VRER-ravit 11.02.2017
Tervetuloa
Aken ravitallin VRER:n alaisiin raveihin!
Osallistuminen ja rajoitukset
-
rajattomasti hevosia / omistaja
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan
tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat
Osallistumiset
os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit78
Muodossa lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja
(seura) ennätys (monté-enn.) -
Huom! Monté-ennätys vain montelähtöihin
(ilmoita myös kärryennätys mikäli hevosella on
sellainen).
Lähdöt
Opetuslähtö
1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille
Lähtö 1.
Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 2.
Ryhmäajo 1609m, monté, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 3.
Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 4.
Ryhmäajo 1609m, monté, lämminveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 5.
Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
Lähtö 6.
Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
Lähtö 7.
Ryhmäajo 1100m, monté, A-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
Lähtö 8.
Ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
Lähtö 9.
Ryhmäajo 1609m, monté, B-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
Osallistujat/tulokset
Opetuslähtö
1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
-
Koelähtö
1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
1. 2v o
Oxford Rus / Mikko P (RuKo) -- 1.38,1ke - hyväksytty
2. 2v o I´m Perfect Rus / Sami T (Ruko) -- 1.38,2ke -
hyväksytty
Koelähtö
2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
1. 3v t
Ruskon Helmiina / Risto H (RuKo) -- 1.45,9ke -
hyväksytty
2. 3v o Theotorden / Sami T (RuKo) -- 1.47,8ke -
hyväksytty
3. 3v o Ruskon Hallasurma / Rauno S (RuKo) -- 1.48,1ke -
hyväksytty
4. 3v t Ruskon Sulotar / Olli U (RuKo) -- 1.48,4ke -
hyväksytty
Koelähtö
3. Tasoitusajo 2100m peitsareille
-
Lähtö
1. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
ryhmä 1
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 3v o
AH Sysi / (ARO) 34,2 -- 33,7aly
2. 3v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 01.55,5ke
xx -- 33,9aly
3. 3v t AH Chione / (ARO) 37,1 -- 34,0aly
4. 3v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 01.46,3ke --
34,2aly
5. 3v t Sølv's Legendaarinen Moka / (KiRa)
01.43,4ke -- 34,2aly
6. 3v t Sølv's Tuonelan Tanssi / (KiRa) 36,4aly --
34,5aly
7. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa)
01.50,3ke xx -- 34,8aly
8. 3v o AH Vääpeli / (ARO) 38,1a -- 35,2aly
9. 3v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 01.51,7ke --
35,4aly
10. 3v t Sølv's Mikä-Mikä-Maa / (KiRa) 45,3aly x
-- 35,7aly
11. 3v o Radikaali Weijari / Anna (RDT) 34,2ke -
35,8aly
ryhmä 2
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1.
4v o AH Finlaggan / (ARO) 34,6a -- 31,9aly
2. 4v t AH Höstblom / Eve (Salta) 35,3aly -- 32,0aly
3. 4v t AH Furstinna / (ARO) 34,8a -- 32,4aly
4. 4v o Encore / Spookiness (RDT) 35,2ake - 32,6aly
5. 4v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 37,5 --
32,6aly
6. 4v o AH Vildvittra / (ARO) 35,1a -- 32,7aly
7. 4v t Saltan Hahtuva / Maija (Salta) 34,2ake --
34328aly
8. 4v t Kekan Satiiri / (ARO) 34,3a -- 32,9aly
9. 4v t Ruskon Lennotar / Ville (Salta) 35,2ake -- 331aly
10. 4v t Repolan Ikiliikkuja / Laura (RDT) 34,6ake -
33,1aly
ryhmä 3
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1. 4v t
Repolan Varjosielu / (KiRa) 24,5ly -- 29,8aly
2. 4v t AH Lakuriina / Inka (RDT) 33,2ake - 30,1aly
3. 4v t AH Sadetanssi / (ARO) 32,1 -- 30,2aly
4. 4v t Repolan Vainotar / (KiRa) 26,5ly -- 30,3aly
5. 4v o AH Irokeesi / (ARO) 33,5a -- 30,3aly
6. 4v o Repolan Topias / (KiRa) 27,2ly --
30,5aly
7. 4v t Emriika W.E.I. / Tomi (VTRS) 33,6ake -30,6aly
8. 4v o Saltan Vääristymä / Amelie (Salta) 32,3ake --
30,8aly
9. 4v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 28,2ly x -- 30,8aly
10. 4v t Duanin Metsätähti / (ARO) 30,1a -- 31,2aly
ryhmä 4
P: 1800ve+loimi - 1100ve - 750ve - 350ve (- 170ve)
1. 5v o
Riisiviini / Kalevi (DS) 30,4a -- 32,9aly
2. 5v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 36,4a --
33,3aly
3. 5v t Runokolibri / Helena (DS) 35,2a -- 33,5aly
4. 5v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 33,5a --
33,5aly
5. 5v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 31,3a -- 33,6aly
6. 5v o Rubiinityranni / Reino (DS) 33,1a -- 33,7aly
7. 6v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,4a -- 33,8aly
8. 5v r Duanin Pataässä / Viljo (ARO) 34,5a -- 33,8aly
9. 5v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 35,3a --
34,2aly
10. 5v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 33,5a -- 34,5aly
11. 5v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 34,5a -- 34,5aly
12. 5v t Kukkujarääkkä / reibili (DS) 36,1a -- 34,8aly
ryhmä 5
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 5v o
Vilmerin Ralli / Jenna (VTRS) 29,2ake - 28,7aly
2. 6v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 29,1a --
28,7aly
3. 5v t Saltan Sumuverho / Paula (Salta) 28,4ke --
28,9aly
4. 6v o Savun Capina / Timo (DS) 28,6a -- 28,9aly
5. 5v o Vääpeli / Ilmari 01.29,3ly - 29,0aly
6. 6v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 29,3a --
29,1aly
7. 6v o O.R. Hotrotti / Noora (RDT) 28,2ake
- 29,3aly
8. 6v t Miikun Pissis / Aki (DS) 29,5a -- 29,3aly
9. 5v t Saltan Lankeemus / Markus (Salta) 29,8ake --
29,5aly
10. 5v o Elohopea W.E.I. / Disa (KaRa) 29,2ake -
29,5aly
11. 6v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 29,1a --
29,6aly
12. 6v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 28,3a --
29,8aly
ryhmä 6
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 6v o
AH Motivaatio / Hilla (DS) 26,3a -- 25,8aly
2. 12v t Popanpiina / Piia (Nase) 26,5a -- 25,9aly
3. 10v t Iki-Fiina / (ARO) 26,1a -- 25,9aly
4. 11v t Narrilaivan Valtiatar / Taru (NaSe) 26,2a
-- 26,0aly
5. 6v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 27,5a --
26,3aly
6. 7v t AH Caolila / (ARO) 27,2a -- 26,7aly
7. 6v t Piinaava Hiljaisuus RC / Emmi (RDT)
26,9ake - 26,7aly
8. 5v o AH Zombie / (ARO) 27,1a -- 26,9aly
9. 5v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 27,4a -- 27,0aly
10. 6v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 26,4a --
27,1aly
11. 7v o Taipaleen Tiikeri / (KiRa) 26,2aly --
27,2aly
12. 7v t Taika-Haly / Matias (VTRS) 28,1ake -
27,4aly
ryhmä 7
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 7v o
Kekan Valtias / (ARO) 24,9a -- 25,1aly
2. 10v o WN Opaali / Erkki Takala (Team Pihkola)
25,7aly - 25,3aly
3. 14v o O.R. Romulus / (ARO) 24,8a -- 25,4aly
4. 9v o Amerikan Neilikka / Oona (RDT) 25,3ake
-25,4aly
5. 5v o Iki-Fabian / Joonas (VTRS) 25,2ake - 25,7aly
6. 10v o Aavekuu / (ARO) 24,8a -- 25,9aly
7. 5v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a --
26,1aly
8. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 25,2ke -- 26,1aly
9. 7v o Hämeen Vihuri / Leena (RDT) 25,3ake -
26,5aly
10. 7v o Savun Carmiva / (ARO) 25,2a -- 26,5aly
11. 10v o Kullantakoja / (ARO) 25,5a -- 26,6aly
12. 8v t AH Pikku-Harha / (ARO) 25,3a -- 26,8aly
ryhmä 8
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 10v
t Liian Hopee / (ARO) 24,5a -- 24,3aly
2. 10v t Savun Valkea / (ARO) 24,1a -- 24,3aly
3. 11v t Savun Camomilla / Milla (NaSe) 24,2a --
24,5aly
4. 10v t AH Edra / (ARO) 24,2a -- 24,7aly
5. 6v t Helmi Linja / (KiRa) 01.24,1ake -- 24,7aly
6. 6v t Tuonelanmäen Nirvana / (KiRa) 01.24,1aly --
24,8aly
7. 6v t Tähtiainesta /
Janne 01.24,5aly - 24,9aly
8. 13v o Narrilaivan Lemmenloppu / Sampo (NaSe)
24,5a -- 25,1aly
9. 9v t Narrilaivan Vaimoke / Minni (NaSe) 24,2a --
25,2aly
10. 6v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 24,4a --
25,3aly
11. 10v o Loisto-Welmu / Pertti (RDT) 24,3ake -
25,3aly
12. 10v t Loisto-Vinha / Kalle (RDT) 24,4ake -
25,5aly
ryhmä 9
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 12v
o Vekkulin Vallaton / Toni (NaSe) 23,1a -- 24,2aly
2. 10v t Tierra's Bahula / (StRa) 22,2aly -- 24,3aly
3. 12v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.23,5ake --
24,3aly
4. 13v t AH Inkivääri / (ARO) 20,9a -- 24,5aly
5. 13v o Narrilaivan Qaa / Jukka (NaSe) 23,3a --
24,5aly
6. 8v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 23,8ake --
24,6aly
7. 11v t Narrilaivan Kalpeakasvo / Kalle
(Nase) 23,1a -- 24,7aly
8. 12v o AH Harhauttaja / (ARO) 23,2a -- 24,7aly
9. 8v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly --
24,8aly
10. 7v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.23,3aly --
24,9aly
11. 12v t AH Balleriina / vilma (ARO) 23,2a --
24,9aly
12. 5v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.21,2ly --
25,1aly
Lähtö
2. Ryhmäajo 1609m, monté, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
ryhmä 1
P: 1800ve+loimi - 1100ve - 750ve - 350ve (- 170ve)
1. 7v t
Savun Raivotar / Siina (RuKo) 30,4make -- 36,4maly
2. 8v t Dii-Dii Daalia / Katja (RDT) 35,1ake (ei
m-enn.) - 36,5maly
3. 5v t Snillin Aamutuima / Spookiness (RDT) 32,1ake
(ei m-enn.) - 36,8maly
4. 6v t Hiluvitka / Taija (RuKo) 30,3make --
37,1maly
5. 5v o O.R. Keisari / Laura (RDT) 31,3ake
(ei m-enn.) - 37,3maly
ryhmä 2
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v o
AH Pikku-Velmu / (ARO) 27,2a (31,4ma) -- 30,3maly
2. 9v o AH Kronos / (ARO) 26,2a (32,4ma) -- 30,4maly
3. 9v o Senaattori / reibili (DS) 24,5a (m35,4ake)
-- 30,5maly
4. 5v t Kekan Jekutar / Anna (RDT) 28,3ake (ei
m-enn.) - 30,8maly
5. 7v t Snillin Hallamarja / Sanni (RuKo) 29,5make
-- 30,9maly
6. 9v o Duanin Mysteeri / Jarmo (DS) 24,5a
(m35,4ake) -- 31,3maly
7. 13v o AH Hallusinaatio / (ARO) 24,1a
(28,3ma) -- 31,5maly
8. 6v t Valtarian Vippaskonsti / Niina (RuKo)
29,4make -- 31,7maly
9. 7v t Repolan Huurre / Ellu (Salta) 24,3ly
(27,6make) --31,8maly
10. 8v t AH Salamatar / (ARO) 28,1a (32,3ma) --
31,9maly
11. 12v t AH Härskarinna / (ARO) 24,1a (27,4ma) --
32,2maly
12. 8v t Ruskon Jovanda / Anni (RuKo) 28,3make --
32,3maly
ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 8v o
Ruskon Urho / Hanna (RuKo) 26,4make -- 27,5maly
2. 13v o Saltan Pinnari / Paula (Salta) 20,2aly
(25,4make) -- 27,6maly
3. 14v t AH Tuiverrus / (ARO) 24,3a (26,5ma) --
27,8maly
4. 9v t Senhorita / Jannika (DS) 23,2a (ei m-enn) --
27,9maly
5. 11v o Pika-Ristikko / Sanna (RuKo) 25,5make --
28,0maly
6. 14v t AH Calla / (ARO) 22,4a (26,1ma) -- 28,1maly
7. 12v o Saltan Retale / Maija (Salta)
20,2aly (25,1make) -- 28,1maly
8. 14v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 23,0a (26,4ma)
-- 28,4maly
9. 14v o AH Comanche / (ARO) 23,1a (27,5ma) --
28,4maly
10. 10v o Xin Birk / Amelie (Salta) 23,6aly
(25,5make) -- 28,5maly
11. 10v o O.R. Loimuri / Eve (Salta) 21,2aly
(25,2maly) -- 28,6maly
Lähtö
3. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1000ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
ryhmä 1 ajettu
tasoitusajona!
P: 1000ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 2v t
Chocoholic Cram! / Emmi (RDT) 18,5ake - 17,7ly
2. 2v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT)
23,7ke - 17,9ly
3. 2v t OR'Blair Gold / (KiRa) 19,5aly -- 17,9ly
4. 2v t Imperial Ach / Noora (RDT) 18,1ake - 17,8ly
5. 2v o OR'Knock Down / (KiRa) 18,2aly -- 17,9ly
6. 2v o Less Is More RC / Laura (RDT) 23,5ke -
18,1ly
7. 2v t Grusha / (Roa) 21,3aly - 18,2ly
8. 2v o Crownless Ach / (ARO) 19,8a --
18,2ly
9. 2v o Firelord Ach / (ARO) 19,3a -- 18,3ly
10. 2v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 17,5ly
11. 2v t Winterheart Ach / (ARO) 19,7a -- 18,4ly
12. 2v t Atmosfernyy Sery / (KiRa) 01.16,2aly --
17,6ly
13. 2v t Red Queen Ach / (ARO) 19,8a -- 18,6ly
14. 2v t Pretty Sweet RC / Anna (RDT) 19,3ake -
18,7ly
ryhmä 2
P: 1000ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 3v o
Sébastien Duán / Sebastian (DS) 18,3a -- 16,8aly
2. 3v o Arran Ach / (ARO) 17,4a -- 16,9aly
3. 3v o Quousic RAT / Piia (DS) 17,5a -- 16,9aly
4. 3v o Brimstone Ach / (ARO) 17,6a -- 17,0aly
5. 3v t Zaria Ach / (ARO) 17,5a -- 17,0aly
6. 3v t Nighthawk RC / (ARO) 18,2a --
17,2aly
7. 3v t Night Warrior / (KiRa) 01.18,3ke x --
17,3aly
8. 3v t Zéphirin Duán / Seppo (DS) 17,3a --
17,4aly
9. 3v o Onesimé Duán / Sergei (DS) 17,4a --
17,5aly
ryhmä 3
P: 1000ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 3v t
Firecharm Ach / (ARO) 16,3a -- 15,5aly
2. 3v o Radical Wailord / Petri (RDT) 16,3ake -
15,8aly
3. 3v o Archduke Foxy / (KiRa) 01.17,1aly --15,9aly
4. 3v o Chapagne / Ilmari 01.16,3ke - 15,9aly
5. 3v o Ubiquitous / Helena (DS) 17,1a -- 16,2aly
6. 3v t Anziyan / Gustav (DS) 16,2a --
16,3aly
7. 3v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,1aly -- 16,4aly
8. 3v t Tik Tik Boom RC / Inka (RDT) 16,4ake -
16,4aly
9. 3v o Clockwork Foxy / (KiRa) 1.16,3aly -- 16,6aly
10. 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 01.17,1aly -- 16,8aly
ryhmä 4
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 5v t
Alyona Rose / Jenna (VTRS) 17,3ake -16,8aly
2. 5v t Radical Momentum / Heini (DS) 16,3a --
16,9aly
3. 6v t Thowra / Pietari (DS) 16,5a -- 17,0aly
4. 5v o Undecided Duán / Hevi (DS) 16,3a -- 17,1aly
5. 5v t Ames Chérubin / Magnus (DS) 16,4a --
17,1aly
6. 5v o Berengere / Igor (DS) 16,6a --
17,2aly
7. 5v t Bianca Duán / Aaro (DS) 16,4a -- 17,3aly
8. 4v t Bed Time Story / Janne 01.16,3ly - 17,5aly
9. 4v t Primrose Lake / Disa (KaRa) 17,1ake -
17,6aly
10. 4v o Fireking Ach / (ARO) 16,2 -- 17,7aly
ryhmä 4
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 6v o
Camaro Foxy / (ARO) 15,9a -- 15,4aly
2. 4v t Lara de Rivière / Joonas (VTRS) 15,3ake -
15,5aly
3. 5v o Ghislain / Riina (DS) 15,2a -- 15,6aly
4. 5v o Maksimilien / Jarmo (DS) 15,6a -- 15,6aly
5. 5v t Fool's Aviator / Aada (NaSe) 15,3a --
15,8aly
6. 5v o Térence / Jorma (DS) 16,2a --
15,8aly
7. 5v o Varfolomei / Heluna (DS) 15,5a -- 15,9aly
8. 5v t Marguerite / Sami (DS) 16,2a -- 16,0aly
9. 5v t Valéry / Reino (DS) 16,2a -- 16,0aly
10. 5v t Creeping Rozaliya / Shavo (NaSe) 15,5a --
16,2aly
ryhmä 5
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 6v t
Katrinz / Ville (DS) 15,1a -- 14,8aly
2. 9v t Nightbird Loisto / Liisa (RDT) 14,7ake -
14,8aly
3. 5v o Premier Quartier / Matias (VTRS) 15,0ake -
14,9aly
4. 4v t Penélope Rus / (ARO) 14,6a -- 14,9aly
5. 6v t El Camino Snilli / (ARO) 15,0a -- 15,0aly
6. 9v t Petra Loisto / Mari (RDT) 14,5ake -
15,0aly
7. 5v t Hey Lady Who / Lauri (NaSe) 14,5a -- 15,1aly
8. 8v t Bluebell Ach / (ARO) 15,3a -- 15,2aly
9. 10v t In My Mind / Maiju (RDT) 15,3ake - 15,3aly
ryhmä 6
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 9v t
Radical Sabotage / (ARO) 14,2a -- 14,5aly
2. 6v t Velocity Foxy / Sari (RDT) 14,3ake - 14,5aly
3. 5v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 14,4a --
14,6aly
4. 6v t Druzhina / Mikko (DS) 14,4a -- 14,6aly
5. 9v t Fool's Eleison / Elli (NaSe) 14,4a --
14,8aly
6. 5v t Gwendoline / Timo (DS) 14,4a --
14,8aly
7. 7v t Peony Burn / (ARO) 14,1a -- 15,0aly
8. 4v t Your Betrayal / (KiRa) 14,1aly -- 15,1aly
9. 6v o Radical Razorblade / Onni (RDT) 14,4ake -
15,3aly
10. 7v t Jillaroox / Anni (RDT) 14,1ake - 15,4aly
ryhmä 7
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 12v
o Matchbox Luned / Matti (NaSe) 13,4a -- 13,2aly
2. 6v t Acquiring Dream / Tomi (VTRS) 12,2aly -
13,4aly
3. 7v o OR'Aspirin Damage / Lassi (RDT) 13,8ake -
13,4aly
4. 5v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 13,2a -- 13,6aly
5. 10v o Star Of Legolas / Tiina (RDT)
12,1aly - 13,6aly
6. 9v o Totally Bonkers / Tanja (NaSe) 13,2a --
13,8aly
7. 5v t Honey Style / (KiRa) 13,3aly -- 13,8aly
8. 9v o Little Rocke / Alisa (RDT) 13,2ake - 14,1aly
ryhmä 8
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 10v
o Advocate Majority / Hilma (RDT) 11,4aly - 12,1aly
2. 11v o Crimson Ach / (ARO) 10,2a -- 12,2aly
3. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 01.10,2ake
x -- 12,4aly
4. 4v t Firefly Ach / (ARO) 11,3a -- 12,5aly
5. 6v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa)
01.11,4alyx -- 12,6aly
6. 8v t OR'Paranormal Princess / (KiRa) 01.10,2ake
-- 12,6aly
7. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly
-- 12,7aly
8. 7v Dancing with the Devil / (KiRa) 01.10,2aly --
12,7aly
9. 11v t Enchantress Ach / (ARO) 10,6a -- 12,8aly
10. 9v t Ironique Smoke / (ARO) 11,5a -- 12,9aly
11. 7v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake --
13,1aly
Lähtö
4. Ryhmäajo 1609m, monté, lämminveriset, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
ryhmä 1
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 5v o
Radical Insomnia / Anna (RDT) 15,4ake (24,5make) -
18,1maly
2. 4v o Bennet Cram! / Noora (RDT) 15,3ake (ei
m-enn.) - 18,2maly
3. 5v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo)
18,2make -- 18,2maly
4. 6v o Chocofox Cram! / Miro T (RuKo) 18,2make --
18,3maly
5. 4v o Demonic Foxy / Spookiness (RDT)
16,2ake (ei m-enn.) - 18,4maly
6. 5v o Foxpress Snilli / Laura (RDT) 15,5ake
(23,8make) - 18,8maly
7. 6v t Fuchsia Snilli / Jenni (RuKo) 16,4make
--18,9maly
ryhmä 2
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
1. 5v t
Radical Perfection / Emmi (RDT) 14,9ake (23,2make) -
17,1maly
2. 7v o Décourage Lé Drago / Mika S (RuKo) 14,5make --
17,2maly
3. 8v o Pruie Duán / Seleste (DS) 14,3a (ei m-enn) --
17,4maly
4. 7v t Sayonara Rus / Tiina (RuKo) 15,2make -- 17,5maly
5. 7v t Kentucky Cat / Disa (KaRa) 15,6ake
(20,4make) - 17,9maly
6. 7v t Peaceful Rapunzel / Raisa (RuKo) 15,3make --
17,9maly
7. 10v t Celestina Gue / Siina (RuKo) m15,1aly --
18,1maly
8. 11v o Josh du Vans / Jenna (VTRS) 15,2kp (20,3make) -
18,2maly
ryhmä 3
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 7v t
Delight Pomp / reibili (DS) 14,6a (m18,6ake) -- 17,3maly
2. 8v o Archangel Ach / (ARO) 11,5a (17,2ma) --
17,3maly
3. 10v o Nightcrawler Ach / (ARO) 12,5a (16,5ma) --
17,4maly
4. 9v o Troublemaker / (ARO) 12,8a (18,2ma) --
17,5maly
5. 8v t Chimera Slick / Janne (DS) 12,0a
(m17,3aly) -- 17,6maly
6. 10v t Zar Chil Yel / Mari (RDT) 13,4ake (16,5mke)
- 17,8maly
7. 8v o Illarion / Miina (DS) 12,4a (24,1maly) --
18,0maly
8. 11v t Melody Ach / jere (ARO) 14,0a (16,4ma) --
18,1maly
Lähtö
6. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
ryhmä 1
P: 1200ve+loimi - 600ve - 340ve - 260ve (- 150ve)
1. 3v o
Horus Ach / (ARO) p17,3a -- p16,9aly
2. 2v t Moray Ach / (ARO) ilm kl -- p17,1aly
3. 3v t Midnight Queen / (ARO) p20,7a -- p17,3aly
4. 2v o Scallywag Ach / (ARO) ilm kl -- p17,3aly
5. 3v o Red Ice Ach / (ARO) p17,3 --
p17,4aly
6. 2v t Dalwhinnie Ach / (ARO) ilm kl -- p17,8aly
7. 3v t Infinity Ach / (ARO) p18,3a -- p17,9aly
ryhmä 2
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1. 3v t
Quaint Duán / Veera (DP) p.16,1aly -- p15,5aly
2. 3v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.15,6aly --
p15,6aly
3. 4v o Rise Of Evil / (ARO) p15,0a -- p15,7aly
4. 3v t Nanook Duán / (ARO) p16,6 -- p15,7aly
5. 3v t Glitterlance / Reino (DP) p.15,4aly --
p15,8aly
6. 3v o Bonaparte Gull / Disa (KaRa) p15,5ke -
p15,8aly
7. 4v o Deveron Ach / (ARO) p14,5a --
p15,9aly
8. 3v o Innoxious Arrow / Amelie (Salta) p.16,6aly
-- p16,1aly
9. 3v t Aftershock / Marke (DP) p.15,2aly --
p16,2aly
10. 3v t Glenrosa Ach / (ARO) p16,1a -- p16,3aly
11. 4v o Yieldingly / Anne (DP) p.14,5aly --
p16,3aly
12. 4v t Echo Ach / (ARO) p14,5a -- p16,4aly
ryhmä 3
P: 1500ve+loimi - 900ve - 550ve - 350ve (- 170ve)
1. 3v t
Doneycoa Duán / Pia (DP) p.13,6aly -- p13,1aly
2. 4v o Jetcall Stain / Viivi (DP) p.13,1aly
-- p13,2aly
3. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.12,2aly --
p13,2aly
4. 5v o Pandelord Stain / Matias (DP) p.13,1aly --
p13,4aly
5. 3v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.13,4aly --
p13,5aly
6. 5v o Challenger Stain / (ARO) p12,8a --
p13,5aly
7. 4v t Shaylan Delight / Raili (DP) p.13,2aly --
p13,6aly
8. 5v t Hellfox Ach / Helena P (DP) p.12,3a --
p13,7aly
9. 3v t Renaissance / Sara (DP) p.13,2aly --
p13,7aly
10. 4v o Nottachance / Johanna (DP) p.12,2aly --
p13,9aly
ryhmä 4
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
1. 5v t
Torture Arrow / Ville (Salta) p.10,4ly -- p10,6aly
2. 5v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.11,5aly --
p10,8aly
3. 6v t Battle Mistress / Eve (Salta) p.10,8aly --
p10,9aly
4. 6v o Atlantic Skipper Depac / Sara (DP) p.10,3aly
-- p11,0aly
5. 6v o Hellbird Ach / Gregory / (DP) p. 10,2a --
p11,2aly
6. 4v t Dazzle'n'Daze Stain / Maikki (DP)
p.11,3aly -- p11,3aly
7. 6v t Nightmare Ballet / (ARO) p11,8a -- p11,3aly
8. 4v t Undertake Ach / Raili (DP) p.12,1aly --
p11,4aly
9. 5v t Disillusioned Duán / Maritta (DP) p.11,3aly
-- p11,5aly
10. 5v o Death Ray / (ARO) p12,0a -- p11,5aly
ryhmä
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)
1. 6v o
Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake -- p09,8aly
2. 9v o Pathfinder Ach / (ARO) p09,2a -- p09,8aly
3. 9v o I Make Revolution / Ellu (Salta) p.08,4ly --
p09,9aly
4. 7v o Bank Holiday / Jenna (VTRS) p09,0aly -
p10,0aly
5. 8v t Wraith Ach / (ARO) p09,2a -- p10,1aly
6. 7v o Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake -- p10,2aly
7. 9v t Diabolical Ach / (ARO) p08,9a --
p10,2aly
8. 7v o Alpha Ach / (ARO) p09,3a -- p10,3aly
9. 8v o Seth Ach / (ARO) p08,2a -- p10,3aly
10. 7v o Sheriff Ach / (ARO) p09,5a -- p10,4aly
11. 9v t Hellfire Ach / (ARO) p09,1a -- p10,5aly
12. 6v t Curtain Call / (KiRa) p.01.08,2aly --
p10,6aly
Lähtö
7. Ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
ryhmä 1
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
1. 3v o
Solinan Salapoliisi / Venla 02.59,2ly - 2.58,7aly
2. 3v o Gunborg IV / Julle (DS) 02.57,3ly --
2.58,9aly
3. 3v t Daga Ida / Noora (DS) 02.57,2ly -- 2.59,3aly
4. 4v o Taikatatti RC / (ARO) 3.07,3a -- 2.59,9aly
5. 3v t Sølv's Shocked / Janna (Salta) ei enn. --
3.00,3aly
6. 4v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 3.10,2a
-- 3.00,6aly
7. 3v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 02.56,6ly --
3.01,1aly
8. 3v t Sølv's Grapefruit / Jenni (Salta) ei enn.
-- 3.01,3aly
9. 3v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 03.00,3ly --
3.01,5aly
ryhmä 2
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
1. 4v o
Narrilaivan Ikiaika / (KiRa) 02.54,4aly -- 2.50,5aly
2. 4v t Narrilaivan Friendly / (KiRa) 02.55,4ly x --
2.50,7aly
3. 5v o Pleasentville / Ville (DS) 2.56,6a --
2.51,3aly
4. 5v t Quaint Chrome Speed / Helena (DS) 2.51,6a --
2.51,5aly
5. 4v o Sølv's Peikko / (KiRa)
02.55,2aly -- 2.52,1aly
6. 5v t Millenium As Volatile / Reino (DS) 2.55,2a
-- 2.52,3aly
7. 4v t Narrilaivan Tiffany / (KiRa) 02.55,2ly --
2.52,5aly
ryhmä 3
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 6v t
Radical Distress / Anna (RDT) 2.41,2aly - 2.40,0aly
2. 5v o Lilla Gubben / Ninni 02.40,5ly - 2.40,2aly
3. 7v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe)
2.37,6a -- 2.40,5aly
4. 7v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.37,2a
-- 2.40,7aly
5. 6v t Pompeji Suspiria / Spookiness (RDT)
2.43,3aly - 2.41,2aly
6. 6v t Amelina Duán / Riina (DS) 2.36,3ly --
2.41,7aly
7. 9v t Neiming Girl / Laura (RDT) 2.43,0aly -
2.42,1aly
ryhmä 4
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 12v
t Narrilaivan Diana / Iina (NaSe) 2.30,8 -- 2.30,1aly
2. 10v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe)
2.30,1 -- 2.30,2aly
3. 4v t Sølv's Elsparkle / (KiRa) 02.33,5ly x --
2.30,9aly
4. 12v o Narrilaivan Tardis / Amy (NaSe) 2.31,9 --
2.31,4aly
5. 16v t AH Keiju / (ARO) 2.30,7a --
2.31,6aly
6. 14v t Aken Bowmore / (ARO) 2.32,3a -- 2.31,8aly
7. 7v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.33,1a
-- 2.32,1aly
8. 7v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.34,4
-- 2.32,2aly
ryhmä 5
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 10v
t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.29,1 -- 2.30,1aly
2. 8v o Momern / reibili (DS) 2.27,5a -- 2.30,3aly
3. 8v t SB Snäckan / (StRa) 2.27,1aly -- 2.30,7aly
4. 10v o It's coming Soon / Emmi (RDT) 2.29,4aly -
2.30,8aly
5. 10v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.29,2
-- 2.31,2aly
6. 12v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe)
2.28,9 -- 2.31,7aly
7. 10v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.29,3
-- 2.31,9aly
8. 7v o Mickey Go / Niina (DS) 2.29,2a -- 2.32,2aly
9. 11v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.29,8--
2.32,6aly
ryhmä 6
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
1. 15v
t Narrilaivan Lystikäs / Lyyli (NaSe) 2.25,4a --
2.29.1aly
2. 15v o Narrilaivan Mörrimies / Maiju (NaSe)
2.24,4a -- 2.29,4aly
3. 15v o Narrilaivan Jörö / Jere (NaSe) 2.25,2 --
2.29,7aly
4. 9v t SB Snutten / (StRa) 2.25,1aly -- 2.29.9aly
5. 12v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.25,2a
-- 2.30,3aly
6. 12v t Narrilaivan Åvanna / Janna (NaSe)
2.25,0 -- 2.30,7aly
7. 15v o Narrilaivan Nuhteeton / Niko (NaSe) 2.24,3a
-- 2.30,9aly
8. 12v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.24,4a
-- 2.31,3aly
9. 11v t Sumusilmun Charlotta / Lotta (NaSe) 2.26,2
-- 2.31,5aly
ryhmä 7
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 17v
o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.19,7 -- 2.29,2aly
2. 15v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.20,0
-- 2.29,4aly
3. 13v t Narrilaivan Megalomania / (StRa) 2.22,2aly
-- 2.29,5aly
4. 17v t Narrilaivan Javanna / Janna (NaSe) 2.19,4
-- 2.29,6aly
5. 17v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.20,0
-- 2.29,8aly
6. 15v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe)
2.19,9 -- 2.30,2aly
7. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.20,6aly --
2.30,5aly
8. 15v t Narrilaivan Vilkas / Ville (NaSe) 2.19,6 --
2.30,6aly
9. 15v o Narrilaivan Goblin / Lenni (NaSe) 2.20,2a
-- 2.30,8aly
10. 12v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe)
2.21,0 -- 2.31,2aly
ryhmä 8
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 18v
o Aken Harmaajalka / hilla (ARO) 2.13,4a -- 2.27,9aly
2. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly --
2.28,2aly
3. 18v o Narrilaivan Garro / Kari (NaSe) 2.09,0 --
2.28,3aly
4. 18v o Muhkumohko JM / (StRa) 2.12,5aly --
2.28,6aly
5. 18v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe)
2.15,0 -- 2.29,0aly
6. 17v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.15,2 --
2.29,1aly
7. 18v o Twist I.F. / leksi (ARO) 2.14,4a --
2.29,5aly
Lähtö
8. Ryhmäajo 1100m, monté, A-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
ryhmä 1
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
1. 5v o
Narrilaivan Giblin / Anna (RDT) 2.42,2aly (ei m-enn.) -
3.00,2maly
2. 4v t Radikaali Romanssi / Spookiness (RDT)
2.59,3aly (ei m-enn.) - 3.00,9maly
3. 5v o Aken Tormore / (ARO) 2.54,1a (3.12,2ma) --
3.01,5maly
4. 5v o Aken Longmorn / (ARO) 3.01,5a (3.10,4ma) --
3.02,2maly
5. 5v o Radical Gotcha! / Laura (RDT)
2.43,1aly (ei m-enn.) - 3.02,7maly
ryhmä 2
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 14v
o Aken Dalmore / (ARO) 2.31,9a (2.32,5ma) -- 2.50,2maly
2. 8v t Chocolate Graduate Roxy / Janne (DS) 2.29,4a
(m2.52,5aly) -- 2.50,9maly
3. 10v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.21,5a
(2.39,5ma) -- 2.51,5maly
4. 9v o Spectre Bond / Jorma (DS) 2.26,3aly
(m2.46,5aly) -- 2.51,7maly
5. 14v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.26,4a
(2.34,8ma) -- 2.51,8maly
6. 8v t Rock Inveia / Hanne (DS) 2.29,3a
(m2.46,3aly) -- 2.52,5maly
7. 9v o Feuer Steph Rocked / Jarmo (DS) 2.26,3a
(m2.41,4aly) -- 2.52,8maly
8. 14v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.24,8a (2.38,7ma)
-- 2.53,1maly
Lähtö
9. Ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
ryhmä 1
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
1. 3v
t Abbervail / Mirkka (DS) 02.27,5ly -- 2.25,6aly
2. 3v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) ei enn. --
2.25,7aly
3. 3v o Fool's Divinity / Senja (NaSe) ei enn. --
2.25,8aly
4. 3v o Frideborg II / Börje (DS) 02.25,2ly --
2.26,1aly
5. 4v t Sindicate RC / Seppo (DS) 2.26,5a --
2.26,2aly
6. 4v t Statuesque / Reino (DS) 2.26,3aly --
2.26,4aly
7. 3v o Neutron B / Nero (NaSe) ei enn. --
2.26,9aly
8. 3v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) ei enn. --
2.27,2aly
9. 3v t Tryggve Elsa / Susanna (DS) 02.24,2ly --
2.27,3aly
10. 4v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 2.21,2a --
2.27,5aly
11. 3v o Håkan Tor / Sergei (DS) 02.25,5ly --
2.27,9aly
12. 3v o Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) ei enn. --
2.28,1aly
ryhmä 2
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 5v t
Macchiato B / Raimo (DS) 2.19,1a -- 2.17,2aly
2. 4v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta)
2.17,4aly -- 2.17,2aly
3. 4v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 2.19,2a --
2.17,6aly
4. 7v t Miss Quiet Streamline / Monica R. (DS)
2.16,1a --2.17,9aly
5. 8v o Martini Go / Riina (DS) 2.18,4a -- 2.18,1aly
6. 4v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.17,4a --
2.18,2aly
7. 5v o Tyr B / Sari (DS) 2.19,6a --
2.18,3aly
8. 4v t Ania Lotte / Venla 01.56,4ly - 2.19,3aly
9. 5v o Ready Set Go / Magnus (DS) 2.17,5a --
2.19,5aly
10. 4v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 2.15,6a --
2.19,6aly
11. 4v t Love To Bits / Laura (RDT) 2.17,4aly -
2.19,8aly
12. 4v t Barbarella RC / Spookiness (RDT) 2.17,6aly
- 2.19,9aly
ryhmä 3
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
1. 5v o
Aken Mortlach / (ARO) 2.05,3a -- 2.03,5aly
2. 8v t Toy's Kindhearted / Mikael (DS) 2.09,6a --
2.03,7aly
3. 10v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 2.03,1 --
2.03,9aly
4. 7v t Yog Hurt Go / Niina (DS) 2.08,5a --
2.04,0aly
5. 5v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 2.02,6a --
2.04,2aly
6. 10v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 2.03,1a
-- 2.04,3aly
7. 10v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 2.04,2 --
2.04,6aly
8. 7v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 2.03,6 -- 2.04,7aly
9. 12v t Aken Turid / (ARO) 2.03,4a -- 2.04,9aly
ryhmä 4
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
1. 5v t
Aken Scapa / (ARO) 2.02,5a -- 2.01,2aly
2. 10v t Cilla NRL / Silja (NaSe) 2.01,0 --
2.01,3aly
3. 13v o Aken Hjalmar / (ARO) 2.01,5a -- 2.01,3aly
4. 10v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 2.02,2a --
2.01.6aly
5. 10v t Aken Sigrun / (ARO) 2.01,5a -- 2.01,7aly
6. 10v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe)
2.00,7 -- 2.01,8aly
7. 6v o Fire Heart / (KiRa) 02.01,6aly -- 2.02,1aly
8. 10v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 2.00,5--
2.02,3aly
9. 10v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 2.00,0 --
2.03,1aly
ryhmä 5
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 11v
t Humming NRL / Humma (NaSe) 55,6 -- 57,5aly
2. 10v o Verdandi Narr / Verneri (NaSe) 54,4a --
57,7aly
3. 10v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 54,5 -- 57,9aly
4. 12v t Nasrin Kayle / Siina (NaSe) 54,4 -- 58,1aly
5. 10v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 55,0 --
58,3aly
6. 12v t Friida Narr / Riia (NaSe) 55,0 --
58,4aly
7. 14v t Aken Brackla / (ARO) 56,2a -- 58,6aly
8. 10v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 54,4a --
58,9aly
9. 10v t Rio Rita NRL / Reetta (NaSe) 59,9 --
59,5aly
ryhmä 6
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 12v
t Citronfjäril B / Iina (NaSe) 53,3 -- 54,4aly
2. 12v o Nasrin Jamshed / Jani (NaSe) 50,0 --
54,7aly
3. 18v t SB Darling / (StRa) 1.50,4aly -- 54,7aly
4. 12v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 50,2 -- 54,9aly
5. 12v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 50,0
-- 55,2aly
6. 10v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 53,2a -- 55,4aly
7. 12v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 50,4 --
55,8aly
8. 12v o Fool's Spyro / Sirja (NaSe) 52,6a --
55,9aly
ryhmä 7
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 12v
t Nasrin Arya / Shavo (NaSe) 49,9 -- 51,2aly
2. 12v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 49,7 -- 51,5aly
3. 13v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 49,7 --
51,6aly
4. 12v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 49,1 --
51,7aly
5. 12v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 49,4 -- 51,9aly
6. 12v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 49,0 --
52,0aly
7. 13v t Nasrin Soraya / Tanja (Nase) 49,3a --
52,3aly
8. 12v o Aken Troller / Leo (NaSe) 49,7 -- 52,5aly
9. 13v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 48,2 --
52,7aly
10. 12v o Ferdinand Narr / Niilo (NaSe) 49,2 --
52,7aly
ryhmä 8
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 12v
t La Snow Faye / Eija (NaSe) 45,1 -- 51,4aly
2. 13v o Nasrin Khalil / Lilja (NaSe) 45,1 --
51,5aly
3. 14v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 45,2 --
51,7aly
4. 16v t Micaiah NRL / Miksu (NaSe) 45,9 -- 51,8aly
5. 16v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 45,2 --
51,8aly
6. 14v o Aken Mhor / (ARO) 43,3 -- 52,0aly
7. 14v t Janette NRL / Janni (NaSe) 45,8 -- 52,3aly
8. 18v t Aken Signe / kerttu (ARO) 46,0a -- 52,6aly
9. 11v o SB Aston Martin / (StRa) 1.43,2aly --
52,7aly
ryhmä 9
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 17v
t Yolanda NRL / Nanda (NaSe) 41,7 -- 50,2aly
2. 12v o Nasrin Omar / Jenna (NaSe) 42,0 -- 50,2aly
3. 17v o DT Promises / (StRa) 1.41,3aly -- 50,3aly
4. 16v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 40,8 -- 50,5aly
5. 18v t Elvira Luned / Ellu (NaSe) 40,9 -- 50,7aly
6. 12v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 41,0
-- 51,1aly
7. 14v o SRR Leonti / (StRa) 1.42,3aly -- 51,2aly
8. 7v o A.D. Epic Kid / (KiRa) 01.41,3aly -- 51,4aly
9. 12v o Fool's Winset / Ville (NaSe) 40,9 --
51,5aly
Lähtö
10. Ryhmäajo 1609m, monté, B-ponit, avoin
P: 100ve+loimi - 70ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
ryhmä 1
P: 150ve+loimi - 110ve - 80ve - 50ve (- 25ve)
1. 6v t
Aken Surra / (ARO) 2.08,3a (2.15,0ma) - 2.16,1maly
2. 4v o Top Priority / Spookiness (RDT) 2.08,4aly
(ei m-enn.) - 2.16,3maly
3. 5v o Hampus NRL / Laura (RDT) 2.08,2aly (ei
m-enn.) - 2.16,7maly
4. 4v o Capoeira Warrior / Emmi (RDT) 2.05,3aly (ei
m-enn.) - 2.17,0maly
5. 7v o Stilig Rej / Ninni ei enn. -
2.17,2maly
6. 8v t Chancey I.F. / Aki (DS) 2.18,2a (m2.18,3aly)
-- 2.17,5maly
ryhmä 2
P: 200ve+loimi - 150ve - 100ve - 70ve (- 35ve)
1. 10v
o Aken Agmundr / (ARO) 2.02,3a (2.17,9ma) -- 2.16,2maly
2. 6v t Betty Blue RC / Noora (RDT) 2.04,5aly (ei
m-enn.) - 2.16,6maly
3. 5v o Radical Grimmer / Anna (RDT) 2.07,1aly (ei
m-enn.) - 2.16,8maly
4. 16v o Aken Magni / jonttu (ARO) 2.02,3a
(2.17,8ma) -- 2.17,1maly
5. 6v t Bellaire RC / Liisa (RDT) 2.02,5aly
(ei m-enn.) - 2.17,1maly
6. 8v o Micahron White / reibili (DS) 2.07,6a
(m2.21,5aly) -- 2.17,4maly
ryhmä 3
P: 250ve+loimi - 200ve - 150ve - 100ve - (-50ve)
1. 16v
t Aken Astrid / jere (ARO) 46,8a (56,4ma) -- 59,2maly
2. 8v o Reverse Duán / Kalle (DS) 57,2ly
(m2.16,5aly) -- 59,8maly
3. 10v t Shamandalie SWE / Jaana (RDT) 1.44,5aly
(2.14,2maly) -2.00,1maly
4. 14v t Aken Isle / (ARO) 49,5a (58,2ma) --
2.00,2maly
5. 18v t Aken Embla / puntti (ARO) 43,6a
(55,5ma) -- 2.00,4maly
6. 7v o Toy's Svennar / Pia (DS) 58,3a (m2.22,1aly)
-- 2.00,9maly
7. 8v o Toy's Randolf / Helena (DS) 50,3a (ei m-enn)
-- 2.01,2maly
|