virtuaalitalli
(a sim-game stable)

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA PÄIVÄKIRJA SÄHKÖPOSTI

Villit ravit 24.10.2016

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!

Osallistuminen ja rajoitukset

- rajattomasti hevosia / omistaja / lähtö
- lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit69
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys (m-enn) -

Huom! Monte-ennätys mukaan montelähtöihin!

Lähdöt

01. ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

02. monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

03. ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

04. monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

05. ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

06. ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

07. monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

08. ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

09. monté, ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

Osallistujat/tulokset

01. ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 3v t AH Harhaleikki / (ARO) 34,1a -- 01.37,5aly
2. 3v o Pompeji Taisto / siina (RuKo) 46,4ke --  01.37,5aly
3. 3v t Ruskon Jadessa / miro (RuKo) 45,3ke --  01.37,6aly
4. 3v t Snillin Aamutuima / Jaana (RDT) 35,4aly - 01.38,2aly
5. 3v t Kekan Jekutar / Anni (RDT) 36,3ake - 01.38,3aly
6. 3v t Ruskon Lennotar / jouni (RuKo) 55,2ke -- 01.38,3aly
7. 3v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 58,5ke - 01.39,4aly
8. 3v t AH Lakuriina / Anna (RDT) 52,6ke - 01.40,5aly
3v o AH Zombie / (ARO) 32,1a -- - hpl

ryhmä 2
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v t Snillin Matilda / (SnRa) 35,1a -- 01.37,1aly
2. 4v o Dean Ryöstöretki / Mona (Aghast) 37,1aly -- 01.37,2aly
3. 4v o Salmiakki-Santeri / Ella (Aghast) 37,1aly -- 01.37,2aly
4. 4v t Ragnarök / (SnRa) 35,2a -- 01.38,4aly
5. 4v o O.R. Keisari / Inka (RDT) 43,2ake - 01.39,3aly
6. 4v t Pimeyden Tango RC / Maija (RRT) 37,5a -- 01.40,3aly
7. 4v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 45,4 - 01.40,5aly
8. 4v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 35,3a --- 01.40,5aly
9. 4v o Repolan Veijari / Taavi (RRT) 36,3a -- 01.40,5aly

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v t AH Caolila / (ARO) 28,2a -- 01.29,3aly
2. 4v o Savun Carmiva / (ARO) 26,5a -- 01.29,5aly
3. 4v o Snillin Viikari / (SnRa) 31,3a -- 01.29,6aly x
4. 4v t Dean Viskaisu / Anne (Aghast) 32,2akp -- 01.30,1aly
5. 4v t Savun Tekstiviesti / Mika J (KeKa) 31,2aly - 01.30,1aly
6. 4v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 33,5a - 01.30,2aly
7. 4v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 26,4a -- 01.30,5aly xx
8. 4v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 28,3a -- 01.30,6aly
9. 4v t Snillin Joperiina / (SnRa) 28,4a -- 01.31,2aly

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 6v t AH Salamatar / (ARO) 29,3a -- 01.29,2aly
2. 5v t Kekan Jupina / Henni (RRT) 29,1a -- 01.29,3aly
3. 5v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 29,4a -- 01.29,3aly
4. 5v t Valtarian Vippaskonsti / riku (RuKo) 29,2ly -- 01.29,3aly x
5. 5v t Hiluvitka / make (RuKo) 32,2ly -- 01.29,5aly
6. 8v t Dean Eimi / Elias (Aghast) 29,2ake -- 01.29,6aly
7. 5v o Lihakilpi / Anthonio K (KeKa) 30,1aly - 01.30,4aly
8. 5v o Ruskon Tohveli / mikko (RuKo) 29,4ly -- 01.30,5aly
9. 5v t Tierra's Terelia / Ragnar (Team Ninitra) 29,1a - 01.31,2aly
10. 5v t Purnin Huvitelma / Ove (Team Ninitra) 29,5a - 01.31,5aly
5v o Fiftari / Sylve (Team Ninitra) 29,1a - - hpl
5v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 31,6ake -- - hyl

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 6v o Hämeen Vihuri / Stiina (RDT) 27,2aly - 01.28,2aly
2. 5v o Snillin Coutsi / (SnRa) 28,3a -- 01.28,3aly x
3. 8v o Kullantakoja / (ARO) 27,2a -- 01.28,4aly
4. 6v t AH Pikku-Harha / (ARO) 28,2 -- 01.28,4aly
5. 7v t Ruskon Jovanda / mirva (RuKo) 27,2ly -- 01.28,4aly
6. 9v t Vihmoo / Joona (Aghast) 27,2ke -- 01.28,5aly
7. 6v t Snillin Hallamarja / pekka (RuKo) 27,5ly -- 01.29,3aly
8. 6v t Purnin Ihastelma / Ida (Team Ninitra) 28,2a - 01.29,4aly x
9. 6v t Savun Raivotar / riikka (RuKo) 27,4ly -- 01.29,4aly

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 6v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 27,5a - 01.28,3aly
2. 5v o O.R. Ferrari / simo (RuKo) 27,5ake -- 01.28,4aly x
3. 6v o Toisto-Taisto / Eerik (RRT) 27,1a -- 01.28,5aly
4. 7v o Ruskon Urho / tane (RuKo) 27,4ly -- 01.28,6aly xx
5. 6v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) 27,1a -- 01.29,1aly
6. 6v o Repolan Viktori / janne (RuKo) 27,2ly -- 01.29,2aly xx
7. 6v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 27,1a -- 01.29,2aly
5v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 28,3a -- - hll
7v o AH Kronos / (ARO) 27,4a -- - k

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 9v o Loisto-Welmu / Katja (RDT) 25,2aly - 01.26,2aly x
2. 8v o Amerikan Neilikka / Emmi (RDT) 26,2ake - 01.26,2aly x
3. 7v t Purnin Arpaonni / Jaakko (RDT) 26,2ke - 01.26,2aly x
4. 6v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 26,1a -- 01.26,5aly
5. 6v t Kruunatar W.E.I. / Pasi (RDT) 25,1ake - 01.27,5aly
6. 11v t AH Jura / (ARO) 25,3a -- 01.27,5aly x
5v o Ramunder Snilli / (SnRa) 26,4a -- - hml
8v o Aavekuu / (ARO) 25,4a -- - hyl

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t Savun Justiina / (SnRa) 26,4a -- 01.26,2aly
2. 5v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 26,2a -- 01.26,4aly
3. 8v t Savun Valkea / (ARO) 25,2a -- 01.26,4aly xx
4. 9v o Valuville / Linda (Aghast) 26,3aly -- 01.26,5aly
5. 8v t Liian Hopee / (ARO) 25,4 -- 01.27,1aly
6. 8v t Snillin Tulililja /  (SnRa) 25,3a -- 01.27,1aly x
7. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 25,2ke -- 01.27,2aly
8. 9v t Loisto-Vinha / Noora (RDT) 26,2aly - 01.27,5aly xx

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 8v t Iki-Fiina / (ARO) 26,1a -- 01.26,4aly x
2. 14v o Koepala / (SnRa) 25,3a -- 01.26,4aly
3. 9v o Veli Puffeli / Ben (Aghast) 25,3aly -- 01.26,6aly
4. 10v t Dean Idänsinililja / Dea (Aghast) 26,4ake -- 01.27,2aly
5. 7v o Fini Kokoro / (SnRa) 26,2a -- 01.27,2aly
6. 9v o Savun Pölypyörre / Henri YK (KeKa) 25,2aly - 01.27,4aly
7. 5v o Repolan Visteri / Gerald (RRT) 26,2a -- 01.27,5aly
8. 13v o AH Roihu / jere (ARO) 25,4a -- 01.27,5aly
8v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 25,2a -- - hll

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o AH Calvin / Heimo (RRT) 21,5a -- 01.26,1aly xx
2. 7v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 23,4a -- 01.26,2aly
3. 6v o Snillin Jopojantteri / Lauri (RDT) 24,1ake - 01.26,3aly
4. 13v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 24,2a -- 01.26,4aly
5. 7v o Kuolon Seili / Mikko (RRT) 24,1 -- 01.26,4aly x
6. 5v o Kekan Sotamies / Yrjö K (KeKa) 24,3aly - 01.26,5aly
7. 15v t Yöjuoksu / (SnRa) 23,5a -- 01.26,5aly
8. 10v o AH Harhauttaja / (ARO) 23,3a -- 01.27,1aly x
9. 10v t Tierra's Bahula / (StRa) 22,5aly -- 01.27,3aly xx
10. 7v t Snillin Helmiäinen / (SnRa) 24,3a -- 01.27,3aly
11. 7v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 24,5 -- 01.27,4aly
12. 13v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 23,1a -- 01.27,5aly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 22,5a -- 01.26,1aly
2. 11v t Nydelig og Grov / (SnRa) 23,3a -- 01.26,2aly
3. 12v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 23,2a -- 01.26,2aly xx
4. 10v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 24,1a -- 01.26,5aly
5. 9v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 23,6a - 01.27,3aly
6. 11v t AH Inkivääri / (ARO) 23,4a -- 01.27,3aly xx
7. 11v o Snillin Joukahainen / (SnRa) 23,2a -- 01.27,4aly
8. 9v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 23,3a -- 01.27,4aly
9. 10v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 21,7a -- 01.27,4aly
10. 9v t Kekan Ilse / Hessi VR (KeKa) 24,9aly - 01.27,6aly x
7v t Snillin Herttainen / (SnRa) 24,4a -- - hpl
15v o Valakee / (SnRa) 23,5a -- - k

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v t AH Villikiri / (ARO) 24,6 -- 01.26,2aly x
2. 7v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 22,2a -- 01.26,2aly
3. 11v t Suklaafondue / Minna W (KeKa) 23,4aly - 01.26,2aly
4. 6v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 24,5a -- 01.26,4aly x
5. 6v o Pompeji Saku / Jon (RRT) 24,4a -- 01.26,4aly
6. 11v o Nordsvensk / (SnRa) 23,3a -- 01.26,4aly
7. 7v o Radikaali Mielipaha / Tuulevi (RDT) 23,6aly - 01.26,5aly xx
8. 9v o Touko-Tanhu / Antti (Aghast) 24,2aly -- 01.26,5aly
9. 11v t Dean Kuutonna / Miisa (Aghast) 24,5aly -- 01.26,5aly
10. 7v o Dominko / Seppo (RRT) 23,4a -- 01.26,6aly
11. 9v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 23,2a -- 01.27,4aly x
12. 9v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 21,6a -- 01.27,5aly

02. monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 8v o Snillin Erämies / (SnRa) 25,1a (m28,4a) -- 01.28,2maly
2. 8v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) 25,3a (m26,0a) -- 01.28,3maly
3. 12v o O.R. Romulus / (ARO) 25,1a (26,8ma) -- 01.29,1maly
4. 12v t AH Jesperiina / (ARO) 25,3a (29,3ma) -- 01.29,3maly
5. 10v t AH Härskarinna / (ARO) 25,3a (28,1ma) -- 01.29,4maly x
6. 5v o O.R. Hotrotti / Spookiness (RDT) 29,1aly (ei m-enn) - 01.29,4maly x
7. 6v o Koistilan Joona / Roosa (RRT) 26,4a (m25,5a) -- 01.30,1maly
8. 6v t Fiktion Uniikki / Aaron (RRT) 29,5a (m31,2) -- 01.30,1maly xx

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v o AH Koukku / Kari (RRT) 24,2a (m26,1a) -- 01.28,2maly
2. 11v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 24,4a (m26,9a) - 01.28,2maly
3. 11v o AH Hallusinaatio / (ARO) 24,6a (29,1ma) -- 01.28,3maly xx
4. 8v t Kekan Lempitytär / Anna K (KeKa) 24,5aly (m27,5aly) - 01.28,3maly
5. 8v o Valtarian Humare / (SnRa) 24,4a (m28,6a) -- 01.28,5maly xx
6. 12v o AH Comanche / (ARO) 24,2a (28,4ma) -- 01.28,5maly
7. 5v t Piinaava Hiljaisuus RC / Anna (RDT) 24,5ke (ei m-enn) - 01.29,4maly
8. 13v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 24,2 (27,1ma) -- 01.29,6maly
9. 13v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 24,9a (25,6ma) -- 01.30,1maly xx
10. 12v t AH Calla / (ARO) 24,0a (26,2ma) -- 01.30,2maly

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v t Repolan Sunna / Silja (RRT) 24,2a (m25,5a) -- 01.28,1maly
2. 13v o AH Leimu / jonttu (ARO) 21,0a (26,5ma) -- 01.28,2maly
3. 14v o AH Hösttroll / martti (ARO) 22,7a (27,0m) -- 01.28,3maly
4. 13v t O.R. Lakunappi / (ARO) 23,0a (27,5ma) -- 01.28,3maly
5. 12v t AH Tuiverrus / (ARO) 24,7a (26,5ma) -- 01.29,3maly
6. 10v t Kekan Harhaoppi / Hessi VR (KeKa) 22,4aly (m27,0aly) - 01.29,3maly
7. 11v o EP Aatos / (SnRa) 21,2a (m27,3a) -- 01.30,1maly
8. 11v o Snillin Bamse / (SnRa) 21,0 (m27,4a) -- 01.30,4maly
9. 11v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 23,2a (m27,4a) -- 01.30,4maly
10v o Pika-Ristikko / mauri (RuKo) 21,1aly (25,5make) -- - hml

03. ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
1. 2v o Demonic Foxy / Anna (RDT) 19,2ly - 01.19,1aly x
2. 2v t Tik Tik Boom RC / Spookiness (RDT) 24,5ke - 01.19,4aly
3. 2v t Firefly Ach / (ARO) 17,2a -- 01.19,4aly x
4. 2v o Radical Wailord / Laura (RDT) 23,3ke - 01.19,5aly
5. 2v o Mysterious Star Rus / Simo (RuKo) 22,3ake -- 01.19,6aly
6. 2v o Bennet Cram! / Inka (RDT) 19,1ly - 01.20,2aly x
7. 2v t Penélope Rus / (ARO) 19,2 -- 01.20,2aly
2v o Fireking Ach / (ARO) 17,6 -- - hll

ryhmä 2
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 3v o Satané Placide / Susan (RRT) 22,1a -- 01.19,2aly
2. 3v o Beachcomber Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 20,3a - 01.19,4aly
3. 3v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 24,5 - 01.19,4aly x
4. 3v o Radical Romance / Timo (RRT) 21,5a -- 01.19,5aly
5. 3v o Benjamin Snilli / (SnRa) 19,4a -- 01.20,3aly xx
6. 3v t Peony Burn / Bertel (Team Ninitra) 19,2a - 01.20,4aly
7. 3v o Heracles d'Athée / Ida (Team Ninitra) 19,1a - 01.20,4aly
8. 3v t Evidence Foxy / Eetu (RRT) 20,2a -- 01.20,5aly

ryhmä 3
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 3v t Greninja Snilli / (SnRa) 15,3a -- 01.16,8aly x
2. 3v o Camaro Foxy / (ARO) 17,8a -- 01.17,3aly
3. 3v o Commander Snilli / (SnRa) 16,4a -- 01.17,5aly xx
4. 3v t Radical Perfection / Anni (RDT) 17,3aly - 01.17,6aly x
5. 3v t El Camino Snilli / (ARO) 16,0a -- 01.18,2aly
6. 3v t Sweetheart Snilli / (SnRa) 17,7 -- 01.18,4aly x
7. 3v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 15,4a -- 01.18,4aly
8. 3v t Labyrinth Foxy / Anders (Team Ninitra) 18,2 - 01.18,4aly
3v o Supreme Xerxes / Henri YK (KeKa) 17,1akp - - k

ryhmä 4
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v t Radical Perfect Love / Pauli (RuKo) 17,1aly -- 01.16,8aly
2. 4v t My Corralejo / Juke (Aghast) 20,3aly -- 01.17,5aly
3. 4v o Foxpress Snilli / Jaana (RDT) 17,0aly - 01.17,5aly
4. 4v o Radical Insomnia / Stiina (RDT) 16,5aly - 01.17,7aly
5. 4v t Lyubochka Duscha / hannu (RuKo) 16,1ly -- 01.17,9aly x
6. 4v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 16,2a - 01.18,0aly xx
7. 4v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 16,4a - 01.18,3aly xx
8. 4v o Éclair Rus / harri (RuKo) 16,6ake -- 01.18,5aly xx
9. 4v t Coral Foxy / Raimo (RRT) 17,2 -- 01.18,5aly
10. 4v o Copyright / (SnRa) 16,2a -- 01.18,5aly
4v o Chocofox Cram! / Miro (RuKo) 16,1ake -- - hpl

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v o Éclair Rus / (SnRa) 15,5a -- 01.15,1aly
2. 4v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 14,5 -- 01.15,1aly
3. 4v o Demogoblin Foxy / Taavi (RRT) 14,2a -- 01.15,2aly
4. 4v o Dieu En Colère / Anthonio K (KeKa) 15,6aly - 01.15,3aly x
5. 4v t Vivid Swan / Veikko (RRT) 13,4a -- 01.15,4aly
6. 4v o Lee Péché / (SnRa) 15,2 -- 01.15,5aly
7. 4v t Amelie De Valerie / Yrjö K (KeKa) 14,5ke - 01.15,6aly
8. 4v o Jungle Rumble / Matti K (KeKa) 15,1aly - 01.16,5aly
9. 4v t Warbird Foxy / Elena (RRT) 14,1a -- 01.16,5aly
10. 4v t Velocity Foxy / Emmi (RDT) 15,2ke - 01.16,5aly x
4v t Chocoline Snilli / (SnRa) 13,4a -- - k
4v o Radical Razorblade / Jaakko (RDT) 15,1ke - - hyl

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 7v t Spitfire Ach / Elina (RRT) 15,4a -- 01.15,7aly
2. 5v o Grant Snilli / (SnRa) 16,3a -- 01.16,2aly x
3. 8v t Nightbird Loisto / Noora (RDT) 16,3aly - 01.16,3aly
4. 5v o Bulletproof Burn / Sylve (Team Ninitra) 16,2 - 01.16,3aly x
5. 5v t Lava / Leopold (Team Ninitra) 15,3a - 01.16,4aly
6. 9v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 15,2 -- 01.16,5aly
7. 8v t Gilded Wings / Emma (Aghast) 15,5aly -- 01.17,1aly
8. 6v t Cream Coffee / (SnRa) 16,3a -- 01.17,3aly
8v t My Aberystwyth / Jake (Aghast) 15,5ake -- - hml

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Little Rocke / Simo (RDT) 14,0aly - 01.14,2aly
2. 5v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 14,2a -- 01.14,3aly
3. 7v o Frankie Four Hooves / Urmas (Team Ninitra) 14,3a - 01.14,3aly
4. 5v t Jillaroox / Tuulevi (RDT) 14,2aly - 01.14,5aly
5. 6v t Helium Pomp / Paavo (RRT) 14,5a -- 01.15,1aly x
6. 9v t Zar Chil Yel / Pasi (RDT) 14,2aly - 01.15,2aly xx
7. 7v o Beau Blue / Maksim (Team Ninitra) 14,1a - 01.15,3aly
8. 5v o OR'Aspirin Damage / Lauri (RDT) 14,2aly - 01.15,3aly
9. 9v o Echoes of the Past / Ada (Aghast) 14,2aly -- 01.15,5aly
5v t Fuchsia Snilli / siiri (RuKo) 14,3ake -- - hml
9v o Star Of Legolas / Katja (RDT) 14,3ake - - k

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 12,5a -- 01.13,2aly
2. 6v t Peaceful Rapunzel / rauli (RuKo) 13,5ly -- 01.13,3aly x
3. 7v o Troublemaker / (ARO) 13,2a -- 01.13,4aly xx
4. 9v o Advocate Majority / Mikko (RDT) 12,3aly - 01.13,4aly xx
5. 5v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 13,9a -- 01.13,5aly x
6. 6v o Décourage Lé Drago / mika (RuKo) 13,1aly -- 01.14,2aly x
7. 6v o Satané Piers / (SnRa) 13,4a -- 01.14,2aly
8. 6v t Graceful Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,2aly
9. 8v o Qui Vivra Verra / Harri K (KeKa) 12,5aly - 01.14,5aly
9v o Minotaure d'Athée / Edgar (Team Ninitra) 13,5a - - hll

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v t Jubilee Ach / (ARO) 13,6a -- 01.13,3aly
2. 7v t Ironique Smoke / (ARO) 12,3a -- 01.13,5aly
3. 7v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a - 01.13,6aly xx
4. 10v t Hiss My Kiss / Jenni L (KeKa) 13,4aly - 01.14,2aly
5. 10v o Firecracker Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.14,2aly
6. 5v t Raging Speed / (SnRa) 13,4a -- 01.14,2aly x
7. 9v t Roxann Snilli / (SnRa) 12,2 -- 01.14,2aly
8. 8v o Yves de Staël / Heimo (RRT) 12,3a -- 01.14,4aly x
9. 5v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,5aly

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v o Wildfire Ach / (ARO) 12,2a -- 01.13,2aly
2. 7v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,2aly
3. 11v t Kissmeralda Foxy / Taavi (RRT) 12,2a -- 01.13,4aly x
4. 6v o Practical Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,4aly
5. 6v o Ames Désordre / Aatu (RRT) 13,3a --   01.13,6aly
6. 6v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 13,3a -- 01.14,2aly
7. 7v o Seafarer Snilli / (SnRa) 13,2 -- 01.14,2aly
8. 6v o Archangel Ach / (ARO) 13,4 -- 01.14,4aly
9. 10v o Green Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.14,6aly

ryhmä 11
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o Cyberbattle Snilli / (SnRa) 10,7a -- 01.12,1aly
2. 9v t Enchantress Ach / (ARO) 10,8a -- 01.12,2aly
3. 11v t Cinnabar Smoke / Nea (RRT) 11,3a -- 01.12,4aly x
4. 9v o Crimson Ach / (ARO) 11,1a -- 01.12,5aly
5. 9v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a - 01.12,5aly
6. 11v o Long Way Snilli / (SnRa) 11,0a -- 01.12,5aly
7. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.13,2aly x
8. 9v t NORDIC Honky Tonk Bandonkadonk T / (SnRa) 11,7a -- 01.13,2aly
9. 7v o Yesterday Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.13,3aly
10. 8v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.13,5aly
11. 8v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.13,6aly
7v t Chianna D´eux / joni (RuKo) 11,3 -- - k

04. monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t Calista Foxy / Henni (RRT) 15,2a (m15,5a) -- 01.18,1maly x
2. 6v t Sayonara Rus / siina (RuKo) 20make -- 01.18,2maly x
3. 8v t Petra Loisto / Anna (RDT) 15,7aly (ei m-enn) - 01.18,3maly
4. 6v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) 16,2a (m17,2) - 01.18,5maly x
5. 6v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 16,2a (m17,3) - 01.18,5maly x
6. 9v t In My Mind / Spookiness (RDT) 16,2aly (ei m-enn) - 01.18,6maly x
7. 8v r KLP Katorznik / Hedda (Team Ninitra) 15,1a (m16,9a) - 01.19,3maly xx
8. 6v t Kislyi Lyudmila / Ida M (KeKa) 15,3ke (m17,8aly) - 01.19,5maly x
9. 5v t Le Coup De Foudre / Anna K (KeKa) 15,1aly (m20,6akp) - 01.19,6maly x

ryhmä 2
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Gambler Snilli / (SnRa) 14,1 (m17,4) -- 01.17,1maly xx
2. 6v t Imperia Snilli / (SnRa) 13,2a (m18,2a) -- 01.17,2maly x
3. 8v t OR'Cutie Pie / Minna W (KeKa) 13,2aly (m16,8aly) - 01.17,2maly x
4. 7v o Thaddée Duán / Hessi VR (KeKa) 13,3ke (m17,1aly) - 01.17,3maly x
5. 12v o Raptor V.R / tammi (ARO) 13,1a (16,0ma) -- 01.17,3maly xx
6. 7v t Radical Sabotage / (ARO) 14,2a (17,3ma) -- 01.17,3maly
7. 8v o Nightcrawler Ach / (ARO) 13,1a (17,0ma) -- 01.17,5maly xx
8. 12v o Glenturret Ach / (ARO) 13,2a (18,1ma) -- 01.18,3maly
9. 11v t Ailsa Ach / (ARO) 13,5 (18,4ma) -- 01.18,3maly x
10. 5v t Tout Doit Brûler / Saija A (KeKa) 14,2aly (m18,8akp) - 01.18,6maly x

ryhmä 3
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v o Twistoffate / (ARO) 12,3a (16,4ma) -- 01.17,3maly
2. 12v t Firetrix Ach / (ARO) 12,4a (15,0ma) -- 01.17,4maly
3. 10v o Pennywise / Peetu (RRT) 11,2a (m17,5) -- 01.17,5maly
4. 9v t Celestina Gue / siina (RuKo) 10,9aly (m15,1aly) -- 01.18,2maly
5. 7v t Eurythmics / (SnRa) 11,2a (m15,5a) -- 01.18,5maly
6. 12v o Harkness Ach / aksu (ARO) 12,1a (14,4ma) -- 01.18,5maly
7. 7v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 (m15,1) -- 01.18,5maly
8. 9v t Fuchsia Smoke / Alexandra (RRT) 12,1 (m15,7) -- 01.18,6maly
11v t Rhonda Foxy / Henni (RRT) 11,2a (m15,5) -- - hml

05. ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 2v o Tarmles Duán / miro (RuKo) p.18,2aly --  p.01.17,2aly xx
2. 2v o Rise Of Evil / (ARO) p20,6a -- p.01.17,5aly
3. 2v o Deveron Ach / (ARO) p18,4a -- p.01.17,5aly
4. 2v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.17,5a -- p.01.17,6aly
5. 2v t Dezshayla Dawn / risto (RuKo) p.21,0aly -- p.01.18,1aly x
6. 2v o Druson Dawn / siina (RuKo)  p.22,0aly -- p.01.18,4aly
7. 2v t Echo Ach / (ARO) p17,6a -- p.01.18,5aly

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 3v t Stone Cold Sober / hannu (RuKo) p.14,2aly -- p.01.13,2aly
2. 3v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.14,1a -- p.01.13,4aly
3. 3v o Run For The Money / Yrjö K (KeKa) p.11,5aly - p.01.13,4aly
4. 3v t Radiant Ashei / Yrjänä K (KeKa) p.14,2aly - p.01.13,5aly xx
5. 3v t Magearna Snilli / (SnRa) p.14,5a -- p.01.13,6aly xx
6. 3v t Exorbitance Duán / Henri YK (KeKa) p.13,0aly - p.01.14,1aly
7. 3v t Sadistic Paranoia / Harri K (KeKa) p.12,5aly - p.01.14,2aly
8. 3v o Challenger Stain / (ARO) p14,9a -- p.01.14,2aly
9. 3v o Death Ray / (ARO) p14,5a -- p.01.14,5aly xx

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
1. 5v t Re-Sublimity / Anna K (KeKa) p.10,2aly - p.01.11,1aly
2. 6v t Fortune Maker / Henri YK (KeKa) p.10,1aly - p.01.11,3aly
3. 6v o Zealous Duán / Hessi VR (KeKa) p.10,6aly - p.01.11,3aly xx
4. 4v t Nightmare Ballet / (ARO) p12,2a -- p.01.11,8aly x
5. 4v t Inquisitively Duán / Anthonio K (KeKa) p.10,1aly - p.01.12,2aly xx
6. 4v t Indictment / Mika J (KeKa) p.10,5aly - p.01.12,3aly
7. 5v t Dragonizer Depac / simo (RuKo) p.10,2aly -- p.01.12,3aly x
8. 4v t Aberrant Riddle / Saija A (KeKa) p.10,5aly - p.01.12,3aly
9. 4v o Disaster Armor / Yrjänä K (KeKa) p.10,1aly - p.01.12,4aly
10. 4v o Armsel Striker / Marko S (KeKa) p.10,2aly - p.01.12,4aly x
4v o Menace Of Vanity / Matti K (KeKa) p.10,2aly - - k

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v t Heaven Destruction / mauri (RuKo) p.09,5aly -- p.01.09,1aly
2. 5v o Grim Kismet / Mika J (KeKa) p.09,3aly p.01.09,1aly
3. 5v o Sheriff Ach / (ARO) p09,7a -- p.01.09,6aly x
4. 5v o Miracle Flight / Matias A (KeKa) p.09,4aly - p.01.10,2aly
5. 6v o To The Limit / Anna K (KeKa) p.09,1aly - p.01.10,3aly
6. 6v o Kingdomless Prince / Matti K (KeKa) p.09,1aly - p.01.10,3aly
7. 6v t Wraith Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.10,5aly
7v t Diabolical Ach / (ARO) p08,9a -- - hll

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v o Dream Crusader / Harri K (KeKa) p.09,6aly - p.01.09,1aly
2. 6v t Drop Dead Cynical / Hessi VR (KeKa) p.09,3aly - p.01.09,2aly xx
3. 5v o Alpha Ach / (ARO) p09,9a -- p.01.09,3aly
4. 5v o Abysmal Prince / Marko S (KeKa) p.09,2aly - p.01.09,6aly
5. 7v t Hellfire Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.10,3aly x
6. 5v o Caesarion Cyra / Anthonio K (KeKa) p.09,1aly - p.01.10,5aly xx
7. 7v o Pathfinder Ach / (ARO) p09,3a -- p.01.10,6aly
6v o Disaster Depac / Yrjö K (KeKa) p.09,2aly - - k

06. ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

ryhmä 1
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 3v o Aken Longmorn / (ARO) 3.01,5a -- 03.02,2aly x + 100v€ uudesta rataennätyksestä
2. 3v o Radical Gotcha! / Spookiness (RDT) 2.59,5aly - 03.02,2aly
3. 3v o Toy's Jimmy / (SnRa) 3.02,4a -- 03.02,3aly
4. 3v o Narrilaivan Giblin / Anna (RDT) 2.56,2aly - 03.03,2aly xx
5. 3v t Toy's Cathrine / (SnRa) 3.01,2a -- 03.03,2aly
6. 3v o Taikova Taateli / Leila K (KeKa) ei enn. - 03.03,6aly x
7. 3v o Aken Tormore / (ARO) 3.17,2 -- 03.05,6aly

ryhmä 2
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 6v t Toy's Phillippa / (SnRa) 2.47,3a -- 02.50,2aly xx
2. 4v o Narrilaivan Snape / Eevi (RRT) 02.54,6ly -- 02.50,3aly x
3. 6v o Toy's Hemming / (SnRa) 2.45,5a -- 02.51,2aly
4. 5v o Toy's Kaspar / (SnRa) 3.00,2a -- 02.51,3aly
5. 5v t Toy's Peggy / (SnRa) 2.44,3a -- 02.51,6aly
6. 6v t Toy's Skadlig Carin / Sylvi (RRT) 02.50,0ly -- 02.52,4aly
7. 5v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.45,5a -- 02.53,1aly
8. 4v t Radical Distress / Emmi (RDT) 2.53,2aly - 02.53,5aly x

ryhmä 3
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 8v t Fool's Cookie Kiss / (SnRa) 2.25,3a -- 02.32,2aly
2. 6v t Toy's Lotten / Greetta (RRT) 02.30,6aly -- 02.32,2aly x
3. 7v t Nerissa Duán / Minka (RRT) 02.27,8ly -- 02.32,4aly x
4. 17v t Aken Mollie / (ARO) 2.28,5a -- 02.33,6aly
5. 7v o Toy's Gullgosse / (SnRa) 2.30,6a -- 02.35,3aly
6. 11v t Narrilaivan Elise / Noora (RDT) 2.25,5aly - 02.35,4aly x
7. 8v t SB Snäckan / (StRa) 2.27,1aly -- 02.35,5aly
18v o Aken Davis / uuna (ARO) 2.30,6a -- - hll

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 8v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.29,5a -- 02.32,2aly
2. 9v o Toy's Mårten / (SnRa) 2.26,1a --  02.32,2aly

3. 9v t SB Snutten / (StRa) 2.25,1aly -- 02.32,3aly
4. 8v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.25,2a -- 02.32,5aly
5. 7v o Toy's Franklin / (SnRa) 2.32,1a -- 02.33,4aly
6. 9v o Toy's Värne / (SnRa) 2.25,5a -- 02.33,4aly
6v t Mion Neidonkorento / Eetu (RRT) 02.34,2aly -- - hll
7v t Radical Redberry / Inka (RDT) 2.29,6aly - - k

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 13v o Toy's Capriole / (SnRa) 2.20,2a -- 02.30,3aly
2. 9v o Fredrikson Duán / (SnRa) 2.20,2a -- 02.30,4aly
3. 9v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.24,8 -- 02.31,4aly x
4. 9v t Toy's Elianne / (SnRa) 2.23,3a -- 02.32,5aly
5. 16v t SB Lumikuningatar / (StRa) 2.20,1aly -- 02.33,1aly
6. 14v o Toy's Thomas / (SnRa) 2.22,4a -- 02.33,3aly
7. 8v o North Hemp / (SnRa) 2.24,5a -- 02.33,3aly
8. 13v t Narrilaivan Megalomania / (StRa) 2.22,2aly -- 02.33,5aly
9. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.20,6aly -- 02.33,6aly
11v o Fall Islet / (SnRa) 2.20,5a -- - k

ryhmä 6
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 18v o Muhkumohko JM / (StRa) 2.12,5aly -- 02.30,5aly x
2. 7v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.18,7ly -- 02.30,6aly
3. 14v t Anastacia Go / (StRa) 2.15,3aly -- 02.30,6aly
4. 7v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.19,2aly -- 02.31,2aly
5. 16v o Twist I.F. / leksi (ARO) 2.19,0a -- 02.31,3aly
6. 18v t Essie TUM / (StRa) 2.17,5lay -- 02.31,4aly
7. 18v o Aken Crowley / tapio (ARO) 2.19,2a -- 02.33,2aly xx
8. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly -- 02.33,3aly
16v o Aken Harmaajalka / hilla (ARO) 2.13,4a -- - k

07. monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

1. 12v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.26,5a (2.38,7ma) -- 02.46,3maly
2. 12v o Aken Dalmore / (ARO) 2.32,5ma (2.32,8) -- 02.46,5maly
3. 8v o Ankara Ananas Go / Leila K (KeKa) 2.15,2aly (m2.28,1aly) - 02.46,5maly
4. 7v t Neiming Girl / Anna (RDT) 2.47,1aly (ei m-enn) - 02.46,6maly xx
5. 14v t AH Keiju / (ARO) 2.30,7a (3.03,0ma) -- 02.46,6maly
6. 9v o It's Coming Soon / Emmi (RDT) 2.36,6aly (ei m-enn) - 02.47,2maly
7. 12v t Aken Bowmore / (ARO) 2.35,1a (2.48,3ma) -- 02.48,4maly
8. 5v t Pompeji Suspiria / Spookiness (RDT) 2.47,3aly (ei m-enn) - 02.50,3maly
12v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.26,6a (2.45,6ma) -- - hyl

08. ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

ryhmä 1
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 3v o Heartstone RC / Milla (RRT) 2.18,3aly -- 02.14,3aly x
2. 3v t Aken Scapa / (ARO) 2.06,4a -- 02.15,4aly xx
3. 3v o Aken Mortlach / (ARO) 2.09,2a -- 02.15,6aly xx
4. 3v t Vehkakorven Berit / (SnRa) ei enn. -- 02.16,1aly
5. 3v t Barbarella RC / Spookiness (RDT)  ei enn. - 02.16,2aly
6. 3v t Love To Bits / Anna (RDT) ei enn. - 02.16,3aly
3v o Top Priority / Laura (RDT) ei enn. - - hll
3v o Capoeira Warrior / Emmi (RDT) ei enn. - - hyl
3v o Radical Grimmer / Noora (RDT) 2.18,3aly - - hll

ryhmä 2
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
1. 4v t Eirhild Rys / Milia K (KeKa) 2.10,3aly - 02.14,1aly x
2. 4v t Gilthoniel Go / Leila K (KeKa) 2.11,6aly - 02.14,3aly
3. 4v t Hoplem Solveig / Nea (RRT) 02.16,1aly -- 02.14,6aly xx
4. 4v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 2.22,1a -- 02.15,2aly
5. 4v t Gertrude / Fanni (RRT) 02.16,0ly -- 02.15,2aly
6. 4v t Godiva Rys / Hessi VR (KeKa) 2.10,2aly - 02.15,2aly
7. 4v t Betty Blue RC / Stiina (RDT) 2.11,5aly - 02.15,4aly
8. 4v o Hampus NRL / Toni (RDT) 2.15,1ly - 02.15,5aly
9. 4v t Toy's Liselotte / (SnRa) 2.23,2a -- 02.15,5aly
4v t Bellaire RC / Inka (RDT) 2.14,2aly - - k

ryhmä 3
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
1. 7v t Thiara B / Helmi (RRT) 02.04,2aly -- 02.05,1aly
2. 8v o Aken Agmundr / (ARO) 2.08,5a -- 02.05,1aly
3. 11v t Ønsk Tillit / (SnRa) 2.03,2a -- 02.05,3aly
4. 5v o Toy's Herting / (SnRa) 2.10,6a -- 02.05,4aly x
5. 8v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 2.01,5a -- 02.05,4aly
6. 6v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 2.02,2a -- 02.06,2aly
7. 14v o Aken Magni / jonttu (ARO) 2.04,4a -- 02.06,4aly
8. 5v o Jerker Rys / Anna K (KeKa) 2.08,4aly - 02.06,5aly
9. 7v t Toy's Agata / Eetu (RRT) 02.00,9ly -- 02.07,2aly
10. 5v o Draco B / Anniina (RRT) 02.16,2ly -- 02.07,2aly
5v o Hoplem Olaf / Mikaela (RRT) 02.17,2ly -- - hyl
12v t Aken Brackla / (ARO) 2.00,4a -- - hpl

ryhmä 4
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 7v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 57,3a -- 01.59,1aly
2. 7v o Hevioso RC / Anni (RDT) 1.58,3ly - 01.59,2aly
3. 5v t Toy’s Duva / (SnRa) 57,2a -- 01.59,3aly
4. 9v t Toy’s Nicoletta / (SnRa) 54,6a -- 01.59,3aly
5. 6v t JK Jasna / (SnRa) 58,4a -- 01.59,5aly xx
6. 6v o Jaguar Go / (SnRa) 59,6a -- 02.00,1aly
7. 11v t Audrea B / Hessi VR (KeKa) 1.55,3aly - 02.00,2aly
8. 10v t Kvinna / (SnRa) 55,4a -- 02.00,3aly
9. 8v o Nappula Speed / (SnRa) 55,1a -- 02.00,5aly xx
10. 7v o Toy's Bjarte / (SnRa) 55,3a -- 02.01,6aly x
9v o Lyngensyngen / (StRa) 1.59,6aly -- - k

ryhmä 5
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 9v o Helmer Gull / (SnRa) 48,6a -- 01.58,4aly
2. 8v o Toy's Gilbert / (SnRa) 49,4a -- 01.58,5aly
3. 7v o GW Kåre / Elviira (RRT) 01.48,8ly -- 01.59,1aly x
4. 18v t SB Darling / (StRa) 1.50,4aly -- 01.59,2aly
5. 8v t Toy's Majlis / (SnRa) 53,3a -- 01.59,3aly
6. 9v t SB Breler / Stra 1.49,5aly - 01.59,4aly
7. 9v t Toy’s Pärla / (SnRa) 53,4a -- 02.00,2aly
8. 8v o Sjötroll Duán / (SnRa) 53,3 -- 02.00,2aly
9. 11v o Toy’s Bjorn / (SnRa) 48,5a -- 02.00,3aly x
10. 15v o Tomahawk / (SnRa) 48,3a -- 02.00,4aly x
11. 7v o Cresendon Godric / Henni (RRT) 01.51,2aly -- 02.00,5aly xx
7v o Victor Rem / (StRa) 1.50,6aly -- - hpl

ryhmä 6
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve
1. 11v o Toy’s Staffan / (SnRa) 44,8 -- 01.58,3aly x
2. 11v o SB Aston Martin / (StRa) 1.43,2aly -- 01.58,4aly
3. 9v t Aken Sassa / (SnRa) 46,4a -- 01.59,4aly
4. 14v t Toy’s Idelle / (SnRa) 44,1a -- 02.00,2aly
5. 14v o SRR Leonti / (StRa) 1.42,3aly -- 02.00,2aly
6. 13v t Sigrid REC / (SnRa) 44,0 -- 02.00,2aly
7. 12v o Svante Snilli / (SnRa) 44,4a -- 02.00,3aly xx
8. 17v o DT Promises / (StRa) 1.41,3aly -- 02.00,3aly
9. 9v t Toy's Evelina / (SnRa) 45,8a -- 02.00,4aly
10. 14v o Toy’s Knut / (SnRa) 43,4a -- 02.00,4aly
11. 10v t Toy's Elvira / (SnRa) 44,3 -- 02.00,5aly
18v o Aken Heimdall / jaakko (ARO) 45,2a -- - hll

09. monté, ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 300ve+
loimi - 250ve - 200ve - 150ve - 100ve - 50ve
P: 400ve+
loimi - 350ve - 300ve - 250ve - 200ve - 100ve
P: 500ve+
loimi - 430ve - 360ve - 290ve - 220ve - 150ve

1. 11v t Toy's Lifana / Anna K (KeKa) 1.54,5aly (m2.00,2aly) - 01.58,1maly x
2. 18v t Aken Trilla / saana (ARO) 46,4a (56,2ma) -- 01.58,6maly
3. 12v o Aken Mhor / (ARO) 45,3a (59,3ma) -- 01.58,6maly
4. 16v t Aken Embla / puntti (ARO) 43,6a (58,4ma) -- 01.59,3maly
5. 14v t Aken Astrid / jere (ARO) 46,8a (56,4ma) -- 01.59,5maly x
6. 12v t Aken Isle / (ARO) 51,7 (58,4ma) -- 02.00,1maly xx
12v o Toy's Vivandill / Hessi VR (KeKa) 1.44,1ly (m1.53,2aly) - - k