virtuaalitalli

AKEN RAVITALLI

ETUSIVU KILPAILUT SÄHKÖPOSTI

VILLIT RAVIT 10.10.2020

Tervetuloa Aken ravitallille villeihin raveihin!
Näissä raveissa juostaan kymmenettä kertaa peitsarien Denim Division Memorial.

INFO

Denim Division Memorial: Kymmenettä kertaa järjestettävä VPY:n tukema suurkilpailu ykköstason peitsareille. Lähdön kolme parasta pääsevät 17.10. juostavaan Dustland Plateen. Voittaja kutsutaan marraskuun lopulla juostavaan Championship Battleen.

Jos lähtöön ilmoittautuu enemmän kuin 12, valitaan ilmoittautuneiden joukosta 12 parasta ottaen huomioon hevosen ennätys, statistiikka, voittosumma ja aikaisempi suurkilpailumenestys.

OSALLISTUMINEN JA RAJOITUKSET

- peruslähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Denim Division Memoriaalin 2 hevosta + 2 varahevosta* / omistaja/talli
- osallistua saa kunnes tulokset tulevat

* Varahevosista tehdään kaksi listaa, joista ensimmäisen listan hevoset täyttävät tyhjät paikat ensimmäisenä, kakkossijan varahevoset täyttävät mahdollisesti tyhjiksi jääneet paikat.

Osallistumiset os. varjotassu@gmail.com, otsikolla ravit264 (numerointi näkyy myös kutsun osoitteessa)

Muodossa (viivojen määrällä ei ole väliä):
lähtö X
ikä skp Nimi
http://-alkuinen hevosen osoite / Ohjastaja (seura) i. isäori, ennätys --
Huom! Hevosen osoite vain Denim Division Memorialiin, isäori vain peitsarilähtöihin.

LÄHDÖT

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
Lähtö 6. Denim Division Memorial, ryhmäajo 1609, peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10 000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (- 1000ve)

OSALLISTUJAT / TULOKSET

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

1. 2v o Midnight Blue MacLily / Eero (Team Lily) 21,7 --  1.19,1ake
2. 2v o Mathematic / (ARO) ei enn -- 1.19,5ake
3. 2v t Poetry In Motion / (ARO) ei enn -- 1.20,3ake
4. 2v o Oxalis Ach / (ARO) ei enn -- 1.20,4ake
5. 2v t Katana Ach / (ARO) ei enn -- 1.20,9ake
6. 2v o Razorbill Snilli / (SnRa) ei enn. -- 1.20,9ake x

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat lämminveriset
P: 1000ve+loimi - 700ve - 400ve - 200ve (- 100ve)

Ajettu tasoitusajona!

1. 3v t Blue Time Snilli / Veikko (Team Lily) 20,1a -- 1.18,0ke x
2. 3v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 17,0a -- 1.18,4ke
3. 3v t Yokai Ach / (ARO) 18,8 -- 1.18,5ke
4. 3v o Phantom Fox / (ARO) 20,3a -- 1.18,6ke
5. 3v t Lavanda Vjaz / Miklós (Team Lily) 22,4 --  1.18,7ke x
6. 3v t Goldie Snilli / (SnRa) 18,1a -- 1.18,7ke
7. 3v t Ghost Snilli / (ARO) 17,7 -- 1.18,9ke
8. 3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- 1.18,9ke
9. 3v t Suncrush MacLily / Tuukka (Team Lily) 21,3a --  1.19,3ke
10. 3v o Wildstar RC / Viveka (Team Lily) 18,9 -- 1.19,4ke x
11. 3v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.19,4ke
12. 3v o Radical Exclusive / Eero (Team Lily) 20,0a -- 1.19,8ke x
13. 3v o Magistr Vjaz / Erneszt (Team Lily) 21,1 -- 1.19,9ke

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 1200ve+loimi - 800ve - 500ve - 300ve (- 150ve)

1. 3v o AH Faarao / (ARO) ei enn -- 1.38,6ake
2. 3v o Snadisti Tuhma / (ARO) ei enn -- 1.38,8ake x
3. 3v t AH Varjotemppu / (ARO) ei enn -- 1.39,0ake

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 4-vuotiaat kylmäveriset
P: 1800ve+loimi - 1300ve - 800ve - 500ve (- 250ve)

1. 4v o Pikkuapollo / (ARO) 35,6a -- 1.37,1ake x
2. 4v o Snillin Epeli / (SnRa) 39,4a -- 1.37,1ake x
3. 4v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,4a -- 1.37,3ake
4. 4v o Fossegrim / (ARO) 38,1a -- 1.37,4ake
5. 4v t AH Hulituli / (ARO) 37,7a -- 1.37,4ake
6. 4v o AH Meteli / (ARO) 36,5 -- 1.37,4ake
7. 4v t AH Kuurikki / (ARO) 41,6a -- 1.37,5ake
8. 4v t Palma Snilli / (SnRa) 35,1a -- 1.37,5ake
9. 4v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 36,9a -- 1.37,9ake
4v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 35,5 -- hyl

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, peitsarit, avoin
P: 2000ve+
loimi - 1400ve - 1000ve - 700ve - 400ve - 200ve
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve

ryhmä 1
P: 2500ve+
loimi - 1800ve - 1300ve - 900ve - 600ve - 300ve
1. 3v t Meloetta Snilli / (ARO) i. Charon Ach, p17,5a -- 1.16,0paly
2. 3v o Bereskarn Ach / (ARO) i. Captain Snilli, p17,9a -- 1.16,1paly
3. 3v t Vermilion Snilli / (ARO) i. Chrome Falcon, p17,5a -- 1.16,1paly x
4. 3v o Jackinthebox / (ARO) i. Applejack P Ace, p17,2a -- 1.16,6paly

ryhmä 2
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 4v t Vanquisher Ach / (ARO) i. Aristocrat Stain, p14,5a -- 1.13,0paly
2. 4v o Riddlesinthedark / (ARO) i. evm, p14,1a -- 1.13,2paly xx
3. 5v o Frozen Viking / (ARO) i. evm, p13,9a -- 1.13,2paly
4. 6v o Nevergetofftheboat / (ARO) i evm, p12,4a -- 1.13,2paly
5. 5v t Sunstone Sally / (ARO) i. evm, p12,7a -- 1.13,3paly
6. 5v o Burntoburn / (ARO) i evm, p12,6a -- 1.13,3paly
7. 6v t Goodbyelittlebirds / (RuKo) p12,8a -- 1.13,4paly
8. 5v o Drinksallaround / (ARO) i. evm, p14,9a -- 1.13,7paly
9. 4v o Erebus Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p14,2a -- 1.13,8paly
10. 5v o Chocopop / (RuKo) i. evm, p13,6a -- 1.13,9paly
5v t Raven Ach / (ARO) i. Dorian Ach, p12,5a -- hyl

ryhmä 3
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 5v o Midnight Dancer Ach / Tinja (Team Lily) i. Magnifico Snilli, p.12,0a --   1.11,1paly x
2. 4v t Hydra Ach / (ARO) i. Dragondoom Depac, p12,1a -- 1.11,1paly
3. 5v o Oliver Onyx / (ARO) i. evm, p12,1a -- 1.11,2paly x
4. 5v t Bubbleberry / (ARO) i. evm, p12,1a -- 1.11,2paly x
5. 6v t Lost Snilli / (ARO) i. Rebellion Roar, p12,1a -- 1.11,3paly
6. 7v o Arctic Hex / (ARO) i. Shot Ice Depac, p12,1a -- 1.11,4paly
7. 5v t Hurry Ups / (RuKo) i. evm, p11,8a -- 1.11,4paly
8. 6v o Fivebyfive Snilli / (ARO) i. Flamehunter, p12,1a -- 1.11,7paly
9. 5v o Gojira Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p11,9a -- 1.11,7paly
10. 6v o The Best Viking Ach / (RuKo) i. Next Viking, p11,9a -- 1.11,7paly
11. 5v t Bloodstone Blackout / (ARO) i. evm, p12,0a -- 1.11,9paly x
12. 4v o Venom Ach / (ARO) i. Kamikaze Ach, p12,0a -- 1.11,9paly x

ryhmä 4
P: 4000ve+
loimi - 2300ve - 1700ve - 1100ve - 800ve - 500ve
1. 5v o Draugr Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p10,2a -- 1.10,0paly x
2. 4v t Montserrat Snilli / (SnRa) i. Flaming Snilli, p.10,2a -- 1.10,2paly
3. 4v o Bradley Snilli / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.10,1a -- 1.10,2paly
4. 8v t Moonstone Marvel / (ARO) i. evm, p10,3a -- 1.10,3paly
5. 10v o Creeper Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p10,1a -- 1.10,3paly x
6. 8v o Kratos Dawn / (ARO) i. Black Cash, p10,3a -- 1.10,4paly
7. 10v t Penny Pearl / (ARO) i. evm, p10,1a -- 1.10,4paly
8. 5v o Undead Ach / (SnRa) i. Next Viking, p.11,0a -- 1.10,4paly x
9. 8v o Flapjack Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p11,0a -- 1.10,6paly
10. 7v t Hellkite Ach / (ARO) i. Challenger Stain, p11,2a -- 1.11,0paly x

ryhmä 5
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 7v o Nelson Snilli / (SnRa) i. Niijo Surprise, p.09,2a -- 1.10,0paly x
2. 8v t Devious Ach / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,9a -- 1.10,0paly
3. 10v o Secretagentman / (ARO) i. evm, p09,7a -- 1.10,0paly
4. 10v t Tallis Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,9a -- 1.10,3paly
5. 9v o Cold / (ARO) i. Macabre Twist, p09,7a -- 1.10,3paly
6. 10v t Ruthie Rose / (ARO) i. evm, p09,4a -- 1.10,3paly x
7. 7v t Jolly Jade / (ARO) i. evm, p09,1a -- 1.10,3paly
8. 7v o Zutter / (ARO) i. evm, p09,2a -- 1.10,5paly
9. 11v o Deimos Ach / (ARO) i. Sandman Snilli, p09,5a -- 1.10,6paly
10v o Next Viking / (RuKo) i. evm, p09,8a -- hrp
10v o Artificial Hallucination / (ARO) i. Armagnac P Ace, p09,4a -- hyl

ryhmä 6
P: 5000ve+
loimi - 3000ve - 2000ve - 1500ve - 1000ve - 700ve
1. 9v o Mythical Brave Boy / (SnRa) i. evm, p.08,8a -- 1.10,0paly x
2. 9v t Wobblestep Ach / (ARO) i. Araknofobia Dawn, p08,9a -- 1.10,1paly
3. 10v t Didmytime / (ARO) i. Ceasar Noble, p08,0a -- 1.10,1paly
4. 11v t Deverra Ach / (ARO) i. Iason Duán, p08,1a -- 1.10,5paly
5. 11v t Lucky Love Dawn / (RuKo) i. Niijo Surprise, p08,1a -- 1.10,6paly
6. 10v o Kamikaze Ach / (ARO) i. Keeways Highlight, p08,1a -- 1.10,6paly x
7. 9v t Queenie Flowery / (SnRa) i. Lord Black Gem, p.08,3a -- 1.10,7paly x
8. 10v t Sweet Maniac / (SnRa) i. evm, p.08,3a -- 1.10,7paly
9. 8v t Maisie Dawn / (ARO) i. Matchmadeinheaven Duán, p09,1a -- 1.10,7paly
9v t Vienna Venom / (ARO) i. Tokio Toxine, p09,0a -- hyl
7v t Blackishappy / (ARO) i. evm, p09,2a -- hrp

Lähtö 6. Denim Division Memorial, ryhmäajo 1609, peitsareille, ennätys alle p.11,0
P: 10 000ve+loimi+pokaali - 6000ve - 4000ve - 2000ve (- 1000ve)

OSALLISTUJAT
7v o
Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,7a --
5v t
Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p09,8a --
8v o
Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a --
10v t
Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a --
4v o
Howard Duán / Veikko (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.10,6a --  
5v r 
Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) i. evm, p.09,9a --
4v t
Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.10,4a --
3v t
Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.10,0a --
7v t
Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a --
10v o
Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,8a --
10v t
Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a --
7v t
Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a --

TULOKSET
1. 5v t Danava Ach / (ARO) i. Destroyer Ach, p09,8a -- 1.09,1paly -> jatkaa Championship Battle ja Dustland Plateen
2. 10v o Acanthoscurria Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p09,8a -- 1.09,2paly
-> jatkaa Dustland Plateen
3. 7v t Windsong Spirit / (SnRa) i. Songbird Joe, p.08,0a -- 1.09,2paly
-> jatkaa Dustland Plateen
4. 10v t Empress Flowery / (RuKo) i. Royal Gem, p09,5a -- 1.09,5paly
5. 5v r Jewel Crafty / Tuukka (Team Lily) i. evm, p.09,9a -- 1.09,5paly
6. 7v t Daenaera Ach / (ARO) i. Desperado Ach, p09,3a -- 1.09,5paly
7. 10v t Cutie Snilli / (SnRa) i. Trickquess Duán, p.08,0a -- 1.09,5paly
8. 4v o Howard Duán / Veikko (Team Lily) i. Sheldon Duán, p.10,6a --   1.09,6paly
9. 3v t Duchess Flowery / (SnRa) i. Mythical Brave Boy, p.10,0a -- 1.09,7paly
10. 7v o Grand Duke Flowery / (ARO) i. D'aragon Duán, p09,7a -- 1.09,9paly
11. 4v t Milcery Snilli / (SnRa) i. Chrome Falcon, p.10,4a -- 1.09,9paly
8v o Tarantula Dawn / (RuKo) i. Araknofobia Dawn, p10,1a -- hva