virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 21.09.2016

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!

Osallistuminen ja rajoitukset

- 5 hevosta / omistaja / lähtö
- lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä (omat ryhmät avoimiin)
- VIP 20.09.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit65
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys -

Lähdöt

01. ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
02. ryhmäajo 1609m, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
03. ryhmäajo 1609m, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
04. ryhmäajo 1609m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
05. ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

06. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)
07. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
08. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
09. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)
10. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)

Osallistujat/tulokset

01. ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)

ryhmä 1
1. 3v t Huitukan Hopeaprinsessa / Casper (KiRa) 1.48,2aly -- 01.33,4aly
2. 3v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. - 01.33,5aly
3. 3v o Pompeji Spiro / Yrjö K (KeKa) 40,5ake - 01.33,5aly
4. 3v o Savun Carmiva / (ARO) 32,4a -- 01.34,3aly
5. 3v t kekan Jekutar / Spookiness (EDT) ilm.kl - 01.35,2aly x
6. 3v o Hupiukko / Kati (Super) 37,2ke -- 01.35,5aly
7. 3v o Duanin Tervahauta / Jaakko (TK) 01.35,2ake - 01.35,5aly x
3v t Loimulehdon Raivotar / Kyösti (TK) 1.56,4ke - - hll

ryhmä 2
1. 3v t Kekan Seviriina / Anthonio K (KeKa) 40,1ake - 01.33,3aly
2. 3v t. Kekan Kvartaali /M. Laine (KiRi) 56,3 -- 01.33,3aly x
3. 3v t Pompeji Tähtivalssi / Siiri (TK) 01.35,1ake - 01.33,6aly
4. 3v o Loimulehdon Yökiitäjä / Ville (TK) 1.49,4ke - 01.34,2aly
5. 3v t AH Caolila / (ARO) 34,1a -- 01.34,4aly
6. 3v t Savun Tekstiviesti / Henri YK (KeKa) 41,4ake - 01.35,2aly
7. 3v t Snillin Aamutuima / Laura (EDT) 55,3ke - 01.35,4aly
3v o. K.R. Härmää Karussa /H.Turunen (KiRi) 50,3 -- - hml

02. ryhmäajo 1609m, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)

1. 4v o Lennokas Lennart / Pekka (Liidon) enn. 35,6aly -- 01.34,3aly
2. 4v t Sirpan Särö / Matti (Liidon) enn. 35,4aly -- 01.34,3aly
3. 4v o Vimpeli / Teuvo (Liidon) enn. 38,2aly -- 01.34,4aly
4. 7v t Silveriina / Casper (KiRa) 01.35,4aly -- 01.34,5aly
5. 4v o P.R. Mörkö / Shady (HCT) enn. 35,8aly -- 01.35,1aly xx
6. 4v t Hillaliina / Keijo (Liidon) enn. 37,4ke -- 01.35,3aly x
4v o Fiftari / Sylve (Team Ninitra) 36,4a - - hml

03. ryhmäajo 1609m, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 4v o Kekan Komendantti / Caspar (KiRa) 01.30,4ake -- 01.29,9aly
2. 4v t Tierra's Terelia / Ragnar (Team Ninitra) 34,3a - 01.30,4aly x
3. 4v o O.R. Hotrotti / Spookiness (EDT) 31,2aly - 01.30,4aly
4. 4v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (EDT) 32,4aly - 01.30,6aly
5. 4v o Lihakilpi / Anthonio K (KeKa) 31,4aly - 01.31,2aly xx
6. 10v o Renesanssi Ruhtinas / Jasper (KiRa) 01.30,2aly -- 01.31,5aly x
7. 4v o Vääpeli / Janne 01.33,2ake - 01.32,1aly
8. 4v t Tuonelanmäen Nirvana / Casper (KiRa) 01.31,2ake xx -- 01.32,2aly xx
9. 4v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 31,8 -- 01.32,3aly xx
13v o Hopealuoti / Jaspar (KiRa) 01.34,9aly -- - hml
4v t Purnin Huvitelma / Ove (Team Ninitra) 33,5a - - hll

04. ryhmäajo 1609m, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)

ryhmä 1
1. 5v t Helmelan Mikälie / Jasper (KiRa) 01.29,2aly xx -- 01.28,8aly
2. 8v o Valuville / Linda (Aghast) 29,5aly -- 01.28,8aly
3. 8v o Veli Puffeli / Ben (Aghast) 29,2aly -- 01.29,0aly
4. 7v o Amerikan Neilikka / Spookiness (EDT) 29,0ake - 01.29,5aly
5. 8v o Touko-Tanhu / Antti (Aghast) 28,2ake -- 01.29,5aly
6. 5v o Geggonen / Petri (TK) 01.29,4ake - 01.29,6aly x
7. 6v t AH Väkkärä / (ARO) 29,0a -- 01.29,9aly
8. 4v o Iki-Elmo / Tuulia (TK) 01.28,3ake - 01.30,0aly x
9. 5v t Purnin Ihastelma / Ida (Team Ninitra) 28,5a - 01.30,2aly
4v t Repolan Huurre / Amelie (Salta) 29,5ake - - hml
4v t Helmi Linja / Casper (KiRa) 01.29,5aly -- - k

ryhmä 2
1. 4v o Kekan Sotamies / Anthonio K (KeKa) 27,5aly - 01.27,0aly x
2. 8v t Loisto-Vinha / Anna (EDT) 28,0ake - 01.27,3aly
3. 5v t Tähtiainesta / Janne 01.27,5aly - 01.27,5aly
4. 9v t Dean Idänsinililja / Dea (Aghast) 27,2ake -- 01.27,5aly
5. 5v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 28,1a - 01.27,6aly
6. 5v t Nummen Noita / Elina (TK) 01.27,2ake - 01.28,1aly
7. 5v o Hämeen Vihuri / Emmi (EDT) 27,2aly - 01.28,1aly x
8. 6v o Syysmyrskyn Voittaja / Caspar (KiRa) 01.27,3ake -- 01.28,3aly x
9. 6v t Purnin Arpaonni / Laura (EDT) 28,1aly - 01.28,5aly xx
10. 10v t Dean Kuutonna / Miisa (Aghast) 27,1ke -- 01.28,5aly
7v o Xin Birk / Eve (Salta) 27,4ake - - hml

ryhmä 3
1. 12v t Adinan Adalmina / Jessi (Adina) 25,2 - 01.24,7aly
2. 11v o O.R. Romulus / (ARO) 25,1a -- 01.24,9aly
3. 8v o Loisto-Welmu / Noora (EDT) 26,9ake - 01.25,2aly
4. 15v t A.D. Helmin Hilma / Jannica (APR) 26,1 - 01.25,3aly
5. 8v t Tierra's Deluna / (StRa) 25,2ke -- 01.25,5aly x
6. 10v o Edlan Onni / Lauri (KGR) 25,2aly -- 01.25,5aly
7. 8v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 26,1 -- 01.26,2aly xx
8. 5v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 26,4aly - 01.26,2aly
9. 7v o. Ruskon Rymy-Reima / B. Melker (KiRi) 01.26,5 -- 01.26,3aly
10. 11v t AH Jesperiina / (ARO) 25,5a -- 01.26,4aly
11. 10v t AH Jura / (ARO) 25,3a -- 01.26,4aly
12. 8v t. Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 25,2 -- 01.26,6aly

05. ryhmäajo 1609m, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 8v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 23,6a - 01.24,1aly
2. 11v o AH Comanche / (ARO) 24,2a -- 01.24,4aly
3. 11v t Adinan Enni / Jannica (APR) 24,7 - 01.24,5aly
4. 7v t Kekan Lempitytär / Anthonio K (KeKa) 24,7aly - 01.24,5aly x
5. 7v o O.R. Loimuri / Amelie (Salta) 23,3ake - 01.24,5aly
6. 15v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 23,6 - 01.24,5aly
7. 12v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 24,4a -- 01.24,6aly
8. 12v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 24,4a -- 01.25,2aly x
9. 7v t O.R. Ruurinna / Ellu (Salta) 24,7aly - 01.25,3aly xx
10. 7v o Radikaali Mielipaha / Spookiness (EDT) 24,8ake - 01.25,4aly

ryhmä 2
1. 6v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.23,1 -- 01.24,2aly
2. 13v t Tierra's Filippa / (StRa) 21,2aly -- 01.24,2aly
3. 8v t Valtarian Vinkeä / Maija (Salta) 21,1ke - 01.24,2aly
4. 11v t Snillin Houska / Melina (KGR) 21,2aly -- 01.24,4aly
5. 10v o Saltan Pinnari / Ville (Salta) 20,2ke - 01.24,5aly
6. 6v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.25,2aly
7. 12v o. Uneton / A. Renkonen (KiRi) 01.21,1 -- 01.25,2aly
8. 9v t Tierra's Bahula / (StRa) 23,2aly -- 01.25,4aly
9. 9v o Saltan Retale / Eve (Salta) 22,3aly - 01.25,4aly
10. 9v t Kekan Harhaoppi / Mika J (KeKa) 22,4aly - 01.25,5aly

06. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve+loimi - 400ve - 250ve - 150ve (- 80ve)

-ajettu tasoitusajona-

1. 2v t Your Betrayal / Caspar (KiRa) 01.19,3ake -- 01.18,2ly
2. 2v t Labyrinth Foxy / Anders (Team Ninitra) ei enn. - 01.18,2ly
3. 2v o Euro / Casper (KiRa) 01.19,1aly -- 01.18,3ly
4. 2v o Hexfire / Jasper (KiRa) 01.18,2ke x -- 01.18,3ly
5. 2v o Bennet Cram! / Laura (RDT) 23,7ke - 01.19,1ly
6. 2v o Demonic Foxy / Spookiness (RDT) 24,5ke - 01.19,2ly
7. 2v o Champagne / Janne 01.20,3ake - 01.19,3ly
8. 2v o Heracles d'Athée / Ida (Team Ninitra) ei enn. - 01.19,3ly
9. 2v t Peony Burn / Bertel (Team Ninitra) ei enn. - 01.20,3ly x
10. 2v o Camaro Foxy / (ARO) 22,7a -- 01.20,4ly
11. 2v o Supreme Xerxes / Anthonio K (KeKa) 22,4aly - 01.20,4ly
2v t El Camino Snilli / (ARO) 21,3a -- - hpl
2v o Beachcomber Foxy / Ragnar (Team Ninitra) ei enn. - - hll

07. ryhmäajo 1609m, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1200ve+loimi - 600ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

1. 3v o Foxpress Snilli / Laura (RDT) 18,4aly - 01.17,5aly
2. 3v o Dieu En Colère / Matti K (KeKa) 20,0aly - 01.17,8aly
3. 3v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 18,2a - 01.18,1aly
4. 7v t Gilded Wings / Emma (Aghast) 18,5aly -- 01.18,2aly
5. 3v t Bed Time Story / Janne 01.19,5ake - 01.18,5aly xx
6. 3v t Radical Perfection / Spookiness (RDT) 19,2aly - 01.19,2aly xx
5v t Helmelan Beyond / Casper (KiRa) 20,3kex -- - hml

08. ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset
P: 1800ve+loimi - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

1. 3v o Jungle Rumble / Henri YK (KeKa) 16,4ke - 01.15,7aly
2. 7v t Petra Loisto / Laura (RDT) 16,4ake - 01.15,7aly
3. 4v o Penguin Ach / Rick (Cram) 16,0aly -- 01.15,9aly
4. 5v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) 16,2a - 01.16,3aly x
5. 4v o Radical Razorblade / Noora (RDT) 16,4ake - 01.16,4aly
6. 3v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 17,1a - 01.17,1aly
7. 7v t Nightbird Loisto / Spookiness (RDT) 16,5ake - 01.17,2aly x
8. 8v t In My Mind / Emmi (RDT) 17,1ake - 01.17,3aly
9. 5v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 16,2a - 01.17,6aly xx
10. 3v t Amelie De Valerie / Yrjö K (KeKa) 17,2aly - 01.17,6aly
3v o Radical Insomnia / Anna (RDT) 17,3ake - - hpl
4v o Bulletproof Burn / Sylve (Team Ninitra) 16,2 - - k

09. ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset
P: 2500ve+loimi - 1250ve - 800ve - 450ve (- 230ve)

ryhmä 1
1. 7v t OR'Paranormal Princess / Casper (KiRa) 01.14,4aly -- 01.14,1aly x
2. 5v o OR'Aspirin Damage / Spookiness (RDT) 16,0ke - 01.14,2aly
3. 5v o Archangel Ach / (ARO) 14,8a -- 01.14,2aly
4. 7v r KLP Katorznik / Hedda (Team Ninitra) 15,1a - 01.14,2aly x
5. 6v t Radical Sabotage / (ARO) 14,3a -- 01.14,5aly
6. 5v t Jillaroox / Laura (RDT) 15,4ake - 01.14,6aly
7. 6v o Beau Blue / Maksim (Team Ninitra) 14,1a - 01.14,6aly
8. 7v t My Aberystwyth / Jake (Aghast) 15,5ake -- 01.15,5aly
9. 5v t Kislyi Lyudmila / Hessi VR (KeKa) 15,3ke - 01.15,5aly
10. 6v o Troublemaker / (ARO) 14,0a -- 01.15,6aly

ryhmä 2
1. 7v o Little Rocke / Anna (RDT) 15,2maly - 01.14,1aly
2. 8v o Echoes of the Past / Ada (Aghast) 14,7aly -- 01.14,4aly
3. 4v t Tout Doit Brûler / Anthonio K (KeKa) 14,4ke - 01.14,5aly
4. 10v t Ailsa Ach / (ARO) 14,2a -- 01.15,1aly
5. 4v t Lava / Leopold (Team Ninitra) 15,6 - 01.15,2aly
6. 4v t Le Coup De Foudre / Yrjö K (KeKa) 15,3aly - 01.15,2aly
7. 5v o Noblesse Oblige / Matti K (KeKa) 14,2aly - 01.15,2aly
8. 6v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 14,3a - 01.15,2aly
9. 8v t Zar Chil Yel / Emmi (RDT) 15,1ake - 01.15,5aly x
10. 4v t Phonétique / Max (Cram) 14,1aly -- 01.15,6aly x

10. ryhmäajo 1609m, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1100ve - 900ve (- 450ve)

ryhmä 1
1. 5v o Dancing With The Devil / Caspar (KiRa) 01.13,5ake -- 01.13,2aly
2. 7v o Qui Vivra Verra / Henri YK (KeKa) 12,5aly - 01.13,2aly
3. 7v t Nolwenn D'eux / Yrjö K (KeKa) 13,2ke - 01.13,3aly
4. 11v t Jubilee Ach / (ARO) 13,6a -- 01.13,5aly
5. 11v o Raptor V.R / tammi (ARO) 13,1a -- 01.13,5aly x
6. 11v t Firetrix Ach / (ARO) 12,5a -- 01.14,2aly
7. 8v o Advocate Majority / Spookiness (RDT) 12,7aly - 01.14,4aly
8. 5v o Mr. Giant Smoke / Nicky (Cram) 13,4aly -- 01.14,5aly
12v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 13,4a -- - hyl
7v o Charizard Ros / Lauren (Cram) 13,4aly -- - hpl
8v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 13,5a - - hyl
6v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a - - hll

ryhmä 2
1. 9v t Blaze of Enchantment / Nicky (Cram) 11,3aly -- 01.13,1aly
2. 12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly -- 01.13,2aly x
3. 6v o Vortex de Mer / Matti K (KeKa) 12,4aly - 01.13,3aly
4. 7v o Valentino / Casper (KiRa) 01.11,2aly -- 01.13,3aly xx
5. 8v r Rumble Jumble / Mika J (KeKa) 12,2aly - 01.13,4aly
6. 12v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 12,0a -- 01.13,5aly
7. 8v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a - 01.13,5aly x
8. 8v t Chocolina Rus / Max (Cram) 11,5aly -- 01.14,1aly
9. 8v t Warlordess Xelia / Anthonio K (KeKa) 10,5aly - 01.14,1aly
10. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.14,2aly xx
11. 6v o Bluedust Speed / Rick (Cram) 12,4aly -- 01.14,5aly
5v o The Dancer Without Legs / Jasper (KiRa) 01.12,3ke -- - hpl