virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 26.06.2016

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan
Nordic Dream Meetingin 1. bonuserä, Chance I Serie.

Osallistuminen ja rajoitukset

- 5 hevosta / omistaja / lähtö
- NDM-lähtöihin max. 2 hevosta / omistaja
- lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä (omat ryhmät avoimiin)
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit56
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

NDM-info

Nordic Dream Meeting on VRER:n alainen suurkilpailu. Ennenkuin hevonen voi osallistua NDM-lähtöihin, sen tulee löytyä NDM:n osallistujasivulta. Lähdön kaksi parasta jatkavat Festival Raceen.

Lähdöt

01. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)
02. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
03. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
04. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)
05. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)
06. Chance I Serie, ryhmäajo 1609m alle 13,0-aikaisille lämminverisille
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)

Osallistujat/tulokset

01. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)

ryhmä 1 8
1. 2v o Spawn the Hypnosis / Matti (SuRa) 20,3ke -- 01.17,3aly
2. 2v o OR' Dead End / Veli-Matti (KiRa) 01.21,3ake --  01.17,3aly
3. 2v o Just Chaos / Minka (Unia) ei enn. - 01.17,3aly
4. 2v o Lee Péché / Veikka (KiRa) 01.22,4ake -- 01.18,4aly x
5. 2v o Foxpress Snilli / Emmi (RDT) 20,5ake - 01.18,5aly
6. 2v t Candy Jade Blaze / Jarkko (JN) 22,5ake -- 01.19,2aly
7. 2v t Modern Lobell / Ninni (SuRa) 20,3ke -- 01.19,4aly
2v t Red Dragon / Hilde (JN) 22,3ake -- - hll

ryhmä 2 8
1. 2v t Royal Soupir / Parku (Rei) ei enn - 01.17,1aly x
2. 2v o Bulletproof Burn / Sylve (Team Ninitra) ei enn. - 01.17,2aly
3. 2v t Spotless Prayer / Tero (SuRa) 25,6ke -- 01.17,3aly
4. 2v o Naked Indeed Blaze / Marjut (JN) 22,3ake -- 01.17,5aly
5. 2v t Clockwork Foxy / Jasper (SPP) 01.20,5ake -- 01.18,2aly xx
6. 2v t She Moves She Moves / Jussi (Rei) 21,2aly - 01.18,3aly
7. 2v t Velocity Foxy / Anna (RDT) 17,4ake - 01.18,4aly x
8. 2v o Marvel Pomp / Riku (JN) 20,5ake -- 01.19,5aly

ryhmä 3 9
1. 2v o Archduke Foxy / Casper (SPP) 01.20,6ake -- 01.17,1aly
2. 2v o Danger Zone / Paapu (Unia) ei enn. - 01.17,2aly
3. 2v t Gerbe d'Or / Caspar (SPP) 01.21,4ake -- 01.17,2aly
4. 2v o Radical Razorblade / Laura (RDT) 18,1ke - 01.17,2aly x
5. 2v t Pridezilla II / Sorel (Unia) ei enn. - 01.17,3aly
6. 2v o Vagabondo Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.18,3aly xx
7. 2v t OR' Blood Moon / Roxana (KiRa) 01.23,6ake x -- 01.19,4aly
2v t Lava / Leopold (Team Ninitra) 25,4 - - - k
2v o Radical Insomnia / Spookiness (RDT) 25,5ke - hml

02. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

ryhmä 1 12
1. 3v o Sir Symmington / Noah (Team Ninitra) 20,6 - 01.17,2aly
2. 3v t Le Coup De Foudre / Anthonio K (KeKa) 19,0ke - 01.17,2aly
3. 3v o Big Game Foxy / (PoRa) 18,9ke -- 01.17,4aly
4. 3v o Lilygrin / Tommy (Team Ninitra) 20,2a - 01.17,6aly xx
5. 3v t Warbird Foxy / Elena (RRT) 19,7a -- 01.18,3aly
6. 3v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 19,3 -- 01.18,3aly
7. 3v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) 20,1a - 01.18,4aly x
8. 3v o Antihero / Paavo (Rei) 18,7a - 01.18,5aly
9. 3v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 18,5a -- 01.19,1aly
10. 3v t Red Guccona / Matti (SuRa) 19,3ke -- 01.19,5aly
11. 3v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 19,3 - 01.19,6aly
3v t Helium Pomp / Paavo (RRT) 18,4a -- - hml

ryhmä 2 12
1. 6v o Little Rocke / Anna (RDT) 21,9ke -- 01.17,2aly
2. 6v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 18,5ake -- 01.17,5aly
3. 7v t Zar Chil Yel / Noora (RDT) 20,2ke -- 01.18,2aly
4. 3v t Chocoline Snilli / (SnRa) 19,5 -- 01.18,2aly
5. 6v t Petra Loisto / Emmi (RDT) 21,9ke -- 01.18,2aly x
6. 4v t Cream Coffee / (SnRa) 18,4a -- 01.18,3aly
7. 3v o Grant Snilli / (SnRa) 22,2 -- 01.18,3aly
8. 7v t In My Mind / Spookiness (RDT) 21,9ke -- 01.18,5aly
9. 3v o Le Charisme / Aubin (Rei) 18,2ke - 01.19,2aly x
10. 4v Honey Style / Päivi (KiRa) 01.19,8ake -- 01.19,3aly
11. 6v t Nightbird Loisto / Laura (RDT) 21,9ke -- 01.19,5aly
12. 4v o Penguin Ach / (ARO) 18,3a - 01.19,6aly

03. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

ryhmä 1 12
1. 6v o Experimental Duán / (PoRa) 16,2ake -- 01.15,1aly xx
2. 4v t Raging Speed / (SnRa) 16,4 -- 01.15,3aly
3. 3v o Demogoblin Foxy / Taavi (RRT) 17,9a -- 01.15,3aly
4. 4v o Archangel Ach / (ARO) 16,6a - 01.15,4aly
5. 3v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 17,4ly -- 01.15,4aly
6. 4v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 16,2 - 01.15,5aly
7. 3v t Jillaroox / Niina (RDT) 17,1aly -- 01.16,3aly
8. 3v o OR'Aspirin Damage / Stiina (RDT) 17,2ke -- 01.16,5aly
9. 4v o Max Peugeot / Alby (Rei) 16,3aly - 01.16,5aly
5v t Radical Sabotage / (ARO) 16,5a - - k
3v t Tout Doit Brûler / Anthonio K (KeKa) 16,9ake - - hml
4v o Flamme De L'Enfer / Walma (Rei) 17,2aly - - hml

ryhmä 2 11
1. 5v o Minding Duán / Hilde (JN) 16,4a -- 01.15,2aly
2. 12v o Blackie Niagara / Mikko (KiRa) 1.16,3aly -- 01.15,2aly
3. 5v o Hot Solar Eclipse / Pasi (Rei) 16,5aly - 01.15,3aly
4. 7v o Pietrosin Pomp / (PoRa) 16,2ake -- 01.15,3aly x
5. 6v t Nightshade Foxy / Eero (RRT) 17,7 -- 01.15,6aly
6. 4v o Tormented / Bella (Rei) 16,7aly - 01.16,3aly
7. 5v o Screwed Up Joke / Cata (Rei) 16,2aly - 01.16,4aly
8. 5v o KLP Katorznik / Hedda (Team Ninitra) 16,3 - 01.16,4aly
9. 4v o Funky Olive / Ninni (SuRa) 16,2ke -- 01.16,5aly
6v t Calista Foxy / Henni (RRT) 16,1a -- - hyl
7v o Advocate Majority / Iiris (RDT) 16,2ake -- - hpl

04. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)

ryhmä 1 11
1. 5v t Ironique Smoke / (ARO) 15,2a - 01.14,2aly
2. 4v t Graceful Snilli / (SnRa) 15,2 -- 01.14,2aly
3. 5v r Chocolate Bar Duán / Saija A (KeKa) 14,3ake - 01.14,4aly
4. 9v t Median Shadow / (PoRa) 14,2ake -- 01.14,4aly
5. 4v t Harley Quinn Ach / (ARO) 15,4a - 01.15,1aly
6. 4v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 15,1a - 01.15,3aly
7. 4v t Imperia Snilli / (SnRa) 15,5a -- 01.15,3aly
8. 9v t Coralie d'Amour / Tiia (Rei) 14,1ake - 01.15,3aly
9. 6v t OR'Cutie Pie / Jennika M (KeKa) 14,2aly - 01.15,3aly
5v o Ames Désordre / Aatu (RRT) 15,8a -- - hll
5v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 15,5a -- - hll

ryhmä 2 11
1. 9v o Spacewar Speed / Mikko (Rei) 14,1ake - 01.13,6aly
2. 7v r Rumble Jumble / Mika J (KeKa) 14,2aly - 01.13,8aly
3. 5v o Practical Snilli / (SnRa) 14,3a -- 01.13,9aly
4. 5v o Seafarer Snilli / (SnRa) 15,0a -- 01.14,5aly x
5. 5v o Troublemaker / (ARO) 14,1a - 01.14,5aly
6. 5v t Splendid Separately / Tero (SuRa) 15,3ake -- 01.14,5aly
7. 5v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 15,2 --  01.14,5aly x
8. 4v o Beau Blue / Maksim (Team Ninitra) 14,9a - 01.14,5aly
9. 9v o Cherokee Nin / Reidar (RRT) 14,0a -- 01.14,6aly x
10. 6v o Qui Vivra Verra / Anthonio K (KeKa) 14,2ake - 01.15,3aly x
11. 6v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 15,1 - 01.15,4aly

ryhmä 3 10
1. 5v t Unique / Kiia (Rei) 15,1aly - 01.14,2aly
2. 6v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 14,2a - 01.14,4aly xx
3. 6v t Spitfire Ach / Elina (RRT) 15,9a -- 01.14,5aly xx
4. 6v t Nikita Freeway / Jason (Rei) 14,3ake - 01.14,5aly
5. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.14,5aly -- 01.14,6aly
6. 6v o Deadlock V.R. / (PoRa) 15,3ake -- 01.14,6aly
7. 6v t Rosario Pomp / (PoRa) 14,4ake -- 01.15,3aly
8. 6v t Antique / Kiira (Rei) 14,0ake - 01.15,4aly
9. 7v t OR'Paranormal Princess / Teemu (KiRa) 14,6ake -- 01.15,4aly
9v o Firecracker Snilli / (SnRa) 14,3a -- - hml

05. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)

ryhmä 1 10
1. 11v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,0a -- 01.12,2aly
2. 7v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.12,3aly x
3. 11v o Brilliant Boy / (PoRa) 11,2ake -- 01.12,4aly
4. 5v o Vortex de Mer / Yrjö K (KeKa) 13,0aly - 01.12,4aly
5. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,9aly --    01.12,5aly
6. 7v t Divine Melody / Vaavi (Rei) 12,1aly - 01.13,2aly x
7. 7v o Valentino / Casper (KiRa) 11,6aly -- 01.13,4aly
8. 12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly -- 01.13,4aly
9. 8v o Green Speed / (SnRa) 13,0 -- 01.13,6aly
10v o Glenturret Ach / (ARO) 13,9a - - hyl

ryhmä 2 10
1. 9v o Theon D'eux / Henri YK (KeKa) 12,2ake - 01.12,3aly xx
2. 12v o Blackie Niagara / Jarkko (KiRa) 01.13,9ke -- 01.12,4aly
3. 5v t Salt n' Some Toxic Poison / Yasmira (KiRa) 01.11,3ake  -- 01.12,5aly
4. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.13,7a -- 01.12,5aly
5. 11v t Six Ways / (PoRa) 12,2ake -- 01.12,6aly
6. 9v o Edgestone Foxy / Mikaela (Team Ninitra) 10,6a - 01.13,2aly
7. 10v t Firetrix Ach / (ARO) 13,1a - 01.13,3aly
8. 10v o Raptor V.R / tammi (ARO) 13,3a - 01.13,3aly
9. 8v t Roxann Snilli / (SnRa) 12,2 -- 01.13,5aly
6v o Yesterday Snilli / (SnRa) 12,3a -- - hml

ryhmä 3 10
1. 9v r Toxic Talent / Tia T. (Rei) 12,8a - 01.12,1aly
2. 6v o Dance for Victory / Amanda (KiRa) 01.11,6ke -- 01.12,2aly
3. 7v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 -- 01.12,3aly x
4. 7v t Warlordess Xelia / Anthonio K (KeKa) 12,1aly - 01.12,4aly
5. 6v o Deadshot Ach / Veijo (RRT) 12,3a -- 01.12,4aly x
6. 10v t OR'Toxic Shewolf / Jussi (Rei) 12,5ake - 01.12,4aly x
7. 8v o Predator Rus / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,5aly
8. 7v o Yves de Staël / Heimo (RRT) 12,3a -- 01.13,2aly
9. 8v o OR'Dominic Down / Pasi (Rei) 12,2aly - 01.13,3aly
10v o Harkness Ach / aksu (ARO) 13,0a - - hml

ryhmä 3 11
1. 9v o Just A Minute / (PoRa) 12,3aly -- 01.12,2aly
2. 7v o Fool's Pain in the Backside / Ukko (Rei) 12,9ake - 01.12,3aly
3. 11v t Lies Kind / Tierra (Stra) 11,2ake -- 01.12,3aly
4. 10v t Jodi Speed / Bertel (Team Ninitra) 12,1a - 01.12,5aly
5. 9v o Wildfire Ach / (ARO) 13,7a - 01.12,5aly xx
6. 9v o Pennywise / Peetu (RRT) 11,2a -- 01.13,3aly xx
7. 6v t The Lucky Number 1 RC / Harri (RDT) 12,4ake -- 01.13,4aly
8. 6v t Let's Play Lovegame RC / Pasi (RDT) 13,1ake -- 01.13,4aly x
9. 11v o Ultra Boy / (PoRa) 11,4ake -- 01.13,5aly x
10. 8v t Lipstick Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.13,6aly x
5v o The Dancer Witouht Legs / Casmiro (KiRa) 01.12,2aly -- - k

06. Chance I Serie, ryhmäajo 1609m alle 13,0-aikaisille lämminverisille
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)

Tulokset arponut ulkopuolinen arpoja. (Och aye!)

1. 8v o Johnwise Foxy / Aaro (RRT) 12,7aly -- 01.11,1aly -> Festival Race
2. 12v o Expendable Ach / santtu (ARO) 10,1a - 01.11,1aly  -> Festival Race
3. 6v o Crimson Ach / (ARO) 12,3a - 01.11,1aly 
4. 10v t Broadway Ghost / (PoRa) 11,4ly -- 01.11,1aly x 
5. 9v t Flawless Snilli / meeri (SnRa) 12,0a -- 01.11,2aly xx 
6. 10v o Icaros Foxy / Henni (RRT) 10,2aly -- 01.11,3aly 
7. 9v t OR'Get More Choco / (Blvd) 11,6aly - 01.11,5aly 
8. 11v o Risky Jack / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,2aly 
9. 10v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 12,2a - 01.12,3aly 
10. 10v o Scandic Oh So Sinful / Scandic Stables  (HCT) 12,5aly -- 01.12,6aly 
9v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 10,2a - - hml
4v o OR'Frozen Mission / (Blvd) 12,2ake - - hml