virtuaalitalli

Aken ravitalli

ETUSIVU HEVOSET TOIMINTA SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 30.03.2017

Tervetuloa Aken ravitallille VRER:n alaisiin raveihin!
Näissä raveissa juostaan peitsareille suunnatun Breeders' Crownin ensimmäinen karsinta.

Lisätietoa Breeders' Crownista

Osallistuminen ja rajoitukset

- Breeders' Crown on arvokilpailu 3-vuotiaille suvullisille peitsareille
- rajattomasti hevosia / omistaja, päälähtöihin 2 hevosta + 1 varahevonen / omistaja / lähtö
- lähdöt (lukuunottamatta päälähtöjä) jaetaan tarpeen vaatiessa useampaan ryhmään
- 2- ja 3-vuotiaat omiin lähtöihinsä
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit86

Normilähdöt
Lähtö (rivinvaihto) ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys (monté-enn.) -

Huom! Monté-ennätys vain montelähtöihin (ilmoita myös kärryennätys mikäli hevosella on sellainen)

Breeders' Crown-karsintaan:
ikä skp Nimi hevosen http://-alkuinen sivujen osoite / Ohjastaja (seura) ennätys --

Lähdöt

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
Lähtö 2. ryhmäajo 1609m, p13,0-aikaiset ja hitaammat peitsarit
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)
Lähtö 3. Breeders' Crown-karsinta I, ryhmäajo 1609m peitsareille, suvullisille 3-vuotiaille
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve
Lähtö 4. ryhmäajo 1609m, p10,0-12,9-aikaiset peitsarit
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)
Lähtö 5. ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

Osallistujat/tulokset

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

1. 4v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) -- 19,5ke
2. 3v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) -- 20,0ke
3. 3v o Hugo Myst / Lithy (CAR) -- 20,4ke
4. 5v o Golda Dell / Jani (Hupsis) ei enn -- 20,8ke
5. 3v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) -- 20,9ke
6. 4v o Ivan Iostream / Risto H (RuKo) -- 21,6ke
7. 4v t Virinéja / Sami E (RuKo) -- 22,0ke

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

1. 3v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) -- 48,9ke
2. 3v t Kiirastuli / Lithy (CAR) -- 49,6ke

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

Lähtö 1. ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

1. 2v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.19,3aly -- p19,7aly
2. 2v t Vigilantism / Yrjö K (KeKa) p.21,7ke (kl) - p19,7aly
3. 2v o Plasmic Fire / Anthonio K (KeKa) p.22,9ake - p19,8aly
4. 2v o Charon Ach / (ARO) p19,2a -- p19,9aly
5. 2v t Selena Four / Matias A (KeKa) p.21,1ke (kl) - p19,9aly
6. 2v o D'aragon Duán / (ARO) p18,9a -- p20,1aly
7. 2v t Hellraiser Ach / (ARO) p19,2a -- p20,2aly
8. 2v t Endless Tears / Mika J (KeKa) p.21,5ke (kl) - p20,3aly
9. 2v o Take A Way / Henri YK (KeKa) p.22,7ake - p20,4aly
10. 2v t Delete Ach / (ARO) p19,0a -- p20,4aly
11. 2v o Icaros Duán / (ARO) p19,1a -- p20,5aly

Lähtö 2. ryhmäajo 1609m, p13,0-aikaiset ja hitaammat peitsarit
P: 2000ve+loimi - 1000ve - 600ve - 400ve (- 190ve)

ryhmä 1
1. 3v o Metal Knight / Matti K (KeKa) p.18,8aly - p17,5aly
2. 3v t End's Love Song / Hessi VR (KeKa) p.18,7aly - p17,5aly
3. 3v o Obsolete Control / Yrjänä K (KeKa) p.18,5aly - p17,6aly
4. 3v t Cosmic Magic / Marko S (KeKa) p.18,9aly - p17,8aly
5. 3v t Saffron Blossom / Ida M (KeKa) p.19,0aly - p17,8aly
6. 3v t Continuum Shift / Mika J (KeKa) p.18,0aly - p17,9aly
7. 3v o Reckless Tears / Yrjö K (KeKa) p.19,6ake - p18,1aly
8. 3v o Revolution Corps / Anthonio K (KeKa) p.19,2ake - p18,3aly
9. 3v o Light Leader / Henri YK (KeKa) p.19,0ake - p18,4aly
10. 3v t Aeterna Lrig / Ville K (KeKa) p.18,6aly - p18,4aly

ryhmä 2
1. 4v o Horus Ach / (ARO) p16,2a -- p15,8aly
2. 3v t Kara Needs Cash / (Susiraja) p.16,8aly - p15,9aly
3. 4v o Red Ice Ach / (ARO) p16,8a -- p16,0aly
4. 4v t Midnight Queen / (ARO) p16,2a -- p16,0aly
5. 4v t Infinity Ach / (ARO) p16,3a -- p16,3aly

ryhmä 3
1. 4v t Nanook Duán / (ARO) p13,8a -- p13,3aly
2. 4v o Yieldingly / Anne (DP) p.13,5aly -- p13,3aly
3. 4v t Glitterlance / Reino (DP) p.14,8aly -- p13,5aly
4. 4v t Whirlwind Cloud / Henri YK (KeKa) p.13,0ake - p13,6aly
5. 4v o Condemnation / Yrjö K (KeKa) p.13,8ake - p13,6aly
6. 4v t Aftershock / Marke (DP) p.14,8aly -- p13,7aly
7. 4v o Frosty Beer / Anthonio K (KeKa) p.13,3ake - p13,8aly
8. 4v o Heavenly Ordona / Harri K (KeKa) p.13,3aly - p13,9aly
9. 4v t Glenrosa Ach / (ARO) p14,2a -- p14,0aly
10. 4v t Raziya Cyra / (Susiraja) p.13,2aly - p14,0aly

Lähtö 3. Breeders' Crown-karsinta I, ryhmäajo 1609m peitsareille, suvullisille 3-vuotiaille
P: 4000ve+loimi - 2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve

OSALLISTUJAT
3v t
Dalwhinnie Ach / (ARO) p16,6a --
3v o
Scallywag Ach / (ARO) p16,5a --
3v t
Quaint Duán / Veera (DP) p.13,6aly --
3v t
Doneycoa Duán / Pia (DP) p.13,6aly --
3v t
Chauchat Hawk / (Susiraja) p.15,5aly -
3v o
Voidreaver / (Susiraja) p.13,3aly -
3v o
Bonaparte Gull / Disa (KaRa) p15,5ke --
3v t
Unchain Utopia / Yrjö K (KeKa) p.21,8ake --
3v t
Hot Wind Blowing / Mika J (KeKa) p.22,4ake --
3v t
Moray Ach / (ARO) p16,9a --
3v o
Casper Dominion / Mirka (DP) p.15,6aly --
3v t
Sleeping Love / Matias A (KeKa) p.21,6ake --

TULOKSET
1. 3v t Quaint Duán / Veera (DP) p.13,6aly -- p15,7aly --> finaalin
2. 3v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.15,6aly -- p15,7aly --> finaalin
3. 3v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p16,6a -- p15,7aly --> finaalin
4. 3v t Chauchat Hawk / (Susiraja) p.15,5aly - p15,9aly --> finaalin
5. 3v t Hot Wind Blowing / Mika J (KeKa) p.22,4ake -- p15,9aly --> finaalin
6. 3v t Unchain Utopia / Yrjö K (KeKa) p.21,8ake -- p16,0aly --> finaalin
7. 3v o Scallywag Ach / (ARO) p16,5a -- p16,0aly
8. 3v t Sleeping Love / Matias A (KeKa) p.21,6ake -- p16,2aly
9. 3v o Voidreaver / (Susiraja) p.13,3aly - p16,3aly
10. 3v o Bonaparte Gull / Disa (KaRa) p15,5ke -- p16,3aly
11. 3v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.13,6aly -- p16,4aly
12. 3v t Moray Ach / (ARO) p16,9a -- p16,4aly

Lähtö 4. ryhmäajo 1609m, p10,0-12,9-aikaiset peitsarit
P: 3000ve+loimi - 1500ve - 950ve - 550ve (- 250ve)

ryhmä 1
1. 3v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.12,9aly -- p12,5aly
2. 4v t Renaissance / Sara (DP) p.12,8aly -- p12,5aly
3. 4v t Arrival Of Tears / Anthonio K (KeKa) p.12,7ake - p12,6aly
4. 4v t Shaylan Delight / Raili (DP) p.12,4aly -- p12,7aly
5. 4v o Shock For The System / (Susiraja) p.12,3ly - p12,7aly
6. 4v t Vodkache Stain / (Susiraja) p.12,4aly - p12,9aly
7. 4v o Dioscuria Three / Yrjö K (KeKa) p.12,4aly - p13,0aly
8. 4v o Jetcall Stain / Viivi (DP) p.12,9aly -- p13,1aly
9. 5v t Hellfox Ach / Helena P (DP) p.12,3a -- p13,1aly
10. 5v o Rise Of Evil / (ARO) p12,8a -- p13,2aly

ryhmä 2
1. 4v o Nottachance / Johanna (DP) p.12,2aly -- p11,8aly
2. 6v o Death Ray / (ARO) p11,5a -- p11,9aly
3. 4v o Vermilion Vengeance / (Susiraja) p.12,2ly - p11,9aly
4. 3v t Nemesis Horizon / (Susiraja) p.12,2aly - p12,0aly
5. 5v o Pandelord Stain / Matias (DP) p.11,9aly - p12,0aly
6. 4v o Iconoclast / Harri K (KeKa) p.12,2aly - p12,1aly
7. 4v t Kallmejer / (Susiraja) p.12,1ly - p12,2aly
8. 5v o Deveron Ach / (ARO) p11,8a -- p12,4aly
9. 6v o Challenger Stain / (ARO) p11,7a -- p12,4aly
10. 4v o Let The Stars Fall / Henri YK (KeKa) p.12,0aly - p12,5aly

ryhmä 3
1. 4v t Dazzle'n'Daze Stain / Maikki (DP) p.11,3aly -- p11,0aly
2. 5v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.10,8aly -- p11,1aly
3. 5v t Duchess Duán / Pirjo (DP) p.11,4aly -- p11,2aly
4. 4v t Undertake Ach / Raili (DP) p.11,3aly -- p11,3aly
5. 5v t Royally Messed Up / Yrjänä K (KeKa) p.11,5aly - p11,3aly
6. 5v t Radiant Ashei / Hessi VR (KeKa) p.11,2ake - p11,4aly
7. 5v t Echo Ach / (ARO) p11,5a -- p11,5aly
8. 5v t Disillusioned Duán / Maritta (DP) p.11,3aly -- p11,5aly
9. 4v o Argorok / (Susiraja) p.10,6aly - p11,7aly
10. 7v t Nightmare Ballet / (ARO) p11,2a -- p11,8aly

ryhmä 4
1. 5v o Cross Mirage / Yrjö K (KeKa) p.10,3aly - p09,8aly
2. 4v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.10,5a -- p09,9aly
3. 6v o Hellbird Ach / Gregory / (DP) p. 10,2a -- p09,9aly
4. 5v t Vital Burner / Mika J (KeKa) p.10,0aly - p10,0aly
5. 6v o Counting Love / Anthonio K (KeKa) p.10,4aly - p10,0aly
6. 5v o Lunar Rush / Ville K (KeKa) p.10,2aly - p10,3aly
7. 5v o Run For The Money / Harri K (KeKa) p.10,1aly - p10,4aly
8. 7v t Celena Oxide / (Susiraja) p.10,4aly - p10,6aly
9. 5v t Sadistic Paranoia / Matti K (KeKa) p.10,4aly - p10,7aly
10. 4v t Morning After Mojitos / (Susiraja) p.10,2aly - p10,8aly
11. 4v t Unjustly Sinner / (Susiraja) p.10,2aly - p10,9aly
12. 4v t Sacred Heart / Mika J (KeKa) p.10,5aly - p10,9aly

Lähtö 5. ryhmäajo 1609m, p09,9-aikaiset ja nopeammat peitsarit
P: 5000ve+loimi - 2500ve - 1400ve - 1100ve (- 500ve)

ryhmä 1
1. 6v o Capitaine Duán / reibili (DP) p.09,3aly -- p09,8aly
2. 5v o Drunkenstein / Magnus (DP) p.09,5aly -- p09,9aly
3. 6v o Yaybird Stain / (Susiraja) p.09,2aly - p10,1aly
4. 6v t Aberrant Riddle / Matias A (KeKa) p.09,2aly - p10,2aly
5. 4v t Magearna Snilli / (SnRa) p.09,5a -- p10,3aly
6. 8v o Alpha Ach / (ARO) p09,3a -- p10,3aly
7. 6v o Armsel Striker / Yrjö K (KeKa) p.09,1aly - p10,3aly
8. 7v t Re-Sublimity / Mika J (KeKa) p.09,3aly - p10,5aly
9. 5v o Sensation Duán / Markus (DP) p.09,5aly -- p10,6aly
10. 5v t Strike My Soul / (Susiraja) p.09,2aly - p10,7aly
11. 6v t Ohyesohyesohyes / (Susiraja) p.09,5aly - p10,8aly
12. 5v o Funcyte Essence / Marjo (DP) p.09,2aly -- p10,9aly

ryhmä 2
1. 7v t Pretending Sober / (Susiraja) p.09,4aly - p09,9aly
2. 6v o Catamaran Stain / Niklas (DP) p.09,2aly --  p10,0aly
3. 6v o Dreamkeeper Duán / Asko (DP) p.09,2aly -- p10,0aly
4. 5v o Unbecoming Duán / Olli (DP) p.09,5aly -- p10,2aly
5. 6v t Uniquess Duán / Helena (DP) p.09,3aly -- p10,3aly
6. 7v o Bank Holiday / Disa (KaRa) p09,0aly -- p10,4aly
7. 4v o Yaguar Snilli / (SnRa) p.09,9a -- p10,4aly
8. 6v t Maintain Stain / Kalevi (DP) p.09,8aly -- p10,5aly
9. 6v o Disaster Armor / Anthonio K (KeKa) p.09,5aly - p10,7aly
10. 6v o Atlantic Skipper Depac / Sara (DP) p09,6aly -- p10,8aly
11. 7v o Dream Crusader / Harri K (KeKa) p.09,0aly - p10,9aly
12. 6v o Modern Investigate / Tomi (DP) p.09,5aly -- p11,0aly

ryhmä 4
1. 5v t Dead Don't Cry / (Susiraja) p.09,0aly - p09,8aly
2. 8v o Disaster Depac / Henri YK (KeKa) p.08,3aly - p09,8aly
3. 6v o Stechkin Sokolov / (Susiraja) p.08,8aly - p10,0aly
4. 7v t Playful Sprite / Jenna (VTRS) p08,9aly -- p10,1aly
5. 6v o Shall We Dance / (KiRa) p.01.08,2ake -- p10,2aly
6. 6v t Curtain Call / (KiRa) p.01.08,2aly -- p10,4aly
7. 8v t Twinrova / (Susiraja) p.09,0aly - p10,5aly
8. 7v o Get Ugly / (KiRa) p.01.08,2ake -- p10,6aly
9. 5v t Exorbitance Duán / Yrjänä K (KeKa) p.09,0aly - p10,7aly
10. 11v t Sarasvati / (Susiraja) p.08,4aly - p10,7aly
11. 6v t Celebration Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p10,9aly
12. 7v t Netherworld Orison / (Susiraja) p.08,4aly - p10,9aly