5
3. 9v t JP Alina / Ilpo (Rei) 1.54,0ake 1.56,4
4. 9v o Travis Luned / Taru (NaSe) 1.59,0 1.57,4
5. 15v t Yaron Stella / Cathryn (Rei) 1.53,8ake 1.57,5
6. 10v t Carolina Luned / Karo (NaSe) 51,2 1.58,6
7. 15v t SRR Ylva / maija (ARO) 1.54,1 1.58,9
8. 13v t Micaiah NRL / Minne (NaSe) 1.55,8 1.59,2
9. 16v o Viktor Luned / Ville (NaSe) 1.46,6a 1.59,5
10. 13v o Elijah Luned / Elli (NaSe) 56,0 2.00,9
11. 15v o Michael NRL / Jaksu (NaSe) 1.49,0a 2.00,9

15. Ryhmäajo 1600m, 12v ja vanhemmat kylmäveriset, Aken Harmaahapsi 2012
1. 15v o Savun Salama / aksu (ARO) 21,3 1.23,3
2. 12v t Kriden Unikuva / Siiri (Blvd) 21,6aly 1.23,4
3. 13v o Vasken Tulivoima / Mika J (KeKa) 23,3aly 1.23,6
4. 12v o Kekan Emil / Anthonio K (KeKa) 22,1aly 1.23,6
5. 12v t Kiin Viljatar / averse (Kiin) 24,7ke 1.23,8
6. 14v o Hypnoosi / noora (ARO) 21,3 1.24,1
7. 12v o Atomikas EW / LuciDa (Kiin) 22,0aly 1.24,3
8. 14v o Termiitti / Meeri N. (SnRa) 21,5a 1.24,3
9. 12v t Narrilaivan Vikuriina / Ville (NaSe) 25,1a 1.24,6
10. 13v o O.R. Roihun Vokkerori / Roy (Blvd) 21,3aly 1.24,8

16. Ryhmäajo 1600m, 10v ja vanhemmat lämminveriset, Aken Silverbeard 2012
1. 11v o Saint Global / Olli (NaSe) 12,9a 1.13,2
2. 12v o Final Loisto / Leevi (North) 12,4 1.14,0
3. 13v o Fool's Shamrock / aksu (ARO) 11,7 1.14,2
4. 14v o Showman Loisto / LuciDa (Kiin) 12,0ke 1.14,2
5. 12v o Just A Little Lie / Rusina (Rei) 15,5 1.14,8 ep
6. 12v t Indian Star Kiin / averse (Kiin) 12,8ake 1.14,9
7. 13v t Agony / Roni (Rei) 13,2ake 1.15,0
8. 12v o Backlash S / noora (ARO) 13,2 1.15,1
11v t Promised Monkey / Molla (NaSe) 12,5a hll

17. Ryhmäajo 1600m, 26,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, Aken Synttäriajo -12

Ryhmä 1
1. 7v o Saltan Matruusi / averse (Kiin) 24,5ke 1.24,0 xx
2. 11v t Kriden Synti / Jaske (NaSe) 26,0 1.24,1
3. 6v o Flaksi KND / Miia (Kind) 25,7aly 1.24,8 x
4. 8v o Fafnir NRL / Niilo (NaSe) 26,0a 1.24,8
5. 7v t Sakariina KND / Jarno (Kind) 25,0ke 1.25,1
6. 8v o Anarkisti / Juha (Blvd) 24,3ake 1.25,4 x
7. 9v o AH Oneiros / aksu (ARO) 25,5 1.25,6 xx
8. 9v t Kiin Raili / LuciDa (Kiin) 24,3ke 1.26,0 xx
9. 14v o Savun Naukku / noora (ARO) 25,8 1.26,0 x
6v t Jojoriina / Elisa (SS) 24,2 hml (1.26,0)
11v o Kekan Heivari / Henri YK (KeKa) 24,6ake hpl

Ryhmä 2
1. 8v t A.T. Taiga / Jari (KGR) 1.23,4ke 1.22,7
2. 11v o Valtarian Samuel / Onttu (VAL) 21,6 1.22,7
3. 10v t Kekan Vakooja-Neito / Anthonio K (KeKa) 23,9ake 1.23,1
4. 8v o Vasken Kaipaus / Siiri (Rei) 23,4ake 1.23,3
5. 6v o Valtarian Temtus / Onttu (VAL) 24,0 1.23,5
6. 9v o Bitumi / Marle (Blvd) 22,0aly 1.23,7
7. 12v t Lahja HIR / Mariella (HCT) 1.22,1ke 1.23,8
8. 9v o Arioso / Petra (Lita) 21,0 1.23,8 x
9. 9v t Kekan Athene / Miina (Lita) 21,0 1.23,8
10. 6v o Sepeteus / Leevi (North) 23,0 1.24,7
11. 8v t Valtarian Kiipijä / Meeri N. (SnRa) 21,8a 1.24,7

18. Ryhmäajo 1600m, 13,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, Aken Synttäriajo -12
1. 9v t Kaijsa Hoop / Unto (DRT) 12,2   1.12,0
2. 9v t P.R. Bocanadas / LuciDa (Kiin) 12,1ke 1.12,0
3. 13v t Ofelia Ugo / jaska (ARO) 12,0 1.12,2
4. 8v o Fool's Rock Bee / Antero (DRT) 12,4   1.12,3
5. 13v o Memory Of Killjoy / aksu (ARO) 11,9 1.12,5
6. 7v t Nancy Star Kiin / averse (Kiin) 11,8ake 1.13,0
7. 10v o Street Present V.R / Onttu (VAL) 12,8  1.13,5
8. 8v o Lancez-vous á la foi / Markus (Lita) 11,1a 1.13,5
9. 6v o Almost Kind / Jarno (Kind) 11,9ake 1.13,7
10. 6v t Revange Kind / Heli (Kind) 11,2ake 1.13,8
9v o Creative Me Gue / Risto (Rei) 11,3aly k ep
6v t Lita's Tejas / Jonsu (Lita) 11,5a hml (1.14,7)

19. Ryhmäajo 1600m, 10,0-aikaiset ja nopeammat peitsarit, Aken Synttäriajo -12
1. 9v o MF Yardbird / Jonsu (Lita) p.08,0ly p.10,1
2. 8v o OR`Desert Eagle / Alex (BirPa) p.08,5aly p.10,2
3. 5v o Donovan Ach / aksu (ARO) p10,0 p.10,2
4. 5v o Volvagia / Anthonio K (KeKa) p.09,4aly p.10,4
5. 5v o Prince Of No Land / Henri YK (KeKa) p.08,5aly p.10,5
6. 6v o Opus Sectrum / Mick (BirPa) p.09,3aly p.10,5

20. Tasoitusajo 1100m, 2.30,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Aken Synttäriajo -12
1. 12v t Narrilaivan Matilda / Unna (NaSe) 2.27,2 2.25,5
2. 15v o Texas of Jewel / Tero (Rei) 2.16,4ly 2.25,8
3. 14v t SB Lilith / maija (ARO) 2.24,4 2.26,2
4. 10v o Cecam Revolver / LuciDa (Kiin) 2.27,1 2.26,6
5. 16v t Snilli Lucia / Emm. (SnRa) 2.14,2a 2.27,5
15v o Muddyfoot C / aksu (ARO) 2.14,7 hll
13v o Brywol's Digerdöden / Meeri N. (SnRa) 2.14,8a hll
12v o Wilperi / Tanja (NaSe) 2.22,1 hll

21. Tasoitusajo 1609m, 2.09,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Aken Aken Synttäriajo -12
1. 15v t Saraid NRL / Sara (NaSe) 1.51,0a 1.50,1
2. 13v t Jamming NRL / Ben (NaSe) 1.50,8a 1.50,6
3. 13v o Matros / Emm. (SnRa) 48,8a 1.50,7
4. 15v o Vidar Noka / aksu (ARO) 1.49,2 1.50,8
10v o Dekoration / Julia (Rei) 1.57,3aly hyl
16v t Stens Snurra / santtu (ARO) 1.42,3 hll
13v t Merkuria Gull / Meeri N. (SnRa) 44,0a hll