virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

Villit muistoravit 29.03.2016

Tervetuloa Aken ravitallille villiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan kolmatta kertaa muutamia oman tallin edesmenneiden hevosten muistolähtöjä.

Osallistuminen ja rajoitukset

- hevosia rajattomasti / omistaja / lähtö, päälähtöihin 2 hevonen / omistaja / lähtö *
- lähdöt (päälähtöjä lukuunottamatta) jaetaan ryhmiin
- 2-, 3- ja 4-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa niin kauan kuin tulokset tulevat

* Mikäli muistolähtöihin on tunkua niin paljon, järjestäjä karsii kakkoshevosia pois osallistuneilta! Laitathan siis ensimmäiseksi ilmoittamistasi hevosista sen, jonka haluat varmasti mukaan (mikäli lähtö ei ehdi täyttyä ennen sitä)! Mahdolliset tyhjäksi jääneet paikat arvotaan kakkoshevosten kesken.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit53
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -
Hevosen ennätys on sen nopein aika, oli sitten kärryiltä tai selästä. Voit halutessasi ilmoittaa myös monté-ennätyksen mutta sen puuttumisesta ei hylätä.

Devin Stain

p.09,9aly
Vuoden peitsarisiitostamma 2014 (VRER)
Vuoden peitsarisiitostamma 2013 (VRER)
Vuoden siitostamma 2012 (VPY)
Ladies Tour 2011
Denim Division Memorial 2011 toinen
Classic Pace 2011
 
Fool's Hoodoo

11,0ake - 16,2make
Supernatural Ach

13,3ake - 14,8maly
Tour de Monté 2012
Kiri-Kalle KIR

20,5aly - 20,0ake
KTK II (J)
SLA-III
VRER-Tähtijuoksija
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2010 toinen
Savun Salama

21,3ake - 26,1maly
KTK III (J)
VRER-Valio
Vuoden kilpaileva suomenhevosori 2011 (VRER)
Montémestaruus 2011 kolmas
N.I.N. Rattopoika Muistoajo 2011
Pikkupelmann 2009 toinen
Narrilaivan Maahiainen

2.19,0ly - 2.22,9mly
Vuoden hevonen 2012 (VRER)
Vuoden montéponi 2012 (VRER)
VRER-Ponivalio
A-ponien vSE monté 1600m
A-ponien montémestari 2012
Stens Snurra

1.41,7ly - 2.19,2maly
VRER-Ponivalio

Lähdöt

01. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
02. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit
03. Narrilaivan Maahiainen Muistoajo, monté, tasoitusajo 1100m, 2.40,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 400ve+loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 75ve - 50ve

04. tasoitusajo 1600m, 2.20,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
05. tasoitusajo 1600m, 2.19,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
06. Stens Snurra Muistoajo, tasoitusajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve

07. ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät kylmäveriset
08. ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
09. Kiri-Kalle KIR Muistoajo, ryhmäajo 3100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve
10. Salama Sprintti, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

11. ryhmäajo 1609m, p12,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät peitsarit
12. ryhmäajo 1609m, p11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
13. Devin Stain Memorial, ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

14. ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät lämminveriset
15. ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
16. Hoodoo Mile, ryhmäajo 1609m, 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve
17. Supernatural Ach Memorial, monté, ryhmäajo 2100m, 16,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

Osallistujat/tulokset

01. tasoitusajo 1100m, 3.00,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät A-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve

1. 3v o Maestro Go / Jasu (Rei) 3.21,2aly - 03.10,6ly x
2. 4v t Toy's Aibileen / Strife (KLP)  3.09,5ly - 03.11,3ly
3. 4v t Mairea Marenki / Riku (Rei) 3.16,4ly - 03.13,3ly
4. 4v t Narrilaivan Hoofbeat / Jose (Rei) 3.16,5ly - 03.13,4ly
3v t Toy's KisKis / (SnRa) 3.17,2a -- - hpl
3v o Boris Go / Stan (Rei) ei enn - - hml

02. tasoitusajo 1100m, 2.59,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit

ryhmä 1 10
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 6v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 2.45,5a - 02.50,2ly
2. 9v t Aken Bowmore / (ARO) 2.52,1a - 02.50,3ly
3. 5v o Toy's Värne / (SnRa) 2.57,1a -- 02.51,2ly
4. 5v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.49,5a - 02.52,1ly
5. 4v t Sciarra Bond / Ella B. (Susiraja) 2.50,2ly - 02.52,3ly xx
6. 5v o Alchemist Go / Pertti (Rei) 2.49,3a - 02.53,2ly xx
7. 5v o Fool's Cookie Crumble / Rachel (Rei) 2.51,4a - 02.53,3ly
4v o North Hemp / (SnRa) 2.56,3a -- - hll
5v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.53,7 -- - hyl
5v o Toy's Mårten / (SnRa) 2.49,2a --  - hml

ryhmä 2 10
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 7v o Fall Islet / (SnRa) 2.40,3a -- 02.40,1ly
2. 6v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.44,4ly - 02.41,5ly
3. 6v o Fredrikson Duán / (SnRa) 2.42,6a -- 02.43,4ly x
4. 9v o Aken Dalmore / (ARO) 2.41,1a - 02.44,1ly
5. 15v o Aken Davis / uuna (ARO) 2.44,0a - 02.44,1ly xx
6. 5v t Fool's Cookie Kiss / (SnRa) 2.43,1a -- 02.44,3ly
7. 6v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 2.40,6ly - 02.44,5ly
8. 9v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.41,5a - 02.45,5ly x
5v t Toy’s Elianne / (SnRa) 2.42,2a -- - hml
7v t Geizhals / Ossi P. (Rei) 2.42,4ly - - hll

ryhmä 3 13
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 13v o Twist I.F. / leksi (ARO) 2.32,0a - 02.33,6ly
2. 16v o Aken Kieran / neppi (ARO) 2.37,3a - 02.34,3ly xx
3. 7v t Teresa Bond / (SnRa) 2.30,0a -- 02.34,4ly
4. 16v t Aken Taivastossu / henri (ARO) 2.31,6a - 02.34,4ly
5. 13v t Lycka Till! / (SnRa) 2.31,2a -- 02.35,2ly
6. 13v t Aken Tammi / puntti (ARO) 2.32,4a - 02.35,4ly
7. 7v o Elias TUM / Esko (Rei) 2.34,5a - 02.37,2ly x
8. 11v o Toy’s Thomas / (SnRa) 2.30,1a -- 02.37,5ly xx
9. 7v o Toy's Hägvid / (SnRa) 2.32,1a -- 02.38,3ly
10. 9v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.37,1a - 02.38,3ly
11. 14v t Aken Mollie / (ARO) 2.36,9a - 02.38,3ly
7v o Merry Go Round / (SnRa) 2.37,8a -- - hml
7v t Pompeji Melody / (SnRa) 2.32,5a -- - hyl

ryhmä 4 11
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 9v o Toy’s Dronten / (SnRa) 2.23,1a -- 02.26,2ly
2. 10v o ML Melkor / Uuniperuna (Rei) 2.18,2aly - 02.26,4ly
3. 10v o Toy’s Capriole / (SnRa) 2.23,8a -- 02.26,5ly
4. 9v t Aken Vilttitossu / Juuli (Rei) 2.22,4a - 02.26,6ly
5. 14v t Poisonous / (SnRa) 2.23,8a -- 02.27,4ly
6. 7v o Toy’s Sigfinn / (SnRa) 2.23,8 -- 02.28,2ly x
7. 12v t Damandy / (SnRa) 2.25,3a -- 02.29,2ly
8. 13v o Aken Harmaajalka / hilla (ARO) 2.17,2a - 02.29,2ly xx
9. 8v t Viktoria / (SnRa) 2.24,5a -- 02.29,2ly x
10. 12v o Dust / Bob (Rei) 2.27,2ly - 02.29,3ly
11. 15v o Aken Crowley / tapio (ARO) 2.25,3a - 02.29,4ly

03. Narrilaivan Maahiainen Muistoajo, monté, tasoitusajo 1100m, 2.40,0-aikaiset ja nopeammat A-ponit
P: 400ve+loimi - 300ve - 200ve - 100ve - 75ve - 50ve

1. 18v o Narrilaivan Menninkäinen / oona (ARO) 2.13,0a (2.34,4ma) - 02.40,1mly
2. 12v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.38,6a -- 02.41,1mly
3. 18v t Aken Maggie / tiina (ARO) 2.24,3a (2.35,0ma) - 02.41,4mly x
4. 9v t Snilli Vanilli / Pilleri (Rei) 2.17,3a - 02.41,5mly xx
5. 11v o Vilsen Go / Emil (Rei) 2.19,0a - 02.41,5mly xx
6. 11v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.36,7a -- 02.41,6mly x
7. 11v t Riesa / Laura (RDT) 2.26,9ly (2.39,3maly) - 02.42,4mly
8. 9v t Toy's Lakujäätelö / Milia K (KeKa) 2.17,4aly (m2.28,0aly) - 02.42,5mly
9. 8v t Toy's Chrissy / (SnRa) 2.23,4a -- 02.43,3mly
10. 7v t Toy's Madeleine / (SnRa) 2.23,8a -- 02.43,3mly
11. 10v o Tanssiva Taikasieni / Leila K (KeKa) 2.28,4aly (m2.34,2aly) - 02.43,6mly
12. 7v o From Dusk Till Dawn / Spookiness (RDT) 2.21,1ly (2.54,2maly) - 02.43,6mly

04. tasoitusajo 1600m, 2.20,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät B-ponit
P: 200ve+
loimi - 160ve - 120ve - 80ve - 60ve - 40ve

1. 4v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) ei enn. -- 02.20,3ly
2. 4v o Cresendon Baldur / Dan (Rei) 2.22,3aly - 02.21,4ly
3. 3v o GW Kåre / Elviira (RRT) 2.27,7ly - 02.21,6ly
4. 4v o Aken Agmundr / (ARO) 2.28,2a - 02.23,6ly xx
4v t Crescendo's Effektiv / Riina (Rei) 2.21,2aly - - hml

05. tasoitusajo 1600m, 2.19,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve

ryhmä 1 11
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 4v o Jerome NRL / Tommi (Rei) 2.13,5a - 02.12,3ly
2. 11v o Aken Magni / jonttu (ARO) 2.10,4 - 02.12,5ly
3. 5v t Toy's Majlis / (SnRa) 2.14,6 -- 02.12,5ly
4. 5v o Nappula SWE / (SnRa) 2.18,2a -- 02.13,3ly
5. 4v t Airin Go / Leea (Rei) 2.15,2aly - 02.14,3ly x
6. 5v o Toy's Randolf / (SnRa) 2.12,1a -- 02.14,5ly
7. 7v t Aken Turid / (ARO) 2.10,3a - 02.16,1ly
8. 5v o Raitapaita / Harry (Rei) 2.15,0aly - 02.16,3ly
9. 5v t Karkurannan Elviira / Gregory (Rei) 2.11,5aly - 02.17,2ly
10. 4v o Ludolf Go / Richard (Rei) 2.19,4aly - 02.17,2ly
11. 4v o Toy's Bjarte / (SnRa) 2.18,3a -- 02.17,4ly

ryhmä 2 9
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 12v o Tomahawk / (SnRa) 2.00,4a -- 02.00,2ly
2. 6v t Toy’s Nicoletta / (SnRa) 2.01,6a -- 02.00,3ly
3. 5v o Toy's Gilbert / (SnRa) 2.08,4a -- 02.00,3ly
4. 7v t Enlach Wicked Cherub / (SnRa) 2.01,3a -- 02.02,2ly
5. 8v o Julius Go / Teuvo (Rei) 2.00,3ly - 02.02,3ly
6. 6v t Toy’s Pärla / (SnRa) 2.07,4a -- 02.02,4ly
7. 9v t Aken Brackla / (ARO) 2.04,5a - 02.02,4ly
8. 10v o Toy’s Bjorn / (SnRa) 2.00,3a -- 02.02,5ly x
9. 5v o Sjötroll Duán / (SnRa) 2.07,5a -- 02.05,2ly

ryhmä 3 11
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 9v t Aken Isle / (ARO) 57,1a - 01.55,3ly
2. 8v o Toy's Trollkarlen / (SnRa) 55,0a -- 01.55,3ly
3. 8v t Toy's Elvira / (SnRa) 55,2a -- 01.55,4ly
4. 12v t Toy’s Idelle / (SnRa) 58,4a -- 01.55,6ly x
5. 6v t Aken Sassa / (SnRa) 58,4a -- 01.56,2ly
6. 6v t Enlach Venus in Venice / (SnRa) 58,4a -- 01.56,2ly
7. 7v t Bessie NRL / Iisa (Rei) 1.56,4a - 01.57,2ly
8. 15v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 57,2a - 01.57,2ly
9. 8v t Toy's Evelina / (SnRa) 53,5a -- 01.57,4ly
10. 8v t Molly Won't Go / Orava (Rei) 1.55,1a - 01.57,5ly
11. 6v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 57,5ly - 01.58,4ly

ryhmä 4 11
P: 400ve+
loimi - 350ve - 250ve - 170ve - 110ve - 60ve
1. 10v t Aletheia Snilli / (SnRa) 50,0a -- 01.49,3ly
2. 15v t Aken Trilla / saana (ARO) 49,3a - 01.49,5ly xx
3. 16v t Aken Agata / kissi (ARO) 50,3a - 01.50,1ly
4. 12v t Sigrid REC / (SnRa) 50,0a -- 01.50,4ly
5. 8v t Galadriel B / Olga (Rei) 50,1aly - 01.50,4ly
6. 13v o Aken Orvar / hilla (ARO) 49,9a - 01.52,1ly
7. 13v t Aken Signe / kerttu (ARO) 48,6a - 01.52,2ly
8. 9v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 49,2aly - 01.52,3ly x
9. 8v o Toy’s Magnus / (SnRa) 50,3a -- 01.52,3ly x
10. 13v t Aken Embla / puntti (ARO) 47,7a - 01.52,5ly x
10v o Blixten B / Fiona (Rei) 46,2aly - - hml

06. Stens Snurra Muistoajo, tasoitusajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit
P: 500ve+loimi - 400ve - 300ve - 200ve - 100ve - 50ve

1. 7v o Headline / Laura (RDT) 1.58,4aly - 01.55,1ly xx
2. 9v o Aken Mhor / (ARO) 49,9a - 01.55,1ly xx
3. 5v o Toy's Grach / Kristiina C. (Susiraja) 1.58,5aly - 01.55,2ly
4. 11v t Bella Ciao / Spookiness (RDT) 1.45,2aly - 01.55,2ly
5. 10v o Toy's Sigurd / Anna K (KeKa) 1.51,8aly - 01.55,5ly xx
6. 8v t Lieselotte Zea / Hessi VR (KeKa) 1.49,8aly - 01.55,6ly
7. 16v o Travis Luned / Taru (NaSe) 1.43,8 -- 01.56,4ly
8. 13v o Thor Luned / Tori (NaSe) 1.42,3a -- 01.56,5ly
9. 8v t Toy´s Myrthe / siina (RuKoLi) 43,5ly - 01.57,1ly
10. 11v t Aken Astrid / jere (ARO) 50,5a - 01.57,2ly
11. 12v t Hook Eleanora / (SnRa) 41,8a -- 01.57,4ly x
12. 10v o Larry B / Pisara (Rei) 45,5a - 01.57,6ly x
13. 10v t Aken Nanna / Mirri (Rei) 44,5aly - 01.58,3ly
14. 8v t Furigers Løftet / (SnRa) 44,7a -- 01.58,5ly x
15. 8v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 01.57,2ly - 01.58,5ly x

07. ryhmäajo 2100m, 30,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1 7
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v t Kipinä / Kaapro (Rei) ei enn - 01.39,2ake
2. 3v o Kekan Jaarli / Reino (Rei) 49,3ke (kl) - 01.39,3ake x
3. 3v o Pähkinänakkeli / Victor (PII) 33,2ake --  01.39,3ake
4. 3v t Snillin Tulililja /  (SnRa) 46,5a -- 01.41,2ake x
5. 3v t Kekan Vedenneito / Olivia (Rei) 52,5ke (kl) - 01.42,2ake
6. 3v t Snillin Harmonia / Paulis (Rei) 53,1ke (kl) - 01.43,2ake
3v o Fini Kokoro / (SnRa) 48,2a -- - hyl

ryhmä 2 9
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v o Savun Harhatuli / Jussi (Rei) 32,6ke - 01.32,3ake
2. 4v o AH Kronos / (ARO) 38,3a - 01.32,7ake
3. 4v o Tuli-Muksu / Aapo (PII) 34,5ake x --  01.33,5ake x
4. 4v o Ruskon Lumikko / Tikka (Rei) 33,4ake - 01.33,3ake
5. 4v o Savun Nokikolari / Ilpo (Rei) 33,3ake - 01.33,4ake
6. 4v o Savun Kelmi / Kaari (Rei) 34,4ake - 01.34,2ake xx
4v t AH Väkkärä / (ARO) 34,2 - - hyl
4v t Savun Draama / Julia (PII) 33,2ake x --  - hml
4v o Savun Velmeri / Eino (Rei) 33,3ake - - hyl

ryhmä 3 9
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t Suosirri / Rufus (PII) 31,3ake --  01.30,4ake
2. 5v o Aavekuu / (ARO) 31,4a - 01.31,5ake
3. 4v o Korianteri / Masi (Rei) 32,4ake - 01.32,4ake
4. 5v o Kullantakoja / (ARO) 31,1 - 01.32,5ake
5. 4v o Kukontöyhtö / Aukusti (PII) 32,2ake --  01.32,6ake
6. 5v t Kekan Vinha / James (Rei) 32,1ake - 01.32,6ake x
7. 4v t Savun Vinkeä /  Flik (KLP) 31,2ly - 01.33,1ake
8. 4v o Hissunkissun / Antti (Rei) 31,5aly - 01.33,1ake
9. 5v t Taikasumun Sävel / Siiri (Rei) 32,1ake - 01.33,2ake

ryhmä 4 9
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 5v t Liian Hopee / (ARO) 30,3a - 01.29,2ake
2. 4v t Lahjan Laulu / Katri (Rei) 30,2ly - 01.29,3ake
3. 4v t Kirman Prinsessa / Mino (KLP) 30,5ly - 01.29,6ake x
4. 5v t Savun Valkea / (ARO) 31,1 - 01.30,3ake
5. 4v t Kuolon Haikeus / Strife (KLP) 31,1aly  - 01.30,3ake
6. 4v t Purnin Hologrammi / Bertel (Team Ninitra) 30,1a - 01.31,2ake
7. 4v o Snillin Erämies / (SnRa) 30,1 -- 01.32,2ake x
8. 4v t Kesämuisto / Anita (Rei) 30,2ly - 01.32,4ake
9. 4v t Karkumatkalainen / Jaana (PII) 30,1ke --  01.32,6ake

08. ryhmäajo 2100m, 29,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset

ryhmä 1 9
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 4v t Juustohirmu / Jasmin (PII) 29,3ke xx --  01.28,1ake
2. 6v t Taiga-Tilhi / Tino (Rei) 29,3ake - 01.28,3ake
3. 5v o Milkkivei / Ruusa (Rei) 29,3aly - 01.28,5ake
4. 5v t Iki-Fiina / (ARO) 29,3a - 01.29,2ake
5. 6v t Savun Villityttö / Lari (Rei) 29,3ake - 01.29,3ake
6. 5v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 29,3a - 01.29,5ake
7. 5v o Inspiraation Palanen / Minni (PII) 29,4ke -- 01.30,1ake x
8. 4v t Snillin Houska / (SnRa) 29,3a -- 01.30,5ake
9. 6v t Tiitiäinen / Alyssa (Rei) 29,4ke - 01.31,3ake

ryhmä 2 9
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 5v o Dese's Rikard / Lasse (Rei) 28,5ake - 01.28,3ake
2. 6v t Savun Haiku / Tiina-Liisa (Rei) 28,2aly - 01.28,4ake
3. 4v o Into-Salamanteri / Petteri (PII) 29,3ke -- 01.30,2ake
4. 6v t Hallusinogeeni / Ilpo (Rei) 29,1aly - 01.30,5ake x
5. 5v t Kekan Sulotar / Pauli H. (Rei) 28,4ake - 01.31,2ake
6. 5v t Ingermarie Snilli / (SnRa) 28,5 -- 01.31,4ake
6v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 29,3a -- - hyl
5v t O.R. Resiina / Justus (PII) 28,2ake xx -- - k
4v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 29,2a - - hll

ryhmä 3 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 7v t AH Villikiri / (ARO) 27,1 - 01.26,6ake
2. 9v t AH Jesperiina / (ARO) 27,0 - 01.27,2ake
3. 10v o AH Roihu / jere (ARO) 27,1 - 01.28,1ake x
4. 6v t Kuolon Surumieli /  Flik (KLP) 27,2ake  - 01.29,4ake
5. 8v t AH Jura / (ARO) 27,8 - 01.29,4ake
6. 8v t Loisto-Veera / Olavi (Rei) 27,2ake - 01.29,5ake
7. 7v t AH Härskarinna / (ARO) 27,2 - 01.29,6ake
6v o Snillin Joukahainen / (SnRa) 27,3 -- - hll
9v o AH Kelmi / Mari (PII) 27,2ake xx -- - hml
8v o AH Halla-Hukka  / Rhoni (KLP) 27,3 - - hml

ryhmä 4 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 7v t Purnin Noppaonni / Ove (Team Ninitra) 26,3a - 01.25,4ake
2. 10v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 25,6a - 01.25,5ake
3. 11v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 25,7a - 01.25,5ake
4. 10v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a - 01.25,6ake
5. 9v t O.R. Serahvinna / (ARO) 26,0a - 01.26,5ake
6. 8v o AH Hallusinaatio / (ARO) 25,9a - 01.27,3ake
7. 5v t Pompeji Alluusio / Silja (Rei) 26,1ake - 01.27,3ake
8. 7v t O.R. Hallakeli / Janne (Rei) 26,2ake - 01.28,4ake x
9. 8v t Vaiennettu Lapsenvahti / Masi (Rei) 26,2ake - 01.28,4ake
9v o O.R. Romulus / (ARO) 25,7a - - hml

ryhmä 5 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 9v t AH Tuiverrus / (ARO) 25,0a - 01.24,7ake
2. 7v o Repolan Lennox / Anthony (Rei) 25,5ake - 01.24,9ake
3. 9v t AH Kujetar / Kasimir (Rei) 25,4ly - 01.25,1ake xx
4. 9v o AH Comanche / (ARO) 25,0a - 01.25,4ake
5. 9v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 25,0a - 01.26,0ake
6. 9v t AH Calla / (ARO) 25,1a - 01.26,3ake x
7. 10v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 25,5a - 01.26,4ake
8. 10v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 25,0a - 01.27,4ake
9. 9v o Savun Noitavero / Rita (Team Ninitra) 25,2a - 01.27,4ake
8v o Purnin Uskoma / Lovisa (Team Ninitra) 25,3a - - hll

ryhmä 6 8
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 11v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 24,3a - 01.24,2ake
2. 7v t A.K. Aaria / (SnRa) 24,2 -- 01.24,5ake
3. 11v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 24,2a - 01.25,4ake x
4. 10v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 24,0a - 01.25,4ake
5. 12v o AH Lapinukko / nate (ARO) 24,5a - 01.25,5ake
6. 7v o Snillin Bamse / (SnRa) 24,2a -- 01.26,6ake
7. 10v o AH Muninn / (SnRa) 24,2a -- 01.27,4ake
11v o AH Hösttroll / martti (ARO) 24,0a - - k

ryhmä 7 10
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 11v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 23,1a - 01.24,5ake
2. 11v o Snillin Eversti / Clarissa (Rei) 23,3ake - 01.24,6ake x
3. 14v t AH Kirileikki / harri (ARO) 23,8a - 01.24,6ake
4. 11v o Narrilaivan Nokipoika / Ismo (Rei) 23,6ake - 01.25,3ake x
5. 8v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 23,5ly  - 01.25,4ake
6. 10v t O.R. Lakunappi / (ARO) 23,9a - 01.26,1ake x
7. 7v t Kriden Caravaanari / Risto (Rei) 23,4aly - 01.26,2ake
8. 7v o Savun Aavekuva / Navi (Rei) 23,3ake - 01.26,3ake
9. 13v t AH Höstlik / assi (ARO) 23,2a - 01.26,3ake
10. 5v o Prinsovak / Pertti J. (Susiraja) 23,3ake - 01.26,4ake

ryhmä 8 11
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 12v o K.B. Murheenkryyni / (SnRa) 22,5a -- 01.24,1ake
2. 11v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,2a -- 01.24,4ake
3. 11v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 21,2a - 01.24,4ake
4. 13v t Kiri-Armi / (SnRa) 22,4 -- 01.25,2ake xx
5. 11v t Gittan Kaja / (SnRa) 21,0a -- 01.25,4ake
6. 11v t Hahtuva / (SnRa) 21,3a -- 01.25,5ake
7. 14v o AH Cherokee / mikko (ARO) 22,9a - 01.25,5ake x
8. 11v t EP Vilperiina / Lilja (Rei) 21,2a - 01.25,6ake
9. 8v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 22,1a -- 01.26,1ake
10. 14v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 21,3a -- 01.26,3ake
11. 9v o AH Talisker / (SnRa) 22,3a -- 01.26,6ake x

09. Kiri-Kalle KIR Muistoajo, ryhmäajo 3100m, 27,0-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v o AH Harhauttaja / (ARO) 25,9a - 01.27,3api x
2. 7v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 25,4a - 01.27,4api x
3. 7v o AH Tulileikki / Strife (KLP) 26,7a - 01.28,3api
4. 7v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 26,1ake - 01.28,3api xx
5. 6v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 25,2ke xx -- 01.28,4api
6. 6v o EP Aatos / (SnRa) 26,1 -- 01.28,5api
7. 7v o Saltan Pinnari / Ellu (Salta) 24,6ke - 01.29,5api x
8. 6v t Hovijuoru / Lotta V. (Susiraja) 25,5ake - 01.29,5api
9. 4v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 26,6a - 01.30,3api
10. 6v t Ruskoliljan Vanilja / henri (RuKoLi) 26,5ke - 01.30,5api xx
11. 12v o Kekan Tulivoitto / Yrjö K (KeKa) 21,3ake - 01.30,5api x
8v t Skuld NRL / Shavo (NaSe) 27,0a -- - hpl

10. Salama Sprintti, ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 6v t Mysteeri-Senni / Elias (PII) 23,2ake -- 01.22,1aly
2. 13v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 22,4ly - 01.22,4aly x
3. 7v t Kekan Anthea / Petri J. (Susiraja) 22,5ake - 01.22,4aly
4. 10v t Saltan Hairahdus / Ellu (Salta) 20,1aly - 01.22,5aly x
5. 11v o Kekan Komentaja / Yrjö K (KeKa) 21,3ake - 01.23,1aly
6. 10v t Snillin Joseliina / (SnRa) 21,2a -- 01.23,3aly xx
7. 9v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 21,3aly - 01.23,3aly
8. 8v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 21,0a - 01.23,4aly
9. 11v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 22,9a - 01.23,4aly x
10. 13v o AH Harhautus / olli (ARO) 21,9a - 01.23,5aly xx
11. 10v o Valtarian Ryöväri / oiva (RuKoLi) 22,3ke - 01.23,5aly x
11v t Narrilaivan Lellikki / Elina (NaSe) 24,4 -- - hll

11. ryhmäajo 1609m, p12,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve

ryhmä 1 7
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 2v o Xavon Leroy / Evan (02877) p.17,0aly -- p.01.17,2aly
2. 2v t Celebration Snilli / meeri (SnRa) p.18,3a -- p.01.17,2aly
3. 2v t Chavonera / Marty (02877) p.01.19,3aly -- p.01.17,3aly
4. 2v o Drunk Dial / Toini (Rei) ei enn -- p.01.17,6aly
5. 2v t Motion Rotation Stain / Jemina (Rei) p.19,4aly - p.01.18,3aly
6. 2v t Evine de Lavone / Jack (02877) p.01.18,3aly -- p.01.19,5aly
7. 2v o Domus de Hevre / Harry (02877) p.19,6aly -- p.01.19,5aly

ryhmä 2 11
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v o Seth Ach / (ARO) p16,2a - p.01.14,1aly xx
2. 3v o Hellbird Ach / (ARO) p16,9a - p.01.14,1aly
3. 3v t Wraith Ach / (ARO) p16,9a - p.01.14,1aly x
4. 3v o Liar's Smile / Pasi (Rei) p.16,0aly - p.01.14,4aly
5. 3v o Valentino de Avalon / Chris (02877) p.1.19,3aly -- p.01.14,5aly x
6. 3v t Rosellé / Rick (02877) p.01.18,4aly -- p.01.14,6aly
7. 3v o Random Frequency / Otto (Rei) p.13,3aly - p.01.15,4aly
8. 3v o I Make Revolution / Ellu (Salta) p.17,1aly - p.01.15,5aly
9. 3v o Maximillian / Larry (02877) p.01.17,5aly -- p.01.16,6aly
3v t Furiosa / Oscar (02877) p.1.19,3ke -- - k
3v t Quantum Physics / Harry (Rei) p.14,8aly - - hml

ryhmä 3 12
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t Ashamed / Matilda (Rei) p.14,1aly - p.01.11,1aly x
2. 5v t Brutal Kitty / Joona (Rei) p.13,4a - p.01.11,4aly
3. 4v t Diabolical Ach / (ARO) p14,6a - p.01.11,4aly
4. 5v o The Blind Side / Josh (Rei) p.12,0a - p.01.11,4aly
5. 4v o Knocked Out / Jari (Rei) p.14,3a - p.01.11,5aly xx
6. 5v t Iridessa Uvero / Lucas (Rei) p.12,6a - p.01.11,5aly
7. 5v t Triumph To Recall / Assi (Rei) p.13,6a - p.01.11,5aly
8. 4v o Hexplosive Minefield / Lucian (Rei) p.13,0a - p.01.11,6aly
9. 5v o Scythe Stain / Strife (KLP) p.13,3aly - p.01.12,2aly
10. 4v o Infernally Heroic / James (Rei) p.14,5aly - p.01.12,4aly x
11. 5v o Dark Matter / Kielo (Rei) p.14,1a - p.01.12,6aly
12. 4v o Aristocrat Stain / Kermit (Rei) p.14,5a - p.01.13,1aly x

12. ryhmäajo 1609m, p11,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit

ryhmä 1 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 6v t Finders Keepers / Keira M. (Rei) p.10,6a - p.01.09,1aly
2. 4v o Groovy Stain / Samuli (Rei) p.10,5a - p.01.09,2aly
3. 7v t Turquoise / Kimmo (Rei) p.10,3a - p.01.09,2aly xx
4. 6v o Dragondoom Depac / Pjotr (Rei) p.10,4aly - p.01.09,2aly
5. 6v o Mocha Duán / Jenna (Rei) p.10,5a - p.01.09,6aly x
6. 7v t Daftmill Ach / (ARO) p10,1a - p.01.10,1aly
7. 7v t Troubleshoot / Silja (Rei) p.10,6a - p.01.10,2aly
8. 4v t Unique Love / Ellu (Salta) p.11,2aly - p.01.10,3aly
9. 6v o Tarion Duán / Lasse (Rei) p.10,5a - p.01.11,2aly
6v t Get Over It / Mathias (Rei) p.10,3a - - hll

ryhmä 2 11
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 7v o Rebellion Roar / (SnRa) p.09,4a -- p.01.09,3aly
2. 8v t Baleflower Depac / Iisa (Rei) p.09,4aly - p.01.09,4aly
3. 7v t Hellyers Ach / (ARO) p09,2a - p.01.09,4aly
4. 8v o Mystletainn / Sonia (Rei) p.09,5aly - p.01.09,4aly
5. 8v o Echo Stain / Killi (Rei) p.09,4aly - p.01.09,5aly
6. 6v t Rose Stain / Albert (Rei) p.09,5a - p.01.09,6aly xx
7. 6v t Serqet Ach / (ARO) p09,4a - p.01.10,2aly x
8. 6v t Lauralanthalasa / Monni (Rei) p.09,4a - p.01.10,3aly xx
9. 6v t Scarlet Calling / Oozi (Rei) p.09,7a - p.01.10,5aly
10. 7v o Jaguar Stain / Vasili (Rei) p.09,4a - p.01.11,5aly
8v t Dubstep Ach / (ARO) p09,8a - - hyl

ryhmä 3 10
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 8v o Gentleman Depac / Ossi (Rei) p.09,2a - p.01.09,2aly
2. 9v r Jetache / Joutsen (Rei) p.09,2a - p.01.09,2aly xx
3. 7v o Deanston Ach / (ARO) p09,0a - p.01.09,3aly
4. 8v o Flamehunter / (SnRa) p.08,0a -- p.01.09,3aly
5. 10v t Queenslane / Itikka (Rei) p.08,5a - p.01.10,3aly xx
6. 7v t Pandemonia / Lenni (Rei) p.09,2a - p.01.10,5aly
7. 8v o Anubis Ach / (ARO) p08,9a - p.01.11,5aly
8. 9v o Paper Plane / Pasi (Rei) p.09,1a - p.01.11,5aly
8v t Brave Phoenix / Kerma (Rei) p.08,9a - - k
8v t Storm's Fury / Tino (Rei) p.08,6aly - - hml

13. Devin Stain Memorial, ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 9v t Daphne Ach / Mio (Rei) p.07,8a - p.01.09,1aly
2. 7v o Soul's Refrain / Ellu (Salta) p.09,1aly - p.01.09,1aly
3. 9v t Sarasvati / Lotta V. (Susiraja) p.08,7aly - p.01.09,2aly
4. 5v t Netherworld Orison / Roope H. (Susiraja) p.09,4aly - p.01.09,2aly x
5. 9v o Chrome Falcon / (SnRa) p.08,1a -- p.01.09,3aly xx
6. 5v t Tidecaller / Yrjö K (KeKa) p.09,3aly - p.01.09,4aly x
7. 6v o Deviling Ach / (ARO) p08,3a - p.01.09,5aly
8. 8v o Locke Ach / Anthonio K (KeKa) p.08,7aly - p.01.10,1aly
9. 8v t Dauntless Ach / Teuvo (Rei) p.08,9a - p.01.10,3aly
10. 5v t Hellcat Ach / (ARO) p08,2a - p.01.10,5aly
11. 7v t Luxury Lady / (SnRa) p.08,0a -- p.01.10,6aly x

14. ryhmäajo 2100m, 17,0-aikaiset ja hitaammat sekä ennätyksettömät lämminveriset

ryhmä 1 9
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 2v t Shady Lady / Oliver (Rei) 19,4ake - 01.18,3ake x
2. 2v o Max Peugeot / Alby (Rei) ei enn - 01.18,6ake xx
3. 2v t Rosegold / Pete (02877) 1.23,6ke -- 01.19,1ake x
4. 2v o Flamme De L'Enfer / Walma (Rei) 19,6ake - 01.19,2ake
5. 2v o Lightspeed / Asthor (02877) 1.22,3ke -- 01.19,2ake
6. 2v o Tormented / Bella (Rei) ei enn - 01.20,5ake
7. 2v t Cherry Starburst / Darryl (02877) 1.22,6ke -- 01.20,6ake
8. 2v o Ultra Bob / Sammy (02877) 1.23,5ke -- 01.21,1ake
9. 2v o Antihero / Paavo (Rei) 19,4ake - 01.21,5ake

ryhmä 2 10
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 3v t Bonne Nuit / Max (Rei) 19,3ake - 01.17,1ake
2. 3v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 20,0a -- 01.17,2ake
3. 3v o Radical Wasted Away / Strife (KLP) 19,4ake - 01.18,3ake x
4. 3v t Harley Quinn Ach / (ARO) 19,4a - 01.18,4ake
5. 3v o Penguin Ach / (ARO) 19,2 - 01.18,5ake x
6. 3v t klp Kapriská / Fiona (KLP) 19,3ake - 01.19,5ake xx
7. 3v o Archangel Ach / (ARO) 19,5a - 01.20,5ake
8. 3v o Seafarer Snilli / (SnRa) 19,4a -- 01.20,6ake
9. 3v t Feeling It / Richard (02877) 1.19,5ke -- 01.20,6ake
3v t Fire O’Holic / Dan (02877) 1.20,6 -- - hll

ryhmä 3 9
P: 1000ve+
loimi - 800ve - 600ve - 400ve - 200ve - 100ve
1. 4v t Ironique Smoke / (ARO) 18,0a - 01.17,2ake
2. 4v o Screwed Up Joke / Cata (Rei) 18,3ake - 01.17,2ake
3. 3v o Carmine Cannon / Weldon (02877) 1.18,3ke -- 01.17,5ake xx
4. 4v o Hot Solar Eclipse / Pasi (Rei) 18,3ake - 01.18,5ake
5. 3v t Ariadne d'Athée / Rita (Team Ninitra) 18,1a - 01.19,1ake
6. 4v t Radical Sabotage / (ARO) 17,5a - 01.19,3ake
7. 3v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 17,5a - 01.19,4ake
8. 3v o L'Elixir d'Amore / Thomas (Rei) 19,2ake - 01.20,2ake x
9. 3v o Titanium / Xavier (02877) 1.18,3ke -- 01.20,4ake

15. ryhmäajo 2100m, 16,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset

ryhmä 1 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 5v t Groupie Snilli / (SnRa) 16,2 -- 01.15,2ake
2. 6v t Floralise / Evald (Team Ninitra) 15,8a - 01.15,3ake
3. 3v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 16,5a - 01.15,5ake xx
4. 7v t Sugarcane / Heli (Team Ninitra) 15,8a - 01.15,5ake
5. 5v t Unique / Kiia (Rei) 16,5ake - 01.15,5ake xx
6. 6v t Housemaid Smoke / Solja (Rei) 16,2ake - 01.16,5ake x
7. 5v t Crimson Words / Milja (Rei) 16,4ly - 01.16,5ake
8. 7v r Chatain / Valtteri (Rei) 16,3ake - 01.17,2ake
9. 5v o Green Speed / (SnRa) 16,2a -- 01.17,3ake
10. 3v o Yesterday Snilli / (SnRa) 16,4a -- 01.17,5ake

ryhmä 2 10
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 9v t Jubilee Ach / (ARO) 14,9a - 01.14,2ake
2. 5v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.14,2ake
3. 5v t Give Me Chloe Rus / Luke (Rei) 15,2aly - 01.14,3ake x
4. 8v t Ailsa Ach / (ARO) 15,1a - 01.14,4ake
5. 5v t Antique / Kiira (Rei) 15,4aly - 01.14,4ake
6. 4v o Troublemaker / (ARO) 15,2a - 01.14,5ake
7. 5v t Nikita Freeway / Jason (Rei) 15,2aly - 01.14,6ake
8. 6v t Enchantress Ach / (ARO) 14,9a - 01.16,4ake xx
9. 6v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 15,1a - 01.16,4ake x
8v o Cherosene N Smoke / Hertta (Team Ninitra) 15,3a - - hml

ryhmä 3 11
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 7v t Gabby Gue / Leevi (Rei) 14,3aly - 01.14,2ake
2. 7v o Jazzie Kiin / Ilmari (Rei) 14,2ke - 01.14,5ake
3. 7v o Twistoffate / (ARO) 14,2a - 01.14,6ake
4. 8v o Kinclaith Ach / (ARO) 14,2a - 01.15,1ake
5. 6v o Edgestone Foxy / Mikaela (Team Ninitra) 14,4a - 01.15,3ake
6. 9v o Fake Smoke / Jaana (Rei) 14,2aly - 01.15,4ake
7. 6v o Nightcrawler Ach / (ARO) 14,3a - 01.15,4ake
8. 6v t Day by Duan / Karri (Rei) 14,3aly - 01.15,5ake x
9. 9v o Glenturret Ach / (ARO) 14,3a - 01.16,3ake
10. 8v t Coralie d'Amour / Tiia (Rei) 14,5aly - 01.16,6ake
8v t Titania Burn / Leena (Team Ninitra) 14,5a - - k

ryhmä 4 10
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 10v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 14,1a - 01.13,2ake
2. 9v o Harkness Ach / aksu (ARO) 14,2a - 01.13,4ake
3. 9v o Raptor V.R / tammi (ARO) 14,1a - 01.13,6ake
4. 7v t Jodi Speed / Bertel (Team Ninitra) 13,4a - 01.14,1ake
5. 10v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 13,9a - 01.14,4ake
6. 9v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 14,1 -- 01.14,5ake
7. 7v o Dead Inside / Ellinoora (Rei) 13,5aly - 01.15,3ake
8. 8v o Spacewar Speed / Mikko (Rei) 14,1aly - 01.15,5ake x
5v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 13,6a -- - hyl
7v r Cairo Smoke / Elina (Rei) 13,5aly - - hml

ryhmä 5 11
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 6v o Cyberbattle Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,2ake x
2. 9v t Soft Toffee Gone / Sponge (Rei) 13,3ly - 01.13,3ake
3. 6v t Shadowcat Ach / Olivia (Rei) 12,4aly - 01.13,4ake x
4. 9v r Toxic Talent / Tia T. (Rei) 12,8a - 01.13,4ake
5. 8v o Keep On Laughing / (SnRa) 13,3a -- 01.14,2ake
6. 6v t Synesthésie / Miika (Rei) 13,3ake - 01.14,4ake
7. 9v o Leo Minor / Kalle (Rei) 13,2ake - 01.14,4ake
8. 7v t Titja Duán / Nomi (KLP) 13,1ake - 01.14,5ake
9. 6v t Roxann Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.15,1ake
10. 7v o Worldaround S / Henry (Rei) 13,1aly - 01.15,2ake
11. 9v t Firetrix Ach / (ARO) 13,1a - 01.15,5ake

ryhmä 6 12
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 9v t Need More Gue / (SnRa) 12,2 -- 01.13,1ake xx
2. 9v t Classic Dream EW / (SnRa) 11,0a -- 01.13,3ake
3. 8v t Dragonfire Ach / (SnRa) 12,0 -- 01.13,3ake x
4. 9v o Long Way Snilli / (SnRa) 12,2 -- 01.13,4ake x
5. 9v o Shipwreck / (SnRa) 11,0a -- 01.13,5ake
6. 7v t NORDIC Honky Tonk Bandonkadonk T / (SnRa) 12,3a -- 01.14,2ake
7. 10v t Madley Foxy / (SnRa) 11,8a -- 01.14,3ake x
8. 8v t Reach The Stars / (SnRa) 11,8a -- 01.14,4ake
9. 9v o Victorious Upland / (SnRa) 11,3a -- 01.15,5ake
10. 10v t Never Enough / (SnRa) 11,3a -- 01.15,6ake
10v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 12,2a -- - hll
10v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 12,2a - - hyl

16. Hoodoo Mile, ryhmäajo 1609m, 12,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 8v o Icaros Foxy / Henni (RRT) 10,2a -- 01.11,2aly
2. 10v o Musique / Emmi (Rei) 11,4aly - 01.11,3aly x
3. 8v o Random Smoke / Laura (RDT) 12,0ake - 01.11,4aly
4. 9v t Radical D'Amour / Spookiness (RDT) 10,4aly - 01.11,5aly
5. 6v o Jaguar XJS / Ville K. (Susiraja) 11,6aly  - 01.12,1aly
6. 12v o Expendable Ach / santtu (ARO) 10,1a - 01.12,1aly x
7. 9v o Cry Me a River / Pertti J. (Susiraja) 10,4aly - 01.12,3aly x
8. 12v o Hazel Presto / rauno (RuKoLi) 11,1ly - 01.12,4aly
9. 10v t Arclight Ach / klaus (ARO) 11,4a - 01.12,4aly
10. 12v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 12,0a - 01.12,5aly
7v t Lipstick Snilli / (SnRa) 11,2a -- - hml
11v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 11,1a - - hyl

17. Supernatural Ach Memorial, monté, ryhmäajo 2100m, 16,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 6000ve+loimi - 4500ve - 3000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve

1. 7v o Theon D'eux / Hessi VR (KeKa) 12,2ake (m17,4aly) - 01.16,1make
2. 7v t Celestina Gue / riikka (RuKoLi) 10,1ke (m15,1aly) - 01.16,4make
3. 5v o Am I Idiot Duán / Lotta V. (Susiraja) 14,3ake - 01.16,4make
4. 6v t Fuchsia Smoke / Alex (RRT) 15,2a -- 01.16,5make x
5. 6v t Rossija Wind / Ronja (NaSe) 15,3a -- 01.16,6make
6. 8v t Radical Perfect Lie / Spookiness (RDT) 12,2aly (19,1mke) - 01.16,6make
7. 9v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) 14,5a - 01.17,3make
8. 8v t Insomnia Snilli / (SnRa) 13,1 -- 01.17,3make xx
9. 6v o Crimson Ach / (ARO) 14,3a (18,2ma) - 01.17,5make x
10. 9v t Rhonda Foxy / Niilas (RRT) 13,2a -- 01.17,6make
9v o IR Fury / Gunborg (Team Ninitra) 15,1a - - hml
7v o Fool's Pain in the Backside / Ukko (Rei) 13,2aly - - hyl