virtuaalitalli
Aken ravitalli
ETUSIVU · HEVOSET · TOIMINTA · @

Ravaillaan 12.10.2012

Tervetuloa Aken ravitallin raveihin!
Näissä raveissa järjestetään peitsareille Dustland Plate.

Osallistuminen ja rajoitukset

- 3 hevosta / omistaja / lähtö
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- lähdöt jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -
HUOM! Dustland Platen osallistujille ilmoita myös sivun osoite!

Dustland Plate
- Dustland Plateen otetaan 3 parasta
Denim Division Memorialin hevosta, 3 hevosta ilmoittautuneista ja 6 hevosta kutsutaan Hessin toimesta

LÄHDÖT

01. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 250ve - 125ve - 65ve (- 35ve)
02. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 250ve - 125ve - 65ve (- 35ve)
03. Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
04. Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
05. Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
06. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, ennätys 12,0 tai hitaampi
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)
07. Dustland Plate, ryhmäajo 1609m, alle 10,0-aikaiset peitsarit
P: 25 000ve+
loimi+pokaali - 17 500ve - 12 500ve - 6250ve - 3750ve - 1875ve
08. Tasoitusajo 1100m, A-ponit, ennätys 2.29,9 tai nopeampi
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
09. Tasoitusajo 1100m, B-ponit, ennätys 2.09,9 tai nopeampi
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
10. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, ennätys 24,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
11. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, ennätys 12,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
12. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, ennätys 11,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

OSALLISTUJAT

01. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat A-ponit
P: 500ve+
loimi - 250ve - 125ve - 65ve (- 35ve)
1. 3v o Aken Davis / uuna (ARO) ei enn - 3.12,0 x
2. 3v t Aken Mustatossu / olli (ARO) ei enn - 3.12,7
3. 3v o Aken Crowley / tapio (ARO) ei enn - 3.13,3
4. 3v t A.C. Carolinnea / Nilluri (MystC) ei enn - 3.13,7

02. Tasoitusajo 1100m, 3-vuotiaat B-ponit
P: 500ve+
loimi - 250ve - 125ve - 65ve (- 35ve)
peruttu vähäisen osallistujamäärän takia

03. Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 3v o Litan Raseemi / Onttu (VAL) 46,0 - 1.39,2
2. 3v o AH Illuusio / aksu (ARO) ilm kl - 1.39,2
3. 3v o Tomme Trusler / Hakon (HR) ilm. kl - 1.39,7 xx
4. 3v t AH Hilkka / lassi (ARO) ilm kl - 1.40,0
5. 3v t Kekan Liekki-Neito / Nilluri (MystC) ei enn - 1.40,2
6. 3v t Valtarian Eleonora / Mikael (VAL) 41,7 - 1.40,5 ep
7. 3v t Kekan Liekki-Muisto / Nilluri (MystC) ei enn - 1.41,0
8. 3v t Turtelduer / maiu (HR) ilm. kl - 1.41,0
9. 3v o Honka Lupaus / Henrik (Lita) ilm.kl - 1.43,2 xx
10. 3v o AH Hiippari / artturi (ARO) ilm kl - 1.43,2

04. Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 2v t High High Ach / aksu (ARO) 20,0 - 1.19,0
2. 2v o Flying Dutchman / Mikael (MystC) 19,0aly - 1.20,4
3. 2v o Chicago Ach / noora (ARO) 20,5 - 1.20,5
4. 2v t Sparrow Ach / janne (ARO) 20,3 - 1.20,5
5. 2v t Gilda North / Nilluri (MystC) 18,3aly - 1.22,5 xx

05. Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 2v t Mothula / Nilluri (MystC) p. 16,4aly - p.1.15,0
2. 2v t Bow N' Arrow / Ronnie (NAM) p.20,5ke (kl) - p.1.15,2
3. 2v t Diamondring Maybe / Lisa (De Pacers) p.15,0aly - p.1.15,5
4. 2v o Dark Legacy / Tiia (RaPu) p.21,3ke (kl) - p.1.15,7 xx
5. 2v o Natural Selection / silence (NAM) p.20,1ke (kl) - p.1.15,8
6. 2v o Lost N' Never Found / Ax (De Pacers) p.15,2aly - p.1.16,4
7. 2v t Parisian / Anton (De Pacers) p.15,0aly - p.1.17,1
8. 2v t Devilish Ach / saana (ARO) p15,9 - p.1.17,4

06. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, ennätys 12,0 tai hitaampi
P: 1500ve+
loimi - 750ve - 375ve - 190ve (- 95ve)

ryhmä 1
1. 4v o Devilpaysnoprice / Henri YK (KeKa) p.13,3aly - p.13,1
2. 3v o Pilgrims Box / Matias (VTRS) p13,3aly - p.13,2
3. 4v o Take A Shot / Anthonio K (KeKa) p.13,3ake - p.13,4
4. 3v o Hellscythe / neppi (ARO) p13,4 - p.14,7
5. 3v t Twinrova / Matias A (KeKa) p.17,7aly - p.15,1 x
6. 3v t Hall Porteress / Disa (KaRa) p23,0ke(kl) - p.15,1
7. 3v t Against My Will / Nilluri (MystC) p. 13,2aly - p.15,2

ryhmä 2
1. 4v t Bearfeet Depac / Aleisa (De Pacers) p.12,2aly - p.13,0
2. 3v t Dalia Ach / aleksi (ARO) p12,7 - p.13,2
3. 4v o Dragonfly Depac / Jean (De Pacers) p.12,1aly - p.13,7
4. 5v t Belle Moss / Jenna (VTRS) p12,3aly - p.13,9
5. 4v t Balecloud Depac / Sens (De Pacers) p.12,2aly - p.14,0
3v t Hellswing LRH / santtu (ARO) p13,0 - k

07. Dustland Plate, ryhmäajo 1609m, alle 10,0-aikaiset peitsarit
P: 25 000ve+
loimi+pokaali - 17 500ve - 12 500ve - 6250ve - 3750ve - 1875ve
5v o Songbird Joe / Disa (KaRa) p.08,1aly (DDM 1.) -
6v t
Rose Red / Sam M. (PP) p.08,1aly (DDM 2.) -
6v o
Flame Of Heavens / Henri YK (KeKa) p.08,1aly (DDM 3.) -
8v o
Donovan Ach / aksu (ARO) p08,0 (kutsu) -
6v o
Desperado Ach / noora (ARO) p08,0 (kutsu) -
11v t
Mimosa Stain / Tierra (StRa) p. 08,4aly (kutsu) -
11v o
Wheeler Jazz / Markus (StRa) p. 07,5aly (kutsu) -
6v o
Devil Don't Care / Tim K. (PP) p.08,1aly (kutsu) -
7v o
Fyrus / Lokki (De Pacers) p.09,4aly -
6v o
Instant Coolnes / Cazzu (De Pacers) p09,1aly -
5v o
Molgera / Anthonio K (KeKa) p.09,5aly -

lähtöjärjestys
1. 5v o Molgera / Anthonio K (KeKa) p.09,5aly -
2. 6v o Desperado Ach / noora (ARO) p08,0 -
3. 5v o Songbird Joe / Disa (KaRa) p.08,1aly -
4. 8v o Donovan Ach / aksu (ARO) p08,0 -
5. 6v t Rose Red / Sam M. (PP) p.08,1aly -
6. 7v o Fyrus / Lokki (De Pacers) p.09,4aly -
7. 6v o Flame Of Heavens / Henri YK (KeKa) p.08,1aly -
8. 11v o Wheeler Jazz / Markus (StRa) p. 07,5aly -
9. 11v t Mimosa Stain / Tierra (StRa) p. 08,4aly -
10. 6v o Instant Coolnes / Cazzu (De Pacers) p09,1aly -
11. 6v o Devil Don't Care / Tim K. (PP) p.08,1aly -

tulokset
1. 3. 5v o Songbird Joe / Disa (KaRa) p.08,1aly - p.09,0
2. 8. 11v o Wheeler Jazz / Markus (StRa) p. 07,5aly - p.09,0
3. 10. 6v o Instant Coolnes / Cazzu (De Pacers) p09,1aly - p.09,1
4. 11. 6v o Devil Don't Care / Tim K. (PP) p.08,1aly - p.09,1
5. 5. 6v t Rose Red / Sam M. (PP) p.08,1aly - p.09,5
6. 6. 7v o Fyrus / Lokki (De Pacers) p.09,4aly - p.09,6
7. 1. 5v o Molgera / Anthonio K (KeKa) p.09,5aly - p.10,0
8. 9. 11v t Mimosa Stain / Tierra (StRa) p. 08,4aly - p.10,4 x
9. 2. 6v o Desperado Ach / noora (ARO) p08,0 - p.10,5
10. 7. 6v o Flame Of Heavens / Henri YK (KeKa) p.08,1aly - p.10,8
11. 4. 8v o Donovan Ach / aksu (ARO) p08,0 - p.11,0 xx

karsittu ilmoittautuneista (kaikki siirretty lähtöön 12!)
5v t
MF Oligonice / (StRa) p. 09,9aly -
6v t
No Speed Limit GA / (StRa) p. 09,3aly -
8v t
Easterly Lirg-Girl / (StRa) p. 09,0aly -
5v t
Worldwide / Jack (De Pacers) p.09,9aly -

08. Tasoitusajo 1100m, A-ponit, ennätys 2.29,9 tai nopeampi
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 13v o BMW alias Bemmi / (StRa) 2.26,6aly - 2.28,5
2. 13v t Narrilaivan Fiina / Fiona (NaSe) 2.25,6a - 2.28,5
3. 12v r Narrilaivan Patrick / Pate (NaSe) 2.28,8a - 2.29,1 x
4. 15v o Aken Mochrie / santtu (ARO) 2.21,3 - 2.30,0
5. 15v o Narrilaivan Maahiainen / aksu (ARO) 2.21,7 - 2.30,2
6. 13v t Anastacia Go / (StRa) 2.25,94aly - 2.30,9 ep
7. 17v o Cecam Taco / Taija (NaSe) 2.27,8a - 2.30,9 x
8. 15v t SB Moni Kakku Kakun Näkönen / (StRa) 2.26,1ly - 2.31,1

09. Tasoitusajo 1100m, B-ponit, ennätys 2.09,9 tai nopeampi
P: 1000ve+
loimi - 500ve - 250ve - 125ve (- 65ve)
1. 13v o Emil Blomst / StRa 1.59,5aly - 1.59,7
2. 7v o Aken Sverre / tuomo (ARO) 2.09,4 - 1.59,9 x
3. 14v o Arizona TUM  / (StRa) 1.50,0aly - 2.00,1
4. 8v o Toy's Casanova / Kassu (NaSe) 59,7a - 2.00,6
5. 17v t Villerfarelse / Veera (NaSe) 2.03,8a - 2.01,1
6. 10v t Aken Hedda / santtu (ARO) 47,0 - 2.02,0
7. 13v o Lilla Snusmumriken JM / (StRa) 1.52,9aly - 2.02,2
8. 9v t Yolanda NRL / Heini (NaSe) 2.07,8a - 2.02,8
9. 10v o Aken Mjolnir / aksu (ARO) 57,8 - 2.04,1

10. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset, ennätys 24,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
1. 10v o Savun Culo / Hanna (Lita) 24,8ke - 1.25,0
2. 9v o AH Ukkonen / santtu (ARO) 23,1 - 1.25,1
3. 10v t Freyja NRL / Riina (NaSe) 24,3a - 1.25,3
4. 7v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 24,1 - 1.26,6
5. 10v o Fafnir NRL / Niilo (NaSe) 24,6 - 1.26,8
6. 10v o Vidar NRL / Valentino (NaSe) 24,4a - 1.26,8 ep
7. 9v o Kekan Kosmos / Mirre (Lita) 24,2ke - 1.27,4
8. 14v o RL Nero / Nilluri (MystC) 23,6ake - 1.27,5
9. 11v t Kekan Heila / Henri YK (KeKa) 23,3aly - 1.27,7 xx
10. 11v t Viimatar W.E.I. / Jenna (VTRS) 23,1aly - 1.27,9
11. 12v o Litan Miksei / Tuure (Lita) 24,2ake - 1.28,0
12. 13v t Karpalo / Matias (VTRS) 23,8ake - 1.28,3

ryhmä 2
1. 9v o Kipinävahti / Heli K (Team Ninitra) 24,9aly - 1.23,8 xx
2. 10v o Kekan Kassius / Anthonio K (KeKa) 22,0aly - 1.24,2
3. 12v o AH Oneiros / killi (ARO) 22,4 - 1.24,4
4. 14v o Hurripoika W.E.I. / Disa (KaRa) 21,0aly - 1.24,6
14v o Valtarian Samuel / Onttu (VAL) 21,6 - hlo
13v o Hurja Härdelli / Mikael (VAL) 21,8 - hll
11v o Hiskori / Jussi (VAL) 23,0 - hlo

11. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset, ennätys 12,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
1. 11v o Street Present V.R / Onttu (VAL) 12,8 - 1.13,5
2. 10v o Grand Admiral Kind / Amie (NaSe) 12,3a - 1.13,6
3. 11v t Charlietrix TUM / mauno (ARO) 12,1 - 1.13,6
4. 12v o Wilson Kind / olli (ARO) 12,0 - 1.13,9 xx
5. 10v o Steppin Roy / Hans (Lita) 11,1ake - 1.14,5
6. 8v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 - 1.14,6
7. 10v o Mr Saxobeat / Anni A. (Lita) 11,0 - 1.14,7 x
8. 10v t Maya Luned / Raija (Team Ninitra) 12,3ake - 1.15,0
9. 13v o Lopacko Maiu / Sanni (Lita) 11,0ake - 1.15,3
10. 12v o Roundabout / Jenna (VTRS) 12,5aly - xx
11. 10v t Zenith Vans / Disa (KaRa) 12,2aly - hll

12. Ryhmäajo 2100m, peitsarit, ennätys 11,9 tai nopeampi
P: 2000ve+
loimi - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)

ryhmä 1
1. 4v o Dwayne Ach / olli (ARO) p11,3 - p.11,1
2. 4v t Drama Diva P Ace / Nilluri (MystC) p. 10,1 - p.11,3
3. 5v t Dominant Myth / Veeti (MystC) p. 11,1aly - p.11,4
4. 4v t Snow Rain / Anthonio K (KeKa) p.10,8aly - p.11,4
5. 7v o Penguin Gone / Mikael (MystC) p. 10,6aly - p.11,4
6. 4v t Havoc / osmo (ARO) p11,0 - p.11,6
7. 7v o Lacom LRH / Mikko S. (Lita) p.10,6aly - p.11,7
8. 4v t Isis Stain / mauno (ARO) p11,3 - p.11,9
9. 4v t Angel's Thesis / Henri YK (KeKa) p.11,5aly - p.12,1

ryhmä 2
1. 6v o Shake It With Jackpot / Jack (De Pacers) p10,4aly - p.10,3
2. 5v t MF Oligonice / (StRa) p. 09,9aly - p.10,3
3. 8v t Easterly Lirg-Girl / (StRa) p. 09,0aly - p.10,3
4.7v o War Machine / Cazzu (De Pacers)  p.10,5aly - p.10,4
5. 5v t Keep On Rising / Alex (De Pacers) p10,0aly - p.10,4
6. 7v t Hellcat LRH / Mikko A. (Lita) p.10,6aly - p.10,6
7. 6v t No Speed Limit GA / (StRa) p. 09,3aly - p.10,9
8. 5v t Lailai LRH / Teemu (Lita) p.10,0aly - p.11,2
9. 5v t Worldwide / Jack (De Pacers) p.09,9aly - p.11,7
10v t Duke's Coronet / Disa (KaRa) p08,9aly - k