virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VRER-ravit 23.05.2021

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- rajattomasti hevosia / omistaja / lähtö
- lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat
- hevonen saa osallistua sekä kärry- että montélähtöön jos sen startti kattaa yli 20 starttia

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit306 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) ennätys --

Opetuslähtöön
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) sh/kv/lv --

Koelähtöön
ikä skp Nimi / Ohjastaja (seura) --

LÄHDÖT

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille
Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille
Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille
Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

01. ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

02. monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset 5v+
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

03. ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

04. monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset 4v+
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

05. ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

06. ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

07. monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit 4v+
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

08. ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

09. monté, ryhmäajo 1609m, B-ponit 4v+
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Opetuslähtö 1. Tasoitusajo 2100m, lämminverisille ja kylmäverisille

Koelähtö 1. Tasoitusajo 2100m lämminverisille

1. 2v o Éden-Théātre / (TeamUnia) ei enn. -- 1.23,0ke - hyväksytty
2. 2v o Les Amours du počte / (TeamUnia) ei enn. -- 1.23,8ke - hyväksytty
3. 2v t Getaway Snilli / (TeamUnia) ei enn. -- 1.24,0ke - hyväksytty
4. 2v o Etharian Snilli / (TeamUnia) ei enn. -- 1.24,3ke - hyväksytty
5. 2v t Rjazįn Le Victrix / (TeamUnia) ei enn. -- 1.24,3ke - hyväksytty
6. 2v t Reginé de la Spit / (TeamUnia) ei enn. -- 1.24,4ke x - hyväksytty
7. 2v t Karine Joie / (TeamUnia) ei enn. -- 1.24,5ke - hyväksytty

Koelähtö 2. Tasoitusajo 2100m kylmäverisille

1. 3v o Snillin Hirmuhurja / (TeamUnia) ei enn. -- 1.43,8ke - hyväksytty
2. 3v o Roscoe / Markus (Wäck)  -- 1.44,0ke - hyväksytty
3. 3v o Rehjan Kriminaali / (TeamUnia) ei enn. -- 1.44,8ke - hyväksytty

Koelähtö 3. Tasoitusajo 2100m peitsareille

01. ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin
P: 1200ve+
loimi - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve - 80ve
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 1200ve+
loimi - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v o AH Jooseppi / (ARO) 38,7a -- 1.38,0aly
2. 3v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.38,1aly
3. 3v o Purnin Kaspian / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.38,1aly x
4. 3v t Ohikiitävä / Sauli (Hurme) 44,3ke -- 1.38,1aly
5. 3v o Svartaktig / (RDT) 38,4aly -- 1.38,3aly
6. 3v t Ruskon Varjohalla / (RDT) 39,0aly -- 1.38,5aly
7. 3v o AH Metallimestari / (ARO) 37,0a -- 1.38,5aly
8. 3v o Villiwoima / (RuKo) ei enn -- 1.39,3aly
9. 3v t Idäntuija / (RENI) 37,1a -- 1.39,9aly

ryhmä 2
P: 1200ve+
loimi - 900ve - 600ve - 300ve - 150ve - 80ve
1. 3v o Purnin Berto / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.38,4aly
2. 3v t AH Haituva / (ARO) 37,2a -- 1.38,4aly x
3. 3v t Leijonakuningatar / Tomi (Hurme) 44,5ke --  1.38,5aly x
4. 3v t Rehjan Jujuisa / (RENI) 38,9a -- 1.38,7aly
5. 3v t Ruskon Haltiatar / (RuKo) ei enn - 1.38,8aly x
6. 3v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.39,0aly
7. 3v o Gylden Majestet / (RDT) 38,8aly -- 1.39,4aly x
8. 3v o Perhosvaikutus / Henkka (Hurme)  44,0ke -- 1.40,0aly
3v t AH Sitruuna / (ARO) 38,1a -- k

ryhmä 3 ajettu tasoitusajona
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 4v t Purnin Hellehuvi / (Team Ninitra) 36,1a -- 1.35,0ly xx
2. 4v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 37,8a -- 1.35,3ly x
3. 4v t Ovidia R. / (RuKo) 38,3aly -- 1.35,5ly
4. 4v t Ruskon Sisutar / (RuKo) 38,2aly -- 1.35,5ly
5. 4v o Rehjan Kaljuuna / (RENI) 38,1a -- 1.35,5ly x
6. 4v t Orjatar / (RDT) 38,4ke -- 1.35,7ly
7. 4v o Jyrähdys / (RuKo) 38,5aly -- 1.36,1ly x
8. 4v o Purnin Enrik / (Team Ninitra) 36,0a -- 1.36,2ly
9. 4v t Snillin Tervakoski / (RENI) 39,8a -- 1.36,3ly x
10. 4v t Myrskymimmi / (RuKo) 39,0aly -- 1.36,5ly x
11. 4v t Virmatar / (RuKo) 38,6aly -- 1.36,6ly
12. 4v t Unian Tuliruno / Jaana (Team Koo) 36,3ly -- 1.36,9ly x
13. 4v o Ruskon Sisukas / (RuKo) 38,7aly -- 1.37,0ly

ryhmä 4 ajettu tasoitusajona
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
1. 4v t Maj-Iris / (Team Ninitra) 34,2a -- 1.30,1ly x
2. 4v o Rehjan Esko / (RENI) 31,0a -- 1.30,1ly
3. 4v t Ruskon Urhotar / (ARO) 31,2 -- 1.30,2ly x
4. 4v o Radikalin Tokkopa / (RDT) 30,7aly -- 1.30,9ly
5. 4v t Endelųs Vurdere / (RDT) 30,5aly -- 1.31,1ly
6. 4v o Unian Hypettäjä / (TeamUnia) 30,6a -- 1.31,1ly
7. 4v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 31,1 -- 1.31,4ly
8. 4v t Amsvartnir / (RDT)  31,2aly -- 1.31,4ly
9. 4v t Livlighet / (RDT) 31,4aly -- 1.31,5ly
10. 4v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 32,4ake -- 1.31,7ly
11. 4v t Radikaali Villivalo / (ARO) 32,0 -- 1.31,8ly
12. 4v t Himmelhopper / (RDT) 31,6aly -- 1.31,9ly
13. 4v o Wuoren Armoton / Matias (PLr) 1.31,8aly -- 1.32,0ly

ryhmä 5
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 5v t Snillin Hehkuva / (RDT) 31,9aly -- 1.29,9aly x
2. 5v o Eksepsjonell / (RDT) 31,4aly -- 1.29,9aly
3. 5v o Robust Trolltunga / (RDT) 30,5aly -- 1.29,9aly
4. 5v o Veldig Brennande / (RDT) 30,8aly -- 1.30,2aly x
5. 5v o Vigųr Svolvaer / (RDT) 30,2aly -- 1.30,3aly
6. 5v o Ruskon Palanen / (RDT) 32,0aly -- 1.30,5aly
7. 5v t AH Carmiini / (ARO) 30,8a -- 1.30,6aly
8. 6v o Purnin Levoton / (Team Ninitra) 31,7a -- 1.30,7aly
9. 5v t Dvalinn R / (RDT) 30,8aly -- 1.30,8aly
10. 5v o AH Hallaton / (ARO) 31,9a -- 1.30,8aly x

ryhmä 6
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v t Höst Tid / (Team Ninitra) 29,2a -- 1.28,0aly
2. 5v t Angrboša R. / (ARO) 29,5a -- 1.28,1aly
3. 5v t Ruskon Joiviina / (ARO) 29,2a -- 1.28,1aly x
4. 7v r Liitu-Siru /  (Team Ninitra) 29,7a -- 1.28,2aly
5. 5v o AH Svafnir / (ARO) 29,0a -- 1.28,4aly
6. 5v t Ruskon Varjotar / (RuKo) 29,4aly -- 1.28,5aly
7. 6v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 28,4ake -- 1.28,9aly
8. 5v t Bjonfrųya R. / (RuKo) 29,9aly -- 1.29,3aly
9. 5v t Ruskon Myrskytär / (RuKo) 29,9aly -- 1.29,3aly
10. 5v t Sųlvstjerna / (RuKo) 28,9aly -- 1.29,6aly
11. 5v o AH Huurtaja / (RDT) 29,9aly -- 1.29,8aly x
12. 5v o Gojahn R. / (RuKo) 28,8aly -- 1.29,9aly x

ryhmä 7
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v t Vienon Kujelma / (TeamUnia) 27,7a -- 1.26,5aly
2. 5v o Tambarskjelve / (RuKo) 27,1aly -- 1.26,5aly
3. 5v t Kasmiira / (TeamUnia) 27,6a -- 1.26,7aly
4. 7v o Hyvetti  / (TeamUnia) 27,4a -- 1.27,0aly x
5. 6v t Saarimaan Nuppu / (TeamUnia) 27,0a -- 1.27,0aly x
6. 7v o Ruskon Aslak / (RuKo) 27,1aly -- 1.27,1aly
7. 6v o Radikalin Zalama / (RDT) 27,0aly -- 1.27,1aly
8. 6v t Rehjan Hilleri / (RENI) 28,3a -- 1.27,2aly x
9. 7v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 27,0ake -- 1.27,2aly
10. 5v t Hallanhurma / (TeamUnia) 27,9a -- 1.27,3aly
11. 9v t Worma / (RuKo) 27,0aly -- 1.27,7aly x
12. 6v t EP Hippari / (RENI) 27,2a -- 1.27,7aly xx

ryhmä 8
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 7v o Snadisti Tuhma / (ARO) 25,9a -- 1.24,6aly
2. 9v t AH Kirikiukku / (ARO) 25,2a -- 1.24,7aly
3. 8v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 25,3aly -- 1.24,9aly x
4. 7v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 26,2aly -- 1.24,9aly
5. 11v o Snorre / (RuKo) 25,4aly -- 1.24,9aly x
6. 10v o Sjöman Tid / (Team Ninitra) 26,7a -- 1.25,0aly
7. 9v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 26,2a -- 1.25,2aly x
8. 6v t Purnin Tyllimyrsky / (Team Ninitra) 26,0a -- 1.25,4aly
9. 6v t Trųnderjenta / (RuKo) 26,0aly -- 1.25,5aly
10. 9v t Purnin Kuvitelma /  (Team Ninitra) 25,6a -- 1.25,5aly

ryhmä 9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 12v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 25,1a -- 1.24,8aly xx
2. 7v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 25,8ake -- 1.24,8aly
3. 10v o Velmu Viikinki / (ARO) 26,4a -- 1.24,8aly
4. 9v o Purnin Apollo / (Team Ninitra) 26,9a -- 1.25,1aly
5. 10v r Radikaali Dekkari / (Team Ninitra) 26,1a -- 1.25,2aly xx
6. 7v o AH Faarao / (ARO) 25,8a -- 1.25,5aly
7. 5v t Virvaliekki / (TeamUnia) 26,0a -- 1.25,6aly
8. 8v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 26,1aly -- 1.25,7aly x
9. 8v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 25,1aly -- 1.25,7aly
10. 9v t Purnin Vahvuus / (Team Ninitra) 25,0a -- 1.25,8aly

ryhmä 10
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 8v t AH Hulituli / (ARO) 25,6a -- 1.24,5aly
2. 7v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 25,1aly -- 1.24,6aly
3. 7v t Villiviini RC / Juha (RDT) 26,1aly -- 1.24,8aly x
4. 6v t Purnin Humpuli / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.24,8aly
5. 8v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 25,8aly -- 1.25,0aly
6. 8v o Ruskon Villitys / (RENI) 25,1a -- 1.25,1aly x
7. 5v t Mini-Maisa / (RuKo) 26,6aly -- 1.25,1aly x
8. 8v o Fossegrim / (ARO) 25,0a -- 1.25,4aly
9. 7v t AH Varjotemppu / (ARO) 26,4a -- 1.25,5aly x
10. 9v t Tessan S / (ARO) 26,0a -- 1.25,8aly x

ryhmä 11
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 11v t Anezka R. / (ARO) 25,0a -- 1.24,5aly
2. 8v o Pompeji Fillari / (RENI) 25,0a -- 1.24,6aly
3. 8v t Rehjan Tähtihellä / (Team Ninitra) 26,3a -- 1.24,9aly
4. 6v t Kuuratar RC / (RDT) 26,9aly -- 1.25,3aly
5. 9v o Ruskon Probleemi / (RENI) 25,0a -- 1.25,5aly xx
6. 10v o AH Metsänukko / (ARO) 25,7a -- 1.25,7aly x
7. 6v o Purnin Rohmu / (Team Ninitra) 26,0a -- 1.25,7aly
8. 9v o Bausnor R. / (RuKo) 25,7aly -- 1.25,9aly
9. 8v t AH Kuurikki / (ARO) 26,1a -- 1.25,9aly
10. 8v o Pikkuapollo / (ARO) 26,7a -- 1.26,0aly
11v  PML Supina / (RDT) 25,3aly -- hva

ryhmä 12
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o Lyckans ost Fritjof / (Ruko) 24,5aly -- 1.24,0aly
2. 9v o Pompeji Sirottava / (RENI) 24,7a -- 1.24,0aly xx
3. 8v o EP Valuuri / (ARO) 24,2a -- 1.24,1aly
4. 7v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.24,2aly
5. 7v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,3aly -- 1.24,2aly x
6. 9v o AH Replikaattori / (ARO) 24,0a -- 1.24,3aly
7. 13v t AH Taifuuni / (ARO) 24,0a -- 1.24,5aly x
8. 9v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 24,0a -- 1.24,5aly
9. 10v o Korpisoturi RC / (RuKo) 24,9aly -- 1.24,6aly
10. 13v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 24,4a -- 1.24,6aly
11. 8v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,8aly -- 1.25,0aly
14v o AH Höstblixt / (ARO) 24,1a -- hva

ryhmä 13
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t Radikaali Viipotin / (ARO) 24,2a -- 1.24,1aly
2. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 24,0a -- 1.24,1aly
3. 7v t Purnin Vilaus /  (Team Ninitra) 24,1a -- 1.24,4aly
4. 12v t Pompeji Aliina / (ARO) 24,1a -- 1.24,4aly
5. 10v t AH Umbra / (ARO) 24,8a -- 1.24,6aly x
6. 10v t AH Hallatanssi / (ARO) 24,5a -- 1.24,6aly xx
7. 13v t Pompeji Villisti / (ARO) 24,1a -- 1.24,7aly xx
8. 11v t Docka / (RuKo) 24,6aly -- 1.24,8aly
9. 11v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.24,8aly
10. 11v t Ruskon Unikeko / (ARO) 24,0a -- 1.24,9aly x
11. 9v o Hoffsvarten / (RuKo) 24,2aly -- 1.24,9aly
7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly  -- hyl

ryhmä 14
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v t AH Caamos / (ARO) 24,3a -- 1.24,0aly
2. 8v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 24,1a -- 1.24,1aly
3. 11v o Tanhun Tuhka / (ARO) 24,0a -- 1.24,2aly
4. 9v t AH Satakieli / (ARO) 24,1a -- 1.24,2aly
5. 8v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 24,5aly -- 1.24,3aly
6. 13v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 24,2a -- 1.24,5aly
7. 7v o Sleipner R. / (RuKo) 24,0aly -- 1.24,5aly
8. 9v o EP Volyymi / (ARO) 24,8a -- 1.24,6aly
9. 10v t Älskling Tid / (Team Ninitra) 24,1a -- 1.24,9aly
10. 8v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly -- 1.25,0aly
7v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,6aly -- hrp
5v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 24,4aly -- hrp

ryhmä 15
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v o Utukaamos / (RuKo) 23,5aly -- 1.23,0aly x
2. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,2aly -- 1.23,1aly
3. 10v o Duanin Cebuano / (RENI) 23,6a -- 1.23,1aly
4. 8v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,4aly -- 1.23,3aly
5. 11v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 23,1aly -- 1.23,4aly x
6. 10v t Kekan Anthea / (ARO) 22,0a -- 1.23,4aly
7. 12v t AH Utuisa / (ARO) 23,0a -- 1.23,6aly x
8. 9v o Purnin Sponsori / (Team Ninitra) 23,3a -- 1.23,7aly x
9. 13v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.23,7aly
10. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly -- 1.24,0aly x
11. 9v o Prinsovak / (RuKo) 22,3aly -- 1.24,0aly
9v t AH Hallatähti / (RuKo) 23,6aly x -- hyl

ryhmä 16
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o EP Mutteri / (ARO) 23,3a -- 1.23,1aly
2. 14v o Snadisti Hopee / (ARO) 22,0a -- 1.23,1aly
3. 10v t Suru-Siru / (Team Ninitra) 23,4a -- 1.23,3aly
4. 9v o Mini-Matias / (RuKo) 23,5aly -- 1.23,3aly
5. 10v t Kekan Saveria / (ARO) 23,8a -- 1.23,4aly
6. 13v o Miniromeo / (ARO) 23,2a -- 1.23,5aly
7. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,8aly -- 1.23,6aly
8. 8v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,4aly -- 1.23,7aly
9. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly -- 1.23,8aly x
10. 10v o Radikaali Fobia / (RuKo) 23,4aly -- 1.23,9aly
11. 10v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,8aly -- 1.23,9aly
8v o Radikaali Wekkuli / (RENI) 23,0a -- hrp

ryhmä 17
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 21,6aly -- 1.23,0aly x
2. 11v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.23,0aly
3. 12v o Hiisin Hiski / (RuKo) 19,0aly -- 1.23,1aly
4. 11v t Radikaali Morsiusneito / (RENI) 22,1a -- 1.23,1aly
5. 9v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 21,2a -- 1.23,2aly x
6. 14v o Poppasmies / (TeamUnia) 19,5a -- 1.23,4aly
7. 9v t Ruskon Huu / (ARO) 21,0a -- 1.23,4aly x
8. 11v o Duartr R. / (TeamUnia) 22,2a -- 1.23,6aly
9. 11v o Vasta Katsastettu / (RENI) 21,0a -- 1.23,7aly
10. 14v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 21,1a -- 1.23,7aly
9v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 21,2a -- hyl

ryhmä 18
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 21,7aly -- 1.23,2aly
2. 14v o AH Pikku-Urho / (ARO) 19,0a -- 1.23,2aly
3. 14v t AH Suonoita / (ARO) 21,5a -- 1.23,3aly
4. 10v o Oktober Tid / (Team Ninitra) 21,7a -- 1.23,4aly
5. 14v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.23,5aly
6. 12v o Murhamiesi / (RDT) 22,7aly -- 1.23,5aly x
7. 9v o Sävelen Felix / (RENI) 21,3a -- 1.23,5aly x
8. 9v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 19,8a -- 1.23,7aly
9. 9v o Unian Satukirjasankari / (TeamUnia) 21,1a -- 1.23,8aly
10. 12v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 20,7aly -- 1.23,9aly x
11. 14v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 19,0a -- 1.23,9aly

ryhmä 19
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 21,2aly -- 1.23,1aly
2. 9v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 21,8a -- 1.23,3aly
3. 9v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,3aly
4. 10v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,1a -- 1.23,5aly
5. 11v o Purnin Amerikaano / (ARO) 21,4a -- 1.23,5aly
6. 14v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,5aly
7. 10v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly -- 1.23,6aly
8. 10v t Hornatar Sisu / (RuKo) 21,3ake -- 1.23,9aly x
9. 15v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a -- 1.24,0aly

02. monté, ryhmäajo 1609m, kylmäveriset 5v+
P: 1800ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v t Ruskon Urhotar / (ARO) 31,2 (ei m-enn) -- 1.33,2maly
2. 5v t Snillin Hehkuva / (RDT) 31,9aly -- 1.33,2maly
3. 5v o Vigųr Svolvaer / (RDT) 30,2aly -- 1.33,3maly
4. 4v t Radikaali Villivalo / (ARO) 32,0 (ei m-enn) -- 1.33,4maly
5. 5v o Eksepsjonell / (RDT) 31,4aly -- 1.33,4maly
6. 5v o AH Hallaton / (ARO) 31,9a (ei m-enn) -- 1.33,5maly
7. 4v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 31,1 (ei m-enn) -- 1.33,6maly x
8. 5v o Robust Trolltunga / (RDT) 30,5aly -- 1.33,7maly
9. 5v t Dvalinn R / (RDT) 30,8aly -- 1.33,8maly
10. 5v t AH Carmiini / (ARO) 30,8a (ei m-enn) -- 1.33,9maly
11. 5v o Ruskon Palanen / (RDT) 32,0aly -- 1.33,9maly x
12. 5v o Veldig Brennande / (RDT) 30,8aly -- 1.33,9maly x

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v o AH Huurtaja / (RDT) 29,9aly -- 1.29,0maly
2. 9v t Vienovalo Rc / (RuKo) 28,4maly -- 1.29,0maly x
3. 5v t Ruskon Joiviina / (ARO) 29,2a (ei m-enn) -- 1.29,1maly x
4. 6v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 28,4ake (34,2maly) -- 1.29,4maly
5. 9v t Gimra Snilli / (RuKo) 28,9maly -- 1.29,6maly
6. 7v t Rustning R. / (RENI) 28,8a (m31,9a) -- 1.29,6maly
7. 5v o AH Svafnir / (ARO) 29,0a (33,9ma) -- 1.29,7maly x
8. 8v t EP Rypäle / (RuKo) 28,6maly -- 1.29,7maly
9. 9v t AH Snövanja / (RuKo) 28,1maly -- 1.29,7maly
10. 5v t Angrboša R. / (ARO) 29,5a (34,6ma) -- 1.29,9maly
11. 7v r Liitu-Siru /  (Team Ninitra) m29,9a 29 -- 1.30,0maly

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 10v o Sjöman Tid / (Team Ninitra) m27,3a 26 -- 1.29,1maly
2. 6v o Radikalin Zalama / (RDT) 27,0aly (34,7maly) -- 1.29,2maly
3. 10v r Radikaali Dekkari / (Team Ninitra) m28,5a 26 -- 1.29,2maly
4. 7v t Villiviini RC / Juha (RDT) 26,1aly (30,4maly) -- 1.29,3maly x
5. 9v t Tessan S / (ARO) 26,0a (28,4ma) -- 1.29,4maly
6. 8v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 28,4maly 26 -- 1.29,4maly x
7. 7v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 27,0ake (31,4maly) -- 1.29,5maly
8. 6v o Rehjan Kauhukuva / (RENI) 27,9a (m30,5a) -- 1.29,7maly
9. 8v o Pikkuapollo / (ARO) 26,7a (29,0ma) -- 1.29,7maly x
10. 7v o Ruskon Aslak / (RuKo) 28,6maly 27 -- 1.30,0maly
9v t Worma / (RuKo) 29,3maly 27 -- hva
7v o AH Meteli / Jaana (Team Koo) 26,2aly -- hva

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 9v o Purnin Apollo / (Team Ninitra) m28,2a 26 -- 1.29,1maly
2. 7v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 25,0aly (28,8maly) -- 1.29,1maly x
3. 7v t AH Varjotemppu / (ARO) 26,4a (29,0ma) -- 1.29,2maly
4. 6v t Kuuratar RC / (RDT) 26,9aly (33,5maly) -- 1.29,4maly x
5. 10v o Velmu Viikinki / (ARO) 26,4a (27,4ma) -- 1.29,5maly
6. 8v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 30,4maly 25 -- 1.29,5maly x
7. 11v t Anezka R. / (ARO) 25,0a (28,3ma) -- 1.29,7maly
8. 9v t Purnin Kuvitelma / (Team Ninitra) m28,6a 25 -- 1.29,7maly
9. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 25,1a (m28,7a) -- 1.29,7maly
10. 8v t AH Kuurikki / (ARO) 26,1a (29,8ma) -- 1.29,8maly x
11. 7v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 25,8ake (30,8maly) -- 1.30,0maly
8v t Rehjan Tähtihellä / (Team Ninitra) m28,0a 26 -- k

ryhmä 5
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 9v t AH Kirikiukku / (ARO) 25,2a (29,2ma) -- 1.29,1maly x
2. 8v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 25,1aly (28,9maly) -- 1.29,3maly
3. 7v o Snadisti Tuhma / (ARO) 25,9a (28,3ma) -- 1.29,4maly
4. 8v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 25,3aly (27,3make) -- 1.29,4maly x
5. 10v o AH Metsänukko / (ARO) 25,7a (29,6ma) -- 1.29,5maly
6. 11v  PML Supina / (RDT) 25,3aly (28,4maly) -- 1.29,5maly x
7. 8v t AH Hulituli / (ARO) 25,6a (28,1ma) -- 1.29,7maly
8. 12v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 25,1a (28,0ma) -- 1.29,7maly
9. 8v o Fossegrim / (ARO) 25,0a (29,7ma) -- 1.29,9maly
10. 9v o Villi-Ari P / (RENI) 25,3a (m29,0a) -- 1.29,9maly
11. 9v t Purnin Vahvuus / (Team Ninitra) m26,7a 25 -- 1.30,0maly
7v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 25,1aly (30,4maly) -- k

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 28,5maly 24 -- 1.28,1maly
2. 10v o Korpisoturi RC / (RuKo) 27,3maly 24 -- 1.28,2maly x
3. 8v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,8aly (29,0maly) -- 1.28,2maly
4. 7v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,6aly (29,8maly) -- 1.28,2maly x
5. 7v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,3aly (28,5make) -- 1.28,2maly
6. 13v t Pompeji Villisti / (ARO) 24,1a (29,1ma) -- 1.28,5maly
7. 8v o EP Valuuri / (ARO) 24,2a (29,3ma) -- 1.28,5maly
8. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,8a (m29,8a) -- 1.28,5maly x
9. 14v o AH Höstblixt / (ARO) 24,1a (28,0ma) -- 1.28,6maly
10. 11v o Tanhun Tuhka / (ARO) 24,0a (28,4ma) -- 1.28,7maly
11. 10v t AH Umbra / (ARO) 24,8a (28,1ma) -- 1.28,7maly
12. 10v t Älskling Tid / (Team Ninitra) m27,1a 24 -- 1.28,9maly

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v t AH Satakieli / (ARO) 24,1a (27,5ma) -- 1.28,1maly
2. 7v o Sleipner R. / (RuKo) 28,3maly 24 -- 1.28,1maly x
3. 12v t Pompeji Aliina / (ARO) 24,1a (28,3ma) -- 1.28,2maly
4. 9v o Hoffsvarten / (RuKo) 31,2maly 24 -- 1.28,3maly
5. 8v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly (28,4maly) -- 1.28,5maly
6. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly (28,0maly) -- 1.28,5maly
7. 13v t AH Taifuuni / (ARO) 24,0a (29,0ma) -- 1.28,6maly x
8. 13v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 24,4a (28,1ma) -- 1.28,6maly x
9. 11v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly (28,8maly) -- 1.28,6maly
10. 9v o EP Volyymi / (ARO) 24,8a (28,7ma) -- 1.28,8maly
11. 11v t Docka / (RuKo) 27,0maly 24 -- 1.28,9maly
12. 9v o Pompeji Atria / (RENI) 24,8a (m27,3a) -- 1.29,0maly

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 14v o AH Pikku-Urho / (ARO) 19,0a (26,9ma) -- 1.27,1maly x
2. 10v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 21,7aly (27,9maly) -- 1.27,1maly
3. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly (27,8maly) -- 1.27,2maly x
4. 13v t AH Vaania / (ARO) 23,4a (28,1m) -- 1.27,2maly x
5. 12v t Ruskon Hallatar / (Ruko) 26,3maly 21 -- 1.27,3maly
6. 8v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,4aly (28,2make) -- 1.27,3maly
7. 10v o Oktober Tid / (Team Ninitra) m27,3a 21-- 1.27,4maly
8. 10v t Kekan Anthea / (ARO) 22,0a (28,9ma) -- 1.27,6maly x
9. 11v o Utukaamos / (RuKo) 27,2maly 23 -- 1.27,8maly
10. 8v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,4aly (28,2maly) -- 1.27,8maly xx
9v t AH Hallatähti / (RuKo) 29,1maly 23 -- hrp
9v o Valfrid Rįvgar / (RENI) 23,8a (m27,4a) -- k

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 10v t Suru-Siru / (Team Ninitra) m27,2a 23 -- 1.27,0maly
2. 12v o Murhamiesi / (RDT) 22,7aly (27,8maly) -- 1.27,0maly
3. 9v o Snillin Otello / (RENI) 22,8a (m27,5a) -- 1.27,0maly xx
4. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,2aly (27,2maly) -- 1.27,1maly
5. 10v t Kekan Saveria / (ARO) 23,8a (28,9ma) -- 1.27,3maly
6. 11v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 27,1maly 23 -- 1.27,5maly
7. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,8aly (29,5maly) -- 1.27,5maly x
8. 11v o Purnin Amerikaano / (ARO) 21,4a -- 1.27,5maly
9. 12v t AH Utuisa / (ARO) 23,0a (27,9ma) -- 1.27,5maly
10. 9v t Ruskon Huu / (ARO) 21,0a (28,5ma) -- 1.27,6maly
11. 12v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 27,4maly 20 -- 1.27,9maly
12. 10v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly (27,4maly) -- 1.27,9maly

ryhmä 10
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 21,6aly (27,4maly) -- 1.27,1maly
2. 10v o Radikaali Fobia / (RuKo) 27,1maly 23 -- 1.27,2maly
3. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly (27,1maly) -- 1.27,2maly
4. 14v t AH Horna / (ARO) 21,1a (27,2ma) -- 1.27,4maly
5. 9v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 23,9a (m28,1a) -- 1.27,4maly
6. 11v t AH Kipinätär / (RuKo) 28,0maly 21 -- 1.27,5maly
7. 9v o Mini-Matias / (RuKo) 29,5maly 23 -- 1.27,5maly x
8. 10v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,8aly (27,2mly) -- 1.27,7maly
9. 14v t AH Suonoita / (ARO) 21,5a (27,1ma) -- 1.27,7maly
10. 13v o Miniromeo / (ARO) 23,2a (28,1ma) -- 1.27,9maly x
11. 10v t EP Lakiina / (RENI) 21,4a (m28,0a) -- 1.28,0maly

03. ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 2v t Vernolian Big Cracker / Derek (Yemn) 22,7ke --  1.19,2aly
2. 2v t Sandra Shy / Scott (Yemn) 23,8ke x --  1.19,3aly
3. 2v t Show Me Love / (RuKo) 19,2aly -- 1.19,4aly x
4. 2v o Otoko Spit / (RENI) 18,8a -- 1.19,4aly
5. 2v t Butterscotch MacLily / (ARO) ei enn -- 1.19,4aly x
6. 2v o Bouleau Burn / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.19,5aly
7. 2v t Radical Jillax / (RDT) 19,1aly -- 1.19,6aly
8. 2v o Wehtje Snilli / (RENI) 18,1a -- 1.19,8aly
9. 2v t Lydia Ach / (ARO) 18,2a -- 1.19,9aly x
10. 2v o Yako Ach / (ARO) 18,4a -- 1.20,0aly

ryhmä 2
P: 1000ve+
loimi - 700ve - 400ve - 200ve - 100ve - 50ve
1. 2v t Bia Ach / (ARO) 18,9a -- 1.19,1aly
2. 2v o The Little Drummer Boy / Leo (Wäck) ei enn -- 1.19,1aly x
3. 2v t Whoosh MacLily / (RuKo) ei enn -- 1.19,4aly
4. 2v t Royal Scarlet MacLily / (ARO) 18,4a -- 1.19,4aly
5. 2v o Command Thunder / Zack (Yemn) 23,0ke -- 1.19,4aly x
6. 2v o Meleager Snilli / (RENI) 17,4 -- 1.19,6aly
7. 2v o Radical Exployer / (RDT) 18,6aly -- 1.19,8aly x
8. 2v o Lukaround Burn / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.19,8aly x
9. 2v t Mokosa Ach / (RENI) 18,4a -- 1.19,8aly x

ryhmä 3
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
1. 3v o Xerxes d'Quirius / (RuKo) 18,1aly -- 1.17,0aly
2. 3v o Thanatophobia / (TeamUnia) 19,1a -- 1.17,1aly
3. 3v o Domestic Case Unia / (TeamUnia) 19,7a -- 1.17,2aly
4. 3v t Don't Give Up RC / (RDT) 18,3aly -- 1.17,3aly x
5. 3v o Esprit de Corps / (RDT) 19,1aly -- 1.17,4aly
6. 3v t Imógen Combit Unia / (TeamUnia) 20,5a -- 1.17,5aly x
7. 3v o Cappuccino Snilli / (RENI) 18,8a -- 1.17,7aly x
8. 3v t Chantal Lagethį / (TeamUnia) 19,9a -- 1.17,8aly xx
3v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 18,2a -- hyl

ryhmä 4
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
1. 3v t Snow Game Spit / (RENI) 18,1a -- 1.17,0aly
2. 3v o Zapdos Unia / (TeamUnia) 19,8a -- 1.17,1aly x
3. 3v o Radical Blackout / (RDT) 18,0aly -- 1.17,3aly
4. 3v t Life Burns RC / (ARO) 18,1a -- 1.17,3aly x
5. 3v o Jet Fighter / (RDT) 19,2aly -- 1.17,7aly x
6. 3v o Andonar Croow Unia / (TeamUnia) 19,6a -- 1.17,7aly
7. 3v t Tears for Fears Unia / (TeamUnia) 20,2a -- 1.17,8aly
8. 3v o Blakharadan O'Koo / (RuKo) 18,3aly -- 1.17,8aly x
9. 3v t Amour Amber / (Team Ninitra) 18,3a -- 1.17,8aly

ryhmä 5
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
1. 3v o Celtic Gagnon / (TeamUnia) 19,6a -- 1.17,0aly
2. 3v o Dawnrunner Unia / (TeamUnia) 19,8a -- 1.17,4aly x
3. 3v t Radical Timebomb / (RDT) 18,4aly -- 1.17,6aly
4. 3v o Porsche MacLily / Leo (Wäck) 18,1ake -- 1.17,6aly x
5. 3v t Xerxes d'Estrees / (RuKo) 18,9aly -- 1.17,6aly
6. 3v o Basil Burn / (Team Ninitra) 18,5a -- 1.17,7aly x
7. 3v t Just Chilling Unia / (TeamUnia) 19,1a -- 1.18,7aly xx
8. 3v t Radical Zinfella / (RDT) 18,0aly -- 1.17,9aly
9. 3v t Helantia Unia / (TeamUnia) 20,0a -- 1.18,0aly

ryhmä 6
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v o Radical One Man Show / Olf (Wäck) 16,3ly -- 1.15,0aly
2. 4v o Radical Insane ( RDT) 16,1aly -- 1.15,3aly
3. 3v o Whirl Breeze / Joel (DLHS) 1.17,9ake --      1.15,4aly
4. 4v o Fiction d'Athée / (Team Ninitra) 16,1 -- 1.15,6aly
5. 5v t Be My Light Speed / (RENI) 17,4a -- 1.15,8aly
6. 4v o Radical Hide 'N Seek / (RDT) 17,3aly -- 1.16,2aly
7. 7v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly -- 1.16,2aly x
8. 4v t Keylime Snilli / (ARO) 17,5a -- 1.16,3aly
9. 4v t Xerxes d'Aubry / (RuKo) 17,2aly -- 1.16,4aly x
10. 5v t Bye Honeybee Unia / (RuKo) 16,0aly -- 1.16,7aly

ryhmä 7
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 3v t Get Shocked O'Koo / Elias (Team Koo) 16,2aly -- 1.15,1aly
2. 9v o Captain Ach / (ARO) 16,2a -- 1.15,3aly x
3. 4v o Radical Chocopress / (RENI) 16,4a -- 1.15,4aly
4. 3v o American Idiot / Emilia (DLHS) 1.16,2aly -- 1.15,7aly
5. 4v t Glassblade / (RDT) 16,1aly -- 1.16,6aly x
6. 4v t Rjazįn Spirit Crusher / (RuKo) 16,1aly -- 1.16,6aly
7. 4v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,8ke -- 1.16,7aly
4v t Downrun Unia / (RENI) 16,4 -- hva
4v o K. Folkrock / Markus (Wäck) 17,4aly -- hrp

ryhmä 8
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 15,8ly -- 1.14,1aly
2. 4v o Djuzhak Vjaz / (RuKo) 15,2aly -- 1.14,3aly
3. 8v t Primus Cherry / (TeamUnia) 14,5a -- 1.14,3aly
4. 4v t Eerie Ach / (ARO) 14,2a -- 1.14,7aly
5. 5v t Diamond Duįn / (RENI) 14,3a -- 1.14,8aly x
6. 4v t Damas d'Athée / (Team Ninitra) 15,9 -- 1.14,9aly
7. 6v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,9ake -- 1.15,1aly
8. 9v t Gimme Creeper / (TeamUnia) 14,1a -- 1.15,2aly
9. 4v t Kimono d'Athée / (Team Ninitra) 15,0 -- 1.15,7aly
10. 4v o Rjazįn Applause / (ARO) 14,8a -- 1.15,7aly
11. 5v t Pretty Different RC / (RDT) 14,2aly -- 1.15,8aly

ryhmä 9
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 4v o Camden Time / (RENI) 14,3a -- 1.14,1aly x
2. 9v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 14,2a -- 1.14,3aly
3. 5v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 15,6aly -- 1.14,3aly
4. 5v o Black Out Spit / (RuKo) 15,1aly – 1.14,5aly
5. 6v o Timeline Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.14,5aly
6. 5v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 15,0a -- 1.14,6aly
7. 5v o Ocean Artist / (RuKo) 15,4aly – 1.15,0aly
8. 5v t Treasure Burn / (Team Ninitra) 15,7a -- 1.15,0aly
9. 6v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 14,5aly -- 1.15,0aly
10. 3v t Cacophony Ach / (ARO) 14,8a -- 1.15,1aly
7v t Suncrush MacLily / (ARO) 14,4a -- hva

ryhmä 10
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 6v t Poetry In Motion / (ARO) 14,9a -- 1.14,2aly x
2. 6v t Divine Pomp / (RENI) 14,4a -- 1.14,3aly
3. 9v t Triumph of Injustice Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.14,4aly
4. 5v o Rjazįn Break It / (RuKo) 15,1aly – 1.14,6aly x
5. 6v o Bombershock Gue / (RuKo) 15,4aly -- 1.14,7aly
6. 5v o Callmeup Burn / (Team Ninitra) 15,0a -- 1.14,9aly
7. 7v o Geordi LaForge / (TeamUnia) 14,1 -- 1.14,9aly
8. 5v o Jalapeno Burn /  (Team Ninitra) 15,3 -- 1.15,1aly x
9. 6v t Perfect Lady RC / (RDT) 15,9aly -- 1.15,5aly
10. 8v o Chromatique Unia / (ARO) 14,5a -- 1.15,6aly x
11. 6v t Rest In Speed / (RDT)  14,6ake -- 1.15,7aly xx

ryhmä 11
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 4v o Aston Martin MacLily / (RENI) 15,0a -- 1.14,6aly
2. 4v o Rjazįn Hell Yeah / (RuKo) 15,3aly -- 1.14,9aly
3. 5v t Rjazįn Antique / (RuKo) 14,6aly -- 1.14,9aly x
4. 5v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 14,6ake -- 1.15,2aly x
5. 5v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 15,3 -- 1.15,4aly
6. 9v t Hollow Ach / (ARO) 14,9a -- 1.15,4aly
7. 5v o Rjazįn Fireflyer / Jaana (Team Koo) 15,0aly -- 1.15,4aly x
8. 5v o Wonder / Tatu (Team Koo) 14,6aly -- 1.15,4aly x
9. 5v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,8aly
5v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 14,6a -- hyl
6v o Fortnite Burn / (TeamUnia) 14,1a -- hrp

ryhmä 12
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 7v t Rjazįn Carambola / Sanni (RDT) 14,2aly -- 1.14,2aly
2. 4v o Empty Ach / Markus (Team Koo) 14,6aly -- 1.14,3aly
3. 4v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 15,2a -- 1.14,7aly
4. 6v o Mathematic / (ARO) 14,6a -- 1.14,9aly
5. 3v t Prizilla Speed / Santeri (DLHS) 1.15,3aly -- 1.15,0aly x
6. 9v t River Ach / (ARO) 14,9a -- 1.15,1aly
7. 4v o Vincenzo / (RuKo) 15,3aly -- 1.15,5aly
8. 6v o Caraboss Unia / (TeamUnia) 14,1 -- 1.15,6aly
9. 4v o Chaos Unleashed RC / (RDT) 15,7aly -- 1.15,7aly
10. 5v t Blanca Burn / (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,8aly
11. 6v t Katana Ach / (ARO) 14,9a -- 1.16,0aly

ryhmä 13
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v o Foxtrot Pomp / Leo (Wäck) 13,0ake -- 1.13,0aly
2. 9v t Trick Or Treat RC / (RuKo) 13,0aly -- 1.13,1aly
3. 6v t Casino Gem Unia / (TeamUnia) 13,4a -- 1.13,1aly x
4. 9v t Ironic / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.13,1aly
5. 6v o Plan B Unia / (TeamUnia) 13,9a -- 1.13,6aly xx
6. 9v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 13,2aly -- 1.13,6aly x
7. 7v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,6aly -- 1.13,7aly
8. 7v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly -- 1.13,8aly xx
9. 9v t Sphinx Ach / (ARO) 13,4a -- 1.13,8aly x
10. 8v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 13,5aly -- 1.13,8aly
11. 11v t Sųlv's Secret Princess / (ARO) 13,0a -- 1.13,9aly xx
12. 10v t Raven Snilli / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.14,0aly

ryhmä 14
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 6v t Crystallize Unia / (TeamUnia) 13,8a -- 1.13,0aly
2. 10v o General Star / (RDT) 13,5ake -- 1.13,1aly
3. 7v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,2aly -- 1.13,4aly
4. 6v o Storytime Burn / (Team Ninitra) 13,2 -- 1.13,4aly
5. 9v t Jigglypuff RC / (ARO) 13,5a -- 1.13,4aly
6. 5v o Exospeed Burn / (TeamUnia) 13,5a -- 1.13,6aly
7. 7v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 13,8aly -- 1.13,7aly
8. 7v t Winy Blondie / (RENI) 13,1a -- 1.13,8aly x
9. 7v o Marmor Burn / Dani (RDT) 13,2aly -- 1.13,8aly
10. 9v t Belgravia Unia /  (Team Ninitra) 13,6a -- 1.13,9aly
11. 8v o Charm / (TeamUnia) 13,4a -- 1.13,9aly
8v t Adelaide MacLily / (Team Ninitra) 13,0 -- k

ryhmä 15
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Dante Ach / (ARO) 13,2a -- 1.13,0aly
2. 11v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.13,1aly
3. 10v t Radical Spookshow / (RDT) 13,4ake -- 1.13,3aly xx
4. 8v t Madde Fear / (TeamUnia) 13,3a -- 1.13,3aly
5. 10v o Radical Number 23 / (RDT) 13,4aly -- 1.13,5aly x
6. 8v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,2aly -- 1.13,5aly
7. 6v o Master Platinum Unia / (TeamUnia) 13,5a -- 1.13,5aly
8. 8v o Hampton Classic / (Team Ninitra) 13,0a -- 1.13,9aly
9. 8v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,6aly -- 1.13,9aly
10. 9v t Stingwray Ach / (ARO) 13,9a -- 1.13,9aly
7v o Killed By Death / Kiko (RDT) 13,3aly -- hyl
8v o Iron Fist Unia / (TeamUnia) 13,8a -- hyl

ryhmä 16
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,6aly -- 1.12,1aly x
2. 9v o Bugatti MacLily / (Team Ninitra) 10,4a -- 1.12,1aly xx
3. 8v o Rjazįn Troubleshoot / (RuKo) 12,3aly -- 1.12,4aly xx
4. 7v t Yokai Ach / (ARO) 12,7a -- 1.12,4aly
5. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 12,9aly -- 1.12,6aly x
6. 7v t Furious Attacker / (TeamUnia) 11,3a -- 1.12,6aly
7. 10v t Speedway Star / (RDT) 12,8aly -- 1.12,7aly
8. 8v o Howling Smoke / (ARO) 10,3a -- 1.12,7aly
9. 9v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 11,3a -- 1.12,7aly
10. 10v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly -- 1.12,9aly x
11. 11v t Ironica Ach / (ARO) 12,8a -- 1.12,9aly
12. 11v o Windwarrior MacLily / (RuKo) 10,1aly -- 1.13,0aly

ryhmä 17
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 9v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,4aly -- 1.12,1aly
2. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 10,1aly -- 1.12,3aly
3. 7v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 12,1aly -- 1.12,3aly
4. 8v o William Ach / (ARO) 09,7a -- 1.12,6aly
5. 11v t Shireen Ach / (ARO) 12,4a -- 1.12,6aly
6. 5v t Didantic Villain Unia / (TeamUnia) 11,3a -- 1.12,6aly
7. 9v o Love Tornado / (RuKo) 12,4aly -- 1.12,7aly
8. 10v t Exalted Ach / (ARO) 10,4a -- 1.12,8aly x
9. 9v o Graceful Show Pomp / (RuKo) 12,4aly -- 1.12,9aly
10. 8v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,6ake -- 1.12,9aly
11. 9v t Downless Unia / (TeamUnia) 11,1a -- 1.12,9aly

ryhmä 18
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 12v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 09,3a -- 1.12,1aly x
2. 7v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,6ake --  1.12,2aly
3. 8v o Rjazįn Harrow / (RuKo) 12,3aly -- 1.12,2aly
4. 9v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 12,7aly -- 1.12,3aly x
5. 7v o Phantom Fox / (ARO) 10,0a -- 1.12,3aly xx
6. 9v t Haphzibah Snilli / Leo (Wäck) 11,1ake -- 1.12,3aly
7. 10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,4aly -- 1.12,6aly
8. 8v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake -- 1.12,9aly
9. 7v t Ghost Snilli / (ARO) 12,3a -- 1.12,9aly
10. 10v o Kingston RC / (ARO) 10,6a -- 1.13,0aly
7v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 11,4a -- hva

ryhmä 19
P: 5000ve+loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Death Trip Nin / (ARO) 12,2a -- 1.12,2aly
2. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly -- 1.12,3aly
3. 9v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 11,6 -- 1.12,3aly
4. 8v o Solarburst Unia / (TeamUnia) 12,4 -- 1.12,4aly
5. 8v t Velaryon Ach / (RuKo) 12,3aly -- 1.12,5aly
6. 11v t Avalanche Ach / (ARO) 12,2a -- 1.12,5aly
7. 11v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 09,9a -- 1.12,5aly
8. 7v o Rjaząn Beat It / (RuKo) 12,1aly -- 1.12,6aly
9. 8v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,8aly -- 1.12,6aly x
10. 9v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 10,8aly -- 1.12,7aly
11. 8v t Rjazįn Xanthe / (ARO) 10,2a -- 1.12,8aly

04. monté, ryhmäajo 1609m, lämminveriset 4v+
P: 1500ve+
loimi - 1200ve - 900ve - 500ve - 250ve - 120ve
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 4v o Radical Hide 'N Seek / (RDT) 17,3aly -- 1.19,0maly
2. 5v t Bye Honeybee Unia / (RuKo) 19,5maly 16 -- 1.19,2maly x
3. 4v o Radical Royal Vodou / (RENI) 16,6 (m19,1a) -- 1.19,3maly
4. 4v o Radical Speeding / (RENI) 16,5a (m19,5a) -- 1.19,5maly x
5. 4v t Keylime Snilli / (ARO) 17,5a (ei m-enn) -- 1.19,7maly
6. 7v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly (16,4mke) -- 1.19,7maly
7. 9v o Captain Ach / (ARO) 16,2a (17,5ma) -- 1.19,9maly
8. 4v t Glassblade / (RDT) 16,1aly -- 1.19,9maly
9. 4v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,8ke -- 1.19,9maly
10. 4v o Radical Insane ( RDT) 16,1aly -- 1.20,0maly

ryhmä 2
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 7v t Rjazįn Carambola / Sanni (RDT) 14,2aly (17,6mke) -- 1.18,1maly
2. 4v o Universane Spit / (RENI) 15,5 (m18,4a) -- 1.18,2maly
3. 6v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,9ake (19,1mly) -- 1.18,2maly
4. 6v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 18,0maly 15 -- 1.18,5maly
5. 5v o Callmeup Burn / (Team Ninitra) m17,1a 15 -- 1.18,7maly x
6. 4v o Chaos Unleashed RC / (RDT) 15,7aly -- 1.18,9maly x
7. 5v t Treasure Burn / (Team Ninitra) m18,1a 15 -- 1.18,9maly
8. 6v o Mathematic / (ARO) 14,6a (ei m-enn) -- 1.18,9maly
9. 5v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 14,6ake (19,5mly) -- 1.19,0maly
4v t Eerie Ach / (ARO) 14,2a (ei m-enn) -- k

ryhmä 3
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 4v o Radical Confiance / (RENI) 14,6a (m17,3a) -- 1.18,0maly
2. 5v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 15,6aly (20,8mly) -- 1.18,1maly x
3. 8v o Chromatique Unia / (ARO) 14,5a (17,4ma) -- 1.18,1maly x
4. 5v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 14,6a (17,5ma) -- 1.18,2maly
5. 5v o Rjazįn Break It / (RuKo) 19,2maly 15 – 1.18,2maly
6. 6v t Katana Ach / (ARO) 14,9a (17,8ma) -- 1.18,2maly x
7. 4v o Rjazįn Applause / (ARO) 14,8a (19,5ma) -- 1.18,3maly x
8. 6v o Bombershock Gue / (RuKo) 18,4maly 15 -- 1.18,4maly
9. 5v t Rjazįn Antique / (RuKo) 19,5maly 14 -- 1.18,6maly
10. 5v t Pretty Different RC / (RDT) 14,2aly (19,9maly) -- 1.18,7maly x

ryhmä 4
P: 3000ve+
loimi - 2300ve - 1600ve - 1000ve - 600ve - 300ve
1. 5v o Ocean Artist / (RuKo) 22,0maly 15 – 1.18,1maly
2. 6v t Rest In Speed / (RDT)  14,6ake (15,9make) -- 1.18,3maly
3. 6v t Perfect Lady RC / (RDT) 15,9aly (20,1mly) -- 1.18,4maly
4. 7v t Suncrush MacLily / (ARO) 14,4a (18,1ma) -- 1.18,5maly xx
5. 9v t River Ach / (ARO) 14,9a (18,0ma) -- 1.18,5maly
6. 5v o Black Out Spit / (RuKo) 19,0maly 15 – 1.18,7maly
7. 6v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 14,5aly (17,3maly) -- 1.18,7maly xx
8. 5v o Rjazįn Put-in / (RENI) 14,5a (m16,2a) -- 1.18,7maly
5v o Rodan Ach / Jaana (Team Koo) 14,5aly -- k

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Dante Ach / (ARO) 13,2a (ei m-enn) -- 1.17,0maly
2. 9v t Stingwray Ach / (ARO) 13,9a (16,8ma) -- 1.17,1maly
3. 10v o General Star / (RDT) 13,5ake (17,1maly) -- 1.17,2maly
4. 7v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 13,8aly (17,9maly) -- 1.17,2maly
5. 5v t Guac Is Xrta Ach / Karla (Wäck) 13,5aly (17,8maly) -- 1.17,4maly
6. 9v t Trick Or Treat RC / (RuKo) 15,3maly 13 -- 1.17,5maly
7. 10v o Radical Number 23 / (RDT) 13,4aly (17,1maly) -- 1.17,5maly
8. 7v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,6aly (17,9maly) -- 1.17,8maly x
9. 8v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 13,5aly (19,5make) -- 1.17,8maly x
10. 8v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,2aly (16,5make) -- 1.17,9maly
11. 9v t Belgravia Unia / (Team Ninitra) m16,2a 13 -- 1.17,9maly
12. 9v t Sphinx Ach / (ARO) 13,4a (16,3ma) -- 1.17,9maly

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v t Adelaide MacLily / (Team Ninitra) m18,1a 13 -- 1.17,1maly x
2. 6v o Storytime Burn / (Team Ninitra) m16,1a 13 -- 1.17,2maly
3. 11v t Sųlv's Secret Princess / (ARO) 13,0a (16,4ma) -- 1.17,4maly
4. 8v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,6aly (17,5maly) -- 1.17,4maly
5. 7v o Killed By Death / Kiko (RDT) 13,3aly (17,7maly) -- 1.17,5maly x
6. 7v o Marmor Burn / Dani (RDT) 13,2aly (17,4maly) -- 1.17,6maly
7. 7v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly (18,0maly) -- 1.17,7maly
8. 6v t Rout Pomp / (RENI) 13,4a (m16,9a) -- 1.17,8maly
9. 7v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,2aly (18,3maly) -- 1.17,9maly
10. 9v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 13,2aly (17,9maly) -- 1.17,9maly
11. 10v t Radical Spookshow / (RDT) 13,4ake (18,7maly) -- 1.17,9maly
9v t Jigglypuff RC / (ARO) 13,5a (18,7ma) -- hyl

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t Avalanche Ach / (ARO) 12,2a (17,2ma) -- 1.17,0maly
2. 9v o Graceful Show Pomp / (RuKo) 16,0maly 12 -- 1.17,1maly
3. 8v o William Ach / (ARO) 09,7a (16,1ma) -- 1.17,2maly
4. 9v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 12,7aly (16,2mke) -- 1.17,2maly
5. 8v o Howling Smoke / (ARO) 10,3a (16,9ma) -- 1.17,4maly
6. 8v o Rjazįn Harrow / (RuKo) 15,0maly 12 -- 1.17,5maly
7. 9v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,4aly (16,3maly) -- 1.17,5maly x
8. 11v t Ironica Ach / (ARO) 12,8a (17,0ma) -- 1.17,8maly
9. 8v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,6ake (17,8maly) -- 1.17,9maly
10. 10v t Speedway Star / (RDT) 12,8aly (17,6maly) -- 1.18,0maly x
9v t Bellaca Duįn / Linnea (Wäck) 12,2ly (16,2maly) --  k

ryhmä 8
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Rjazįn Troubleshoot / (RuKo) 15,6maly 12 -- 1.17,2maly x
2. 10v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly (16,2maly) -- 1.17,2maly
3. 7v t Yokai Ach / (ARO) 12,7a (ei m-enn) -- 1.17,2maly
4. 10v t Exalted Ach / (ARO) 10,4a (15,8ma) -- 1.17,3maly
5. 7v o Phantom Fox / (ARO) 10,0a (17,9ma) -- 1.17,5maly x
6. 8v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake (16,3maly) -- 1.17,5maly
7. 6v o Oxalis Ach / Adeliina (Team Koo) 11,3ake -- 1.17,7maly
8. 8v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,8aly (17,6maly) -- 1.17,7maly x
9. 8v t Velaryon Ach / (RuKo) 15,0maly 12 -- 1.17,8maly
10. 7v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 12,1aly (17,1maly)  -- 1.17,8maly
11. 7v t Ghost Snilli / (ARO) 12,3a (ei m-enn) -- 1.17,8maly

ryhmä 9
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v t Shireen Ach / (ARO) 12,4a (16,5ma) -- 1.17,0maly
2. 7v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,6ake (16,3make) --  1.17,1maly
3. 9v o Love Tornado / (RuKo) 15,2maly 12 -- 1.17,1maly
4. 11v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,6aly (17,8maly) -- 1.17,1maly
5. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 15,1maly 12 -- 1.17,4maly xx
6. 8v t Rjazįn Xanthe / (ARO) 10,2a (16,4ma) -- 1.17,6maly x
7. 10v o Kingston RC / (ARO) 10,6a (15,4ma) -- 1.17,7maly
8. 7v o Rjaząn Beat It / (RuKo) 15,1maly 12 -- 1.17,9maly
9. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly (17,2mly) -- 1.17,9maly x
10. 9v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 10,8aly (16,2maly) -- 1.17,9maly

05. ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve

ryhmä 1
P: 2000ve+
loimi - 1500ve - 1100ve - 700ve - 400ve - 200ve
1. 2v o Slow Down Dawn / (RuKo) p17,9a -- 1.18,4aly
2. 2v o Black Money Dawn / (RuKo) p17,1a -- 1.18,6aly
3. 2v t Viking Love Dawn / (RuKo) p17,8a -- 1.18,6aly
4. 2v o Chemical Spill / (ARO) p17,1a -- 1.18,7aly
5. 2v t Black Flower Dawn / (RuKo) p17,0a -- 1.18,9aly
6. 2v t Whiplash Ach / (ARO) p17,9a -- 1.19,0aly
7. 2v t Viking Baby Dawn / (RuKo) p17,4a -- 1.19,0aly
8. 2v t Chocobird Dawn / (RuKo) p17,6a -- 1.19,0aly
2v t Frozen Ballet / (ARO) p17,6a -- hyl
2v t Vivian Dawn / (RuKo) p17,0a -- k

ryhmä 2
P: 2500ve+
loimi - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
1. 3v t Obscure Ach / (ARO) p16,4a -- 1.15,0aly
2. 3v t Doomdada / (ARO) p16,1a -- 1.15,2aly x
3. 3v o Storm The Walls / (ARO) p16,4a -- 1.15,6aly
4. 4v o Onryo Ach / (ARO) p16,2a -- 1.15,8aly
5. 3v o Netherbird Ach / (ARO) p16,6a -- 1.15,9aly
6. 3v t Willynilly Ach / (ARO) p16,4a -- 1.16,0aly

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1100ve - 700ve - 350ve
1. 4v t Dread Ach / (ARO) p14,8a -- 1.12,0aly
2. 4v t Frilly Cakes Ach / (ARO) p14,8a -- 1.12,0aly
3. 4v o Lucky Black Dawn / (ARO) p14,5a -- 1.12,2aly
4. 6v t Hellish Ach / (ARO) p10,7a -- 1.12,3aly
5. 3v t Frozen Rose Ach / (ARO) p14,8a -- 1.12,5aly
6. 10v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p10,2a -- 1.12,5aly x
7. 10v o Fivebyfive Snilli / (ARO) p10,3a -- 1.12,6aly
8. 6v o Neon Nemesis / (ARO) p12,4a -- 1.12,7aly
9. 6v t Roseleaf Ach / (ARO) p10,4a -- 1.12,8aly
10. 6v o Voidreaver / (ARO) p.10,5a -- 1.12,9aly xx
10v o The Best Viking Ach / (RuKo) p10,0a -- hva

ryhmä 4
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 11v o Grand Duke Flowery / (ARO) p08,1a -- 1.10,0aly
2. 7v o Jackinthebox / (ARO) p09,6a -- 1.10,2aly
3. 7v t Can't Touch Eagle / (ARO) p.08,8a -- 1.10,3aly
4. 9v o Burntoburn / (ARO) p09,9a -- 1.10,4aly
5. 5v t End Of Times / (ARO) p09,9a -- 1.10,4aly
6. 11v t Hellkite Ach / (ARO) p09,3a -- 1.10,4aly
7. 9v o Frozen Viking / (ARO) p09,7a -- 1.10,4aly
8. 7v o Bereskarn Ach / (ARO) p09,5a -- 1.10,5aly x
9. 7v t Meloetta Snilli / (ARO) p09,7a -- 1.10,6aly
10. 7v t Vermilion Snilli / (ARO) p09,2a -- 1.10,7aly
11. 6v t Uniquest Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,8aly

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Riddlesinthedark / (ARO) p09,9a -- 1.10,1aly
2. 8v o Stechkin Sokolov / (ARO) p.08,8a -- 1.10,5aly
3. 9v o Yaybird Stain / (ARO) p.09,2a -- 1.10,5aly
4. 5v o Splorch / (ARO) p09,9a -- 1.10,8aly
5. 9v t Raven Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,8aly x
6. 7v o Shock For The System / (ARO) p.09,5a -- 1.10,8aly
7. 6v t Nemesis Horizon / (ARO) p.09,7a -- 1.10,9aly
8. 9v t Bloodstone Blackout / (ARO) p09,2a -- 1.10,9aly
9v t Dead Don't Cry / (ARO) p.08,4a -- hrp
8v o Erebus Ach / (ARO) p09,6a -- k

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 8v o Venom Ach / (ARO) p09,6a -- 1.10,1aly
2. 11v t Twinrova / (ARO) p.09,0a -- 1.10,4aly
3. 8v t Vanquisher Ach / (ARO) p09,7a -- 1.10,4aly
4. 7v t Morning After Mojitos / (ARO) p.09,4a -- 1.10,4aly
5. 8v t Hydra Ach / (ARO) p09,6a -- 1.10,5aly x
6. 11v t Daenaera Ach / (ARO) p09,3a -- 1.10,6aly x
7. 6v t Drunkenxication / (ARO) p.09,9a -- 1.10,7aly
8. 8v t Strike My Soul / (ARO) p.09,2a -- 1.10,7aly
9. 5v t Nohugging / (ARO) p09,8a -- 1.10,9aly
10v t Netherworld Orison / (ARO) p.08,4a -- hyl

ryhmä 7
P: 5000ve+
loimi - 4000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
1. 5v t Livingdeadgirl / (ARO) p09,2a -- 1.10,1aly
2. 9v o Chocopop / (RuKo) p09,5a -- 1.10,1aly
3. 7v t Vodkache Stain / (ARO) p.09,9a -- 1.10,2aly
4. 9v t Hurry Ups / (RuKo) p09,3a -- 1.10,4aly
5. 9v o Draugr Ach / (ARO) p09,8a -- 1.10,7aly
6. 10v t Lost Snilli / (ARO) p09,3a -- 1.10,7aly x
7. 9v t Bubbleberry / (ARO) p09,0a -- 1.10,8aly
8. 9v o Gojira Ach / (ARO) p09,1a -- 1.10,8aly x
9. 7v t Kallmejer / (ARO) p.09,7a -- 1.11,0aly
9v t Danava Ach / (ARO) p08,4a -- hrp

06. ryhmäajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

ryhmä 1
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 3v o Cetor II / (RuKo) ei enn -- 3.15,1aly
2. 3v o Toy's Moonwalker / (TeamUnia) ei enn. -- 3.15,1aly
3. 3v t Maja Swe / (RuKo) ei enn -- 3.15,4aly
4. 3v t Sugar, Spice And Everything Nice / (RENI) 3.16,4 -- 3.15,4aly
5. 3v t Whump Go / (ARO) 3.15,4a -- 3.15,6aly x
6. 3v t Da Capo Gemma / (ARO) 3.16,8a -- 3.15,9aly
7. 3v o Da Capo Ravager / (ARO) 3.16,9a -- 3.16,8aly

ryhmä 2
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 4v t Radikalin Neilikka / (ARO) 3.16,3a -- 3.12,1aly
2. 4v t Unian Graulųve Eitra / (TeamUnia) 3.14,1a -- 3.12,3aly
3. 4v t Unian Namasté / (TeamUnia) 3.13,4a -- 3.12,3aly
4. 4v t Unian Shatresca / (TeamUnia) 3.14,6a -- 3.12,5aly
5. 4v o Unian Limited Edition / (TeamUnia) 3.10,1a -- 3.12,8aly
6. 4v t Unian Mintral Selķth / (TeamUnia) 3.13,4a -- 3.13,1aly
7. 4v o Radical Plan-B / (ARO) 3.13,1a -- 3.13,6aly
8. 4v t Radical Ridiculous / (RENI) 3.15,9a -- 3.13,7aly
9. 4v o Unian Vanguard / (TeamUnia) 3.12,2a -- 3.13,8aly
10. 4v o Unian Crispycrime / (TeamUnia) 3.16,1a -- 3.13,9aly

ryhmä 3
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 6v t Radikalin Ellipsi / (ARO) 3.02,1a -- 2.59,1aly
2. 4v t Da Dapo Nicea / (RuKo) 3.00,3aly -- 2.59,7aly
3. 5v o Da Capo Harold / (ARO) 3.06,4a -- 3.00,2aly
4. 4v t Da Capo Gaia / (RuKo) 3.00,8aly-- 3.00,4aly
5. 5v o Alt Bounce / (ARO) 3.02,7a -- 3.00,6aly xx
6. 4v t Da Capo Tomine / (ARO) 3.05,6a -- 3.00,8aly x
7. 4v o Da Capo Troy / (RuKo) 3.01,8ly -- 3.00,8aly
8. 5v o Aken Unihuppio / (ARO) 3.01,1a -- 3.00,9aly x
6v t Radikalin Nöpönen / (ARO) 3.02,2a -- hva
6v o Aken Lochlann / (ARO) 3.01,8a -- hyl

ryhmä 4
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
1. 9v o Aken Inchmurrin / (ARO) 2.52,7 -- 2.50,0aly x
2. 4v t Da Capo Sigfinna / (RuKo) 2.58,5aly -- 2.50,0aly
3. 4v o Da Capo Yuri / (RuKo) 2.59,6aly -- 2.50,5aly x
4. 4v t Aken Fjalla / (RENI) 2.50,4 -- 2.51,0aly
5. 4v o It’s Tricky RC / Jaana (Team Koo) 2.59,2aly -- 2.51,3aly xx
6. 7v o Aken Aodhfionn / (ARO) 2.50,0a -- 2.51,9aly x

ryhmä 5 ajettu tasoitusajona
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 6v o Creames Segrave  / (TeamUnia) 2.42,6a -- 2.41,0ly
2. 10v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 2.42,4a -- 2.41,4ly
3. 7v t Aken Reyka / (ARO) 2.46,8a -- 2.41,5ly
4. 10v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.42,3a -- 2.41,7ly
5. 10v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.41,8a -- 2.41,7ly
6. 9v t Aken Dullan / (ARO) 2.45,4a -- 2.42,0ly
7. 7v o Aken Keo / (ARO) 2.45,0a -- 2.42,0ly
8. 6v o Da Capo Gilderoy / (TeamUnia) 2.41,9a -- 2.42,0ly
9. 5v o Harald Duįn / (RENI) 2.41,1 -- 2.42,2ly
10. 9v t Aken Myra / (ARO) 2.46,5a -- 2.42,5ly x
11. 6v t Grimaldi Nemess  / (TeamUnia) 2.42,4a -- 2.42,5ly
12. 6v o Ravern Kwint  / (TeamUnia) 2.42,6a -- 2.42,8ly
7v t Aken Bunna / (ARO) 2.45,5a -- hva

ryhmä 6
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 11v o Aken Theon / (ARO) 2.31,3 -- 2.35,1aly x
2. 5v o Da Capo Ikaros (RuKo) 2.38,5aly -- 2.35,1aly
3. 9v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.32,0aly -- 2.35,4aly
4. 8v t Miracle RC / (RuKo) 2.39,8aly -- 2.35,6aly
5. 7v t Unian Redcoral / (TeamUnia) 2.36,7a -- 2.35,6aly
6. 6v o Grecian Disc v. Pompeji / (RENI) 2.31,1 -- 2.35,7aly
7. 7v t Unian My Vengeance / (TeamUnia) 2.33,9a -- 2.35,8aly
8. 8v o Ferran A.F. / (RENI) 2.36,5 -- 2.36,0aly
9. 7v t Unian Windsparrow / (TeamUnia) 2.35,9a -- 2.36,1aly
10. 7v o Unian Venganza / (TeamUnia) 2.34,2a -- 2.36,6aly
11. 9v t Toy's Tabitha / (RuKo) 2.31,1aly -- 2.36,7aly
12. 8v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 2.30,0aly -- 2.36,9aly x

ryhmä 7
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 9v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.29,2aly -- 2.27,1aly x
2. 8v o Unian Caporegime / (TeamUnia) 2.28,2a -- 2.27,5aly
3. 7v o Alla Kommer / (RENI) 2.24,0 -- 2.27,5aly
4. 9v t Björkbackas Nessia / (RuKo) 2.22,7a -- 2.27,8aly
5. 8v o Unian Wicked Game / (TeamUnia) 2.28,3a -- 2.27,9aly
6. 6v o Makemake v. Pompeji / (RENI) 2.23,9 -- 2.28,0aly
7. 9v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.22,7a -- 2.28,4aly xx
8. 8v t Fellbury Silver Bells / (RuKo) 2.29,4aly-- 2.28,8aly

ryhmä 8
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 8v o Rebel Yell RC / (RuKo) 2.18,3aly-- 2.23,6aly
2. 9v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.17,6aly -- 2.23,6aly
3. 11v t Too Trick Gue / (TeamUnia) 2.20,3a -- 2.24,0aly
4. 11v o Envis Bråk / (TeamUnia) 2.18,6a -- 2.24,2aly
5. 9v t Sugar and Sins / (TeamUnia) 2.20,9a -- 2.24,3aly
6. 10v t Amalia Duįn / (RENI) 2.18,2a -- 2.24,4aly
7. 11v o Aken Doughall / (ARO) 2.21,1 -- 2.24,8aly
8. 11v t Aken Medeina / (ARO) 2.21,4 -- 2.24,9aly
9. 10v o Toy's Whimsical / (TeamUnia) 2.18,5a -- 2.25,0aly x

ryhmä 9
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 14v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.06,8 -- 2.20,1aly
2. 14v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.05,6a -- 2.20,2aly
3. 15v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.06,8a -- 2.20,7aly
4. 15v o Al Capony / (TeamUnia) 2.05,5a -- 2.20,8aly x
5. 16v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.04,5a -- 2.20,8aly x
6. 12v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.09,4a -- 2.20,9aly
7. 14v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.05,4a -- 2.20,9aly
8. 14v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.05,1a -- 2.20,9aly
9. 13v t Unian Mightypaint / (TeamUnia) 2.07,2a -- 2.21,4aly
10. 12v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.06,4a -- 2.21,6aly

07. monté, ryhmäajo 1100m, A-ponit 4v+
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

ryhmä 1
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 4v o Radical Plan-B / (ARO) 3.13,1a -- 3.26,0maly x
2. 6v t Radikalin Ellipsi / (ARO) 3.02,1a (3.27,5ma) -- 3.26,3maly
3. 6v o Aken Lochlann / (ARO) 3.01,8a (ei m-enn) -- 3.26,4maly xx
4. 5v o Aken Unihuppio / (ARO) 3.01,1a (3.26,7ma) -- 3.26,4maly x
5. 4v t Radikalin Neilikka / (ARO) 3.16,3a -- 3.27,0maly
6. 5v o Da Capo Harold / (ARO) 3.06,4a (3.27,0ma) -- 3.27,0maly x
7. 6v t Radikalin Nöpönen / (ARO) 3.02,2a (ei m-enn) -- 3.27,0maly x
8. 4v t Da Capo Tomine / (ARO) 3.05,6a -- 3.27,3maly
9. 4v o Da Capo Troy / (RuKo) 3.25,3maly 3.01 -- 3.27,7maly xx
10. 4v t Da Capo Gaia / (RuKo) 3.25,3maly 3.00 -- 3.27,8maly
11. 5v o Alt Bounce / (ARO) 3.02,7a (3.26,3ma) -- 3.27,9maly
12. 4v t Da Dapo Nicea / (RuKo) 3.28,0maly 3.00 -- 3.28,0maly x

ryhmä 2
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
1. 4v t Da Capo Sigfinna / (RuKo) 3.26,3maly 2.58 -- 3.01,1maly x
2. 4v o Da Capo Yuri / (RuKo) 3.30,7maly 2.59 -- 3.01,2maly xx
3. 9v o Aken Inchmurrin / (ARO) 2.52,7 (3.04,3ma) -- 3.01,7maly x
4. 4v o It’s Tricky RC / Adeliina (Team Koo) 2.59,2aly -- 3.01,8maly xx
5. 7v o Aken Aodhfionn / (ARO) 2.50,0a (3.18,2m) -- 3.01,9maly

ryhmä 3
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 7v o Aken Keo / (ARO) 2.45,0a (3.18,0m) -- 2.59,0maly
2. 7v t Aken Reyka / (ARO) 2.46,8a (3.18,0m) -- 2.59,2maly
3. 9v t Aken Myra / (ARO) 2.46,5a (3.05,4ma) -- 2.59,2maly
4. 10v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.42,3a (3.00,7m) -- 2.59,4maly
5. 10v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.41,8a (2.59,3ma) -- 2.59,5maly
6. 9v t Aken Dullan / (ARO) 2.45,4a (3.06,3ma) -- 2.59,7maly
7. 7v t Aken Bunna / (ARO) 2.45,5a (3.17,8m) -- 2.59,9maly x
8. 10v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 2.42,4a (2.59,1m) -- 3.00,0maly

ryhmä 4
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 9v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.58,5maly 2.32 -- 2.55,2maly
2. 11v o Aken Theon / (ARO) 2.31,3 (2.57,5ma) -- 2.55,8maly
3. 8v t Miracle RC / (RuKo) 2.54,6maly 2.39 -- 2.55,8maly
4. 8v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 2.54,3maly 2.30 -- 2.55,9maly x
5. 9v t Toy's Tabitha / (RuKo) 2.54,7maly 2.31 -- 2.56,0maly x

ryhmä 5
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 8v o Rebel Yell RC / (RuKo) 2.58,0maly 2.18 -- 2.55,0maly x
2. 8v t Fellbury Silver Bells / (RuKo) 2.57,1maly 2.29 -- 2.55,1maly
3. 11v t Aken Medeina / (ARO) 2.21,4 (2.39,3m) -- 2.55,2maly x
4. 11v o Aken Doughall / (ARO) 2.21,1 (2.40,6m) -- 2.55,3maly
5. 8v t Björkbackas Nessia / (RuKo) 2.58,4maly 2.22 -- 2.55,3maly
6. 9v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.55,6maly 2.17 -- 2.55,5maly
7. 9v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.54,5maly 2.22 -- 2.55,5maly x
8. 9v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.53,1maly 2.29 -- 2.55,8maly x

08. ryhmäajo 1609m, B-ponit, avoin
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

ryhmä 1
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 3v o Da Capo Synķth / (TeamUnia) ei enn. -- 2.37,1aly
2. 3v t Da Capo Sindalya / (TeamUnia) ei enn. -- 2.37,7aly
3. 3v o Nordanblod / (TeamUnia) 2.22,0a -- 2.37,8aly
4. 3v o Vargatron / (TeamUnia) 2.22,3a -- 2.37,9aly
5. 3v t Piraya RC / (RuKo) 2.21,8aly -- 2.38,0aly x
6. 3v t Aken Heir / (ARO) 2.38,9a -- 2.38,2aly x
7. 3v t Da Capo Kiraquinn / (TeamUnia) ei enn. -- 2.38,3aly
8. 3v t Crane Nostariel / (TeamUnia) 2.23,1a -- 2.38,3aly
9. 3v t Da Capo Griffonia / (ARO) 2.38,5a -- 2.38,5aly
10. 3v o Aken Emery / (ARO) 2.38,6a -- 2.38,6aly xx
11. 3v o Toy's Radent Kidzo / (TeamUnia) ei enn. -- 2.38,6aly
12. 3v o Toy's Bromhal / (TeamUnia) ei enn. -- 2.38,8aly

ryhmä 2
P: 80ve+
loimi - 60ve - 40ve - 20ve - 10ve - 10ve
1. 4v o Da Capo Gyuri / (RuKo) 2.15,1aly -- 2.17,1aly x
2. 4v o Da Capo Stoffel / Mari H 2.20,2aly -- 2.17,1aly
3. 4v o Radical Dragonite / (RENI) 2.18,3 -- 2.17,3aly
4. 4v t Unian Saied Garenith / (TeamUnia) 2.20,6a -- 2.17,6aly x
5. 4v o Unian Vermillion / (TeamUnia) 2.21,0a -- 2.17,8aly

ryhmä 3 ajettu tasoitusajona
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
1. 5v o Da Capo Skalli / (ARO) 2.13,7a -- 2.10,0ly
2. 9v o Aken Audemus / (ARO) 2.11,5a -- 2.10,3ly
3. 7v o Toy's Enfys / (ARO) 2.11,4a -- 2.10,6ly
4. 10v o Radikalin Halo / (ARO) 2.10,8 -- 2.10,7ly x
5. 4v t Da Capo Beta / (RuKo) 2.14,7aly -- 2.10,8ly
6. 4v t Da Capo Syrinx / (RuKo) 2.14,5aly -- 2.11,0ly
7. 5v t Da Capo Saga / (RuKo) 2.11,5aly -- 2.11,1ly x
8. 5v t Da Capo Krįka / (ARO) 2.14,0a -- 2.11,2ly
9. 6v t Aken Inga / (ARO) 2.12,3a -- 2.11,2ly x
10. 9v t Varna B / (TeamUnia) 2.14,2a -- 2.11,4ly
11. 6v t Aken Gertrud / (ARO) 2.13,7a -- 2.11,5ly
12. 7v t Aken Akko / (ARO) 2.12,3a -- 2.11,6ly
13. 4v o Galatian O'Koo / Tatu (Team Koo) 2.11,0ly -- 2.11,6ly x
14. 7v t Aken Zedda / (ARO) 2.12,0a -- 2.11,8ly
15. 4v o Da Capo Otus / ( RuKo) 2.11,5aly -- 2.11,9ly

ryhmä 4
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 7v o Cyrano Q / (RuKo) 2.05,4aly -- 2.04,2aly
2. 9v o Aken Mormont / (ARO) 2.06,9a -- 2.04,4aly
3. 8v o Yadegar / (RuKo) 2.05,5aly -- 2.04,4aly
4. 8v t Unian Venomilla / (TeamUnia) 2.06,5a -- 2.04,4aly
5. 7v o Aken Albyn / (ARO) 2.06,9a -- 2.04,7aly
6. 7v o Aken Goose / (ARO) 2.06,3a -- 2.04,9aly xx
7. 7v t Botajra v. Pompeji / (RuKo) 2.05,4aly -- 2.04,9aly
8. 9v o Björkbackas Olaf / (RuKo) 2.05,2aly -- 2.04,9aly
5v o Da Capo Casimir / (RuKo) 2.05,4aly -- hva

ryhmä 5
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 6v o Militär Pyroman / (RENI) 2.00,4 -- 1.59,1aly
2. 5v t Da Capo Klippan / (RuKo) 2.03,4aly -- 1.59,2aly
3. 7v o Toy's Sųlvrev / (ARO) 2.00,9a -- 1.59,3aly
4. 5v t Fanny Koo / Adeliina (Team Koo) 2.01,2aly -- 1.59,5aly x
5. 7v t Sybrix II / (RuKo) 2.03,7aly -- 1.59,8aly
6. 6v o Håkan III / (RENI) 2.01,6 -- 1.59,9aly
7. 7v o Bentley I.F. / Jaana (Team Koo) 2.01,0aly -- 1.59,9aly x

ryhmä 6
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 7v t Ay Caramba! / (RENI) 53,6 -- 1.55,1aly
2. 6v t Why Not v. Pompeji / (RENI) 59,2 -- 1.55,2aly
3. 9v t Aken Skye / (ARO) 55,9a -- 1.55,3aly
4. 8v t Unian Sagethį / (TeamUnia) 48,6a -- 1.55,5aly
5. 8v o Unian Megazone / (TeamUnia) 49,2a --- 1.55,7aly
6. 11v t Aken Rika / (ARO) 50,1a -- 1.55,8aly
7. 6v t Brasa / (RENI) 50,2 -- 1.55,8aly
8. 11v t Aken Svirra / (ARO) 50,4 -- 1.55,9aly

ryhmä 7
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 10v o Unian Leodegar (TeamUnia) 45,4a -- 1.55,0aly x
2. 9v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 42,2aly -- 1.55,2aly
3. 13v o Unian Crusader / (TeamUnia) 36,1a -- 1.55,2aly
4. 10v t Unian Narcissist (TeamUnia) 39,4a -- 1.55,4aly
5. 9v o Da Capo Cobra / (RuKo) 37,0aly -- 1.55,6aly
6. 10v o William Duįn / (RENI) 46,7a -- 1.55,8aly x
7. 14v o Acid Plum / (TeamUnia) 36,9a -- 1.55,9aly
11v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 37,1a -- hva

ryhmä 8
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 10v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 37,6a -- 1.55,1aly
2. 15v t Roseau / (TeamUnia) 36,3a -- 1.55,1aly
3. 8v t Sitza / (RuKo) 47,6aly -- 1.55,3aly
4. 12v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 37,1a -- 1.55,5aly x
5. 14v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 36,4a -- 1.55,6aly
6. 10v t Krooncrantz Saethryth (TeamUnia) 45,3a -- 1.55,7aly
7. 11v o Gottfrid / (RuKo) 45,5aly -- 1.55,9aly x
8. 16v o Liten Lösning / (TeamUnia) 36,7a -- 1.55,9aly
7v t Bertas Isle / (RENI) 47,8 -- hyl

09. monté, ryhmäajo 1609m, B-ponit 4v+
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve

ryhmä 1
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
1. 5v t Da Capo Krįka / (ARO) 2.14,0a (ei m-enn)-- 2.27,1maly xx
2. 7v t Aken Zedda / (ARO) 2.12,0a (ei m-enn) -- 2.27,3maly x
3. 7v t Aken Akko / (ARO) 2.12,3a (2.27,5m) -- 2.27,5maly
4. 4v t Da Capo Beta / (RuKo) 2.26,1maly 2.14 -- 2.27,6maly x
5. 4v t Da Capo Syrinx / (RuKo) 2.29,6maly 2.14 -- 2.27,7maly
6. 6v t Aken Gertrud / (ARO) 2.13,7a (2.27,1m) -- 2.27,8maly x
7. 9v o Aken Audemus / (ARO) 2.11,5a (2.22,5ma) -- 2.27,8maly
8. 5v o Aken Darrian / Jaana (Team Koo) 2.10,2aly -- 2.27,9maly x

ryhmä 2
P: 150ve+
loimi - 110ve - 80ve - 60ve - 40ve - 20ve
1. 7v o Toy's Enfys / (ARO) 2.11,4a (2.26,9m) -- 2.24,1maly
2. 5v t Da Capo Saga / (RuKo) 2.26,0maly 2.11 -- 2.24,2maly
3. 5v o Da Capo Skalli / (ARO) 2.13,7a (2.27,6m) -- 2.24,3maly
4. 4v o Da Capo Gyuri / (RuKo) 2.28,7maly 2.15 -- 2.24,4maly
5. 5v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 2.11,5aly -- 2.24,6maly
6. 4v o Da Capo Otus / ( RuKo) 2.34,1maly 2.11 -- 2.24,6maly
7. 6v t Aken Inga / (ARO) 2.12,3a (2.27,4m) -- 2.24,6maly
8. 10v o Radikalin Halo / (ARO) 2.10,8 (2.22,2ma) -- 2.25,0maly

ryhmä 3
P: 200ve+
loimi - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve - 30ve
1. 7v o Cyrano Q / (RuKo) 2.06,7maly 2.05 -- 2.10,2maly
2. 7v t Botajra v. Pompeji / (RuKo) 2.04,5maly 2.05 -- 2.10,2maly
3. 7v o Toy's Sųlvrev / (ARO) 2.00,9a (2.16,9ma) -- 2.10,3maly
4. 9v o Aken Mormont / (ARO) 2.06,9aa (2.14,7ma) -- 2.10,5maly
5. 7v o Aken Albyn / (ARO) 2.06,9a (2.15,5ma) -- 2.10,6maly x
6. 5v o Da Capo Casimir / (RuKo) 2.28,7maly 2.05 -- 2.10,6maly
7. 7v o Aken Goose / (ARO) 2.06,3a (2.15,2ma) -- 2.10,7maly
8. 5v t Da Capo Klippan / (RuKo) 2.26,9maly 2.03 -- 2.10,8maly
9. 9v o Björkbackas Olaf / (RuKo) 2.05,9maly 2.05 -- 2.11,0maly
7v t Sybrix II / (RuKo) 2.05,5maly 2.03 -- hyl

ryhmä 4
P: 250ve+
loimi - 200ve - 150ve - 100ve - 70ve - 50ve
1. 11v t Aken Svirra / (ARO) 50,4 (59,1ma) -- 2.05,1maly
2. 11v o Gottfrid / (RuKo) 59,7maly 45 -- 2.05,1maly x
3. 9v o Da Capo Cobra / (RuKo) 2.04,4maly 37 -- 2.05,5maly
4. 8v t Sitza / (RuKo) 56,0maly 47 -- 2.05,7maly
5. 8v o Yadegar / (RuKo) 2.04,2maly 2.05 -- 2.05,8maly xx
6. 9v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 2.06,1maly 42 -- 2.05,9maly
7. 11v t Aken Rika / (ARO) 50,1a (2.05,4ma) -- 2.06,0maly
9v t Aken Skye / (ARO) 55,9a (2.05,1ma) -- hyl